Urząd pracy - pytania uwagi, problemy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-27, 17:17   #151
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

jedno jest pewne,że nie możesz już odbyć stażu na takim stanowisku jakie miałaś w umowie przez rok u tego pracodawcy
teoretycznie masz do "wybrania" jeszcze 3 mc stażu...
wszystko zależy jednak od tego ile masz lat

co do przygotowania-nic mi niewiadomo aby było na chwilę obecną zniesione ustawą najprawdopodobniej ten konkretny urząd nie realizuje z jakiś przyczyn (może finansowych) tej konkretnej formy aktywizacji
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 20:57   #152
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: urząd pracy ?

Mam skończone 24 lata (rocznik 1985 r) stanowisko na stazu to - referent administracyjno-biurowy więc ciężko będzie znaleźć cos innego natomiast co do przygotowania zawodowego to Pani w PUP powiedziała mi, ze ta forma aktywizacji wszędzie jest zniesiona, ze teraz jest PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE DOROSŁYCH i wyglada to zupełnie inaczej tzn wykonuje sie prace u pracodawcy natomisat jest to na zasadzie skzolenia po kórym zdaje sie egzamin przed komisja ...w Kuratorium? (nie jestem pewna czy dobrze usłyszałam gdzie) i ze przysługuje tylko osobom bez kwalifikacji zawodoweych (tzn z wykształceniem zawodowym/gimnazjalnym itp. Dziękuję za odp. A czy mogłabys mi napisac wiecej info na temat prac interwencyjnych? czy mozna "załatwić sobie" prace na takich warunkach w prywtanych firmach czy tylko w urzedach? i jak wygladają szcezgóły? bo dzwoniąc do Up słyszę" nie ma pieniedzy więc nie bede udzielac inforamcji jak to wyglada"

Aha, źle zrozumiałym myślałam że chodzi o stanowisko na stażu... a pracowałam na stanowisku serkretarki, wiec np na stanowisku referenta mogłabym odbyc jeszcze 3 miesięczny staż?
__________________



Edytowane przez AsiaW**
Czas edycji: 2009-10-27 o 20:59
AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 16:17   #153
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez AsiaW** Pokaż wiadomość
Mam skończone 24 lata (rocznik 1985 r) stanowisko na stazu to - referent administracyjno-biurowy więc ciężko będzie znaleźć cos innego natomiast co do przygotowania zawodowego to Pani w PUP powiedziała mi, ze ta forma aktywizacji wszędzie jest zniesiona, ze teraz jest PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE DOROSŁYCH i wyglada to zupełnie inaczej tzn wykonuje sie prace u pracodawcy natomisat jest to na zasadzie skzolenia po kórym zdaje sie egzamin przed komisja ...w Kuratorium? (nie jestem pewna czy dobrze usłyszałam gdzie) i ze przysługuje tylko osobom bez kwalifikacji zawodoweych (tzn z wykształceniem zawodowym/gimnazjalnym itp. Dziękuję za odp. A czy mogłabys mi napisac wiecej info na temat prac interwencyjnych? czy mozna "załatwić sobie" prace na takich warunkach w prywtanych firmach czy tylko w urzedach? i jak wygladają szcezgóły? bo dzwoniąc do Up słyszę" nie ma pieniedzy więc nie bede udzielac inforamcji jak to wyglada"

Aha, źle zrozumiałym myślałam że chodzi o stanowisko na stażu... a pracowałam na stanowisku serkretarki, wiec np na stanowisku referenta mogłabym odbyc jeszcze 3 miesięczny staż?
No tak. Nazywa się to teraz przygotowanie zawodowe dorosłych-potwierdzam.
Co do stażu to nie możesz go odbyć na takich stanowiskach na jakich już zdobyłaś doświadczenie zawodowe.
Prace interwencyjne-http://up.podlasie.pl/default.aspx?docId=17856
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 19:08   #154
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: urząd pracy ?

Ata, widzę że orientujesz się w zasadach panujących w UP.
Jak to jest ze stażami i pracami interwencyjnymi? Chciałam iść na staż to mi powiedzieli że nie mogę bo mam przepracowane 9 miesięcy na umowie o prace. A na pracę interwencyjne też podobno nie mogę bo jestem świeżo zarejestrowana w up (od 11.10). Co w takim razie urząd może mi zaproponować? Nie chcę siedzieć bezczynnie w domu, a ciężko jest u mnie w mieście z pracą...
Choji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:39   #155
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
No tak. Nazywa się to teraz przygotowanie zawodowe dorosłych-potwierdzam.
Co do stażu to nie możesz go odbyć na takich stanowiskach na jakich już zdobyłaś doświadczenie zawodowe.
Prace interwencyjne-http://up.podlasie.pl/default.aspx?docId=17856
bardzo dziękuję za odp
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:03   #156
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Choji Pokaż wiadomość
Chciałam iść na staż to mi powiedzieli że nie mogę bo mam przepracowane 9 miesięcy na umowie o prace. A na pracę interwencyjne też podobno nie mogę bo jestem świeżo zarejestrowana w up (od 11.10). Co w takim razie urząd może mi zaproponować? Nie chcę siedzieć bezczynnie w domu, a ciężko jest u mnie w mieście z pracą...
Co do stażu jestem lekko zdziwiona, były bowiem swego czasu wyjaśnienia,że staż pracy nie ma nic do tego,podstawowym kryterium jest wiek. Jedno jest pewne,że nie możesz starać się o staż na stanowisko takie jakie miałaś w ramach umowy o pracę,staż ma z założenia "nauczyć" Cię czegoś nowego,tak więc musi to być inne stanowisko.
Urząd może zaproponować ponadto szkolenia, dofinansowanie na podjęcie działalności etc. Obawiam się jednak,że trafiłaś w kiepskim momencie do UP-a mianowicie na koniec roku,kiedy to urząd nie ma już pieniędzy. Proponowałabym -o ile nie podejmiesz pracy-wrócić do kwestii stażu po nowym roku, pisząc podanie do dyrektora urzędu w tej sprawie i prosząc o podanie podstawy prawnej która mówi o ty, że na staż nie mogą iść osoby mające doświadczenie zawodowe
Coś mi tu bowiem nie gra...
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 09:45   #157
Choji
Zakorzenienie
 
Avatar Choji
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 931
Dot.: urząd pracy ?

Ata, jesteś może osobą pracującą w Up? jeśli tak to czy mogłabyś mi podać linka do najbardziej aktualnej ustawy o stażach i interpretacjach tej ustawy? Będę szła do mojego Up się "kłócić" o staż ...
Choji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-29, 15:13   #158
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

ustawa nazywa się-Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, wygogluj sobie
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 16:50   #159
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: urząd pracy ?

mam pytanie.. byłam zarejestrowana w UP ale ze względu na nie stawienie się u nich w terminie dostałam 3-miesięczną karę. ta kara minęła 31 grudnia i teraz: czy musze jechać ponownie się zarejestrować jak za pierwszym razem ? czy wraz z upływem kary jestem dalej zarejestrowana jako bezrobotna ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 17:22   #160
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

musisz sie ponownie zarejestrować
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 12:45   #161
jozwyd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: urząd pracy ?

witam

a ja mam takie pytanie:

osoba rejestruje się ponownie w PUP (po tej każe 3 miesięcy).
czy tego samego dnia dostanie pięczątkę do książeczki ubezpieczeniowej czy dopiero po kilku dniach gdy otrzyma decyzje o nadaniu statusu bezrobotnego?
jozwyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-13, 10:03   #162
fellixa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 171
Dot.: urząd pracy ?

A ja mam takie pytanie. Czy osoba z wykształceniem pomaturalnym ( dwuletnie studium) musi przyjąć zaproponowaną przez UP ofertę pracy fizycznej np. sprzątanie ?
fellixa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 22:26   #163
Kamila1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 20
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez fellixa Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie. Czy osoba z wykształceniem pomaturalnym ( dwuletnie studium) musi przyjąć zaproponowaną przez UP ofertę pracy fizycznej np. sprzątanie ?
To zależy czy jaki kierunek tego studium ukończyłaś. Jeżeli nie masz zawodu tzn jesteś np. po liceum to mogą Ci zaproponować każdą pracę, a jeżeli jesteś wykształcona w konkretnym kierunku to mają obowiązek dać Ci ofertę zgodną z Twoim wykształceniem.
Jeżeli przez długi okres czasu nie mają takich ofert powinni wysłać Cie na kurs, po którym mogłabyś podjąć prace w innym zawodzie.
Kamila1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 12:22   #164
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez jozwyd Pokaż wiadomość
witam

a ja mam takie pytanie:

osoba rejestruje się ponownie w PUP (po tej każe 3 miesięcy).
czy tego samego dnia dostanie pięczątkę do książeczki ubezpieczeniowej czy dopiero po kilku dniach gdy otrzyma decyzje o nadaniu statusu bezrobotnego?
Co najwyżej, jak uzyskasz status bezrobotnego, bo wcześniej nie ma podstaw do tego.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 16:00   #165
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: urząd pracy ?

Witam
jestem zarejestrowana w urzędzie pracy od ponad 8 miesięcy,pracowałam w listopadzie tydzień na umowę zlecenie i w grudniu na umowę zlecenie również tydzień oraz teraz ponad 3 tygodnie również na umowę zlecenie.Ale nie zgłosiłam tego w UP.Czy dostanę jakąś karę bo wiem,że po 7 dniach trzeba się wyrejestrować,tylko to trochę dziwne,bo nie mam zamiaru stać całymi dniami urzędzie i co tydzień tam ponowie się rejestrować jak pracuje tylko tymczasowo :/
Jeżeli teraz bym zgłosiła do urzędu,że zaczęłam pracę na początku lutego to już mam karę,tak jak za poprzednie dni które przepracowałam,a nie zgłosiłam nie pobieram żadnego zasiłku.
I cz w książeczce ubezpieczeniowej podbiją mi,że mam ubezpieczenie?

Edytowane przez taka Ona 20
Czas edycji: 2010-02-26 o 16:27
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 14:14   #166
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez taka Ona 20 Pokaż wiadomość
Witam
jestem zarejestrowana w urzędzie pracy od ponad 8 miesięcy,pracowałam w listopadzie tydzień na umowę zlecenie i w grudniu na umowę zlecenie również tydzień oraz teraz ponad 3 tygodnie również na umowę zlecenie.Ale nie zgłosiłam tego w UP.Czy dostanę jakąś karę bo wiem,że po 7 dniach trzeba się wyrejestrować,tylko to trochę dziwne,bo nie mam zamiaru stać całymi dniami urzędzie i co tydzień tam ponowie się rejestrować jak pracuje tylko tymczasowo :/
Jeżeli teraz bym zgłosiła do urzędu,że zaczęłam pracę na początku lutego to już mam karę,tak jak za poprzednie dni które przepracowałam,a nie zgłosiłam nie pobieram żadnego zasiłku.
I cz w książeczce ubezpieczeniowej podbiją mi,że mam ubezpieczenie?
Jeśli miałaś odprowadzana kasę do ZUS'u, to PUP się dowie o tym i zostaniesz na 3 miesiące wyrejestrowana i wtedy Ci nie podbiją książeczki. Ale kwestia, czy tam, gdzie pracowałaś, odprowadzili kasę za ubezpieczenie społeczne czy nie.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 12:22   #167
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: urząd pracy ?

dowiedziałam się właśnie,że mój jeden pracodawca nie odprowadzał składek zdrowotnych za mnie,a w zeszłym roku jak do niego dzwoniłam to mówił,że pit wyśle więc myślałam,że jakieś składki odprowadza,a co do drugiego pracodawcy to się uczyłam zaocznie jeszcze wtedy to chyba dla osób poniżej 25 roku życia i uczących się składek się nie pobiera?
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:03   #168
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez taka Ona 20 Pokaż wiadomość
dowiedziałam się właśnie,że mój jeden pracodawca nie odprowadzał składek zdrowotnych za mnie,a w zeszłym roku jak do niego dzwoniłam to mówił,że pit wyśle więc myślałam,że jakieś składki odprowadza,a co do drugiego pracodawcy to się uczyłam zaocznie jeszcze wtedy to chyba dla osób poniżej 25 roku życia i uczących się składek się nie pobiera?
Ale zdrowotne to co innego niz zus.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 18:06   #169
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez taka Ona 20 Pokaż wiadomość
Witam
jestem zarejestrowana w urzędzie pracy od ponad 8 miesięcy,pracowałam w listopadzie tydzień na umowę zlecenie i w grudniu na umowę zlecenie również tydzień oraz teraz ponad 3 tygodnie również na umowę zlecenie.Ale nie zgłosiłam tego w UP.Czy dostanę jakąś karę bo wiem,że po 7 dniach trzeba się wyrejestrować,tylko to trochę dziwne,bo nie mam zamiaru stać całymi dniami urzędzie i co tydzień tam ponowie się rejestrować jak pracuje tylko tymczasowo :/
Jeżeli teraz bym zgłosiła do urzędu,że zaczęłam pracę na początku lutego to już mam karę,tak jak za poprzednie dni które przepracowałam,a nie zgłosiłam nie pobieram żadnego zasiłku.
I cz w książeczce ubezpieczeniowej podbiją mi,że mam ubezpieczenie?
Łamiesz prawo. Świadczenie pracy w sytuacji przebywania w rejestrze jako osoba bezrobotna i poświadczanie, że nie pobiera się dochodu z tytułu zatrudnienia, podczas gdy tak jest podlega prokuraturze.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 09:42   #170
sweetie78
Przyczajenie
 
Avatar sweetie78
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
GG do sweetie78 Send a message via Skype™ to sweetie78
Dot.: urząd pracy ?

a co potem z rozliczeniem do skarbowego? przychodzi pit 11 i co wtedy?

nie dawac tego pitu 11?

chodzi mi w szczegolnosci o umowe o dzielo, kiedy podatnik zameldowany jest w innym woj, a mial umowe na krotko bardzo w innym woj?

nikt sie nie dowie o niczym, albo po czasie, co potem???
sytuacja nieciekawa sie robi, zyc w strachu potem
__________________
z Luskiewnika "Przesadne stosowanie kosmetyków szkodzi skórze i wzmaga trądzik; Nie wierz w to, że kosmetykami wyleczysz trądzik! Przypisywanie kosmetykom właściwości leczniczych i tym samym przeciwtrądzikowych jest niezgodne z prawem!"
sweetie78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 10:15   #171
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez sweetie78 Pokaż wiadomość
sytuacja nieciekawa sie robi, zyc w strachu potem
kłamstwo ma krótkie nogi
i tyle
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 12:00   #172
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Wniosek o dotację na rozpoczęcie działalności, a Urząd Pracy.

Wiem, ze na forum pojawiły się już wątku na temat dotacji z Urzędu Pracy na działalność gospodarczą, ale mój przypadek wydaje mi się dużo bardziej skomplikowany, nie spotkałam się jeszcze z podobnym "perturbacjami", a sama już naprawdę nie wiem co robić.

Przygoda zaczyna się w listopadzie 2009 - wtedy podjęłam pierwsze próby złożenia wniosku w UP. Nalatałam się wtedy jak głupia, bo stale coś tam mi kazali poprawiać, jedna pani mówiła coś, a druga następnego dnia mówiła coś zupełnie innego. Wreszcie jak już wszystko było ok i zadowolona przyjechałam do urzędu z gotowym wnioskiem to z uśmiechem jedna z urzędniczek poinformowała mnie, że fajnie, że mam ten wniosek, ale nie mam co liczyć na jakakolwiek dotację do końca roku, gdyż oni nie mają już na to pieniędzy, a sam wniosek jest ważny tylko do końca 2009, więc w po nowym roku będę musiała złożyć kolejny wniosek. Już wtedy się podłamałam, no ale mówię przylecę zaraz 4 stycznia, wniosek mam gotowy więc tylko złożę, potem wg. regulaminu 30 dni oczekiwania na decyzję i będę wiedziała na czym stoję.
I tak jak zaplanowałam w UP pojawiłam się 4 stycznia, ale na drzwiach pokoju ds. dotacji zobaczyłam piękną kartkę, że wnioski będą przyjmowane dopiero ok. 20 stycznia, bo najpewniej sam formularz do tego czasu ulegnie modyfikacji. Kolejna załamka.
Oczywiście pod koniec stycznia okazało się, że formularz wniosku nie uległ zmianom... Pojechałam, więc i go złożyłam, to był 18.01.2010. I już byłam szczęśliwa, bo 30 dni i będzie odpowiedź, superrr.

Po kilku dniach od złożenia wniosku dostaję pismo, w którym kazano mi zgłosić się w wyznaczonym dniu w celu poprawy jednego wyliczenia oraz była także informacja że mojego wniosku nie dadzą rady rozpatrzeć w terminie w związku z nawałem pracy w urzędzie... termin przedłużają do 18.03.2010. Oczywiście w UP zgłosiłam się w celu poprawy tego co tam chcieli.

Nie muszę chyba wspominać, że oczywiście wyznaczyli sami termin na odpowiedź, a ja żadnej wiadomości nie otrzymałam.
Zadzwoniłam więc dziś do UP ... pan który odebrał telefon powiedział, że oni wtedy wysłali mi pismo, że ja mam się zgłosić, żeby coś tam poprawić, a ja nie przyjechałam ! Co oczywiście jest nieprawdą. Już wtedy podniosło mi się ciśnienie.
Oczywiście wyjaśniłam, że wszystko popoprawiałam jeszcze w lutym i że wniosek miał być na komisji i miałam mieć odpowiedź do 18 marca !
No i ostatecznie stanęło na tym, że wniosek KIEDYŚ trafi na komisję i KIEDYŚ dostanę odpowiedź, zero konkretów... powiedział, że oni mają dużo pracy i tyle.

Powiem szczerze nie wiem co zrobić, niby mam świadomość, że już tyle przeszłam z tym i że może nie warto w tym momencie rezygnować, a działalność którą chciałam otworzyć to jest to co chciałabym robić, ale to wszystko co się dzieje to dla mnie istny skandal.
Rozmawiałam nawet z kierownikiem tego działu, ale zero pomocy i zmiany.

W necie spotykałam się z relacjami ludzi i kwestie dotacji szły gładko, albo dostawali pieniądze, albo nie i koniec. A ja od 5 m-cy nie wiem na czym stoję, bo równie dobrze mogą mój wniosek odrzucić, a mnie odesłać z kwitkiem !

Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją ? Gdzie szukać pomocy ? Co z tym zrobić ?

Uff musiałam się wywnętrzyć...
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 09:01   #173
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Wniosek o dotację na rozpoczęcie działalności, a Urząd Pracy.

Moim zdaniem powinnaś udać się an skargę do dyrektora urzędu skoro kierownik Cie olał.Ja z natury jestem wybuchową osóbką,więc pewnie zrobiłabym dziką awanturę ale Ty możesz złożyć skargę na niekompetencję pracowników bo moim zdaniem to jest niekompetencja skoro wmawiają Ci np. że nie pojawiłaś się w urzędzie w wyznaczonym terminie.
Trzymam kciuki żeby się udało
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 11:53   #174
KamilKo89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Smile Dot.: urząd pracy ?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w urzędzie dostanę informacje kiedy mi sie kończy 3miesieczna "kara"??
KamilKo89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 12:54   #175
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez KamilKo89 Pokaż wiadomość
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w urzędzie dostanę informacje kiedy mi sie kończy 3miesieczna "kara"??
A nie pamiętasz z jaką datą zostałaś wyrejestrowana? Może masz tę decyzję, która wysłali do Ciebie? Jeśli nie, to zadzwoń do PUP lub się przejdź i powiedzą Ci na pewno, czy już możesz się zarejestrować.
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 15:23   #176
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez agulkaa Pokaż wiadomość
A nie pamiętasz z jaką datą zostałaś wyrejestrowana? Może masz tę decyzję, która wysłali do Ciebie? Jeśli nie, to zadzwoń do PUP lub się przejdź i powiedzą Ci na pewno, czy już możesz się zarejestrować.
przez telefon pup nie ma prawa poinformować o takiej rzeczy
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 16:31   #177
Chealsea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13
Dot.: urząd pracy ?

W zeszłym roku skończyłam uczelnię, ale jeszcze się nie obroniłam. Czy ubezpieczenie przez uczelnię kończy mi się w momencie otrzymania absolutorium (wrzesień '09) czy skreślenia z listy studentów (marzec '10)?

Z jakim świadectwem wykształcenia mam iść do urzędu pracy? Moje świadectwo maturalne jest na uczelni i chyba nie mogę go odebrać do czasu otrzymania dyplomu. Czy absolutorium (które jest w tablo) jest wystarczającym świadectwem że byłam studentką? Mam też dyplom bachelora z zagranicznej uczelni (odpowiednik licencjata) czy ma on u nas jakieś znaczenie?

Czy mam prawo do zasiłku? i czy przysługuje mi staż? (w tym roku kończę 26 lat)

Edytowane przez Chealsea
Czas edycji: 2010-05-06 o 16:33 Powód: literówka
Chealsea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 10:35   #178
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez KamilKo89 Pokaż wiadomość
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w urzędzie dostanę informacje kiedy mi sie kończy 3miesieczna "kara"??
otrzymałaś decyzję z podstawą na ile dni zostałaś od kiedy wyrejestrowana, kalendarz do ręki i liczyć kiedy mija Ci 90 dzień...

Cytat:
Napisane przez Chealsea Pokaż wiadomość
W zeszłym roku skończyłam uczelnię, ale jeszcze się nie obroniłam. Czy ubezpieczenie przez uczelnię kończy mi się w momencie otrzymania absolutorium (wrzesień '09) czy skreślenia z listy studentów (marzec '10)?)
pytanie do uczelni, nie do urzędu pracy

Cytat:
Napisane przez Chealsea Pokaż wiadomość
Z jakim świadectwem wykształcenia mam iść do urzędu pracy? Moje świadectwo maturalne jest na uczelni i chyba nie mogę go odebrać do czasu otrzymania dyplomu. Czy absolutorium (które jest w tablo) jest wystarczającym świadectwem że byłam studentką? Mam też dyplom bachelora z zagranicznej uczelni (odpowiednik licencjata) czy ma on u nas jakieś znaczenie?)
nie masz drugiego świadectwa maturalnego?
jeśli nie to rejestruesz się bez, donosisz kiedy uzyskasz

Cytat:
Napisane przez Chealsea Pokaż wiadomość
Czy mam prawo do zasiłku? i czy przysługuje mi staż? (w tym roku kończę 26 lat)
prawa do zasiłku nie masz
na staż możesz iść w sytuacji jak od ukończenia studiów nie minęło 12mc
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 12:22   #179
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
prawa do zasiłku nie masz
na staż możesz iść w sytuacji jak od ukończenia studiów nie minęło 12mc
co rozumiesz przez ukończenie studiów? zdanie wszystkich przedmiotów i dostanie absolutorium czy obrona pracy i otrzymanie dyplomu?

Edytowane przez simeri
Czas edycji: 2010-05-07 o 12:30
simeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 19:01   #180
silvercold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 233
Dot.: urząd pracy ?

Mam pytanie odnośnie urzędu pracy. Jestem zarejestrowana w PUP, 1 czerwca rozpoczęłam pracę i w związku z tym dzwonię do urzędu, że chcę się wyrejestrować bo znalazłam pracę. Urzędniczka koniecznie chcę moją umowę o pracę, której jeszcze nie mam, ale na której datą nawiązania stosunku pracy będzie 1 czerwca. I mam pytanie: jeśli w końcu dostarczę im moją umowę o pracę to termin 7 dni od podjęcia zatrudnienia będzie przekroczony i czy nie będę miała z tego tytułu nieprzyjemnych konsekwencji?
__________________

silvercold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-16 20:58:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.