Luteina - wątek zbiorczy! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-20, 17:17   #181
pysianiulka
Przyczajenie
 
Avatar pysianiulka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 29
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

Tak byłam, i wtedy nawet mnie nie badała, tylko powiedziała że tabletki pomogą... :/ a tu niestety nie... :/ ale pójdę jeszcze raz ;-). Heh nie mam wyjścia...
__________________
dbam o włoski
rośnijcie rośnijcie

12.08. - piję pokrzywkę
13.08. - łykam humavit

jest:45 cm
będzie:52 cm
pysianiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 15:09   #182
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Dot.: luteina 50 nie wywołała okresu ??

ja brałąm przez 3 cykle i przytyłam, oraz zatrzymała mi sie woda w organizmie...
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 09:03   #183
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Luteina- Tycie?

Przez niską masę ciała mam nieregularny cykl (zapewne) dostałam luteinę. Mam brać 2x dziennie po 1 tabl, przez 5 dni x dwa miesiące- czy mam obawiać się przytycia?
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 09:21   #184
Judyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 128
Dot.: Luteina- Tycie?

Witajcie.

Ja biore luteine kilka miesięcy i........
nie przytyłam ani grama - wręcz przeciwnie

Pozdrawiam
Judyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:51   #185
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Luteina- Tycie?

Dobrze że tu trafiłam, bo właśnie ja chyba tez jestem tym przypadkiem co tyje po luteinie Tylko że teraz już wiem po czym.

Tylko, że ja nie biorę luteiny pod język a dopochwowo już od dwóch cykli i przytyłam juz ok. 3kg.
I tak właśnie nie moglam znaleźć przyczyny tego mojego tycia, bo ani więcej nie jem, nie zmieniłam jakoś trybu życia na bardziej siedzący, chodziłam na fitness... a kg coraz wiecej...

Teraz biorę ostatni już raz i zobaczymy jak to bedzie później, chciałabym żeby tak jak te kg się pojawiły, żeby zniknęły, czyli bez wysiłku... A jak nie to cóż... będę musiała z nimi walczyć, grrrr...

Może ktoś kto przechodził tez tycie po luteinie powie jak to jest później? Plisssss
__________________
Kici, kici...


Nie mieć nic do zrobienia to żadna atrakcja.
Radością jest mieć mnóstwo do zrobienia i tego nie robić
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 15:05   #186
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Luteina- Tycie?

Właśnie, czy po zaprzestaniu brania waga spada znowu? Mi pani ginekolog powiedziała dzisiaj, że może zatrzymać mi się woda i trzymać tak 10 dni około od momentu rozpoczęcia brania, a potem wszystko wróci do normy... kurde, w końcu zdrowie jest najważniejsze...
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 08:27   #187
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Luteina- Tycie?

Wzięłam już połowę Luteiny na ten miesiąc i schudłam 1 kg... ciekawe ^^ Żadnego zatrzymania wody w organiźmie, wzmożonego apetytu, tudzież innych skutków ubocznych, opórcz nudności około 3h po zażyciu, które zaraz przechodzą Czy mogę mieć nadzieję, że antykoncepcja hormonalna też nie wywoła żadnych skutków ubocznych u mnie? (wiem, że to nie to samo- pytanie proforma)
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-28, 15:53   #188
Koles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Dot.: Luteina- Tycie?

Niez nam sie dokładnie na tym ale mam pytanie:mój znajomy brał luteine i przytyl po nie 5 kilo czy zażywanie tego leku przez facetów zagraża życiu??
Koles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 16:02   #189
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Luteina- Tycie?

A po co kolega to brał? (tak z ciekawości się pytam )
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 08:30   #190
Koles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2
Dot.: Luteina- Tycie?

żeby zbrubnąc
Koles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 12:41   #191
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Luteina- Tycie?

Hie, głupi pomysł, bo każdy ma inny organizm i różnie reaguje na hormony Myślę, że nie zaszkodzi, aż tak, ale jakieś skutki pewnie będą.
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-29, 13:35   #192
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Luteina- Tycie?

Cytat:
Napisane przez Koles Pokaż wiadomość
Niez nam sie dokładnie na tym ale mam pytanie:mój znajomy brał luteine i przytyl po nie 5 kilo czy zażywanie tego leku przez facetów zagraża życiu??
To o niczym nie swiadczy Hormony to nie cukierki i nie bierze sie ich od tak sobie. Jak komus sa przepisywane to wyglada na to, ze ma zaburzenia gospodarki hormonalnej i musi je przyjmowac Ja bralam luteine i nie tylam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 14:47   #193
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Luteina- Tycie?

Wiecie co dziewczyny, ale tak sie zastanawiam jak to jest tak naprawde z tym tyciem po tabletkach (nie tylko po luteinie ale rownież po tabletkach anty). Przeciez tyje się od jakis kalorii, które dostarczamy organizmowi...

Ja wręcz jem mniej niż wcześniej, ruchu mam tyle samo, a jak juz wcześniej napisałam po ok. 2 mies brania luteiny przytyłam ok. 3kg.
Nie wiem, może to jest tak, że spowalnia się proces przemiany materii, czy cuś Nie znam sie na tym ale ciekawi mnie to jak można jesć mniej i ciągle tyć ?
__________________
Kici, kici...


Nie mieć nic do zrobienia to żadna atrakcja.
Radością jest mieć mnóstwo do zrobienia i tego nie robić
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 15:16   #194
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Luteina- Tycie?

za gospodarkę energetyczną naszego organizmów również odpowiadają hormony, tyle że trochę inne niż te odpowiedzialne za płodność i np. babskie cechy fizjonomii. (zresztą akurat hormony regulują w organizmie dokładnie wszystko - taka np. sekretyna powoduje powstawanie żółci i soku jelitowego, a w dalszej konsekwencji - powoduje trawienie pewnych kategorii związków).

w niektórych przypadkach przyjmowanie leków hormonalnych może powodować zachwianie normalnych procesów i powodować tycie/chudnięcie/nudności/bóle głowy. nie od wczoraj wiadomo, że jeśli w organizmie brakuje jakiegoś związku, to "szuka" on źródeł podobnego. niedobory wapnia organizm uzupełnia wzmożoną przyswajalnością magnezu - podobnie się dzieje, gdy z hormonami dochodzi do jakiś nadmiarów i niedoborów.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 10:25   #195
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Luteina- Tycie?

No tak, wczoraj byłam u gina i mam brać nadal luteine (za duza prolaktyna :/) Ehhhh, zobaczymy czy to jeszcze wpłynie jakoś na moją wage, a póki co chyba zacznę sie bardziej kontrolowac z jedzonkiem, a nie jak do tej pory - wszystko na co miałam ochotę...
__________________
Kici, kici...


Nie mieć nic do zrobienia to żadna atrakcja.
Radością jest mieć mnóstwo do zrobienia i tego nie robić
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 13:29   #196
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
krwotok po luteinie

Dzień dobry,
panie doktorze w czerwcu poroniłam w 11 tc, miałam wykonany zabieg łyżeczkowania. Myślałam że miesiączkę dostanę po 26 dniach jak zwykle niestety nie przyszła. ok 45 dnia dostałam lekko krwawych upławów, trwało to 5 dni, myślałam że to taka dziwna miesiączka. W 49 dniu po zabiegu zgłosiłam się z tym do lekarza (wcześniej na wizycie kontrolnej mówił żeby jeszcze poczekać, że może się pojawi sama) endometrium miało 16 mm i widoczny był niepęknięty pęcherzyk w prawym jajniku, dostałam luteinę 2X1 na 10 dni miesiączka pojawiła się po 4 dniach (53 dni po zabiegu) pierwszy dzień to było zwykłe krwawienie więc odstawiłam luteinę, drugi dzień okazał się straszny dostałam krwotoku, lekarz kazał przyjmować cyclonamine 3x2 niestety po 2 dniach krwotok nie ustępował. Zgłosiłam się do niego do gabinetu, zbadał mnie i niczego podejrzanego nie widział. Powiedział że musiało się wszystko rozregulować ;/ Kazał spowrotem przyjmować luteinę 2x1 i cyclonaminę 3x2 przez 10 dni. Jeśli krwawienie nie ustąpi to zastosuje estrogen.

Gnębi mnie to czy jego zalecenie jest słuszne? Wkońcu cyclonamina ma zmniejszyć krwawienie, a luteina jest na wywołanie.
Jestem tak skołowana że nie wiem co począć. Ja najchętniej odstawiłabym luteine, nie wiem co zrobić. Nie chciałabym sobie zaszkodzić.
Proszę o wypowiedzenie się w tej kwestii.
__________________

Natalia, moje szczęście 10 luty 2009
---------------------------------------------------
Kocham Cię
www.suwaczek.pl/cache/73f8097926.png
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 13:46   #197
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: krwotok po luteinie

skarbie luteina nie jest tylko na wywolanie-zaufaj lekarzowi

"Wskazania do stosowania
Stany niedoboru endogennego progesteronu pod postacią zaburzeń cyklu miesiączkowego, bolesnego miesiączkowania,cykli bezowulacyjnych, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, czynnościowych krwawień macicznych.
Endometrioza
Zapłodnienie in vitro
Niepłodność związana z niedomogą lutealną
Poronienia nawykowe i zagrażające na tle niedoboru progesteronu
Niewydolność fazy lutealnej okresu przedmenopauzalnego
Hormonalna terapia zastępcza
(Progesteron jest stosowany u kobiet po menopauzie z zachowaną macicą,
otrzymujących hormonalna terapię zastępczą, celem ochrony endometrium) "
http://www.adamed.pl/produkty.asp?who=1&id=5&lang=pl
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 14:42   #198
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Dot.: krwotok po luteinie

sylwia-zuza ulotkę przeczytałam już kilka razy,
luteiny nie podaje się w przypadku niezdiagnozownych krwawień z dróg rodnych. Dzisiejsze USG pokazało że endometrium jest już tak cieniutkie ze nie złuszcza się i gin tak naprawdę nie potrafił mi odpowiedzieć dlaczego pojawił się ten krwotok, stąd moje obawy.
__________________

Natalia, moje szczęście 10 luty 2009
---------------------------------------------------
Kocham Cię
www.suwaczek.pl/cache/73f8097926.png
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 15:23   #199
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: krwotok po luteinie

hmmmmm to moze wybiesz sie do innego lekarza....... ja po lyzeczkowaniu nie mialam takich problemow
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-16, 07:35   #200
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Dot.: krwotok po luteinie

sylwiu przestałam brać cyclonamine bo dostałam gorączki, podjechałam do apteki i porozmawiałam z panią tam pracującą. Powiedziała że jej koleżanka przeszła to samo co ja i zaproponowała zamiast cyclonamine hemorigen, ziołowe tabletki na krwawienia z macicy. Z dużymi obawami wzięłam też luteinę. Dzisiaj jest już mniejsze krwawienie takie typowo miesiączkowe. Ten krwotok strasznie mnie osłabił, dwa dni bolała mnie głowa i czuję się strasznie śpiąca i żmęczona. Dobrze że za dwa dni weekend to oddychnę trochę.
Dziękuję za zainteresowanie
__________________

Natalia, moje szczęście 10 luty 2009
---------------------------------------------------
Kocham Cię
www.suwaczek.pl/cache/73f8097926.png
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 08:52   #201
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: krwotok po luteinie

duzo odpoczywaj -i lykaj witaminki- 3maj sie bedzie dobrze
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 19:05   #202
stolarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Luteina- Tycie?

Przeczytałam wszystkie wasze komentarze. Sama mam cieżką przeszłość po luteinie... zażywałam ponad rok- dopochwowo. Strasznie przytyłam... nie mieszczę się w spodnie, czuje sie strasznie. Zmieniałm lekarza- ginekologa i usłyszałam że oluteina to lek starej generacji i sa takie efekty. Teraz nie wiem jak schudnać. Odstawiłam luteinę i lekarz proponuje mi środki antykoncepctjne te nowej generacji- po nich moge zrzucić trochę ciałka.
stolarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 16:24   #203
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Luteina- Tycie?

tez kiedys bralam luteine ale to juz wieki temu bylo. Slyszalam ze te srodki starej generacji zatrzymuja wode w organizmie i dlatego przybieramy cialka
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 16:26   #204
madziunia280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 5
problem z luteina 50;)

mam bardzo nieregularne cykle i ginekolog zprzepisal mi luteine 50 mam ja brac 2 razy dziennie od 19 do 25 dnia cyklu. Na ulotce pzreczytalam ze jest to lek stosowany rowniez w leczeniu nieplodności wiec czy to mozliwe ze w jakis sposob zwiekszy moja plodnosc? moze lepiej bedzie jesli powstrzymam sie od wspolzycia? oczywiscie sposuje antykoncepcje(prezerwatyw a+ patentex i staram sie wspołżyc w dni bezplodne) ale sama nie wiem... prosze o rade
madziunia280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 18:13   #205
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Clotrimazol i Luteina

Czy mogę jednoczesnie zastosować Clotrimazol w tabletkach dopochwowych i Luteinę rowniez w tabletkach dopochwowych?Czy odstawic Clotrimazol a stosowac tylko luteine? Nie ukrywam ze wolalabym nie przerywac leczenia Clotrimazolem ale Luteina tez nie. Biore ja poniewaz mialam problemy hormonalne,niski poziom progesteronu i wysoki testosteronu.Prosze o odpowiedz!
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 23:57   #206
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: problem z luteina 50;)

luteina jest przepisywaa rowniez zeby podtrzymac ciaze i zwiekszyc mozliwosc zaplodnienia..skoro stosujecie i gumki i pantex nie ma sie co bac plemniczki przez to tak szybko nie przeplyna
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 15:29   #207
_Agnieszka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9
Dot.: problem z luteina 50;)

Luteina ułatwia zajście w ciążę, więc trzeba być bardziej ostrożnym podczas jej przyjmowania.
__________________

_Agnieszka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 17:23   #208
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: problem z luteina 50;)

owszem luteina wspomaga wiele rzeczy u kobiety, tak jak i wspomaga oczy...wiec nie zaszkodzi..ale jesli stosujecie takie zabezpieczenie to naprawde nie musicie sie martwic...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 12:24   #209
lady_megan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16
Dot.: Luteina- Tycie?

a czy ktoras z was miala problemy z cera w czasie zazywania luteiny? ja przez okres 10 dni kiedy malam ja brac dostalam strasznego wysypu tradziku na twarzy...szok..czy to normalne? i czy to prawda że zazywanie luteiny moze spowaodowac powiekszenie piersi ;> ???
lady_megan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 08:46   #210
stolarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Luteina- Tycie?

Tak, u mnie poza zwiększeniem wagi napuchły mi piersi, miałam nienaturalnie większe a czasami jeszcze bolące. Jeśli chodzi o trądzik to pojawił się... TO jest lek starej generacji i już się go nie uzywa. Dobrze że w końcu trafiłam na dobrego lekarza który mi pomógł. NIestety wiele zależy od pogladów lekarza. Nie chodźcie do starych lekarzy- jeszcze kobiet. Moja lekartka była miała jakieś polityczne przekonania i odrzucała już na wstępie tabletki antykoncepcyjne...
stolarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-12 21:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.