Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II (lista w pierwszym poście) - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-24, 09:26   #2431
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Ja nigdy u nich nic nie kupowałam, więc nie miałam co zgłaszać. Ale negatywnych opinii trochę się przewinęło, więc tylko się zdziwiłam, że jest na liście.
W tej trzeciej ramce jest info o wyroku sądu za naruszenia znaków towarowych (czyt. podrabianie).
Dziwne postepowanie. To, ze cos ciebie bezposrednio nie dotyczy nie oznacza, ze nie mozesz pomoc innym, piszac o swoich watpliwosciach

Jesli chodzi o negatywne opinie, no to coz...iperfumy, e-glamour tez je maja
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 09:50   #2432
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Dziwne postepowanie. To, ze cos ciebie bezposrednio nie dotyczy nie oznacza, ze nie mozesz pomoc innym, piszac o swoich watpliwosciach

Jesli chodzi o negatywne opinie, no to coz...iperfumy, e-glamour tez je maja
Nie, po prostu tutaj jak ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do perfumerii z listy, to zaraz jest krzyk, że przecież perfumeria jest na świętej liście polecanych, w związku z czym absolutnie nie można jej nic zarzucić.

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Jest nie o naruszenie znaków tylko o wprowadzenie towarów niedopuszczonych do obrotu w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Równie dobrze może chodzić o sprzedaż perfum z rosyjskiej albo jakiejś innej pozaeuropejskiej dystrybucji.
Jest o naruszenie znaków towarowych: "stwierdził naruszenie przez Rafała (...) praw Coty Germany GmbH do znaków wspólnotowych Calvin Klein" etc.
I doczytaj do końca: "...nie zostały wprowadzone do obrotu na terytorium EOG przez Coty Germany GmbH". Ja to zrozumiałam tak, że tu chodzi o sprzedaż perfum udających Chloe, Davidoff itd., do których ręki nie przyłożył ich prawny producent, czyli Coty. Czyli podrób.

Ale spoko, jak nie chcecie aktualizować listy, to niech sobie dalej wisi perfumeria z wyrokami sądowymi na karku.

Dziękuję spoco za zauważenie i wrzucenie tu tej informacji. Dla mnie to ostateczne potwierdzenie, by tam nie kupować...
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 09:58   #2433
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Nie, po prostu tutaj jak ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do perfumerii z listy, to zaraz jest krzyk, że przecież perfumeria jest na świętej liście polecanych, w związku z czym absolutnie nie można jej nic zarzucić.



Jest o naruszenie znaków towarowych: "stwierdził naruszenie przez Rafała (...) praw Coty Germany GmbH do znaków wspólnotowych Calvin Klein" etc.
I doczytaj do końca: "...nie zostały wprowadzone do obrotu na terytorium EOG przez Coty Germany GmbH". Ja to zrozumiałam tak, że tu chodzi o sprzedaż perfum udających Chloe, Davidoff itd., do których ręki nie przyłożył ich prawny producent, czyli Coty. Czyli podrób.

Ale spoko, jak nie chcecie aktualizować listy, to niech sobie dalej wisi perfumeria z wyrokami sądowymi na karku.

Dziękuję spoco za zauważenie i wrzucenie tu tej informacji. Dla mnie to ostateczne potwierdzenie, by tam nie kupować...
"Ja to tak zrozumiałam", a ja to inaczej zrozumiałam. Może się prawnik jakiś wypowie Nie mam żadnego interesu w obronie tej perfumerii i nie sądzę, by ktokolwiek miał złą wolę. "Nie chcecie" mnie nie dotyczy, bo nie jestem adminką i nie mam mocy aktualizować coś, czy nie. Sprawa jest warta pochylenia się nad nią.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 10:01   #2434
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Arsonist, co innego jest wpadanie i pytanie się czy oby na 100000% e-glamour sprzedaje oryginały lub wpadanie od razu ze stwierdzeniem, że iperfumy handluja podróbami a czym innym jest napisanie, że zauważyło się, że na jednej ze stron jest taka i taka informacja. A tu ktoś przyszedł i od razu, że nie uaktualnione ... Skąd mamy wiedzieć, Ty codziennie sprawdzasz te wszystkie strony? Bo ja nie .
I nie jest tak jak piszesz, tzn. nie tylko tak, bo nie wiem czemu ale są pewne partie, zapachy czy serie, które sa tylko na dany rynek przeznaczone i dlatego perfumerie sprzedając je wycinają kody, nie mam pojęcia czy jest prawnie zabrnione czy nie ale tak robią, temat był z kilanaście razy poruszany ale ponieważ nikt z nas nie prowadzi perfumerii internetowej to i nikt wyczerpującej odpowiedzi nie dał
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 10:04   #2435
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Ciekawa jestem, co się stało z Inperfumy. Co prawda nie należała do polecanych, ale zniknęła .
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 10:10   #2436
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
"Ja to tak zrozumiałam", a ja to inaczej zrozumiałam. Może się prawnik jakiś wypowie Nie mam żadnego interesu w obronie tej perfumerii i nie sądzę, by ktokolwiek miał złą wolę. "Nie chcecie" mnie nie dotyczy, bo nie jestem adminką i nie mam mocy aktualizować coś, czy nie. Sprawa jest warta pochylenia się nad nią.
Tak się składa, że jestem prawnikiem z wykształcenia i to moja interpretacja z prawniczego punktu widzenia. Ale oczywiście mogę się mylić, bo nie siedzę na co dzień w tym temacie i chętnie przyjmę interpretację prawnika, który praktykuje w dziedzinie ochrony praw własności intelektualnej, jeżeli jest tu ktoś taki.
Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Arsonist, co innego jest wpadanie i pytanie się czy oby na 100000% e-glamour sprzedaje oryginały lub wpadanie od razu ze stwierdzeniem, że iperfumy handluja podróbami a czym innym jest napisanie, że zauważyło się, że na jednej ze stron jest taka i taka informacja. A tu ktoś przyszedł i od razu, że nie uaktualnione ... Skąd mamy wiedzieć, Ty codziennie sprawdzasz te wszystkie strony? Bo ja nie .
I nie jest tak jak piszesz, tzn. nie tylko tak, bo nie wiem czemu ale są pewne partie, zapachy czy serie, które sa tylko na dany rynek przeznaczone i dlatego perfumerie sprzedając je wycinają kody, nie mam pojęcia czy jest prawnie zabrnione czy nie ale tak robią, temat był z kilanaście razy poruszany ale ponieważ nikt z nas nie prowadzi perfumerii internetowej to i nikt wyczerpującej odpowiedzi nie dał
Spoko, Asiu, ja nie mam do nikogo pretensji, ani do modów, ani do niemodów. Spoco wrzuciła temat, który mnie zainteresował, bo parę razy rzuciła mi się ta "iperfuma" w oczy w negatywnym kontekście. A tu kolejny kwiatek. Jak będę miała chwilę, to pogrzebię jeszcze na ten temat i jak coś ciekawego znajdę, to tu wrzucę.
Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, co się stało z Inperfumy. Co prawda nie należała do polecanych, ale zniknęła .
Też mnie to ciekawi. Ewidentnie nie radzili sobie z nadążaniem z wysyłkami, ale czy to było przyczyną? Jeśli chodzi o oryginalność, to nie miałam zastrzeżeń, bo łącznie kupiłam tam 3 flaszki i wszystkie były OK...
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.

Edytowane przez Arsonist
Czas edycji: 2016-01-24 o 10:12
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 10:14   #2437
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Tak się w sumie składa, że jestem prawnikiem z wykształcenia i to moja interpretacja z prawniczego punktu widzenia. Ale oczywiście mogę się mylić, bo nie siedzę na co dzień w tym temacie i chętnie przyjmę interpretację prawnika, który praktykuje w dziedzinie ochrony praw własności intelektualnej, jeżeli jest tu ktoś taki.
No właśnie o takiego prawnika mi chodzi, bo materia materii nierówna. A może ktoś po prostu wie, o co chodziło w danej sprawie.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-24, 11:14   #2438
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Nie, po prostu tutaj jak ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do perfumerii z listy, to zaraz jest krzyk, że przecież perfumeria jest na świętej liście polecanych, w związku z czym absolutnie nie można jej nic zarzucić.

Ale spoko, jak nie chcecie aktualizować listy, to niech sobie dalej wisi perfumeria z wyrokami sądowymi na karku.

Dziękuję spoco za zauważenie i wrzucenie tu tej informacji. Dla mnie to ostateczne potwierdzenie, by tam nie kupować...
Arsonist, Asia juz ci po czesci odpisala Napisala dokladnie to, co sama bym ci odpisala
I jakie nie chcecie? Po pierwsze, gdyby nie Spoco to nikt by pewnie nie wiedzial, ze taka sprawa wyszla na jaw, po drugie nikt non stop nie sprawdza kazdej z perfumerii, po trzecie, zaktualizowac liste moze osoba, ktora ja utworzyla lub mod itp Ja nie mam takiej wladzy

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Arsonist, co innego jest wpadanie i pytanie się czy oby na 100000% e-glamour sprzedaje oryginały lub wpadanie od razu ze stwierdzeniem, że iperfumy handluja podróbami a czym innym jest napisanie, że zauważyło się, że na jednej ze stron jest taka i taka informacja. A tu ktoś przyszedł i od razu, że nie uaktualnione ... Skąd mamy wiedzieć, Ty codziennie sprawdzasz te wszystkie strony? Bo ja nie .
I nie jest tak jak piszesz, tzn. nie tylko tak, bo nie wiem czemu ale są pewne partie, zapachy czy serie, które sa tylko na dany rynek przeznaczone i dlatego perfumerie sprzedając je wycinają kody, nie mam pojęcia czy jest prawnie zabrnione czy nie ale tak robią, temat był z kilanaście razy poruszany ale ponieważ nikt z nas nie prowadzi perfumerii internetowej to i nikt wyczerpującej odpowiedzi nie dał
No wlasnie

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Tak się składa, że jestem prawnikiem z wykształcenia i to moja interpretacja z prawniczego punktu widzenia. Ale oczywiście mogę się mylić, bo nie siedzę na co dzień w tym temacie i chętnie przyjmę interpretację prawnika, który praktykuje w dziedzinie ochrony praw własności intelektualnej, jeżeli jest tu ktoś taki.

Spoko, Asiu, ja nie mam do nikogo pretensji, ani do modów, ani do niemodów. Spoco wrzuciła temat, który mnie zainteresował, bo parę razy rzuciła mi się ta "iperfuma" w oczy w negatywnym kontekście. A tu kolejny kwiatek. Jak będę miała chwilę, to pogrzebię jeszcze na ten temat i jak coś ciekawego znajdę, to tu wrzucę.

Też mnie to ciekawi. Ewidentnie nie radzili sobie z nadążaniem z wysyłkami, ale czy to było przyczyną? Jeśli chodzi o oryginalność, to nie miałam zastrzeżeń, bo łącznie kupiłam tam 3 flaszki i wszystkie były OK...
O to to to
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."

Edytowane przez zania
Czas edycji: 2016-01-24 o 11:15
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 11:27   #2439
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 12:27   #2440
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Wyrok z takim uzasadnieniem otrzymuje się za sprzedaż produktu oryginalnego bez zgody właściciela znaku towarowego tzn np za sprzedaż produktów, ktore zostały wyprodukowane na inny rynek (w naszym przypadku poza UE) lub producent pilnuje, żeby były sprzedawane np tylko w butikach firmowych. Generalnie, każda z nas sprzedając produkt niedostępny na terenie UE może się spotkać z taką "niemiłą niespodzianką". Szanse są nikłe bo sprzedaż jednorazowa zazwyczaj przechodzi niezauważona ale są . Oczywiście przy sprzedaży jednostkowej nikt się nie bawi w sprawy sądowe, wysyła się tylko pismo z prośbą o wycofanie produktu z oferty sprzedaży dokładnie z takim uzasadnieniem jak wisi na str. iperfuma.pl
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 12:42   #2441
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Dziewczyny jesli chcecie, zeby 1. post byl zaktualizowany przed zamknieciem watku- napiszcie mi prosze PW po zamknieciu przegladam wszystkie posty i aktualizuje liste, ale wczesniej nie ma sensu, bo czasem ktos wpadnie - napisze, ze ta i ta perfumeria sprzedaje oryginaly/podroby, ja zmienie liste a pozniej sie zacznie toczyc dyskusja i jednak okaze sie ze tamta osoba nie miala racji dlatego czytam caly watek i aktualizuje po wszystkich "za" i "przeciw"
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-24, 15:36   #2442
spoco
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 93
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Informacja na stronie sprzedawcy jest sformułowana w ten sposób, że można ją interpretować zarówno jako 'wprowadzanie oryginałów bez zgody producenta', jak i 'handlowanie towarami niewprowadzonymi przez producenta (podróbkami)'.
Ja też, co prawda, prawnik, ale nie zajmuję się właśnie takimi sprawami, więc to tylko moja interpretacja . Nikt z nas nie wie, o co dokładnie w sprawie chodziło, więc możemy sobie tylko gdybać.

Przed zamieszczeniem informacji na forum, poszukałam trochę na necie i znalazłam jedynie lamenty kupujących (również w tym wątku), że kupili tam perfumy - właśnie tych marek wskazanych przez sąd - i uważają, że to podróby.

Szczerze mówiąc, to bez względu na to czy ktoś 'ma wyrok' za faktycznie sprzedawanie podrób, czy też za nieogarnięcie odpowiednich przepisów i procedur i wyłożenie się na takiej 'bzdurce' jak sprzedawanie bez pozwoleń, to dla mnie wiarygodność i rzetelność takiego przedsiębiorcy jest wątpliwa. Dlatego uważam, że taki sprzedawca nie powinien widnieć na liście wiarygodnych.
Ale to tylko moje zdanie.
spoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 16:11   #2443
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez spoco Pokaż wiadomość
Informacja na stronie sprzedawcy jest sformułowana w ten sposób, że można ją interpretować zarówno jako 'wprowadzanie oryginałów bez zgody producenta', jak i 'handlowanie towarami niewprowadzonymi przez producenta (podróbkami)'.
Ja też, co prawda, prawnik, ale nie zajmuję się właśnie takimi sprawami, więc to tylko moja interpretacja . Nikt z nas nie wie, o co dokładnie w sprawie chodziło, więc możemy sobie tylko gdybać.

Przed zamieszczeniem informacji na forum, poszukałam trochę na necie i znalazłam jedynie lamenty kupujących (również w tym wątku), że kupili tam perfumy - właśnie tych marek wskazanych przez sąd - i uważają, że to podróby.

Szczerze mówiąc, to bez względu na to czy ktoś 'ma wyrok' za faktycznie sprzedawanie podrób, czy też za nieogarnięcie odpowiednich przepisów i procedur i wyłożenie się na takiej 'bzdurce' jak sprzedawanie bez pozwoleń, to dla mnie wiarygodność i rzetelność takiego przedsiębiorcy jest wątpliwa. Dlatego uważam, że taki sprzedawca nie powinien widnieć na liście wiarygodnych.
Ale to tylko moje zdanie.

Nie bardzo bo na handel podróbkami jest inny paragraf
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 16:22   #2444
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Może jak chwilę poczekamy, to opublikują wyrok z uzasadnieniem na portalu orzeczeń .
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 16:33   #2445
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Może jak chwilę poczekamy, to opublikują wyrok z uzasadnieniem na portalu orzeczeń .
Słusznie
Nie ma co gdybać.
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 17:32   #2446
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez wgn Pokaż wiadomość
Wyrok z takim uzasadnieniem otrzymuje się za sprzedaż produktu oryginalnego bez zgody właściciela znaku towarowego tzn np za sprzedaż produktów, ktore zostały wyprodukowane na inny rynek (w naszym przypadku poza UE) lub producent pilnuje, żeby były sprzedawane np tylko w butikach firmowych. Generalnie, każda z nas sprzedając produkt niedostępny na terenie UE może się spotkać z taką "niemiłą niespodzianką". Szanse są nikłe bo sprzedaż jednorazowa zazwyczaj przechodzi niezauważona ale są . Oczywiście przy sprzedaży jednostkowej nikt się nie bawi w sprawy sądowe, wysyła się tylko pismo z prośbą o wycofanie produktu z oferty sprzedaży dokładnie z takim uzasadnieniem jak wisi na str. iperfuma.pl
Cytat:
Napisane przez wgn Pokaż wiadomość
Nie bardzo bo na handel podróbkami jest inny paragraf
Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Może jak chwilę poczekamy, to opublikują wyrok z uzasadnieniem na portalu orzeczeń .
No i właśnie o to mi chodziło. Wcale nie widzę tam nic o nieoryginalności, no ale ja mam wykształcenie prawnicze niepełne :P

W uzasadnieniu podobnych spraw średnio widać, o co tak naprawdę chodziło, tzn. nie jest wprost napisane łopatologicznie. Widziałam podobny wyrok, też sprawa z Coty i między innymi zaskarżone sprzedawanie testerów, wszelkich butelek "not for sale" i z wyciętymi kodami. Wyrok tez chyba z 2015, może 2014.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 17:51   #2447
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Racja, chętnie przeczytam całe uzasadnienie, bo na razie go nie znalazłam, a z fragmentu zamieszczonego na stronie ciężko coś wywnioskować.
Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
No i właśnie o to mi chodziło. Wcale nie widzę tam nic o nieoryginalności, no ale ja mam wykształcenie prawnicze niepełne :P
W uzasadnieniu podobnych spraw średnio widać, o co tak naprawdę chodziło, tzn. nie jest wprost napisane łopatologicznie. Widziałam podobny wyrok, też sprawa z Coty i między innymi zaskarżone sprzedawanie testerów, wszelkich butelek "not for sale" i z wyciętymi kodami. Wyrok tez chyba z 2015, może 2014.
Drugim pogrubionym odpowiedziałaś sobie na pierwsze. Sąd raczej nie będzie pisał o "nieoryginalności" czy o "podróbce", tylko nazwie to enigmatycznie "bezprawnym posługiwaniem się cudzym znakiem towarowym". Chyba widziałam ten wyrok, o którym piszesz, jak przeglądałam dziś internety w tej sprawie. To wyrok dla Kokai z 2013 roku. Co się stało z Kokai, wszyscy wiemy (ale akurat ich mi szkoda, bo mam pozytywne doświadczenia).
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.

Edytowane przez Arsonist
Czas edycji: 2016-01-24 o 17:59
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 20:24   #2448
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Racja, chętnie przeczytam całe uzasadnienie, bo na razie go nie znalazłam, a z fragmentu zamieszczonego na stronie ciężko coś wywnioskować.

Drugim pogrubionym odpowiedziałaś sobie na pierwsze. Sąd raczej nie będzie pisał o "nieoryginalności" czy o "podróbce", tylko nazwie to enigmatycznie "bezprawnym posługiwaniem się cudzym znakiem towarowym". Chyba widziałam ten wyrok, o którym piszesz, jak przeglądałam dziś internety w tej sprawie. To wyrok dla Kokai z 2013 roku. Co się stało z Kokai, wszyscy wiemy (ale akurat ich mi szkoda, bo mam pozytywne doświadczenia).
W przypadku podrób sąd to nazywa "posługiwaniem się podrobionymi znakami towarowymi"
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:17   #2449
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Hej, mam pytanie o perfumerie perfumy-net.pl czy ktoś tam kupował i było ok? Sprawdziłam na 1 stronie i nie ma tej perfumerii, sprawdziłam w wyszukiwarce i widziałam tylko, że ktoś brał stamtąd wodę na rozbiórkę 3 lata temu ale nic więcej. Podpowiedzcie proszę .
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 15:19   #2450
ganglion
Zadomowienie
 
Avatar ganglion
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 079
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Wiecie gdzie można znaleźć listę wiarygodnych sklepów internetowych z kosmetykami kolorowymi? CHciałam kupić paletkę Tarte tu: http://pl.houseofbeauty.co.uk/p/2311...m-clay-palette.
ganglion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 10:21   #2451
popilnuj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie
Wiadomości: 107
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

A ja chciałam niestety poskarżyć się (mało powiedziane) na stronę iperfumy.pl.
W grudniu zamawiałam Alien - Thiery M. Uwielbiam ten zapach, na stronie cena przyzwoita, pierwszy raz w ogóle zamawiałam z iperfumy...
I niestety. Na początku zapach rewelacja, wszystko wyglądało na b.dobrze zrealizowane. Wysyłka, zapakowanie, kontakt. Perfum identyczny jak z sieciówek. Po miesiącu po prostu zwietrzał. Kiedy spryskam nim ciało (próbowałam nawet szalik, ręcznik itd.) nic nie czuć po kilku minutach. Rozchodzi się niczym tani odświeżacz do łazienek. Próbowałam złożyć reklamację, ale nie mogłam nawiązać w ogóle kontaktu. Ostatecznie, odpuściłam. Być może mój błąd. Na pewno nie polecam tej strony.
popilnuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 11:00   #2452
newrrn
Rozeznanie
 
Avatar newrrn
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 872
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez popilnuj Pokaż wiadomość
A ja chciałam niestety poskarżyć się (mało powiedziane) na stronę iperfumy.pl.
W grudniu zamawiałam Alien - Thiery M. Uwielbiam ten zapach, na stronie cena przyzwoita, pierwszy raz w ogóle zamawiałam z iperfumy...
I niestety. Na początku zapach rewelacja, wszystko wyglądało na b.dobrze zrealizowane. Wysyłka, zapakowanie, kontakt. Perfum identyczny jak z sieciówek. Po miesiącu po prostu zwietrzał. Kiedy spryskam nim ciało (próbowałam nawet szalik, ręcznik itd.) nic nie czuć po kilku minutach. Rozchodzi się niczym tani odświeżacz do łazienek. Próbowałam złożyć reklamację, ale nie mogłam nawiązać w ogóle kontaktu. Ostatecznie, odpuściłam. Być może mój błąd. Na pewno nie polecam tej strony.
A może po prostu Twój nos się do nich przyzwyczaił?
Poza tym zawsze można reklamować... Zauważyłam, że na skargę zwykle przychodzą osoby, które nawet nie złożyły reklamacji. Przecież zapach mógł być zwietrzały, źle przechowywany...
__________________
newrrn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 11:12   #2453
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

a jak z perfumesco.pl ? zdażało mi się parę razy tam coś kupić, ale ostatnio szybko zapach znika. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia nosa do perfuma czy coś innego
Przykładowo woda perfumowana Mugler - Innocent szybko straciła zapach, a miałam z tego dezodorant w sprayu (sprowadzony z USA) który dłużej zostawał na ubraniu czy skórze
__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2016-01-26 o 11:15
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 11:38   #2454
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
a jak z perfumesco.pl ? zdażało mi się parę razy tam coś kupić, ale ostatnio szybko zapach znika. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia nosa do perfuma czy coś innego
Przykładowo woda perfumowana Mugler - Innocent szybko straciła zapach, a miałam z tego dezodorant w sprayu (sprowadzony z USA) który dłużej zostawał na ubraniu czy skórze
Ostatnio większość skarg tutaj dotyczy perfum Muglera. Wygląda na to, że to kolejna marka, która przeprowadziła grubą reformulację swoich produktów, a dostaje się za to w większości Bogu ducha winnym perfumeriom. Naprawdę polecam poczytać o zjawisku reformulacji przed szukaniem winy u sprzedawcy zamiast u samego producenta. Poza tym, produkty na rynek USA mogą mieć nieco inny skład, a przez to trwałość i zapach, niż te same produkty na rynek europejski, przez różnice przepisów co do zawartości różnych substancji etc.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 15:57   #2455
201701121500
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 664
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez newrrn Pokaż wiadomość
Poza tym zawsze można reklamować... Zauważyłam, że na skargę zwykle przychodzą osoby, które nawet nie złożyły reklamacji. Przecież zapach mógł być zwietrzały, źle przechowywany...
Bo te, które reklamowały oddychają z ulgą, że odzyskały kasę i chcą zapomnieć o sprawie. O, na przykład ja.

Żarty na bok. Jeśli chodzi o iperfumy to ja też ich już nikomu nie polecę. Wkurzyli mnie w same święta (sprzedali flachę w kartoniku, który wyglądał jakby mu kosmici sekcję robili, i nie przesadzam, to nie było wycięcie kodu czy zabezpieczenia - ani słowa o tym w opisie, produkt niby pełnowartościowy, ponad 20szt w magazynie ), no tylko ja złożyłam reklamację, pieniądze odzyskałam. Niby tylko kartonik, no ale *#%$# za niego też się przecież płaci. Zabawa dla ludzi, którzy lubią rosyjską ruletkę i mają czas na dopominanie się o swoje. Oryginalność produktu to jeszcze nie wszystko.

No bo wada ukryta - zepsuty atomizer, zepsuty płyn, cokolwiek - rozumiem. Reklamacja i po problemie. Sprzedawanie pochlastanego kartonu, zaklejonego z powrotem jak ta lala i udawanie, że jest ok... Dodam tylko, że poprzednie dwa zakupy stamtąd też nie wyglądały rewelacyjnie, ale to były tylko potargane folie, wszystko na zewnątrz. Aż takiego mam do nich pecha?
201701121500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 16:18   #2456
marleen
Raczkowanie
 
Avatar marleen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 223
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Witam wszystkich
Czy miałyście już do czynienia z www.twojaperfumeria.com?
Wyszukiwarka nic nie wypluła.
dziękuję za info,
__________________
marleen

Edytowane przez marleen
Czas edycji: 2016-01-26 o 16:22
marleen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 19:26   #2457
rurka_z_kremem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 84
Thierry Mugler Angel Rose - poszukuję ich albo czegoś podobnego

Zakochałam się w tym zapachu.

Gdzie można go dostać?
rurka_z_kremem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 19:41   #2458
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 20:45   #2459
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: Thierry Mugler Angel Rose - poszukuję ich albo czegoś podobnego

Cytat:
Napisane przez rurka_z_kremem Pokaż wiadomość
Zakochałam się w tym zapachu.

Gdzie można go dostać?
Będzie ciężko,bo to była limitka, prawie nigdzie jej już nie ma. Ja swojej długo szukałam, ale cieszę się, że znalazłam
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 22:07   #2460
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wiarygodne perfumerie internetowe cz. II

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
a jak z perfumesco.pl ? zdażało mi się parę razy tam coś kupić, ale ostatnio szybko zapach znika. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia nosa do perfuma czy coś innego
Przykładowo woda perfumowana Mugler - Innocent szybko straciła zapach, a miałam z tego dezodorant w sprayu (sprowadzony z USA) który dłużej zostawał na ubraniu czy skórze
1. Innocent przeszedł gruntowną reformulację i nie jest to już ten sam Innocent co kilka lat temu.
2. Dezodoranty Muglera są killerami. Zabić mają wszystko i robią to bardzo skutecznie. Niezależnie od miejsca produkcji.
A perfumeria perfumesco jest jak najbardziej godna polecenia.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-05 21:10:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.