Mamusie październikowe 2015, część 8 :) ! - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-02, 16:53   #2881
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Mala no jest pare pozytywnych komentarzy , hehe

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Gosiek łącze sie w bólu...
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 16:57   #2882
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Widzę że temat nacięć - ja zgodziłam się na nacięcie, zresztą położna mnie uprzedziła że w moim przypadku (wysokie spojenie, czy cos, lekko zamroczona skurczami byłam to nie dopytywałam) bez rozwalenia tego miejsca będzie ciężko, więc wolałam ładne nacięcie i ładny szew, co też mam
Ale podczas szycia to już chciałam...sobie pójść :P
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 16:58   #2883
gosiek0388
Zadomowienie
 
Avatar gosiek0388
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

mamuśki te co wyszły już ze szpitala...
czy coś z listy wyprawkowej do szpitala wam się nie przydało??jest zbędne np szampon do włosów, szlafrok czy wkładki laktacyjne?? ile tych wkładek lakt. bierzecie ?? a na wyjście ze szpitala to raczej podpaski takie na noc pewnie bo jeszcze sporo leci?? o odp
__________________
Lenka 07.10.2015
nasze 2620 gram szczęścia
gosiek0388 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 16:59   #2884
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Ciekawe czy wpuszcza na ktg Tżta... Hmmm. Niedlugo jedziemy
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:01   #2885
natalitka1988
wkręcona :)
 
Avatar natalitka1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 696
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
u mnie jest na stronie szpitala, ale w takiej formie że w zasadzie na wszystko powinnaś dla swojego dobra zaznaczyć tak, bo pytania są sformułowane nastepujące:
W uzasadnionym medycznie przypadku zgadzam się na stymulację porodu oksytocyną

Na indukcję (wywoływanie) porodu wyrażę zgodę tylko w wyraźnych wskazaniach medycznych

Wyrażam zgodę na przebicie pęcherza płodowego tylko ze wskazań medycznych po uprzednim
poinformowaniu
itd
No to rzeczywiście plan porodu do dupy bo wiadomo że w takich wypadkach się na to zgodzisz dla bezpieczeństwa Twojego i twojego dziecka. U mnie nic na stronie szpitala nie ma o planie porodu, tylko tyle że plan porodu omawiany jest z lekarzem przy przyjęciu do szpitala. Więc nie wiem czy mam swój plan drukować z innej strony czy co
__________________
Czekamy na naszą kochaną kruszynkę
natalitka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:03   #2886
kasiapruszkow
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiapruszkow
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 974
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
heh ja w poniedziałek ale dopiero w niedziele się dowiem na którą dokładnie. ja też się boję, a Ty przynajmniej wiesz "czym to się je"
wiesz co i wlasnie chyba przez to jeszcze bardziej sie boje

Cytat:
Napisane przez malinowa4 Pokaż wiadomość
ale nawet nie wiesz jaki to stres jak się zna dokładny termin no i nie ma niespodzianki
wlasnie tez to mnie stresuje

Cytat:
Napisane przez niud Pokaż wiadomość
Ja się tylko melduje nadal w dwupaku.
Psycha mi totalnie siadła w sumie bez powodu. Rano wstałam z energią żeby coś zrobić i ogarnąć wszystko na tip top, a potem nagle ni wpiął ni przypiął się poryczałam i tak płaczę co chwila bez powodu już z pół dnia. Jakoś nawet nie mam ochoty Was czytać, co też świadczy o stanie w którym się znalazłam... Także chwilowo się nie będę odzywać, ale trzymam za Was wszystkie mocno kciuki.
Próbuje się pocieszyć że to te słynne wahania nastrój tuż przed porodem, ale potem zaraz znowu beczę, tak jak teraz
tez dzis mam dzien plakania :/

Cytat:
Napisane przez toskaKrk Pokaż wiadomość
Oj aleście pognały.
Chciałam zameldować, że wg pediatry zmiany osłuchowe się cofnęły dalej mamy się inhalować, ale najważniejsze dla mnie że nie ma pogorszenia i antybiotyku ufffffff


odnosnie szpitala to u mnie cc 35%, naciecie 65%, dolargen 35%, i niby brak zzo ale to sa jakies przestarazale dane bo ja mam miec we wtorek zzo????

a odnosnie Chaninnga Tattuuuma to jest calkiem calkeim ale dla mnie fajniszejszy Van Diesel

przyszedl mi dzis materac, wanienka i przewijak gdzie ja to wcisne
kasiapruszkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:03   #2887
mala29lll
Zakorzenienie
 
Avatar mala29lll
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8 228
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Widzę że temat nacięć - ja zgodziłam się na nacięcie, zresztą położna mnie uprzedziła że w moim przypadku (wysokie spojenie, czy cos, lekko zamroczona skurczami byłam to nie dopytywałam) bez rozwalenia tego miejsca będzie ciężko, więc wolałam ładne nacięcie i ładny szew, co też mam
Ale podczas szycia to już chciałam...sobie pójść :P
oj weź nie strasz z tym szyciem, ze to takie straszne ucieknę i sobie sama skleję w WC taśmą klejącą
__________________
Gabrysia 9. 10. 2015r.
mala29lll jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-02, 17:06   #2888
natalitka1988
wkręcona :)
 
Avatar natalitka1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 696
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
oj weź nie strasz z tym szyciem, ze to takie straszne ucieknę i sobie sama skleję w WC taśmą klejącą
Ja miałam kiedyś palec zszywany i nie był to wcale straszny ból, a lekarz mówił że nawet faceci przy tym się z bólu zwijaja przy szyciu ciekawe czy to porównywalny ból do krocza
__________________
Czekamy na naszą kochaną kruszynkę
natalitka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:07   #2889
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Elve a Ty juz w domu??

Eee tam szycie. Ja tylko czulam delikatne klucie, w porownaniu do skurczy po oxy to szycie bylo wrecz przyjemne....
Tak sobie mysle jakby wygladal moj pierwszy porod bez oxy. Moze nie bylby wtedy taki straszny, hmm.
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:13   #2890
natalitka1988
wkręcona :)
 
Avatar natalitka1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 696
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Elve a Ty juz w domu??

Eee tam szycie. Ja tylko czulam delikatne klucie, w porownaniu do skurczy po oxy to szycie bylo wrecz przyjemne....
Tak sobie mysle jakby wygladal moj pierwszy porod bez oxy. Moze nie bylby wtedy taki straszny, hmm.
A widzisz! jednych przeraża szycie a innych coś innego Pozytywne nastawienie to podstawa
__________________
Czekamy na naszą kochaną kruszynkę
natalitka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:29   #2891
88maggie88
Wtajemniczenie
 
Avatar 88maggie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 055
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez blindness_94 Pokaż wiadomość
Bohun . Podkochuje sie w nim odkąd pierwszy raz zobaczyłam Ogniem i Mieczem. I tez nie mogę zrozumieć, dlaczego Helena wybrała Skrzetuskiego.



Ja tez chrapie. I tez nie mogłam uwierzyć dopóki mnie tż nie nagrał i nie puścił. Co najgorsze, to chrapie, jak stary alkoholik palacy conajmniej dwie paczki dziennie.




Ja chce lewatywę. Co do oxy, wolałabym bez, ale bezsensowne siedzenie w szpitalu wykończy mnie psychicznie i czuje, ze jak sie do poniedziałku/wtorku samo nie rozkręci, to będę wręcz błagać o oxy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
przynajmniej nie jestem sama z tym problemem
__________________
Przez jedną cudowną chwilę, czujesz że żyjesz ...
88maggie88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-02, 17:40   #2892
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez gosiek0388 Pokaż wiadomość
mamuśki te co wyszły już ze szpitala...
czy coś z listy wyprawkowej do szpitala wam się nie przydało??jest zbędne np szampon do włosów, szlafrok czy wkładki laktacyjne?? ile tych wkładek lakt. bierzecie ?? a na wyjście ze szpitala to raczej podpaski takie na noc pewnie bo jeszcze sporo leci?? o odp
Wkładki u mnie szpital zapewnił, ale wolę swoje, wygodniejsze są. I koniecznie siatkowe majty, fizelinowe też są ok, ale się w nich wkładka mi przesuwa, gdzie w siatkowych jest jak przyklejona super glue. Wkładek laktacyjnych wzięłam jedno opakowanie i mi jeszcze zostaną, ale bez nich i bez Maltanu by była nędza. Szlafrok miałam na sobie raz, wszystkie w koszulach popylamy, ciepło jest. Szampon, odżywka, żel pod prysznic koniecznie, po porodzie błagałam żeby już mi pozwolili lecieć pod prysznic. Mokre chusteczki zużywam w ilości hurtowej, zarówno dla młodej jak i dla siebie do odświeżania podwozia.
Na wyjście tak, podpaska z chłonnej serii i trzeba się liczyć się z częstymi kontrolami, zresztą to sama ocenisz jeszcze w szpitalu, u mnie pierwszego dnia była rzeźnia na łóżku, a teraz już jest tak jak przy okresie

Wsadźcie do samochodu rogale, na oddziale sprawdzicie pod czujnym fachowym okiem na dzidziolu czy Wam takie karmienie pasuje

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
oj weź nie strasz z tym szyciem, ze to takie straszne ucieknę i sobie sama skleję w WC taśmą klejącą
Straszne nie jest, ale upierdliwe, bo chcesz już spokoju, a tu Cie podszczypują między nogami Mnie jeszcze w ogóle zawsze z nerwów telepie jak w delirium, więc było dodatkowe utrudnienie

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Elve a Ty juz w domu??

Eee tam szycie. Ja tylko czulam delikatne klucie, w porownaniu do skurczy po oxy to szycie bylo wrecz przyjemne....
Tak sobie mysle jakby wygladal moj pierwszy porod bez oxy. Moze nie bylby wtedy taki straszny, hmm.
Jutro wyjdziemy, o ile waga będzie ok i o ile bilirubina nie skoczy, bo mi młoda dziś konkretnie zżółkła. A jeśli nie, to w poniedziałek.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2015-10-02 o 17:43
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:44   #2893
88maggie88
Wtajemniczenie
 
Avatar 88maggie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 055
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
o dzięki, ja wiem że chrapie, bo mnie tż niedobry budzi ala: ala:

to pokaze mu ten artykuł, wcześniej zdarzało mi się to sporadycznie i po przebudzeniu to "czułam" a teraz to jakoś inaczej
Ooo trzecia chrapiaca nawet jest

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
oj weź nie strasz z tym szyciem, ze to takie straszne ucieknę i sobie sama skleję w WC taśmą klejącą
__________________
Przez jedną cudowną chwilę, czujesz że żyjesz ...
88maggie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:44   #2894
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Tez weszlam. Nie podali info o nacinaniu. Cesarki 32% . napisali, ze na prosbe kobiety mozliwy szybszy wypis ze szpitala, ciekawe. I jest napisane, dziecko przebywa na brzuchu matki 1 do 5 min... Pierwsze karmienie mozliwe dopiero na oddziale... Jakas kobieta napisala komentarz, ze zniszczyli najpieknniejszy dzien jej zycia w tym szpitalu
AAAAAA To jak 20 czy 30 lat temu
Cytat:
Napisane przez toskaKrk Pokaż wiadomość

A jesz w tajemnicy przed dziećmi, czy rozumieją że to dla mamy?
w tajemnicy
Tosia, cieszę się strasznie że mały wydobrzał

*************************
A u nas kryzys Cyc-spanie 5 minut-bek-ryk żałosny całą piersią-cyc-spanie 5 minut-bek-ryk.... poddałam się o 18.15, Pan Sówka został uraczony mm w ilości 60 ml, wypił duszkiem i zapadł w szczęśliwy, spokojny sen ...

NIECH MNIE KTOŚ POCIESZY tak strasznie chcę karmić

EDIT: Ja tutaj sprawdzałam statystyki szpitalne: http://www.gdzierodzic.info/
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek

Edytowane przez Oliath
Czas edycji: 2015-10-02 o 17:48
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:47   #2895
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Wiem co mi się nie przydało - suszarka Nie ma kiedy użyć
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:48   #2896
natalitka1988
wkręcona :)
 
Avatar natalitka1988
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 696
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
AAAAAA To jak 20 czy 30 lat temu

w tajemnicy
Tosia, cieszę się strasznie że mały wydobrzał

*************************
A u nas kryzys Cyc-spanie 5 minut-bek-ryk żałosny całą piersią-cyc-spanie 5 minut-bek-ryk.... poddałam się o 18.15, Pan Sówka został uraczony mm w ilości 60 ml, wypił duszkiem i zapadł w szczęśliwy, spokojny sen ...

NIECH MNIE KTOŚ POCIESZY tak strasznie chcę karmić
Kochana po pierwsze daj sobie i małemu czas...może jeszcze wasze karmienie się rozkręci...
A po drugie... jak nie będziesz karmić to świat się nie zawali... przecież nie ubędzie ci ani kobiecości, ani poczucia bycia dobrą matką... Jesteś najwspanialszą matką, która ogarnia całą gromadę dzieci.. i powinnaś być z siebie dumna... nawet jeśli nie uda ci się karmić piersią!!!
__________________
Czekamy na naszą kochaną kruszynkę
natalitka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:54   #2897
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Oliath, Kochanie Przecież karmisz

U mnie na oddziale w tej chwili dodawanie mm jest na początku praktykowane przez większość mam, pojedyncze mają od pierwszych chwil idealną ilość pokarmu i idealnie dossane, niekaleczące dzieci. Personel bardzo dba żebyśmy uważały ten stan rzeczy za normalny, nie krzywdzący nikogo. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jeśli się cyca nie zaniedbuje, jeśli się regularnie przystawia, to mm nie szkodzi. Najgorzej to olać cyc, bo butla.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 17:55   #2898
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
oj weź nie strasz z tym szyciem, ze to takie straszne ucieknę i sobie sama skleję w WC taśmą klejącą
Tylko pamiętaj żeby tą dwustronnie przylepną
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:01   #2899
mala29lll
Zakorzenienie
 
Avatar mala29lll
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8 228
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
*************************
A u nas kryzys Cyc-spanie 5 minut-bek-ryk żałosny całą piersią-cyc-spanie 5 minut-bek-ryk.... poddałam się o 18.15, Pan Sówka został uraczony mm w ilości 60 ml, wypił duszkiem i zapadł w szczęśliwy, spokojny sen ...

NIECH MNIE KTOŚ POCIESZY tak strasznie chcę karmić

EDIT: Ja tutaj sprawdzałam statystyki szpitalne: http://www.gdzierodzic.info/
biedulko Ty to się masz ostatnio. NAtalitka dobrze rzecze powyżej. Jak się rozkręci to się rozkręci czego Ci życzę, ale jak nie to nic na to nie poradzisz. I tak jesteś bardzo dzielna i cierpliwa. RObisz wszystk co się da. A po ten antybiotyk byłaś?
__________________
Gabrysia 9. 10. 2015r.
mala29lll jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-02, 18:06   #2900
Amelie04
Zakorzenienie
 
Avatar Amelie04
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 620
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Prosze o kciuki, bo jade na ktg


Elve sporo lezysz, ja urodzilam we wtorek o 12 , w czwartek o 12 bylam w domu
Amelie04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:11   #2901
gosiek0388
Zadomowienie
 
Avatar gosiek0388
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Wkładki u mnie szpital zapewnił, ale wolę swoje, wygodniejsze są. I koniecznie siatkowe majty, fizelinowe też są ok, ale się w nich wkładka mi przesuwa, gdzie w siatkowych jest jak przyklejona super glue. Wkładek laktacyjnych wzięłam jedno opakowanie i mi jeszcze zostaną, ale bez nich i bez Maltanu by była nędza. Szlafrok miałam na sobie raz, wszystkie w koszulach popylamy, ciepło jest. Szampon, odżywka, żel pod prysznic koniecznie, po porodzie błagałam żeby już mi pozwolili lecieć pod prysznic. Mokre chusteczki zużywam w ilości hurtowej, zarówno dla młodej jak i dla siebie do odświeżania podwozia.
Na wyjście tak, podpaska z chłonnej serii i trzeba się liczyć się z częstymi kontrolami, zresztą to sama ocenisz jeszcze w szpitalu, u mnie pierwszego dnia była rzeźnia na łóżku, a teraz już jest tak jak przy okresie

Wsadźcie do samochodu rogale, na oddziale sprawdzicie pod czujnym fachowym okiem na dzidziolu czy Wam takie karmienie pasuje

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------



Straszne nie jest, ale upierdliwe, bo chcesz już spokoju, a tu Cie podszczypują między nogami Mnie jeszcze w ogóle zawsze z nerwów telepie jak w delirium, więc było dodatkowe utrudnienie

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------



Jutro wyjdziemy, o ile waga będzie ok i o ile bilirubina nie skoczy, bo mi młoda dziś konkretnie zżółkła. A jeśli nie, to w poniedziałek.
thx za info, kciuki żeby żółtaczka się cofnęła
Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oliath, Kochanie Przecież karmisz

U mnie na oddziale w tej chwili dodawanie mm jest na początku praktykowane przez większość mam, pojedyncze mają od pierwszych chwil idealną ilość pokarmu i idealnie dossane, niekaleczące dzieci. Personel bardzo dba żebyśmy uważały ten stan rzeczy za normalny, nie krzywdzący nikogo. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jeśli się cyca nie zaniedbuje, jeśli się regularnie przystawia, to mm nie szkodzi. Najgorzej to olać cyc, bo butla.
Elve a jak u ciebie sytuacja z pokarmem?? masz już?? pomagałaś laktatorem??

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Prosze o kciuki, bo jade na ktg


Elve sporo lezysz, ja urodzilam we wtorek o 12 , w czwartek o 12 bylam w domu
__________________
Lenka 07.10.2015
nasze 2620 gram szczęścia
gosiek0388 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:14   #2902
mala29lll
Zakorzenienie
 
Avatar mala29lll
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 8 228
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez rita_k Pokaż wiadomość
Tylko pamiętaj żeby tą dwustronnie przylepną
Czemu? TO mi się pipka do gaci siateczkowych przyklei

Amelie kciuki
__________________
Gabrysia 9. 10. 2015r.
mala29lll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:15   #2903
amelia177
Rozeznanie
 
Avatar amelia177
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 564
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Ale jestem wykończona po tym KTG :/
Mała miała czkawkę na początku i co chwilę wciskałam ruchy, a skurcze były nawet po 100%. Tętno ciągle wysokie ponad 160 :/ skurcze pisały się różnie 30,40,60 no a nawet 100% a mała ciąąąąąąąąagle się ruszała :/ i w sumie teraz też szaleje. Boję się trochę, że za mocno się rusza :/
bo wczoraj w nocy też tańczyła, że musiałam z łóżka wstawać...
Niby lekarz nie mówił, że coś jest nie tak na tym KTG:/ ale jakiś taki młodzian...jak pytałam o te ruchy, to mówił, żeby przyjechać na IP jak będą jakieś gwałtowne a wg wszystkie takie są (( Podłamałam się trochę i już nie wiem co myśleć.

Poczytam Was w łóżku, bo zaraz idę się położyć padam na pysk. Rzuciło mi się w oczy pytanie tośki - butki są od 0-3mcy.
__________________
Amelka jest już z nami!!! 16.10.2015




Aniołek 11.03.2015
amelia177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:17   #2904
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Prosze o kciuki, bo jade na ktg


Elve sporo lezysz, ja urodzilam we wtorek o 12 , w czwartek o 12 bylam w domu
Powodzenia

Ja się zastanawiam czy mam się gdzieś zgłosić na ktg? Bo lekarz mi nie kazał. Wizyta w pn. A od wczoraj po terminie...

Idę wziac gorący prysznic.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
__________________
Będę mamą <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:27   #2905
toskaKrk
Wtajemniczenie
 
Avatar toskaKrk
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 851
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez gosiek0388 Pokaż wiadomość
oddam w dobre ręce chole.rny ból żeber Boshe jak boli ani leżeć , ani siedzieć, ani stać
Współczuję
Nie kumam tylko skąd teraz Ci się wziął. Brzuch masz wysoko?

Cytat:
Napisane przez kasiapruszkow Pokaż wiadomość
Dzięki

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
w tajemnicy
Tosia, cieszę się strasznie że mały wydobrzał

*************************
A u nas kryzys Cyc-spanie 5 minut-bek-ryk żałosny całą piersią-cyc-spanie 5 minut-bek-ryk.... poddałam się o 18.15, Pan Sówka został uraczony mm w ilości 60 ml, wypił duszkiem i zapadł w szczęśliwy, spokojny sen ...

NIECH MNIE KTOŚ POCIESZY tak strasznie chcę karmić
Dzięki
Haha a myślałam, że tylko u nas takie pokątne pożeranie słodyczy jest

Kurcze dziecko nam zasnęło w drodze od lekarza w aucie i nie tylko dał się przenieść do domu, ale i nie dał się w domu obudzić. Teraz się boję, że wstanie w środku nocy i będziemy chcieli go zagryźć

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Doorisska Pokaż wiadomość
Powodzenia

Ja się zastanawiam czy mam się gdzieś zgłosić na ktg? Bo lekarz mi nie kazał. Wizyta w pn. A od wczoraj po terminie...

Idę wziac gorący prysznic.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
W weekend to raczej na IP chyba. Bo w tygodniu to w poradniach przyszpitalnych trzeba zapytać. Może tam gdzie chcesz rodzić przedzwoń nawet jutro i powiedz, że jesteś po terminie i że chcesz się umówić na KTG
toskaKrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:29   #2906
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez natalitka1988 Pokaż wiadomość
Kochana po pierwsze daj sobie i małemu czas...może jeszcze wasze karmienie się rozkręci...
A po drugie... jak nie będziesz karmić to świat się nie zawali... przecież nie ubędzie ci ani kobiecości, ani poczucia bycia dobrą matką... Jesteś najwspanialszą matką, która ogarnia całą gromadę dzieci.. i powinnaś być z siebie dumna... nawet jeśli nie uda ci się karmić piersią!!!
Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oliath, Kochanie Przecież karmisz

U mnie na oddziale w tej chwili dodawanie mm jest na początku praktykowane przez większość mam, pojedyncze mają od pierwszych chwil idealną ilość pokarmu i idealnie dossane, niekaleczące dzieci. Personel bardzo dba żebyśmy uważały ten stan rzeczy za normalny, nie krzywdzący nikogo. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jeśli się cyca nie zaniedbuje, jeśli się regularnie przystawia, to mm nie szkodzi. Najgorzej to olać cyc, bo butla.
Cytat:
Napisane przez mala29lll Pokaż wiadomość
biedulko Ty to się masz ostatnio. NAtalitka dobrze rzecze powyżej. Jak się rozkręci to się rozkręci czego Ci życzę, ale jak nie to nic na to nie poradzisz. I tak jesteś bardzo dzielna i cierpliwa. RObisz wszystk co się da. A po ten antybiotyk byłaś?


Kochane jesteście

Ze mnie żywy przykład, że można chcieć najbardziej na świecie, zarzynać się do imentu -- i goowno z tego

Za to przez takie moje latanie pół doby z cycami na wierzchu po domu - mąż ma obsesję już
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:39   #2907
toskaKrk
Wtajemniczenie
 
Avatar toskaKrk
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 851
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość


Kochane jesteście

Ze mnie żywy przykład, że można chcieć najbardziej na świecie, zarzynać się do imentu -- i goowno z tego

Za to przez takie moje latanie pół doby z cycami na wierzchu po domu - mąż ma obsesję już
Kochana świetnie sobie radzisz i przecież karmisz piersią
Nie poddawaj się Z doświadczenia (oczywiście m.in. wypłakanego ) wiem że podanie od czasu do czasu mm to nie tragedia i da się to spokojnie pogodzić z kp
A sama wiesz najlepiej, że spokojna mama i spokojne dziecko to klucz do sukcesu kp.
toskaKrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:42   #2908
gosiek0388
Zadomowienie
 
Avatar gosiek0388
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 868
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Toska mnie brzuch w ogóle nie opadł, cały czas wysoko, tak to nie bolało , tylko dziś chyba się tak koza ułożyła że gniecie u góry, po bokach i w podbrzuszuteraz trochę lepiej ale popołudniu łaziłam i jojczyłam ..a Tż tylko ciągle:wytrzymaj , już niedługo , jeszcze 4 dni"-AŻ 4 dni!!!
__________________
Lenka 07.10.2015
nasze 2620 gram szczęścia
gosiek0388 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:42   #2909
Doorisska
Rozeznanie
 
Avatar Doorisska
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 986
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez toskaKrk Pokaż wiadomość
Współczuję
Nie kumam tylko skąd teraz Ci się wziął. Brzuch masz wysoko?



Dzięki



Dzięki
Haha a myślałam, że tylko u nas takie pokątne pożeranie słodyczy jest

Kurcze dziecko nam zasnęło w drodze od lekarza w aucie i nie tylko dał się przenieść do domu, ale i nie dał się w domu obudzić. Teraz się boję, że wstanie w środku nocy i będziemy chcieli go zagryźć

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------



W weekend to raczej na IP chyba. Bo w tygodniu to w poradniach przyszpitalnych trzeba zapytać. Może tam gdzie chcesz rodzić przedzwoń nawet jutro i powiedz, że jesteś po terminie i że chcesz się umówić na KTG
Trochę mi glupio. Bo tam ordynatorem jest mój lekarz. No a on nie kazał się zgłaszać.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
__________________
Będę mamą <3
Doorisska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 18:44   #2910
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 8 :) !

Cytat:
Napisane przez toskaKrk Pokaż wiadomość
Kochana świetnie sobie radzisz i przecież karmisz piersią
Nie poddawaj się Z doświadczenia (oczywiście m.in. wypłakanego ) wiem że podanie od czasu do czasu mm to nie tragedia i da się to spokojnie pogodzić z kp
A sama wiesz najlepiej, że spokojna mama i spokojne dziecko to klucz do sukcesu kp.
Będę twarda dzięki
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-09 17:38:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.