Trądzik i blizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-13, 18:51   #1
niunia_gdynia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 13
GG do niunia_gdynia

trądzik i blizny


Cześć!Mam 18 lat i od kilku lat męczę się z problemem dotyczącym mojej twarzy-mam trądzić i blizny po nim!Nie mam juz siły z tym walczyć, nic nie pomaga,ciągle są widoczne i wyskakują.Mam dosyć wszelkich uwag dotyczących mego wyglądu i czuję nie nie atrakcyjnie przez to!!!!Jak mam się tego pozbyć??????Moze laserowo?????
niunia_gdynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 19:04   #2
sabinka-myszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15
Re: Mam już dosyć mojego problemu!!!!!!Co mam robić?????:(

ja tez mam taki problem bylam juz u wielu dermatologow i nic nadal mam pryszcze stracilam wiare w dermatologow
sabinka-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 19:13   #3
niunia_gdynia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 13
GG do niunia_gdynia
Re: Mam już dosyć mojego problemu!!!!!!Co mam robić?????:(

to pewnie mnie rozumiesz.....ale mamy ciezkie zycie ja juz nie mam sily!!!!!!
niunia_gdynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 07:59   #4
bLonD_bEjBe
Zadomowienie
 
Avatar bLonD_bEjBe
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 593
Re: Mam już dosyć mojego problemu!!!!!!Co mam robić?????:(

Ja -zaczelam sie pudrowac zanim zaczely mi wyskakiwac jakies syfki, a teraz tego zaluje, bo to byl chyba zly pomysl.za duzo pudru nakladalam i zatykalam pory i od tego czasu zaczelam miec problem ze skora wlasnie w strefie T( czolo, nos, broda). Teraz przestalam malowac twarz z wiara, ze moze znikna, jednak nadal sa. Nie jest ich duzo, dwa trzy na krzyz,ale to mnie drazni a chce miec rowniez czysta cere.(zreszta mam chyba cere mieszana, bo czolo nos i broda strasznie mi sie poca, i swieci sie skora)> Tez nie wiem co z tym zrobic,
__________________
… świadomość kreuje „wygląd”… podświadomość działanie…
bLonD_bEjBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 09:36   #5
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Re: Mam już dosyć mojego problemu!!!!!!Co mam robić?????:(

Hej! Myślę, że powinnyście zajrzeć na tę stronę
http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm
jest wielką kopalnią wiadomości dotyczących trądziku i metod jego leczenia. Zajrzyjcie tam także na forum i zobaczcie jak wiele jest osób, które też już nie ma siły i co robią zeby ją znaleźć.
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 10:10   #6
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: Mam już dosyć mojego problemu!!!!!!Co mam robić?????:(

Magda a bylas u dermatologa?
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 22:50   #7
Memento_Mori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 3
Exclamation Trądzik i blizny

Witam.
Na wstępie chciałbym się przywitać z forumowiczami, gdyż jestem tutaj nowy. Do napisania tutaj skłonił mnie pewien problem - Trądzik i blizny potrądzikowe.

Otóż sytuacja wygląda tak: krosty, czyli fachowo nazywając trądzik zaczął się u mnie ...ok. 2-3 lat temu...stosowałem róznego rodzaju żele, kremy ale bez większych rezultatów, brak systematyczności to mój błąd, niestety... Zostało mi trochę blizn i zaczerwień na twarzy. Niektóre z nich już jakiś czas mam, nie które "świeże". W lutym poszedłem do dermatologa z tym problemem, przepisała mi Pani antybiotyk Tetralysal +davercin + benzacne. Po ok. 2 tygodniach znikły mi krosty, teraz bardzo rzadko występują, prawie wogóle. 2 Tygodnie temu byłem na ponownej wizycie i dodała isotrexin (na blizny). Narazie nie widzę żadnych efektów, troche zaczerwieniona skóra, jakieś mniejsze krosty wyskakują. A teraz moje pytanie, czy jest jakaś możliwość zlikwidowania blizn i przebarwień nawet takich które sa już dłuższy czas na skórze? czy ma to jakieś skutki uboczne, jeżeli tak to jakie ? czy da się w 100 % zlikwidować ów blizny i zmiany? Cena nie gra roli.

Przepraszam za rozpisanie się, lecz chciałem dokładnie opisać problem który mnie nęka każdego dnia. Pozdrawiam Serdecznie.
Memento_Mori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-19, 13:53   #8
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Trądzik i blizny

musisz uzbroic sie cierpliwosc! z bliznami niestety jest tak, ze potrzeba czasu na ich calkowite pozycie sie, przebarwienia pewnie po jakims czasie znikna calkiem, jesli oczywiscie bedziesz systematyczny!!! ale z bliznami to nie wiem...moze wypowie sie bardziej doswiadczona wizazanka
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 08:44   #9
Memento_Mori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik i blizny

Widzę, że mało osób pofatygowało się do przeczytania tego tematu !
Naprawdę jestem załamany wyglądem swojej twarzy, mam przez to niską samoocenę, zły humor i nastrój. Jeżeli to coś pomoże mogę wysłać osobom, które chcą mi pomóc zdjęcie twarzy. A i jeszcze jedno pytanie: są jakieś kremy w miare tanie lub domowe sposoby aby przebarwienia zanikły ? Bo blizn mam mało i malutkie są, natomiast te przebarwienia większe ! Krosty narazie bardzo rzadko wyskakują. ! Proszę o pomoc.
Memento_Mori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 17:16   #10
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Trądzik i blizny

Na blizny możesz spróbować No-scar (ja go polecam), a na przebarwienia czytałam, że dziewczyny używają Acne-derm. Pisały, że ładnie rozjaśnia przebarwienia, więc może spróbuj? Sama go kupiłam dzisiaj i czytam w ulotce, że:
"wskazaniem do stosowania kremu jest trądzik pospolity oraz przebarwienia skóry(...) Kwas azelainowy będący substancją czynną preparatu wykazuje działanie przeciwtrądzikowe oraz wybielające skórę w przypadku hiperpigmentacji".
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 14:42   #11
zdrowiutenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Trądzik i blizny

jesli cena naprawde nie gra roli to wybierz sie do kliniki chirurgii estetycznej (w dużych miastach), wydasz kilkaset złotych na rozne zabiegi. moja siostra zamierza sie temu poddac i naprawde pomaga
a z masci to naprawde Ci nie pomoge bo nie wiem...
ale zycze powodzenia !
zdrowiutenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 14:15   #12
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Trądzik i blizny

hej popierwsze cierpliwosc i systematycznoscna to potrzeba czasu ja lecze sie na tradzik 6 miesiac a dalej stan mojej cery nie jest idealny i chyba nigdy juz niebedzie.ale przechodzac do tematu z tego co wiem to blizn nie da sie zlikwidowac w 100% mozna je splycic i sprawic zeby staly sie mniej widoczne.Mozna do tego uzywac roznych masci. Ale skoro ty jestes pod opieka dermatologa to najlepiej niech on ci dobiera masci bo sie na tym poprostu zna.
A co do niskiej samooceny spowodowanej wygladem skory to nie ma sie co przejmowac.Jesli ty bedziesz akceptował siebie i swoj wyglad to inni tez cie zaakceptuja
mozesz wyslac swoje zdjecia to ulatwi sprawe
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-20, 14:31   #13
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Trądzik i blizny

zalezy od glebokosci blizny, ja polecam udac sie do dermatologa i spytac o mikrodermabrazje.......
ja mialam problemy z tradzikiem wiele lat, generalnie wszystko juz minelo, ale cera nie jest idealna niestety, udaje sie 1/2 razy w miesiacu na zabieg mikrodermabrazji i jestem bardzo zadowolona, skora jest o wiele gladsza i ladniejsza, plusem jest to, ze trafilam na swietnego lekarza

jeden zabieg kosztuje 100 zl
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 07:29   #14
ewelinka171
Przyczajenie
 
Avatar ewelinka171
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik i blizny

na blizny polecam Silicea colloidalis comp. Gelatum jak dla mnie to super żel własnie na takie blizenki. Ładnie przywraca normalny kolor skóry
pozdrawiam i życze powodzenia w walce z tym strasznym tradzikieeeem ehhh...
__________________
"..niesie mnie gdzie Ciebie odnalazłam Cię.."
ewelinka171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 19:17   #15
kamila0404
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik i blizny

Ja od 13 sierpnia tego roku stosuje tetralysal i musze powiedziec ze jest OK . Jestem bardzo zadowolona. Oczywiscie wyskakuje mi male co nieco przed okresem ale nie ubolewam tak nad tym. Niestety moim problemem sa blizny na policzkach . Od miesiaca robie sobie piling codziennie wilgotnym cukrem i widze ze blizny robia sie coraz jasniejsze . Juz takim mi ten piling wszedl w krew ze bedz niego czuje sie jak zaba krota ma pelno swinstwa na sobie (tlusta cera). Polecam
kamila0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 21:00   #16
MadziaxDD
Przyczajenie
 
Avatar MadziaxDD
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3
GG do MadziaxDD
Przebarwienia po trądziku

Hey.
Na mojej twarzy są przebarwienia po trądziku. Nigdy nie wyciskałam pryszczy, czy coś w tp... zawsze je zostawiałam, ale potem, o dziwo, zostawały przebarwienia =/ Najgorzej jest na czole. Zastanawiam się, czy jest może jakiś zabieg u kosmetyczki, który pozwala to zlikwidować? Jeśli tak, to napiszcie w jakiej cenie i, czy jest on skuteczny.
Rozpatrywałam też inne wątki i przeczytałam gdzieś, że jest taki krem rozjaśniający przebarwiania La Roche-Posay - Mela D, ale nie wiem, czy jest on skuteczny?
W sumie baredziej zależy mi na jakimś zabiegu o kosmetyczki, ale jeśli ktoś korzystał z tego kremu, to proszę napiszcie!
MadziaxDD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.