przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-07, 19:44   #2131
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

U mnie mała porażka ostatnio.. nie wiem co mnie podkusiło, żeby umyć włosy 3 dni pod rząd (codziennie). Teraz znowu myje co drugi dzień, ale to już nie to samo... nieco szybciej się przetłuszczają. Napsułam a już było tak dobrze. Po raz kolejny potwierdzam, że częstsze mycie włosów prowadzi do szybszego przetłuszczania (przynajmniej u mnie).
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-07, 20:05   #2132
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ally, za dwa, trzy dni wszystko powinno wrócić do normy

A ja dzisiaj umyłam włosy szamponem bio aloesowym Nie ma w ogóle SLS, ma jakieś inne detergenty w dalszej części skladu. Mam nadzieję, że włosy go polubią. JAk tak to przerzucę się na delikatniejsze szampony na jakiś czas (;
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 11:15   #2133
iga9
Raczkowanie
 
Avatar iga9
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 152
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

To prawda, że codzienne mycie włosów po tym, jak np. można je myć co 2 dni daje od razu gorsze efekty. Ja bardzo się z tym męczę - basen często "rozwala" mi cały grafik mycia

Niestety oprócz przetłuszczania zaczęły mi znowu bardzo wypadać Używam teraz szamponu Joanny z apteczki babuni https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html razem z odżywkę z tej samej serii.
Włosy nie przetłuszczają się bardziej - spokojne wytrzymują 2 dni. Tak więc szampon nie jest zły

Chatul a co to za aloesowy szampon, który wynalazłaś?
iga9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 21:25   #2134
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ja też myję włosy codziennie. Zawsze wieczorem bo rano nie za bardzo mam czas, ale włosy po południu kolejnego dnia są już kompletnie tłuste. No i postanowiłam zrobić sobie ten "szampon" z korzenia mydlnicy. Jutro mam zamiar przejść się do mojego sklepu zielarskiego i mam nadzieję że tam to będzie, a jak nie to wiecie może czy w aptece to mają?
I jak przygotuję już sobie ten szampon to mogę zrobić jednorazowo większą jego ilość i np. przechowywać potem w lodówce lub normalnie w łazience?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 08:36   #2135
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Ja też myję włosy codziennie. Zawsze wieczorem bo rano nie za bardzo mam czas, ale włosy po południu kolejnego dnia są już kompletnie tłuste. No i postanowiłam zrobić sobie ten "szampon" z korzenia mydlnicy. Jutro mam zamiar przejść się do mojego sklepu zielarskiego i mam nadzieję że tam to będzie, a jak nie to wiecie może czy w aptece to mają?
I jak przygotuję już sobie ten szampon to mogę zrobić jednorazowo większą jego ilość i np. przechowywać potem w lodówce lub normalnie w łazience?
W aptece powinno być
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 08:42   #2136
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
Chatul a co to za aloesowy szampon, który wynalazłaś?
Taki bio z Carrefoura

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Postanowiłam zrobić sobie ten "szampon" z korzenia mydlnicy. Jutro mam zamiar przejść się do mojego sklepu zielarskiego i mam nadzieję że tam to będzie, a jak nie to wiecie może czy w aptece to mają?
I jak przygotuję już sobie ten szampon to mogę zrobić jednorazowo większą jego ilość i np. przechowywać potem w lodówce lub normalnie w łazience?
W aptece na pewno mają jakiś szampon z korzenia mydlnicy. I to zdecydowanie polecam. Bo mydlnica dobrze oczyszcza, a dodatkowo szampon ten będzie dość silny. Sama mydlnica oczyszcza dobrze, ale jest bardzo delikatna. Dla włosów przetłuszczających się czasem za słaba. Także lepiej skusić się na ten apteczny
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 09:05   #2137
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Aha, dziękuję bardzo za odpowiedzi

A polecacie może jakiś konkretny szampon z korzenia mydlnicy czy to raczej obojętne jakiej firmy on będzie?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 09:12   #2138
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Aha, dziękuję bardzo za odpowiedzi

A polecacie może jakiś konkretny szampon z korzenia mydlnicy czy to raczej obojętne jakiej firmy on będzie?
Ja Ci mogę polecić Fitomed Mydlnica lekarska. Są dwa rodzaje: do włosów suchych i do tłustych. Ja mam do suchych, bardzo dobry szampon
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 09:30   #2139
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Do suchych? A nie powoduje on jeszcze większego przetłuszczania?
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 09:38   #2140
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maddzia007 Pokaż wiadomość
Do suchych? A nie powoduje on jeszcze większego przetłuszczania?
O szamponach do włosów przetłuszczających się mówi się, że mogą zwiększać przetłuszczanie, ale do suchych . Ten mi nie zwiększa przetłuszczania (zresztą składem od tego do tłustych prawie się nie różni szczerze mówiąc) i jest łagodny, ale też dobrze myje. I mimo że ma bardzo wodnistą konsystencję bardzo dobrze się pieni (czym byłam bardzo zaskoczona przy pierwszym myciu)
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 09:49   #2141
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Dzięki jestem trochę zielona w tych sprawach więc dziękuję za wytłumaczenie. W takim razie chyba się na niego skuszę. Mam dość zniszczone włosy, może dlatego że regularnie je farbuje dlatego mam nadzieję ze ten szampon mi pomoże

Dziękuję ;*
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 10:01   #2142
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

A to fakt, ja też zauważyłam, że prędzej przetłuści włosy szampon do włosów przetłuszczających niż ten do suchych albo normalnych. Tzn. te so włosów suchych czasem mają olejki natłuszczające, ktore moga obciążyć, ale te dla włosów normalnych nie obciążają.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 11:03   #2143
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Dobrze wiedzieć a ja głupia przez tyle lat używałam praktycznie tylko szamponów do włosów przetłuszczających się z nadzieją że mi pomogą
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 11:08   #2144
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

A mnie naprawdę pomagają szampony przeznaczone do włosów przetłuszczających się. Ale tak samo moja skóra dobrze reagowała na mycie odżywką ;o Sama nie wiem jak to możliwe.

Dzisiaj kupiłam sobie szampon Wax do włosów przetłuszczających się. Będę do stosowała razem z odżywką
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 18:58   #2145
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Byłam dziś w dwóch aptekach i niestety nie mieli tego szamponu Fitomed ale za to kupiłam ten sproszkowany korzeń mydlnicy i na razie tak będę próbowała myć moje kudły
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 14:20   #2146
zanetka007
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdańsk - Mazury
Wiadomości: 2 992
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny Od jakiegoś czasu Was podczytuję, bo też mam problem z włosami.
Wcześniej czytałam o tym sposobie z sodą i teraz Chatul mi przypomniała. I mam pytanie: jak ją stosować? Normalnie dodawać do szamponu kiedy wylewam go trochę na dłoń?

A i jeszcze jedno pytanie, bo przeszukałam forum i nic nie znalazłam (może jakoś źle wpisywałam) Czy któraś z Was stosowała kiedyś płyn do higieny intymnej jako szampon? Niby to ma zniwelować przetłuszczanie się.
__________________
jeden kocha plastik, a ja hh kulturę

- zalatana! studentka -
zanetka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 16:06   #2147
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zanetka007 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Od jakiegoś czasu Was podczytuję, bo też mam problem z włosami.
Wcześniej czytałam o tym sposobie z sodą i teraz Chatul mi przypomniała. I mam pytanie: jak ją stosować? Normalnie dodawać do szamponu kiedy wylewam go trochę na dłoń?
Ja nasypuję trochę sody do kubka, do tego dolewam trochę
szamponu, zalewam wodą i tym myję włosy (;

Cytat:
A i jeszcze jedno pytanie, bo przeszukałam forum i nic nie znalazłam (może jakoś źle wpisywałam) Czy któraś z Was stosowała kiedyś płyn do higieny intymnej jako szampon? Niby to ma zniwelować przetłuszczanie się.
Ciekawe, nie znam tej teorii. A skąd znasz ten sposób?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 21:54   #2148
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zanetka007 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Od jakiegoś czasu Was podczytuję, bo też mam problem z włosami.
Wcześniej czytałam o tym sposobie z sodą i teraz Chatul mi przypomniała. I mam pytanie: jak ją stosować? Normalnie dodawać do szamponu kiedy wylewam go trochę na dłoń?

A i jeszcze jedno pytanie, bo przeszukałam forum i nic nie znalazłam (może jakoś źle wpisywałam) Czy któraś z Was stosowała kiedyś płyn do higieny intymnej jako szampon? Niby to ma zniwelować przetłuszczanie się.
Ja dodaje do szamponu ok. 0,5-1 lyzeczki sody, ale nie rozcienczam juz tego woda. Pamietaj, ze po umyciu wlosow taka mieszanka obowiazkowo trzeba nalozyc na wlosy dobrze nawilzajaca odzywke i ostatnie plukanie wykonac woda z octem

Jesli chodzi o plyn do higieny intymnej to mozna go uzywac do mycia wlosow z racji tego, ze sklad ma zazwyczaj duzo lagodniejszy niz niejeden szampon To cos podobnego do uzywania lagodnych szamponow dzieciecych - jesli nadmiernie nie przesuszaja skory glowy i wlosow to w efekcie nie ma wzmozonego wydzielania sebum i wlosy sie tak szybko nie przetluszczaja
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 05:12   #2149
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Mnie delikatne szampony nie pomagają. Ale ja całe dzieciństwo- poza początkową fazą xD, myłam włosy szamponami ziołowymi. Mojej skóry nie ruszą najmocniejsze detergenty i najsilniejsze konserwanty :P

A ja już mam dość, że drugiego dnia moje włosy kiepsko wyglądają. Czas przyspieszyć proces odtłuszczania kłaczków. Ostatni raz myłam je w środę, kolejne mycie zaplanowane jest na niedzielę. A potem szamponetkowanie przed wyjazdem
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 08:36   #2150
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Mnie delikatne szampony nie pomagają. Ale ja całe dzieciństwo- poza początkową fazą xD, myłam włosy szamponami ziołowymi. Mojej skóry nie ruszą najmocniejsze detergenty i najsilniejsze konserwanty :P
Mycie wlosow szamponami dzieciecymi jak i odzywka powinno byc dobrym sposobem ograniczenia przetluszczania wlosow u osob, ktorych skalp jest mocno przesuszony silnymi detergentami i w efekcie szybciej sie przetluszcza

U mnie sytuacja wyglada podobnie jak u Ciebie Moge myc wlosy czym chce i jak chce i nie sa im straszne zadne detergenty, wiec i mycie lagodnymi szamponami niewiele daje Jednak przyzwyczailam sie juz do uzywania myjadel dzieciecych i po cichutku wierze, ze jakos wlosom pomagam, a przynajmniej nie szkodze
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 10:45   #2151
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

dołączam się
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 14:24   #2152
stricte
Raczkowanie
 
Avatar stricte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 385
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

ja niestety musze stosowac szampony do włosów farbowanych bo inaczej kolor strasznie szybko sie wypłukuje. Szampony do włosów farbowanych i zawarte w nich filtry UV obciążają włosy przez co sie bardziej przetłuszczają i sa oklapnięte.
Zaciekawiło mnie płukanie włosów woda z octem.
nigdy nie próbowałam i moje pytanie : jaki to ma być ocet? może byc normalny czy lepiej winny/ jabłkowy /etc. ?
( dodam że mam włosy w kolorze średni brąz)
__________________
' Cierpienie jest na pewno rodzajem sensu.
Bezsens przecież nie boli.
Bezsens jest obojętnością.'
stricte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 14:31   #2153
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Ja płukałam włosy octem kuchennym.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 16:32   #2154
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
U mnie sytuacja wyglada podobnie jak u Ciebie Moge myc wlosy czym chce i jak chce i nie sa im straszne zadne detergenty, wiec i mycie lagodnymi szamponami niewiele daje Jednak przyzwyczailam sie juz do uzywania myjadel dzieciecych i po cichutku wierze, ze jakos wlosom pomagam, a przynajmniej nie szkodze
U mnie te szampony delikatne wzmagają przetłuszczanie się włosów ;/ Ale to nic, zawsze mam te ziołowe I teraz mam dylemat jaki zestaw na wycieczkę [ poniedziałek-czwartek zabrać ] Wax- odżywka i szampon, czy Joanna Rzepa szampon i tonik. Chyba zwyciężą Waksy, bo szampon mam normalny, a odżywkę w saszetkach. Jednak nie ma sensu brać stu kosmetyków ze sobą :P
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 20:58   #2155
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez stricte Pokaż wiadomość
jaki to ma być ocet? może byc normalny czy lepiej winny/ jabłkowy /etc. ?
Ja uzywam octu jablkowego (gdzies czytalam, ze ten najlepiej nadaje sie do wlosow ) Mozesz probowac tez z octem winnym badz kuchennym

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
U mnie te szampony delikatne wzmagają przetłuszczanie się włosów ;/ Ale to nic, zawsze mam te ziołowe I teraz mam dylemat jaki zestaw na wycieczkę [ poniedziałek-czwartek zabrać ] Wax- odżywka i szampon, czy Joanna Rzepa szampon i tonik. Chyba zwyciężą Waksy, bo szampon mam normalny, a odżywkę w saszetkach. Jednak nie ma sensu brać stu kosmetyków ze sobą :P
Na Twoim miejscu (o ile miejsce w torbie bedzie ograniczone) wzielabym najzwyklejszy szampon i odzywke, najlepiej w saszetkach. Nie wiem czy odprawiasz z Waxem i tonikiem takie rytualy jak ja, ale z doswiadczenia wiem, ze na wycieczkach zwykle nie ma czasu na takie zabawy, kazdy sie chce szybko wykapac, czasami warunki sanitarne czy doplyw cieplej wody sa ograniczone, wiec lepiej sie nie stresowac i te 3-4 dni dac wlosom odpoczac od standardowej pielegnacji
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 21:48   #2156
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu (o ile miejsce w torbie bedzie ograniczone) wzielabym najzwyklejszy szampon i odzywke, najlepiej w saszetkach. Nie wiem czy odprawiasz z Waxem i tonikiem takie rytualy jak ja, ale z doswiadczenia wiem, ze na wycieczkach zwykle nie ma czasu na takie zabawy, kazdy sie chce szybko wykapac, czasami warunki sanitarne czy doplyw cieplej wody sa ograniczone, wiec lepiej sie nie stresowac i te 3-4 dni dac wlosom odpoczac od standardowej pielegnacji
Nie mam w torbie bardzo ograniczonego miejsca, i na szamponie na pewno nie będę go oszczędzać. Z doświadczenia wiem, że szampon się może bardzo przydać (; I z Waksem żadnych cudów nie wyrabiam. Nakładam na mokre włosy nie kilka minut, to akurat wtedy cała się umyję, a potem spłukuję i myję włosy szamponem. Także problematyczne to to nie będzie Myślę, że zda egzamin
I w ogóle to połażę po ukraińskich sklepach może, jak znajdę coś fajnego do włosów to kupię
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 22:42   #2157
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie mam w torbie bardzo ograniczonego miejsca, i na szamponie na pewno nie będę go oszczędzać. Z doświadczenia wiem, że szampon się może bardzo przydać (; I z Waksem żadnych cudów nie wyrabiam. Nakładam na mokre włosy nie kilka minut, to akurat wtedy cała się umyję, a potem spłukuję i myję włosy szamponem. Także problematyczne to to nie będzie Myślę, że zda egzamin
I w ogóle to połażę po ukraińskich sklepach może, jak znajdę coś fajnego do włosów to kupię
Skoro miejsca masz duzo, to to powinno zdac egzamin Ja Waxa stosuje tradycyjnie, tzn. nakladam po myciu na wilgotne wlosy, zakladam worek/czepek, podgrzewam i zmywam dopiero po ok. 20-30 min, dlatego taki rytual na wycieczce moglby sie dla innych wydawac delikatnie mowiac dziwny
A co do zakupow to zycze udanych lowow
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 07:17   #2158
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Skoro miejsca masz duzo, to to powinno zdac egzamin Ja Waxa stosuje tradycyjnie, tzn. nakladam po myciu na wilgotne wlosy, zakladam worek/czepek, podgrzewam i zmywam dopiero po ok. 20-30 min, dlatego taki rytual na wycieczce moglby sie dla innych wydawac delikatnie mowiac dziwny
A co do zakupow to zycze udanych lowow
Nie przejmuję się opiniami innych :P Zresztą wszyscy w klasie u mnie wiedzą, że mam manię włosów. Ale myślę, że jednak czasu by mi nie starczyło. To będzie poważna wycieczka merytoryczna, nie wypoczynkowa [ uroki klasy historycznej :P ]
Czyli co, myślisz, że Wax odżywka i szampon starczą? Do tego oczywiście wezmę coś bez spłukiwania, ale zupełnie nie mam pomysłu co. Ale to na innym wątku się powywnętrzniam xD

No i dzisiaj 4 dzień od mycia włosów. Wyglądają fatalnie, ale trudno. Do jutra muszą przetrwać. Skóra głowy w ogóle nie swędzi więc jest dobrze

A, co do samej odżywki Wax- jeżeli spłuczę ją tylko wodą to mi strasznie przetłuszcza włosy ;o Stąd pomysł by zmywać ją szamponem. Chyba, że lepiej żebym Glorię wzięła. Miejsca dużo nie zajmuje, a jest lekka- na pewno nie obciąży. Hmm.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2009-04-18 o 07:19
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 10:09   #2159
agnieszka015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
GG do agnieszka015
Thumbs down Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cześć Wszystkich;* mam takie pytanie do was, ja myje wlosy codziennie wieczorem a jak wstaje rano to one są tłuste a nawet jak czasami myje je rano przed szkołą to w szkole po kilku godzinach juz zaczynają się przetłuszczać...nie wiem co robić...używam teraz szamponu "Nivea-dla przetłuszczających się włosów" ale jak już wyczytałam, takie szampony moga szkodzić a nie pomagać...Już nie wiem co robić, może mi się tak przetluszczają bo jestem nastolatką i to wiadome, że mogą się przetłuszczać.Bylabym wam bardzo wdzięczna ..gdybyście mi pomogły...Naprawde to dla mnie ważne.Tu już nie chodzi o to, że musze je myć co jakiś czas, moge codziennie, tylko zeby one były przez cały dzień puszyste( bo dodam , że są przyklapnięte nawet odrazu po umycie, i strasznie szybko tluszczą się na powierzchni glowy)...Z gory dziękuje wam wszystkim za pomoc
agnieszka015 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-18, 10:17   #2160
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez agnieszka015 Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkich;* mam takie pytanie do was, ja myje wlosy codziennie wieczorem a jak wstaje rano to one są tłuste a nawet jak czasami myje je rano przed szkołą to w szkole po kilku godzinach juz zaczynają się przetłuszczać...nie wiem co robić...używam teraz szamponu "Nivea-dla przetłuszczających się włosów" ale jak już wyczytałam, takie szampony moga szkodzić a nie pomagać...Już nie wiem co robić, może mi się tak przetluszczają bo jestem nastolatką i to wiadome, że mogą się przetłuszczać.Bylabym wam bardzo wdzięczna ..gdybyście mi pomogły...Naprawde to dla mnie ważne.Tu już nie chodzi o to, że musze je myć co jakiś czas, moge codziennie, tylko zeby one były przez cały dzień puszyste( bo dodam , że są przyklapnięte nawet odrazu po umycie, i strasznie szybko tluszczą się na powierzchni glowy)...Z gory dziękuje wam wszystkim za pomoc
Nie ma sposobu, który działa na wszystkich. Ja bym przede wszystkim zmieniła szampon na jakiś ziołowy. Poza tym jeśli masz jasne włosy to możesz po prostu rano posypywać je podrem dla dzieci i wyczesać go trochę. Włosy są wtedy dłużej świeże.
Jedna osoba też pisała, że na mokre słowy nakłada piankę alkoholem. Też możesz spróbować.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 21:41:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.