Kwietniówki 2018 - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-08, 21:13   #2401
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Co tam dziewczyny? ale tu cisza, straszna..
Jak dzieciaki?
Się nie nacieszyłam opalaniem na plaży, znów taka lipka.. Jeszcze teraz ma ciągle padać.
Jak tam u Was z jedzeniem? Mam wrażenie, że moje dziecko je więcej niż ja i w końcu samodzielne jedzenie sztuccami zaczyna wyglądać w miarę porządnie z ulubionych dań mamy ryż z gulaszem, wszelkie kluski typu śląskie, kopytka itp z czymkolwiek i jak u Was z warzywami? Nela niezbyt chętnie je, jeszcze jakąś duszona marchewkę czy groszek to ok, ale na inne musi mieć fazę. Czasem zje pomidora w całości, a czasem nawet nie tknie, ostatnio mnie zdziwiła bo zjadła ostrą rzodkiewke ale generalnie slabiuutko.
Jak tam spicie? U nas 1-2 pobudki na przytulasa/wodę. Więc śpimy razem to się chyba nigdy nie skończy. Ale z kimś innym niż ze mną śpi się jej baardzo ciężko.
Zaczyna powoli rozkminiac bieganie i wlazi na krzesła, co mnie przeraża... ale czasem lubi polatac sama po domu i dać mi odpocząć, zajmuje się zabawkami albo coś tam sobie pajacuje
Z mówieniem jakoś tam, tata to ukochane słowo... Ojciec szczęśliwy, budzi go tatatata tata tataaa i całusy.. Też tak chcę a nie dostać w łeb bidonem. Mama powie jak czegoś chce, jakieś miały hały i inne auu próbuje, ostatnio się wkrecilo mi(ś) i cycy przynosi mi grzecznie pampersy, jak poproszę (nawet czasem polezy jak ja przewijam), wszystkie misie, coraz lepiej znajduje przedmioty, jak mówię jej np w kuchni, łazience itp. Generalnie stwierdzam, że łatwiej się żyje z takim dzieckiem, niż z niemowlakiem, pomyślec, że non stop szukałam czegoś w necie, a terez wywalone totalnie, rób co chcesz dziecko
Cieszę się, że jak narazie potrafi się ładnie dzielić i nie krzyczy jak inne dziecko jej coś zabierze (chyba, że misia, miś to świętość).
Nocnik stoi, zdejmuje pampersa, siada, robi si si, wszystkie misie też robią, mama robi też, ale jeszcze nigdy nie został napełniony ale nie wnikam, jesteśmy na w miarę dobrej drodze, coś tam się dotyka i kombinuje, że to o to chodzi, myślę, że może jak raz jej się uda złapać dobry moment to łatwiej pójdzie
A ja w końcu zaczęłam tyć, zre więcej, trenuje, jestem taaaka zadowolona bo nawet tż przestał mi dowalać non stop, że kości mi wystają





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 09:52   #2402
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Hejo, ktoś nareszcie przerwał te zmowę milczenia

U nas wszystko wporzo, mała się rozwija, bardzo dużo już rozumie i idzie się z nią dogadać lubi śpiewać i gadać po swojemu, buzia się nie zamyka. Do tego się zrobiła lobuziara, uwielbia wspinaczki, np po krześle na stół albo na blat kuchenny. Dalej kp, w nocy tez, najczęściej usypiam ją w jej łóżku a potem w nocy jak się budzi to już ląduje u nas i tak dosypiamy z cycem w buzi do żłobka chodzi bardzo chętnie, rano sama buciki przynosi że chce już wychodzic. Co do jedzenia to nawet spoko, jest otwarta i próbuje większości tego co jej daje. Najbardziej lubi chlebek z serkiem wiejskim albo kaszę na slodko.


Ja w piątek znowu zostaje sama z dziećmi, mąż leci w delegację. Znowu będzie survival

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 09:27   #2403
Magdzia85F
Zadomowienie
 
Avatar Magdzia85F
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 113
Dot.: Kwietniówki 2018

Hej


U nas ostatnio kiepskie noce. Wychodzą 4. No i mam chyba znów noworodka, tyle cyca wsuwa.
Ada jest kochana, ale nocki niestety w ogóle się nie poprawiają

Wsuwa wszystko. Jak nie chciała jeść, to teraz super ma apetyt. Warzywa i owoce bardzo lubi.
Na spacerkach niestety wózek jest od zwiewania i na zakupy :P



No i od stycznia znów się zacznie zabawa, bo będziemy mieć drugie bobo prawdopodobnie synek
__________________
Adusia 21.04.2018

28.04.2012


06.04.2017 7tc [*]
Magdzia85F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 10:44   #2404
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Magdzia85F Pokaż wiadomość
Hej


U nas ostatnio kiepskie noce. Wychodzą 4. No i mam chyba znów noworodka, tyle cyca wsuwa.
Ada jest kochana, ale nocki niestety w ogóle się nie poprawiają

Wsuwa wszystko. Jak nie chciała jeść, to teraz super ma apetyt. Warzywa i owoce bardzo lubi.
Na spacerkach niestety wózek jest od zwiewania i na zakupy



No i od stycznia znów się zacznie zabawa, bo będziemy mieć drugie bobo prawdopodobnie synek
Gratulacje! Suuuper! dużo zdrówka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 07:32   #2405
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Gratulacje Magdzia .

U nas powoli. Młody biega, skacze, rozrabia. Spina się po meblach, wchodzi do szuflad. Mamy cały czas problem z jedzeniem. Wszystko muszę mielić, bo nic nie chce jeść jeśli coś ma kawałki. Pediatra twierdzi że to przez ząbkowanie (dopiero co mu pierwsza górna jedynka wyszła).
Co do spania, to jest lepiej, ale jednak często ląduje u nas, w sumie nie chce ani pić, ani jeść (bo odstawił się sam już dawno), po postu się przytulić chce.
W weekend byliśmy na weselu. Został z Babcią i bardzo ładnie się zachowywał .
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 18:40   #2406
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Magdzia gratulacje! I podziwiam za taka mała różnicę wieku

U nas też wszystko ok, odkąd wróciłam do pracy to Mała zjada o wiele więcej, chociaż od niedawna zupełnie nie akceptuje zup i papek, za to warzywa, owoce, chlebek, serek wciąga w ogromnych ilościach. Jeszcze najlepiej jak dostaje to samo co my- w sumie mogę powiedzieć że teraz jesteśmy blw bo wcześniej to różnie bywało no i u nas dalej kp. Z każdej strony słyszę, że po co tak długo, takie dziecko już nie powinno, ale ja jakoś nie mam serca jej odstawić. Przynajmniej narazie, ale jak zacznę 24h dyzury to pewnie samo do tego dojdzie, bo nie bardzo mi się uśmiecha siedzieć w pracy z laktatorem.

Poza tym ostatnio zauwazylam, ze Mala obcieraja sandalki i musimy kupic nowe. Czy juz lepiej zainwestowac w bardziej jesienne butki? Wolalabym nie kupowac dziadostwa, bo to jednak wazne, zeby malutka stopka sie dobrze ksztaltowala, ale z drugiej strony teraz nowe sandaly, za miesiac jakies trzewiki, a za 3 miesiace buty zimowe to troche spustoszy moj portfel Jakie kupujecie obuwie dla maluchow na jesien?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017

Edytowane przez czilala4
Czas edycji: 2019-08-06 o 18:41
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 11:48   #2407
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Hello laski przypomniało mi się o forum;p

Gratuluję Madzia i podziwiam

U nas młody rośnie jak na drożdżach, ładnie je, nie przepada za owocami ale za to wcina warzywa.
Dalej kp, w nocy to wgl masakra, całą noc by spał z cyckiem w buzi. Też mi go żal odstawić jak widzę że się cieszy na cycka, ale karmię go tylko do spania w dzień i na noc, w dzień już mu nie daje.
Pod koniec sierpnia idzie do żłobka, mam nadzieję że zniesie to tak dobrze jak mój powrót do pracy.
Mamy dopiero 6 zębów, czy to jest normalne? te 6 wyszło mu razem i teraz prawie pół roku przerwy.
Stwierdziliśmy z mężem że wolimy jak jest taki duży niż niemowlak, teraz zrobił się taki pocieszny, wszystko rozumie.
Wózek to u nas robi teraz za pchacza po całym podwórku;p
Jego ulubione słowo to ,,niam niam";p i ,,tata"

Cieszę się bardzo że u was wszystko w porządku i ściskam mocno
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-10, 19:14   #2408
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Wioleta - moja Maja ma 7 .. i też przypauzowało.

Aczkolwiek coś ostatnio zaczęlo się dziać i chyba następne wchodzą. Pytanie kiedy wyjdą to nie wiem ...
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 07:39   #2409
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Tomaszkowi dopiero 2 tyg temu wyszła ostatnia jedynka, więc mamy ledwo 4 sztuki ząbków.
Ja butki kupuje w Pepco najczęściej lub używki (przynajmniej dla tak małego dziecka). Szkoda mi płacić masę kasy za obuwie na 2 mc, a dzieci w wieku Tomaszka mało niszczą jeszcze buty (bo córka to ma obecnie na 2 - 3 mc i to nie zależnie czy kosztują 20 czy 200 zł).
Za to mam oba dzieciaki w domu, żłobek się skończył i kłótnie są przynajmniej 6x dziennie. Córka fajnie się potrafi z małym bawić. Przypuszczam że jakby było więcej różnicy wieku byłyby większe problemy.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 07:50   #2410
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Elo

Przede wszystkim Magdzia gratulacje super z taką małą różnica wieku, ja mam trochę większa (2l4m) i jestem zadowolona.

Ja na jesień pewnie jakieś adidaski kupię. Np Nike są fajne gietkie. Przejściowych trzewików nie kupuje, bo wiem że z 2 tygodnie będzie taka pogoda więc bez sensu.

U nas też 7 zębów. Szybciej rosną mojej włosy niż zęby. Tylko szkoda że żadnej fryzurze nie da dłużej niż 5 minut, potem ściąga wszystko z głowy

Z postępów to gada coraz lepiej. Zaczęła się interesować czytaniem książeczek i poszerza słownictwo. Lubi się bawić figurkami zwierząt, układa sobie Duplo, bawi w mamę dla lali

Z zachowania się mały wojownik robi. Wszędzie chce sama i na nogach, wózek moglby nie istnieć. Wszędzie musi wleźć, nie usiedzi ani minuty w spokoju, no chyba że je


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 10:25   #2411
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Hej.
Madzia gratuluję.
Ja mam duży problem z butami dla niej ,nie umiem nic znaleźć fajnego.Ja muszę mieć 2 pary ,bo moja dużo czasu spędza na podwórku. Obecie ma kapcie z befflando i sandałki na wyjście.Własnie szukam jakiś abidasków i zastaniwam się na zakupem trzewików,podobają mi się emele.
Mała ma napewno 11 zębów ,i nie jestem pewna bo nie da zobaczyć czy ma 12.
Chyba tylko moje dziecko dalej akceptuje wózek,nie lubi dużo sama chodzić.
Całe dni mogła by spędzać na podwórku.Byliśimy tydzień u rodziców do od rana do wieczora była na podwórku do domu przychodziła tylko zjeść.
Ulubionym słowiem jest Nie ,mówi też mama ,tata,mniam mniam, potrafi naśladować pieska ,kotka ,autko, krówki ,a na siebie mówi Nana .

,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-12, 12:45   #2412
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

My kupiliśmy jednak kapcie z Befado, takie sandałki i ma na zewnątrz bo póki co nie wyobrażam sobie gotować jej stopek w całych zakrytych butach. A te w sumie nie są drogie, więc najwyżej kupimy druga parę niedługo.

U nas 15 ząbków, do kompletu brakuje nam jednej czwórki no i piątek. My coraz czesciej wychodzimy na spacery bez wozka, Mała uwielbia sama latać. W sumie biorę wózek jak tylko chce zakupy zrobić. Często ostatnio chodzimy na plac zabaw, młoda siedzi w piaskownicy i godzinami może piasek przesypywac. A jak potrafi fajnie się bawić z innymi dziećmi od września dodatkowo planujemy chodzić na takie zajęcia zorganizowane dla maluchów.

Dziewczyny, jak u Was że spaniem? Budzą się maluchy w nocy? Śpią w dzień? Długo?
U nas chodzi spac ok.22, w nocy dalej pobudki na mleko, czasem 2, czasem 5. W dzień jedna drzemka tak 1-1.5h.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017

Edytowane przez czilala4
Czas edycji: 2019-08-12 o 12:47
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 14:52   #2413
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas spanie 19/20-5/6 może raz w tygodniu pospi dluzej do 7. I oczywiście pobudki na kp ale nawet nie wiem ile i jak długie bo nie jarze. Może z 5 nocy w życiu do tej pory przespanych bez pobudki

A w dzień ma drzemkę koło 11/12 trwająca 2 h

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 18:40   #2414
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Hej
I nas spanie od 22 do 9 z jedną pobudką w nocy, czasem nie i około 7 budzi się na piciu. Jak nie zje za dużo wieczorem to potrafi jeszcze o tej 7 coś szybko zjeść i dokimać godzinkę, półtorej
W dzień drzemka około godziny, półtorej maks
Lubi latać sama, ale ostatnio zaczęła mieć taką fazę na wózek, że jak tylko widzi to brrrmmm brrrmmm i koniec jak jedzie autem to też wie, że w bagażniku jest wózek i nie daje spokoju ale np ostatnio w galerii kompletnie nie chciała do swojego wózka, za to robiła awanturę przy cudzych, chciała wejść i koniec
Kocha kotki i pieski, ale straszny cykor jest i jak tylko podchodzą za blisko to panika, potrzebuje sporo czasu żeby się przekonać
Naśladuje kotka, pieska, krowę, królika, kaczkę, każda rybka to shark (du du du ), generalnie coraz więcej komunikatów można zrozumieć, misiowa miłość ciągle trwa, jak widzi misie w sklepie to dopiero jak wytłumaczę, że miś ma swój domek i nie może z nami iść to odpuszcza gdybym mogła się wrócić i z głową kupować te wszystkie graty i zabawki
Generalnie mega tancerka się zrobiła, kręci się jak tylko usłyszy gdzieś muzykę w oddali
Je w sumie wszystko, ale trzeba pilnować żeby nie podzerala za dużo w ciągu dnia bo wtedy nie je obiadów zbytnio ale kolacje i śniadanka zawsze elegancko wchodza



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-13, 19:06   #2415
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas spanie od 20 do 6/7 ,bez pobudek.W ciągu dnia jedna drzemka około godziny , czasem półtora.
Byliśmy dziś na szczepieniu i mała waży prawie 12 kilo



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 07:42   #2416
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kwietniówki 2018

Hej dziewczyny Jaki się tu zrobił ruch
U nas ze spaniem do tej pory kiepsko. Usypia około 21 30- 22, budzi się 5- 530 W nocy kilka pobudek, jak jest źle to i z 10, czasem rzadko 2-3 Je w nocy mleko (kupione, bo u mnie odciąganego coraz mniej i nie starcza) i pije wodę. W dzień 1 drzemka, czasem dwie. Łącznie ok. 1,5- 2h.

A i nadal odciągam mleko Małej Powoli myślę, żeby to zakończyć ale nie jest prosto.... Wieczorem nie uśnie bez mojego. Będzie tyle jęczeć i czekać aż odciągnę.

Jeśli chodzi o buty to na pierwsze tatuś się szarpnął z ecco. Kupowaliśmy dopiero jak mała zaczęła chodzić. Czyli późno bo chodzi tak od przełomu czerwca/lipca. Teraz to już biega właściwie. Ma takie sandałki z piętką. Są bardzo fajne ale po jednym dniu wyglądały jak psu z gardła wyciągnięte. Serce mnie bolało bo wiadomo w tym ecco to ceny z kosmosu. Kupiłam Małej na wyprzedaży też sandałki z reserved. Za parę złotych niby skórzane, piękne ale z nogi spadają i Mała gubi po drodze. Nie sprawdziły się zupełnie. Od wczoraj ma również kalosze. Początkowo nie wiedziała jak chodzić ale wreszcie może się chlapać w kałużach to jest frajda. Teraz planuje na jesień jakieś półbuty kupić ale nie zdecydowałam jeszcze jakie. Kurde 3 stówy na ecco to mi szkoda, muszę poszukać czegoś innego.

Z nowości ostatnio szczepiliśmy na meningokoki i Mała pierwszy raz miała odczyn. Nóżka spuchnięta czerwona twarda. Na szczęście już prawie przechodzi (okładaliśmy sodą). U nas szczepienie to masakra. Teraz mam zaplanowaną ospę i 6 w 1 i już mi słabo na myśl o przyszłym tygodniu. Podczas tego ostatniego szczepienia, mąż dostał od Małej w zęby, aż krew poszła. Jest wrzask nie do opanowania od wejścia do przychodni do powrotu do domu. A u Was jak to wygląda? Jak radzicie sobie z płaczem na szczepieniach. U nas Mała nie da sobie nic zbadać. Boję się, że jeszcze trochę a nie będzie jej się dało utrzymać.
Dziewczyny, których dzieci nie chodzą do żłobka. Szczepiłyście już na ospę? Po roku niby można ale nie wiem czy to nie za wcześnie. Poza tym straszne drogie te szczepionki. Nie sądzicie? U nas wszystko płatne niestety a słyszałam, że część miast refunduje np. Kraków, Kielce... Ostatnio jedna dawka tych meningokoków 340.

A próbujecie już odpieluchowywać? Jak idzie? Ja w dzień jestem w robocie więc nie mogę się tym zająć ale chciałabym już spróbować. Z drugiej strony trochę się wstrzymuję jak sobie wyobrażam, że wszystko zasikane....

Dla przyszłej Mamusi Madzi gratulacje!
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 08:37   #2417
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja jeszcze nie zamierzałam odpieluchowac, ale moja sama się zainteresowała tematem, siada sobie na nocnik starszej siostry. Tylko że póki co nic nie zrobiła

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 22:17   #2418
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kwietniówki 2018

Cześć i czołem dawno mnie tu nie było


U nas wszystko dobrze. Antek w końcu ze 2 tyg temu nauczył się wstawać bez podparcia (chodzi już od prawie 3 mies). Jest w stanie usiedzieć w wózku, ale najlepiej na dwóch nogach. Tyle że wtedy nasz spacer by trwał pół dnia. Nie wiem czy wszystkie dzieci tak mają ale Antek zamiast iść tam gdzie my, wolałby iść w drugą stronę.
Dzisiaj biedny tak się w domu przewrócił, że cała buzia była we krwi prawdopodobnie przygryzl sobie wargę, na szczęście zęby ma. A jeżeli chodzi o zęby to brakuje mu jednej trójki i wszystkich piątek - także ma już czym gryźć problem w tym, że z jedzeniem u nas średnio. Nie ma czasu, wszystko w biegu. Owoce są be, chyba że w formie tubki.

W poniedziałek w końcu idziemy do alergologa to może w końcu coś pójdzie do przodu i dowiemy się na co jest uczulony. Dalej się drapie, dalej ma plamy, czerwone zgięcia. Każdy wieczór jest inny, czasem śpi spokojnie, innym razem potrafi pół nocy drapać się przez sen. Co do snu to jest ciut lepiej - chociaż nie chce zapeszać. Chodzi spac 21.30 - 23. Zazwyczaj koło 22. Wstaje po 8. W nocy ma 1-2 pobudki. Drzemka w ciągu dnia ok 12 i trwa max 2h.
Z ulubionych słów to tata, bumbum, ka ka (na ptaki) i ioo (kocha wszystko co jeździ na sygnale w domu ma nawet radiowóz i wóz strażacki, oczywiście z dźwiękiem).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-23, 12:27   #2419
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas jeżeli dziecko chodzi do żłobka to ma refundowane szczepienie na ospę ale ja chyba nie będę szczepić bo podobno lepiej przechodzi się ospę jak jest się małym niż później, nie wiem ile w tym prawdy.

Mój Ignaś też dużo już mówi, wszytsko rozumie co się do niego mówi. Jego ulubionym słowem jest flaga;p nie wiem skąd mu się to wzięło;p
Ostatnio wracaliśmy z obiadu to mówię do męża ,,dobrze że mamy Ignasia, nigdy nie mieliśmy pojęcia że wszędzie jest tyle flag" a on widzi je na każdym kroku
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-26, 11:52   #2420
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez wioleta20 Pokaż wiadomość
U nas jeżeli dziecko chodzi do żłobka to ma refundowane szczepienie na ospę ale ja chyba nie będę szczepić bo podobno lepiej przechodzi się ospę jak jest się małym niż później, nie wiem ile w tym prawdy.

Mój Ignaś też dużo już mówi, wszytsko rozumie co się do niego mówi. Jego ulubionym słowem jest flaga;p nie wiem skąd mu się to wzięło;p
Ostatnio wracaliśmy z obiadu to mówię do męża ,,dobrze że mamy Ignasia, nigdy nie mieliśmy pojęcia że wszędzie jest tyle flag" a on widzi je na każdym kroku
Chyba wszystkim dzieciom żłobkowym przysługuje szczepienie przeciw ospie za darmo.
Tą opinie że łagodniej się przechodzi w wieku dziecięcym też słyszałam, ale osobiście uważam że najłagodniej jest w ogóle ospy nie przechodzić. Ponad to, szczepionka chroni też przed półpaścem, a przechorowanie ospy takiej odporności już nie gwarantuje.
Ja córeczkę szczepiłam (niestety odpłatnie bo była nie żłobkowa). Synek od października idzie do żłobka więc on będzie już miał gratis .

Jej synek też tak dużo rozumie, potrafi powiedzieć tak, nie i tata. Czasami mu acia (Madzia) wychodzi. Niestety z M jest problem, więc "mama" jeszcze nie słyszałam
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 20:55   #2421
emelcia
Rozeznanie
 
Avatar emelcia
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2018

Zajrzalam tutaj, myslalam ze bede miala co czytać po 2 mscach, a tu ciiiiszaaaaa.
Czy nasze forum juz umarło?
Halo, dziewczyny, co slychac?
Nie ma co nadrabiac w czytaniu to chwalic sie co u Was?
Jeszcze musze na fb zajrzeć zapomniałam o amatorkach, az wtyd 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 14:23   #2422
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez emelcia Pokaż wiadomość
Zajrzalam tutaj, myslalam ze bede miala co czytać po 2 mscach, a tu ciiiiszaaaaa.
Czy nasze forum juz umarło?
Halo, dziewczyny, co slychac?
Nie ma co nadrabiac w czytaniu to chwalic sie co u Was?
Jeszcze musze na fb zajrzeć zapomniałam o amatorkach, az wtyd 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas ok. Córka rozrabia, myślimy o drugim dziecku żłobek chwilowo nie wypalił, zrobimy podchody od stycznia. A co u Was?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 10:30   #2423
Magdzia85F
Zadomowienie
 
Avatar Magdzia85F
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 113
Dot.: Kwietniówki 2018

Hej!


Ja melduję, ze 7.01 na świecie pojawił sie Bartuś. 2 dni przed tp.
Starsza siostra Adunia wytrzymała bez mamy. Nawet z tatą w nocy odwi9zla do szpitala rodząca mamę.
Teraz sie docieramy. Łatwo nie jest.
__________________
Adusia 21.04.2018

28.04.2012


06.04.2017 7tc [*]
Magdzia85F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 11:34   #2424
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Hej.Gratululacje , dużo zdrowia i siły dla was.
Ja , jestem w ciąży , termin na maj.Strasznie się , boję jak to będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 16:21   #2425
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Gratulacje dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 17:41   #2426
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

Dużo zdrówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 18:50   #2427
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Magdzia gratulacje

Muminka powodzenia, będzie siostra czy brat? U mnie dziewczyny mają różnice wieku 2l4m i nie było tak źle na początku, a teraz już super, bawią się razem i bardzo kochają

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 20:06   #2428
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Magdzia gratulacje

Muminka powodzenia, będzie siostra czy brat? U mnie dziewczyny mają różnice wieku 2l4m i nie było tak źle na początku, a teraz już super, bawią się razem i bardzo kochają

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Będzie ,siostra. Dajesz nadzieję,u nas będzie 2 l różnicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-16, 23:38   #2429
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Masakra .... czas leci za szybko :P
ja od roku jestem sama także nawet jakbym chciała drugie klepnąć to i tak nie mam z kim
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 04:24   #2430
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Magdzia85F Pokaż wiadomość
Hej!


Ja melduję, ze 7.01 na świecie pojawił sie Bartuś. 2 dni przed tp.
Starsza siostra Adunia wytrzymała bez mamy. Nawet z tatą w nocy odwi9zla do szpitala rodząca mamę.
Teraz sie docieramy. Łatwo nie jest.



Gratulacje Dziewczyny!klaski :
U nas nadal dzieci sztuk 1. Drugie w planach ale może bliżej końca roku zaczniemy starania.

Uważam, ze 2 lata to najlepsza różnica, ciężko na początku ale potem razem raźniej
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 12:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.