Holandia - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-07, 20:28   #481
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

W Rotterdamie i Amsterdamie bylam nie raz, mam tam znajomych Holendrow do ktorych jezdze czasami na klika dni.Dzieki temu mialam tez szanse poznac troszeczke te miasa i szczerze powiem mieszkac w tych miastach nie chcialabym nigdy w zyciu. Tam czlowiek nie czuje sie wogole bezpiecznie na ulicy. Ale tych miast nie mozna wogole porownywac do calej Holandii. W tych miastach zadza przede wszystkim czarni, ktorzy stanowia znaczny procent mieszakncow tych miast.Oni tez w wiekszosci robia zla opinie dla tych miast.A tak jeszcze co do tematu mentalnosci polskich facetow to moje zdanie jest takie jak napisalm wczesniej. Wystarczy popatrzec na statystyki rozwodow w Polsce, zeby cos wiedziec na ten temat. Brak kultury polskich facetow tez mozna ladno zauwazyc przechadzajac sie po przez polskie ulice, gdzie co jakis czas slyszy sie w rozmowie k.... co drugie slowo. A co do alkoholu to tez nie mozna sie wypowiedziec lepiej na ten temat.Polacy ze swojego alkoholizmu zani sa w calej Europie. No trafiaja sie moze czasmi wyjatki wsrod Polakow, sa tez ludzie ktorzy sa w porzadku ale wedlug mnie tych porzadnych jest mniej niz tych nie porzadnych i trzeba naprawde szukac zeby zanlezc takich ludzi. Ja wole osobiscie Holandie i tutejszych Holendrow.Razem z moim partnerem prowadze firme i mam bardzo duza stycznosc z ludzmi z Holandii a tazke Belgii. Dla mnie to zupelnie inni ludzie, maja zupelnie inna mentalnosc niz Polacy.W Polsce nie bylam juz od roku czasu i wcale nie ciagnie mnie zeby tam pojechac.Ja tam wcale nie tesknie za tym krajem i za jego obywatelami. Ale to sa moje osobiste odczucia.Kazdy w zyciu lubi co innego.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:21   #482
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Masz faktycznie troche racji w tym co piszesz, ale dziwie ci sie, ze nie jezdzisz do Polski, chyba, ze nie masz tam rodziny...to naturalnie zmienia postac rzeczy, ale ja nie wyobrazam sobie zachlysnac sie tak innym krajem zeby zapomniec o rodzicach, rodzinie, najblizszych przyjaciolach...i dla mnie wlasnie sa to jedyne i bardzo istotne "rzeczy", ktore lacza mnie z PL...z krajem samym w sobie nie mam nic wspolnego i wiem, ze nigdy do niego nie wroce, poniewaz wiele rzeczy mnie tam razi i denerwuje, ale rodzina jest i bedzie i od niej nigdy sie nie odwroce.

Widzisz, ty o Polsce mowisz w ten sposob, a moj maz, mimo, ze polskiego nie zna, wrecz uwialbia ze mna jedzic do mojej rodziny. Mowi, ze Polacy sa otwarci, goscinni i bardziej spontaniczni niz Holendrzy...takze widzisz, ile osob tyle opinii
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 16:34   #483
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

No nareszcie ktos sie znalazl ktory uwaza ze mam troche racji.
Ja troche moze w moim pisaniu ponioslam sie, troche moze za agresywnie opisalam zachowanie Polakow. Ale coz taka jest prawda. Jest to moze i smutne ale i prawdziwe.Tak to prawda nie wszyscy w Polsce sa zli, sa tez dobrzy ludzie. Polacy maja tez dobre cechy tak jak piszesz sa bardzo goscinni.Ale jest tez duzo tych zlych ludzi,ktorzy robia zla antyreklame dla kraju i to nie tylko na terenie Polski ,ale takze na terenie innych krajow.
Mnie tacy ludzie draznia. I przy zachowaniu sie takich ludzi czlowiek ze prawie zapomina o dobrych cechach Polakow. Ja nie jezdze do Polski, poniewaz dla mnie to za duzo kilometrow, meczy mnie taka podroz.Stwierdzilam,ze beda wygodna i ze bede zapraszac swoja rodzine i znajomych do siebie.Mam dom takze miejsce do spania zawsze sie zanjduje.Poza tym w Polsce nie wiem, ale nie czuje sie jakos dobrze. Niby to moj kraj, tam sie urodzilam ale pomimo wszystko drazni mnie troche ten kraj.Nie przyjemnie mi jest tam poruszac sie po ulicach gdzie widze co jakis czas pijanych ludzi lub slysze ostre przechlenstwa w rozmowie.Tacy ludzie niszcza ten kraj, psuja mu opinie.Moj partnerem sam osobiscie nie wyraza sie zle o Polakch.On uwaza, ze Polacy nie sa tacy zli i maja swoje dobre strony. Ja uwazam ze on nie zna dobrze tego kraju, byl w Polsce klilka razy i przewaznie nie dluzej niz 3, 4 dni. Uwazam, ze przez ten czas nie mozna wszystkiego zauwazyc. Tam trzeba poprostu zyc, zeby cos wiedziec.Trzeba tez rozumiec mowe tych ludzi. Moze jakby posluchal jak ludzie tam przeklinaja to moze zmienilby zdanie. Ja mu sie tez z jednej strony dziwie. Raz mu sie tak przytrafilo ze przyjechal do mnie do Polski na odwiedziny,mial zaparkowany samochod przed samymi oknami mojego domu wydawaloby sie bezpieczne miejsce, z ulicy widac wszystko co sie dzieje z okinen domu takze.A tu co wstajemy rano, mamy jechac do Holandii a tu co niespodzianka samochod szyba rozbita, centralny zamek uszkodzony, samochod okradziony co do cla (i to z prawie ze bezwartosciowych rzeczy). Bo nawet takie glupie rzeczy zabrali jak okulary sloneczne.I zeby to sie wlamali z powodu, ze widzieli radio w samochodzie to bym rozumiala. Ale radio i inne wartosciowe rzeczy byly zabrane i schowane. Ale coz tacy Polacy wlamuja sie bo widza samochod na zagranicznych tablicach i mysla ze napewno cos tam znajda.A jakby kogos z pytac czy cos widzial lub slyszal. To nikt nic nie widzial, nikt nic nie slyszal. I nawet gdyby cos ktos wiedzial to nie powie bo sie boi o swoj wlasny tylek. Mi w takim momencie bylo strasznie wstyd za ten kraj i za tych ludzi.Mysle sobie pieknie sie ludzie w tym kraju reklamuja.Przyjedzie obcokrajowiec to tylko kombinuja jak go okrasc.A pozniej krazy o nas Polakch opinia, ze jestesmy zlodzieje. Zastanawiam sie dlaczego tak nie mowi sie o innych ludziach z innego kraju.Dlaczego nikt nie powie, ze np. Niemcy czy Francuzi to zlodzieje, a przeciez w kazdych z tych krajow zdarzaja sie przypadki kradziezy czy innych rzeczy.Wedlug mnie swiadzczy to tylko o tym,ze w tych krajach takich jak Niemcy, Francja czy inne nie ma tak wielu zlych ludzi jak w Polsce.Przy takich ludziach wedlug mnie Polska przedstawia sie w zlym swietle w oczach ludzi z innych narodow co czasem jest krzywdzace dla dobrych ludzi,ktorzy mieszkaj w Polsce.Ale coz najczesciej wystawiajac opinie o czyms ludzie patrza na ogol albo znaczna czesc czegos, mniej sie zwraca uwage na jednostke.Ja osobiscie wyjechalam z Polski, bo mialam poprostu dosyc juz tego kraju.Mieszkam teraz w Holandii i jestem zadowolona.Tutaj mam spokoj, nie mam stresu takiego jak w Polsce. Tutaj czuje, ze poprostu zyje i ze jestem soba.Dzieki temu,ze tu jestem moge tez zrobic porownanie z zyciem w Polsce.Dla mnie w Holandii zycie jest dobre, lepsze niz w PL i wcale nie patrze przez rozowe okulary, bo minusy Holandii tez dostrzegam.
Ale jako jako ogolne zdanie moge powiedziec, ze tutaj jest dobre zycie, lepsze niz w Polsce i napewno bede to kazdemu mowic i kazdemu ktory ma dosc Polski bede polecac Holandie. A co do tych,ktorzy bronia tak opini polskich facetow. Spojrzcie na zagraniczne biura matrymonialne. Ja dzisiaj przypadkiem natknelam sie na takie jedno biuro w internecie. I poprostu szok ile tam na tej stronie tego biura matrymonialnego stoi zdjec kobiet, ktore chca poznac obcokrajowcow.To jest poprostu noramlny szok to nie sa juz dziesiatki kobiet, ale setki i to w kazdym wieku od 20 do 70 lat.Jakby faceci i zycie w Polsce bylo takie dobre to tak wiele Polek nie szukaloby obcokrajowcow za mezow i nie chcialoby zmienic kraju zamieszkania.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 06:47   #484
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

KIARA1 przeczytalam twoje wypowiedzi i az sie we mnie zagotowalo. Nie wiem ile masz lat ale wnioskuje ze jestes jakas nawiedzona nastolatka,ktora pierwszy raz wydostala sie z kraju i mysli ze jest w raju. Dzieki ludziom takim jak ty, ktorzy tak zle sie wypowiadaja o wlasnym kraju!!!!! obcokrajowcy dostaja obraz naszej Polski! Jak ci nie wstyd wejsc na forum i obrazac innych ludzi??!!Czy ty sobie zdajesz sprawe ze wypowiadasz sie tak negatywnie o wlasnej rodzinie??nie powiem ze w wypowiedziach ich ominelas,bo skrupulatnie podkreslasz ze WSZYSCY sa pijakami,zlodziejami i bez kultury,wyobrazam sobie z jakiego srodowiska pochodzisz-i tu ci wspolczuje,bo ja rowniez urodzilam sie w polsce i mieszkalam tam 23 lata,ale takiej opinii jak ty nigdy nie potwierdze!!
Co do twojej wspanialej sytuacji w NL,to chyba zapominasz ze tu mieszkasz rok,a wszystko co tu masz: dom ,firme,samochod,to raczej do ciebie nie naleza tylko do twojego partnera,zejdz na ziemie i przestan pisac glupoty!

Holandia jest przepieknym krajem i mieszkam tu juz od 4 lat,znalazlam swoje miejsce na ziemii,ale jednoczesnie pamietam i nie wstydze sie skad pochodze.Jestem dumna polka i zawsze to podkreslam!!!

I jeszcze raz dla twojej wiadomosci ludzie tacy jak robia zla reklame polakom za granica,bo zaden inny obcokrajowiec nie pojedzie na obczyzne wyzywac swoich rodakow!Dorosnij dziewczyno!!!
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:46   #485
lapochka81
Raczkowanie
 
Avatar lapochka81
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 412
Dot.: Holandia

Hej! Zgadzam sie ze sky1980... a komentując wypowiedź kiary posłużę się powiedzeniem: "zły to ptak, co własne gniazdo kala". Mieszkam w Nl niezbyt długo. Ciężko mi przyszło zdecydować się na zamieszkanie tutaj, bo w Polsce miałabym dobrą pracę, ustabilizowany tryb życia. Na razie tutaj muszę na nowo udowadniać, że jestem kimś... Co do Holendrów - mój mąż też uwielbia jeździć do Polski i w moje okolice (góry). Nasz ślub mieliśmy w Polsce. Bałam się bardzo, że "ta Polska", którą tak zawsze wychwalałam nie będzie się podobać. Tymczasem nasze wesele jest ciągle wspominane i nikomu podczas podróżowania czy zwiedzania Polski nic się nie stało (a było około 30 osób z Holandii). Nie mówię, że u nas jest super i wszystko zapięte na ostatni guzik, ale też nie będę się wypierać czegokolwiek. A jeśli chcesz wiedzieć jak bardzo Holendrzy lubią Polskę wejdź na www.polenforum.nl - tam komentarze są konstruktywne i trochę bardziej obiektywne... Pozdrawiam i życzę wiele dobrego w Nowym Roku! Basia
lapochka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 12:24   #486
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Ja nikogo nie obrazam i nie zycze sobie zeby ktos mnie obrazal. Ja wypowiadam tylko swoje zdanie, a do tego mam prawo. I dla wiadomosci sky1980 nie jestem zadna nawiedzona nastolatka,ktora wyrwala sie poraz pierwszy ze swojego kraju. Bylam juz w wielu krajach Europy w Niemczech, Belgii, Luksemburgu,Francji, Szwajcarii, Anglii i Austrii.Co prawda nie mieszkalam tam ale bylam u znajomych. Po przez ten krotki bo najczesciej okolo 2-3 tygodniowy czas moglam tez poznac troszeczke i te kraje i mam wobec tego porownanie jak wyglada zycie w innych krajach.Nie pochodze tez ze zlej rodziny.Moi rodzice maja ukonczone studia ( ja rowniez). Moj ojciec prowadzi wlasna firme w Polsce takze w Polsce finansowo nie mialam zlego zycia. Mnie tylko denerwowali tam tzw. prosci ludzie, ktorzy tam mieszkaja i nie chodzi mi o ludzi, ktorym sie zle powodzi ( bo pieniadze nie maja z cechami charakteru nic wspolnego) mi chodzi o ludzi, ktorzy sa ubodzy psychicznie, ktorzy sa pozbawieni kultury,ktorzy nic nie robia caly dzien tylko kombinuja jako kogosc okrasc albo oszukac. A takich ludzi mozna zauwazyc sporo na ulicach. Ja mieszkalam w Polsce w miescie i wiem jak tam wyglada zycia. Przechodzac ulicami dosc czesto mozna zauwazyc takich dennych ludzi. Nie wiem jak inni ludzie moga tego nie zauwazac, chyba musza miec klapki na oczach. Ja osobiscie nie spotkalam sie jeszcze z tym, zeby np. w Holandii, w bramach domow stali pijacy albo siedzieli w parkach na lawkach ( co w przypadku Polski jest normalka).
Spojrzcie na srodki komunikacji w Polsce autobusy, tramwaje toz to przeciez czasami az wstyd. Ani to nowoczesne ani nic. A jakby bylo nawet nowoczesne to zaraz sie znajda tacy co to zniszcza lub zdewastuja. Do tego same ulice tez nie lepsze. Ja zawsze jak jechalam z Holandii do Polski to wydawalo mi sie, ze w Polsce jest strasznie brudo ( czego wcale nie zuwazalam jak mieszkalam w Polsce).Poza tym spojrzcie tez na Polskie drogi to tez zaden powod do dumy.Ale coz jacy ludzie taki kraj. Polska jest krajem nie rozwinietym gospodarczo, jest krajem ktory jest daleko w tyle w porownaniu z innymi krajami Europy.Spojrzcie tez na polska i holenderska mlodziez. Tutaj w Holandii mlodziez jest bardziej samodzielna niz w Polsce. Tutaj juz dwudziesto paroletni ludzie maja wlasne domy na co w Polsce nie kazdy moze sobie pozwolic.
W Polsce ludzie najczesciej zyja w mieszkaniach do tego najczesciej malych. Bo coz to np. jest dwa, trzy pokoje dla czworoosbowej rodziny (a taki jest najczesciej standard). Ja wiem jak patrzyl moj partner gdy poszlismy odwiedzic moja znajoma w Polsce, ktora miala trzypokojowe mieszkanie i dwojke dziecko. On byl zdziwiony, ze ludzie w Polsce spia w tych samych pokojach co przyjmuja gosci. I dziwil sie jak w Polsce zobaczyl, ze ludzia spia na tapczanach. Dla niego to bylo dziwne. Dla niego do spania musi byc oddzielny pokoj i do tego normalne lozko ani jakis tam tapczan ( co w Polsce jest takze standardem). Zycie w Polsce jest takie jakie jest, Polacy sa ubozsi niz mieszkancy innych krajow Europy.
To co dla Polaka jest nie osiagalne lub bardzo ciezko osiagalne to jest dla innego obcokrajowca standardem. Ja w Polsce finansowo nie mialam zlego, ale partnera dla siebie postanowilam znalezc w innym kraju.
Bo w czym tam tez mozna wybierac wsrod Polakow dla mnie nie bylo faceta na moim poziomie. Ja nie potrzebuje faceta, ktory przyjdzie na moje i bedzie ze wszystkiego korzystal albo co najgorsza oszuka i okradnie mnie.
Nie potrzebuje tez faceta, ktorego bede musial utrzymywac.
Mi zalezalo na tym,zeby znalezc dla siebie kogos na rownym poziomie i o rownym statusie i o to bylo mi w Polsce ciezko. Na szczescie znalazlam swojego wybranka w Holandii. Nareszcie mam faceta, ktora ma tez cos swojego.I nie jestem tutaj osoba zalezna od mojego partnera jak uwaza sky1980 (chyba sama musi miec ona taka sytuacje, ze tak pisze). Ja jestem dla mojego faceta partnerka. To co mamy jest nasze wspolne, a nie tylko jego. I w takie rzeczy jak dom, samochod itp. zainwestowal rownie dobrze polowe pieniedzy on jak i ja.
A tak poza tym jesli nie ktorzy z was bronia tak zaciecie Polski i zycia w tym kraju to zastanawiam sie dlaczego wy mieszkacie tutaj w Holandii jesli Polska jest takim dobrym krajem. Dlaczego tez macie holenderskich partnerow a nie Polakow?
Chyba nie jestescie tutaj tylko dla pieniedzy i dlatego co posiada wasz partner???????????
Tutaj oczywiscie bez urazy, ale czesto slysze o takich przypadkach, ze Polki zenia sie z obcokrajowcami dla pieniedzy,zeby np.po 5 latach gdy dostana holenderski status rozwiesc sie i dzieki temu przysporzyc sobie korzysci materialnych. Ale to oczywiscie nie jest ogol. Zdarzaja sie czasami taki przypadki i napewno teraz jak o tym pisze poczuja sie te osoby, ktore tak robia bardzo urazone. Ale nie mowie, ze wszystkie Polki sa jednakowe i tak postepuja.Sa tez Polki,ktore sa zadowolone ze swojego polsko-holenderskiego malzenstwa i doceniaja i nie oszukuja swoich holenderskich partnerow.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 12:44   #487
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

obrazac to ty zaczelas innych-wiec nie wyskakuj tu wielce urazona.
Co do wlasnego zdania oczywiscie kazdy ma prawo i nie obchodzi mnie co myslisz o polakach i kraju z ktorego pochodzisz,ale gdy wypowiadasz sie publicznie,powinnas wiecej uwazac na slowa,bo tak jak twierdzisz ze ja cie obrazilam,tak ty obrazilas mnie (i wierze ze nie tylko ja mam takie zdanie).
Polska nie jest doskonalym krajem,ma mnostwo minusow i tak jak piszesz wyjechalas i po powrocie zaczelas wiecej i wiecej tych minusow dostrzegac,ale czy to odrazu znaczy ze polakow musimy zlinczowac??? ze wszyscy jestesmy nieedukowani,ze nie potrafimy sie zachowac?
To ze mieszkamy w blokach,nie robi nas gorszymi od innych.Poprostu tak jest jak holendrzy mieszkaja w domach tak my w blokach.Jezeli tak przeszkadza ci to co widzisz w pl to jak skomentujesz USA-niby taki zorganizowany kraj,a jak "za dzwiami wyglada?",bezrobocie,bied a,getta murzynskie itp. Kazdy kraj ma ciemna strone,ale zeby tak zle sie wypowiadac o wlasnym,ty nawet juz tam nie mieszkasz.......
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 12:52   #488
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Ja nie kalam swojego gniazda pisze tylko prawde o tym gniezdzie. A prawda niestety najczesciej najbardziej boli. Ja nie wypieram sie tego ze jestem Polka,nie wstydze sie tez tego. Ale jesli ktos mnie zpyta jak wygalda zycie w Polsce to nie bede mowic,ze jest tak rozowo. Jest tak jak jest tak jak wszedzie jedni maja wiecej drudzy maja mniej. Ale najczesciej tych co maja mniej jest wiecej. Ja nierobie tez antyreklamy dla Polski jak uwaza sky1980. Ja pisze tylko prawde,ale ludzie najczesciej nie chca slyszec prawdy.A o swoim kraju wypowiada sie wiele ludzi zle.Tak wiele Polakow w Polsce na rzeka na sytuacje w Polsce.Ale nie tylko Polacy narzekaja ludzie z innych narodow takze narzekaja na swoje kraje.Takze w tym co robie nie widze nic zlego. Ja napisalam zle strony Polski, napisalam to co mi nie podoba sie w tym kraju, to co mnie w tym kraju najbardziej drazni.To co spowodowalo,ze nie chce tam mieszkac,ze wole mieszkac zagranica. Wiem tez ze jest wiele ludzi ktorzy mysla podobnie tak jak ja tylko nie kazdy ma odwage tak bezposrednio napisac o tym.Ja uwazam, ze do wypowiedzi wlasnego zdania kazdy ma prawo. Chociaz nie kazdy musi tez zgadzac z tym co pisze.Kazdy jest indywidualna osoba,kazdy ma inne odczucia.Gdybysmy byli wszyscy do siebie podobni i gdybysmy mysleli tak samo to byloby nudno.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 12:59   #489
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Po pierwsze nikogo tutaj bezposrednio nie obrazilam.Tylko ty sie tutaj tak bulwersujesz. Nie wiem czy to co pisze tak bardzo sie tyczy ciebie, ze az tak mocno sie denerwujesz. Czy tez poprostu jestes taka wielka patryjotka zakochana kompletnie w swoim kraju i w jego ludziach.W Ameryce nie bylam nie wiem jak wyglada tam zycie,takze nie bede sie wypowiadac nic temat o ktorym nic praktycznie nie wiem. Ja zylam wieksza czesc swojego zycia w Polsce i na ten temat moge cos powiedziec. Takie mam odczucia na temat tego kraju i na pewno odczuc tych nie zmienie.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:07   #490
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

masz racje ze sie zbulserwowalam,a ze tylko do tej pory ja to przez to ze jeszcze nie wszyscy przeczytali twoje posty.
Zycze milego zycia w raju
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 13:07   #491
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Polakow nikt nie musi linczowac oni sami sie po wybijaja. Taki to juz narod Ale tak napowaznie to nie powiedzialam, ze w Polsce wszyscy sa zli. Powiedzialm tylko,ze tych zlych jest wiecej niz dobrych i ze sytuacja tego kraju nie jest taka dobra jak innych narodow np. Holandii.
Polska i Polacy sa jeszcze troche zacofani. I nawet jesli ktos chcialby czegos dokonac w tym kraju to poprostu sie nie da, bo zawsze sie znajda tacy ktorzy to zepsuja i zniszcza.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 13:26   #492
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

No czy Holandia jest rajem???? No to ja nie wiem. Ten kraj tez ma swoje minusy tak jak kazdy kraj. Ale wedlug mnie napewno Holandia jest lepsza niz Polska.Roznice zdan na ten temat moga wynikac z tego powodu, ze nie kazdy ma poprostu jedankowe zycie. Jesli ktos mial w Polsce ciezko, a tu przyjedzie i ma tez nie wiele lepiej to napewno taka osoba nie bedzie mowic, ze w Holandii jest duzo lepiej niz w Polsce. Nie kazdemu moze tez tak bardzo moze przeszkadzac zachowanie na polskich ulicach.Nie kazdego razi moze tak bardzo alkohol spozywany przez ludzi na ulicach lub przeklenstwa. Mnie takie cos razi bardzo. Dla mnie to jest takie strasznie prymitywne. Ja wole kulture i umiar. Dla mnie jest przyjemniej spacerowac po czystych ulicach, miedzy normalnymi porzadnymi ludzmi ( a przede wszytskim trzezwymi w miejscach publicznych)
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 14:50   #493
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kiara1 Pokaż wiadomość
Polakow nikt nie musi linczowac oni sami sie po wybijaja. Taki to juz narod Ale tak napowaznie to nie powiedzialam, ze w Polsce wszyscy sa zli. Powiedzialm tylko,ze tych zlych jest wiecej niz dobrych i ze sytuacja tego kraju nie jest taka dobra jak innych narodow np. Holandii.
Polska i Polacy sa jeszcze troche zacofani. I nawet jesli ktos chcialby czegos dokonac w tym kraju to poprostu sie nie da, bo zawsze sie znajda tacy ktorzy to zepsuja i zniszcza.
"ONI SAMI..." !!!!!!!!!!!! NIe zapominaj kolezanko, ze ty tez jestes Polka i chocbys nie wiem jak silila sie na Holenderke nigdy nia nie bedziesz, bo urodzilas w PL, wychowalas sie w PL, twoja rodzina, rodzice sa Polakami...i tego nie zmieniesz nigdy. Chyba, ze przez cale zycie bedziesz walczyla o to, ze jest inaczej i cale zycie bedziesz sie bala, ze "prawda wyjdzie na jaw"

Myslalam, ze normalnie podyskutujemy na temat plusow i minusow obu krajow, ale widze, ze tak zachlysnelas sie Holandia, ze brak w tobie nawet odrobiny szacunku do wlasnego (tak, WLASNEGO) kraju, chociazby ze wzgledu na to, ze tam mieszka twoja rodzina i rodzice.

Szkoda mojego czasu na dyskusje z toba, bo jestes strasznie nieobiektywna i krotko mowiac: zachlysnelas sie tym krajem...

Dodam jeszcze, ze nie jestem wielka patriotka, poniewaz wyjechalam z PL z wlasnej woli i wlasnego wyboru i osiagnelam tutaj do tej pory tyle, ile w PL pewnie nie mialabym przez nastepne 15 lat, ale mam szacunek do PL, bo tam jest moja rodzina, stamtad pochodze i nie wstydze sie tego.

Sky i Lapochka, popieram was w 100%.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:17   #494
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Holandia

Kurcze,a ja mam faceta Polaka,i cóż teraz mam z nim zrobić .Trzeba się za jakimś Holendrem rozejrzeć,no bo przecież wszyscy Polacy to alkoholicy i złodzieje .Mogłabym napisać,że wielu Holendrów to narkomani,bo przecież na każdym kroku czuć marihuane,widać ich naćpanych.Też piją alkohol,tak samo jak w każdym innym kraju.Też tu są złodzieje,no bo gdzie ich nie ma?Piszesz takie bzdury,że się w głowie nie mieści.
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:27   #495
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kiara1 Pokaż wiadomość
Bo w czym tam tez mozna wybierac wsrod Polakow dla mnie nie bylo faceta na moim poziomie.
Z takim podejsciem do ludzi,to nic dziwnego,ze nie udalo Ci sie znalezc odpowiedniego partnera

Rozumiem,ze co najmniej 3 doktoraty masz na koncie
Ehhh,to rzeczywiscie trudno znalezc ,bo w Pl wszyscy pokonczli tylko szkole podstawowa,a zaraz potem stoczyli sie na dno i teraz okupuja lawki w parkach,z butla taniego wina w reku

Szkoda slow
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:28   #496
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

no wlasnie karia tu chodzi o szacunek do wlasnego kraju i podobnie jak inne wizazystki ci odpisaly,wiecej na ten temat nie warto z toba dyskutowac
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:29   #497
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Holandia

Kiaro,z jakiego ty kraju pochodzisz,Rumuni???Polsk a krajem nie rozwiniętym przemysłowo,zacofanym???
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:40   #498
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Smieszy mnie to, ze sie tak denerwujecie, a na dodatek wszystko dziwnie odbieracie. Czy ja kiedykolwiek napisalam, ze nie chce byc Polka albo ze wsytydze sie tego kraju. Czy ja napisalam, ze Holandia to raj i najlepszy kraj pod sloncem bez zadnych wad. Nie wiem skad wy wyciagacie takie wnioski.Bledne rozumienie napisanego tekstu czy poprostu sami sobie dospiewujecie reszte do tego co pisze.Nigdy w zyciu nie powiedzialam, ze Holandia jest najlepszym krajem. Powiedzialam tylko, ze jest lepsza od Polski bo jest taka jest prawda. Sama piszesz, ze nie osiagnelabys tego co teraz masz tak szybko w Polsce. To dlaczego poprsotu nie przyznasz, ze pod wzgledem jakosci zycia Holandia jest lepsza od Polski.Dlaczego nie pochwalicie kraju w ktorym mieszkacie i zyjecie, dzieki ktoremu macie pieniadze na swoje utrzymanie. Czy to jest wogole fer. Zyc w jednym kraju czerpac z niego korzysci, a jako co przyjdzie do czego to Polska i tak jest dobra (pomijajac fakt ze gdybyscie tam zyly to nie mialybyscie nic lub poprostu nie wiele). Dlaczego nie docenicie tego co daje wam Holandia.
Gdzie wasza jakakolwiek wdziecznosc do tego kraju.Jak czytam wasze niektore wypowiedzi to nasuwa mi sie tylko taki wniosek. Holandia jest ladna, fajnie mi sie tu mieszka mam dobrego faceta ktory mnie utrzymuje lub ewentualnie mam prace z ktorej mam pieniadze ale Polska to i tak najlepszy kraj. nic na nia zlego nie powiem.A w Holandii to ja jestem tu tylko po to zeby sie dorobic i nic oprocz pieniedzy mnie nie interesuje.
Ja lubie naszych Polakow, ktorzy pija bo ja nie jestem przeciwniczka alkoholu i mi tam alkohol wcale nie przeszkadza, bo ja sama sobie tez chetnie wypije a przeklenstwa i wulgaryzmy to tez dla mnie nie problem bo na codzien ich czesto uzywam.Tak mi to wszystko wyglada, bo jakos nikt do tej pory nie napisal ze przeszkadza mu alkohol lub czesty brak kultury, ktory widzi sie w Polsce. Wy tylko bronicie Polski,bo tam sie urodziliscie.
A jak byscie sie urodzili w Holandii i mieszkali w Polsce to napewno woczas byscie nie dali by nic powiedziec na Holadnie.Dla mnie to jednostrone myslenie. Bronie czegos tylko dlatego, bo z tamtat sie pochodzi to troche nonsen. Trzeba patrzec obiektywnie i jak jest zle to trzeba powiedziec ze jest zle a nie ukrywac to.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:51   #499
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Nie wiem Aneto moze ty sama pochodzisz z Rumunii. W kazdym wypadku ja nie. Trzech doktoratow tez nie mam, ale ukoczylam studia w Polsce i do czegos doszlam. Nie musze czekac jak mi da cos jakis Holender lub jak sie dorobie w Holandii. Do Holandii przyjechalam z wlasnymi pieniedzmi i nie musze tu liczyc na to ze bedac z kims sie dorobie.A faceta z Polski nie chcialabym zadnego, ale jak ktos nie ma zadnych wymagan to moze sobie takiego wziasc.Bo przeciez mozna i byc szczesliwym koczujac gdzies w innym kraju z Polakiem, ktory nic nie ma i zaden Holender sie z nim nie liczy.Bo coz to taki Polaczek w Holandii. Dobrej pracy tu i tak nie dostanie, bo Polakow to najczesciej biora tu do pracy na czarno lub do takiej pracy,ktory zaden szanujacy sie Holender nie chcialby wykonywac.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 15:55   #500
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Dziewczyno, ty kompletnie nic nie rozumiesz co napisalam...zero zrozumienia tekstu pisanego...
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:59   #501
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kiara1 Pokaż wiadomość
Nie wiem Aneto moze ty sama pochodzisz z Rumunii. W kazdym wypadku ja nie. Trzech doktoratow tez nie mam, ale ukoczylam studia w Polsce i do czegos doszlam. Nie musze czekac jak mi da cos jakis Holender lub jak sie dorobie w Holandii. Do Holandii przyjechalam z wlasnymi pieniedzmi i nie musze tu liczyc na to ze bedac z kims sie dorobie.A faceta z Polski nie chcialabym zadnego, ale jak ktos nie ma zadnych wymagan to moze sobie takiego wziasc.Bo przeciez mozna i byc szczesliwym koczujac gdzies w innym kraju z Polakiem, ktory nic nie ma i zaden Holender sie z nim nie liczy.Bo coz to taki Polaczek w Holandii. Dobrej pracy tu i tak nie dostanie, bo Polakow to najczesciej biora tu do pracy na czarno lub do takiej pracy,ktory zaden szanujacy sie Holender nie chcialby wykonywac.
Sluchaj, zaczynasz mnie powaznie irytowac tymi glupotami, ktore wypisujesz! Nie ublizaj mi, bo zaczne ublizac tobie! Nie jestem na utrzymaniu nikogo i nie mam byle jakiej pracy, poniewaz skonczylam tu studia (nie byle jakie, a ekonomie), pracuje w jadnej z najwiekszych firm w Europie na stanowisku takim, o ktorym ty mozesz pomarzyc wiec prosze cie, te zalosne komantarze zostwa dla siebie.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 15:59   #502
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Aj esli Polska dla was to taki rozwiniety kraj to spojrzecie jakie macie w tym rozwinietym kraju drogi. Toz to przeciez smieszne. A do tego Ci wszyscy ludzie, ktorzy mieszkaja w ciasnych mieszkankach w blokach. Nie wspominajac juz o tych starych blokach gdzie najczesciej znajduje sie najwiecej patologicznych ludzi.Bieda, bieda i jeszcze raz nedza. Rozwiniety kraj tylko bezrobocie duze.Stare tramwaje, autobusy,pociagi a metra to juz trzeba jak igly w stogu siana szukac.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:07   #503
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Holandia

A dlaczego uważasz,że w Polsce nie można się niczego dorobić?To ci co mieszkają w Polsce nie mają nic?Owszem,zle mi się tu nie powodzi,ale mieszkając w Polsce tez nie narzekałam.Mądry człowiek wszędzie da sobie radę.Kiedyś bardzo narzekałam na Holandię,teraz nauczyłam się tu żyć,jednak nie twierdzę,że Holandi jest lepsza od Polski albo Polska od Holandii.I tu są jakieś plusy i minusy i tu.Nie zgodzę się jednak z twierdzeniem,że Polska jest krajem nie rozwiniętym.Śmiem twierdzić,że jest bardziej rozwiniętym niż nie jedne w Europie,z Holandią łącznie.Co za przemysł masz w Holandii?Sery?Tulipany(kw iaty)?
I dlaczego twierdzisz,że Polak nic nie ma?Mój mąż ma tu wlasny biznes,a papiery,nie pracuje gdzieś tam na czarno,nie,nie,nie wszyscy tutejsi Polacy są na czarno .Nie,ja nie pochodzę z Rumuni,pochodzę z jak najbardziej cywilizowanego i rozwiniętego miasta,stąd to co piszesz jest mi zupełnie obce .
__________________
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:14   #504
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Sluchaj Dona ja do ciebie nie kierowalam tej wypowiedzi to nie wiem co sie tak wkurzasz. Jesli ciebie to nie dotyczy to nie powinno cie denerwowac.
Nie musisz mi tez udawadniac jako to wyksztalcona jestes, bo mnie to ani ziebi ani parzy. Ja tez mam studia i sie tym nie przechwalam.Prace tez mam dobra, bo prowadze z moim partnerem duza holenderska firme.Takze mi tam swoim stanowiskiem pracy nie masz co imponowac, bo mnie to malo obchodzi. Czy ty jestes sekretarka czy kierowniczka. Temat byl dotyczacy zycia w Holandii a nie jakies tam przechwalki co ja mam czy co ja nie mam.Ja nie jestem na warunki holenderskie dobrze a nawet bardzo dobrze sytuowana takze mi tam nie musisz niczym imponowac. Bo mi tam jest to obojetne. Ja poza tym nie oceniam czlowieka po tym co ma lub jaka mam pozycje tylko jak sie zachwouje. I z tego co wywnioskowalam tutaj to duzo Polakow jest nie tolerancyjnych, nie szanuja nikogo innych nich swoich poglodow.Chca tylko, zeby kazdy spiewal tak jak mu zagraja.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:34   #505
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Aneto ja nie mowie, ze w Polsce nie mozna sie dorobic.Mozna tak samo sie tam dorobic jak i wszedzie jak ktos ma glowe na karku.Ja w Polsce tez nie mialam zlego zycia,finansowo mialam bardzo dobrze. Ale mi nie chodzi absolutnie o to mi chodzi o caloksztalt narodu. Mnie bardzo naprzyklad razil w Polsce alkohol i ludzie, ktorzy przeklinaja.Poza tym bieda, ktora mozna dostrzec jak sie rozejrzysz dobrze po ulicy.Pomiedzy tymi ludzmi ktorym sie dobrze powodzi zyja tez ludzie ktorym jest bardzo ciezko.
A bieda czesto prowadzi do patologii ile jest w Polsce takich rodzin gdzie matka i ojciec pija, a dzieciak chodzi i kradnie zeby miec pieniadze.To wszystko spowodowane jest brakiem pracy w Polsce. Przez to w Polsce jest tez problem z alkoholem i przez to jest tez wiele kradziezy. Ja dostrzegam takie rzeczy. I uwazam co z tego, ze bede siedziec w Polsce miec dobre zycie ale gdy wyjde na ulice to i tak bede musiala miec do czynnienia z tymi patologicznymi ludzmi. Bo nie mozna przeciez izolowac biednych od bogatych, pijakow od abstynentow itp. Ulice sa dla wszystkich.A tam czasami mozna napradwe natkanac sie na rozne elementy. I to wlasnie najbardziej przeszkadza mi w Polsce. W Holandii nie zuwazylam tyle pijakow i biednych ludzi na ulicy jak w Polsce. Dlatego tez uwazam, ze w Holandii jest lepiej ale nie powiem najlepiej.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 18:56   #506
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Kiara, nie napisalam tego zeby ci imponowac, bo mam w nosie co mysla o mnie inni, dla mnie najwazniejsze jest zeby zyc zgodnie z sama soba i wlasnym sumieniem, a napisalam to aby uswiadomic ci pewne rzeczy, ale do tak ograniczonej i aroganckiej dziewczyny nie dochodzi kompletnie ani jedno racjonalne slowo wiec pozwolisz, ze bede madrzejsza i zakoncze te infantylna dyskusje, gdyz z taka ignorantka jak ty naprawde nie ma to najmniejszego sensu.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 19:37   #507
kiara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 36
Dot.: Holandia

Jak narazie Doni to ty mi ublizasz, co swiadczy tylko o tym,ze to ty jestes arogancka a nie ja.Dziwie sie ze tak wyksztalcona i niby pracujaca na wysokim stanowisku osoba jak ty zachowuje sie w ten sposb. Ale coz to tylko o Tobie swiadczy. Mam nadzieje ze w swojej pracy tak sie nie zachowujesz bo nie zabardzo ladnie by to wygladalo gdybys tak ponosila sie nerwami. Ja chcialam tu tylko wyrazic swoje zdanie. Ale widze ze tu tylko trzeba pisac tylko pod publiczke i nie mozna napisac wcale swoich osobistych odzcuc. Tutaj trzeba tylko poprostu krakac tak jak inne wrony kracza.To przeciez nie ma sensu.Co czlowiek tutaj napisze to zaraz kazdy odbierac to osobiscie to siebie no moze niektorzy maja co do tego powody bo sa takimi zlymi ludzmi jak tu opisalam, ale coz nikt sie osobiscie nie przyzna do tego. Ja tam uwazam tez ze kontynuowanie tego tematu nie ma sensu, bo do niczego nie prowadzi. Dziwie sie tylko, ze takie zapalone patryjotki jak nie tutaj ktore z was siedza w Holandii. Dziwie sie, ze nie wrocicie do Polski do kraju ktory jest taki dobry.No ale coz tak jak napisalam wczesniej nie ktorzy to tylko siedza tutaj zeby sie nachapac kasy, albo pooszukiwac Holenderskich facetow i dzieki temu sie dorobic i tu zaraz sie napewno takie osoby porusza i beda zaraz to komentowac.
A mi to obojetne. Ja tam jestem bezposrednia i mowie prosto z mostu co mysle.

A jesli kogos urazilam to przepraszam, bo nie mialam wcale takiego zamiaru.
Ja tylko staram sie bronic mojego prawa do wypowiedzenia wlasnego zdania. Ale to nie ma sensu, bo nie ktorzy tutaj chca sie tylko klocic i nie umieja w noramlny sposob przedstawic swoich odmiennych do moich pogladow. No coz moze jakby tu ktos potrafil w kulturalny sposb przedstawic swoje odmienne do moich poglady to moze i wtedy zmienilam swoje zdanie o wszystkim.No ale coz jak narazie to nie.
kiara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:01   #508
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

na twoje glupoty reagowac juz nie bede, bo jestem konsekwentna.

Chcialam tylko powiedziec, ze przed chwileczka byl dla ciebie swietny program na Ned 2 zachlysnieta bezkrytyczna wielbicielko niederlandow. Byl mianowicie o tym jak Holendrzy wykorzustuja Polakow, jak ich oszukuja, jak wykorzystuja, jak traktuja w pracy i jaki maja stosunek do nich. I to jest tak nasilone i rozglosnione w tym momencie, ze i policja i urzad skarbowy i kilka innych instytucji sie tym zajmuje. Szkoda, ze nie ogladalas, pewnie twoja bezkrytyczna ocena by sie zmienila widzac jakimi bezczelnymi naciagczami, oszustami i po prostu bezdusznymi istotami sa niektorzy Holendrzy. Zreszta za tydzien mniej wiecej o tej samej porze jest druga czesc tego programu, ale ty pewnie i tak nie znasz niderlandzkiego, albo tak dukasz, ze pewnie i tak nic nie zrozumiesz... wiec sama nie wiem po co ja ci to mowie...
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:07   #509
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

"nachapac sie kasy", "poszukac holenderskich facetow" coz za elokwencja z ciebie bije

Wiesz, jakos mi wisza tutejsi faceci i "nachapanie sie kasa", bo mojego meza poznalam w USA, a nie tu, a na "chapanie" jakos nie mam ochoty Wole miec dobre wyksztalcenie, pozycje zawodowa, swietna prace i ciekawe zycie...kasa jakos sama mi z tym przychodzi wiec troszke luzu kolezanko, a i my wyluzujemy. OK, to byl naprawde juz ostatni post, chyba, ze cos madrego napiszesz, wtedy sie odezwe, ale jesli moich reakcji juz nie uswiadczysz to...sama rozumiesz
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 20:24   #510
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Holandia

Nie odzywalam sie, biernie przygladajac tej dyskusji, jednak juz nie daje rady, musze wtracic swoje 3 grosze, ale tylko 3 grosze bo szkoda wiecej, na taka glupote nie ma rady, widze, ze do niektorych madre slowa Doni czy Sky nie przemawiaja, a szkoda, bo wypowiedzi Kiary sa smutne i zenujace, az przykro czytac, moglabym tu wiele napisac, ale to jak grochem o sciane, wiec tylko popieram Was moje drogie emigrantki (Doni, Sky, Aneta) i ciesze sie, ze opinie, ktore wyglasza Kiara naleza poki co do rzadkosci
Agy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.