Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-06, 17:18   #3271
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Soffinka oooops trace rachube kto rozpakowany

Shiz, w uk polozna nie wiem czy przychodzi poki co nikt mi nic nie mowil na ten temat

Sent from my E5823 using Tapatalk
Przychodzi. Dzien po wyjsciu ze szpitala i pozniej Cie poinformuje kiedy kolejna wizyta. U mnie byla 3 razy i pozniej hv przyjdzie jak dziecko bedzie mialo okolo 2 tyg. I polozna i hv maja ze soba wage.


Ja probowalam zwazyc malego na wadze kuchennej, ale nie dalo rady, bo sie caly czas ruszal i wynik sie zmienial.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 22:24   #3272
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Przychodzi. Dzien po wyjsciu ze szpitala i pozniej Cie poinformuje kiedy kolejna wizyta. U mnie byla 3 razy i pozniej hv przyjdzie jak dziecko bedzie mialo okolo 2 tyg. I polozna i hv maja ze soba wage.





Ja probowalam zwazyc malego na wadze kuchennej, ale nie dalo rady, bo sie caly czas ruszal i wynik sie zmienial.
Zobaczymy.moj szpital troche dziwny jest i podejrzewam ze zwala to na gp a gp na szpital

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 10:19   #3273
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Woedzminkaa daj znac jak bedziesz miala chwilke jak przebiegla casarka xx


Olka900 jakies nowosci?
Juz chwilke po terminie jestes


Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez travis
Czas edycji: 2019-08-07 o 10:26
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 10:49   #3274
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Woedzminkaa daj znac jak bedziesz miala chwilke jak przebiegla casarka xx


Olka900 jakies nowosci?
Juz chwilke po terminie jestes


Sent from my E5823 using Tapatalk
Chwilkę to ładnie powiedziane Dzisiaj jest 8 doba, wczoraj odesłali nas z dwóch szpitali, bo nie ma miejsc, dzisiaj ponoć znalazłam miejsce gdzie indziej i czekam na męża i pojedziemy, może się uda dostać Już na siłę nie chce się pchać do szpitala jeśli twierdzą, że do 12 dni jeszcze nie trzeba, ale wolałabym być pod kontrolą jednak.

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Ja już w szpitalu. Jestem po KTG, wiec czekam na lekarza i USG.

Patrzcie jaki luksus, jestem sama na sali Załącznik 7686575


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Trzymam kciuki za Ciebie
Wow, we Wrocławiu można pomarzyć o wolnym łóżku, a co dopiero sama na sali W jednym szpitalu Pani doktor powiedziała, że dopiero z pełnym rozwarciem przyjmują, bo nie ma miejsc, i szukaj sobie ze skurczami szpitali.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 11:07   #3275
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość
Chwilkę to ładnie powiedziane Dzisiaj jest 8 doba, wczoraj odesłali nas z dwóch szpitali, bo nie ma miejsc, dzisiaj ponoć znalazłam miejsce gdzie indziej i czekam na męża i pojedziemy, może się uda dostać Już na siłę nie chce się pchać do szpitala jeśli twierdzą, że do 12 dni jeszcze nie trzeba, ale wolałabym być pod kontrolą jednak.

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------





Trzymam kciuki za Ciebie

Wow, we Wrocławiu można pomarzyć o wolnym łóżku, a co dopiero sama na sali W jednym szpitalu Pani doktor powiedziała, że dopiero z pełnym rozwarciem przyjmują, bo nie ma miejsc, i szukaj sobie ze skurczami szpitali.
Ale to chore jest

Ja bym wziela krzeslo kempingowe i siedziala na recepcji drac sie przy kazdym bolu

Tutaj do 2 tyg po jest uznane za norme i.dopiero wtedy idziesz na wywolanie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 13:54   #3276
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Jestem genialna

Auto przy parkowaniu wydawalo dziwmy odglos jakby tarcia kiedy krecilam kierownica. Mysle moze plyn od wspomagania sie konczy czy cos
To patrze pod maske i szukam zniornika olej dolewalam juz sama tak samo jak plyn do spryskiwaczy i Mysle no cholera przecierz co To za filozofia sprawdzic i dolac
Szukam kilka minut i nie moge znalesc. W domu sprawdzam instrukcje, ani slowa o tym
Dzwonie do taty a tenmnie uswiadomil ze moze Auto ma elektryczne wspomaganie. Wiec pisze do seat jaki mam problem no i tata mial racje a odglos To poprostu opona obcierala okraweznik bo zaparkowalam jak debil

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 14:58   #3277
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Zobaczymy.moj szpital troche dziwny jest i podejrzewam ze zwala to na gp a gp na szpital

Sent from my E5823 using Tapatalk
GP nie ma z tym nic wspolnego. Szpital powinien poinformowac polozna w dniu wypisu. Jesli nie zadzwoni/nie przyjedzie na drugi dzien do wyznaczonej godziny, to trzeba do nich dzwonic (do poloznych bezposrednio albo do przychodni- nie wiem gdzie one u Ciebie urzeduja). Hv tez jest informowana z automatu, ze juz urodzilas i ma przyjsc na wizyte. Dzwoni sie dopiero, jak nie przyjdzie badz nie zadzwoni do wyznaczonego dnia.
Jakos srednio to sobie wyobrazam zeby niewyspana i przemeczona, czesto oslabiona kobieta po porodzie, miala wisiec na telefonie i sama to wszystko zalatwiac.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 15:20   #3278
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
GP nie ma z tym nic wspolnego. Szpital powinien poinformowac polozna w dniu wypisu. Jesli nie zadzwoni/nie przyjedzie na drugi dzien do wyznaczonej godziny, to trzeba do nich dzwonic (do poloznych bezposrednio albo do przychodni- nie wiem gdzie one u Ciebie urzeduja). Hv tez jest informowana z automatu, ze juz urodzilas i ma przyjsc na wizyte. Dzwoni sie dopiero, jak nie przyjdzie badz nie zadzwoni do wyznaczonego dnia.

Jakos srednio to sobie wyobrazam zeby niewyspana i przemeczona, czesto oslabiona kobieta po porodzie, miala wisiec na telefonie i sama to wszystko zalatwiac.
Ok ale patrz. Wizyty w midwife mam w szpitalu ale moja przychodnia gp podlega pod inny szpital ( kiepski dlatego zdecydowalam sie rodzic kilka km dalej) ale szpital w ktorym rodze jest tak oblozony praca ze opieka nad ciezarnymi jest mieszana tzn chyba 4 Wizyty zamiast z midwife mialam u mojego gp ( np teraz w piatek mam wizyte u gp z okazji 38 tygodnia)

Zarowno w szpitalu jak i u gp wypelniaja moja ksiazke maternity ( dlugopisem) ale to co kazda z instytucji ma w systemie elektronicznym nie jest dosteone dla drugiej instytucji ( np wyniki krwi, moczu)

Wizyty w go z sama bookuje a nie szpital. W szpitalu mam wyznaczana date nasteonej Wizyty u nich.
Na dobra sprawe moglabym machnac reka i nie zabookowac tych u gp i poprostu je opuscic

Wiec dlatego nie jestem pewna jak to bedzie juz po porodzie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:12   #3279
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ok ale patrz. Wizyty w midwife mam w szpitalu ale moja przychodnia gp podlega pod inny szpital ( kiepski dlatego zdecydowalam sie rodzic kilka km dalej) ale szpital w ktorym rodze jest tak oblozony praca ze opieka nad ciezarnymi jest mieszana tzn chyba 4 Wizyty zamiast z midwife mialam u mojego gp ( np teraz w piatek mam wizyte u gp z okazji 38 tygodnia)

Zarowno w szpitalu jak i u gp wypelniaja moja ksiazke maternity ( dlugopisem) ale to co kazda z instytucji ma w systemie elektronicznym nie jest dosteone dla drugiej instytucji ( np wyniki krwi, moczu)

Wizyty w go z sama bookuje a nie szpital. W szpitalu mam wyznaczana date nasteonej Wizyty u nich.
Na dobra sprawe moglabym machnac reka i nie zabookowac tych u gp i poprostu je opuscic

Wiec dlatego nie jestem pewna jak to bedzie juz po porodzie

Sent from my E5823 using Tapatalk
Ja w ogole do GP nie chodzilam na wizyty ciazowe, bo ciaze szpital prowadzil, ale gdybym chodzila do GP, to u mnie tez "kazdy sobie", wiec osobno z kazdym musialabym bukowac wizyty. U poloznej tez sama zalatwialam, jak musialam chodzic na pomiary cisnienia. Wyniki tez byly w szpitalnym systemie, wiec lekarz widzial tylko te, co szpital wydrukowal i byly wklejone w teczke.
Szczerze, uwazam, ze opieka ciazowa w UK schodzi na psy niestety. 8 lat temu bylo duzo lepiej, teraz zaskoczyl mnie balagan, pospiech i olewactwo. Nie wymagam, zeby ktos sie ze mna obchodzil jak z krolowa, ale bez przesady, jeden wielki kociol.
Moja lekarka nie zdazyla dac mi planu porodu, bo do nastepnej wizyty nie doczekakam. Wpieli go do mojej teczki dopiero jak do szpitala trafilam. Ja go nie widzialam na oczy, bo jak teczke zabrali, to oddali dopiero przy wyjsciu ze szpitala. Tam jak byk napisane, ze dziecko ma dostac witamine K doustnie a dali mu domiesniowo! Owszem, polozna pytala czy zgadzam sie na zastrzyk z wit K, ale ja nie wiedzialam, ze lekarka w planie napisala o doustnej! Mogli narobic dziecku problemow, wychodzi na to, ze nikt na porodowce tego planu nie przeczytal, albo przeczytal, ale po lebkach. To jest przerazajace. Jak czlowiek sam czegos nie dopilnuje, to moze byc roznie, bo wychodzi na to, ze nikt tej dokumentacji nie przeglada tak, jak powinien.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:22   #3280
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Akurat plan porodu to ja sama musze napisac od a do z w ksiazce a tylko podpowiedzi co uwzglednic
Akurat wit k wole domiesniowo niz tygodniowe dziecko do gp brac po druga dawke doustnie

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 19:53   #3281
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Akurat plan porodu to ja sama musze napisac od a do z w ksiazce a tylko podpowiedzi co uwzglednic
Akurat wit k wole domiesniowo niz tygodniowe dziecko do gp brac po druga dawke doustnie

Sent from my E5823 using Tapatalk
To byl medyczny plan porodu, nie ten, ktory pisze ciezarna, mial zwiazek z moimi problemami zdrowotnymi. Tak samo ta wit K z zalecenia lekarskiego miala byc podana doustnie. Corka tez miala doustna z tego samego powodu a kolejna dawke dostala w domu od poloznej.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 20:18   #3282
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
To byl medyczny plan porodu, nie ten, ktory pisze ciezarna, mial zwiazek z moimi problemami zdrowotnymi. Tak samo ta wit K z zalecenia lekarskiego miala byc podana doustnie. Corka tez miala doustna z tego samego powodu a kolejna dawke dostala w domu od poloznej.
Aha ok to mi nie robia planu porodu medycznego, pewnie dlatego ze 1 ciaza i poki co ksiazkowo przechodzi

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 20:36   #3283
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Łapcie tak na szybko moje M&M’sy
10:13 - Maciuś
10:14 - Marcelinka
Oboje 10/10, 52cm i ok 3100g IMG_1071.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Wiedzminkaa
Czas edycji: 2019-08-08 o 06:40
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 21:01   #3284
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Łapcie tak na szybko moje M&M’sy
10:13 - Maciuś
10:14 - Marcelinka
Obydwoje 10/10, 52cm i ok 3100g Załącznik 7686757


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gratulacje 🥰🥰🥰


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 21:05   #3285
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Gratulacja!!

Jak one sie w brzuchu zmiescily

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 21:32   #3286
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Gratulacje! Kurcze jak one tam weszły? Czyli z bliźniaczych zostałam tylko ja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Nie mam pojecia jak one sie tam mieszczą po prostu. Wydaje mi sie to takie nierealne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 21:36   #3287
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
Łapcie tak na szybko moje M&M’sy
10:13 - Maciuś
10:14 - Marcelinka
Obydwoje 10/10, 52cm i ok 3100g Załącznik 7686757


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratulacje. Sliczne bobaski
Wagowo takie jak moj pieciotygodniowy.

Ostatnio sobie z mezem zartowalismy, ze inni maja noworodki przez miesiac a my w sumie dwa.

Moj maluch jest zupelnie inny niz corka. Najlepiej mu na rekach i to koniecznie na moich. Taki pieszczoch mamusi, co niekoniecznie mi w nocy odpowiada. Byl juz czas, ze zaczelam sie wysypiac, ale teraz na nowym mleku budzi sie w nocy jak w zegarku co 3 godziny z czego zje, nastepnie musze go utulic az zasnie na rekach i odkladam go do kosza Mojzesza, wiec koniec koncow przysne na 2 godziny i znow pobudka. Bywa, ze po odlozeniu sie budzi i wtedy nawet o 2 godzinach snu moge zapomniec. Najwazniejsze, ze dajemy rade. Bedzie wiekszy, to maz bedzie w nocy wstawal jak bedzie mial wolne.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 05:36   #3288
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

U mnie jeszcze na ostatnim usg lekarz mówił, ze one ogólnie są dosyć śmiesznie w tym brzuchu ułożone, tak całkiem nietypowo.
Nooo, ale ich waga całkiem sensownie tłumaczy dlaczego ten koniec ciąży był dla mnie aż takim koszmarem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 06:00   #3289
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Wiedzminkaa gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-08, 08:11   #3290
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Wiedzminka, gratulacje!
Ej, okazało się, że książeczka kontrastowa to strzał w 10 leży bąbel mały w łóżeczku i wpatruje się w obrazki, tylko co jakiś czas trzeba mu stronę zmienić, bo zaczyna się denerwować. Tak z 20min spokojnie wyleży- akurat na śniadanie z mężem a poza tym, to śpi po 2h w nocy, usypia jak skonczy jesc i przekladam do do kolyski i sam spi. Jak nie ma jakiejś dziwnej fazy, to maly aniołek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!

Edytowane przez Shiz
Czas edycji: 2019-08-08 o 08:17
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 08:51   #3291
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Wiedzminkaa, wagowo jak Twoje dwaScreenshot_20190808-085106.jpg

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 09:13   #3292
AniaOs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 88
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej ciocie. Mam juz tydzien. Jestem niezlym akrobata. Przekrecam sie z plecow na boczek i odwrotnie. Spie po 3-4h. Czasem krocej, zeby matka o mnie nie zapomniala

Dziewczyny czy kladziecie dzieci na boczek? Mi polozna mowila zeby przez pierwsze 4 tyg klasc tylko na placy ze wzgledu na bioderka. W szpitalu natomiast polozne kladly malego glownie na bok.
Ignas ma swoja ulubiona strone i kladac go na plecy glowke przekreca z reguly na jedna strone - lewa.
Co ze splaszczaniem glowki? Moja pokozna twierdzi ze przez pierwsze 1,5 msc nie pilnujemy glowki i dziecko powinno ukladac sie jak chce.

Dziewczyny kiedy sciagacie pokarm laktatorem - przed, po czy moze miedzy karmieniem?
Nie mam juz twardych piersi, sa raczej juz caly czas miekkie i nie czuje potrzeby zeby odciagac laktatorem zeby im ulzyc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190807_114948_041.jpg (214,7 KB, 118 załadowań)
AniaOs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 09:29   #3293
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AniaOs Pokaż wiadomość
Hej ciocie. Mam juz tydzien. Jestem niezlym akrobata. Przekrecam sie z plecow na boczek i odwrotnie. Spie po 3-4h. Czasem krocej, zeby matka o mnie nie zapomniala



Dziewczyny czy kladziecie dzieci na boczek? Mi polozna mowila zeby przez pierwsze 4 tyg klasc tylko na placy ze wzgledu na bioderka. W szpitalu natomiast polozne kladly malego glownie na bok.

Ignas ma swoja ulubiona strone i kladac go na plecy glowke przekreca z reguly na jedna strone - lewa.

Co ze splaszczaniem glowki? Moja pokozna twierdzi ze przez pierwsze 1,5 msc nie pilnujemy glowki i dziecko powinno ukladac sie jak chce.



Dziewczyny kiedy sciagacie pokarm laktatorem - przed, po czy moze miedzy karmieniem?

Nie mam juz twardych piersi, sa raczej juz caly czas miekkie i nie czuje potrzeby zeby odciagac laktatorem zeby im ulzyc.
Na pytania nie odpowiem bo nie mam pojecia ale patrzac Na wasze slodziaki nie moge doczekac sie wlasnego a tu ani widu ani slychu

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 09:49   #3294
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AniaOs Pokaż wiadomość
Hej ciocie. Mam juz tydzien. Jestem niezlym akrobata. Przekrecam sie z plecow na boczek i odwrotnie. Spie po 3-4h. Czasem krocej, zeby matka o mnie nie zapomniala

Dziewczyny czy kladziecie dzieci na boczek? Mi polozna mowila zeby przez pierwsze 4 tyg klasc tylko na placy ze wzgledu na bioderka. W szpitalu natomiast polozne kladly malego glownie na bok.
Ignas ma swoja ulubiona strone i kladac go na plecy glowke przekreca z reguly na jedna strone - lewa.
Co ze splaszczaniem glowki? Moja pokozna twierdzi ze przez pierwsze 1,5 msc nie pilnujemy glowki i dziecko powinno ukladac sie jak chce.

Dziewczyny kiedy sciagacie pokarm laktatorem - przed, po czy moze miedzy karmieniem?
Nie mam juz twardych piersi, sa raczej juz caly czas miekkie i nie czuje potrzeby zeby odciagac laktatorem zeby im ulzyc.
Kładę na plecy, a jak chce, to sam sie przekreca na bok. Jedna noc kladlam na bok, bo strasznie sie krztusil i ulewal (jak zaczelismy sie dobrze przystawiac po wizycie u doradcy laktacyjnej :P). W dzień próbuję pilnowac zmieniania strony, na ktorej leży, ale w nocy odpuszczam. Najwyzej kupimy poduszke.
W materialach od doradcy bylo napisane, zwby sciagac 10-15 ml po karmieniu, po trochu, nie do pustej piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 10:06   #3295
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Kładę na plecy, a jak chce, to sam sie przekreca na bok. Jedna noc kladlam na bok, bo strasznie sie krztusil i ulewal (jak zaczelismy sie dobrze przystawiac po wizycie u doradcy laktacyjnej :P). W dzień próbuję pilnowac zmieniania strony, na ktorej leży, ale w nocy odpuszczam. Najwyzej kupimy poduszke.
W materialach od doradcy bylo napisane, zwby sciagac 10-15 ml po karmieniu, po trochu, nie do pustej piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki jest sens sciagac jesli piersi nie bola?
Pytam bo nie wiem a nie zlosliwie.
Bede musiala to ogarnac bo plan jest ze noc z piatku na sobote to noc tzta i on ma wstawac i karmic to musze sciagnac ( chodz pewnie i tak ra z Bede musiala w nocy wstac bo watpie ze wytrzymaja cycki cala noc bez karmienia/sniagania

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 10:26   #3296
AniaOs
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 88
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Po to, zeby mleka produkowalo sie wiecej i po to, aby w razie mojego wyjscia dac butle
AniaOs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 10:40   #3297
Penny90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3 276
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Wiedzminka, gratulacje!

AniaOs, słodki bobas! Nam na szkole rodzenia mówili, że można na boczek, ale zmieniać strony, żeby dzidziuś nie miał asymetrii ulożeniowej, przed tym też ostrzegają fizjoterapeuci.
Co do ściągania pokarmu, mówili, że między karmieniami, ale dopiero gdy laktacja jest już unormowana i z piersi, z której wcześniej karmiłaś, żeby sobie nie narobić problemu z total nawałem non stop.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1275144

NOWY wątek wymiankowy - MAJ 2020
Penny90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 12:07   #3298
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Moj lekarz to jakas pomylka 38 tydzien taki oto raport z wizyty 1565262433758.jpg

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 14:53   #3299
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez AniaOs Pokaż wiadomość
Hej ciocie. Mam juz tydzien. Jestem niezlym akrobata. Przekrecam sie z plecow na boczek i odwrotnie. Spie po 3-4h. Czasem krocej, zeby matka o mnie nie zapomniala

Dziewczyny czy kladziecie dzieci na boczek? Mi polozna mowila zeby przez pierwsze 4 tyg klasc tylko na placy ze wzgledu na bioderka. W szpitalu natomiast polozne kladly malego glownie na bok.
Ignas ma swoja ulubiona strone i kladac go na plecy glowke przekreca z reguly na jedna strone - lewa.
Co ze splaszczaniem glowki? Moja pokozna twierdzi ze przez pierwsze 1,5 msc nie pilnujemy glowki i dziecko powinno ukladac sie jak chce.

Dziewczyny kiedy sciagacie pokarm laktatorem - przed, po czy moze miedzy karmieniem?
Nie mam juz twardych piersi, sa raczej juz caly czas miekkie i nie czuje potrzeby zeby odciagac laktatorem zeby im ulzyc.
Dziecka nie kladzie sie na boku i nie bioderka sa najwiekszym problemem, tylko nagla smierc lozeczkowa. Dla dziecka najbezpieczniejsza pozycja do snu, to lezenie na plecach.
Glowke mozna przekladac u starszego dziecka, ale nie klasc na boku. Dopiero jesli samo dziecko uklada sie na boku czy brzuchu, jest to dla niego bezpieczne.
Oczywiscie mozna klasc dziecko na brzuszku, ale nie do snu i wlasnie taki aktywny czas spedzony na brzuszku pomaga uniknac problemow miedzy innymi z plaska glowka.
PS. Dziecko powinno lezec w dole kosza/lozeczka i nic nie powinno dotykac jego glowy.

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Moj lekarz to jakas pomylka 38 tydzien taki oto raport z wizyty Załącznik 7686803

Sent from my E5823 using Tapatalk
Jak well, to well. To slowo wszystko wyjasnia

Edytowane przez martynka89
Czas edycji: 2019-08-08 o 14:56
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 15:13   #3300
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Dziecka nie kladzie sie na boku i nie bioderka sa najwiekszym problemem, tylko nagla smierc lozeczkowa. Dla dziecka najbezpieczniejsza pozycja do snu, to lezenie na plecach.
Glowke mozna przekladac u starszego dziecka, ale nie klasc na boku. Dopiero jesli samo dziecko uklada sie na boku czy brzuchu, jest to dla niego bezpieczne.
Oczywiscie mozna klasc dziecko na brzuszku, ale nie do snu i wlasnie taki aktywny czas spedzony na brzuszku pomaga uniknac problemow miedzy innymi z plaska glowka.
PS. Dziecko powinno lezec w dole kosza/lozeczka i nic nie powinno dotykac jego glowy.

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------



Jak well, to well. To slowo wszystko wyjasnia
No well to well
Najlepsze ze poszlam do gp ktora jest polka liczac ze bedzie miala troche inne standardy

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.