Blablacar - co sądzicie o tym portalu? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-13, 20:08   #61
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
ja korzystałam z blablacar kilka razy, za każdym razem jako kierowca i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o część 'przygotowawczą' to jest część tragiczna.. mnóstwo telefonów, w ostatniej chwili ludzie się rozmyślają - dobrze, jeśli dają znać. Kiedyś umówiłam się taką jedną gwiazdą, czekalam na nią 40 minut na wyznaczonym miejscu, bo podczas umawiania się wspomniała, że może się chwilę spóźnić.
Telefonu nie odbierała, nie odpisywała na smsy, w końcu pojechałam. Po 5 godzinach jazdy, kiedy ja już byłam prawie u celu podróży, oddzwoniła i powiedziała, że ona jednak rezygnuje z wyjazdu. Serio? :/

Sytuacje, że ktoś zadzwonił, umówił się, ja odmawiałam kolejnych chętnych i w końcu dostaję wiadomość, że pierwsza osoba się rozmyśliła - sytuacje nagminne.

Poza tym - zawsze podczas dodawania przejazdów proszę o informację, czy osoba chętna na wspólny przejazd jest rozmowna, czy ma zamiar iść spać (w długie trasy jeżdżę w zasadzie w nocy) - wtedy nie przygotowuję hałaśliwej płyty, tylko coś "i pode mnie i pod pasażera". Zdarzyła mi się kiedyś para, która najpierw obiecywała, że będzie rozmawiać, w zasadzie to gęby im się nie zamykają, a w samochodzie, mimo że nie spali, na wszystkie proby zagajenia rozmowy odpowiadali półsłówkami :/

I jeszcze zdarzyła mi się pewna pasażerka, która narzekała na to, że jadę za szybko. Staram się jeździć przepisowo, w zabudowanym trzymam prędkość przepisową, ale ona narzekała, kiedy przekraczałam 80km/h ... na autostradzie :| Teatalnie zakrywała rękami oczy i popiskiwała "Za szybko! Za szybko!!".
Myślałam, że ją wywalę z tego samochodu.




A tak, to ogólnie jest super sprawa - ktoś dorzuca mi się do paliwa
Chyba bym to zrobiła

Ja jechałam w jedną i drugą stronę z tym samym kolesiem (różnym składem). Wszystko w porządku, bezpieczna jazda, na czas itd. Ale jak na godzinę przed zobaczyłam, że do mnie dzwoni, to się zestresowałam, że odwołuje/przesuwa godzinę, a on potwierdzał, czy na pewno jadę.

Na trasie do rodziców oszczędzam godzinę drogi i 5-10 zł, jednak najważniejsze dla mnie jest to, że z miejscowości, w której mieszkam ostatni bezpośredni transport jest wcześniej niż koniec mojej pracy.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 21:15   #62
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Na trasie do rodziców oszczędzam godzinę drogi i 5-10 zł, jednak najważniejsze dla mnie jest to, że z miejscowości, w której mieszkam ostatni bezpośredni transport jest wcześniej niż koniec mojej pracy.
U mnie o tyle lepiej, że w dwie strony blablacarem płacę ciut więcej niż za studencki pekaesem w jedną stronę, który nie dość, że jeździ raz na dobę to jeszcze rano i w ogóle to autobus nie zachęca do podróży i jakieś 2,5-3 godzin w zależności jakie warunki i kto jak szybko jedzie
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 20:22   #63
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Chyba bym to zrobiła
aż sobie zapisałam jej nr telefonu, gdybym kiedyś wrzuciła nowy przejazd i ona znowu chciałaby się ze mną zabrać zakazałam też tztowi odbierać połączenia od niej w razie czego
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 20:15   #64
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

w piątek moja pierwsza podróż z blabla trochę mam cykora...
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 22:16   #65
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez Blue sky Pokaż wiadomość
w piątek moja pierwsza podróż z blabla trochę mam cykora...
Jeszcze nie słyszałam o skrajnie złych przypadkach podróżowania z BlaBla, więc nie masz się czego obawiać
Ja również mam doświadczenie z BlaBla jako kierowca, pozytywne
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 14:39   #66
Magdalenja
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenja
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 351
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Super sprawa i moim zdaniem nie ma się czego bać. Wiadomo nie należy też bezgranicznie ufać, ale jakoś nie słyszałam żeby ktoś korzystający z bla bla został porwany, zgwałcony, sprzedany etc.
Jechałam z zagranicy do Polski i zapłaciłam o połowę mniej niż np za busa.
Magdalenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 12:44   #67
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

ja nawet wczoraj wracałam do domu.
i się rozpadało i chłopak zaproponował, że podwiezie mnie nawet pod dom.

polecam
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 19:06   #68
lotnica
Raczkowanie
 
Avatar lotnica
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: niebko
Wiadomości: 241
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

czeka mnie niedługo podróż na trasie Warszawa-Katowice i najtaniej wychodzi jechać z kimś z blablacar. strasznie się obawiam jechać z kimś obcym. ale najszybciej i najważniejsze, że po taniości - a budżer mam ograniczony
W jakich ludzi celować na pierwszą podróż? jak wybrać, by było najbezpieczniej?
lotnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:31   #69
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez lotnica Pokaż wiadomość
czeka mnie niedługo podróż na trasie Warszawa-Katowice i najtaniej wychodzi jechać z kimś z blablacar. strasznie się obawiam jechać z kimś obcym. ale najszybciej i najważniejsze, że po taniości - a budżer mam ograniczony
W jakich ludzi celować na pierwszą podróż? jak wybrać, by było najbezpieczniej?
szczerze? nie mam pojęcia. Korzystałam kilka razy i z potwierdzonych i nowych
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 19:33   #70
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

I ja wybieram się w podróż bez samochodu. Rozważałam autobus prywatnego przewoźnika i bla bla.
No i czas przejazdu taki sam, cena ta sama


Ja chyba bardzo otwarta jestem i wierzę w ludzi, bo nawet nie zastanawiałam się nad niebezpieczeństwami które mogą czyhać we wspólnej podróży.
Od najmłodszych lat korzystam z jazdy na stopa. Najpierw jako pasażerka, potem jako kierowca. Jakoś tak czuję się zobowiązana zabierać ludzi żeby odwdzięczyć się za te setki podwózek.
Miałam niemiłe sytuacje i aż tak nieprzyjemną, że uciekłam z auta. Jednak większość podróży była normalna.
Nie spotkało mnie nigdy coś takiego, że zatrzymuję się bo widzę sympatyczną młodą dziewczynę, a z lasu wypada banda zbirów.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 20:20   #71
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Witajcie,
pojechałam blablacar, nikt mnie nie zgwałcił, nie okradł itd.
Choć nie było o czym rozmawiać, dojechałam do celu bezpiecznie i komfortowo, a to się liczy.
Z pewnością jeszcze skorzystam z tej formy podróżowania.
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-06, 12:00   #72
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Jak to działa? Wystarczy się zarejestrować i już korzystać, czy są jeszcze jakieś dodatkowe procedury? Co sadzicie o tym co ludzie piszą o blabla na tej stronie: xxx ? myslcie, ze te historie sa prawdziwe, czy ludzie sciemniaja? masakra!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-09 o 10:35 Powód: reklama w każdym post
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 13:31   #73
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

A macie coś takiego, że czujecie presję, że trzeba cały czas podtrzymywać rozmowę w samochodzie? Korzystaliśmy ostatnio z blablacara i wszystko poszło elegancko, ale czułam się głupio, jak po pół godzinie gadki szmatki ułożyliśmy się wygodnie z chłopakiem i zasnęliśmy na resztę trasy Ale naprawdę chciało nam się spać...
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 14:11   #74
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Kilka razy jechałam z moim chłopakiem jako kierowcą i dobieraliśmy towarzyszy z blabla - głównie dziewczyny, z reguły krótka rozmowa, a później każda spała, słuchała muzyki albo czytała (co dla mnie było super).
Raz jechaliśmy z młodą dziewczyną (ok. 22 - 23) lata, która skończyła licencjat z dyplomacji europejskiej i przeprowadziła się do Warszawy żeby studiować prawo (w momencie naszej rozmowy była raptem po pierwszym roku albo nawet w trakcie pierwszego roku). Przez ok. pół godziny zrobiła nam wykład, jakie to studiowanie prawa jest trudne i wymagające i ona wprawdzie nie wie co studiujemy, ale studiowanie prawa jest TAKIE wyjątkowe itp. i och i ach i jak to się było trudno dostać, to nawet sobie nie wyobrażamy (generalnie miła dziewczyna, ale w głosie pobrzmiewała lekka wyższość no bo przecież studiuje prawo, hello). Następnie spytała, co robimy / co studiujemy. Jestem radcą prawnym

Drugą sytuację znam od koleżanki z pracy - również jechała ze swoim chłopakiem jako kierowcą (co było zaznaczone w opisie tzn. że jedno miejsce jest już zajęte, bo jedzie dziewczyna kierowcy) i chcieli dobrać dwie osoby z blabla. Jako jedna z towarzyszek podróży zgłosiła się pewna pani w wieku 45 - 50 lat. Po tym jak po nią pojechali pani bardzo się oburzyła ponieważ moja koleżanka (dziewczyna kierowcy) zajęła miejsce z przodu, a przecież to ona (ta pani) jest starsza i jej się to miejsce należy. W konsekwencji resztę podróży spędziła obrażona i na koniec rzuciła uwagę o niewychowanej młodzieży (koleżanka i jej chłopak w wieku 26 lat). Nie miała choroby lokomocyjnej (a przynajmniej o niej nie wspomniała) tylko uznała automatyczne, że z racji wieku miejsce honorowe z przodu należy jej się jak psu zupa.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 08:00   #75
Paww
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Ja polecam BLA BLA - jeżdżę i żyję - nie dość że tanio to poznałam mnóstwo fajnych osób

Wystarczy się zarejestrować xxx

i szukać połączenia

Polecam wszystkim

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-12 o 11:33 Powód: reklama
Paww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-09 09:00:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.