Mamusie czerwcowe 2020 - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-27, 11:23   #1531
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Dziewczyny, a co sądzicie o teście Nifty Pro zamawianym przez tę stronę - https://zdrowegeny.pl/test-nifty Co oznacza zapis "jeśli wynik będzie pozytywny, pacjentka ma możliwość poddania się inwazyjnemu badaniu prenatalnemu (amniopunkcji) lub zwrotu kosztów tego badania do ok. 2600 zł". Bo nie do końca chce mi się wierzyć, że jeśli wynik wyjdzie pozytywny to laboratorium jest tak wspaniałomyślne i zasponsoruje amniopunkcję ? Czy dziewczyny, które robiły ten test też miały taki zapis w regulaminie ? Nie chcę tam póki co dzwonić, bo nie chcę żeby mnie już zaczęli na to nagabywać, ale rozważam chyba też tę opcję.
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 12:19   #1532
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Gratulacje! Zly ze wzgledu na fotelik, bo one na ogol nie maja zadnych testow. Ja ogolnie nie polecam, bo ciezkie jak czolg, ani tym manewrowac w sklepie ani podbijac na drodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja mam zawsze 3 w jednym. Do każdego pasował fotelik Maxi Cosi. A on ma duzo gwiazdek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 12:36   #1533
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Dzięki dziewczyny za gratulacje
Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o teście Nifty Pro zamawianym przez tę stronę - https://zdrowegeny.pl/test-nifty Co oznacza zapis "jeśli wynik będzie pozytywny, pacjentka ma możliwość poddania się inwazyjnemu badaniu prenatalnemu (amniopunkcji) lub zwrotu kosztów tego badania do ok. 2600 zł". Bo nie do końca chce mi się wierzyć, że jeśli wynik wyjdzie pozytywny to laboratorium jest tak wspaniałomyślne i zasponsoruje amniopunkcję ? Czy dziewczyny, które robiły ten test też miały taki zapis w regulaminie ? Nie chcę tam póki co dzwonić, bo nie chcę żeby mnie już zaczęli na to nagabywać, ale rozważam chyba też tę opcję.
Ja też miałam taki zapis. Ogólnie czytałam że właśnie Nifty jako jedyny z tych testów (sanco itp.) jest ubezpieczony w takich przypadkach.
Cytat:
Napisane przez awusia Pokaż wiadomość
Gratulacje! Zly ze wzgledu na fotelik, bo one na ogol nie maja zadnych testow. Ja ogolnie nie polecam, bo ciezkie jak czolg, ani tym manewrowac w sklepie ani podbijac na drodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli chodzi o wózek to ja mam po synu bebetto murano i mi się sprawdził. Do tego kupione adaptery i fotelik maxi Cosi pebble plus. Wpinałam fotelik w stelaż i nie musiałam ładować do bagażnika całej gondoli na jakieś szybkie zakupy. Były lżejsze wózki, ale w bloku mam windę, a zależało mi na pompowanych kołach i amortyzacji, bo w okolicy mamy nie tylko chodniki ale i bardziej wyboisty teren. Podbijał się dobrze gondolę używałam pół roku, potem rok spacerówkę z tego zestawu i dopiero ostatnie pół roku jeździmy na osobno kupionej spacerówce, która jest lżejsza i zajmuje mniej miejsca w bagażniku (kupiona z okazji wakacji i wyjazdu). Różnica między amortyzacją w bebetto a tym nowym city mini zip jest spora, drugie dziecko też pewnie będę wozić w bebetto całkiem długo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 13:18   #1534
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Ja co prawda nie będę mieć jakichś trudnych terenów do przebycia jeśli chodzi o wózek, natomiast u mnie ważna jest waga wózka i wielkość stelaża po jego złożeniu. Do kombika każdy się zmieści, ale my przeważnie na wyjazdy i uroczystości rodzinne jesteśmy zapraszani z naszym kudłaczem (ok. 4o kg wagi) i też go musimy jakoś bezpiecznie przewieźć. Z kolei ja mam nawet spory bagażnik w moim aucie, ale przy jakichś większych zakupach może być problem, a nie chcę siatami zniszczyć czy ufajdać siedzeń (białe skóry). Mam ten kłopot, że mieszkam na 4 piętrze bez windy, a w bloku brak pomieszczenia przeznaczonego na wózki. Sąsiadka ma taki patent, że zostawia gondolę i stelaż w aucie, a do domu zabiera tylko fotelik-nosidło. Rozważam tę opcję, bo póki co nie widzę innego wyjścia. No chyba, że taszczenie wózka na 4 piętro. Mnie się podoba wózek Tutek Timer, coś takiego https://www.ceneo.pl/52456741 (ten czarno-biały u góry). Nie widziałam go jednak na żywo, więc i tak muszę go najpierw pooglądać w jakimś sklepie.
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 13:22   #1535
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Ja co prawda nie będę mieć jakichś trudnych terenów do przebycia jeśli chodzi o wózek, natomiast u mnie ważna jest waga wózka i wielkość stelaża po jego złożeniu. Do kombika każdy się zmieści, ale my przeważnie na wyjazdy i uroczystości rodzinne jesteśmy zapraszani z naszym kudłaczem (ok. 4o kg wagi) i też go musimy jakoś bezpiecznie przewieźć. Z kolei ja mam nawet spory bagażnik w moim aucie, ale przy jakichś większych zakupach może być problem, a nie chcę siatami zniszczyć czy ufajdać siedzeń (białe skóry). Mam ten kłopot, że mieszkam na 4 piętrze bez windy, a w bloku brak pomieszczenia przeznaczonego na wózki. Sąsiadka ma taki patent, że zostawia gondolę i stelaż w aucie, a do domu zabiera tylko fotelik-nosidło. Rozważam tę opcję, bo póki co nie widzę innego wyjścia. No chyba, że taszczenie wózka na 4 piętro. Mnie się podoba wózek Tutek Timer, coś takiego https://www.ceneo.pl/52456741 (ten czarno-biały u góry). Nie widziałam go jednak na żywo, więc i tak muszę go najpierw pooglądać w jakimś sklepie.
Ja mam 3 piętro bez windy i też rozważam opcję parkowania stelaża w samochodzie

Na razie jeszcze nic nie kupuję, ale patrzę na Wasze rekomendacje...tylko jak na razie wszystkie to ciężkie wózki, bo wszyscy z windami

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 13:34   #1536
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Ja mam 3 piętro bez windy i też rozważam opcję parkowania stelaża w samochodzie

Na razie jeszcze nic nie kupuję, ale patrzę na Wasze rekomendacje...tylko jak na razie wszystkie to ciężkie wózki, bo wszyscy z windami

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Najgorsze jest to, że im lżejszy wózek i stelaż składany do mniejszych rozmiarów to jak ktoś już tu słusznie zauważył cena drastycznie idzie w górę. A ja nie zamierzam wydawać majątku na wózek, który posłuży kilka miesięcy. Muszę znaleźć jakiś kompromis między wagą, a ceną
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 13:39   #1537
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to, że im lżejszy wózek i stelaż składany do mniejszych rozmiarów to jak ktoś już tu słusznie zauważył cena drastycznie idzie w górę. A ja nie zamierzam wydawać majątku na wózek, który posłuży kilka miesięcy. Muszę znaleźć jakiś kompromis między wagą, a ceną
Ano właśnie...ceny też są straszne, a starczy na tak krótko Mam mnóstwo koleżanek świeżo dzieciatych, może one coś doradza jak juz sie ogłosze z nowiną, albo nawet będą chciały odsprzedać swój sprawdzony wózek

Nie wiem, jakoś na razie nie potrafię się skupić na zakupach dzieciowych, zbyt dawno nie widziałam dziecia na usg, nie wiem co tam się dzieje i nadal się boję

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 14:30   #1538
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Ano właśnie...ceny też są straszne, a starczy na tak krótko Mam mnóstwo koleżanek świeżo dzieciatych, może one coś doradza jak juz sie ogłosze z nowiną, albo nawet będą chciały odsprzedać swój sprawdzony wózek

Nie wiem, jakoś na razie nie potrafię się skupić na zakupach dzieciowych, zbyt dawno nie widziałam dziecia na usg, nie wiem co tam się dzieje i nadal się boję

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ja też tak mam! Kiedy teraz do lekarza? Ja 9.12 mam prenatalne.
Choć co do zakupów, u nas będą w większości ciuszkowe jeśli teraz zdziałaliśmy dziewuchę. Resztę mamy po synku.
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 14:53   #1539
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez _Nat_ Pokaż wiadomość
Ja też tak mam! Kiedy teraz do lekarza? Ja 9.12 mam prenatalne.

Choć co do zakupów, u nas będą w większości ciuszkowe jeśli teraz zdziałaliśmy dziewuchę. Resztę mamy po synku.
Badania w przyszły piątek...także odliczam tylko dni. A pierwsze usg miałam dokładnie 2 tygodnie temu - wszystko było ok, ale kurcze...wiadomo co tam się dzieje? Najchętniej co tydzień bym robila usg i sprawdzała co tam, ale to chyba niezbyt zdrowe dla malucha i bez sensu, jak coś ma się złego wydarzyć to i tak się wydarzy :/

Ja mam pierwsze dziecię, więc ani nie mam żadnych rzeczy ani nie mam żadnej wiedzy w temacie



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 15:05   #1540
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Ano właśnie...ceny też są straszne, a starczy na tak krótko Mam mnóstwo koleżanek świeżo dzieciatych, może one coś doradza jak juz sie ogłosze z nowiną, albo nawet będą chciały odsprzedać swój sprawdzony wózek

Nie wiem, jakoś na razie nie potrafię się skupić na zakupach dzieciowych, zbyt dawno nie widziałam dziecia na usg, nie wiem co tam się dzieje i nadal się boję

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nie martw się Jesteśmy jeszcze na takim etapie, że póki co - nie czujemy ruchów bobasa, więc jakby to ująć nie jest on dla nas taki "namacalny". Choć znając moje podejście to jak już zacznie kopać to będę pewnie wymyślać, że "za słabo", "za lekko" itp. Jest to dla mnie nowość, bo o swoje zdrowie, nawet jeśli coś mi dolegało nigdy specjalnie się nie martwiłam. Z resztą przed zajściem w ciążę podczas niemal 12 lat pracy byłam tylko raz na L4 przez 5 dni
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 15:13   #1541
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Nie martw się Jesteśmy jeszcze na takim etapie, że póki co - nie czujemy ruchów bobasa, więc jakby to ująć nie jest on dla nas taki "namacalny". Choć znając moje podejście to jak już zacznie kopać to będę pewnie wymyślać, że "za słabo", "za lekko" itp. Jest to dla mnie nowość, bo o swoje zdrowie, nawet jeśli coś mi dolegało nigdy specjalnie się nie martwiłam. Z resztą przed zajściem w ciążę podczas niemal 12 lat pracy byłam tylko raz na L4 przez 5 dni
Ja też rzadko choruję, jakoś poważniej to nigdy (a teraz jak na złość akurat mam chyba zapalenie gardła :/)

Jeszcze na początku bardzo czułam się w ciąży - okropnie bolał mnie brzuch (aż mnie zginało w pół), miałam ciągle mdłości...a od kilku dni w ogóle się nie czuję ciężarnie i to mnie martwi Czas się leczyć na głowę chyba

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 15:48   #1542
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Ja też rzadko choruję, jakoś poważniej to nigdy (a teraz jak na złość akurat mam chyba zapalenie gardła :/)

Jeszcze na początku bardzo czułam się w ciąży - okropnie bolał mnie brzuch (aż mnie zginało w pół), miałam ciągle mdłości...a od kilku dni w ogóle się nie czuję ciężarnie i to mnie martwi Czas się leczyć na głowę chyba

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ja niestety bardzo często łapię różne przeziębienia itp. :/ (zawsze w pracy było ciśnienie żeby chodzić i robić no to chodziłam niestety... wiem, że głupio robiłam...) Gardło mnie pobolewa chyba od miesiąca, ale zastanawiam się czy to nie przez suche powietrze spowodowane ogrzewaniem. W każdym razie pijam herbatkę z miodem i cytryną i sok malinowy ale coś słabo pomaga. Co do leczenia na głowę to najwyżej obie nas skierują w odpowiednie miejsce

A w którym jesteś tygodniu ?

Edytowane przez Pat1988
Czas edycji: 2019-11-27 o 15:52
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 16:00   #1543
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Ja niestety bardzo często łapię różne przeziębienia itp. :/ (zawsze w pracy było ciśnienie żeby chodzić i robić no to chodziłam niestety... wiem, że głupio robiłam...) Gardło mnie pobolewa chyba od miesiąca, ale zastanawiam się czy to nie przez suche powietrze spowodowane ogrzewaniem. W każdym razie pijam herbatkę z miodem i cytryną i sok malinowy ale coś słabo pomaga. Co do leczenia na głowę to najwyżej obie nas skierują w odpowiednie miejsce

A w którym jesteś tygodniu ?
Uważaj na siebie - u mnie w biurze z połowa osób jest chora, wokół mnie wszyscy sie skarżą własnie na ból gardła i rozbicie...coś krąży A teraz trzeba o siebie dbać i jak na złość odpadają mi moje zwyczajowe środki lecznicze (aspiryna na ciepło)

Jestem teraz albo 9+3 albo 10+3 (z usg wyszło to drugie). A Ty?




Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 16:18   #1544
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

A ja dziś rano już czułam się prawie normalnie i w spokoju zjadłam śniadanie. Już się cieszyłam, ze powoli odchodzą mi mdłości i polazlam do koleżanek do pracy posiedzieć i pogadać. Wracam a tu papier w jasnej krwi. Niby nie dużo. Nic kapiącego, ale jednak ta radość z odchodzących mdłości mi przeszła...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 16:22   #1545
_Nat_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Nat_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 475
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
A ja dziś rano już czułam się prawie normalnie i w spokoju zjadłam śniadanie. Już się cieszyłam, ze powoli odchodzą mi mdłości i polazlam do koleżanek do pracy posiedzieć i pogadać. Wracam a tu papier w jasnej krwi. Niby nie dużo. Nic kapiącego, ale jednak ta radość z odchodzących mdłości mi przeszła...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O raju, Ciebie to od początku nie oszczędza
_Nat_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 16:39   #1546
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez _Nat_ Pokaż wiadomość
O raju, Ciebie to od początku nie oszczędza

Ja nie wiem... Już mam czasami tak tego dość, ze chciałabym żeby to już się skonczylo i bym wrocila do normalnego życia.....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Wizytę mam dopiero 16 grudnia - prenatalne i 17 grudnia ginekologa. Nie wiem czy szaleć i umawiać się na przyszły tydzień. Czy już sobie odpuścić i przeleżeć do tego grudnia. A jak na prenatalnych się dowiem, ze jednak już nie ma nic? Nie wiem....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 16:50   #1547
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
A ja dziś rano już czułam się prawie normalnie i w spokoju zjadłam śniadanie. Już się cieszyłam, ze powoli odchodzą mi mdłości i polazlam do koleżanek do pracy posiedzieć i pogadać. Wracam a tu papier w jasnej krwi. Niby nie dużo. Nic kapiącego, ale jednak ta radość z odchodzących mdłości mi przeszła...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ojj, strasznie bym się bała, ale miałaś już takie plamienia, to może nic złego tylko Twój organizm tak jakoś reaguje?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Ja nie wiem... Już mam czasami tak tego dość, ze chciałabym żeby to już się skonczylo i bym wrocila do normalnego życia.....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Wizytę mam dopiero 16 grudnia - prenatalne i 17 grudnia ginekologa. Nie wiem czy szaleć i umawiać się na przyszły tydzień. Czy już sobie odpuścić i przeleżeć do tego grudnia. A jak na prenatalnych się dowiem, ze jednak już nie ma nic? Nie wiem....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Do 16 grudnia dużo czasu, może lepiej dla własnego spokoju pójść wcześniej dodatkowo...bo będziesz przez ten cały czas myśleć o tym, a tak to lekarka mogłaby Cię uspokoić.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 16:52   #1548
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Uważaj na siebie - u mnie w biurze z połowa osób jest chora, wokół mnie wszyscy sie skarżą własnie na ból gardła i rozbicie...coś krąży A teraz trzeba o siebie dbać i jak na złość odpadają mi moje zwyczajowe środki lecznicze (aspiryna na ciepło)

Jestem teraz albo 9+3 albo 10+3 (z usg wyszło to drugie). A Ty?




Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ja obecnie od czasu mojego pobytu w szpitalu (poronienie zagrażające) mam kontynuowane L4, ale parę razy musiałam pojawić się w pracy, żeby wytłumaczyć jak pewne rzeczy należy robić. I faktycznie trochę osób było chorych. Ja według OM dziś 13 t 2 d i na chwilę obecną tyle idealnie wychodzi z USG (wczoraj miałam wizytę). Przy pierwszym USG miałam ciążę określoną jako tydzień młodszą aniżeli wynika z terminu OM. Przy badaniach prenatalnych był już tylko jeden dzień różnicy. Wczoraj na USG wszystko idealnie się pokryło.

Lusija, a nadal bierzesz Duphaston albo Luteinę ?
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 17:11   #1549
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pat1988 Pokaż wiadomość
Ja obecnie od czasu mojego pobytu w szpitalu (poronienie zagrażające) mam kontynuowane L4, ale parę razy musiałam pojawić się w pracy, żeby wytłumaczyć jak pewne rzeczy należy robić. I faktycznie trochę osób było chorych. Ja według OM dziś 13 t 2 d i na chwilę obecną tyle idealnie wychodzi z USG (wczoraj miałam wizytę). Przy pierwszym USG miałam ciążę określoną jako tydzień młodszą aniżeli wynika z terminu OM. Przy badaniach prenatalnych był już tylko jeden dzień różnicy. Wczoraj na USG wszystko idealnie się pokryło.



Lusija, a nadal bierzesz Duphaston albo Luteinę ?

Tak. Dupka 3x dziennie a Luteinę miałam przerwać na 8 dni by wyleczyć jakaś infekcje. Przerwałam na razie na 2 dni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Ojj, strasznie bym się bała, ale miałaś już takie plamienia, to może nic złego tylko Twój organizm tak jakoś reaguje?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Do 16 grudnia dużo czasu, może lepiej dla własnego spokoju pójść wcześniej dodatkowo...bo będziesz przez ten cały czas myśleć o tym, a tak to lekarka mogłaby Cię uspokoić.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Chodziłam co 2 tygodnie i teraz pierwszy raz mam przyjść za miesiąc. Ale chyba tyle nie wytrzymam. Te 2 tyg bez USG wydawaly mi się już długie. Ale z drugiej strony przecież nic mi to nie da.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-27, 17:16   #1550
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Tak. Dupka 3x dziennie a Luteinę miałam przerwać na 8 dni by wyleczyć jakaś infekcje. Przerwałam na razie na 2 dni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------





Chodziłam co 2 tygodnie i teraz pierwszy raz mam przyjść za miesiąc. Ale chyba tyle nie wytrzymam. Te 2 tyg bez USG wydawaly mi się już długie. Ale z drugiej strony przecież nic mi to nie da.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niby nic, ale może się uspokoisz trochę...a może to od odstawienia Luteiny? Akurat 2 dni po, czyli już spadek hormonu da sie wyczuć...

Słyszy się, że naprawdę wiele kobiet ma takie plamienia/krwawienia i nie dzieje się nic złego...trzymam kciuki za Ciebie, żeby to było "nic takiego"

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 17:22   #1551
Pat1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Tak. Dupka 3x dziennie a Luteinę miałam przerwać na 8 dni by wyleczyć jakaś infekcje. Przerwałam na razie na 2 dni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------



Wiesz co, ja bym chyba poszła dla świętego spokoju.


Chodziłam co 2 tygodnie i teraz pierwszy raz mam przyjść za miesiąc. Ale chyba tyle nie wytrzymam. Te 2 tyg bez USG wydawaly mi się już długie. Ale z drugiej strony przecież nic mi to nie da.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wiesz co, ja bym chyba poszła dla świętego spokoju. Przy niezagrożonej ciąży na początku normalne są wizyty co miesiąc. Przy zagrożonej powinny być częstsze. Ja chodzę co trzy tygodnie bo u mnie po wyjściu ze szpitala i po zażywaniu Duphastonu już nie działo się nic niepokojącego. Wczoraj lekarz powiedział, że mam dokończyć ostatnią paczkę i uznał, że kolejnych nie będzie już przepisywał. Też mam trochę stracha jak to będzie, gdy przestanę zażywać te tabletki (też miałam 1 x 3).
Pat1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 17:37   #1552
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Niby nic, ale może się uspokoisz trochę...a może to od odstawienia Luteiny? Akurat 2 dni po, czyli już spadek hormonu da sie wyczuć...

Słyszy się, że naprawdę wiele kobiet ma takie plamienia/krwawienia i nie dzieje się nic złego...trzymam kciuki za Ciebie, żeby to było "nic takiego"

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ale zażywam tez Dupka, wiec chyba progesteron nie powinien bardzo spaść. Sama nie wiem. Nie chce wyjść na wariatkę, co by się co tydzień badała....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-27, 21:04   #1553
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
Ja mam zawsze 3 w jednym. Do każdego pasował fotelik Maxi Cosi. A on ma duzo gwiazdek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale to jakby nie jest 3w1, bo fotelik jest innej firmy. Chodzi mi o takie typowe zestawy.

Ja nie jestem przeciwnikiem bebetto itd ale wole cos lzejszego i tez mamy amortyzacje i pompowane kola kazdemu wg gustu i uznania.
Cytat:
Napisane przez Lusiija Pokaż wiadomość
Tak. Dupka 3x dziennie a Luteinę miałam przerwać na 8 dni by wyleczyć jakaś infekcje. Przerwałam na razie na 2 dni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------





Chodziłam co 2 tygodnie i teraz pierwszy raz mam przyjść za miesiąc. Ale chyba tyle nie wytrzymam. Te 2 tyg bez USG wydawaly mi się już długie. Ale z drugiej strony przecież nic mi to nie da.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja biore luteine. Moja gin mnie ostrzegala, ze moge miec plamienia, byleby nie byla to zywa krew. Jesli sie bardzo denerwujesz, to sie umow na wizyte. Ja mam krwiaka, u niektorych kobiet on sie czysci i "wylatuje".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 00:55   #1554
adela50
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 2 154
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Wynik Pappy jeszcze obniżył ryzyko tristomii. Fiu... Natomiast gorzej z moim samopoczuciem w pracy :/
adela50 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 06:37   #1555
Krychulec89
Zadomowienie
 
Avatar Krychulec89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Dzień dobry, ja w drodze do pracy. Jechałam z koleżanką i jej strescilam sytuację i znów się trzese. W chorej ciąży ryzyko było 1:16 a teraz 1:10 Boże... Ja tego znowu nie przeżyje... Przepraszam że tak was smutami zarzucam, ale tylko u was mogę to napisać. Nikt tego nie rozumie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy czyjeś szczęście staje się twoim szczęściem, to jest miłość.
- Lana del Ray
Krychulec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:33   #1556
lubieCie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 926
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Krychulec Przytulam
Nie masz na to wpływu, jaka jest Gabrysia (a szczerze wierzę że jest zdrowa) taka już jest. Nic nie zmienisz. Musi być dobrze. Tego się trzymajmy

Annic Ty robiłaś nifty, jak wybrać który test zrobić? Zastanawiam się, zobaczę jakie u nas wyjdzie ryzyko. Wczoraj byłam u gina swojego i bobo wyglądało jakby spało a tętno 175-nadal tachykardia. Bez badań nie mówią co może być przyczyną. Ja wg wyników jestem okazem zdrowia, tsh muszę tylko powtórzyć. Dlatego czytam i szukam odpowiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tylko M.
lubieCie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:54   #1557
Lusiija
Zadomowienie
 
Avatar Lusiija
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 920
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Napisałam do mojej gin,l czy mogłabym umawiać się co 2tyg dla własnego spokoju. No zobaczymy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Razem od: 23 listopada 2010
Oświadczył się: 9 sierpnia 2013
Wyszłam za mąż: 9 sierpnia 2014
Planowana data porodu: 1 lipca 2020
Lusiija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:55   #1558
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, ja w drodze do pracy. Jechałam z koleżanką i jej strescilam sytuację i znów się trzese. W chorej ciąży ryzyko było 1:16 a teraz 1:10 Boże... Ja tego znowu nie przeżyje... Przepraszam że tak was smutami zarzucam, ale tylko u was mogę to napisać. Nikt tego nie rozumie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tzn. że miałaś już ciążę, która była chora?

Kurcze, ja tak nie za bardzo ufam badaniom statystycznym...tak to wygląda później właśnie, że Twoja Gabrysia może być perfekcyjnie zdrowym dzieckiem (wierzę, że tak jest), a ryzyko wyjdzie wielkie z powodu różnych dodatkowych czynników...kobieta denerwuje się tygodniami, a później dowiaduje się, że to były zbędne nerwy. Statystyka zawsze jest zwyczajnie "śliska".

Najlepiej jakby te badania typu Nifty były tańsze...wtedy od razu każda by takie robiła i więcej by wiedziała od razu.

Może za czasów dorosłości Twojej Gabrysi te badania będą na tyle popularne, że będzie je robić zamiast tych co są teraz...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 08:22   #1559
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Co do chorób to ja mam w domu chorego dwulatka na bostonke


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 08:35   #1560
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Mamusie czerwcowe 2020

Cytat:
Napisane przez Krychulec89 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, ja w drodze do pracy. Jechałam z koleżanką i jej strescilam sytuację i znów się trzese. W chorej ciąży ryzyko było 1:16 a teraz 1:10 Boże... Ja tego znowu nie przeżyje... Przepraszam że tak was smutami zarzucam, ale tylko u was mogę to napisać. Nikt tego nie rozumie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jesli masz możliwość zrób badanie Niffty. Wynik będzie szybko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 21:36:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.