Dieta dla laktoowowegetarianki ; )) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-25, 10:02   #1
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150

Dieta dla laktoowowegetarianki ; ))


witajcie.
mam siedemnascie lat i chce /wreszcie/ schudnac. jest tylko jeden, maly problem: jestem laktoowowegetarianka od czterech lat.

gwoli wyjasnienia:
Laktoowowegetarianizm (owolaktarianizm) – najbardziej rozpowszechniona odmiana wegetarianizmu. Polega na rezygnacji z potraw mięsnych. Do jadłospisu dopuszczone są natomiast produkty pochodzenia zwierzęcego: nabiał, jajka, miód.
/Wikipedia/

wydaje sie, ze skoro nie jem miesa, to nie powinnam miec problemow z nadwaga, ale prawda jest inna.. brzydze sie mojego tluszczyku na udach i brzuchu, juz nie moge na siebie patrzec. probowalam juz wielu rzeczy.. zaczynajac od zasady 'mniej zrec', a na glodowkach konczac. niestety.. wpadlam w anemie i na tym skonczylo sie moje odchudzanie. poza tym.. wszystkie znane mi diety zawieraja w swoim jadlospisie mieso, co dla mnie jest niedopuszczalne.

dlatego zwracam sie z prosba do was - specjalistek w tej dziedzinie jesli tylko znacie jakas diete przeznaczona dla osob takich jak ja, napiszcie.. bede bardzo wdzieczna.

i wcale nie jestem leniem kanapowym ; PP zdaje sobie sprawe, ze aby schudnac musze sie czesto ruszac, dlatego codziennie robie 150 brzuszkow i zapisalam sie na kurs tanca. do pelni szczescia brakuje mi tylko odpowiedniej diety..
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 22:44   #2
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Dieta dla laktoowowegetarianki ; ))

zajrzyj do watku 'ile dzisiaj zjadlam'. to kopalnia wiedzy
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-26, 15:24   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Dieta dla laktoowowegetarianki ; ))

Witaj

Też jestem laktoowegetarianką i początki mojego wegetarianizmu były trudne Często jest tak, że osoby, które wyłączają z diety mięso, nie zdają sobie sprawy, ze muszą zastępować białko zwierzęce roślinnym. Może jesz za dużo węglowodanów, a bardzo mało dostarczasz organizmowi białka, które w dużym stopniu wpływa na nasza przemianę materii. Jestem ciekawa jak wyglądają Twoje codzienne posiłki Jak napiszesz będzie łatwiej Ci pomóc. Przede wszystkim ograniczyłabym ilość cukru, słodyczy i fast foodów
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 16:14   #4
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Dieta dla laktoowowegetarianki ; ))

Cytat:
Napisane przez kajooka Pokaż wiadomość
witajcie.
mam siedemnascie lat i chce /wreszcie/ schudnac. jest tylko jeden, maly problem: jestem laktoowowegetarianka od czterech lat.

gwoli wyjasnienia:
Laktoowowegetarianizm (owolaktarianizm) – najbardziej rozpowszechniona odmiana wegetarianizmu. Polega na rezygnacji z potraw mięsnych. Do jadłospisu dopuszczone są natomiast produkty pochodzenia zwierzęcego: nabiał, jajka, miód.
/Wikipedia/

..
Zdziwiłabyś się ile nas tutaj jest

A forum rzeczywiście jest skarbnicą, wystarczy poszukać
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 17:52   #5
kajooka
Raczkowanie
 
Avatar kajooka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 150
Dot.: Dieta dla laktoowowegetarianki ; ))

hm.. od dzisiaj zaczynam swoja wlasna diete ; )) czyli. Wasa, jogurty naturalne, duzo warzyw i owocow, jeden pelny //niskokaloryczny// posilek w ciagu dnia i //oczywiscie// sport. w moim przypadku to taniec ; ))

pozdrawiam wszystkie wegetarianki na tym forum
kajooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 18:27   #6
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Dieta dla laktoowowegetarianki ; ))

Cytat:
Napisane przez kajooka Pokaż wiadomość
hm.. od dzisiaj zaczynam swoja wlasna diete ; )) czyli. Wasa, jogurty naturalne, duzo warzyw i owocow, jeden pelny //niskokaloryczny// posilek w ciagu dnia i //oczywiscie// sport. w moim przypadku to taniec ; ))

pozdrawiam wszystkie wegetarianki na tym forum
Tylko mam nadzieję, że z tego jakaś głodówka nie wyjdzie Jogurty naturalne nie mają dużo białka

Znaczy chcesz jeść dziennie dwa posiłki czy jak Posiłek to porcja bialka, węglowodanów złożonych i zdrowych tłuszczów.

Jeśli intensywnie ćwiczysz pamiętaj o posiłkach przed i po ćwiczeniach, bo są bardzo ważne.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.