Stara zaniedbana skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-20, 18:47   #1
Dawidos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9

Stara zaniedbana skóra


Witam!

Postanowiłem napisać na forum ponieważ ostatnio zauważyłem że moja skóra jakoś tak wygląda staro i nie ładnie... A zaznaczam ze mam dopiero naście late... późne naście ale naście...

Otóż przez kilka ostatnich lat... a przez ostatni rok bez przerwy "tyrałem" moją skórę kremami na przebarwienia. Miałem piegi. Schemat był zawsze taki sam. Najpierw żel oczyszczający loreal na twarz a potem krem wybielający.

Teraz kiedy już zostały śladowe ilości piegów zauważyłem inny problem...
Skóra jest taka jakaś inna... Jak się uśmiecham to się strasznie marszczy-jest ich dużo (tych zmarszczek)... Szczególnie to widać tak z 1cm pod oczami gdzie mam takie malutkie dziureczki... Niewiem co to jest ale to wygląda jak zaskórniki które mam na na nosie tylko że tutaj są to dziureczki i te zaskórniki są jakby w tych dziureczkach...

W ogóle mam teraz jasną cerę (i chce taką mieć) ale na tej jasnej cerze wszystko widać... Tzn. pełno jest na polikach takich plamek jakihś których defakto nie widać ale sprawiają one wrażenie że skóra nie jest dokońca jednolita... niema jednolitego koloru... Mam też śladowe ilości trądziku ale pójde z tym do dermatologa bo to nie są chrosty tylko takie plamki czerowne...

I mam jeszcze sporo takich nierówności na twarzy... jest pare dziurek-blizn ale najbardziej mnie wkurzają takie wystające gródki... coś jakby prosaki... To jest takie coś jakby pod skórę włożyć czubek od szpilki... poprostu wystaje takie coś jak chrosta tylko to nie jest chrosta... tak poprostu skóra...

I w ogóle po obu stronach nosa (nie na nosie) mam bardziej czerwoną skórę a wolałbym jadnolitą...

Do tego jeszcze mam pełno małych zaskórników na nosie których nieda się wycisnąć... są bardzo gęsto... I na całej twarzy też mam zaskórniki ale trochę większe które da radę wycisnąć i są bardzo rzadko porozrzucane...

I to chyba tyle...
Wiem że zaraz pewnie powiecie żebym poszedł do dermatologa/kosmetyczki i właśnie się wybieram ale samemu też chciałbym kupić jakieś kremy... coś zaradzić.
Jak na faceta jestem dość systematyczny i dokładny jeśli chodzi o kremy...

Licze na pomoc...
Dawidos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 14:32   #2
erika19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 121
Dot.: Stara zaniedbana skóra

Na nierówności polecam peeling z kawy (zalewasz zwykła kawę z fusami wrzącą wodą i tymi fusami delikatnie trzesz skórę- pomaga nie tylko na te nierownosci ale tez poprawia koloryt), codziennie smaruj sie zwykłym kremem nivea, na noc mozesz go trochę wiecej nałozyc bo sądze ze za bardzo przesuszyłes skóre tymi zelami oczyszczajacym i reszta kosmetyków, wiesz może jaki masz rodzaj skóry?
bo z twojego opisu wynika ze masz suchą skórę, jesli tak jest to przestan uzywac zelow oczyszczjacych ktore niepotrzebnie wysuszają skórę, albo uzywaj go co 3, 4 dni
erika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:08   #3
Dawidos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 9
Dot.: Stara zaniedbana skóra

Cóż.. ja robiłem sobie peling z soli zwykłej kuchennej tylko troche szczypało...

Trudno mi okreslić czy mam suchą skórę...
Bo niby mam ten efekt ściągania skóry... A jak jestem po pływalni (woda z chlorem) to skóra się strasznie ściąga... Normalnie jak jakaś folia a nie skóra i czuje jak jest napięta...

Ale z drugiej strony w dotyku nie jest sucha wcale i kiedyś miałem trądzik a teraz mam takie skłonności do trądzika i czasami sie pojawia...
Dawidos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 22:17   #4
erika19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 121
Dot.: Stara zaniedbana skóra

peeling z soli do twarzy jest za mocny jesli juz to do ciala, a kawa troszke jakby nawilża więc sprobuj z nią, jak juz pisałam dobrze nawilżaj skórę i skoro masz skłonnosci do tradziku to używaj jednak zele oczyszczające codziennie albo co 2 dni w zależności od wydzielania sebum
erika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.