Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12. - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-07, 16:16   #4201
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
To jak, raz piszesz, że zachęcasz ludzi do szczepienia, a dalej, że z nikim nie rozmawiasz o szczepionkach ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dokładnie tak. zachęcam przekazem myślowym.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 16:16   #4202
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale tak może być przy każdej szczepionce i każdym leku. To chyba dobrze, że medycyna idzie do przodu i mamy coraz to nowe preparaty, zamiast polegać na starych. Masa kobiet bierze tabletki antykoncepcyjne, które mają masę skutków ubocznych i to znacznie częstszych niż jakakolwiek szczepionka. Nie piję do Ciebie, bo nie wiem jakie leki bierzesz, mówię ogólnie, bo dookola jednak widzę, że ludzie chętnie łykają wszystko na wszystko i w połowie tak nie rozkminiają co przy tej akurat szczepionce. Jak szalała gruźlica czy polio to nikt się nie zastanawiał czy czekać 50 lat aż "króliki doświadczalne" padną albo nie.
Polio to niebezpieczna choroba (chociaż też by można powiedzieć, że przecież dużo ludzi przechodziło bezobjawowo), ale te żywe szczepionki też chyba takie pozbawione ryzyka nie były (bo obecnie się ich już nie używa, przynajmniej w Polsce) - gdyby się tak nadmiernie zastanawiać, to do dzisiaj byśmy się z nim męczyli...

Mam wrażenie, że ludzie szczepionek boją się jakoś bardziej niż innych leków. I gdyby się pojawił nowy eksperymentalny lek na covid, to wątpliwości byłoby jakoś mniej.

Ja akurat zawsze czytam ulotki i rozkminiam, a się zaszczepiłam. Obecnie już się sporo ludzi zdążyło zaszczepić. A jak za 10 lat wyjdzie jakiś skutek uboczny, to nikt nie będzie wiedział, czy to po szczepionce, czy po przechorowaniu, czy po jakimś toksycznym nawozie, czy po latach brania anty, czy od oddychania powietrzem ze smogiem, czy od czegoś jeszcze.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 16:16   #4203
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Chodzi o wybór i brak przymusu. Ludzie biorą leki albo nie, ufają im bardziej lub mniej, biorą bo nie mają wyjścia, a woleliby w ogóle, liczą się ze skutkami, ale korzyści przeważają, mają to gdzieś, uważają, że każde pudełko w aptece to zbawienie, całe spektrum. Każdy jednak decyduje na ile może i chce sobie pozwolić. Każdy jest w innej sytuacji, czy to permanentnej czy chwilowej. I niczyją gestią jest wyrokowanie, że skoro bierze trzy tabletki, to jeszcze niech sobie dołoży czwartą bo co za różnica. Po prostu nie. A już przymuszenie go pod groźbą kary całkowicie nie. Nie w tym świecie w jakim chciałabym żyć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem o co Ci chodzi. A co sądzisz o obwiazkowych szczepieniach dla dzieci i karach dla rodziców jeśli nie wyrażają na nie zgody? Albo o nieprzyjmowaniu nieszczepionych dzieci w żłobkach i przedszkolach?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 16:20   #4204
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88689457] A lockdowny jak maja byc, to beda, tak czy siak.
Cukrzyca jest chyba najwieksza plaga naszych czasow i wlasciwie dziala sie kontraproduktywnie do tego, zeby sie jej pozbyc. Albo zapobiegac. Co uslyszalam miedzy innymi sama, kiedy zdiagnozowano u mnie stan przedcukrzycowy, ale w sumie powiedziano, zebym wrocila jak wroce z cukrzyca, bo na fundusz mi nic nie przysluguje, ani dietetyk, ani tabletki.
No wiec ide sama przez zycie probujac uniknac cukrzycy, wchodze do sklepu, a tam nowe oznaczenie na produktach zywnosciowych... i tak popularne platki (z tych slodkich) maja prawie ze najlepsza ocene.

Takze nie pierwszy i nie ostatni raz jak cos w zyciu dziala tak jak dziala i czlowiek sie pyta... dlaczego.[/QUOTE]
Spoko, co się przejmujesz, wróć jak będziesz miała cukrzycę.

Mnie lekarka kazała szybko schudnąć, najlepiej 3-4 kg tygodniowo. Na moje pytanie jak mam to zrobić, skoro pomimo stosowania zdrowej diety, ujemnego bilansu kalorycznego i ćwiczeń nie mogę schudnąć nawet 0,5 kg w ciągu całego miesiąca, odpowiedziała, że dieta nie ma żadnego znaczenia i można jeść wszystko co się chce. Kurtyna.

Już pomijając to, że chudnięcie w tempie 12-16 kg miesięcznie wcale nie jest takie zdrowe, to do dziś dnia nie wiem jak według niej miałabym tego dokonać, skoro dieta i ćwiczenia nie dawały rezultatów.

Co to za oznaczenia na produktach?
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 16:52   #4205
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88690615]Spoko, co się przejmujesz, wróć jak będziesz miała cukrzycę.

Mnie lekarka kazała szybko schudnąć, najlepiej 3-4 kg tygodniowo. Na moje pytanie jak mam to zrobić, skoro pomimo stosowania zdrowej diety, ujemnego bilansu kalorycznego i ćwiczeń nie mogę schudnąć nawet 0,5 kg w ciągu całego miesiąca, odpowiedziała, że dieta nie ma żadnego znaczenia i można jeść wszystko co się chce. Kurtyna.

Już pomijając to, że chudnięcie w tempie 12-16 kg miesięcznie wcale nie jest takie zdrowe, to do dziś dnia nie wiem jak według niej miałabym tego dokonać, skoro dieta i ćwiczenia nie dawały rezultatów.

Co to za oznaczenia na produktach?[/QUOTE]

No co poradzisz jak nic nie poradzisz. przeciez skoro mamy taka pandemie cukrzycy to chyba powinno komus zalezec, zeby pomoc mi, zeby do tej cukrzycy nie dopuscic?

Oznaczenia to nutriscore od A do E. Popularne czekoladowe produkty sniadaniowe otrzymuja np. oznaczenie B.

Edytowane przez 742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Czas edycji: 2021-05-07 o 16:57
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 16:52   #4206
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Motyla, jednostka tworzy grupę. I jeśli mamy kilkanascie/dziesiat milionów z Twoim myśleniem np w Polsce, to już to robi różnicę. To tak jak z pójściem na wybory "jak nie pójdę to i tak nic to nie zmieni". No zmieni w skali kraju.

Mnie nic nie łechce czy ktoś się zaszczepi czy nie. Przedstawiam tylko moje argumenty za szczepieniem i że moja decyzja wpływa na ogół.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 16:53   #4207
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Ależ niech się ludzie szczepią, ja popieram, wręcz zachęcam. Natomiast moja osoba poczeka i poobserwuje. Nigdzie mi się nie spieszy.

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Nie wrócę pewnie przez najbliższych 5 lat. Już siebie znam i wiem, kiedy zaczynam tęsknić za kontaktem z ludźmi. Jak do tego czasu nic się nie zmieni covidowo, to się zaszczepie.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

No sh*t, Sherlock.
xxx, ludzie, jak można pisać o sobie „moja osoba” brzmi to szalenie pretensjonalnie, jakby królowa o sobie pisała.

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2021-05-08 o 13:45 Powód: słowo
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-07, 16:56   #4208
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Rozumiem o co Ci chodzi. A co sądzisz o obwiazkowych szczepieniach dla dzieci i karach dla rodziców jeśli nie wyrażają na nie zgody? Albo o nieprzyjmowaniu nieszczepionych dzieci w żłobkach i przedszkolach?
Powiem Ci szczerze, że nie wiem, to trudny temat, jak każdy gdzie w grę wchodzi szafowanie zdrowiem, i to nie swoim, bo dzieci, a z trzeciej jeszcze przymus. Nie jestem antyszczepem, uważam że to jeden z lepszych wynalazków, który uratował ludzkości tyłek nie raz. Ale znowu to, że jest obowiązek i represje, to posunięcie się wg mnie za daleko. Edukacja na każdym kroku, uświadamianie i jeszcze raz uświadamianie, super dostępność, wszystkie możliwe za i przeciw przedstawiane przy każdej ciąży do bólu, jakieś sensowne rozwiązania co z dziećmi nieszczepionymi, które rodzice mogliby wybrać w sensie coś za coś, świadomie się na nie godząc, w stylu jeśli nie szczepicie to niestety ale będą w takim razie potrzebne inne kroki zabezpieczające, które trzeba będzie podjąć. To wg mnie byłoby uczciwe i ludzkie. Czy wystarczające i do zrobienia? Tego nie wiem.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 16:57   #4209
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Motyla, jednostka tworzy grupę. I jeśli mamy kilkanascie/dziesiat milionów z Twoim myśleniem np w Polsce, to już to robi różnicę. To tak jak z pójściem na wybory "jak nie pójdę to i tak nic to nie zmieni". No zmieni w skali kraju.

Mnie nic nie łechce czy ktoś się zaszczepi czy nie. Przedstawiam tylko moje argumenty za szczepieniem i że moja decyzja wpływa na ogół.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No i spoko, że tak myślisz. Ja tak nie myślę. Nie myślałam też o Tobie, pisząc o łechtaniu.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 17:01   #4210
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
dokładnie tak. zachęcam przekazem myślowym.
Też chciałabym umieć przekazywać myśli innym ludziom

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 17:06   #4211
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88690606]Polio to niebezpieczna choroba (chociaż też by można powiedzieć, że przecież dużo ludzi przechodziło bezobjawowo), ale te żywe szczepionki też chyba takie pozbawione ryzyka nie były (bo obecnie się ich już nie używa, przynajmniej w Polsce) - gdyby się tak nadmiernie zastanawiać, to do dzisiaj byśmy się z nim męczyli...

Mam wrażenie, że ludzie szczepionek boją się jakoś bardziej niż innych leków. I gdyby się pojawił nowy eksperymentalny lek na covid, to wątpliwości byłoby jakoś mniej.

Ja akurat zawsze czytam ulotki i rozkminiam, a się zaszczepiłam. Obecnie już się sporo ludzi zdążyło zaszczepić. A jak za 10 lat wyjdzie jakiś skutek uboczny, to nikt nie będzie wiedział, czy to po szczepionce, czy po przechorowaniu, czy po jakimś toksycznym nawozie, czy po latach brania anty, czy od oddychania powietrzem ze smogiem, czy od czegoś jeszcze.[/QUOTE]Naprawdę dużo ludzi przechodziło poliobezobjawowo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-07, 17:29   #4212
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, że nie wiem, to trudny temat, jak każdy gdzie w grę wchodzi szafowanie zdrowiem, i to nie swoim, bo dzieci, a z trzeciej jeszcze przymus. Nie jestem antyszczepem, uważam że to jeden z lepszych wynalazków, który uratował ludzkości tyłek nie raz. Ale znowu to, że jest obowiązek i represje, to posunięcie się wg mnie za daleko. Edukacja na każdym kroku, uświadamianie i jeszcze raz uświadamianie, super dostępność, wszystkie możliwe za i przeciw przedstawiane przy każdej ciąży do bólu, jakieś sensowne rozwiązania co z dziećmi nieszczepionymi, które rodzice mogliby wybrać w sensie coś za coś, świadomie się na nie godząc, w stylu jeśli nie szczepicie to niestety ale będą w takim razie potrzebne inne kroki zabezpieczające, które trzeba będzie podjąć. To wg mnie byłoby uczciwe i ludzkie. Czy wystarczające i do zrobienia? Tego nie wiem.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest piękne w teorii, w praktyce niestety nie działa-patrz epidemia odry w UK.

Zmuszanie ludzi do szczepień nie jest fair, ale czasami to jedyna droga by trzymać chorobę pod kontrolą. Piszę to ogólnie, nie tylko o covidzie.
Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
No i spoko, że tak myślisz. Ja tak nie myślę. Nie myślałam też o Tobie, pisząc o łechtaniu.
Spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 17:40   #4213
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
To jest piękne w teorii, w praktyce niestety nie działa-patrz epidemia odry w UK.

Zmuszanie ludzi do szczepień nie jest fair, ale czasami to jedyna droga by trzymać chorobę pod kontrolą. Piszę to ogólnie, nie tylko o covidzie.
Spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No świat nie jest idealny niestety. Na papierze wszystko wygląda ok, a praktyka swoje. Gdyby to było takie łatwe żylibyśmy w utopii, a tak ciągle polegamy na metodzie prób i błędów.

Jeszcze te planowe szczepienia z kalendarza i są wg mnie moralnie bardziej do przełknięcia, bo to preparaty zbadane wzdłuż i wszerz, stosowane od lat, skuteczność i ryzyko przemaglowane, wszystko jest jasne.

A z covidem nie jest. Ludzie mają prawo się bać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 18:06   #4214
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Naprawdę dużo ludzi przechodziło poliobezobjawowo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie znam się, ale internet twierdzi, że tak. I mimo braku objawów się roznosi. Dużo groźnych chorób może być też bezobjawowych...
Np. tu: https://www.mp.pl/pacjent/choroby-za...e/160603,polio
Albo tu: https://medycynatropikalna.pl/choroba/poliomyelitis
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Czas edycji: 2021-05-07 o 18:11
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 18:18   #4215
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 18:29   #4216
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
To jest piękne w teorii, w praktyce niestety nie działa-patrz epidemia odry w UK.

Zmuszanie ludzi do szczepień nie jest fair, ale czasami to jedyna droga by trzymać chorobę pod kontrolą. Piszę to ogólnie, nie tylko o covidzie.
Spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Doskonale widać to w DE, gdzie do niedawna nie było żadnych szczepień obowiązkowych, aż zaczęło przybywać antyszczepów i tym samym liczba chorych na odrę dzieci się co roku zwiększała. Więc rok temu po raz pierwszy wprowadzono obowiązek szczepień na odrę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 18:56   #4217
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Dużo tu ostatnio różnych stanowisk. Kiedyś byłam może nie antyszczepem ale ostrożna czy sceptyczna to na pewno.
Prawda jest taka, że gdy umiera ktoś bliski, człowiek jednak rewiduje swoje stanowisko. W jedną lub drugą stronę, oczywiste. Zresztą misia coś tam o swojej rodzinie pisze a potem twierdzi, że na pewno nic ani misi, ani nikomu nie grozi. Tak więc bez komentarza.
Niestety, przykłady z życia jakoś ostatnio częste, wskazują że ludzie tuż przed przed śmiercią (tydzień/dwa przed zachorowaniem), też się nie szykowali na inny świat...

Tak w ogóle, to jestem po. Punkt powszechny, osobny lekarz na każdym stanowisku szczepienia.
Na razie nic nie było poza zdrętwieniem ręki.
Nie byłabym jednak sobą, jakbym nie pooglądała wszystkich wykorzystanych ampułek na stoliku, czy aby to jest to co mówią
Moje odpowiedzi w ankiecie i pytania co prawda wywołały lekką konsternację, ale ok Mam np zaburzenia w krzepnięciu (ale bez diagnozy choroby), i usłyszałam że gdyby to była Astra, ta konkretna pani dr by mnie od razu zdyskwalifikowała.
Czyli tak to wygląda - w każdym miejscu inaczej. Nikt nie poganiał, można się było o coś zapytać czy właśnie rozejrzeć. Żadnego szybciej szybciej, choć ktoś pisał że był w młynie (może dlatego że miałam terminy umawiane co 10 minut a nie było opóźnień).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 19:57   #4218
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Ja na początku roku byłam mega, anty szczepionkowiec.

Teraz mi się odmieniło, bardzo marzę o normalności bez masek,stwierdziłam, że jak wszyscy się szczepią to ja też chcę dołożyc ta cegiełkę do normalności i jak tylko odblokowali mój rocznik na zapisy to pięć minut po północy się zapisałam

Idę we wtorek, mam "najmniej bezpieczną" szczepionkę AZ, ale jestem mega pozytywnie nastawiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 20:55   #4219
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja na początku roku byłam mega, anty szczepionkowiec.

Teraz mi się odmieniło, bardzo marzę o normalności bez masek,stwierdziłam, że jak wszyscy się szczepią to ja też chcę dołożyc ta cegiełkę do normalności i jak tylko odblokowali mój rocznik na zapisy to pięć minut po północy się zapisałam

Idę we wtorek, mam "najmniej bezpieczną" szczepionkę AZ, ale jestem mega pozytywnie nastawiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno będzie wszystko ok, masa ludzi już ją przyjęła i było wszystko w porządku. Kciuki za brak nopów też idę we wtorek, ale na Pfizera.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-07, 20:58   #4220
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Moje odpowiedzi w ankiecie i pytania co prawda wywołały lekką konsternację, ale ok Mam np zaburzenia w krzepnięciu (ale bez diagnozy choroby), i usłyszałam że gdyby to była Astra, ta konkretna pani dr by mnie od razu zdyskwalifikowała.
Czy mogłabyś powiedzieć coś więcej, co to za zaburzenia? Jeśli nie chcesz pisać, to ok Zmagam się z czymś, co określam tak samo, dlatego się dopytuję. Będę to jeszcze z lekarzem konsultować, ale niestety nie z tym, z którym "to wykryliśmy", dlatego boję się, czy ktoś mi coś poradzi.

I jak szczepionkę przyjęłaś?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 22:12   #4221
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
No rozumiem, choć mi ciężko sobie wyobrazić, że nawet jak już reszta społeczeństwa "odżyje" po szczepieniach to te osoby nadal pozostaną tak ostrożne siedząc w domach.
No pewnie że nie. Czekają aż króliki doświadczalne się zaszczepią.

A ja sobie znalazłam hobby na dzisiejszy wieczór - odświeżam stronę - wyszukiwarkę wolnych terminów. Rzucili terminy na Gniezno, ale zanim po 12 minutach się dodzwoniłam na 989, to już było po terminach.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 22:47   #4222
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 08:21   #4223
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, że nie wiem, to trudny temat, jak każdy gdzie w grę wchodzi szafowanie zdrowiem, i to nie swoim, bo dzieci, a z trzeciej jeszcze przymus. Nie jestem antyszczepem, uważam że to jeden z lepszych wynalazków, który uratował ludzkości tyłek nie raz. Ale znowu to, że jest obowiązek i represje, to posunięcie się wg mnie za daleko. Edukacja na każdym kroku, uświadamianie i jeszcze raz uświadamianie, super dostępność, wszystkie możliwe za i przeciw przedstawiane przy każdej ciąży do bólu, jakieś sensowne rozwiązania co z dziećmi nieszczepionymi, które rodzice mogliby wybrać w sensie coś za coś, świadomie się na nie godząc, w stylu jeśli nie szczepicie to niestety ale będą w takim razie potrzebne inne kroki zabezpieczające, które trzeba będzie podjąć. To wg mnie byłoby uczciwe i ludzkie. Czy wystarczające i do zrobienia? Tego nie wiem.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale w PL od lat są szczepienia obowiązkowe. Na świecie też, chcesz jechać w jakieś egzotyki, musisz się szczepić. To nie jest jakieś novum.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Doskonale widać to w DE, gdzie do niedawna nie było żadnych szczepień obowiązkowych, aż zaczęło przybywać antyszczepów i tym samym liczba chorych na odrę dzieci się co roku zwiększała. Więc rok temu po raz pierwszy wprowadzono obowiązek szczepień na odrę.
U nas najnowszym obowiązkowym dla dzieci jest szczepienie na ospę, jak moje córki (8 i 11) chodziły do przedszkola, to było zalecenie, do 3rż trzeba to podać, wiele miast, w tym moje, opłacały to szczepienie. W przedszkolach fale przechodziły rok w rok, padały całe grupy. Aż MZ doszło do wniosku, że wklepują w kalendarz - wielu rodziców idiotów robiło ospa party...

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja na początku roku byłam mega, anty szczepionkowiec.

Teraz mi się odmieniło, bardzo marzę o normalności bez masek,stwierdziłam, że jak wszyscy się szczepią to ja też chcę dołożyc ta cegiełkę do normalności i jak tylko odblokowali mój rocznik na zapisy to pięć minut po północy się zapisałam

Idę we wtorek, mam "najmniej bezpieczną" szczepionkę AZ, ale jestem mega pozytywnie nastawiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wiesz, że to najmniej bezpieczne to jest mega, mega rzadkie?
Mówimy o promilach powikłań.

A odporność po AZ jest fajna, ponad 80% przy drugiej dawce podanej po 12 tygodniach.

Donoszę, że 2 dawka była w czwartek, pisałam wam, i poza lekkim bólem ręki (jakbym się uderzyła o coś mocniej) to zero skutków ubocznych już.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 08:29   #4224
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;88691490]Ale w PL od lat są szczepienia obowiązkowe. Na świecie też, chcesz jechać w jakieś egzotyki, musisz się szczepić. To nie jest jakieś novum.




U nas najnowszym obowiązkowym dla dzieci jest szczepienie na ospę, jak moje córki (8 i 11) chodziły do przedszkola, to było zalecenie, do 3rż trzeba to podać, wiele miast, w tym moje, opłacały to szczepienie. W przedszkolach fale przechodziły rok w rok, padały całe grupy. Aż MZ doszło do wniosku, że wklepują w kalendarz - wielu rodziców idiotów robiło ospa party...



Ale wiesz, że to najmniej bezpieczne to jest mega, mega rzadkie?
Mówimy o promilach powikłań.

A odporność po AZ jest fajna, ponad 80% przy drugiej dawce podanej po 12 tygodniach.

Donoszę, że 2 dawka była w czwartek, pisałam wam, i poza lekkim bólem ręki (jakbym się uderzyła o coś mocniej) to zero skutków ubocznych już. [/QUOTE]Serio szczepienie przeciwko ospie jest obowiązkowe? Pierwsze słyszę. Chcemy naszego syna zaszczepić zanim pójdzie do przedszkola, bo tutaj rok w rok chorują całe grupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 08:40   #4225
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Jestem właśnie po szczepieniu Moderną. Druga dawkę mam za 5 tyg 12 czerwca. Wszystko sprawnie, szybko. Dojechaliśmy do Białegostoku 40 min przed czasem i nie było problemu, od razu mnie zaszczepili i nie musiałam czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 08:40   #4226
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Szczepienie na ospe nie jest obowiązkowe. Mam dzieci 2 lata i 5 i na pewno nie ma tego w kalendarzu. Jest dobrowolne. Jeśli dziecko ma mniej niż 3 lata i ma zaświadczenie ze chodzi do zlobka czy jakiegoś klubu malucha to jest darmowe. Jeśli dziecko jest starsze lub nie chodzi do zlobka to jest płatne. Ja akurat nie szczepilam na ospe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 08:41   #4227
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Serio szczepienie przeciwko ospie jest obowiązkowe? Pierwsze słyszę. Chcemy naszego syna zaszczepić zanim pójdzie do przedszkola, bo tutaj rok w rok chorują całe grupy.
Dla wybranych grup jest obowiązkowe: https://szczepienia.pzh.gov.pl/szcze...ien-ochronnych
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 08:49   #4228
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Serio szczepienie przeciwko ospie jest obowiązkowe? Pierwsze słyszę. Chcemy naszego syna zaszczepić zanim pójdzie do przedszkola, bo tutaj rok w rok chorują całe grupy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Z tego co ja wiem to jest obowiązkowe dla poszczególnych grup, nie dla wszystkich.
Plus bezpłatne jest dla dzieci żłobkowych i klubikowych, a dla przedszkolaków nie. Wiem, bo się orientowałam kiedyś, ale jeszcze mojego nie szczepiłam, muszę się z tym zebrać. Była już epidemia w przedszkolu, nie zaraził się na szczęście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

Ja mojego bym jeszcze chciała doszczepić na meningokoki B. Szczepiłam na A,C,Y i jeszcze B nam zostały ale ogólnie jest jakiś problem z tym szczepieniem, pytałam już w kilku aptekach i jedna pani mi powiedziała, że nie ma narazie w ogóle w hurtowniach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 08:50   #4229
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Dzięki dziewczyny. My i tak byliśmy nastawieni, że zapłacimy, ale nawet nie słyszałam, że jest dla niektórych bezpłatne. W przyszłym roku będziemy go szczepić zanim pójdzie do przedszkola. No i jeszcze załatwimy meningokoki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-08, 08:59   #4230
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 12.

Na te meningokoki B trzeba przygotować portfel, bo 2 dawki to wychodzi około 700 zł plus ta na ospę to jakoś około 250 z tego co pamietam.
Ja mam jakaś obawę przed tym bexsero, wszystkie dzieciaki, które znam bardzo się źle czuły, a ja mam traumę z gorączkowo, których nie można zbić wiec się boję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Jeszcze aktualizacja do mojego nopu - wczoraj bardzo słaba byłam, ale co dziwne - do pewnego momentu - jak jechałam pod wieczór zawieźć syna do dziadków to wyraźnie czułam jak mi przechodzi i jak wraca mi energia życiowa. Jak dotarłam z powrotem do domu to byłam jak nowonarodzona, a małżonek już czekał z winem a jako, że minęło prawie 36 h od szczepienia to sobie nie pożałowałam. Ręka też już w ogóle nie boli. Dziwny ten nop - trzymał trzymał i w jednym momencie wyraźnie się skończył


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-30 14:05:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.