Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-21, 19:55   #4501
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez NajlepszaKumpela Pokaż wiadomość
Mam w rozpisce 1600 kcal, Białka 140g, Tłuszcze 50g, Węgle 140-150g. Makro jest takie przez moje przypadłości zdrowotne, które leczone są zmianą diety oraz aktywnością fizyczną. Nie mogę mieć podniesionych ani tłuszczy i węgli.
Bo dieta przy której będzie więcej tłuszczy i węgli spowoduje podniesienie wagi ciała i utrudni powrót do zdrowia. Próbowałam na innej diecie z mniejszą ilością białek i pomimo moich największych starań i picia do 6 litrów wody dziennie i pokrzywy na oczyszczenie niestety waga stała, a gdy spadła o 4 kg w ciągu miesiąca trafił mnie tragiczny efekt jojo w ciągu 2 tygodni. Więc.... teraz moja dieta jest idealnie doprecyzowana pod mój organizm. Nawet jeżeli sama nadal się jej uczę, bo to dopiero miesiąc.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------



Odpowiednia dieta pod uregulowanie mojej przypadłości hormonalnej. Dieta o obniżonej ilości tłuszczy i węgli. W mojej przypadłości potrzebuje mniej kcal do utrzymania prawidłowej wagi ciała. Zanim zaczniesz stawiać tezy o tym czego jest za mało, dopytaj, bo bredzisz teraz, dieta uzgodniona przez mojego trenera prowadzącego i dietetyka, oraz wsparcie lekarza.
Może nie tak ostro, bo nikt tu nie bredzi tylko wyraża swoją opinię. I ma do tego prawo. Zresztą opinię, z którą sama się zgadzam. Nie napisałaś, że masz to od trenera czy pod swój stan zdrowia. Nie znając konkretnej 'jednostki' oceniamy całościowo. Pamiętaj, że niektórzy wzorują się na podawanych tutaj jadłospisach, a nie każdy potrzebuje takiego schematu.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 20:23   #4502
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez NajlepszaKumpela Pokaż wiadomość
Mam w rozpisce 1600 kcal, Białka 140g, Tłuszcze 50g, Węgle 140-150g. Makro jest takie przez moje przypadłości zdrowotne, które leczone są zmianą diety oraz aktywnością fizyczną. Nie mogę mieć podniesionych ani tłuszczy i węgli.

Bo dieta przy której będzie więcej tłuszczy i węgli spowoduje podniesienie wagi ciała i utrudni powrót do zdrowia. Próbowałam na innej diecie z mniejszą ilością białek i pomimo moich największych starań i picia do 6 litrów wody dziennie i pokrzywy na oczyszczenie niestety waga stała, a gdy spadła o 4 kg w ciągu miesiąca trafił mnie tragiczny efekt jojo w ciągu 2 tygodni. Więc.... teraz moja dieta jest idealnie doprecyzowana pod mój organizm. Nawet jeżeli sama nadal się jej uczę, bo to dopiero miesiąc.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------





Odpowiednia dieta pod uregulowanie mojej przypadłości hormonalnej. Dieta o obniżonej ilości tłuszczy i węgli. W mojej przypadłości potrzebuje mniej kcal do utrzymania prawidłowej wagi ciała. Zanim zaczniesz stawiać tezy o tym czego jest za mało, dopytaj, bo bredzisz teraz, dieta uzgodniona przez mojego trenera prowadzącego i dietetyka, oraz wsparcie lekarza.

Dla mnie zrozumiałe było, ze coś dziewczynie polecasz, jeśli piszesz swój jadłospis, nie podając pełnych informacji, to dla mnie w pełnym sensie próbujesz robić ferment, bo dieta nie jest zgodna z zasadami prawidłowego żywienia i pewne jest, ze ktoś Ci zwróci na to uwagę.
Jak sobie z dietetykiem współpracujesz, to nie pomijaj najistotniejszej informacji, że jesteś na diecie leczniczej, która dla zdrowej osoby (a tu w większości są zdrowe, odżywiające się pelnowartosciowo) będzie niekorzystna dla zdrowia.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Maddis
Czas edycji: 2019-07-21 o 22:12
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 14:48   #4503
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej, proszę o opinię i wskazówki do mojej redukcji. Dzień nietreningowy 1570 kcal 120b 70t 120w / treningowy 1980 kcal 120b 70t 220w. Trening siłowy 3x/tydzień + 4x/tydzień cardio po 35 min.

R1
Bułka pszenna z serkiem kanapkowym, herbata z 1 łyżeczką cukru trzcinowego

Plaster arbuza

Kaszotto z kaszy gryczanej z porem, kapustą pekińską, piersią z kurczaka, cebulą, szpinakiem i przyprawami

Szejk białkowy z masłem orzechowym na mleku + herbata

Bilans: 1450/1570 kcal 52b 82t 120w

Czym mogę dobić białko i nie przekroczyć węgli i kcal?

R2
Owsianka na mleku z bananem

Activia + 1 mały kawałek ciasta urodzinowego

Kaszotto (to co wyżej, ale mniejsza porcja)

Faszerowane bataty z kurczakiem, cukinią, cebulą, papryką - pieczone w piekarniku na oliwie z oliwek + herbata

500 ml wody z cytryną

Bilans: 1552/1580 kcal 58b 33t 256w
Za mało białka i za dużo węgli


Dopiero zaczęłam dietę . Mam rozpisane makro i mogę jeść posiłki, jakie chce. No ale nie wiem, jak dokładnie je komponować, żeby wszystko się zgadzało.




Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 15:41   #4504
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Hej, proszę o opinię i wskazówki do mojej redukcji. Dzień nietreningowy 1570 kcal 120b 70t 120w / treningowy 1980 kcal 120b 70t 220w. Trening siłowy 3x/tydzień + 4x/tydzień cardio po 35 min.

R1
Bułka pszenna z serkiem kanapkowym, herbata z 1 łyżeczką cukru trzcinowego

Plaster arbuza

Kaszotto z kaszy gryczanej z porem, kapustą pekińską, piersią z kurczaka, cebulą, szpinakiem i przyprawami

Szejk białkowy z masłem orzechowym na mleku + herbata

Bilans: 1450/1570 kcal 52b 82t 120w

Czym mogę dobić białko i nie przekroczyć węgli i kcal?

R2
Owsianka na mleku z bananem

Activia + 1 mały kawałek ciasta urodzinowego

Kaszotto (to co wyżej, ale mniejsza porcja)

Faszerowane bataty z kurczakiem, cukinią, cebulą, papryką - pieczone w piekarniku na oliwie z oliwek + herbata

500 ml wody z cytryną

Bilans: 1552/1580 kcal 58b 33t 256w
Za mało białka i za dużo węgli


Dopiero zaczęłam dietę . Mam rozpisane makro i mogę jeść posiłki, jakie chce. No ale nie wiem, jak dokładnie je komponować, żeby wszystko się zgadzało.




Wysłane z iPhone'a
- mało warzyw i owoców, teraz jest dużo sezonowych pyszności, spróbuj coś dodawać do każdego posiłku
- ile sobie kalorii odjęłaś? jakoś mało mi się wydaje, ale nie znam Twojej wagi i wzrostu, więc ciężko wywnioskować
- w drugim dniu nie dziwię sie, że słabo Ci makro wyszło, bo śniadanie węglowodanowe, drugie też (to ciasto, to pewnie sam cukier i tłuszcz), w kaszotto kurczaka jest mało, głównie węglowodany i tłuszczu też tam trochę jest (znam przepis, liczyłam kiedyś BTW), kolacja też głównie węglowodany, nie wiadomo, ile tam kurczaka dodałaś
- jak wybierasz jogurty, to postaraj się wybierać bez dodatku cukru, bo te owocowe mają go bardzo dużo, a jak jeszcze zwiększyć ilość białka? Serki wiejskie, grai mają sporo białka, mięso, twaróg, rośliny strączkowe. Zwróć uwagę, żeby były w diecie

Nie wiem, co tu Ci jeszcze napisać. Mi te jadłospisy się nie podobają, ale próbuj, z czasem będzie Ci szło lepiej.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 15:56   #4505
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I w kromki domowego chleba bezglutenowego, sałata, pomidor, 2 jajka na twardo
II koktajl z arbuza, nektarynki i mięty, kilka daktyli
III Burger z cieciorki i buraków, fasolka szparagowa z sezamem
IV zupa krem z zielonego groszku z czarnuszką,
V tofu w panierce z sezamu, do tego pak choi, spaghetti z marchewki i cukinii z sosem sojowym, posypane fistaszkami i kolendrą


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 16:21   #4506
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Maddis Pokaż wiadomość
- mało warzyw i owoców, teraz jest dużo sezonowych pyszności, spróbuj coś dodawać do każdego posiłku

- ile sobie kalorii odjęłaś? jakoś mało mi się wydaje, ale nie znam Twojej wagi i wzrostu, więc ciężko wywnioskować

- w drugim dniu nie dziwię sie, że słabo Ci makro wyszło, bo śniadanie węglowodanowe, drugie też (to ciasto, to pewnie sam cukier i tłuszcz), w kaszotto kurczaka jest mało, głównie węglowodany i tłuszczu też tam trochę jest (znam przepis, liczyłam kiedyś BTW), kolacja też głównie węglowodany, nie wiadomo, ile tam kurczaka dodałaś

- jak wybierasz jogurty, to postaraj się wybierać bez dodatku cukru, bo te owocowe mają go bardzo dużo, a jak jeszcze zwiększyć ilość białka? Serki wiejskie, grai mają sporo białka, mięso, twaróg, rośliny strączkowe. Zwróć uwagę, żeby były w diecie



Nie wiem, co tu Ci jeszcze napisać. Mi te jadłospisy się nie podobają, ale próbuj, z czasem będzie Ci szło lepiej.
Wzrost 165, waga 58. Nie odejmowałam sama. Dostałam takie wyliczenie.

W batatach było 200g mięsa.

Będę próbować lepiej sobie to organizować. Dziękuję za wskazówki


Wysłane z iPhone'a
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 21:34   #4507
Maddis
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddis
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 697
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Wzrost 165, waga 58. Nie odejmowałam sama. Dostałam takie wyliczenie.

W batatach było 200g mięsa.

Będę próbować lepiej sobie to organizować. Dziękuję za wskazówki


Wysłane z iPhone'a
Mało tych kalorii w dzień bez treningu. To tylko trochę ponad 100 kcal od PPM. Teraz tyle odejmiesz, a co zrobisz jak organizm przestanie reagować na ten deficyt? Nie jesteś otyła, nie trzeba tyle kcal ucinać. Białka 120 g masz ustalone? Przy Twojej wadze, to też dużo. Czemu aż tyle? 2 g / kg mc.
Maddis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-27, 14:11   #4508
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I jajecznica z 3 jajek na maśle, 3 kromki chleba z hummusem i rzodkiewkami, kawa z mlekiem roślinnym
II 200g borówki amerykańskiej i 6-7 małych śliwek węgierek
III lody
IV makaron w sosie śmietanowym z kurkami, szczypiorek z jogurtem naturalnym
V brzoskwinia, 150g czarnej porzeczki, kawa z mlekiem roślinnym
VI 2 kanapki z hummusem i ogórkiem kiszonym, pół papryki, kilka rzodkiewek
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 06:39   #4509
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dobra zaczne sie moze znowu spowiadać
Aktualnie redukcja, już w sumie schudłam tyle ile chciałam ale jeszcze trochę ciągnę bo niedługo czeka mnie wyjazd, który będzie wysokokaloryczny
zaczne od wczoraj:

I: grzanki z mozzarellą i pomidorem, kawa z mlekiem 1,5%
II: Bananowe fit muffinki 3 sztuki, kawa z mlekiem 1,5%
III: Pierś z kurczaka , gotowane ziemniaki, duszona kapusta (taki ala bigos bez mięsa), kawa z mlekiem
IV: makaron z sosem pomidorowym i cukinią
Wyszło łącznie 1843kcal, 99 białka, 46 tłuszczu, 261 węgli

Moje wnioski - za dużo węgli, za mało białka i tłuszczu. Planowałam inną kolację, ale mąż mnie namówił i uległam
Jestem zadowolona, że w każdym posiłku był owoc lub warzywa.

Zrobiłam też wczoraj szybki trening interwałowy (krótki)
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 07:46   #4510
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja:

1. Owsianka: platki, mleko sojowe, chia, polowa banana, borowki
2. Mus czekoladowy: kasza gryczana, jogurt sojowy (100 gr), kakao, borowki i pestki dyni, druga polowa banana
3. Przekaska: polowa avocado, wafle kukurydziane (4 sztk), pomidor, marchew, szpinak, polowa papryki
4. Obiad: frytki z ziemniakow bez oleju z sola ziolowa, kotleciki z tofu i platkow owsianych, surowka z kapusty
5. Kolacja: tofu, pieczarki, baklazan, orzechy z nerkowca (tofucznica) z dwoma waflami kukjrydzianymi
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 08:00   #4511
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DawnSeeker Pokaż wiadomość
Redukcja:

1. Owsianka: platki, mleko sojowe, chia, polowa banana, borowki
2. Mus czekoladowy: kasza gryczana, jogurt sojowy (100 gr), kakao, borowki i pestki dyni, druga polowa banana
3. Przekaska: polowa avocado, wafle kukurydziane (4 sztk), pomidor, marchew, szpinak, polowa papryki
4. Obiad: frytki z ziemniakow bez oleju z sola ziolowa, kotleciki z tofu i platkow owsianych, surowka z kapusty
5. Kolacja: tofu, pieczarki, baklazan, orzechy z nerkowca (tofucznica) z dwoma waflami kukjrydzianymi
Co to za kotleciki?
U mnie wczoraj trochę grzeszkow:
1. Płatki owsiane, skyr, śliwka i nerkowca
2. Ziemniaki, duszona kapusta ala bigos i piers z kurczaka
3. Dwa tosty ze skyrem i konfitura jagodowe
4. Jajecznica, tosty i pomidor
+ 3 kawy z mlekiem 1.5%
+ garść chipsów i lampka białego wina ale wszystko wliczone
Łącznie 1845kcal 104b 67t 182ww


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-29, 08:38   #4512
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DawnSeeker Pokaż wiadomość
Redukcja:

1. Owsianka: platki, mleko sojowe, chia, polowa banana, borowki
2. Mus czekoladowy: kasza gryczana, jogurt sojowy (100 gr), kakao, borowki i pestki dyni, druga polowa banana
3. Przekaska: polowa avocado, wafle kukurydziane (4 sztk), pomidor, marchew, szpinak, polowa papryki
4. Obiad: frytki z ziemniakow bez oleju z sola ziolowa, kotleciki z tofu i platkow owsianych, surowka z kapusty
5. Kolacja: tofu, pieczarki, baklazan, orzechy z nerkowca (tofucznica) z dwoma waflami kukjrydzianymi
Matko jedyna, prowadzisz catering? Nie wiem jak tam makro itd, ale jest smaaaaacznie
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 11:07   #4513
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Co to za kotleciki?
U mnie wczoraj trochę grzeszkow:
1. Płatki owsiane, skyr, śliwka i nerkowca
2. Ziemniaki, duszona kapusta ala bigos i piers z kurczaka
3. Dwa tosty ze skyrem i konfitura jagodowe
4. Jajecznica, tosty i pomidor
+ 3 kawy z mlekiem 1.5%
+ garść chipsów i lampka białego wina ale wszystko wliczone
Łącznie 1845kcal 104b 67t 182ww


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj przepis (warto zrobic wiecej)

Skladniki: (na jakies 3 porcje)

1,5 kostki tofu (270 gr),
25 gram maki owsianej,
25 gram maki z ciecierzycy,
3 lyzeczki oleju rzepakowego
przyprawy (u mnie przyprawa do shaormy, oregano, pomidory z bazylia, pieprz, platki drozdzowe)

Co do mak: da sie je zastapic innymi, ale najlepiej celowac w lepiace sie maki, zeby masa sie skleila

Co do oleju: mozna bez, dac mniej, ale wtedy sa mniej smaczne

przepis: wrzucic do miski, zblendowac, dobrze wymieszac . Polozyc papier do pieczenia na blaszcze i lepic rekoma male pulpeciki. Nagrzac piekarnik do 200 stpni, wsadzic blache i piec az beda rumiane (u mnie ok 30 minut).

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Matko jedyna, prowadzisz catering? Nie wiem jak tam makro itd, ale jest smaaaaacznie
Dziekuje Niedziela to moj dzien "meal prepowy" wiec jest najsmaczniej. Poza tym spora czesc rzeczy to resztki (frytki z soboty) albo sa banalne do zrobienia (mus czekoladowy).

Edytowane przez DawnSeeker
Czas edycji: 2019-07-29 o 11:09
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 18:37   #4514
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzis R:

1. Domowa granola (duzo skladnikow), jogurt sojowy, borowki
2. Czekoladowy mus: kasza gryczana, maly banan, mleko sojowe, borowki i siemie lniane, odzywka bialkowa na wodzie
3. Obiad: Ryz brazowy w sosie orzechowo - sojowym z tofu, papryka, cukinia
4. Kawalek ciasta figowo - daktylowego (kupne)
5. 5 wafli kukurydzianych z polowa awokado, pomidor, szpinak, marchew, papryka, garsc orzechow

Brak weny na kolacje
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 21:57   #4515
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

1. Owsianka na mleku 2% z sokiem z 1/4 pomarańczy, 3 kostkami gorzkiej czekolady, nasionami chia i borówkami
2. Duży banan, szklanka kefiru
3. Ryba po grecku, ryż jaśminowy
4. Pieczona ciecierzyca z oliwą, czosnkiem i papryką
5. 2 wafle ryżowe z szynką drobiową, serem kozim i burakiem, 2 kieliszki białego wina
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 16:37   #4516
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Szkoda, że od jakiegoś czasu tak mało się tu dzieje

Wrzucam moje lekko grzeszne U
I McMuffin z jajkiem, serem żółtym i bekonem + 1/3 caffee latte na chudym mleku
II Wariacja na temat pasty Budwig: twarożek mocno waniliowy (twaróg chudy, kefir, prawdziwa wanilia, syrop waniliowy, 10g oleju lnianego, słodzik) miksowany 5 min, podany z borówkami i pistacjami
III Ciecierzyca w sosie pomidorowym z warzywami (cebula, marchew, papryka), anchois, podana z ryżem basmati i suszonymi pomidorami
IV Będą kakaowe placki białkowe (cały banan, białko jaja, odżywka, kakao, mąka gryczana, mąka kokosowa) podane z dżemem 100% łowicz i masłem orzechowym
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 19:04   #4517
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

To, żeby rozkręcić, podam swoje U/R, choć dzisiaj kiepsko poszlo, mało urozmaicone.

I: kanapka z hummusem, ogórkiem malosolnym i kiełkami

II: kasza jaglana z brzoskinia, śliwki i orzechy włoskie

III: makaron ryżowy z sosem z cebuli, pomidorów suszonych, cukinii

IV: placuszki z cukinii i marchewki z jogurtem greckim

Dzisiaj wyjatkowo 4 posiłki zamiast 5, ale wpadło kilka cukierków

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 19:28   #4518
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U/R

I: koktajl: banan, pół jabłka, szklanka mleka migdałowego, płatki owsiane i łyżka masła orzechowego

II: słupki warzywne z masłem orzechowym

III: komosa ryżowa z potrawka z czerwonej fasoli, papryki w pomidorach

IV: pół szaszłyka z sałatką

V: placuszki cukinia z marchewką + jogurt grecki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 21:19   #4519
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I sałatka z jajkiem na twardo, pomidorem, papryką i łososiem wędzonym
II zapiekane owoce pod kruszonką z płatków owsianych i migdałów
III tajskie curry z krewetkami i makaronem ryżowym
IV hummus i pieczone marchewki
V zupa z dyni z czarnuszką


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-15, 19:01   #4520
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I kanapka (zytnio razowy chleb) z awokado, sałata lodowa i ogórkiem

II serek wiejski, winogrono, orzechy brazylijskie

III jajka sadzone z kalafiorem i ziemniaczkami

IV lód

V sałatka grecka posypaną słonecznikiem + pół kromeczki chleba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 06:20   #4521
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I Omlet waniliowo- jogurtowy
II Płatki owsiane ze skyrem i owocami
II Ryż z warzywami i polędwiczkami z kurczaka
IV Chleb żytni z pastą słonecznikową z czosnkiem niedźwiedzim i łososiem
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 07:34   #4522
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj R:

1.Brownie z cukinii, smoothie: mleko sojowe, maliny, polowa banana, odzywka bialkowa, chia
2. Lunch: makaron kukurydziany, kurki, tofu, szpinak
3. Obiad: Potrawka z soczewicy, wloszczyzny i ziemniakow w sosie pomidorowym, garsc orzechow wloskich
4. Kolacja: kanapka z maslem migdalowym + warzywa (marchew, pomidor, szpinak, papryka i kawalek upieczonej dyni)
5. Odzywka bialkowa po treningu.
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 08:34   #4523
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DawnSeeker Pokaż wiadomość
Wczoraj R:

1.Brownie z cukinii, smoothie: mleko sojowe, maliny, polowa banana, odzywka bialkowa, chia
2. Lunch: makaron kukurydziany, kurki, tofu, szpinak
3. Obiad: Potrawka z soczewicy, wloszczyzny i ziemniakow w sosie pomidorowym, garsc orzechow wloskich
4. Kolacja: kanapka z maslem migdalowym + warzywa (marchew, pomidor, szpinak, papryka i kawalek upieczonej dyni)
5. Odzywka bialkowa po treningu.
Mogę prosić o przepis na Brownie? W necie jest masa przepisów ale takie mało fit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 07:25   #4524
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

https://www.dorotasmakuje.com/2017/0...-bez-tluszczu/

Zamiast cukru dalam ksylitol. I znam ten bol, wiekszosc przepisow na brownie z cukinii jest niezbyt fit, ten jest najbardziej przyzwoity, jaki znalazlam.

Edytowane przez DawnSeeker
Czas edycji: 2019-08-21 o 07:26
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 10:26   #4525
Dracy
Zadomowienie
 
Avatar Dracy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 029
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

1. Dwie małe parówki z indyka z chrzanem i musztardą, jajko sadzone, pomidor, szklanka smoothie z arbuzem, truskawkami i brzoskwiniami
2. Dwie garści nerkowców
3. Wrap pełnoziarnisty z grillowaną piersią z kurczaka, sosem czosnkowym na jogurcie naturalnym, pomidorem, ogórkiem, cebulą i sałatą lodową
4. Banan, 2 kostki czekolady
5. Trzy kromki chleba słonecznikowego z hummusem, szynką z indyka i pomidorem, jajko sadzone

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Dracy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 10:37   #4526
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dracy trenujesz coś? To R/U/P?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 10:41   #4527
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dracy trenujesz coś? To R/U/P?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podczytuję Was od jakiegoś czasu z ciekawości, tylko nie bardzo rozumiem jakich używacie skrótów:
- R redukcja,
- U Utrzymanie
- P?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 10:49   #4528
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Podczytuję Was od jakiegoś czasu z ciekawości, tylko nie bardzo rozumiem jakich używacie skrótów:
- R redukcja,
- U Utrzymanie
- P?
Przytycie
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-24, 11:10   #4529
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
Przytycie
Ach, dzięki, nie wpadłam na to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 20:56   #4530
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I chleb razowo-żytni z pastą z awokado i suszonych pomidorów na to kiełki
II duszone jabłka z mleczkiem kokosowym z chia + migdały
III potrawka z kurczaka (duszony kurczak z papryką i marchewką), ryż, ogórek kiszony + pestki dyni
IV nektarynka, śliwki + irzchy brazylijskie
V sałatka z fasolki szparagowej, brukselki, pomidora, ogórka kiszonego z makaronem z soczewicy, do tego szpinak, oliwa, słonecznik i kiełki


I jajecznica z pieczarkami i szpinakiem + 2 kromki chleba żytnio-razowego
II duszone jabłka z mleczkiem kokosowym z chia + migdały
III potrawka z kurczaka (duszony kurczak z papryką i marchewką), biała kasza gryczana, ogórek kiszony + pestki dyni
IV kanapka z hummusem
V sałatka f.szparagowa, brukselka, brokuł, szpinak, oliwa, słonecznik, kiełki



I kanapka z hummusem, ogórek, kiełki
II nektarynka, jabłko, jogurt
III gulasz warzywny (ciecierzyca, bakłażan, pieczarki, cebula, pomidory) z makaronem ryżowym + pestki dyni
IV brokuły z sosem curry na mleczku kokosowym + orzechy włoskie
V resztka gulaszu warzywnego z brokułami, pestkami dyni
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:23.