żuchwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-20, 20:40   #1
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Question

żuchwa


Jeżeli jest już taki wątek to przepraszam - nie znalazłam. Otóż mój problem polega na tym, że mam stłoczone dolne dwójki, ale myślę, że bywają gorsze przypadki. Wizytę mam wyznaczoną na maj i już wariuję ( im więcej czytam o aparatach tym ze mną gorzej :/). I tu moje pytanie - czy można w jakiś sposób poszerzyć żuchwę? Bo słyszałam że przez poszerzanie górnej szczęki dolna też się rozszerza, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. I jeszcze jedno - czy można "opiłować" ząb, żeby nadać mu ładny kształt?
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 07:39   #2
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: żuchwa

Mozna poszerzyc luk uzebienia dlatego tez zuchwa moze sie wydawac bardziej rozbudowana.Zab mozna upilowac i nadac mu ksztalt ale o tym powie Ci orto po ocenie jak to teraz wizualnie wyglada Nie bój sie aparat to nic strasznego Ja juz niebawem zakladamA Ty masz wyznaczona wizyte na aparat czy konsultacje??
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:47   #3
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: żuchwa

Na konsultację, to będzie pierwsza wizyta. Wiem, że aparat to nic strasznego (straszne to są moje zęby), ale sporo czytam na ten temat i zaczynam głupieć od nadmiaru informacji . Boję się tylko, że będe musiała mieć wyrwany ząb. Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie - czy jeżeli mam wysokie i wąskie podniebienie to będę miała go rozciągane czy rozciąga się go tylko wtedy kiedy jest taka konieczność?

Pierwszą wizytę mam wyznaczoną na maj, więc nie miałam możliwości wypytania orto o sposób leczenia. Ale na pewno go zbombarduję pytaniami jak tylko wejdę do gabinetu.
Dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłaś.
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 11:05   #4
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: żuchwa

Cytat:
Napisane przez olinka123 Pokaż wiadomość
Na konsultację, to będzie pierwsza wizyta. Wiem, że aparat to nic strasznego (straszne to są moje zęby), ale sporo czytam na ten temat i zaczynam głupieć od nadmiaru informacji . Boję się tylko, że będe musiała mieć wyrwany ząb. Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie - czy jeżeli mam wysokie i wąskie podniebienie to będę miała go rozciągane czy rozciąga się go tylko wtedy kiedy jest taka konieczność?

Pierwszą wizytę mam wyznaczoną na maj, więc nie miałam możliwości wypytania orto o sposób leczenia. Ale na pewno go zbombarduję pytaniami jak tylko wejdę do gabinetu.
Dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłaś.
szczerze nie mam pojecia najlepiej przedstaw swoje oczeiwania orto powie ci w jakim stopniu mozna je zrealizowac aparat czyni cuda
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 12:08   #5
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: żuchwa

Cytat:
Napisane przez olinka123 Pokaż wiadomość
Jeżeli jest już taki wątek to przepraszam - nie znalazłam. Otóż mój problem polega na tym, że mam stłoczone dolne dwójki, ale myślę, że bywają gorsze przypadki. Wizytę mam wyznaczoną na maj i już wariuję ( im więcej czytam o aparatach tym ze mną gorzej :/). I tu moje pytanie - czy można w jakiś sposób poszerzyć żuchwę? Bo słyszałam że przez poszerzanie górnej szczęki dolna też się rozszerza, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć. I jeszcze jedno - czy można "opiłować" ząb, żeby nadać mu ładny kształt?
Ząb można opiłować, żeby skorygować kształt. Co do poszerzania szczęki, to owszem-jest to możliwe. Są do tego specjalne aparaty. Jeśli chodzi o poszerzanie żuchwy, to trudno mi coś powiedzieć, bo nic mi nie wiadomo na ten temat, ale niewykluczone, że po poszerzeniu szczęki łatwiej jakoś poszerzyć żuchwę nawet "zwykłym" stałym aparatem(ale to tylko moje domysły, nie wiem czy tak jest)
No ale nie zawsze ortodonci decydują o poszerzaniu łuków zębowych. Czasem trzeba usunąć jakieś zęby, żeby zrobić miejsce pozostałym, ale to już zależy od wady. Nie w każdym przypadku leczenie bez usuwania zębów jest dobrym rozwiązaniem.

Cytat:
Napisane przez olinka123 Pokaż wiadomość
Boję się tylko, że będe musiała mieć wyrwany ząb.
Nie ma się czego bać. W razie gdyby orto tak zdecydował, możesz skonsultować się z innym. Jeśli inny zdecyduje tak samo, to nie ma co wydziwiać, tylko robić jak mówią. Jak już pisałam-czasem ekstrakcja okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Cytat:
Napisane przez olinka123 Pokaż wiadomość
Nasunęło mi się jeszcze takie pytanie - czy jeżeli mam wysokie i wąskie podniebienie to będę miała go rozciągane czy rozciąga się go tylko wtedy kiedy jest taka konieczność?
No jeśli masz wąskie podniebienie, to jest duża szansa, że zamiast ekstrakcji lekarz zdecyduje, że lepiej poszerzyć szczękę. Zależy jeszcze ile miejsca brakuje. Jak niedużo, to może ani nie będzie poszerzał, ani wyrywał, tylko zrobi stripping(oszlifuje styczne powierzchnie zębów) i uzyska wystarczającą ilość miejsca na prawidłowe ustawienie zębów.
Kiedy poszerza się szczękę...Nie jestem lekarzem każdy przypadek jest inny, lekarz bierze pod uwagę dużo różnych rzeczy, o których my nawet nie wiemy
W każdym razie cokolwiek postanowi, powinien Ci to jak najlepiej wytłumaczyć i uzasadnić.
__________________
Papryczki wróciły!!!

Edytowane przez papryka85
Czas edycji: 2009-02-21 o 12:10
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:12   #6
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: żuchwa

Dziękuję wam bardzo, uspokoiłyście mnie. Niestety, na dobre (lub złe) słowa orto jeszcze poczekam - tak jak pisałam pierwszą wizytę mam dopiero w maju.
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:08   #7
deadwhisper
Przyczajenie
 
Avatar deadwhisper
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: żuchwa

Hej ja jestem wlasnie w trakcie leczenia orto. Miałam rozszerzaną górną szczękę i niedługo będę miała rozszerzaną również dolną. Także jedno i drugie jest możliwe ale w przypadku dolnej nigdzie nie moge znalec jak się to odbywa (jaki aparat, czy jest klopotliwy itd) i do tej pory nie spotkalam jeszcze zadnej osoby ktora mialaby rozszerzana zuchwe wiec wyglada na to ze robi sie to bardzo rzadko i bardzo sie przez to boje...Głównie boje sie ze moja twarz zmieni sie przez to na gorsze...Nie chce miec męskich rysów twarzy(czyt. szeroka żuchwa :/)...
deadwhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 19:35   #8
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: żuchwa

Cytat:
Napisane przez deadwhisper Pokaż wiadomość
Hej ja jestem wlasnie w trakcie leczenia orto. Miałam rozszerzaną górną szczękę i niedługo będę miała rozszerzaną również dolną. Także jedno i drugie jest możliwe ale w przypadku dolnej nigdzie nie moge znalec jak się to odbywa (jaki aparat, czy jest klopotliwy itd) i do tej pory nie spotkalam jeszcze zadnej osoby ktora mialaby rozszerzana zuchwe wiec wyglada na to ze robi sie to bardzo rzadko i bardzo sie przez to boje...Głównie boje sie ze moja twarz zmieni sie przez to na gorsze...Nie chce miec męskich rysów twarzy(czyt. szeroka żuchwa :/)...
A nosisz może aparat bezligaturowy Damon?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 13:43   #9
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: żuchwa

Cytat:
Napisane przez deadwhisper Pokaż wiadomość
Hej ja jestem wlasnie w trakcie leczenia orto. Miałam rozszerzaną górną szczękę i niedługo będę miała rozszerzaną również dolną. Także jedno i drugie jest możliwe ale w przypadku dolnej nigdzie nie moge znalec jak się to odbywa (jaki aparat, czy jest klopotliwy itd) i do tej pory nie spotkalam jeszcze zadnej osoby ktora mialaby rozszerzana zuchwe wiec wyglada na to ze robi sie to bardzo rzadko i bardzo sie przez to boje...Głównie boje sie ze moja twarz zmieni sie przez to na gorsze...Nie chce miec męskich rysów twarzy(czyt. szeroka żuchwa :/)...
Jak będziesz "po" to napisz, bo ja umieram ze strachu, że będę musiała mieć usuwane zęby (brrr), czy może poszerzaną dolną. Też nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat. A do pierwszej wizyty jeszcze tyyyyle czasu
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 13:52   #10
deadwhisper
Przyczajenie
 
Avatar deadwhisper
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: żuchwa

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
A nosisz może aparat bezligaturowy Damon?
nie, zwykly metalowy
przepraszam ze odpisalam po tak dlugim czasie...
nadal nie wiem co z rozszerzaniem mojej zuchwy
Olinka123 dziś już co raz rzadziej stosuje sie usuwanie zebów, napisz jak tam Twoje leczenie moze wiesz juz cos o tym tajemniczym poszerzaniu zuchwy?:P
deadwhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 22:03   #11
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: żuchwa

No więc od niecałych trzech miesięcy jestem aparatką Póki co mam górę, dół nie wiadomo kiedy, prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Ale bez usuwania się nie obyło. Obie górne ósemki - z czego bardzo się cieszę i żałuję, że się wcześniej na nie nie zdecydowałam. I piątka i czwórka na dole. W sumie nie jest źle - myślałam, że będzie gorzej. Tylko szkoda zdrowych zębów. Na poszerzanie jestem podobno "za stara", a gdybym nie miała poszerzanej i chciała je zachować, to miałabym żuchwę wysuniętą mocno do przodu, a nie o to mi chodziło. Ale ufam mojej orto, bo widziałam efekty jej pracy na moich znajomych - rewelacja. Także wiem, że zębów mi "nie spieprzy".
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 18:56   #12
deadwhisper
Przyczajenie
 
Avatar deadwhisper
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: żuchwa

ech to troche szkoda ;p nadal nie znam nikogo kto by mial miec poszerzana zuchwe ;p
a ile masz lat?
deadwhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:29   #13
olinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 143
Dot.: żuchwa

Prawie 20. Moja orto powiedziała, że jakbym miała chociaż te 16 lat, to można by poszerzyć, ale teraz już za późno, bo kości są już ukształtowane (nie mają już takiej elastyczności jak przy wzroście). Ale przeglądając to forum przeczytałam, że niektóre dziewczyny mają po 19 - 20 lat i mają poszerzaną, więc już nie wiem od czego to zależy.

Jak sobie pomyślę, żę za kilkanaście miesięcy bedę miała uśmiech jak gwiazda Hollywood ;D ;D, to myśl o wyrwanych zębach nie jest taka straszna

Pozdrawiam
olinka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 05:11   #14
deadwhisper
Przyczajenie
 
Avatar deadwhisper
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: żuchwa

ja też się właśnie trochę dziwie bo mam już 18 i chce mi tą żuchwe rozszerzać...No cóż zobaczymy
deadwhisper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.