Do Smoczka !!!! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-29, 21:13   #91
mmartaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 394
Re: Do Smoczka pilne!!

sorrrrrrrrrrrrry muszę się wtrącić ja rozumiem ze moze masz za dużo cialka ale chyba ludzie bodobają nam się tacy jakich poznajemy odchudzanie dla chlopaka to chyba lekka przesada
slonko napisał(a):
> Hmm, rodzaj ćwiczeń nie ma raczej znaczenia przy ustalaniu diety. Ważne jest co chcesz osiągnąć, ile ważysz, mierzysz, jakie masz upodobania itd. Przeczytaj dietę Smoczka i dostosuj ją do własnych potrzeb. Przede wszystkim ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia, bo gdy schudniesz to ciałko może wyglądać nieciekawie, czyli bez mięśni, mało ujędrnione itd.
>
>
__________________
Bądz uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości ))
mmartaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 22:34   #92
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Do Smoczka pilne!!

ANIES napisał(a):
> zaczynam chodzic na vacu step moze mi ktos polecic diete odpowiednia do tego rodzaju cwiczen . Pracuje i nie mam czasu na cieply obiadek od (10 - 18) a potem step . Chce zaskoczyc mojego chlopaka bo mowi ze mam za duzo cialka. To dla mnie bardzo wazne, dziewczyny i ty "smoczku" prosze was o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!

Podpisuje sie pod tym co napisala slonko, dieta to nie wszystko, cwiczeia raz w tygodniu to malo, a cieply posilek jest BARDZO wazny, zreszta najwazniszy. Cieplymi rzeczami szybciej sie 'najadamy' niz zimnymi. Jednak motywacje masz fatalna. Odchudzac sie dla chlopaka..., bo on twierdzi, ze masz za duzo cialka....? Hmm..fatalna motywacja..? A co chlopak chodzacy ideal..? (przepraszam, nie moglam sie powstrzymac )

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 23:12   #93
OlaAnusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 18
Witam i mam b.ważne pytanie do smoczka!!!

Pozdrawiam na wstępie. Mam pytanie dotyczące callaneticsu.
Od kilku lat jest to mój sposób na sylwetkę, ale zawsze mam wątpliwości odnośnie liczby powtórzeń szczególnie ćwiczenia na nogi. Czemu Callan każe robić tego tak mało, a na biodra jest setki powtórzeń? Kiedyś odchudzałam się (skutecznie i dość szybko - bez diety tylko callanetics)i doszłam do 200 powtórzeń - chodzi dalej o te przysiady.Fakt, moje nogi potem były jak nogi kulturysty, a jestem średniego wzrostu i mam nogi raczej krótkie. Więc bardzo proszę o odpowiedź - ile mogę na te nogi maksymalnie dziennie zrobić, aby nie mieć ogromnych łydek, a jednocześnie ładnie szczupleć (robię oczywiście ćw. rozciągające)Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
OlaAnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 06:21   #94
megi26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 29
Re: Witam i mam b.ważne pytanie do smoczka!!!

A ja Ci doradze cos innego - jesli chcesz wysmuklic miesnie, takze nog zaczni cwiczyc pilatesa. Niektorzy, ktorzy cwiczyli wczesniej callanetics twierdza, ze obie formy sa troche podobne. Zobaczysz jak zmieni sie Twoja sylwetka
megi26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 08:31   #95
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
do smoczka :-)

Mam prośbe
Od kad zaczelam ćwiczyć fitness (juz cwiczylam 6 razy -mijaja dwa tygodnie prawie) i przeszlam na diete z ograniczona iloscia tluszczy (wiecej jem gotowanego) niby nie czulam zadnej zmiany ,ale moja mama dzis do mnie powiedziala "co ty taka ostatnio zasuszona jestes" ... pozniej mi wyjasnila ,ze chodzilo jej o to ,ze robie sie coraz chudsza i ze nie chce miec kosci w domu...nie mam wagi wiec nie moe sprawdzic czy schudlam ,wiem ze dwa tygodnie temu wazylam 64 kg przy wzroscie 1,76
buuu ja nie chce wygladac jak anorektyczka...chcialabym tylko wyszczuplic nozki ,ale chyba nie ma na to sposobu ,bo jak moja mama mowi ze gora mi szczupleje to nie ma sensu... moze jednak nie powinnam byla tych tlustych obiadkow ograniczac... moze Ty mi cos podpowiesz? jak sie odzywiac
jem ok 1900 kcal dziennie ,ale w ten sposob ze wogole nie czuje glodu ,dlatego myslalam ze wszystko jest w porzadku...do tego bardzo duzo owocow witaminek,...a jak mama mi powiedziala co powiedziala poczulam sie slaba, wysuszona ,marna...wrrrr...sama nie wiem co robic...
szukalam roznych diet ale nie znalazlam nic dobrego dla siebie
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 08:40   #96
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Re: do smoczka :-)

...musialam jakos sprawdzic czy rzeczywiscie schudlam...teraz jestem w 1 klasie liceum ,a mialam w 1 klasie gimnazjum spodnie dzinsowe ktore jak bylam w 2 klasie oddalam swojej siostrze bo zrobily sie za male , jak je przymierzalam znowu w 3 klasie gimnazjum to nie moglam ich wogole zapiac....teraz przymierzylam i zapielam ,jestem w szoku...nie wiem czy zwiekszyc ilosc kalorii jakie zjadam...w sumie chcialabym bardzo miec szczuplejsza pupe i nozki ,ale jak mam sie zrobic taka jak wysuszona sliwa to dziekuje...a najgorsze jest to ze ta dieta mi przypasowala ,bo wogole nie czuje glodu ,jem czesto ale malo ...czasem nawet jakies ciasteczko..a tu bach...."osuszona jestem"
nie wiem czy to kontunowowac...chcialam sie zapisac tylko na pilates bo podobno wyszczupla ,zapisalam a na zajeciach okazalo sie ze to jest abs i 10 minut pilatesa...no to stwierdzilam ze ogranicze tluszcze...wrrr
help
czy ktos moze wie gdzie w warszawie cwiczy sie pilates ,ale przez np. cala godzine?
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 08:48   #97
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: do smoczka :-)

Sergeevno, nie wierzę, abyś po dwóch tygodniach się zasuszyła tym bardziej, że dieta 1900kcal nie jest chyba jakoś wyjątkowo głodowa . Mi czasem też różni ludzie mówią "ale Ty schudłaś ostatnio" podczas gdy akurat jestem w fazie, kiedy nie dopinam się w swoich najluźniejszych spodniach. to kwestia ubioru, fryzury, dnia [dzień cyklu]. a Ty widzisz dużą różnicę? [ubrania są dość obiektywnym źródłem informacji w tym względzie - waga niekoniecznie]

pozdrawiam, Sarenka.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-11, 11:14   #98
OlaAnusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 18
Re: Witam i mam b.ważne pytanie do smoczka!!!

Witaj Megi! Dzięki za odpowiedź, ale ja nic nie wiem o tych ćwiczeniach "Pilates".Długo to ćwiczysz? Jak to działa? Napisz mi coś o tym, please...
OlaAnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-11, 12:48   #99
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: do smoczka :-)

Ja mam wraznie, ze ty w ogole nie czytasz tego co pisza, radza dziewczyny, lacznie ze mna. Radze przeczytac rady, ktore wszystkie udzielilysmy ci w ostatnich 2 tygodniach, a dodatkowo przeczytac to ze zrozumieniem.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 09:02   #100
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
do smoczka :)

Drogi smoczku ! znowu pisze proszac o rade
PRzejrzalam już wszystkie Twoje artukuliki , diety , cwiczenia itd znalazlam sporo przydatnych rzeczy.
Ale brakuje mi jednej
O cio chodzi w tej diecie bialkowej ? Bo ja zaczynam intensywnie trenować , to znaczy mam 3 razy w tygodniu tańce ,raz w tygodniu akrobatyke , codziennie ,albo co jeden dzien chce biegac rano przed szkołą , 4 razy w tygodniu mam areobik (dwa razy w tygodniu to są po dwie godziny i to jest kick boxing i tance-takie na areobiku)
i planuje jeszcze gdzies wkitrac ,ze tak brzydko napisze :P basenik
Nie bede na jakiejs specjalnej diecie , bo jak mam duzo planow w ciagu dnia to poprostu nie jem z łakomstwa ,bo wlasnie cwicze albo cos...gorzej jak caly dzien w domq jestem hihi.
No ale ograniczam tluszczyk , chcialam zwiekszyc ilość jedzonych warzywek ,ale nie potrafie , i wole owocki i dlatego je jem (mimo ze maja podobno duzo cukru)
Chcialam sie zapytac czy moge pic codziennie karotke ? hehe
A jezeli chodzi o moja prosbe to wlasnie dotyczy ona tej diety bialkowej , jeszcze 3 tygodnie temu wogole sie nie ruszalam ,sporo jadlam ,bo uwielbiam jedzonko ,dopiero w ferie zaczelam cwiczyc areobik i spodobalo mi sie , i stopniowo zaczelam zwiekszac czestotliwosc cwiczen
No ale boje sie ze teraz jak mam sporo tych zajec to ze moja dieta bedzie za uboga...slyszalam ze aby zapobiec zanikaniu mięśni trzeba w diecie uwzglednic duzo bialka. hihi ,ale znowu na takich dietach sa moi koledzy co cwicza ,bo ta dieta ich "pakuje"...a ja nie chce być wielką ,umięśnioną sergeevną tylko zgrabną ,z łądnie wyrzeźbioną sylwetką dziewczyną
Więc jak z ta dietką ? o czym pamiętać ?
I jeszcze chciałam się zapytać co do biegania.
Czy bieganie wyszczupla nogi ? bo ja sie boje ,że zrobią mi się strasznie umięśnione i tym samym jeszcze będą miały większą objętość.
Przypominam ,że mam 1,74 wzrostu (i jeszcze troche rosne !) i waże chyba 64 kg chociaz co do tego nie jestem pewna ,bo sie zmiescilam w spodnie mojej szczuplej siostry ,no ale niestety nie sprawdze bo wagi nie mam :P
POZDRAWIAM Ciebie serdecznie
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-22, 14:05   #101
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: do smoczka :)

Jak na mój gust, to po pierwsze, jak na osobę, która ćwiczy od stosunkowo niedawna, to zdecydowanie przeginasz z ilością treningu. 3x tańce(aeroby), 7xjogging (aeroby), 4x aerobik(aeroby/siłowe), akrobatyka raz, basen raz... nie za dużo? Ja myślę, że zdecydowanie -i jak na początek i wogóle. Nawet nie bardzo chce mi się wierzyć, że wogóle będziesz w stanie zrealizowac taki plan treningowy... Nie przesadzaj, bo to naprawdę przynosi odwrotny skutek. Tylko się zniechęcisz, nabawisz się jakiś kontuzji i tyle z tego będzie... Na takim etapie wystarczą aeroby 3-5 razy w tygodniu, 1-2 treningi siłowe i jeśli chcesz, basen-to i tak bardzo dużo. Takie zarzynanie się jest pozbawione najmniejszego sensu.
Karotkę możesz spokojnie pić-najlepiej świeżo wyciskaną, taką bez cukru(można dostać w małych sklepach spożywczych w kubeczkach, jak od jogurtu).
Co do Twojej diety trudno mi cokolwiek powiedzieć, bo nie piszesz jak się odżywiasz, więc nie wiem czy jest prawidłowa. Duże ilości białka potrzebne są przede wszystkim wtedy kiedy masz w "programie" intensywny trening siłowy. Wtedy ilość białka musi być większa niż w diecie przeciętnej osoby(ok 0.8-1 g na kg masy ciała-tak u osoby która nie trenuje, a u kobiety trenującej możesz być potrzebne nawet 1.5). Nie przejmuj się tym-po prostu jedz porządne posiłki, w których będą produkty białkowe, a więc ryby, chude mięso, strączkowe, jajka(nie w ekstremalnych ilościach), chude produkty mleczne, a niczego Ci nie zabraknie i żadne czarne scenariusze typu zaniki mięsni, na pewno Ci się nie przytrafią Nie bardzo rozumiem też co to znaczy, że nie potrafisz zwiększyć ilości warzyw w diecie-na pewno są jakieś warzywa które lubisz, a od porcji surówki nikt jeszcze nie umarł (pomijając surówki z nieodpowiednich składników ) Rozrastaniem się mieśni też nie masz się co martwić-sylwetki kulturytów i kulturystek to efekt niesamowitej pracy, idealnie ułożonej diety, suplementów, a często i różnego rodzaju dopingu. Poza tym kobiety po prostu nie mają predyspozycji do takiego umięśnienia jak mężczyźni-to warunkuje nasza fizjologia.
Co do biegania, to nie moge jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo zależy to od Twoich predyspozycji. Rzadko się zdarza, że nogi stają się zdecydowanie bardziej umięśnione, ale bywają takie przypadki-ale nie ma obaw-na pewno nie obudzisz się pewnego ranka z nogami jak Arnold Żeby zminimalizować szanse rozrostu mięśni unikaj sprintów(to rozbudowuje mięsnie ud) i stawiaj na powolne, długodystansowe biegi. To chyba tyle
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-21, 21:22   #102
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
pytanko do Smoczka

czy podczas stosowania głodówki zdrowotnej (np.3 dniowej) mozna pić gorące napoje? jeśli tak to jakie? a jeśli nie to dlaczego i czy mozna je zastapiś ewent. ciepłymi?

pozdrawiam ciplutko
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 06:57   #103
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: pytanko do Smoczka

Jesli już decydujesz się na głodówkę(ja mam mieszane uczucia wobec głodówek-zreszta pisałam o tym tutaj kiedyś-> http://www.wizaz.pl/smoczek_porzadki.php )to rzecz jasna gorące napoje są dozwolone-np. zielona herbata, napary ziołowe, lub po prostu gorąca woda z dodatkiem soku z cytryny, albo i bez.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-28, 07:53   #104
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Re: pytanko do Smoczka

bardzo dziekuję
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.