Kosmetyki - jakie wybrać.? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-07, 17:47   #1
kingkong
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 831
Question

kosmetyki a cera


Czy uważacie że kosmetyki używane w wieku kilkunastu lat mogą sprawić że w przyszlości będę miala okropną cerę?? Mój tata zawsze mi wmawia że jak będe kupować tyle jakiś żeli toników peelingów itp.(oczywiście używa takich przyznaczonych dla nastolatków i nie przesadzam z ich ilością) to będę wyglądać jak takie stare bardzo mocno umalowane kobiety... A jak czasem na takie patrze to żeczywiście się zastanawiam czy to prawda A co Wy sądzicie na ten temat??
kingkong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:57   #2
pytajnik
Raczkowanie
 
Avatar pytajnik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grajewo / Bydgoszcz
Wiadomości: 418
Wyślij wiadomość przez ICQ do pytajnik
Dot.: kosmetyki a cera

ja mysle ze jak uzywa sie kosmetykow wtedy kiedy wiemy ze sa nam potrzebne to nic sie nie stanie czyli jezeli np mamy sucha skore i chcemy ja kremamy nawilzajacymi dla nastolatek nawilzyc to czemu nie ale np. jak ktos ma zalozmy przetluszczona cere to nie uzyje kremu ktory spowoduje ze bedzie jeszcze bardziej tlusta.
pytajnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 18:24   #3
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: kosmetyki a cera

Mysle, że rozsądna ilość odpowiednich, dopasowanych kosmetyków nie powinna zaszkodzić.
Ale sama zauważyłam na swojej skórze, że im mniej zabiegów na niej wykonuje to wygląda lepiej
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:14   #4
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Kosmetyki a wiek

Zauważyłam że na wielu pudełkach od różnego rodzaju kosmetyków są przedziały wiekowe w jakich należy dany kosmetyk stosować. Na niektórych jednak ich nie ma. Czy to oznacza że taki kosmetyk może być używany przez wszystkich? Ja mam 18 lat i wiem że istnieją specjalne serie dla nastolatek tyle że chyba wszystkie one za jedyny cel stawiają sobie likwidacje trądzika. Ja już nie mam takich problemów za to wrażliwą i suchą skórę. Używam serii Nivea Visage dla takiej właśnie cery. Nie ma ona żadnych oznaczeń wiekowych ale od pewnego czasu zaczęłam się zastanawiać czy te kosmetyki są odpowiednie dla młodej skóry i czy przypadkiem nie robie sobie tym jakiejś krzywdy.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 20:37   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Kosmetyki a wiek

kosmetyki dobiera sie do potrzeb skóry, a nie do wieku.
jeśli potrzebujesz nawilżenia, to się smaruj nadal i nie martw się.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 21:40   #6
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Kosmetyki a wiek

magnolia jakbyś robiła sobie krzywdę,zauważyłabys to.cera by się buntowała
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 18:57   #7
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: Kosmetyki a wiek

Nivea Visage jak najbardziej , dla młodej skóry dobre są także kremy z serii Happy Derm -Loreal.Potrzebne są Ci po prostu kremy nawilżające - dobrane do rodzaju cery.Kremy , które podają przedziały wiekowe są , jak sama zauważyłaś- przeciwtrądzikowe dla nastolatek albo przeciwzmarszczkowe ( np 35+) dla dojrzałych kobiet.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-20, 16:48   #8
teufel69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 106
Kosmetyki - jakie wybrać.?

no wiec. nie najblizszym czasie mam zamiar kupic sobie pare i chce abyscie mi doradzily jakies dobre i niezadrogie. poszukuje DOBREGO :
korektora
pudru
wosku do depilacji
tuszu.

bede wdzieczna
teufel69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 18:39   #9
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Kosmetyki - jakie wybrać.?

Zajrzyj do KWC tam na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Ciężko radzić, nie wiedząc jakie masz oczekiwania co do tych kosmetyków
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 23:04   #10
Vialle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Kosmetyki - problem z doborem - doradźcie proszę!

Witam

Bede wdzieczna za sugestie co moglabym sobie kupic do mojej buzki bo juz nie daje rady :P

Cera - duzo "niedoskonalosci" problemem sa zaskorniki, czasem male wypryski, zaczerwienienia.
Uzywanie kosmetykow ktore dobrze oczyszczaja (do cery mieszanej czy tradzikowej) - skutkuje przesuszeniem i czerwonymi plamami.
Po kosmetykach delikatniejszych mnoza sie paskudztwa typu zaskorniki, wypryski itd.

Sprawdzone i w moim przypadku nie skuteczne:
seria Normaderm - wysusza , czesciowo sciagnieta skora, czerwone plamy (zwlaszcza po żelu do mycia)
La Roche - Effaclar - podrażnia , takze czerwone plamy, przesuszenie (płyn do mycia twarzy)
Vichy - Purete Thermal - efekt w postaci zaskornikow itd itd
Avene - seria podobna do Normaderm - za tłuste

Jednym slowem szukam czegos - OCZYSZCZAJACEGO, NAWILZAJACEGO I KOMPLETNIE NIETŁUSTEGO

Czy macie jakies sprawdzone kosmetyki?

Pozdrawiam
V.
Vialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 09:30   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kosmetyki - problem z doborem - doradźcie proszę!

Cytat:
Napisane przez Vialle Pokaż wiadomość
Czy macie jakies sprawdzone kosmetyki?
Dermatologów mamy sprawdzonych, w każdym mieście - informacje są w odpowiednich wątkach.

Prawdopodobnie masz cerę trądzikową bardzo wrażliwą, która jest niezwykle trudna w pielęgnacji. Bez pomocy lekarza nie poradzisz sobie.

Po wizycie u dermatologa zapraszamy do działu "Biochemia" gdzie znajdziesz milion wątków dotyczących pielęgnacji cery.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 14:18   #12
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Kosmetyki - problem z doborem - doradźcie proszę!

Mam 21 lat, moja cera jest mieszana. Co jakiś czas pojawia mi sie krostka którą zwalczam Benzacne 10% ( polecam wszystkim do stosowania zamiast różnego rodzaju kremu punktowego bo Benzacne jest od nich dużo dużo lepsza. nadaje się tylko do stosowania punktowego bo przy dłuższym stosowaniu strasznie wysusza. W moim przypadku 3 dni smarowania tą maścią i po pryszczu
Codzienna pielęgnacja mojej cery wygląda w nastepnujący sposób:
Do mycia twarzy rano i wieczorem używam Garnier 3 w 1 Głębokie oczyszczenie (bardzo dobrze się sprawdza), tonik (rano i wieczorem) Clean&Clear oczyszczający tonik przeciw wągrom no i krem na dzien Garnier czysta skóra (krem nawilżający, długotrwały efekt matujący) i krem na noc olay active hydrating.
Stan mojej skóry oceniam na prawie bardzo dobry Mam tylko problem z pojawiającymi się zmarszczkami pod oczami...:/
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 23:50   #13
Vincenza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 108
Dot.: Kosmetyki - problem z doborem - doradźcie proszę!

Cytat:
Napisane przez Vialle Pokaż wiadomość
Witam

Bede wdzieczna za sugestie co moglabym sobie kupic do mojej buzki bo juz nie daje rady :P

Cera - duzo "niedoskonalosci" problemem sa zaskorniki, czasem male wypryski, zaczerwienienia.
Uzywanie kosmetykow ktore dobrze oczyszczaja (do cery mieszanej czy tradzikowej) - skutkuje przesuszeniem i czerwonymi plamami.
Po kosmetykach delikatniejszych mnoza sie paskudztwa typu zaskorniki, wypryski itd.

Sprawdzone i w moim przypadku nie skuteczne:
seria Normaderm - wysusza , czesciowo sciagnieta skora, czerwone plamy (zwlaszcza po żelu do mycia)
La Roche - Effaclar - podrażnia , takze czerwone plamy, przesuszenie (płyn do mycia twarzy)
Vichy - Purete Thermal - efekt w postaci zaskornikow itd itd
Avene - seria podobna do Normaderm - za tłuste

Jednym slowem szukam czegos - OCZYSZCZAJACEGO, NAWILZAJACEGO I KOMPLETNIE NIETŁUSTEGO

Czy macie jakies sprawdzone kosmetyki?

Pozdrawiam
V.
Potrzebujesz specjalnej gąbki do pilingu,Phisiogel do mycia i woda w sprayu.krem galenic(w atece)super nawilża i nie podrażnia.Gąbka zakupiona na Allegroza 35zł,ale jest rewelacja.Miałam te same problemy.Twarz myje tą emulsją na wacik,potem nasącza gąbkę wodą z kranu i zmywam resztki .Nawilżałam się Kremem Galenic(nie wysusza,wyrównuje koloryt,uspokaja cere i powoduje,że wszystkie zaskórniki podchodziły do wierzchu,a tą gąbką poprostu zeskrobywałam to co wylazło.Krem używałam rano i wieczorem.Dzisiaj mam cerę w tak dobrej kondycji jeśli chodzi o zaskórniki(nie mam ani jednego,a walczyłam całe życie tzn.30 lat.Po pozbyciu się niedoskonałości,mogłam w końcu używac emulsji przeciwzmarszczkowych.Ta emulsja Galenic to seriaCAUTERETS gel-krem,wchłania się natychmiast i można spokojnie zrobic makijaż.Tonic Z Tej serii już odpada,bo zawiera alkohol(zakazane)Patrz też na składy w kosmetykach.Unikaj oleju parafinoego,caprylic i trójglicerydów.Ja przynajmniej miałam po tych składach niezły bałagan na twarzy.Teraz jest ok.Krem ok.40zł+Phisiogel 20zł+gąbka 35zł+woda w sprayu w Rossmanie 11zł,czyli ok 100zł ale to wystarczy na dobre dwa miesiące.efekt murowany.
Vincenza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:28   #14
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Dziewczyny, jakiś czas temu przeczytalam na pewnym forum na temat oszczędzania watek o kosmetykach. Osoby tam piszące dzieliły się swoimi pomysłami na oszczędzanie kosmetyków. Byly to m.in taki sposoby:
- rozcinanie tubek po balsamach/kremach/żelach/pastach do zębów w celu wydobycia pozostałego tam kosmetyku , ktorego nie da rady już wycisnąć
- rozkręcanie szminek a potem zużycie końcówki (malowanie ust za pomocą pędzelka lub palca)
-dolewanie wody do prawie pustych butelek z żelem pod prysznic/płynem do kapieli i mycie sie tymi mydlinami
- rozcinanie saszetek/próbek
-ratowanie zaschłego tuszu poprzez wlozenie go do gorącej wody

Co sądzicie o takich sposobach? Gdzie według Was przebiega granica między oszczędnością a skąpstwem?
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:01   #15
EFOKUSeMOKa
Raczkowanie
 
Avatar EFOKUSeMOKa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 30
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakiś czas temu przeczytalam na pewnym forum na temat oszczędzania watek o kosmetykach. Osoby tam piszące dzieliły się swoimi pomysłami na oszczędzanie kosmetyków. Byly to m.in taki sposoby:
- rozcinanie tubek po balsamach/kremach/żelach/pastach do zębów w celu wydobycia pozostałego tam kosmetyku , ktorego nie da rady już wycisnąć
- rozkręcanie szminek a potem zużycie końcówki (malowanie ust za pomocą pędzelka lub palca)
-dolewanie wody do prawie pustych butelek z żelem pod prysznic/płynem do kapieli i mycie sie tymi mydlinami
- rozcinanie saszetek/próbek
-ratowanie zaschłego tuszu poprzez wlozenie go do gorącej wody

Co sądzicie o takich sposobach? Gdzie według Was przebiega granica między oszczędnością a skąpstwem?
Oszczędność a skąpstwo to dwie inne rzeczy , oszczędzasz bo np. niechcesz marnować dobrego kremu , skąpstwo było by jakbyś np. zostały ci resztki balsamu chciałabyś go już wyrzucić który dajmy na to że twoja siostra chciała by zużyć a ty byś jednak zdecydowała się go nie wyrzucać , . trudno m i to wytłumaczyć ale oszczędzają w takie sposoby nie będziesz skąpa .
__________________
W Tej Sprawie Nie Pomoże Mi Nic Nawet Bit Ze Słuchawek

A Chwile Temu Nie Było Problemu Byliśmy free Mówiąc Po Naszemu

EFOKUSeMOKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:08   #16
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Sama rozcinam tubki po balsamach/kremach/żelach/podkładach... (po pastach do zębów już nie) . Dlaczego to robię? Bo te resztki służą mi jeszcze przez tydzień, nawet dwa tygodnie czasu. To naprawdę długo. Innych sposobów nie praktykuję. I jakoś specjalnie nie wprawiają mnie one w stan osłupienia, chociaż... dolewanie wody do butelek z końcówką żelu...? Tego bym nie polubiła, ale jeśli komuś to pasuje, to ok .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:17   #17
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Ja też rozcinam tubki po kremach i balsamach, żeby właśnie użyć kosmetyk do końca Często takie specyfiki z rozciętej tubki służą jeszcze dosyć długo.

Dla mnie przesadą jest dolewanie wody do żelów pod prysznic itd, nie miałabym też ochoty bawić się w odkręcanie szminek itp.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:23   #18
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

ja dolewam wodę do zeli pod prysznic czy do kąpieli ^^
zawsze zostaje troszkę i jak doleje wodę to jeszcze zyskam na tych resztkach...

z kremami i balsamami mam tak samo
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:32   #19
Aviiieee
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 604
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Ja dolewam wodę do żeli pod prysznic, ale tubek po balsamach, kremach nie rozcinam, dobrym rozwiązaniem mogą być balsamy w słoiczkach.
Osobiście nie uważam tego za skąpstwo.
__________________
Kontynuuję przygodę z Wizażem pod innym nickiem.
Aviiieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-11, 20:48   #20
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Wink Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

bo to jest tak, jesli kobieta wie ze ma w portfelu powiedzmy "15zl" na jakis tam balsam to wezmie i wyrzuci, a jak nie to rozcina tez tak robie...

ale z tymi szminkami, i zelami to przesada, a co do tuszow do rzes, to ostatnia deska jesli pod reka nie masz juz ani jednego innego tez tak czasem robie :P

zalezy wszystko od tego kto co i jak
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 20:54   #21
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Cytat:
Napisane przez Aviiieee Pokaż wiadomość
Ja dolewam wodę do żeli pod prysznic, ale tubek po balsamach, kremach nie rozcinam, dobrym rozwiązaniem mogą być balsamy w słoiczkach.
Osobiście nie uważam tego za skąpstwo.
Ja tak samo
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:13   #22
beaucoup
Zadomowienie
 
Avatar beaucoup
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 796
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

ja też dolewam wodę nawet do szamponów, bo czasem już nie chce wyleciec, ale jeszcze jest Rozcinać też, rozcinam, bo zawsze zostaje. Tego sposobu na tusz nie znałam, kto wie, czy nie zacznę tak robic. I to wcale nie chodzi, ze jestem skąpa, ale po co rzeczy, na które wydaje kasę mają się marnowac
__________________
'Come and take a walk on the wild side
Let me kiss you hard in the pouring rain
You like your girl's insane'
beaucoup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:21   #23
vauka
Raczkowanie
 
Avatar vauka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 256
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Jeśli chodzi o rozcinanie tubek - czasem tak robię z kremem do rąk, bo mój ulubiony jest dość drogi, a że gęsty, więc spokojnie 1/3 zostaje w opakowaniu : /

Dolewanie wody tylko jak mi się nagle szampon albo żel skończy, przecież nie będę iść mokra do szafki po nowy.

Szminki to raczej kosmetyki które wystarczają na bardzo długo, więc zamiast się bawić w wydłubywanie takiej, poszłabym po drugą, zresztą zdążyłabym kupić dwie takie same zanim doszłabym do połowy pierwszej

Ratowanie tuszu do rzęs to u mnie normalka, zanim zużyję opakowanie do połowy to dziad już zdąży przyschnąć niestety


Moim zdaniem to nie jest skąpstwo, tylko umiejętne godzenie zamiłowania do kosmetyków z niskim kieszonkowym
__________________
lalala.
vauka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:28   #24
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Cytat:
Napisane przez beaucoup Pokaż wiadomość
ja też dolewam wodę nawet do szamponów, bo czasem już nie chce wyleciec, ale jeszcze jest I to wcale nie chodzi, ze jestem skąpa, ale po co rzeczy, na które wydaje kasę mają się marnowac


najgorzej jest z balsamami do opalania, niektóre są takie ze polowa zostaje w środku :/
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 21:51   #25
vauka
Raczkowanie
 
Avatar vauka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 256
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

O, zapomniałam o wrzucaniu błyszczyków do kubka z ciepłą wodą. Szczególnie tych z pędzelkiem. Nawet na Youtube był film od słynnej MichellePhan.

Po podgrzaniu błyszczyk spływa ze ścianek na dół, wcześniej na pędzelku nie było nic, a potem okazuje się że została nam jeszcze 1/3 albo więcej. Akurat producenci tak projektują tubki, że niby pojemność jest spora, np 15 ml, ale że nie możemy wycisnąć wszystkiego, zużywamy marne 10ml i musimy kupić następny egzemplarz. Ja się nie daję
__________________
lalala.
vauka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 22:46   #26
kasandra82
Wtajemniczenie
 
Avatar kasandra82
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 374
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Ja także wlewam wodę do tubki z szamponem jeżeli coś w srodku zostało, albo rozcinam końcówke balsamu do ciała, ale robię tak tylko z rzeczami które lubię, kosmetyczne niewypały zwykle leżą miesiącami na półce aż im się skończy data ważności więc oszczędzam tak pół na pół
__________________



kasandra82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 22:58   #27
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Ja także rozcinam tubki, tam naprawdę sporo tego zostaje. Zwłaszcza krem do twarzy i pod oczy.

Co do dolewania wody, ja jedynie w kąpieli wlewam sobie wodę do butelki i leję do wanny, robi mi się wtedy taka fajna piana. Taka forma zabawy dla mnie.

Co do szminki, raz zdarzyło mi się rzeczywiście do prawie samiuteńkiego końca zużyć ale to tylko dlatego, że był to mój ulubiony kolor a już wycofali ten numer i zwiedziłam całe miasto żeby kupić, niestety bez skutku.

Saszetki/próbki rozcinam zawsze, jak inaczej mam wydobyć produkt?

Zaś tuszu nigdy tak nie ratowałam ale jakby się okazało, że nagle zostałam bez, to zanim poszłabym do sklepu może coś bym kombinowała ale wątpię.

Skąpstwo jest wtedy kiedy zamiast dołożyć te 2 zł i kupić lepszą firmę kupujemy tańsze coś co się nie sprawdza niestety. Np. jakaś pianka do włosów z biedronki albo pasta do zębów. Nie obrażając oczywiście tych firm ale wiadomo, nie zawsze wszystko jest dobre.

Co innego oszczędzanie, ja sama często kupuję produkty polskich firm, bo po co przepłacać np. na mydle czy lakierze bezbarwnym do paznokci? Albo płynie do kąpieli?
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:12   #28
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Sama rozcinam tubki po balsamach/kremach/żelach/podkładach... (po pastach do zębów już nie) . Dlaczego to robię? Bo te resztki służą mi jeszcze przez tydzień, nawet dwa tygodnie czasu. To naprawdę długo. Innych sposobów nie praktykuję. I jakoś specjalnie nie wprawiają mnie one w stan osłupienia, chociaż... dolewanie wody do butelek z końcówką żelu...? Tego bym nie polubiła, ale jeśli komuś to pasuje, to ok .
Ja robię dokładnie to samo

Cytat:
Napisane przez bebunio Pokaż wiadomość
Co do dolewania wody, ja jedynie w kąpieli wlewam sobie wodę do butelki i leję do wanny, robi mi się wtedy taka fajna piana. Taka forma zabawy dla mnie.
Też rozcieńczony żel wlewam do wanny
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:39   #29
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
bo to jest tak, jesli kobieta wie ze ma w portfelu powiedzmy "15zl" na jakis tam balsam to wezmie i wyrzuci, a jak nie to rozcina tez tak robie...
Ja nawet jak mam kasę na coś nowego, to wolę do końca zużyć to, co mam, bo po prostu nie lubię marnować rzeczy, za które zapłaciłam.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 17:15   #30
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Kosmetyki - oszczędność a skąpstwo

Ja mam zawsze klopot z kosmetykami w tubkach. Wczoraj robilam sobie maseczke lancome, mam taką malą miniaturkę -tubka o pojemnosci 15ml. Pod swiatlo wygladalo, ze jest pusta. Przyciskalam na różne sposoby, nie dalo rady. Rozcielam wiec blisko zakretki. I co sie okazalo? Maski jest tam tyle, ze starczy mi jeszcze na 2-3 aplikacje.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.