Mamusie sierpniowe 2020 [emoji7] - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-14, 10:34   #2011
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Właśnie my tez, dlatego mysle o macie piankowej



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Za to nie polecam piankowych puzzli, choćby i ze skip hop. Wszystkie dzieciaki jak słyszę uwielbiają puzzle wyciągać i brać do budzi. W dodatku trudniej się czyści. Nasze wylecą na balkon latem. Bratowa miała matę i lepiej się sprawdziła
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 10:37   #2012
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, że już znacie płeć. Wczoraj byłam na zakupach i były takie piękne maleńkie ubranka. Chciałam już coś kupić, ale się powstrzymałam, bo nie znam płci.

Czy możliwe jest już, że w 4 miesiącu dziecko ma czkawkę?
Wczoraj jak siedziałam wieczorem, to zauważyłam takie jakby drganie i podskakiwanie brzucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj ja też już bym chciała znać płeć! bo już o mało nie doszło do tego, że kupiłam ubranka i dla chłopca i dla dziewczynki (na zaś);-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 10:38   #2013
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Za to nie polecam piankowych puzzli, choćby i ze skip hop. Wszystkie dzieciaki jak słyszę uwielbiają puzzle wyciągać i brać do budzi. W dodatku trudniej się czyści. Nasze wylecą na balkon latem. Bratowa miała matę i lepiej się sprawdziła


A polecasz jakas mate? Konkretna ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 10:45   #2014
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
A polecasz jakas mate? Konkretna ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie, dopiero zgłębiam temat. Humbi ma opinie śliskiej a ma się na tym nauczyć raczkować. Ta się wydaje ciekawa
https://mamabrum.eu/p/24/495/dwustro...dukacyjne.html

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-02-14 o 11:05
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 10:54   #2015
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

A ja właśnie polecam Humbi Mój się nauczył raczkować na płytkach, więc śliskość tu nie przeszkadza
I też nie polecam piankowych puzzli, zwłaszcza kiepskiej jakości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 11:05   #2016
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
A ja właśnie polecam Humbi Mój się nauczył raczkować na płytkach, więc śliskość tu nie przeszkadza
I też nie polecam piankowych puzzli, zwłaszcza kiepskiej jakości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na ceneo ma właśnie dużo dobrych opinii tylko ten minus, że śliska mnie trochę zniechęca więc może znajdę jeszcze coś lepszego. Agacie musiałam kupić taki najtańszy dywan żeby nauczyła się raczkować a potem go wyrzuciłam więc teraz chciałabym zainwestować w coś lepszego ;-) na płytkach niestety nie dała rady a raczkowanie ważna rzecz
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 11:37   #2017
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Za to nie polecam piankowych puzzli, choćby i ze skip hop. Wszystkie dzieciaki jak słyszę uwielbiają puzzle wyciągać i brać do budzi. W dodatku trudniej się czyści. Nasze wylecą na balkon latem. Bratowa miała matę i lepiej się sprawdziła
A u nas puzzle się sprawdziły, mała ich nie gryzła, nie rozdzielała ani nic A potem przyszedł czas że mimo puzzli i dywanu siadała tam gdzie gołe panele uparciuch jeden


U nas mąż zszedł z nocki i idzie na nockę (o 18 praktycznie wychodzi) więc z walentynek niewiele skorzystamy Ale od jutra zaczyna urlop dwutygodniowy więc może któregoś dnia podrzucimy córkę na trochę do babci a my skoczymy chociaż na jakieś jedzonko na mieście. Z prezentów on dostał skarpetki i ulubioną dużą Milkę Oreo a ja nowy koralik do bransoletki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-14, 11:46   #2018
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
My dziś popołudnie spedzimy w drodze, a wieczorem to już pewnie nigdzie nie będzie nam się chciało iść. Pewnie obejrzymy jakiś film i spędzimy sobie czas we dwoje.

Dzięki dziewczyny, to mnie trochę uspokoiłyście, bo ja już oczywiście też się nasłuchałam, że większości potraw nie wolno jeść jak się karmi. I pamiętam, że moja siostra tak początkowo jadła. Gotowane mięso, zero, soli, przypraw.
Moja mama to już u mnie przeżywa mini zawał jak widzi, że piję kawę. A przecież jedną dziennie można. Ze wszystkiego nie zrezygnuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Można więcej niż jedną dziennie ja piję dwie duże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 11:47   #2019
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A czemu frytek nie możesz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie to że nie mogę, ale zdecydowanie nie powinnam jakby nie patrzeć, nie jest to najzdrowsze jedzenie.
Przed ciążą miałam stwierdzoną IO i dosyć dużą nadwagę więc frytki zdecydowanie nie wpisują się w moją dietę
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 11:47   #2020
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

U mnie wizyta we wtorek, to będzie 17+1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 11:49   #2021
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U mnie wizyta we wtorek, to będzie 17+1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Super u nas 24 wizyta i bedzie to 16+2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-14, 11:57   #2022
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

.
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 11:57   #2023
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja mam w poniedzialek wizytę i to będzie 14+5, chyba za wcześnie żeby poznać płeć A też bym już chciała wiedzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 12:00   #2024
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

U nas puzzle zdecydowanie się sprawdziły, mamy właśnie ze skip hopa. Nie są śliskie, synek trochę zaczął je rozpinać jak usiadł, ale trwało to 2 tygodnie, również narożniki brał do buzi przez krótki czas i nie widzę w tym nic złego, nic nie odgryzł, nie ma takiej mozliwości. Grzechotki i gryzaki również brał do buzi a czyściłam średnio raz w tygodniu. Puzzle wróciły do swoich kształtów, nawet postawione krzesło na puzzlach + ja na nim ich nie odkształciły. Plusem jest to, że puzzle można dowolnie rozłożyć, nie zawsze w prostokąt - u nas w literkę L obok dywanu. A i złożone zajmuja niedużo miejsca. Początkowo synek miał tylko 2x3 puzzle rozłożone żeby mata materiałowa nie leżała na ziemi, z czasem powiększaliśmy czyści się szybko. Dla mnie same plusy. Minusem jednoczęściowej maty piankowej jest dla mnie gabaryt, bo gdzie schować jak jej chwilowo nie chcemy (np. goście)? Zwijanie w rulon ją odkształca.
Matę materiałową mamy Lionelo Anika. Złożyliśmy dopiero przed roczkiem synka, bo dopiero wtedy przestał się na niej bawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 12:06   #2025
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

A co do walentynek, to nigdy nie obchodziliśmy. Zresztą nie lubimy w piątki chodzić coś jeść - właściwie zostaje tylko sushi, którego nie mogę. Z pieczoną rybą też nie, bo od początku ciąży ledwo toleruję zapach ryb, więc tylko czasem zjem jakąś panierowaną.

Co do mat, to zobaczymy co będzie jak zacznie się ruszać. Na razie mam dwie karimaty (jedna bardzo gruba), które mogę położyć, jak będzie chciał poleżeć na podłodze. Obie składane na części, więc mogą być grubszą warstwą. A potem dokupię jakąś matę edukacyjną jak już będzie wiadomo, jaka będzie wygodna.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 12:20   #2026
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Oj jak tak zaczelam liczyc to masakra...
Fotelik nowy kupujemy to bankowo, ale wozek chyba uzywany, bo kilka stow mozna zaoszczedzic
Ubranka tanie sa, ale cala reszta - szok!
Dziewczyny a planujecie jakas mate dla malucha ? Jesli tak to jaka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My przy pierwszym dziecku wiadomo kupiliśmy wszystko nowe i to jeszcze staraliśmy się jak najlepszych firm. Niestety u nas w rodzinie nie ma obdarowywania noworodka i w zasadzie prócz kilku ciuszków nie dostaliśmy nic. Wiedząc to skompletowalam w pełni wyprawkę wcześniej. Mam nawet rozpiskę ile co kosztowało i koszt wyniósł prawie 10 tyś łącznie z moimi rzeczami do porodu/połogu/karmienia. Ciuszki są drogie, a nawet bardzo. Patrząc na to, że dziecko w tych pierwszych rozmiarach (56, 62, 68, 74) chodzi średnio 1,5- 2 miesiące, to kwoty wychodzą potężne. Wózek i fotelik, to sprawy oczywiste, ale do tego łóżeczko + dobry materac, termometr, nebulizator, laktator, butelki, smoczki, przewijak, wanienka z dobrym, wysokim stelażem żeby kręgosłup nie wysiadł + dodatki wedle uznania typu monitor oddechu, niania video, szumiś i pierdyliard innych rzeczy. Wszystko wydaje sie fajne i użyteczne, tak działa marketing niemowlęcy, no bo dziecku się nie odmówi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 12:25   #2027
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
jakie plany na walentynki?
My jakoś szczególnie walentynek nie obchodzimy, upiekłam dla nas brownie, ale że staram się w miarę dbać o cukier to z mąką owsianą i erytrolem i jednak wyczuwam, że to jest inny smak cukru :/ Może wieczorem zamówimy sushi. Ostatnio znalazłam u nas miejsce, gdzie są specjalne zestawy dla kobiet w ciąży, więc nie trzeba nic kombinować, tylko jest już skomponowane
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Nie stresuj się na zapas bo to jednak tylko statystyka. Ryzyko jest większe ale wcale nie znaczy, że wystąpią u Ciebie jakieś powikłania. Na pewno lekarz coś profilaktycznie przepisze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Ja jadłam normalnie od początku (oj naraziłam się teściowej i szwagierce bo już chciały mi jadłospis ustalać pomidora nie mogę, sałaty nie mogę. Od soku mam się trzymać z daleka...itp).
Jeśli nie występują alergie u dziecka to nie ma potrzeby stosowania diety eliminacyjnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

My w sumie bez konkretnych planów. TŻ wrócił z nocki, córka w żłobku więc mamy trochę czasu dla siebie potem jedziemy odwiedzić rodziców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też od początku jadłam wszystko normalnie. Moja teściowa w pełni to popierała i zresztą zaraz po porodzie przynieśli mi z teściem cały box pralinek, czekoladek, owoców i tak dalej moja mama na początku coś grymasiła, ale jak zapytała się na co mam ochotę, jak do mnie przyjedzie i chciała mi zrobić sałatkę warzywną bez połowy składników, to powiedziałam jej, że może nie robić w ogóle i po tym już przestała
Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ja kawy nie piję tylko dlatego, że mnie odrzuciło na początku ciąży. Podejrzewam, że mogło mi już minąć, ale nie potrzebuję, herbata mi starcza. Zresztą herbat czarnych to też tak koło 4 mogę wypić, a przy kawie wyszłoby sporo mniej. A tak przynajmniej nie panikuję jak w knajpie nie mieli piwa 0.0% i wzięłam pepsi

W sumie na początku ciąży jak miałam często nudności to teoretycznie powinnam jeść zdrowo. Niestety, schabowy z frytkami działał o niebo lepiej niż sałatki. W sumie dopiero teraz mi podchodzi dużo bardziej zdrowe jedzenie.
Niby powinno się faktycznie jeść zdrowo, ale też mi się zdarzyło już kilka razy taki okropny napad głodu i kompletnie nie miałam ochoty na nic innego, niż na przykład burger z McDonalda :/
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja sie nie moge doczekac kompletowania wyprawki
Chociaz tez przerazaja mnie koszta ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warto to sobie rozłożyć, na przykład na trzy ostatnie miesiące, bo faktycznie te koszta są niestety duża. I czasami fajnie czegoś poszukać na OLX, my na przykład upolowaliśmy super przewijak, dwa w jednym z wanienką i z półkami, który normalnie kosztuje ponad 400 zł, a kupiliśmy go praktycznie w stanie idealnym za 150
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Oj jak tak zaczelam liczyc to masakra...
Fotelik nowy kupujemy to bankowo, ale wozek chyba uzywany, bo kilka stow mozna zaoszczedzic
Ubranka tanie sa, ale cala reszta - szok!
Dziewczyny a planujecie jakas mate dla malucha ? Jesli tak to jaka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Teraz mieliśmy piankową, ale takiej kiepskiej jakości, więc czegoś takiego zdecydowanie nie polecam :/ znajomi natomiast mają matę piankową, która była dosyć droga, ale już mają ją przy drugim dziecku i jest w stanie idealnym i naprawdę bardzo fajna, więc pewnie się ich dopytam i kupię podobną.
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, że już znacie płeć. Wczoraj byłam na zakupach i były takie piękne maleńkie ubranka. Chciałam już coś kupić, ale się powstrzymałam, bo nie znam płci.

Czy możliwe jest już, że w 4 miesiącu dziecko ma czkawkę?
Wczoraj jak siedziałam wieczorem, to zauważyłam takie jakby drganie i podskakiwanie brzucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe, u nas dzidziuś miał czkawkę na prenatalnych lekarz zresztą skomentował, że to dobry znak, bo zazwyczaj zdrowe dzieci mają czkawki.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 12:38   #2028
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja mam w poniedzialek wizytę i to będzie 14+5, chyba za wcześnie żeby poznać płeć A też bym już chciała wiedzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też wizytuję w poniedziałek, u mnie będzie 16+1 i liczę na potwierdzenie płci O której masz wizytę?
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My przy pierwszym dziecku wiadomo kupiliśmy wszystko nowe i to jeszcze staraliśmy się jak najlepszych firm. Niestety u nas w rodzinie nie ma obdarowywania noworodka i w zasadzie prócz kilku ciuszków nie dostaliśmy nic. Wiedząc to skompletowalam w pełni wyprawkę wcześniej. Mam nawet rozpiskę ile co kosztowało i koszt wyniósł prawie 10 tyś łącznie z moimi rzeczami do porodu/połogu/karmienia. Ciuszki są drogie, a nawet bardzo. Patrząc na to, że dziecko w tych pierwszych rozmiarach (56, 62, 68, 74) chodzi średnio 1,5- 2 miesiące, to kwoty wychodzą potężne. Wózek i fotelik, to sprawy oczywiste, ale do tego łóżeczko + dobry materac, termometr, nebulizator, laktator, butelki, smoczki, przewijak, wanienka z dobrym, wysokim stelażem żeby kręgosłup nie wysiadł + dodatki wedle uznania typu monitor oddechu, niania video, szumiś i pierdyliard innych rzeczy. Wszystko wydaje sie fajne i użyteczne, tak działa marketing niemowlęcy, no bo dziecku się nie odmówi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas szumiś to najgorzej wydane prawie 300 zł... Nie działał nic ale suszarka do wlosów lub szum z jutuba działał cuda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 12:43   #2029
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Ja też wizytuję w poniedziałek, u mnie będzie 16+1 i liczę na potwierdzenie płci O której masz wizytę? U nas szumiś to najgorzej wydane prawie 300 zł... Nie działał nic ale suszarka do wlosów lub szum z jutuba działał cuda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam wizytę o 12:15 nam na prenatalnych powiedział że za wczesnie na płeć ale liczę że moja gin coś już będzie widziała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-14, 12:53   #2030
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My przy pierwszym dziecku wiadomo kupiliśmy wszystko nowe i to jeszcze staraliśmy się jak najlepszych firm. Niestety u nas w rodzinie nie ma obdarowywania noworodka i w zasadzie prócz kilku ciuszków nie dostaliśmy nic. Wiedząc to skompletowalam w pełni wyprawkę wcześniej. Mam nawet rozpiskę ile co kosztowało i koszt wyniósł prawie 10 tyś łącznie z moimi rzeczami do porodu/połogu/karmienia. Ciuszki są drogie, a nawet bardzo. Patrząc na to, że dziecko w tych pierwszych rozmiarach (56, 62, 68, 74) chodzi średnio 1,5- 2 miesiące, to kwoty wychodzą potężne. Wózek i fotelik, to sprawy oczywiste, ale do tego łóżeczko + dobry materac, termometr, nebulizator, laktator, butelki, smoczki, przewijak, wanienka z dobrym, wysokim stelażem żeby kręgosłup nie wysiadł + dodatki wedle uznania typu monitor oddechu, niania video, szumiś i pierdyliard innych rzeczy. Wszystko wydaje sie fajne i użyteczne, tak działa marketing niemowlęcy, no bo dziecku się nie odmówi
Właśnie widziałam ostatnio w Smyku, że stojak pod wanienkę kosztuje chyba z 2x tyle co sama wanienka. Na szczęście i tak mamy za małą łazienkę, żeby się tam z tym zmieścić, to pewnie kąpać będziemy na stole w kuchni. Niedługo mamy dostać paczkę ubranek po znajomych, a drugą partię pewnie już w lipcu. Wózki obiecane, to tylko fotelik i łóżeczko z dużych rzeczy.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 12:58   #2031
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Nie ma dla mnie nic gorszego niz czekanie na wizyte pod gabinetem ... a tu juz 40 min spoznienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 13:06   #2032
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Nie ma dla mnie nic gorszego niz czekanie na wizyte pod gabinetem ... a tu juz 40 min spoznienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Kochana wiem co czujesz. Na prenatalnych bylo opóznienie 3h.... mam nadzieje ze polowkowe szybciej pojda ale to za 4-7 tyg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 13:10   #2033
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

W miejscu gdzie robię prenatalne też zawsze się czeka minimum godzinę- półtorej. No dramat, ale na szczęście na normalne wizyty w luxmedzie zawsze wchodzę o czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 13:12   #2034
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
W miejscu gdzie robię prenatalne też zawsze się czeka minimum godzinę- półtorej. No dramat, ale na szczęście na normalne wizyty w luxmedzie zawsze wchodzę o czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No to tak jak ja. Na wizyty w medicover jeszcze opznienia nie mialam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 13:57   #2035
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja nigdy jeszcze nie czekałam, ani do lekarza, ani na badania. Mimo, że chodzę na NFZ. Aż dziwne.
Ostatnio do lekarza weszłam nawet przed czasem, bo wcześniej się zjawiłam, a akurat nikogo nie było.


Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Można więcej niż jedną dziennie ja piję dwie duże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chcę aż tak ryzykować, bo czasami piję też czarną herbatę. Jedna wystarczy.


Cytat:
Napisane przez FlexiLyn Pokaż wiadomość
Też od początku jadłam wszystko normalnie. Moja teściowa w pełni to popierała i zresztą zaraz po porodzie przynieśli mi z teściem cały box pralinek, czekoladek, owoców i tak dalej moja mama na początku coś grymasiła, ale jak zapytała się na co mam ochotę, jak do mnie przyjedzie i chciała mi zrobić sałatkę warzywną bez połowy składników, to powiedziałam jej, że może nie robić w ogóle i po tym już przestała Niby powinno się faktycznie jeść zdrowo, ale też mi się zdarzyło już kilka razy taki okropny napad głodu i kompletnie nie miałam ochoty na nic innego, niż na przykład burger z McDonalda :/
Możliwe, u nas dzidziuś miał czkawkę na prenatalnych lekarz zresztą skomentował, że to dobry znak, bo zazwyczaj zdrowe dzieci mają czkawki.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że też będę mogła karmić piersią i uda mi się powstrzymać głupie komentarze na temat diety matki karmiącej.
Ja ostatnio też miewam zachcianki na niezdrowe rzeczy. Słodycze, chipsy, Mc Donalds, pizza...
Od kilku dni z kolei ciągle chodzi za mną ryba. Wczoraj zrobiłam na obiad polędwicę z Dorsza z ryżem i zajadałam się jak największym rarytasem.

Dzięki, to mnie pocieszyłaś, że to dobry znak.




W ogóle ostatnio miałam taki sen, że byłam już w bardzo zaawansowanej ciąży i dziecko mnie tak kopało, że było widać całe stopy wychodzące poza brzuch.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 13:58   #2036
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dzień dobry A u nas puzzle się sprawdziły, mała ich nie gryzła, nie rozdzielała ani nic A potem przyszedł czas że mimo puzzli i dywanu siadała tam gdzie gołe panele uparciuch jeden

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U nas puzzle zdecydowanie się sprawdziły, mamy właśnie ze skip hopa. Nie są śliskie, synek trochę zaczął je rozpinać jak usiadł, ale trwało to 2 tygodnie, również narożniki brał do buzi przez krótki czas i nie widzę w tym nic złego, nic nie odgryzł, nie ma takiej mozliwości. Grzechotki i gryzaki również brał do buzi a czyściłam średnio raz w tygodniu. Puzzle wróciły do swoich kształtów, nawet postawione krzesło na puzzlach + ja na nim ich nie odkształciły. Plusem jest to, że puzzle można dowolnie rozłożyć, nie zawsze w prostokąt - u nas w literkę L obok dywanu. A i złożone zajmuja niedużo miejsca. Początkowo synek miał tylko 2x3 puzzle rozłożone żeby mata materiałowa nie leżała na ziemi, z czasem powiększaliśmy czyści się szybko. Dla mnie same plusy. Minusem jednoczęściowej maty piankowej jest dla mnie gabaryt, bo gdzie schować jak jej chwilowo nie chcemy (np. goście)? Zwijanie w rulon ją odkształca.
Matę materiałową mamy Lionelo Anika. Złożyliśmy dopiero przed roczkiem synka, bo dopiero wtedy przestał się na niej bawić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak położyłam na puzzlach 6M dziecko na brzuchu to interesowało ją tylko rozdzielenie puzzli i branie do budzi ;-) Nie wychowuje dziecka super sterylnie, ale jednak zdarzało nam się na to położyć nogę czy kapcia więc nie podobało mi się, że bierze do budzi, grzechotka, gryzaki jednak częściej jej wymieniałam. No i wydaje mi się, że łatwiej utrzymam w czystości matę, ale może tylko mi się wydaje ;-) Zdarzało jej się na to ulać i musiałam każdy puzzel osobno myć ...

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
U nas szumiś to najgorzej wydane prawie 300 zł... Nie działał nic ale suszarka do wlosów lub szum z jutuba działał cuda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szumisia dostaliśmy, wiązałam z nim wielkie nadzieje i też się nie sprawdził. Teraz są o tym różne opinie czy ten biały szum jest dobry, powinno być dalej od dziecka położone a nie np w wózku. Na początku jak pare razy na Agatę zadziałał to jak tylko się wyłączył to ona też się budziła...

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-02-14 o 14:29
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 15:13   #2037
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

To na nas kiedyś tak biały szum podziałał, że razem z mężem spaliśmy 1,5, 2h przy tym szumie włączonym na maxa a synek z babcią w drugim pokoju grzecznie się bawił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 15:14   #2038
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja w domku. Wszytsko dobrze. Przed usg zjadlam batonika bo dzidzia na prentalnych ciage spala i tym razem fikalo jak szalone.
No i ... najpradopodobniej dziewczynka ! 🥰
Maz bedzie mial walentynkowy prezent
Ja nie mialam jakis szczegolnych preferwncji co do plci ale odsamiutkiego poczatku czulam ze to dziewczynka i bylam ciekawa czy sie sprawdzi
Oczywiscie jeszcze do potwierdenia na polowkowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 15:23   #2039
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To na nas kiedyś tak biały szum podziałał, że razem z mężem spaliśmy 1,5, 2h przy tym szumie włączonym na maxa a synek z babcią w drugim pokoju grzecznie się bawił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to nas to też bardziej usypiało niż młodą haha

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja w domku. Wszytsko dobrze. Przed usg zjadlam batonika bo dzidzia na prentalnych ciage spala i tym razem fikalo jak szalone.
No i ... najpradopodobniej dziewczynka ! 🥰
Maz bedzie mial walentynkowy prezent
Ja nie mialam jakis szczegolnych preferwncji co do plci ale odsamiutkiego poczatku czulam ze to dziewczynka i bylam ciekawa czy sie sprawdzi
Oczywiscie jeszcze do potwierdenia na polowkowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje A jak nowa Pani doktor ?
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-14, 17:56   #2040
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Roselyn gratki

Fajnie macie z tą płcią, moja lekarka powiedziała że nic nie widać jeszcze na ostatniej wizycie w 16 tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-30 07:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.