Czy zacząć używać podkładu?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-14, 18:30   #1
dzelka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 251

Czy zacząć używać podkładu??


Hej Mam problem, zastanawiam sie czy zaczac uzywac podkładu, ostatnio od bardzo niedawna zaczelam uzywac pudru, ale efekt mnie nie zadowala (Byc moze jest to wina złego pudru) Mysle o zakupie podkładu... Czy mozna używać go samego bez pudru?? Nie mam problemow z tradzikiem, mam dosc sucha skore, ale no wiadomo cera bez pudru ani podkladu szczególnie zimą nie wyglada zbyt ciekawie Nie wiem jaki podkład wybrac (w gre wchodza te tansze) a no i zastanawiam sie czy nie wybrac pudru w kremie, co jest lepsze?? A moze znacie jakies lekkie kremy matujace?? Chodzi mi o to by kosmetyk nie niszczył skóry
Dzieki za pomoc
dzelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 19:43   #2
~Carmen~
Rozeznanie
 
Avatar ~Carmen~
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 699
GG do ~Carmen~
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

wiesz jak to jest jak juz raz zaczniesz uzywac podkąłdu to potem ani rusz polecam ci naprawde kremy rozświetlające (np,Avon) sa one leciutkie i poprawiaja koloryt cerki

co do podkładów do młodej cerki naprawde ci polecam podkład:"Make up brilliance" Lovely kupisz go w sieci sklepów rosman za ok 5-6 zl jest naprawde super bo jest leciutki, zkarywa ci wszelkie niedoskonałosci i ma pieknie mieniace sie iskierki ,które slicznie rozswietla ci buzke i dzadza promienny wyglad sama uzywam go od lati mimo niskiej ceny jest naprawde rewelacyjny mozesz jeszcze poszukac na naszym bazarku na forum tam duzo kobitek ma cos na wymiane,napewno wybrobowane kosmetyki i one to juz ci cos doradza

Buziaki
__________________
Piękna kobieta podoba się oczom,
dobra kobieta – sercu.
Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem.

Oddam buty 39/40 wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=42300994
~Carmen~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 20:02   #3
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Dzelka , dobór podkładu zalezy od tego jaką masz cerę i czego ona potrzebuje, zmatowienia, nawilżenia czy też rozswietlenia ( ja polecam przeglądnąć KWC przy okazji). Obecnie jest duży wybór dobrych podkładów, wśród nich są też tańsze, natomiast odradzałaby Ci jednak używania tych bardzo tanich typu właśnie Lovely(przepraszam Carmen, ale jakoś nie jestem przekonana ). Masz młoda cerę a takie tanie podkłady sa zawyczaj tak tanie ze względu na jakość składników jakich się używa przy ich produkcji.Ale zerknij może na ofertę np Maybelline , na allegro kupisz tez dużo taniej podkłady innych firm. Moim zdaniem w podkład powinno się się jednak ciut zainwestowac, dla dobra skóry i naturalnego wyglądu, co nie oznacza jednak, że trzeba wydawac bajońskie sumy na takie produkty.Za 20 zł kupisz już coś przyzwoitego.A niektóre wizażanki , chwalą sobie i fluidy Soraya, Eris, które zazwyczaj sa nieco tańsze.
Natomiast co do pudru , moim zdaniem podkład najlepiej wygląda pokryty właśnie odpowiednim pudrem ( trzeba dobrać choćby odcień) , który stanowi tez wykończenie makijażu i przedłuża jego trwałość, choć istnieja podkłady dające pudrowe wykończenie ( znów np Maybelline, choć osobiście takich nie używałam).Wiem, że niektóre kobiety nie stosują na podkład pudru ( u mnie to jednak nie wchodzi w grę) Polecam Ci przede wszystkim pudry sypkie.


Zawsze tez , jeśli borykasz się z problemami, typu sucha skóra gdzieniegdzie czy tez chęc zmatowienia możesz pod podkład nałożyć odpowiedni kremik , a dopiero na to fluid.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 20:18   #4
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Osobiście uwazam, że czym pózniej podkład tym lepiej...Lepiej już użyć chyba kremu koloryzującego... Z tego co się zorientowałam jesteś bardzo młoda i masz koło 18 lat. Jesli chcesz możesz używać podkładu, ale ja polecałabym lżejsze kosmetyki. Wg mnie im pózniej tym lepiej.
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 22:20   #5
~Carmen~
Rozeznanie
 
Avatar ~Carmen~
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 699
GG do ~Carmen~
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Nie Dlugo Przyjdzie Wiosenka Wiec Chyba Nie Ma Co Sie Pchac W "tapete" Leciutki Podkładzik+fajny Róż=piekna Jak Wiosna Cera
__________________
Piękna kobieta podoba się oczom,
dobra kobieta – sercu.
Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem.

Oddam buty 39/40 wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=42300994
~Carmen~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 22:27   #6
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Polecam Ci krem tonujący Nivea, ładnie wyrówna kolotyt skóry, spełni funkcje kremu i na policzki jakis fajny róż
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 08:05   #7
dzelka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 251
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Dzieki dziewczynki Chyba zdecyduje sie na ten kremik z Avonu
dzelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 09:45   #8
chanell85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 103
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

ja z czystym sumieniem moge ci polecic krem rozswietlajacy Avonu-Visul Perfection Tint Releasing Moisturiser SPF25--uzaywam go zawsze wiosna i latem -wtedy nie nakładam podkładu zeby skora była "lzejsza"

mysle ze bedziesz zadowolona.Ja jestem
chanell85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 10:01   #9
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Cytat:
Napisane przez Szeri
Osobiście uwazam, że czym pózniej podkład tym lepiej...Lepiej już użyć chyba kremu koloryzującego... Z tego co się zorientowałam jesteś bardzo młoda i masz koło 18 lat. Jesli chcesz możesz używać podkładu, ale ja polecałabym lżejsze kosmetyki. Wg mnie im pózniej tym lepiej.
Czemu? Ja uzywam podkładu od 10 lat i z moją cerą wszystko ok, a testowałam kosmetyki różnej jakości jako nastolatka, teraz używam tych z wyższej półki, ale bywało różnie kiedyś
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 10:57   #10
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Cytat:
Napisane przez Szeri
Osobiście uwazam, że czym pózniej podkład tym lepiej...Lepiej już użyć chyba kremu koloryzującego... Z tego co się zorientowałam jesteś bardzo młoda i masz koło 18 lat. Jesli chcesz możesz używać podkładu, ale ja polecałabym lżejsze kosmetyki. Wg mnie im pózniej tym lepiej.

Jeżeli ma 18 lat, to znowu nie jest taka młoda - bez przesady, to jest dorosła osoba. O zbyt młodym wieku można mówić 13 latce teraz, a 18 lat to myślę najwyższy czas, żeby zapoznać się z podkładami, które potrafią być rewelacyjne.

I popieram Lovisę. Wcale nie jest powiedziane, że podkłady nieszczą cerę. Te dzisiejsze, mogą jej nawet pomóc. Ale prawdą jest, że jeżeli Dzelko88, nie masz trądziku i nie potrzebujesz mocnego krycia to krem koloryzujący będzie idealny.


Poza tym wcale nie jest powiedziane, że jak się raz zacznie, to już się nie przestanie. Od kilku lat bez podkładu nie wychodzę z domu, a teraz używam ich coraz rzadziej, jeżeli nie muszę.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 11:59   #11
~Carmen~
Rozeznanie
 
Avatar ~Carmen~
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 699
GG do ~Carmen~
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Cytat:
Napisane przez chanell85
ja z czystym sumieniem moge ci polecic krem rozswietlajacy Avonu-Visul Perfection Tint Releasing Moisturiser SPF25--uzaywam go zawsze wiosna i latem -wtedy nie nakładam podkładu zeby skora była "lzejsza"

mysle ze bedziesz zadowolona.Ja jestem

własnie o tym kremiku pisałam (TYLKO NIE CHCIALO MI SIE ISC DO LAZIENKI PO PUDEŁECZKO) naprawde jest genialny i juz praktycznie nie trzeba na to dawac podkładu tak łądnie bużka wygląda.....warto polecic
__________________
Piękna kobieta podoba się oczom,
dobra kobieta – sercu.
Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem.

Oddam buty 39/40 wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=42300994
~Carmen~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 12:10   #12
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Cytat:
Napisane przez margitta
Jeżeli ma 18 lat, to znowu nie jest taka młoda - bez przesady, to jest dorosła osoba. O zbyt młodym wieku można mówić 13 latce teraz, a 18 lat to myślę najwyższy czas, żeby zapoznać się z podkładami, które potrafią być rewelacyjne.

I popieram Lovisę. Wcale nie jest powiedziane, że podkłady nieszczą cerę. Te dzisiejsze, mogą jej nawet pomóc. Ale prawdą jest, że jeżeli Dzelko88, nie masz trądziku i nie potrzebujesz mocnego krycia to krem koloryzujący będzie idealny.


Poza tym wcale nie jest powiedziane, że jak się raz zacznie, to już się nie przestanie. Od kilku lat bez podkładu nie wychodzę z domu, a teraz używam ich coraz rzadziej, jeżeli nie muszę.
W zupelności się zgadzam. Ja uzywam podkładów od 17 roku zycia, niektóre znajome były już wówczas dość doswiadczone pod tym kątem . Zaczynałam od Constance Caroll ( chyba tak sie pisze) jak wiele dziewczyn, ale obecnie jest wiele możliwości, a ja nie ejstem jednak dziś przekonana do fluidów za 5, 6 zł.Drugi problem to cera, ja akurat mam co zakry, ale jeśli Dzelka nie to podpisuję się pod kremem koloryzującym.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 12:35   #13
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

witaj!
musisz wziac pod uwage przedewszystkim jaki masz rodzaj cery i jakie zadanoie ma spelniac ten podklad.moim zdaniem troche nierozsadne byloby uzywanie tych ciezkich, kryjacych.dobrym rozwiazaniem dla Ciebie moga byc podklady o lekkiej konsystencji, rozswietlajace, majace w swoim skladzie filtry uv. i witaminy przydadza sie nie tylko w zimie, ale rowniez wczesna wiosna i latem, praktycznie przez caly rok.co do stosowania sameo pudru na twarz, to osobiscie nie jestem tego zwolenniczka.puder zawsze stosuje do wykonczenia makijazu,jako jego zmatowienie i utrwalenie, ale nie zawsze jest to konieczne.napisalas jeszcze,ze efekt stosowania samego pudru byl niezadowalajacy.fakt.powo dow moglo byc kilka czasem powodem moze byc niedostatecznie wchlaniety krem.tai efekt obserwowalam u wielu dziewczyn, ktorym puder wazyl sie na twarzy.
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 10:52   #14
dzelka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 251
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Dziekuje wam wszystkim za pomoc Narazie kupiłam sobie podklad z miss sporty, tak doradzila mi ekspedientka. Nie jest on kryjacy tylko rozswietlajacy bardzo lekki, nawilzajacy no i hmmm jak narazie jestem zadowolona, poniewaz ładnie wyglada i nie jest widoczny
dzelka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 11:15   #15
HolyBoy
Raczkowanie
 
Avatar HolyBoy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
GG do HolyBoy
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

witaj, najlepiej nie kupuj nigdy tandety za 5-10 zł. Skończy się na tym że znisczysz skórę i będziesz żałować. Lepiej wybieraj droższe podkłady dobrych firm - takie w minimalnym stopniu niszczą skórę, a nawet ją pilęgnują.
HolyBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 11:58   #16
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Cytat:
Napisane przez ~Carmen~
co do podkładów do młodej cerki naprawde ci polecam podkład:"Make up brilliance" Lovely kupisz go w sieci sklepów rosman za ok 5-6 zl jest naprawde super bo jest leciutki, zkarywa ci wszelkie niedoskonałosci i ma pieknie mieniace sie iskierki ,które slicznie rozswietla ci buzke i dzadza promienny wyglad sama uzywam go od lati mimo niskiej ceny jest naprawde rewelacyjny mozesz jeszcze poszukac na naszym bazarku na forum tam duzo kobitek ma cos na wymiane,napewno wybrobowane kosmetyki i one to juz ci cos doradza

Buziaki
akurat na ten fluid skusiły mnie recenzje na KWC i szczerze powiem, że jest DO NICZEGO

Cytat:
Napisane przez margitta
Poza tym wcale nie jest powiedziane, że jak się raz zacznie, to już się nie przestanie. Od kilku lat bez podkładu nie wychodzę z domu, a teraz używam ich coraz rzadziej, jeżeli nie muszę.
mam tak samo, ostatnio staram się znaleść jakiś "substytut" podkładu
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 12:38   #17
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Jesli nie masz doswiadczenia z podkladami to wez jakies probki i przetestuj na skorze jak sie zachowuje podklad i czy taki efekt Cie zadowala.
Z lzejszych i tanszych podkladow moze nowy Maybelline z serii Pure?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 13:55   #18
ciekawa_świata
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 377
Dot.: Czy zacząć używać podkładu??

Ja od jakiegoś czasu używam podkładu i jest to Soraya (najpierw był podkład antybakteryjny, teraz kryjący), jestem bardzo zadowolona, już tu chyba wychwalałam te podkłady kiedyś
Zaczęłam od liceum, może moja buzia tego nie potrzebuje ale ja jakoś lepiej się czuję z podkładem i nie widzę powodu, żebym miała z tego zrezygnować. Podkład nie przyczynił się do jakiegoś wysypu wyprysków, stan cery mi się nie pogorszył, nie wiem co będzie dalej, ale wierzę, że dzisiejsze kosmetyki nie mogą być fatalnej jakości, to już chyba coś innego, niż 100 lat temu
__________________
koniec.

ciekawa_świata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.