Geografia czy geologia? Doradźcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-09, 14:54   #1
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98

Geografia czy geologia? Doradźcie...


Hej, od tego roku chce studiowac geografie lub geologie na Uniersytecie Warszawskim. Ktos z was moze tam studiuje i moglby mi powiedziec cos o tych kierunkach? Ponadto chcialabym sie dowiedziec, ktory kierunek jest wg was lepszy i szybciej znajde po nim prace. (np.). Chciałabym wiedziec cokolwiek, nawet jezeli nie jestescie zainteresowane tymi kierunkami lub nie macie z nimi stycznosci. Proszę o radę.


lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 14:56   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:11   #3
zla panienka
Zadomowienie
 
Avatar zla panienka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 824
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Geologia, trudniejsza, ale moim zdaniem bardziej opłacalna.
__________________
studentka iś

zla panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:17   #4
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Cytat:
Napisane przez zla panienka Pokaż wiadomość
Geologia, trudniejsza, ale moim zdaniem bardziej opłacalna.
Oj, zgadzam się, że trudniejsza Na drugim roku chciałabym się również podjąc drugich studiów np. gospodarki przestrzennej. Sadzicie, że to dobry wybór?
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:28   #5
Takao
Raczkowanie
 
Avatar Takao
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 72
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Faktycznie kilka wątków już podobnych było, na każdym chyba się już wypowiadałam, ja wybrałabym geologię ( i wybrałam) choćby dlatego że nie wyobrażam sobie siebie jako nauczycielki , a taką głównie pracę widzę po geografii. Ale to jest sprawa indywidualna I nigdy nie lubiłam geografii ekonomicznej czy jak to się zwało, a sporo tego na tych studiach.
Musisz się zastanowić jaką pracę chcesz wykonywać bo po tych dwóch kierunkach praca bardzo się od siebie róźni.
Trzeba mieć trochę "chęci" do geologii, bo jest ciężka ale można ją polubić
__________________
Geology
Szukam odpowiedniej drogi.

Odważni nie żyją wiecznie, ale tchórze nie żyją wcale.
Takao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:28   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Cytat:
Napisane przez lyane Pokaż wiadomość
Oj, zgadzam się, że trudniejsza Na drugim roku chciałabym się również podjąc drugich studiów np. gospodarki przestrzennej. Sadzicie, że to dobry wybór?
najpierw postudiuj rok, a pozniej sie zastanawiaj nad drugim kierunkiem. niekoniecznie udaloby ci sie pogodzic dwa kierunki. no i nie wiem, czy jest sens laczyc geologie/geografie z gospodarka przestrzenna...?

geologia wydaje mi sie bardziej przyszlosciowym kierunkiem.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:29   #7
topmasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Ja wybrałbym geologię, tak jak było napisane powyżej - jest po prostu ciekawsza. Co do drugiego kierunku - jak najbardziej, warto się kształcić szerzej, jest wtedy dużo łatwiej z pracą. Pamiętaj też, że masz czerpać chociaż jakąś przyjemność ze studiów, mają Ciebie interesować, bo potem niepotrzebnie ludzie zmieniają kierunki, bo nie wstrzelili się w ten odpowiedni.
topmasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 15:32   #8
Takao
Raczkowanie
 
Avatar Takao
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 72
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Cytat:
Napisane przez lyane Pokaż wiadomość
Oj, zgadzam się, że trudniejsza Na drugim roku chciałabym się również podjąc drugich studiów np. gospodarki przestrzennej. Sadzicie, że to dobry wybór?
Ojj, co do geologii towątpię żeby udało Ci się pogodzić cokolwiek z geologią już na drugim roku, może trochę później gdy będzie mniej zajęć.
Dodatkowo na geologii po semestrze masz terenówki, które mogą kolidować z przedmiotami na tym drugim kierunku . Nie wiem jak sprawa się ma z geografią ..
__________________
Geology
Szukam odpowiedniej drogi.

Odważni nie żyją wiecznie, ale tchórze nie żyją wcale.
Takao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:40   #9
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Cytat:
Napisane przez Takao Pokaż wiadomość
Faktycznie kilka wątków już podobnych było, na każdym chyba się już wypowiadałam, ja wybrałabym geologię ( i wybrałam) choćby dlatego że nie wyobrażam sobie siebie jako nauczycielki , a taką głównie pracę widzę po geografii. Ale to jest sprawa indywidualna I nigdy nie lubiłam geografii ekonomicznej czy jak to się zwało, a sporo tego na tych studiach.
Musisz się zastanowić jaką pracę chcesz wykonywać bo po tych dwóch kierunkach praca bardzo się od siebie róźni.
Trzeba mieć trochę "chęci" do geologii, bo jest ciężka ale można ją polubić

Dzięki za odpowiedź. Mogłabyś mi przybliżyć plan studiów chociaż trochę, wiem że jest sporo fizyki i chemii na pierwszym roku.
Czy moglabys mi rowniz powiedziec jaka prace mozna wykonywac po geologii? Troche czytalam o tym, jednak do konca nie wiem.

Po geografii myslałam żeby pracować w jakimś urzędzie statystycznym ( to najbardziej) no i jest kilka mniej poządanych miejsc przeze mnie Jednak nie biorę nawet pod uwage pracy nauczycielki. Wiem, że to dosc nierealne, ale co mi tam

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Takao Pokaż wiadomość
Ojj, co do geologii towątpię żeby udało Ci się pogodzić cokolwiek z geologią już na drugim roku, może trochę później gdy będzie mniej zajęć.
Dodatkowo na geologii po semestrze masz terenówki, które mogą kolidować z przedmiotami na tym drugim kierunku . Nie wiem jak sprawa się ma z geografią ..
Na geografii tez sa terenowki
A mialabym jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy mozna jakos pogodzic prace i studia, jezeli studiowalabym na dziennej geologii?

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez topmasz Pokaż wiadomość
Ja wybrałbym geologię, tak jak było napisane powyżej - jest po prostu ciekawsza. Co do drugiego kierunku - jak najbardziej, warto się kształcić szerzej, jest wtedy dużo łatwiej z pracą. Pamiętaj też, że masz czerpać chociaż jakąś przyjemność ze studiów, mają Ciebie interesować, bo potem niepotrzebnie ludzie zmieniają kierunki, bo nie wstrzelili się w ten odpowiedni.


Dlatego własnie jako drugi kierunek chcialabym studiowac GP. Jedyne co mnie interesuje to wlasnie geografia i kierunki, które mają z nia coś wspólnego. dzieki za odp
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:49   #10
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Geologię warto studiować, ale na AGH. Jestem po geologii na uniwerku poznańskim
To bardzo fajny kierunek, ciekawy, rozwijający, ale też absorbujący, a czy taki przyszłościowy... Tak, po AGH
Ja polecam geologię jako kierunek studiów dla siebie, chyba że ktoś ma naprawdę pasję i jest zdecydowany się przebijać w kierunku takiej pracy. Ode mnie z roku właściwie nikt nie pracuje w geologii.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:54   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 16:03   #12
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta


A mam jeszcze jedno pytanko. Czy można połączyć pracę ze studiami? (oczywiscie o geologie mi chodzi)
Sama rozumiem, że ciężko będzie mi połączyć jakiekolwiek studia z geologią, ale pytam tak 'na zapas', żeby już wszystko wiedzieć dokładnie na co będę mogła sobie pozowolić a na co nie. A dlaczego GP? interesuje mnie ten kierunek, po prostu I nie chciałabym łączyć geologi z czymś czego kompletnie nie ogarniam
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:06   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:10   #14
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

A mogę jeszcze wiedzieć gdzie studiujesz geologię?
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:12   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 19:26   #16
Takao
Raczkowanie
 
Avatar Takao
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 72
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Cytat:
Napisane przez lyane Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Mogłabyś mi przybliżyć plan studiów chociaż trochę, wiem że jest sporo fizyki i chemii na pierwszym roku.
Czy moglabys mi rowniz powiedziec jaka prace mozna wykonywac po geologii? Troche czytalam o tym, jednak do konca nie wiem.

Po geografii myslałam żeby pracować w jakimś urzędzie statystycznym ( to najbardziej) no i jest kilka mniej poządanych miejsc przeze mnie Jednak nie biorę nawet pod uwage pracy nauczycielki. Wiem, że to dosc nierealne, ale co mi tam

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------



Na geografii tez sa terenowki
A mialabym jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy mozna jakos pogodzic prace i studia, jezeli studiowalabym na dziennej geologii?

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------




Plan studiów - na 1 semestrze matematyka ( rozszerzenie) + przedmioty typowo geologiczne- zwiazane z mapami, z paleontologią paleobotaniką, i geologia dynamiczna -czyli coś praktycznie najważniejszego .
Potem jest fizyka, chemia - też na poziomie rozszerzonym, ale u mnie z ćwiczeniami z fizyki nie ma takich problemów, gorzej z egzaminem.Natomiast chemia jest do przyswojenia i jest dość ważna, bo przydaje się na dalszych latach studiów.
Potem kończą się te przedmioty "ścisłe" i zaczynają już typowo kierunkowe i terenówki tygodniowe po 1-wszym semestrze lub 3-tygodniowe po 2-gim.(Pewnie na każdej uczelni jest inaczej)

Praca po geologii zależy od wybranej przez Ciebie specjalności. Petrologia to praca głównie badawcza z mikroskopem, po geologii poszukiwawczej pracujesz w firmach naftowych, możesz pracować przy odwiertach, bądź badać grunt pod budowe, masz jeszcze hydrogeologie- zajmowanie się zasobami wodnymi pod ziemią itp. Trochę tego jest. Sama za dużo na ten temat nie wiem, mówię tyle ile wiem od znajomych geologów.

Jeśli chodzi o pracę podczas sudiów to czarno to widzę. U mnie zajęcia odbywają się dość nierównomiernie. Czasem siedzę od 8 do 19 na uczelni ale mam np. 2 czy 3 godiznne okienka, chyba że w weekend , bądź w nocy ( znam jedną taką) Ale to zależy od możliwości każdego z osobna. Ja sobie czasem dorabiam , ale nie jest to praca stała więc daję rade.

Tak jak ktoś wyżej pisał faktycznie ponoc lepiej jest po AGH - masz inż ale z tego co widzę po absolwentach mojej uczelni (UWr) to wcale nie jest tak źle Choć trzeba przyznać że wielu po geologii wyjezdza za granice - w Polsce nie ma jeszcze tak dobrych perspektyw jak w innych krajach, co nie znaczy że w ogóle nie ma
__________________
Geology
Szukam odpowiedniej drogi.

Odważni nie żyją wiecznie, ale tchórze nie żyją wcale.
Takao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 19:56   #17
lyane
Raczkowanie
 
Avatar lyane
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 98
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Dzieki, dzieki, dzieki

miałabym jeszcze jedno pytanie, jednak całkiem odrębne. Chodzi mi o przeniesienie sie na inny kierunek studiow. Wiem, że na kazdej uczelni wyglada to inaczej, ale czy jest jakas główna reguła. Myślę tu o przeniesieniu się z geologii na GP (2 różne wydziały) lub z geografii na GP (ten sam wydział)
__________________
A bad woman is a sort of woman a man never gets tired of.
lyane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 21:31   #18
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Raczej nie ma zbyt wielu przedmiotów, które można by przepisać... U nas była jedna dziewczyna z GP i musiała chodzić na większość przedmiotów. Porównaj plany studiów Ale przepisanie ocen zależy głównie od wykładowców, jeśli już takie przedmioty się znajdą.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 08:31   #19
Takao
Raczkowanie
 
Avatar Takao
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 72
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Cytat:
Napisane przez lyane Pokaż wiadomość
Dzieki, dzieki, dzieki

miałabym jeszcze jedno pytanie, jednak całkiem odrębne. Chodzi mi o przeniesienie sie na inny kierunek studiow. Wiem, że na kazdej uczelni wyglada to inaczej, ale czy jest jakas główna reguła. Myślę tu o przeniesieniu się z geologii na GP (2 różne wydziały) lub z geografii na GP (ten sam wydział)
Mam koleżankę na GP, i z tego co wiem to przedmioty się bardzo różnią, prócz może ścisłych. Oni mają też trochę więcej matmy.
Może wdpstaniesz się na GP i przenoszenie nie będzie potrzebne? Lepiej siedzieć na jednym z tych kierunków ale się przyłożyć, bo łączenie ich nie ma większego sensu.
__________________
Geology
Szukam odpowiedniej drogi.

Odważni nie żyją wiecznie, ale tchórze nie żyją wcale.
Takao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 13:52   #20
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
nie ma głównej reguły. przedmiotów pokrywających się jest bardzo mało (oprócz takiej matmy i fizyki) więc miałabyś ogrooooomne różnice programowe i nie wiem czy ktoś "wrzuciłby" cię na drugi rok GP po pierwszym roku z geologii/geografii.
mam u siebie na roku około 5 osób studiujacych tez geografię i nawet im niektórzy wykładowcy nie chcą przepisać ocen z podobnych/tych samych przedmiotów. no ale to nie znaczy że tak będzie wszędzie. z tym że on GP zaczynali od zera, nie przenosili się.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-06-10 o 13:55
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 14:09   #21
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Geografia czy geologia? Doradźcie...

Na pewno łatwiej przenieść się z geografii na gp niż z geologii, bo to ten sam wydział i na pierwszym roku sporo przedmiotów się pokrywa. Ponoć sporo osób na WGiSR tak kombinuje, gdy nie dostają się na gp.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.