zwolnienie z egzaminu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-13, 20:48   #31
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: zwolnienie z egzaminu

U mnie uzyskanie zaliczenia z ćwiczeń jest "przepustką" do przystąpienia do egzaminu. Jedyny bonus za ocenę 4 i wyżej, to możliwość przystąpienia do egzaminu zerowego lub przedterminowego (ale tylko z niektórych przedmiotów). Zwolnienie z egzaminu przysługuje osobom, który przedmiot o tej samej nazwie i materiale, zaliczyły będąc na innym kierunku albo osobom powtarzającym rok i posiadającym zaliczenie z egzaminu. Np. wstęp do prawoznawstwa był przedmiotem wykładanym zarówno na administracji, jak i na prawie i ktoś, kto studiował administrację i ma zaliczony egzaminem ten przedmiot, mógł mieć przepisaną ocenę. Żadnych zwolnień za ocenę dobrą i bdb nie ma. Ale może u Ciebie jest inaczej... Myślę jednak, że wykładowca poinformowałby o tym na wykładzie lub umieściłby w regulaminie przedmiotu...
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:01   #32
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: zwolnienie z egzaminu

To macie przesrane
U mnie z niektórych przedmiotów jest zwolnienie z egzaminu np z 5 z ćwiczeń. Masz 5 z ćwiczeń i przepisują 5 na egzamin. Najczęściej jest tak jak teoria z wykładów jest wykorzystywana na ćwiczeniach.
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:34   #33
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: zwolnienie z egzaminu

studiuję 3 lata i tylko raz zdarzyło się w mojej karierze studenta, że wykładowca zwolnił z egzaminu. Były to osoby, które zawsze były świetnie przygotowane na ćwiczeniach, czasami na wykładach się odzywały i miały średnią z kolokwiów powyżej 4,5. A tak to nikt nigdy nikogo nie zwolnił nawet jak miał średnią 5 z kolokwiów! Jeśli nie było o tym mowy to widocznie wykładowca tego nie przewiduje.
Ja bym się wstrzymała. Skoro tak pilnie uczyłaś się tego przez cały rok, to co za różnica. Przecież to umiesz, no chyba, że to jest inny materiał i po prostu nie chce Ci się uczyć...

aaaa i oceny zostały wpisane na ostatnim wykładzie!
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.

Edytowane przez malwi89
Czas edycji: 2011-06-13 o 21:35 Powód: literówka
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:03   #34
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: zwolnienie z egzaminu

u mnie nie ma czegoś takiego jak zwolnienie z egzaminu. ćwiczenia trzeba po prostu zaliczyć, żeby móc podejść do egzaminu. czasami ocena z ćwiczeń stanowi kilkadziesiąt procent (najczęściej 30%) oceny końcowej z przedmiotu (pozostałe 70% to ocena z egzaminu), ale to też rzadkość. w życiu bym nie pomyślała, żeby iść do wykładowcy z prośbą o zwolnienie z egzaminu, bo mam 5 z ćwiczeń. ćwiczenia prowadzą różne osoby i u jednego prowadzącego połowa grupy ma piątki, u innego trzeba walczyć o to, żeby w ogóle zaliczyć, więc takie rozwiązanie byłoby krzywdzące.

zerówek też nie mamy. przez 4 lata studiów była jedna zerówka dla chętnych w formie ustnej (pierwszy termin był już pisemny - test).
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 14:04   #35
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: zwolnienie z egzaminu

Na mojej uczelni, oceny powyżej 4 / 4,5 jedynie dopuszczają do egz. zerowego. Chociaż słyszałam o przypadkach zwolnienia z egzaminu, ale tylko dlatego, że to łatwy przedmiot, omawiany w tym samym stopniu na ćwiczeniach.
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 10:01   #36
Shawna
Wtajemniczenie
 
Avatar Shawna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 2 254
Dot.: zwolnienie z egzaminu

A takich rzeczy nie załatwia prowadzący ćwiczenia? Ja w tamtym semetrze byłam zwolniona z egzaminu (najbardziej punktowany w ects), bo najlepiej z całego roku radziłam sobie na ćwiczeniach więc dr zagadała do proferosa i 5 bez stresu .
__________________
A czas mija...
Shawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.