Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-18, 21:14   #31
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Troll jak nic.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 21:47   #32
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Odnoszę wrażenie, że teraz dużo zarabiają w branży związanej z wizualizacją typu makijaże, paznokcie, instagram, wizaż, fryzjerstwo, modeling, stylizacje, fotografia, architektura wnętrz i jest to modne, chyba w związku z kulturą obrazkową. Chyba też w branży ślubnej można dobrze zarobić, bo ludzie na wesele nie żałują pieniędzy. Ogólnie chyba najbardziej opłaca się założyć zespół disco polo .
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2020-01-18 o 21:49
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 22:10   #33
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Aktualnie dobrze zarabiam na znajomości języków i księgowości. Ciężko o kogoś z zestawem moich języków, więc mogę sobie liczyć pensję za dwóch/trzech pracowników korpo.

(Tylko w określonym zakresie się nauczyłam księgowości, nie mam studiów, robię określone rzeczy w określony sposób i tyle.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość


Z tego co wiem, to nasz naczelny programista wymaga z góry od mężatki wysokich zarobków i ambitnego stanowiska, więc trzeba najpierw jednak rozwiązać dylemat z tematu wątku, aby dostąpić tego zaszczytu
No to znajdź sobie kogoś mniej idealnego. Nie każdy może mieć edana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 22:13   #34
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
]No to znajdź sobie kogoś mniej idealnego. Nie każdy może mieć edana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uuu chyba ktoś jednak dał się uwieść na propozycję darmowej kranówki i teraz obawia się o konkurencję
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 23:08   #35
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Aktualnie dobrze zarabiam na znajomości języków i księgowości. Ciężko o kogoś z zestawem moich języków, więc mogę sobie liczyć pensję za dwóch/trzech pracowników korpo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Można wiedzieć jak z tą znajomością języków? Czy wynika ona z wyjazdu za granicę, nauki w szkole/szkole językowej (i kontynuowana potem, wiadomo), na studiach filologicznych, całkowicie samodzielnie?
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 23:18   #36
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Można wiedzieć jak z tą znajomością języków? Czy wynika ona z wyjazdu za granicę, nauki w szkole/szkole językowej (i kontynuowana potem, wiadomo), na studiach filologicznych, całkowicie samodzielnie?
Samodzielnie, plus kupa kasy na zajęcia.

W wieku 18 lat poszłam dorabiać, żeby opłacać lekcje, bo rodzice powiedzieli, że trzy języki wystarczą.

No ciekawe komu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
Uuu chyba ktoś jednak dał się uwieść na propozycję darmowej kranówki i teraz obawia się o konkurencję
Wypraszam sobie, dałam się uwieść na Porsche!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-18, 23:33   #37
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Dobre dzieciństwo,pewność siebie,pomoc rodziców którzy utrzymywali na studiach,dobre zdrowie,brak problemów psychicznych typu nerwice,depresję,inwestow anie przez rodziców w dzieci np.kursy języków itd.poczucie bezpieczeństwa zapewnione w dzieciństwie
To chyba wystarczy
Niestety większość później ma przewalone na samym starcie gdy tego zabraknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-18, 23:41   #38
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Samodzielnie, plus kupa kasy na zajęcia.

W wieku 18 lat poszłam dorabiać, żeby opłacać lekcje, bo rodzice powiedzieli, że trzy języki wystarczą.

No ciekawe komu.

A widzisz... Czyli bardziej kursy/zajęcia + samodzielna w domu jako dodatek raczej? Ja właśnie teraz się wzięłam sama za ten temat (bez kursów, i od zera ) i póki co nie wiem jak to ogarnąć w sposób logiczny i szukam inspiracji


Co do postu wcześniej o gastro. No nie wiem, tak "z marszu", bez zamiłowania do kulinariów, to może się nie poszczęścić. Trzeba znaleźć niszę, mieć na siebie pomysł, ale i to rzecz jasna nie wystarczy. Wiele nawet i dobrych restauracji nie wypala, nie utrzymują się na rynku.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 00:52   #39
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 137
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
A widzisz... Czyli bardziej kursy/zajęcia + samodzielna w domu jako dodatek raczej? Ja właśnie teraz się wzięłam sama za ten temat (bez kursów, i od zera ) i póki co nie wiem jak to ogarnąć w sposób logiczny i szukam inspiracji


Co do postu wcześniej o gastro. No nie wiem, tak "z marszu", bez zamiłowania do kulinariów, to może się nie poszczęścić. Trzeba znaleźć niszę, mieć na siebie pomysł, ale i to rzecz jasna nie wystarczy. Wiele nawet i dobrych restauracji nie wypala, nie utrzymują się na rynku.
Więcej kursów.

Tylko ja mieszkałam pod dużym miastem i na kurs 4 języków dałam radę iść za darmo. Bo jakieś coś ktoś zawsze organizował, coś się w szkole podłapało, jakiś projekt prowadzony przez studentów, takie tam.

W sumie za darmo miałam włoski, francuski, koreański i mandaryński.

Niemiecki złapałam dofinansowany z Unii, więc kosztował grosze.

Angielski był w szkole. Potem niemiecki, francuski i łacina też.

Płaciłam tylko za japoński. I wciąż tylko za japoński płacę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 02:33   #40
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Zarobić dużo i szybko? Chyba się nie da. Musisz być bardzo dobra w tym, co robisz a jednak zanim soie wyrobisz renomę to trwa. I wymaga sporo pracy, inwencji, poświęcenia życia prywatnego.

Jak chcesz dużo i szybko to chyba zostaje Lotto albo spadek po cioci z Hameryki. Lub bogaty mąż, ale taką opcję odradzam bo mąż rzecz nabyta a czytając Wizaż masz całe spektrum tego, co moze w małżeństwie pójść źle. Naprawdę kocham męża ale nie wyobrażam sobie żebym była na jego utrzymaniu i nie miała własnych pieniędzy, które mogę w każdej chwili wydać na to, co chcę. Jeśli mam chęć przewalic całą pensję na przysłowiowe waciki- mogę to zrobić. Jednak w razie Niemca zawsze masz świadomość, że sama się jesteś w stanie utrzymać i nie będziesz tkwić w nieudanym związku ze strachu, że sobie sama nie poradzisz finansowo.

Na świecie nie ma nic za darmo. No chyba, że jesteś członkiem polskiego rządu. Zostań polskim politykiem. Za nic nie odpowiadasz a pieniądze po prostu Ci się należą, parafrazując klasyka. im bardziej knocisz, tym większa szansa, że zostaniesz europosłanką. Wystarczy być miernym, biernym ale wiernym.
https://www.youtube.com/watch?v=jTZgRj1D0_4
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 07:17   #41
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Też twierdzę,że lepiej zarabiać no ale jak by się miało bogatego męża to raczej on by kasy nie wydzielał i można by było szaleć
Biorąc rozwód zazwyczaj dostaje się cześć majątku albo alimenty na żonę więc taka żona nie zostaje z niczym
Co jeżeli takie małżeństwo chce mieć kilka dzieci?
To wiadomo,że taka kobieta jednak przez kilka lat jest na utrzymaniu męża i szybko do pracy nie wróci tu akurat mowa o średnio zamożnych rodzinach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-19, 07:33   #42
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Też twierdzę,że lepiej zarabiać no ale jak by się miało bogatego męża to raczej on by kasy nie wydzielał i można by było szaleć
Biorąc rozwód zazwyczaj dostaje się cześć majątku albo alimenty na żonę więc taka żona nie zostaje z niczym
Co jeżeli takie małżeństwo chce mieć kilka dzieci?
To wiadomo,że taka kobieta jednak przez kilka lat jest na utrzymaniu męża i szybko do pracy nie wróci tu akurat mowa o średnio zamożnych rodzinach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Owszem. Ale i tak lepiej szalec za swoje.
Poza tym to wcale tak rożowo nie wygląda z wyszarpaniem alimentów na żonę, bo żona silna, zdrowa, młoda może równie dobrze pracować na swoje utrzymanie. No i zanim się wyszarpie te alimenty to trwa, choćby z tego względu, że bogatego męża stać na dobrego prawnika, w przeciwieństwe do żony, która zostaje chwilowo z niczym.

Ja sobie w ogóle nie wyobrażam (jako "świeża" mężatka) być od A do Z zależna finansowo od męża. To jest nie do przyjęcia. Może nigdy tyle nie zarobię, ile mąż ale też się staram, choć teoretycznie nie muszę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 07:40   #43
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja sobie w ogóle nie wyobrażam (jako "świeża" mężatka) być od A do Z zależna finansowo od męża. To jest nie do przyjęcia. Może nigdy tyle nie zarobię, ile mąż ale też się staram, choć teoretycznie nie muszę.
+1
Poza tym, to co jak mężowi nagle coś się stanie? Lub zachoruje poważnie i pochłonie to wszystkie oszczędności? Albo odejdzie, albo to ja będę chciała odejść? A jak się okaże, że ta jego fortuna to lewa była i wszystko zabiorą? Albo wspólnicy go zrobią w balona? Warto mieć na tyle doświadczenia zawodowego i chęci pracy, żeby chociaż na chleb dla siebie zarobić. A najlepiej to na wszystkie swoje potrzeby.

A w Polsce "wydobywnictwo" to po prostu górnictwo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 08:06   #44
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Ale wiecie, że w polskim prawie póki nie macie intercyzy to kasa męża jest tak samo wasza jak i jego? Dokładnie 50% nie żebym namawiała do niepracowania, po prostu to nie jest tak, że kasa którą on zarabia jest jego a ta, którą wy zarabiacie jest wasza
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 08:19   #45
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Pewnie dziewczyny ja też od zawsze pracuje i to jest fajne mieć swoje pieniędze ale zazdroszczę koleżanka które spokojnie wychowują dzieci nie muszą z pracy lecieć i zajmować się szybko dziećmi.
Jak ich stać ich wybór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 08:33   #46
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 08:37   #47
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Pewnie dziewczyny ja też od zawsze pracuje i to jest fajne mieć swoje pieniędze ale zazdroszczę koleżanka które spokojnie wychowują dzieci nie muszą z pracy lecieć i zajmować się szybko dziećmi.
Jak ich stać ich wybór

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie że fajnie mieć swoje pieniądze po prostu uznałam że warto o tym wspomnieć bo mam wrażenie że niektórzy nie są tego świadomi i myślą że muszą męża prosić o to czy mogą sobie coś kupić.
A wiadomo że lepiej mieć 2 wypłaty niż jedną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 08:45   #48
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale wiecie, że w polskim prawie póki nie macie intercyzy to kasa męża jest tak samo wasza jak i jego? Dokładnie 50% nie żebym namawiała do niepracowania, po prostu to nie jest tak, że kasa którą on zarabia jest jego a ta, którą wy zarabiacie jest wasza
Ej a jak to jest z majątkiem przed ślubem? W sensie czy te 50% to są te przychody zarobione po slubie czy wszystko co każde z nas ma przed zawarciem związku też się potem dzieli na pół? Np. przed podpisaniem papierka kupiłam hacjendę - ona też należy w połowie do męża?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 08:51   #49
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-19, 09:04   #50
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Ja zarabiam dobrze jak na polskie warunki. Skończyłam dobre studia i znam 4 języki. Raczej nie jest to zasługa przypadku ale po prostu się dużo uczyłam a w swojej pracy jestem dobra.
A w jakiej branży pracujesz?

Bo ja właśnie odkrywam, że języki w Polsce przestają się liczyć. Jeszcze 10 lat temu było inaczej.

W jakich branżach biegłe języki jeszcze się liczą?

A odnośnie dobrego zarabiania to też kwestia kompromisów. Ja kilka lat temu poznałam kilka modułów SAP i nagle telefony się rozdzwoniły. Ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie zajmowania się na stałe SAP. Pomijając, że koncentracja na jednym softwarze jest jednak dużym ryzykiem a SAP jest bardzo specyficzny.

Edytowane przez 1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Czas edycji: 2020-01-19 o 09:14
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:06   #51
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Można wiedzieć jak z tą znajomością języków? Czy wynika ona z wyjazdu za granicę, nauki w szkole/szkole językowej (i kontynuowana potem, wiadomo), na studiach filologicznych, całkowicie samodzielnie?
A ja bym chciała wiedzieć, jak z tą księgowością. Zastanawiam się, z czym bym mogla połączyć moje języki i w jaki sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-01-19 o 09:10
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:12   #52
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez januszpolak Pokaż wiadomość
IT masz na myśli bycie programistką czy np. testerką? Programować to trzeba by umieć, tutaj znowu kursy i nie ma gwarancji, że dostanie się pracę.
Nie potrzeba żadnego kursu do nauki programowania, a jeśli się naprawdę nauczysz, to owszem gwarancja pracy jest.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:24   #53
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jeszcze chyba nagrody oraz Kasa z praw autorskich należy tylko do danej osoby a nie do małżonka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:25   #54
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:26   #55
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87516506]Nie potrzeba żadnego kursu do nauki programowania, a jeśli się naprawdę nauczysz, to owszem gwarancja pracy jest.[/QUOTE]Nie powiedziałabym, ze jest gwarancja pracy dla aspirujacych programistów. Na jedno stanowisko juniora przychodzi zwykle setka CV. Jeśli jest się dobrym i ma się sporo samozaparcia (albo chociaz to drugie) to jest spora szansa, ze gdzies się zaczepi

Druga sprawa, ze nie jest to szybko duża kasa, bo na start juniorzy zarabiają mniej więcej średnia krajowa, a czasami nawet mniej. We Wrocławiu średnio płacą juniorom 3-4 tys zł netto. Po roku mozna liczyc na wieksze zarobki (mniej więcej poprzednia stawka x2), ale nadal nie wiem czy by sie to wpisywalo w ideę wątku sensowna kasa zaczyna po wyjściu z okresu juniorstwa, ale nadal bym nie powiedziała, ze to dużo i szybko - ciężko by bylo w rok na przykład odłożyć na mieszkanie bedac programista z dwuletnim doświadczeniem.

Jeszcze oczywiście zależy co dla kogo to dużo i szybko

Ale generalnie programowanie to dobra opcja na dobre zarobki w dłuższej perspektywie da sie samemu nauczyc, mozna isc na kurs, mozna znaleźć nawet program mentoringowy w firmie, gdzie wszystkiego uczą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2020-01-19 o 09:29
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:29   #56
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87516485]A w jakiej branży pracujesz?

Bo ja właśnie odkrywam, że języki w Polsce przestają się liczyć. Jeszcze 10 lat temu było inaczej.

W jakich branżach biegłe języki jeszcze się liczą?

A odnośnie dobrego zarabiania to też kwestia kompromisów. Ja kilka lat temu poznałam kilka modułów SAP i nagle telefony się rozdzwoniły. Ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie zajmowania się na stałe SAP. Pomijając, że koncentracja na jednym softwarze jest jednak dużym ryzykiem a SAP jest bardzo specyficzny.[/QUOTE]

W Polsce w ogóle jakakolwiek sensowna wiedza i umiejętność (czyli wykształcenie - nie, nie piszę o studiach) przestają się liczyć. Po co, skoro i tak równają do jednych pieniędzy...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:39   #57
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Nie powiedziałabym, ze jest gwarancja pracy dla aspirujacych programistów. Na jedno stanowisko juniora przychodzi zwykle setka CV. Jeśli jest się dobrym i ma się sporo samozaparcia (albo chociaz to drugie) to jest spora szansa, ze gdzies się zaczepi
Dlatego napisałam, że gwarancja jest jeśli się naprawdę nauczysz. Pracuję teraz w IT i widzę, że braki są gigantyczne, a na rozmowy przychodzą dzbany bez podstaw w temacie. Co z tego, że na juniora przychodzi setka CV, skoro szuka się prawdziwych programistów, a nie "aspirujących"...
Cytat:
Druga sprawa, ze nie jest to szybko duża kasa, bo na start juniorzy zarabiają mniej więcej średnia krajowa, a czasami nawet mniej. We Wrocławiu średnio płacą juniorom 3-4 tys zł netto. Po roku mozna liczyc na wieksze zarobki (mniej więcej poprzednia stawka x2), ale nadal nie wiem czy by sie to wpisywalo w ideę wątku sensowna kasa zaczyna po wyjściu z okresu juniorstwa, ale nadal bym nie powiedziała, ze to dużo i szybko - ciężko by bylo w rok na przykład odłożyć na mieszkanie bedac programista z dwuletnim doświadczeniem.
Zależy co uznamy za szybko i dużo. W porównaniu do innych etatowych wyrobników w Polsce programiści zarabiają po prostu więcej, a ich pensje rosną szybciej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 09:54   #58
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 321
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87516567]Dlatego napisałam, że gwarancja jest jeśli się naprawdę nauczysz. Pracuję teraz w IT i widzę, że braki są gigantyczne, a na rozmowy przychodzą dzbany bez podstaw w temacie. [/QUOTE]

Odnośnie IT to pytanie jest takie, jak długo ten boom na informatyków będzie trwał w Polsce.

W Niemczech i we Francji obecnie większość prac outsourcinguje się do Indii, bo różnica w cenie jest tak ogromna. (Można oczywiście dyskutować czy to działa i do jakich problemów prowadzi, ale to nie jest tutaj tematem). W ciągu ostatnich lat to zjawisko przybrało niesamowicie na sile i obecnie nawet wiele mniejszych firm ma swoją firmę w Indiach, której przesyła rzeczy do zrobienia. IT jest tam nadal dobrym kierunkiem, ale zdecydowanie nie tak dobrym jak w Polsce obecnie.
1110060bd2fa2752dc539504bcb5246e1c314d18_5eaf4d11e849a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 10:17   #59
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
A widzisz... Czyli bardziej kursy/zajęcia + samodzielna w domu jako dodatek raczej? Ja właśnie teraz się wzięłam sama za ten temat (bez kursów, i od zera ) i póki co nie wiem jak to ogarnąć w sposób logiczny i szukam inspiracji


Co do postu wcześniej o gastro. No nie wiem, tak "z marszu", bez zamiłowania do kulinariów, to może się nie poszczęścić. Trzeba znaleźć niszę, mieć na siebie pomysł, ale i to rzecz jasna nie wystarczy. Wiele nawet i dobrych restauracji nie wypala, nie utrzymują się na rynku.
Dobre gastronomie padają tylko w jednym przypadku - brakuje kasy na przeczekanie pierwszego roku, żeby biznes się rozkręcił. A jak ktoś się nie zna to bierze do pomocy kogoś, kto się zna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-19, 10:35   #60
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Jak zarobić dużo, szybko i żyć w dostatku

Ktoś mnie chyba wcześniej wzywał do odpowiedzi. Przybyłem. Mogę odpowiadać.

Jeśli ktoś się nauczy podstaw i po prostu chce pracować jako programista, to tą pracę dostanie.
Oczywiście - nie za miliony, ale dostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Tak, place kochankom. W naturze. Bo pieniądze same mają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-08 13:21:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.