Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-23, 22:03   #1
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
hej
Mam pytanie. Kupiłam antyperspirant Lady Speed Stick w żelu. Na opakowaniu widnieje data 07/2011 i zastanawiam się czy jest to data produkcji czy data ważności. Nie mogę tego rozszyfrować:/ Oprócz tego na opakowaniu widnieje obrazek "otwarty słoiczek 12M" -czyli zużyć w ciągu 12 miesięcy od otwarcia, tylko.. ta data mnie niepokoi. Czy ktoś coś wie na ten temat? Byłabym wdzięczna, bo intryguje mnie to no.

Może nie na tym forum napisałam...

Ej jak któraś ma dezodorant Lady Speed Stick Gel ,jakbyście mogły zobaczcie jaka jest data na spodzie opakowania i napiszcie. Byłabym wdzięczna.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-24 o 10:59
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:07   #2
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
hej
Mam pytanie. Kupiłam antyperspirant Lady Speed Stick w żelu. Na opakowaniu widnieje data 07/2011 i zastanawiam się czy jest to data produkcji czy data ważności. Nie mogę tego rozszyfrować:/ Oprócz tego na opakowaniu widnieje obrazek "otwarty słoiczek 12M" -czyli zużyć w ciągu 12 miesięcy od otwarcia, tylko.. ta data mnie niepokoi. Czy ktoś coś wie na ten temat? Byłabym wdzięczna, bo intryguje mnie to no.
Otwarty słoiczek, czyli symbol PAO (Period After Opening) umieszcza się najczęściej na opakowaniach kosmetyków o trwałości powyżej 30 miesięcy. W takim wypadku producent nie musi już podawać terminu ważności. 07/2011 to najprawdopodobniej data produkcji.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 12:33   #3
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Otwarty słoiczek, czyli symbol PAO (Period After Opening) umieszcza się najczęściej na opakowaniach kosmetyków o trwałości powyżej 30 miesięcy. W takim wypadku producent nie musi już podawać terminu ważności. 07/2011 to najprawdopodobniej data produkcji.
dzięki kochana za odpowiedź,bo zaintrygowała mnie ta sprawa! nie chodzi o kase, bo normalnie wyrzuciłabym go do kosza i już. To tylko parę złotych. Ale chciałabym wiedzieć. Tylko ,że tak: mam w domu jeszcze antypers Rexona i na nim jest otwarty słoiczek symbol ,ale oprócz tego data jest 2014,hm.
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 12:55   #4
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
dzięki kochana za odpowiedź,bo zaintrygowała mnie ta sprawa! nie chodzi o kase, bo normalnie wyrzuciłabym go do kosza i już. To tylko parę złotych. Ale chciałabym wiedzieć. Tylko ,że tak: mam w domu jeszcze antypers Rexona i na nim jest otwarty słoiczek symbol ,ale oprócz tego data jest 2014,hm.
To rzeczywiście zastanawiające. A jest jakieś dodatkowe oznaczenie przy tej dacie na Lady Speed Sticku? Np. EXP?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 13:02   #5
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To rzeczywiście zastanawiające. A jest jakieś dodatkowe oznaczenie przy tej dacie na Lady Speed Sticku? Np. EXP?
właśnie nie ma. oglądałam dokładnie. na spodzie numer same cyfry i data.
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 13:12   #6
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
właśnie nie ma. oglądałam dokładnie. na spodzie numer same cyfry i data.
W takim razie trzeba by zapytać sprzedawcę lub producenta (podając numer serii): http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL...s/EmailUs.cvsp. Jeśli 07.2011 to data ważności, kosmetyk należy uznać za przeterminowany, PAO w tym wypadku nie ma już znaczenia.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 13:19   #7
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
W takim razie trzeba by zapytać sprzedawcę lub producenta (podając numer serii): http://www.colgate.pl/app/Colgate/PL...s/EmailUs.cvsp. Jeśli 07.2011 to data ważności, kosmetyk należy uznać za przeterminowany, PAO w tym wypadku nie ma już znaczenia.
Dziękuję.
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 13:44   #8
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Możesz też po prostu sprawdzić w dowolnym sklepie ten sam dezodorant, zobaczyć, jakie daty są podane, czy z przeszłości, czy z przyszłości.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 14:09   #9
kociaczek88
Wtajemniczenie
 
Avatar kociaczek88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 599
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
Dziękuję.
kosmetyk masz przeterminowany, u mnie jest do 2014 ważny
kociaczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:35   #10
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez kociaczek88 Pokaż wiadomość
kosmetyk masz przeterminowany, u mnie jest do 2014 ważny
Ale słuchajcie już sama nie wiem. Napisałam do firmy, kt to produkuje i odpisali mi tak:

Szanowna Pani, Uprzejmie informujemy, iz na opakowaniach produktow Colgate-Palmolive wytloczona jest data produkcji. Produkt ma waznosc powyzej 30 miesiecy. W przypadku dezodorantow LSS, gdzie przed podana data nie widnieje skrot Exp:, (expiry date - termin trwałości) jest to standardowo 36 miesiecy. W zwiazku z przystapieniem Polski do Unii Europejskiej, od 11 marca 2005 r. obowiazuja nowe zasady znakowania kosmetykow (ustawa o kosmetykach z dnia 10/03/2001, nowelizacja ustawy z dnia 27/08/2004: Dz.U. 213, poz. 2158). Glowne zmiany dotycza miedzy innymi terminu trwalosci. Jezeli minimalny okres przydatnosci kosmetyku wynosi powyzej 30 miesiecy, nie ma obowiazku podawania terminu trwalosci. Dla takich produktow umieszcza sie obecnie na opakowaniu date produkcji i graficzny znak otwartego sloika z liczba oraz litera M. W przypadku past Colgate jest to 12M. Oznacza to, ze okres trwalosci po pierwszym otwarciu kosmetyku wynosi 12 miesiecy. Dziekujemy za okazane zainteresowanie. Z pozdrowieniami, Serwis konsumencki Colgate-Palmolive
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 10:41   #11
kociaczek88
Wtajemniczenie
 
Avatar kociaczek88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 599
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
Ale słuchajcie już sama nie wiem. Napisałam do firmy, kt to produkuje i odpisali mi tak:

Szanowna Pani, Uprzejmie informujemy, iz na opakowaniach produktow Colgate-Palmolive wytloczona jest data produkcji. Produkt ma waznosc powyzej 30 miesiecy. W przypadku dezodorantow LSS, gdzie przed podana data nie widnieje skrot Exp:, (expiry date - termin trwałości) jest to standardowo 36 miesiecy. W zwiazku z przystapieniem Polski do Unii Europejskiej, od 11 marca 2005 r. obowiazuja nowe zasady znakowania kosmetykow (ustawa o kosmetykach z dnia 10/03/2001, nowelizacja ustawy z dnia 27/08/2004: Dz.U. 213, poz. 2158). Glowne zmiany dotycza miedzy innymi terminu trwalosci. Jezeli minimalny okres przydatnosci kosmetyku wynosi powyzej 30 miesiecy, nie ma obowiazku podawania terminu trwalosci. Dla takich produktow umieszcza sie obecnie na opakowaniu date produkcji i graficzny znak otwartego sloika z liczba oraz litera M. W przypadku past Colgate jest to 12M. Oznacza to, ze okres trwalosci po pierwszym otwarciu kosmetyku wynosi 12 miesiecy. Dziekujemy za okazane zainteresowanie. Z pozdrowieniami, Serwis konsumencki Colgate-Palmolive
Ja przed datą mam napisane EXP
kociaczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 11:33   #12
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez kociaczek88 Pokaż wiadomość
Ja przed datą mam napisane EXP
o a u mnie nie ma exp ,tylko sama data, dziwne

no to chyba ok? bo już miałam iść robić borutę
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 15:20   #13
kociaczek88
Wtajemniczenie
 
Avatar kociaczek88
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 599
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
o a u mnie nie ma exp ,tylko sama data, dziwne

no to chyba ok? bo już miałam iść robić borutę
aha no chyba że dziwne że raz znakują tak a raz inaczej
kociaczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 15:29   #14
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Z odpowiedzi producenta wynika, że masz na opakowaniu datę produkcji. A tak przy okazji, jestem zaskoczona, że tak szybko odpowiedzieli.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 19:09   #15
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
Ale słuchajcie już sama nie wiem. Napisałam do firmy, kt to produkuje i odpisali mi tak:

Szanowna Pani, Uprzejmie informujemy, iz na opakowaniach produktow Colgate-Palmolive wytloczona jest data produkcji. Produkt ma waznosc powyzej 30 miesiecy. W przypadku dezodorantow LSS, gdzie przed podana data nie widnieje skrot Exp:, (expiry date - termin trwałości) jest to standardowo 36 miesiecy. W zwiazku z przystapieniem Polski do Unii Europejskiej, od 11 marca 2005 r. obowiazuja nowe zasady znakowania kosmetykow (ustawa o kosmetykach z dnia 10/03/2001, nowelizacja ustawy z dnia 27/08/2004: Dz.U. 213, poz. 2158). Glowne zmiany dotycza miedzy innymi terminu trwalosci. Jezeli minimalny okres przydatnosci kosmetyku wynosi powyzej 30 miesiecy, nie ma obowiazku podawania terminu trwalosci. Dla takich produktow umieszcza sie obecnie na opakowaniu date produkcji i graficzny znak otwartego sloika z liczba oraz litera M. W przypadku past Colgate jest to 12M. Oznacza to, ze okres trwalosci po pierwszym otwarciu kosmetyku wynosi 12 miesiecy. Dziekujemy za okazane zainteresowanie. Z pozdrowieniami, Serwis konsumencki Colgate-Palmolive
Odkopię temat

Czy w takim razie oznacza to, że kosmetyk może sobie stac nieotwierany 10 lat czy nawet dłużej?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 14:59   #16
ekoplawiaka
Raczkowanie
 
Avatar ekoplawiaka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Czy kupiłam przeterminowany kosmetyk?

Nie, to oznacza, że jego minimalny termin trwałości wynosi więcej niż 30 miesięcy, jednak ile dokładnie, to wie tylko producent. Natomiast minimalny termin nie oznacza, że taki kosmetyk jest do wyrzucenia po tym terminie, po prostu zaczyna powoli tracić swoje pierwotne właściwości.

Edytowane przez ekoplawiaka
Czas edycji: 2014-10-10 o 15:00
ekoplawiaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-10 15:59:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.