Holandia - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-06, 16:42   #3181
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Holandia

odpowiedziec na kilka pytan, podpatrzec jak pracuja tam i zdac test z angola
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 16:43   #3182
Chwilami
Raczkowanie
 
Avatar Chwilami
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: moja głowa
Wiadomości: 42
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Szukaj w polskim sklepie. W Hadze polecam ,,Groszka"
W "Groszku" jestem co tydzień ale w ostatnią sobotę zapomniałam poszukać pietruszki. W tym sklepie to czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Oszałamia mnie wybór polskich produktów i zawsze wychodzę w wypchanymi siatami i dużo lżejszym portfelem .

Czarnooka_Paula no to trzymam kciuki za telefon z dobrymi informacjami. I podpisuję się pod pytanie gregii
__________________
Zacznij wreszcie ŻYĆ !
Chwilami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:47   #3183
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Chwilami Pokaż wiadomość
W "Groszku" jestem co tydzień ale w ostatnią sobotę zapomniałam poszukać pietruszki. W tym sklepie to czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Oszałamia mnie wybór polskich produktów i zawsze wychodzę w wypchanymi siatami i dużo lżejszym portfelem
Wiem o czym mówisz, mam to samo
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 11:39   #3184
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Chwilami Pokaż wiadomość
W "Groszku" jestem co tydzień ale w ostatnią sobotę zapomniałam poszukać pietruszki. W tym sklepie to czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Oszałamia mnie wybór polskich produktów i zawsze wychodzę w wypchanymi siatami i dużo lżejszym portfelem .

Czarnooka_Paula no to trzymam kciuki za telefon z dobrymi informacjami. I podpisuję się pod pytanie gregii
odp wyżej
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 20:38   #3185
agnieszkalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 55
GG do agnieszkalove
Dot.: Holandia

ja mam do Epe 30 km
agnieszkalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 09:16   #3186
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Holandia

Witajcie wybieram się w najbliższym czasie do Holandii i mam pytania, jesli któraś z Was jeździ pociągami lub się orientuje. Czy są jakiekolwiek zniżki na te pociągi, na które mógłby załapać się obcokrajowiec (np. karta Euro26)? I czy kupując bilet przez internet cena jest taka sama, jak w kasie?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 11:37   #3187
zuzannanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 34
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Witajcie wybieram się w najbliższym czasie do Holandii i mam pytania, jesli któraś z Was jeździ pociągami lub się orientuje. Czy są jakiekolwiek zniżki na te pociągi, na które mógłby załapać się obcokrajowiec (np. karta Euro26)? I czy kupując bilet przez internet cena jest taka sama, jak w kasie?
Witaj! W pociągach są zniżki, ale żeby z nich skorzystać, trzeba mieć odpowiednią kartę zniżkową (Valid in combination with a Voordeelurenabonnement, Jaartrajectabonnement or OV-studentenkaart in the discount hours, or for children 4 till 11 years without supervision). Karta Euro 26 nie upoważnia do zniżek. Jeśli podróżujesz w grupie warto kupić bilet grupowy (jest ważny cały dzień dla 4 osób).

Nie wiem jak wygląda różnica cen w automacie vs w internecie, ale na pewno jak kupujesz w kasie to jest drożej, bo Ci doliczają za obsługę.

Tutaj masz link do biletów online https://www.ns.nl/eticket/ticket?language=en

Czasem w marketach/sklepach są tanie bilety ważne cały dzień na cały kraj, ale to trzeba akurat trafić na promocję.
zuzannanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-11, 16:37   #3188
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez zuzannanas Pokaż wiadomość
Witaj! W pociągach są zniżki, ale żeby z nich skorzystać, trzeba mieć odpowiednią kartę zniżkową (Valid in combination with a Voordeelurenabonnement, Jaartrajectabonnement or OV-studentenkaart in the discount hours, or for children 4 till 11 years without supervision). Karta Euro 26 nie upoważnia do zniżek. Jeśli podróżujesz w grupie warto kupić bilet grupowy (jest ważny cały dzień dla 4 osób).

Nie wiem jak wygląda różnica cen w automacie vs w internecie, ale na pewno jak kupujesz w kasie to jest drożej, bo Ci doliczają za obsługę.

Tutaj masz link do biletów online https://www.ns.nl/eticket/ticket?language=en

Czasem w marketach/sklepach są tanie bilety ważne cały dzień na cały kraj, ale to trzeba akurat trafić na promocję.
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 13:49   #3189
zuzannanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 34
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź
O właśnie mi przyszedł mail, że HEMA ma promocję.

Biet na cały dzień na cały kraj za €17,50. Wazny od 11 listopada do 2 lutego. Upowaznia do przejazdu jedna osobe dorosla i ewentualnie jeszcze dwójkę dzieci, ale to nie jest wymagane. Biletu można używać w ciągu tygodnia po 9 rano a w weekendy i święta cały dzień.

Można kupić w filii sklepu HEMA, albo online, tylko trzeba mieć holenderskie konto bankowe. Bilet online tutaj. Bilety są dostepne do wyczerpania zapasów w okresie 11.11-24.11.

Edytowane przez zuzannanas
Czas edycji: 2013-11-12 o 16:21
zuzannanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 17:21   #3190
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Holandia

Dzięki za wiadomość Chyba i tak mi się nie opłaci, bo mój bilet ma kosztować 15€
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 08:45   #3191
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Holandia

Znowu ja Czy ktoś z Was mieszka w okolicach Einghoven lub Rotterdamu? Są jakieś w miarę korzystne możliwości dotarcia do Paryża?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-16, 18:12   #3192
zuzannanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 34
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Znowu ja Czy ktoś z Was mieszka w okolicach Einghoven lub Rotterdamu? Są jakieś w miarę korzystne możliwości dotarcia do Paryża?
Z Rotterdamu do Paryża jeździ Thalys i czasem można na okazję trafić. Raz, dwa i już jesteś w Paryżu. Z Eindhoven i Rotterdamu pewnie też jakiś lot by się znalazł. A jak nie, to zawsze zostaje eurolines z wyjazdem wieczorem i przyjazdem rano.

To chyba na tyle. Thalysem najszybciej i jeśli sie nie mylę, z euro 26 masz zniżkę.
zuzannanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 22:17   #3193
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez zuzannanas Pokaż wiadomość
Z Rotterdamu do Paryża jeździ Thalys i czasem można na okazję trafić. Raz, dwa i już jesteś w Paryżu. Z Eindhoven i Rotterdamu pewnie też jakiś lot by się znalazł. A jak nie, to zawsze zostaje eurolines z wyjazdem wieczorem i przyjazdem rano.

To chyba na tyle. Thalysem najszybciej i jeśli sie nie mylę, z euro 26 masz zniżkę.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, tego właśnie szukałam
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 13:49   #3194
Laleaa
Przyczajenie
 
Avatar Laleaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2
Dot.: Holandia

Hey, zarejestrowałam się na wizaz.pl, ponieważ znalazłam te forum dotyczące życia w Holandii. Od trzech tygodni niespokojnie rozmyślam o swojej przyszłości, mało śpię, niedużo jem, a w głowie panuje kompletny chaos. O czym tak intensywnie rozmyślam? O wyjeździe do Holandii, rzuceniu studiów i spróbowaniu swoich sił tam. Miesiąc temu zaczęłam drugi rok studiów licencjackich, ale z każdym tygodniem jestem coraz bardziej zawiedziona swoim wyborem, wiem też, że licencjat w dzisiejszych czasach niewiele znaczy. A już z pewnością po tych 3 latach wyjechałabym z Polski. Warto dodać, że mieszka tam mój chłopak, za którym niesamowicie tęsknię i to on jest głównym powodem dlaczego akurat Holandia. Ostatnie wakacje spędziłam w tym jakże uporządkowanym kraju i bardzo mi się podobało. I tak właściwie to już od wakacji, pierwszych dni, które tam spędziłam myślałam o tym, żeby zostać, ale nie byłam gotowa na tak bardzo spontaniczną decyzję. Jestem już prawie pewna, że chcę wyjechać teraz, jednakże jestem tak bardzo niezdecydowaną osobą, a ponadto obawiam się, nawet sama nie wiem czego. Potrzebuję opinii innych, więc mam nadzieję, że odpowiecie
Laleaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 09:07   #3195
zuzannanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 34
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Laleaa Pokaż wiadomość
Hey, zarejestrowałam się na wizaz.pl, ponieważ znalazłam te forum dotyczące życia w Holandii. Od trzech tygodni niespokojnie rozmyślam o swojej przyszłości, mało śpię, niedużo jem, a w głowie panuje kompletny chaos. O czym tak intensywnie rozmyślam? O wyjeździe do Holandii, rzuceniu studiów i spróbowaniu swoich sił tam. Miesiąc temu zaczęłam drugi rok studiów licencjackich, ale z każdym tygodniem jestem coraz bardziej zawiedziona swoim wyborem, wiem też, że licencjat w dzisiejszych czasach niewiele znaczy. A już z pewnością po tych 3 latach wyjechałabym z Polski. Warto dodać, że mieszka tam mój chłopak, za którym niesamowicie tęsknię i to on jest głównym powodem dlaczego akurat Holandia. Ostatnie wakacje spędziłam w tym jakże uporządkowanym kraju i bardzo mi się podobało. I tak właściwie to już od wakacji, pierwszych dni, które tam spędziłam myślałam o tym, żeby zostać, ale nie byłam gotowa na tak bardzo spontaniczną decyzję. Jestem już prawie pewna, że chcę wyjechać teraz, jednakże jestem tak bardzo niezdecydowaną osobą, a ponadto obawiam się, nawet sama nie wiem czego. Potrzebuję opinii innych, więc mam nadzieję, że odpowiecie
Na pewno wyjazd to jest jakaś opcja, ale moim zdaniem sudia też są bardzo ważne. To nie jest tak, że z licencjatu nic nie ma. W Holandii większość absolwentów szkół wyższych ma tylko licencjat. Tutaj stawia się na doświadczenie zawodowe (staże i praktyki).

Może warto postarać się przez resztę studiów o to, żeby na rynku pracy w Holandii wyglądać atrakcyjnie? I potem i tak przyjechać.

W Holandii są opcje dofinansowań studiów (ja całe studia na nich przjechałam i głodna nie chodziłam), więc może warto sprawdzić czy masz możliwość studiować tutaj.

Nie wiem co byś tutaj robiła, ale rzucać studia dla pracy przy kwiatkach na przykład to coś, czego ja bym na pewno nie zrobiła.

Powodzenia!
zuzannanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 18:15   #3196
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Laleaa Pokaż wiadomość
Hey, zarejestrowałam się na wizaz.pl, ponieważ znalazłam te forum dotyczące życia w Holandii. Od trzech tygodni niespokojnie rozmyślam o swojej przyszłości, mało śpię, niedużo jem, a w głowie panuje kompletny chaos. O czym tak intensywnie rozmyślam? O wyjeździe do Holandii, rzuceniu studiów i spróbowaniu swoich sił tam. Miesiąc temu zaczęłam drugi rok studiów licencjackich, ale z każdym tygodniem jestem coraz bardziej zawiedziona swoim wyborem, wiem też, że licencjat w dzisiejszych czasach niewiele znaczy. A już z pewnością po tych 3 latach wyjechałabym z Polski. Warto dodać, że mieszka tam mój chłopak, za którym niesamowicie tęsknię i to on jest głównym powodem dlaczego akurat Holandia. Ostatnie wakacje spędziłam w tym jakże uporządkowanym kraju i bardzo mi się podobało. I tak właściwie to już od wakacji, pierwszych dni, które tam spędziłam myślałam o tym, żeby zostać, ale nie byłam gotowa na tak bardzo spontaniczną decyzję. Jestem już prawie pewna, że chcę wyjechać teraz, jednakże jestem tak bardzo niezdecydowaną osobą, a ponadto obawiam się, nawet sama nie wiem czego. Potrzebuję opinii innych, więc mam nadzieję, że odpowiecie

sama musisz sobie na to odpowiedziec
ja w Pl skonczylam 2 kierunki i zrobiłam podyplomówke i co... wyjechalam z mezem bo w pl nie ma dla nas zycia

strasznie tesknie za pl, ale za 3-4 lata wrocimy cos swojego otworzyc. A poki co studia mi nic nie daja bo nie znam ich jezyka.... wiec tak jak kolezanka zostaja kwiatki itp. ale to sezon a co dalej ?
Ja na samym poczatku zbieralam borówki, potem je sortowałam i pakowałam. Teraz dostalam sie do DHL
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 19:22   #3197
ladymoonn
Zakorzenienie
 
Avatar ladymoonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 349
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez zuzannanas Pokaż wiadomość
Na pewno wyjazd to jest jakaś opcja, ale moim zdaniem sudia też są bardzo ważne. To nie jest tak, że z licencjatu nic nie ma. W Holandii większość absolwentów szkół wyższych ma tylko licencjat. Tutaj stawia się na doświadczenie zawodowe (staże i praktyki).

Może warto postarać się przez resztę studiów o to, żeby na rynku pracy w Holandii wyglądać atrakcyjnie? I potem i tak przyjechać.

W Holandii są opcje dofinansowań studiów (ja całe studia na nich przjechałam i głodna nie chodziłam), więc może warto sprawdzić czy masz możliwość studiować tutaj.

Nie wiem co byś tutaj robiła, ale rzucać studia dla pracy przy kwiatkach na przykład to coś, czego ja bym na pewno nie zrobiła.

Powodzenia!
tylko, że Ty patrzysz z perspektywy studentki w Holandii jeśli dobrze rozumiem? bo jeśli tak to czy chciałabyś np. teraz zrobić studia w polsce, tak w porównaniu do obecnych? ale to tak z ciekawości pytam

Co do dylematu to jeśli nie pasują Ci kompletnie studia, to faktycznie lepiej je rzucić teraz. Tylko pytanie czy chcesz to zrobić dlatego, że nie chcesz się dalej uczyć, czy chcesz się uczyć, ale uważasz, że inny kierunek byłby lepszy, czy chcesz jechać, bo chcesz być z chłopakiem? Zastanów się czy naprawdę chcesz pracować fizycznie i jaki masz na to plan w dalszej perspektywie. Tak ogólnie to ja bym zaryzykowała, pojechała do Holandii, a jeśli stwierdzisz, że jednak to nie to, to wróciła do polski i tyle, bo rok przerwy w nauce to nic strasznego
__________________
"Upadamy wtedy, gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem"


ladymoonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 08:27   #3198
zuzannanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 34
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez ladymoonn Pokaż wiadomość
tylko, że Ty patrzysz z perspektywy studentki w Holandii jeśli dobrze rozumiem? bo jeśli tak to czy chciałabyś np. teraz zrobić studia w polsce, tak w porównaniu do obecnych? ale to tak z ciekawości pytam
Ja studia już mam za sobą i teraz pracuję. Jeśli w czasie moich studiów byłabym niezadowolona z kierunku i miała ukochanego w innym kraju, to jeśli miałabym do niego dołączyć (w Polsce czy gdziekolwiek) na pewno szukałabym tam szkoły, bo wydaje mi się, że ukończone studia na pewno nie zaszkodzą, a za młodu łatwiej się studiuje, bo jeszcze życie tak nie przytłacza.

Teraz już na pewno byłoby mi trudniej bo już są zobowiązania różne i człowiek się starzeje...

No ale to jest indywidualna decyzja każdego. Rok przerwy to na pewno nie tragedia. Ja miałam rok przerwy po maturze i dobrze na tym wyszłam.
zuzannanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 20:15   #3199
Laleaa
Przyczajenie
 
Avatar Laleaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2
Dot.: Holandia

Dzięki
Jestem świadoma, że muszę podjąć tę decyzję sama, ale opinie innych, ich doświadczenie itp. bardzo sobie cenię A większość przekonuje mnie do wyjazdu. Właściwie to sama też znajduję coraz więcej plusów takiego wyjazdu. Dogadać się dogadam, angielski, niemiecki i podstawy niderlandzkiego znam, oferty studiów znalazłam dość ciekawe. Pracy fizycznej się nie boję, przeciwnie jest to ogromna motywacja dla mnie, żeby zacząć takie jeszcze bardziej "dorosłe" i samodzielne życie. A w Holandii jednak jest łatwiej połączyć pracę ze studiami niż tutaj. Poza tym licencjat niekoniecznie zapewni mi lepszą pracę, bo i tak mogę wylądować przy kwiatkach, pakowaniu czy czymś innym, a holenderski dyplom na pewno będzie się prezentował lepiej w oczach pracodawcy.
Boję się tylko, że sama się tak już nakręcam na ten wyjazd, że może nie potrafię już na to spojrzeć obiektywnie i zobaczyć także negatywne strony.
I oczywiście, że chcę się dalej uczyć, i także oczywistym jest to, że chcę być z chłopakiem. Myślę, że taki wyjazd byłby dobrym połączeniem wszystkiego czego chcę... Podejmowanie decyzji trwa
Laleaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 20:25   #3200
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Laleaa Pokaż wiadomość
Dzięki
Jestem świadoma, że muszę podjąć tę decyzję sama, ale opinie innych, ich doświadczenie itp. bardzo sobie cenię A większość przekonuje mnie do wyjazdu. Właściwie to sama też znajduję coraz więcej plusów takiego wyjazdu. Dogadać się dogadam, angielski, niemiecki i podstawy niderlandzkiego znam, oferty studiów znalazłam dość ciekawe. Pracy fizycznej się nie boję, przeciwnie jest to ogromna motywacja dla mnie, żeby zacząć takie jeszcze bardziej "dorosłe" i samodzielne życie. A w Holandii jednak jest łatwiej połączyć pracę ze studiami niż tutaj. Poza tym licencjat niekoniecznie zapewni mi lepszą pracę, bo i tak mogę wylądować przy kwiatkach, pakowaniu czy czymś innym, a holenderski dyplom na pewno będzie się prezentował lepiej w oczach pracodawcy.
Boję się tylko, że sama się tak już nakręcam na ten wyjazd, że może nie potrafię już na to spojrzeć obiektywnie i zobaczyć także negatywne strony.
I oczywiście, że chcę się dalej uczyć, i także oczywistym jest to, że chcę być z chłopakiem. Myślę, że taki wyjazd byłby dobrym połączeniem wszystkiego czego chcę... Podejmowanie decyzji trwa
to w takim razie powodzenia i pakuj sie ;D
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 19:23   #3201
cye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Utrecht
Wiadomości: 1
Dot.: Holandia

Cześć. Ładnie i pięknie się witam, gdyż nowa jestem!

Przybywam w celach poszukiwawczych, tak się składa, że od niedzieli mieszkam w Utrechcie i jest to moja pierwsza styczność z tym miastem. Ba! Nie byłam do tej pory nawet w Holandii. Zachciało mi się być au-pair w Niderlandach, więc oto jestem. Mieszkam ze wspaniałą polsko - holenderską rodziną, tyle że to nie wystarcza, by poczuć się tu dostatecznie szczęśliwą. Mimo, że nie mam długiego stażu w mieszkaniu tutaj, już teraz brakuje mi kogoś do wspólnego wyjścia, rozmowy, picia piwa, zakupów, po prostu wspólnego koleżeńskiego przebywania. Czuję się tu trochę samotna i miło byłoby poznać kogoś, kto mieszka tu i zna miasto lepiej i dłużej. Czy znajduje się ktoś na tym forum kto zamieszkuje okolice Utrechtu? Byłabym wtedy bardziej niż szczęśliwa!
pozdrawiam z obrzeży miasta
cye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 06:47   #3202
Salamka
Raczkowanie
 
Avatar Salamka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 31
Dot.: Holandia

ale dawno mnie tu nie było, kiedyś się udzielałam częściej

ja mieszkam w Den Haag, w ładnej dzielnicy, w parku.. kurde ale się poszczęściło! jeszcze niedawno mieszkałam w dziupli pod Rotterdamem. Wynajęliśmy niedawno domek kontrakt podpisywany co rok. muszę wam powiedzieć, że Den Haag to całkiem fajne miasto! jest ktoś tutaj stąd?
__________________
Nienawiść najwiekszym wrogiem!
Salamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 11:53   #3203
magdarotterdam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

Hej,czy jest ktos z was z Rotterdamu? Ja mieszkam w Rotterdamie od pol roku.Czy znacie moze jakiegos dobrego fryzjera,nie koniecznie polskiego?

Ja tez chodze do groszka,wszystko mozna tam kupic co potrzebne z polskich produktow . Polecam tez sklep DANUTA w rotterdam noord.Maja bardzo dobre serniki i inne ciasta oraz paczki i inne wypieki.

Chcę też wymieniac sie informacjami,doswiadczeni ami itd na temat zycia w Holandii. Czy ktos z was jest z Holandii? Jezeli tak to z jakich miast.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-12-20 o 16:20
magdarotterdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:34   #3204
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Holandia-wizazanki z Holandii

Naucz się korzystać z wyszukiwarki. Jest już taki temat.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:37   #3205
magdarotterdam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 60
Co sadzicie o holendrach?Jakie macie opinie?

Co sadzicie o ludziach z Holandii? Czy wydaja wam sie rasistami,patrza na innych z gory i sa chlodni czy macie dobre doswiadczenia z osobami z tego kraju?
magdarotterdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:43   #3206
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Co sadzicie o holendrach?Jakie macie opinie?

Ja byłam na wakacjach w Holandii, według mnie to sympatyczni i pomocni ludzie. Pamiętam, że z moim towarzyszem nieźle się zgubiliśmy i pewna Holenderka widząc, że mimo wskazanej drogi wciąż źle idziemy, zaprowadziła nas na miejsce, zbaczając ze swojej drogi i to wcale nie mało. Poza tym zawsze uśmiechnięci w sklepach, restauracjach itp. a w Amsterdamie bardzo dużo kolorowych osób. Więc ja nie mogę złego słowa na nich powiedzieć.
A i znam pół Holenderkę mieszkającą w Polsce, także bardzo sympatyczna
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:43   #3207
magdarotterdam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia-wizazanki z Holandii

Ten watek chce zeby byl troche inny niz ten,ktory jest o Holandii
magdarotterdam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 15:16   #3208
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: Co sadzicie o holendrach?Jakie macie opinie?

Ja pracowałam w Holandii wiec poznałam troche osób .Są bardzo sympatyczni,pomocni , wiadomo nie każdy Holender taki jest
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 16:19   #3209
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Holandia-wizazanki z Holandii

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-12-17 o 17:45
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 21:24   #3210
angelynn
Raczkowanie
 
Avatar angelynn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Amsterdam
Wiadomości: 390
Dot.: Holandia

Witam Wizazanki czy znajde tutaj kogos z Noord Holland ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko."
angelynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.