Październikowe mamusie 2023 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-25, 18:38   #211
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja też już po połówkowych, jednak będzie dziewczynka też nie chciała się pokazać, ale w końcu się udało. Waży 380g, wszystko w jak najlepszym porządku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 10:12   #212
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Gratulacje! Dużo dziewczynek na wątku mamy to teraz można kupować wyprawkę jak płeć już potwierdzona

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 19:34   #213
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Odebrałam dziś wyniki amniopunkcji, zdrowa dziewczynka teraz spokojnie czekam na połówkowe 5 czerwca

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 19:37   #214
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

luffka idealny prezent na dzień mamy! Gratulacje
Ja dziś byłam na wizycie, mała ewidentnie znudzona, przeziewała całe badanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 20:13   #215
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Luffka ekstra!

Ja dzisiaj kupiłam kilka ubranek na 5.10.15 - były promocje i jak już poznaliśmy płeć to chciałam kupić coś po dziewczynkę

Byliśmy też pierwszy raz w sklepie oglądać wózki i nosidełka. Rany ile tego jest macie jakieś rady na co zwracać uwagę przy zakupie wózka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-26, 22:34   #216
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Dzięki dziewczyny! Okazało się, że wynik był już kilka dni temu, ale zapomnieli mnie powiadomić
My nosidło planujemy kupić używane, najlepiej recaro bo dostaniemy taki wózek i chcemy, żeby wszytko było kompatybilne ze sobą. Potem foteli pewnie nowy kupimy, ale on dłużej posłuży niż nosidło. Ja się słabo na tym znam, dopiero teraz planuje się zainteresować, czekałam na wyniki amnio i miałam jakąś blokadę w sobie... ale już czas się tym zająć. Jak macie coś na oku to pochwalcie się

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-27, 05:23   #217
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

luffka gratulacje!

Iskierka moja na polowkowych zasłaniała twarz i nie chciała się pokazać do końca

Co do wózków, to ja już mam kupiony. W pierwszej kolejności zwracałam uwagę na jego wagę i wymiary oraz możliwości składania (mieszkam w bloku bez windy). Interesowały mnie też koła żeby były pompowane bo to zawsze lepsza amortyzacja trochę, Czy jest możliwość wpięcia fotelika samochodowego do stelaża wózka np za pomocą dodatkowych adapterów. Patrzyłam też czy budka ma wywietrzniki żeby w lato móc je odsunąć i dziecku było chłodniej. Dużo też zależy czy chcesz wózek 2 w 1 czy osobno gondole i osobno spacerówkę. Oczywiście cena też była istotna dla mnie, no i jakie ma akcesoria dodatkowe typu folie przeciwdeszczowe itp. Pewnie każdy tutaj ma swoje jakieś wytyczne co do wózka, ale dla mnie to było dość istotne.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-28, 10:14   #218
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Jeśli chodzi o wózek to my mamy swój domek, mieszkamy na wsi, więc ogromnych wymagań nie mieliśmy, mamy po pierwszej córce Cybex Balios S Lux i do niego mieliśmy fotelik Avionaut Pixel ale jego sprzedałam akurat więc musimy tylko fotelik kupić. Oboje z mężem wzrostem nie grzeszymy, dlatego zdecydowaliśmy się na ten wózek, bo wygląda zgrabnie i jest mały, jednak mimo że tak wygląda, to gondola posłużyła nam aż 9 miesięcy (bo wtedy właśnie Zosia sama usiadła). Jednak ona urodziła się w maju, a teraz Zuzia pojawi się jesienią i ewentualnie rozważamy zakup gondoli do niego w innym kolorze. Ze spacerówki Zosia niewiele korzystała, teraz ma 2 latka i sama pokonuje naprawdę bardzo duże odległości na własnych nóżkach a poza tym ma już rower, hulajnogę i samochód na akumulator, więc braku spacerówki po pojawieniu się siostry raczej nie odczuje
Poza tym przekroczyłyśmy już magiczną połowę, więc teraz mam nadzieję już tylko z górki, mamy truskawki i zaraz zacznie nam się sezon więc pewnie nam poleci szybko w poprzedniej ciąży miałam założony pessar przez skracanie szyjki, ale póki co jest jeszcze długa i mam ogromną nadzieję, że tym razem nas to nie czeka, bo o ile można sobie odpoczywać nie mając jeszcze dzieci, to takie mocne oszczędzanie się z dwulatką może być trudne. Obecnie czuję się naprawdę dobrze, zapomniałam o mdłościach, a Zuzia konkretnie daje o sobie znać, ruchy są już u mnie dobrze widoczne dla innych osób ☺ niedługo będę robić jakieś zamówienie ubranek dla Zosi bo strasznie nam wyrosła w ostatnim czasie i chyba już zamówię też coś w rozmiarach 56-62


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-28, 15:06   #219
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Tak, już połowa, ale to leci. Mam nadzieję, że lato nie da nam się za bardzo we znaki i jakoś przeżyjemy upały ja jeszcze przed polowkowymi, ale to już za tydzień a przecież dopiero co były prenatalne w 12 tyg!
Ale tak szczerze to już bym chciała to wszytko przyspieszyć, nie przepadam za byciem w ciąży, strasznie szybko się męczę i zaczyna mi tchu brakować, wejście po schodach to jak wspinaczka wysokogórska

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 07:28   #220
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Hej, no ja tez sie dosc szybko mecze, o podbieganiu do autobusu moge zapomniec, bo bym ducha wyzionela. Non stop łapie jakies infekcje, teraz u mnie na tapecie pojawily sie hemoroidy... masakra :/
Polowkowe mam dopiero 21 czerwca. U mnie zalecaja zeby robic najlepiej w 22 tc. Wiec cierpliwie czekam.
Ruchy czuje juz coraz pewniej, ale dalej malo regularnie, co zaczyna mnie stresowac jak przez ponad polowe dnia nic nie poczuje... Chociaz wczoraj przed zasnieciem to maluch chyba sobie dyskoteke urzadzil
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-05, 18:52   #221
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

My dziś po polowkowych, lekarz zbadał wzdłuż i wszerz i wszytko jest w porządku na ten moment! Zdrowa dziewczynka

Badanie trzeciego trymestru jest już płatne prawda? Moja lekarka tak mi dziś powiedziala na wizycie... szkoda, bo teraz byłam u świetnych specjalistów, a prywatna wizyta u nich kosztuje sporo...



Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-05, 19:39   #222
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

To super wiadomości ja też się wybieram na USG trzeciego trymestru już prywatnie, jakoś przeżyję te 600 zł, mała najważniejsza, ale wiadomo że za tę cenę możnaby już coś fajnego kupić dzieciom ☺ my jeszcze po drodze mamy echo serca kontrolnie, u nas 22tc i w sumie to chyba już się powoli trzeba zapisywać na to USG, bo z terminami jest różnie, a czas leci szybko jednak ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 09:37   #223
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Super, że u Was wszystko dobrze po badaniach.
Ja się zastanawiam nad tym USG trzeciego trymestru, poradzę się lekarza czy robić, bo część osób je robi, a część odpuszcza. Niestety u mnie pierwsze i drugie robiłam prywatnie bo wskazań nie miałam, do tego nifty, także trochę nas szarpnęło po kieszeni. Dostałam tylko skierowanie na echo serca na NFZ, ale zawsze coś.
Jak Wam idzie z kompletowaniem wyprawki?

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 09:51   #224
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

White_bear ja uważam że badania prenatalne powinny być obowiązkowe i na Twoim miejscu bym zrobiła, na każdym z tych badań lekarz sprawdza coś innego a w każdym momencie mogą się pojawić nieprawidłowości, więc zawsze lepiej sprawdzić wcześniej i w razie czego być przygotowanym ☺
Ja z wyprawki na razie upolowałam chyba dwa komplety na Vinted, poza tym jakoś jeszcze się za to nie wzięłam, myślę że koło 30tc kupimy fotelik z bazą, wózka nie kupujemy bo mamy po starszej córce, więc jakoś szczególnie szaleć nie będę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 10:37   #225
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Jasne, że lepiej zawsze sprawdzić i miec pod kontrolą wszystko, dlatego nie mówię na tą chwilę nie, z drugiej strony akurat echo serca wypadnie mi w terminie kiedy powinno się robić trzecie prenatalne. Będę jeszcze rozmawiać z lekarzem na ten temat.

Zawsze jak się ma coś po pierwszym dziecku to lepiej, u nas to dopiero pierwsza pociecha, więc wszystko od a do z musimy kupić.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-06, 11:59   #226
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja jak kompletowałam wyprawkę pierwszej córce to czułam się jak dziecko we mgle... Wszystko co kupowałam to tak totalnie na czuja, bo nie wiedziałam co mi się przyda i co sprawdzi, wiele ubrań po córce sprzedałam, ale z wielu nie byłam zadowolona, np u mnie body kopertowe totalnie się nie sprawdziły, a miałam ich wiele, chyba ze 4 rożki miałam a nie użyłam żadnego bo nie było mi wygodnie w tym nosić małą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 10:05   #227
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Dziewczyny, a co z kocykami? I ręcznikami? Może głupie pytanie , ale po kąpieli w co owijamy dziecko? Jestem totalnie zielona... I body z krótkim rękawem, to się zakłada pod pajaca? Czuję się oszołomiona tym wszytkim!

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 12:55   #228
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Luffka ja ręcznik z kapturkiem po kąpieli dla małej zamówiłam przez internet z akuku i jest całkiem niezły, ale po 2 latach użytkowania wygląda gorzej niż te z pepco też z kapturkiem więc tu akurat polecam pepco jeśli chodzi o ręczniki, mają dodatkowo fajne wzory i spory wybór, są niedrogie i fajnie chłoną wodę, nic się z nimi nie dzieje w praniu ☺
Wanienkę mam taką najprostszą na stelażu, też została po pierwszej córce, zamierzam z niej teraz też korzystać, a co mogę powiedzieć, to mąż przy zakupie wtedy mnie namawiał żeby wziąć taką z koreczkiem odkręcanym żeby wylać wodę pod spód do jakiejś miski a ja powiedziałam że tego nie potrzebuję z biegiem czasu zauważyłam, że to nie byłby głupi pomysł, bo byłam po cesarskim cieciu i jak zostawałam już z małą sama to rzeczywiście byłoby mi wygodniej niż dźwigać całą wannę, bo z wodą jest zupełnie nieporęczna 🤪
Nie kupowaliśmy żadnych kosmetyków do kąpieli ani po kąpieli, do używaliśmy tylko olejku ze słodkich migdałów lub czasem na zmianę moje mleko żadnych problemów skórnych nie miała i teraz też tak zamierzamy. Zosia nigdy nie była posmarowana oliwką. Do pupy używałam zielonego linomagu, odparzenie żadne też nigdy nam się nie przytrafiło. Pampersy to wiadomo, że trzeba próbować, jeśli u kogoś się trafi jakieś uczulenie lub się nie sprawdza, my korzystamy do tej pory ze złotych Dada.
Kocyk z całego serca polecam bambusowy, również nic nam się z nim nie stało do tej pory, poza nim mamy jakieś takie najzwyklejsze większe i mniejsze.
Kokonów żadnych ani ochraniaczy nie kupuję, bo dla mnie to zbędny wydatek, tylko ładnie wygląda w łóżeczku. U nas będzie tylko prześcieradło i kocyk. Wiem że wiele mam poleca otulacze, ale ja nie miałam więc tu się nie wypowiem bo brak doświadczenia
Pajacy ja używam tylko jako piżamkę do spania, nic pod niego nie zakładam poza pieluszką ☺ a na body z krótkim rękawem albo jakiś sweterek (bo akurat rodzimy jesienią), albo bluza. Totalnie nie polecam żadnych kaftaników ani ubrań nie zapinanych w kroku, bo taki maluch się kręci i to się zwyczajnie ciągle podwija, sądzę że nie jest to dla niego wygodne u mnie taki ubiór na codzień to w większości będzie body z długim rękawem + spodnie/legginsy i skarpetki albo półśpiochy (spodnie z zakrytymi stópkami). Wiadomo że jak dziewczynka to wjedzie czasem jakaś sukienka, ale dla takiego malucha ja się denerwowałam przy sukienkach, bo się podwijało ciągle itp, fajne ale na chwilę albo do zdjęcia
Sorki że się trochę rozpisałam, ale akurat to mi przyszło do głowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 13:17   #229
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Iskierka dobrze że się rozpisalas przydatne informacje!

Ja rożka nie chciałam kupować, ale dostałam, więc może się przyda. Otulacz chce kupić, ale taki w formie dużej pieluchy więc potem się przyda.

Wanienkę kupiliśmy składana silikonowa właśnie z korkiem. Mam nadzieję, że się sprawdzi.

Znajoma tez mi właśnie mówiła że dla niej najwygodniejsze były takie śpiochy z nogawkami z krytymi stopami rozpinane na zatrzaski w kroku, bo wygodnie wtedy zmienić pieluchę i nie trzeba dziecka jakoś specjalnie rozbierać.

Ochraniaczy do łóżeczka też nie zamierzam kupować. Kołderki chyba też na razie nie tylko taki śpiworek na noc, czy jak to się nazywa i prześcieradło.
Zastanawiam się właśnie nad materacem czy kupować sam piankowy czy z kokosem...

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-07, 13:41   #230
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ooo zaczal sie temat wyprawki ja do wanny moge polecic taka gąbke na ktorej sie kladzie malucha, do spania zadnych poduszek czy kolder, ja na poczatku zawijalam tylko w rozek a potem przerzucilam sie na spiworki. Po kąpieli albo zawinac w zwykla pieluche albo recznik z kapturkiem.
Kopiuje liste kosmetykowo-aptecznej wyprawki, ktora kiedys pisalam:

Sudocrem do pupy na odparzenia
Linomag zielony do pupy profilaktycznie i lekkie odparzenia
Octanisept do przemywania pępka (chociaz niektorzy twierdza ze nie powinno sie przemywac, ja ze 3 razy użyłam)
Wit D kropelki Vigantol
Depulol do nasmarowania przy przeziebieniu/katarze/kaszlu
Paracetamol czopki 50mg
Pampersy oryginalne Pampers active baby ciemno zielone (duza paka na caly miesiac z allegro kosztuje praktycznie tyle samo co takie zwykle np z biedry), rozmiar jedynki max 1 mala paczka, duzy zapas dwójek (od 4kg) 😁
Woda morska do nosa
Nasivin Baby na katar (do psikania tylko na leżąco, potem od 1 roku Nasivin Kids do psikania tylko na pionowo, pisze bo sama nie wiedzialam i myslalam ze zepsute &#128514
Chusteczki nawilzane - wszystkie tylko nie z Hippa
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 13:53   #231
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

My do wanny kładliśmy pieluszkę tetrową, żeby się bobas nie ślizgał, te gąbki mi się wydawały jakieś niehigieniczne i chyba bym po każdej kąpieli nową musiała kłaść
O tak z Nasivinem też się złapałam i myślałam że zepsuty 🤣
My używamy WaterWipes, ostatnio nie było nigdzie i kupiłam pampers Aqua, ale jednak dla mnie lepsze te pierwsze
A jeśli chodzi o ewentualny katar to u nas się mega sprawdza do tej pory w sumie katarek+ do odkurzacza, mimo że wydawało mi się że to jest straszne i nie zrobię tego tak małemu dziecku i w ogóle teściowa mówiła że mózg jej wyciągnę, to nie ma sobie równych 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 19:59   #232
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

O rany, dziekike za tyle przydatnych informacji, pozapisuje sobie najważniejsze rzeczy i dokupię to, czego nie mamy! Serio, jestem kompletnie zielona a za chwilę 22 tydzień i chcę chociaż zorientować się w tym wszytkim!
Jesteście super, chętnie poczytam jeszcze o wyprawkach i co polecacie, co się sprawdziło a co kompletnie nie, bo pewnie są i takie rzeczy

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 20:47   #233
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Październikowe mamusie 2023

U nas jeszcze totalny must have to przewijak, mamy taki nakładany na łóżeczko, wiele osób mi mówiło że wymyślam i po co mi to bo nie będę używać. A używałam bardzo długo, nie musiałam się schylać na łóżku żeby przewinąć małą, po kąpieli cała toaleta na nim i ogólnie bardzo długo go używaliśmy, a mamy taki zwykły z allegro za ok. 60 zeta ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-07, 21:23   #234
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Tak, przewijak tez nam sie przydal. Tylko potem trzeba bylo uwazac bo stal na lozeczku pod sciana i jak maly zaczal sie odpychac nogami to uderza glowa w sciane trzeba bylo poduche podkladac.
Dla mnie must have to bujaczek baby björn, nie wyobrazam sobie pierwszego roku bez niego. Poza tym polecam łóżeczko dostawke typu babybay na pierwsze miesiace.
Luffka poczytaj sobie listopadowki, ostatnio przewinal sie temat polecajek.

Ja czuje juz regularnie ruchy i troche sie uspokoilam. W szoku jestem ile energii mi wrocilo. Ogarniam 6h pracy, 3-4h wypady ze starszakiem na spacery/place zabaw, w miedzyczasie zakupy, cos tam sprzatne malego czy ugotuje. Spac ide normalnie i wstaje w miare wyspana po 8-9h. Mysle ze bedzie znow gorzej jak przyjda mega upaly, wiec teraz staram sie korzystac. Za 2 tyg mam polowkowe, mam nadzieje ze wszystko wyjdzie ok.
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-08, 12:33   #235
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Też planuje kupić przewijak taki nakładany na łóżeczko, są też takie komody z przewijakami, ale dla mnie to strata miejsca, bo zawsze coś na komodzie się położy, a tak to tylko sam przewijak jest.

Ja do wanienki mam taką specjalna poduszkę z szybko schnącego materiały z jakimiś takimi kulkami w środku, ale miałam to w komplecie z wanienka.

Zastanawiam się, bo widziałam w Ikei takie plastikowe pojemniki zawieszane na łóżeczko, czy tego nie kupić.

Z pieluch planuje kupić najmniejsze opakowania do wypróbowania 1 z biedronki i z Lidla. Najwyżej później dokupie. Nie chcę kupować dużej pąki od razu bo nie wiadomo czy dziecku te pieluszki przypasuja no i czy rozmiar będzie ok.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 09:52   #236
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Heej, jak tam dziewczyny sie czujecie? Jak brzuszki? Cos tu cicho ostatnio
Ja wlasnie mialam polowkowe, uff na szczescie mam to za soba i wszystko wyszlo pieknie dzidzia ma 470g.
Chyba pora myslec teraz o jakiejs wyprawce... A na poczatek o zrobieniu troche miejsca u starszaka w pokoju. Do tej pory troche balam sie zaczynac, ale teraz chyba juz musze.
Aa z waznych rzeczy, zalatwilam sobie położną!
Juz nie pamietam, czekaja nas teraz jeszcze jakies wazne badania?
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 11:26   #237
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Heej, jak tam dziewczyny sie czujecie? Jak brzuszki? Cos tu cicho ostatnio

Ja wlasnie mialam polowkowe, uff na szczescie mam to za soba i wszystko wyszlo pieknie dzidzia ma 470g.

Chyba pora myslec teraz o jakiejs wyprawce... A na poczatek o zrobieniu troche miejsca u starszaka w pokoju. Do tej pory troche balam sie zaczynac, ale teraz chyba juz musze.

Aa z waznych rzeczy, zalatwilam sobie położną!

Juz nie pamietam, czekaja nas teraz jeszcze jakies wazne badania?
U mnie różnie, jeden dzień lepiej drugi gorzej, ale zaczynają się upały więc może być ciężko.

Super że na polowkowych wszystko ok!

Z wyprawka tez powoli kompletuje, miałam nawet pomysł żeby już zacząć prac ciuszki, ale chyba się jeszcze wstrzymam chociaż do lipca.

W przyszłym tygodniu szykuje się na badania krwi takie ogólne i krzywa cukrowa, to chyba takie kolejne ważniejsze badanie na etapie po 24 tyg.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY

white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 14:28   #238
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja ledwo żyję ostatnio, jestem nieprzytomna od rana do popołudnia, nie wiem czy to ciąża, pogoda czy co... codzienny bol głowy i kompletny brak sił na najprostsze czynności...
W środę mam wizytę u kardiologa i psychiatry, moja gin mnie pokierowała, podobno nie mam szans na naturalny porod i muszę załatwić wskazania od lekarzy, żeby nikt cesarki nie podważył. Też niebawem czeka mnie krzywa cukrowa i inne badania. I chyba po 24 tyg wybiorę się prywatnie na usg 3d bo chciałabym podejrzeć małą z wyprawki mamy ciuchy z olx, przewijak, wózek od rodziny. Czeka nas zakup łóżeczka i nosidła ale przez to moje zle samopoczucie ostatnie nie mogę się do tego zebrać. Co będzie przy wyższych temperaturach? Aż strach się bać

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-20, 06:56   #239
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Aa rzeczywiscie, krzywa cukrowa bedzie! Mi kiedys w laboratorium polecic wziac ze soba polowke cytryny i sobie do tego okropnego plynu glukozowego wcisnac. Podobno nie wplywa na wynik, a o wiele lepiej smakuje
Ja wczoraj na polowkowym dostalam kilka fotek 3d, ladnie widac bylo buźke
Luffka mam nadzieje ze samopoczucie Ci sie poprawi. Trzymaj sie i sie oszczedzaj!

Edytowane przez buli_szufla
Czas edycji: 2023-06-20 o 06:57
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-21, 21:13   #240
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Październikowe mamusie 2023

Ja jutro idę na krzywą, kupilam cytrynową, zobaczymy jak to pójdzie
Teraz byliśmy na urlopie, ale od jutra jestem na zwolnieniu. Będę mogła zająć się na spokojnie wyprawką, bo mam wrażenie, że jestem bardzo do tyłu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-15 18:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.