Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-11, 10:13   #1
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279

Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat?


Naukę angielskiego zakończyłam na poziomie mniej wiecej B2. Chcę iść na kurs C1, który przygotowuje też do egzaminu CAE. Zastanawiam się, czy ten egzamin jest konieczny, by deklarować poziom języka C1 w CV? Czy wystarczy ukończenie kursu?
Stresuje mnie wizja egzaminu, bo moja bierna znajomość języka (czytanie i odbiór ze słuchu) jest dużo lepsza niż czynna, zwłaszcza mówienie, i nie czuję się na siłach, by przystąpić do międzynarodowego egzaminu ustnego. Wolalabym iśc po prostu na kurs, bo już to pozwoli mi podszlifować mój "szkolny" angielski, ale czy to wystarczy w pracy?
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-11, 20:55   #2
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 146
Dot.: Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat?

Zależy od pracodawcy i pracy, którą będziesz wykonywać i przede wszystkim od tego czy będziesz często musiała się w niej posługiwać w j. angielskim.
Z mojego punktu widzenia taki kurs przygotowujący do egzaminu jest lepszy, bardziej motywujący do nauki, niż "zwykły" kurs i nie jest zobowiązujący do przystąpienia do egzaminu.
woven_by_wind jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-12, 07:24   #3
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279
Dot.: Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat?

Cytat:
Z mojego punktu widzenia taki kurs przygotowujący do egzaminu jest lepszy, bardziej motywujący do nauki, niż "zwykły" kurs i nie jest zobowiązujący do przystąpienia do egzaminu.
Biorę pod uwagę tylko kurs przygotowujący do egzaminu, ale samo podejście do egzaminu nie jest przecież obowiązkowe, jest dodatkowo płatne i zastanawiam się, czy warto. Boje się, ze nie zdam części ustnej albo zdam ją słabo, bo nie wierzę, że kurs podszlifuje mój mówiony angielski w wystarczającym stopniu, mam z tym naprawdę spooore problemy. O ile obecnie moje rozumienie angielskiego i gramatykę na B2 oceniam na 4-5, to mówienie na słabe 2 :P

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2022-04-12 o 07:26
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-14, 20:58   #4
grudniowa
Rozeznanie
 
Avatar grudniowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 732
Dot.: Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat?

Cytat:
Napisane przez woven_by_wind Pokaż wiadomość
Zależy od pracodawcy i pracy, którą będziesz wykonywać i przede wszystkim od tego czy będziesz często musiała się w niej posługiwać w j. angielskim.

Dokladnie to. W korpo musisz mniej wiecej umiec sie dogadac, bo pracownicy sa z roznych krajow i spotkania czesto sa po angielsku, korespondencja zreszta tez.

Czasami w ogloszeniu pisze czy jakis jezyk obcy jest konieczny czy tylko jako plus. Czasem (tak bylo w wypadku mojej kuzynki) wystarczyl bardzo podstawowy angielski i zadeklarowany pozniejszy udzial w kursie (ktory oczywiscie robila.)


Edit: Generalnie certyfikat udowadnia po prsotu, ze umiesz posluzyc sie danym jezykiem i na jakim poziomie. Gdybys poprzednio pracowala np w UK to podejrzewam, ze nikt nawet by nie pytal, bo zalozonoby, ze ten jezyk znasz.
__________________
Zawsze miej plan B.

Edytowane przez grudniowa
Czas edycji: 2022-04-14 o 21:02 Powód: dopisek
grudniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-15, 10:12   #5
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat?

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Naukę angielskiego zakończyłam na poziomie mniej wiecej B2. Chcę iść na kurs C1, który przygotowuje też do egzaminu CAE. Zastanawiam się, czy ten egzamin jest konieczny, by deklarować poziom języka C1 w CV? Czy wystarczy ukończenie kursu?
Stresuje mnie wizja egzaminu, bo moja bierna znajomość języka (czytanie i odbiór ze słuchu) jest dużo lepsza niż czynna, zwłaszcza mówienie, i nie czuję się na siłach, by przystąpić do międzynarodowego egzaminu ustnego. Wolalabym iśc po prostu na kurs, bo już to pozwoli mi podszlifować mój "szkolny" angielski, ale czy to wystarczy w pracy?
W pracy najważniejsza jest umiejętność mówienia i pisania maili. Certyfikat nie jest potrzebny, nikt na to nie patrzy. Na rozmowie kwalifikacyjnej prowadzą z Tobą dyskusję po angielsku i wiedzą czy sobie poradzisz czy nie. Czasem całe rozmowy są po angielsku. Na twoim miejscu zainwestowałabym w rozmowy z native speakerem. W pracy nikogo nie interesuje czy znasz stronę bierną i słówka 'high level" tylko czy można się z Tobą porozumieć
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-15, 10:28   #6
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 146
Dot.: Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat?

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
W pracy najważniejsza jest umiejętność mówienia i pisania maili. Certyfikat nie jest potrzebny, nikt na to nie patrzy. Na rozmowie kwalifikacyjnej prowadzą z Tobą dyskusję po angielsku i wiedzą czy sobie poradzisz czy nie. Czasem całe rozmowy są po angielsku. Na twoim miejscu zainwestowałabym w rozmowy z native speakerem. W pracy nikogo nie interesuje czy znasz stronę bierną i słówka 'high level" tylko czy można się z Tobą porozumieć
Też myślę, że inwestycja w dobrego native speakera to najlepszy pomysł.
woven_by_wind jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-17, 02:26   #7
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat?

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Naukę angielskiego zakończyłam na poziomie mniej wiecej B2. Chcę iść na kurs C1, który przygotowuje też do egzaminu CAE. Zastanawiam się, czy ten egzamin jest konieczny, by deklarować poziom języka C1 w CV? Czy wystarczy ukończenie kursu?
Stresuje mnie wizja egzaminu, bo moja bierna znajomość języka (czytanie i odbiór ze słuchu) jest dużo lepsza niż czynna, zwłaszcza mówienie, i nie czuję się na siłach, by przystąpić do międzynarodowego egzaminu ustnego. Wolalabym iśc po prostu na kurs, bo już to pozwoli mi podszlifować mój "szkolny" angielski, ale czy to wystarczy w pracy?
Ja idac do mojej obecnej pracy na rozmowe mialam FCE i nie zdalam go jakos super.Zalezy tez o jakie stanowisko sie starasz,bo oprocz znajomosci jezyka czesto potrzebne jest konkretne doswiadczenie.Moj poziom znajomosci jezyka na rozmowie sprawdzal tlumacz przysiegly i tak sie tym faktem zestresowalam ze szok,ale dalam rade i prace dostalam Dodam ze wczesniej nie uzywalam jezyka obcego i moja znajomosc opierala sie ja tym co wynioslam z kursow.Po przyjeciu do pracy chodzilam na kurs organizowany przez pracodawce.Generalnie jesli chodzi o maile to np.w mojej pracy posluguje sie "regulkami",bo czynnosci ktore wykonuje sa powtarzalne.Oczywiscie zdaza sie ze mam szkolenia po angielsku nt.nowych produktow, telekonferencje z klientami (mam samych z zagranicy),ale po tylu latach nabralam juz wprawy Oczywiscie nadal robie bledy,ale nie przejmuje sie tym zbytnio.
Jesli masz opory odnosnie mowienia to zainwestowalabym w typowy kurs konwersacyjny i moim zdaniem wcale nie musi to byc native speaker.Obecnie ucze sie kolejnego jezyka (od podstaw) i zajecia mam z babeczka po filologii i jak gramatyke tlumaczy po polsku tak reszta juz tylko w jezyku obcym.
Takze nie stresuj sie,wysylaj CV i po paru rozmowach ocenisz czy Twoj angielski jest wystarczajacy,czy jednak potrzebujesz jeszcze go podszlifowac
Dodam jeszcze ze ja nigdy w CV nie umieszczalam imformacji ze mam B1czy B2,tylko "dobry"/"bardzo dobry"
Powodzenia!
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś

Edytowane przez antena22
Czas edycji: 2022-04-17 o 02:28
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-21, 12:19   #8
Deuko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 14
Dot.: Angielski w pracy - czy konieczny jest certyfikat?

Certyfikat na pewno pomaga przebić się Twojemu CV jeśli w pracy jest wymagany komunikatywny angielski bo często się zdarza że ludzie deklarują duuuuużo lepszą znajomość języka niż jest to faktycznie a taki certyfikat już coś pakazuje.

A tym że mówienie masz gorsze niż pozostałe części to się nie przejmuj, to normalne i znaczna większość osób tak ma.
Deuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-21 13:19:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.