Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył? - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-04, 08:03   #1111
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ok wiec trzeba spróbować te ziółka.

Rzeczywiście brałem metronidazol maść przez miesiąc na zapalenie krypty a teraz mam nie mogę sie wyleczyć z pieczenia i swędzenia, głównie po wypróznieniu. Maści przeciwgrzybiczne nie pomagają... wiec ziółka nie zaszkodzą.



poharatana...

Gratulacje z okazji urodzin dziecka ☺

Rzeczywiscie chyba musze zrezygnować z usług Czarzastego, jego filozofie nie niosą za sobą zadnej poprawy.
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 08:14   #1112
poharatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Zioła wypróbuje na sto procent! Zaraz ogarnę zakupy.



Olomen, dziękuję bardzo!😊

Moje zdanie o nim znasz. Fajny facet do pogadania, ale co do leczenia...hmmm Ja mu już podziękowałam. Polecić mogę Głowackiego z akademii w Gdańsku do leczenia. Mi niestety operacji nie zrobi, bo powiedział że te fałdy to plastyka odbytu a to prywatnie, ewentualnie przy okazji hemoroidów lub szczeliny w szpitalu na nfz u lekarza o dobrym sercu😉 ale skierowanie dał😉 Szukam dalej prywatnie chirurga.

Czy zna ktoś lek. Adam Pejganowicz?jakieś opinie o nim?
poharatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 08:29   #1113
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Bogilanser...

Wyleczyłeś juz swoje bóle? Pytam, bo z Twojego opisu wynika, iz mam identyczny problem. W moim przypadku lekarze równiez rozkładają ręce. A pieczenie i swędzenie po wypróznieniu nie ustępuje.
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-13, 07:17   #1114
bezsilny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 8
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Czy ktoś z Was orientuje się gdzie najlepiej zarejestrować się na wizytę do dr Małgorzaty Kołodziejczak? Szpital św. Elżbiety? Czy może przyjmuje aktualnie gdzieś jeszcze?
bezsilny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 20:39   #1115
fruzia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Witam po 1 porodzie 5 lat temu zrobila.sie mi szczelina ale leczenie wmiare szybko poszlo wystarczyla masc posterisan H i byl spokoj az do teraz 😭jakiez 3 tyg temu znowu wrucilo po 2 porodzie z tym ze sama rana sie zagoila ale mam strasznie zwarte miesnie zwieracza co moge z tym zrobic czy macie jakies sposoby na to bo juz nie daje rady dodam ze chyba przez te spiete miescnie zwieracza chyba inne miesnie tez sie spiely w kierunku ledzwi mam problem z.siedzeniem, leżeniem czuje caly czas napiecie miesni.😭
fruzia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 07:04   #1116
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Witam.

Na napięcie mięsni zwieracza to chyba najlepszym naturalnym rozwiązaniem jest masaż, rozciąganie odbytu przy pomocy palca bądź dilatatora. Warto spróbować. Bądz maść nitrocard, która rozluźnia mięsnie zwieracza na jakies 4h. Efekt uboczny to ból głowy. Oczywiście maść na receptę.

Pozdrawiam
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 12:09   #1117
bogilanser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 15
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Witam ponownie!

Chciałbym napisać cos pozytywnego ale znowu kicha

Sprawy neurologiczne legły w gruzach, brałem leki i nillzero poprawy. Od miesiąca raz dziennie dilatator stosuje u trochę jest lepiej. Ale przy kupie boli cholernie mocnio caly czas. Jak smaruje tylek w srodku to piecze , boli i szczypie. Ani ja ani lekarze nie odkryli przyczyny. Aloes, posterisan, proktis m, proctolact, unigel- nieskuteczne. Ktos jakis pomysl na regeneracje chorego tylka.ma?
bogilanser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-31, 06:35   #1118
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Witam



No to rzeczywiście nie ciekawie. U mnie swędzenie i pieczenie jest znacznie słabsze. Po kazdym wypróznieniu czyszczenie odbytu mydłem szarym pod prysznicem. Pózniej lekki masaz, rozciąganie odbytu przy pomocy maści Ruskorex. Czasami na noc stosuje masc L3 Prurigo.

Ostatnio proktolog piwiedział ze nawet delikatny stres zycia codziennego moze byc przyczyną bólu odbytu. A wiec zaproponował zaproponował wizyte u psychologa. Inaczej przez stres szczelina i bóle bedą wracac. Moze coś w tym jest...

U mnie dodatkowo stwierdzono ostatnio Zespòł jelita nadwrazliwego wobec tego jestem teraz na tak zwanej diecie Fodmap. Eliminacja pewnych produktów - nabiału pewnych owoców warzyw zboza. Czyli mniej błonnika w diecie równa sie zatwardzenie. Tylko czekam teraz az znowu dupsko pęknie 😑 oczywiscie to tez mose byc związane ze stresem. Ale jak tu sie nie stresować kiedy zycie kręci sie wokół wlasnej dupy? 😀

Bogilanser moze u Ciebie te bole rowniez mają podłoze psychosomatyczne ?
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 16:13   #1119
katarzyn02
Przyczajenie
 
Avatar katarzyn02
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 29
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

jestem po diwulsji odbytu, szczelina wróciła po miesiącu... na ten moment pomaga mi olej parafinowy(2 lyzeczki rano naczczo) i smarowanie rano oraz wieczorem mascia solcoseryl, szczelina wzglednie zagojona.
za tydzien mam wizyte u swojego proktologa ciekawe co teraz wymysli
katarzyn02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 08:49   #1120
poharatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Cześć, chwilę mnie nie było. Powiedzmy, że jakoś żyłam, bóle jako takie. Aż do teraz... Kur*a aż strach myśleć co mnie jeszcze czeka. Szczelna spoko, teraz przerzucam się na atki o ropniach i przetokach...
Wylazł mi ropień okołoobdytniczy, w piątek go nacinali. Dość świeża sprawa, więc nie wiem ani skąd ani co dalej. Mam tylko nadzieję, że mi nie zrobi się przetoka. Ach i kto powiedział że życie jest piekne?...
Ponawiam pytanie o chirurga proktologa okolica Trójmiasta. Ktoś coś?
poharatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 15:15   #1121
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ojej to bardzo współczuję. Mozesz krótko opisać jakie miałaś objawy zanim doszło do tego ropnia? Jeśli chodzi o dobrego chirurga proktologa w 3 mieście to raczej takiego brak. Sam chirurg z Medi... piwiedział ze on polecił by jedynie Dzikiego, który przyjmuje w Łodzi.
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-08, 16:26   #1122
otyliawro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 10
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Moja znajoma stosowała gorące nasiadówki, dieta bogato resztkowa, środki zmiękczające stolec, leki przeciwzapalne oraz maść nitroglicerynową i jak na razie wszystko ok.
otyliawro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 08:37   #1123
poharatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Cytat:
Napisane przez olomen Pokaż wiadomość
Ojej to bardzo współczuję. Mozesz krótko opisać jakie miałaś objawy zanim doszło do tego ropnia? Jeśli chodzi o dobrego chirurga proktologa w 3 mieście to raczej takiego brak. Sam chirurg z Medi... piwiedział ze on polecił by jedynie Dzikiego, który przyjmuje w Łodzi.


Wiesz co Olomen, nie miałam żadnych objawów, zupełnie nic.... Nagle wieczorem przy myciu po prostu wyczułam guzek z takim naciekiem zapalnym pod skórą około 1 cm od zwieracza, ale na po długości krocza. Rano już było większe i też tylko pod skórą i to dziwne było bardzo, bo to nie był jakby jeden duży guz tylko taki podłużny i w środku miał zgrubienie. Nie miałam nic na zewnątrz. Byłam około 6 tygodni po porodzie to pomyślałam, że mieśnie przy miednicy, mięsnie krocza są "zmęczone" po porodzie. Bolało tylko przy siedzeniu, co dla mnie było oczywiste. Ale kurcze to nie znikało i bolało coraz bardziej. Nie miałam żadnej tempreratury, nic. Poszłam do rodzinnego po skierowanie do chirurga, bo to mnie zaczęło niepokoić. Jeszcze miałam myśli, że to może jakiś żylak w stanie zapalnym, bo mam problemy z żylakami i na nogach i też odbytu. Na wizytę u tego chirurga jeszcze czekam tak nawiasem mówiąc;-) jutro idę. Czytając internet natknęłam się właśnie na ropnie i przetoki. Posmarowałam sobie całe to zgrubienie maścią ichtiolową i rano była masakra.... Nie mogłam usiąść, ból straszny. Szpital i od razu nacięcie. Mam nadzieję, że to nie żadna przetoka od jelita, tylko jakiś zwykły pod skórny. Tak się boję, że staram się o ty w ogóle nie myśleć...

Z tymi proktologami to bardzo ciężko trafić na dobrego, bardzo. Jutro idę do kolejneo zobaczę jak będzie. Mam nadzieję, że będzie ok.
poharatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 11:46   #1124
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

To rzeczywiście nie za fajnie, mam nadzieje ze trafisz na godnego polecenia chirurga. Ja równiez szukam w 3 miescie juz nawet prywatnie ale cięzko. Daj znać proszę jak po wizycie.
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-18, 22:06   #1125
marzena0607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Cytat:
Napisane przez Cherie_Currie Pokaż wiadomość
Miałam i zagoiła się, wystarczyła maść Proktosedon, nawet nie musiałam sięgać po mocniejsze specyfiki jak właśnie maść z nitrogliceryną. Poszłam do lekarza po kilku miesiącach, więc kiedy zaczynałam leczenie nie była to taka świeża szczelina,. Maść zasugerował mi dopiero drugi lekarz u którego byłam, pierwszy proktolog naciskał na operację, mimo że nie miałam specjalnych dolegliwości bólowych, nie zaproponował nawet maści, bo jego zdaniem to było bez sensu. Nie posłuchałam pana nadgorliwego i dobrze na tym wyszłam. Operacja szczeliny ma swoje powikłania, więc jeśli mogę Ci coś doradzić to próbuj to leczyć maściami, jeśli ból nie jest zbyt silny.
Przez ile proktosedon można brać? mój mąż męczy się już 2 lata ze szczeliną. Był u 5 lekarzy i nikt nie potrafi mu pomóc. Bardzo mu współczuję i nie wiem jak mu pomóc. Może ktoś napisze, komu udało się wyleczyć szczelinę, co stosował i ile to trwało? Proszę
marzena0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 19:26   #1126
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Napisz coś więcej... od dwóch lat szczelina tzn, ma ją cały czas czy poprostu powraca ? Mi lekarz kiedyś powiedział ze to chilerstwo lubi wracać jeśli juz ktoś raz miał to jest podatny na pęknięcie. U mnie przy częstych zatwardzeniach szczelina wraca ale na szczęscie nie trwa to długo. Trzeba zadbać o regularne wypróznienia najlepiej raz dziennie. No i podstawa miękki stolec. Ja staram si3 jeść duzo warzyw i owocow, często na śniadanie płatki owsiane itp... czyli duzo błonnika i wody. Ja tez juz od dwóch lat mam problemy z tyłkiem. Szczeliny nie mam ale ból i swèdzenie głównie po wyproznieniu. U mnie jak i u wielu ludzi na tym forum pomogło rozciąganie odbytu palcem lub dilatatorem. Maść lidoposterin na znieczulenie i po kazdym wypróznieniu rozciąganie odbytu.
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-19, 20:39   #1127
marzena0607
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Szczelinę, ma już od 2,3 lat. Na początku było pieczenie, swędzenie i ból. Po wizycie i 4-5 proktologów jeden ostatni zalecił prace wieczorem codziennie po 3 minuty dilatatorem z lidoposterinem dla znieczulenia i poślizgu. Pomogło. Powoli się polepszało aż prawie od roku był spokój. Jedzenie dowolne, stolec prawidłowy, codziennie rano. Aż do momentu kolejnego zatwardzenia. Miesiąc temu. Wtedy powróciło ze zdwojoną siła. Kiedyś po wypróżnieniu wystarczyło umycie pod prysznicem 15 minut odpoczynku na kanapie i dzień spokojny. Obecnie po wypróżnieniu pieczenie utrzymuje się do 18 wieczorem... Kolejna wizyta u proktologa badanie wziernikiem i potwierdzenie szczelina 3mm. Zalecenie smarowanie codziennie maścia robioną z dilzamem, czopki na noc i tak już trzy tygodnie. Jednak poprawy nie widać. Ostatnio od kilku dni dodatkowo powrót do stosowania dilatatora przed snem. Co do jedzenia, codzienne wypróżnienie rano to norma. Picie wody 2l dziennie, warzywa, owoce, Kolon C do soku jabłkowego. Niewiele daje, konsystencja ta sama. Dlatego większe podejrzenie pada na odruchowe zaciskanie ze względu na ból podczas wypróżnienia. Poprzednie leczenie skutecznie było chyba po 1-3 miesięcy wiec wiele, wiele cierpliwości. Jednak wtedy pieczenie nie trwało tak długo... A jeszcze kiedyś swędzenia pozbyłem się kuracją po wizycie u dermatologa tridermem. Dwa tygodnie smarowania na noc + maść avene gojącą dwa tygodnie przerwy i w razie powrotu kolejne dwa tygodnie. Pomogło od dwóch lat nie musiałem powtarzać kuracji na szczęście swędzenie nie wróciło. Teraz po awarii jest pieczenie chyba dużo gorsze...
marzena0607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 10:00   #1128
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Z tego co czytam to mam bardzo podobne objawy i nawroty. Ja wczesniej jak wychodowałem sobie szczeline to byla to juz postać przewlekłej z guzkiem wartowniczym. W sumie 6 tyg smarowania nitrocardem. Przyznam szczerze ze ból szczelinowy czyli podczas wypróznienia przedzedł chyba dopiero po miesiącu. Wiec równiez miałem juz tego po dziurki w nosie ale cierpliwie smatowałem mascią plus rozciąganie palcem. Teraz praktycznie cały czas mam swędzenie i pieczenie po wyproznoeniu. Trwa tak do wieczora. Jak leze to wszystko jest ok. Najgorzej chyba podczas chodzenia. Wydaje mi sie ze moja śluzówka zrobiła sie bardzo wrazliwa od tych wszystkich maści, czopków, kremów itp. Dzis ide na wizyte do proktologa i zobaczymy co tam wyjdzie. Mam nadzieje ze zadna przetoka sie nie robi bo tez częsty przypadek po nawracających szczelinach. Ehhhh życie wokół wlasnego tyłka się kręci....
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 17:57   #1129
poharatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Cytat:
Napisane przez olomen Pokaż wiadomość
Z tego co czytam to mam bardzo podobne objawy i nawroty. Ja wczesniej jak wychodowałem sobie szczeline to byla to juz postać przewlekłej z guzkiem wartowniczym. W sumie 6 tyg smarowania nitrocardem. Przyznam szczerze ze ból szczelinowy czyli podczas wypróznienia przedzedł chyba dopiero po miesiącu. Wiec równiez miałem juz tego po dziurki w nosie ale cierpliwie smatowałem mascią plus rozciąganie palcem. Teraz praktycznie cały czas mam swędzenie i pieczenie po wyproznoeniu. Trwa tak do wieczora. Jak leze to wszystko jest ok. Najgorzej chyba podczas chodzenia. Wydaje mi sie ze moja śluzówka zrobiła sie bardzo wrazliwa od tych wszystkich maści, czopków, kremów itp. Dzis ide na wizyte do proktologa i zobaczymy co tam wyjdzie. Mam nadzieje ze zadna przetoka sie nie robi bo tez częsty przypadek po nawracających szczelinach. Ehhhh życie wokół wlasnego tyłka się kręci....
I jak tam po wizycie?

Olomen wiesz zaczęłam stosować srebro koloidalne jonowe. Ponoć za☠☠☠ista sprawa. Psikam sobie na ropnia (ropa cieknie już 3 tydzień) i robię okłady. Postanowiłam też potraktować wszystko od środka, więc zaczęłam też pić, póki co minimalne ilości. No powiem że jestem mile zaskoczona!! Dzisiaj 3 dzień jak to stosuję i z ropniem bez zmian, ale mam wrażenie nakładając maść do środka odbytu, że śluzówka jest jakby inna. Nie wiem czy to złudzenie czy rzeczywiście poprawa. Widzę też zmianę przy dwójeczce. Wyszła ładna i nie piekło po wypróżnieniu, więc może to mi pomoże. Aaaa i byłam podziębiona no i katar mam duuuużo mniejszy. Kurcze że tak późno trafiłam na to.

Przy okazji, byłam na wizycie u Pejganowicza no i powiem, że lekarz dobre wrażenie na mnie zrobił. Zlecił rektoskopię, gdzie wcześniej żaden nie widział potrzeby(no poza Głowackiego, który zrobił mi anoskopię), no i kazał zrobić za jakiś czas usg odbytu, czy ropień nie przeszedł w przetokę. A Ty u kogo obecnie się leczysz?
poharatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-23, 13:42   #1130
bogilanser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 15
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

A jak sie nazywa ten specyfik ze srebrem jonowym? Jest moze tez jakas masc na bazie tego co do tylka nozna smarować ją?
bogilanser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-24, 07:34   #1131
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Witam.

Wiesz poharatana generalnie to nikt nie wie co mi jest.

Ja ogólnie mam abonament w Medicover, racji tego, iz nie mają tam lekarzy proktologów to wystawiają skierowanie albo do Małej kliniki gdzie jak wiesz urzęduje Czarzasty albo do Przychodni Nowy Chełm. Tam nie wiem kto przyjmuje. Tak wiec ostatnio byłem u Czarzastego. Tak wiem jakie jest Twoje zdanie o nim ☺ ja mam poprostu do niego kilka minut autem ☺.

Ogólnie stwierdził ze z moim odbytem jest wszystko w porządku. Zadnej szczeliny, ropnia czy przetoki nie stwierdził. Wystawil mi skoerowanie do urologa, być moze bóle podczas wyprozniania jak i długo po nim mogą być spowodowane przewlekłym zapalenie gruczołu krokowego. W zeszłym roku też to miałem stwierdzone wiec być moze to wróciło. Choć dolegliwości były zupełnie inne. Oczywiście zalecił równiez kolonoskopie. Po raz kolejny dał mi do zrozumienia ze problemy proktologiczne mają podłoze psychosomatyczne i jeśli nie naucze się panować nad stresem to szczelina czy jnne dolegliwości bólowe będą wracać. Być moze coś w tym jest....

Ciekawe co piszesz o tym srebrze koloidalnym. Rozumiem, ze masz w postaci płynnej i popijasz oraz dodatkowo masz srebro w sprayu i psikasz sobie na ranę, dobrze rozumiem ? Z tego co w necie czytam to rózne są opinie na temat srebra jonowego jak i niejonowego. Moze rzeczywiście warto spróbować...

Mozesz napisać gdzie przyjmuje ten lekarz Pejganowicz ?

bogilanser... widzę ze udzielasz się równiez na forum, to znaczy ze u Ciebie równiez poprawy brak ?
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 09:03   #1132
poharatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Hehe no Czarzasty to dla mnie bez szans jest już. A kolonoskopię niech zgadnę, on Ci zrobi najlepiej?;-) i to za 700;-)
Podobno dobrym lekarzem, chirurgiem i też dobrze robi kolonoskopię jest Babicki z MSWiA. I jest też proktologiem. mi kompletnie nie pasują godziny przyjęć, więc nie byłam u niego. Ale jak Ci po drodze to bym spróbowała do niego podejść. Ludzie chorzy na crohna go polecają.

Pejganowicz tutaj http://poradnia-flebologiczna.pl/

Może rzeczywiście dużo tutaj stres robi? Podobno jelita to nasz drugi mózg, więc może coś w tym jest. Moje jelito drażliwe też bardziej odczuwam pod wpływem nerwów czy stresu, nie tylko diety.
W ostatnim czasie przez te moje problemy zaczęłam interesować się medycyną naturalną. Cóż szukam ratunku wszędzie skoro lekarze jacy są każdy wie;-) I trafiłam na Ziębę i jego film o nawodnieniu organizmu. Poszukajcie na youtube. Ja chyba zacznę pić wodę w taki sposób jak mówi. Nie szkodzi spróbować.

No to srebro to taki temat, który różni wiele osób. Ja mam dokładnie srebro koloidalne jonowe 10 ppm zrobione w domu przez kobietę, która wytwarza je sama.Trafiłam przez przypadek na grupę na facebooku o tym srebrze właśnie, ona jest tam jedną z administartorek i sprzedaje je wysyłkowow też. Kupiłam od niej atomizer i psikam sobie na ranę po nacięciu ropnia i piję. Naczystałam się wiele pozytywnych opinii. Spróbuję, niczego nie tracę. Srebro też można kupić w aptece, ale nie doradzę jakie, bo się nie znam jeszcze na tyle żeby coś doradzić. Opieram się póki co na wiedzy tej pani, od której zamawiam.
poharatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 16:35   #1133
Anunia39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ja mam podobnie leczę się już kilka lat z przerwami, tzn kiedy jest lepiej to zapominam.. Jednak nie na długo bo to cholerstwo wraca . Próbowałam już prawie wszystkiego, a to co mi pomoże następnym razem już nie działa... Teraz jestem na etapie odnowionej już przewlekłej szczeliny piecze, boli przez cały dzień a im więcej specyfików stosuje to jest gorzej! Od pariu dni maść nitrogliceryna +olej kokosowy mieszany z maścią na afty carident , robię z tego czopki daje do zamrażarki, stosuje rano i wieczorem, do tego piję siemię lniane rano i wieczorem.
Anunia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-28, 21:39   #1134
Anunia39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Zastanawiam się czy te wszystkie maści, czopki nie wysuszają śluzówki pozbawiając jej naturalnej powłoki ochronnej, później dochodzi grzybica itp.. Nie wiem co już stosować, bo nitro przestało chyba działać i poza bólem du.. jeszcze doszedł ból głowy. Kiedyś pomagały mi masaże wodne 2 razy w tygodniu na basen i ból i pieczenie znikało, rana goiła się dzięki lepszemu ukrwieniu, teraz znów to rozważam, "tnący brzytwy się trzyma" - niestety.. Boję się operacji, mój tato miał 2 razy i niestety, ale zdarza mu się brudzic bieliznę, dlatego wiem że to ostatecznosc!! Stosowałam też kiedyś balsam Szostakowskiego pomagał przez pół roku , więc jeśli ktoś chce spróbować to polecam
Anunia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 09:06   #1135
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Cytat:
Napisane przez poharatana Pokaż wiadomość
Hehe no Czarzasty to dla mnie bez szans jest już. A kolonoskopię niech zgadnę, on Ci zrobi najlepiej?;-) i to za 700;-)
Podobno dobrym lekarzem, chirurgiem i też dobrze robi kolonoskopię jest Babicki z MSWiA. I jest też proktologiem. mi kompletnie nie pasują godziny przyjęć, więc nie byłam u niego. Ale jak Ci po drodze to bym spróbowała do niego podejść. Ludzie chorzy na crohna go polecają.

Pejganowicz tutaj http://poradnia-flebologiczna.pl/

Może rzeczywiście dużo tutaj stres robi? Podobno jelita to nasz drugi mózg, więc może coś w tym jest. Moje jelito drażliwe też bardziej odczuwam pod wpływem nerwów czy stresu, nie tylko diety.
W ostatnim czasie przez te moje problemy zaczęłam interesować się medycyną naturalną. Cóż szukam ratunku wszędzie skoro lekarze jacy są każdy wie;-) I trafiłam na Ziębę i jego film o nawodnieniu organizmu. Poszukajcie na youtube. Ja chyba zacznę pić wodę w taki sposób jak mówi. Nie szkodzi spróbować.

No to srebro to taki temat, który różni wiele osób. Ja mam dokładnie srebro koloidalne jonowe 10 ppm zrobione w domu przez kobietę, która wytwarza je sama.Trafiłam przez przypadek na grupę na facebooku o tym srebrze właśnie, ona jest tam jedną z administartorek i sprzedaje je wysyłkowow też. Kupiłam od niej atomizer i psikam sobie na ranę po nacięciu ropnia i piję. Naczystałam się wiele pozytywnych opinii. Spróbuję, niczego nie tracę. Srebro też można kupić w aptece, ale nie doradzę jakie, bo się nie znam jeszcze na tyle żeby coś doradzić. Opieram się póki co na wiedzy tej pani, od której zamawiam.
Jak pisałem, Czarzasty jest między innymi na skierowaniu z Medicover, jednak myślę, że też do niego już nie pójdę. Cały czas mi mowi, że z moim tyłkiem jest wszystko w jak najlepszym porządku, a z głową coś nie tak a przecież wiem, co czuję . Kolonoskopie również na skierowaniu mam do wyboru chyba w 6 gabinetach, dokładnie jeszcze nie wiem gdzie. Chyba w końcu ją wykonam, choć miałem robioną 3 lata temu. Wtedy jeszcze szczeliny nie było.
Tak również od jakiegoś czasu nawadniam się z solą himalajską Choć nie zawsze o niej pamiętam.
Zaznajamiam się z tematem tego srebra

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Anunia39 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy te wszystkie maści, czopki nie wysuszają śluzówki pozbawiając jej naturalnej powłoki ochronnej, później dochodzi grzybica itp.. Nie wiem co już stosować, bo nitro przestało chyba działać i poza bólem du.. jeszcze doszedł ból głowy. Kiedyś pomagały mi masaże wodne 2 razy w tygodniu na basen i ból i pieczenie znikało, rana goiła się dzięki lepszemu ukrwieniu, teraz znów to rozważam, "tnący brzytwy się trzyma" - niestety.. Boję się operacji, mój tato miał 2 razy i niestety, ale zdarza mu się brudzic bieliznę, dlatego wiem że to ostatecznosc!! Stosowałam też kiedyś balsam Szostakowskiego pomagał przez pół roku , więc jeśli ktoś chce spróbować to polecam
Jestem tego samego zdania. Szczelinę wyleczyłem na początku Stycznia tego roku ale od tamtej pory praktycznie mój tyłek nie daje o sobie zapomnieć, swędzenie i pieczenie, głównie po wypróżnieniu.
Czasami rozpierający ból w nocy, który po kilku minutach przechodzi. Oczywiście cały czas jakieś maści i czopki a to na grzybicę, a to na zapalenie odbytu, a to świąd itp... Załamka
Dlatego również wydaję mi się, że śluzówka została pozbawiona naturalnej powłoki ochronnej. Od kilku dni nie stosuje niczego Może dam jej trochę czasu na regenerację.

Napisz coś więcej o tych masażach wodnych oraz o tym balsami Szostakowskiego.
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 15:13   #1136
Anunia39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Balsam Szostakowskiego używa się w trudno gojacych się ranach - nadżerki, odlezyny, stany zapalne, w grzybicach także. Jest to gęsta maź przypominająca żywice. Aplikujesz ja bezpośrednio na szczeline, mi kiedyś pomogła chociaż strasznie się kleji i to minus dla tego balsamu. Cena nie wysoka i kupisz w aptece i zielarskich sklepach

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Jeżeli chodzi o masaże wodne, to ja korzystam z ich na basenie. Staję na bicz wodny, który masuje mi tyłek wtedy naturalnie wszystko się rozluźnia bez pomocy nitro (która bardzo podrażnia śluzowe). Tylko, że na to wszystko trzeba mieć czas, a człowiek nie jest w stanie zajmować się tylko swoimi czterema literami, ale póki co... to niestety jesteśmy więźniami własnego tyłka.... Pozdrawiam
Anunia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-29, 20:33   #1137
Anunia39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Jeżeli szczelinę masz zagojoną to faktycznie nie używaj żadnych specyfików typu przec/zapalne i czopki z antybiotykami, bo będzie jeszcze gorzej. Teraz flora bakteryjna musi powrócić do naturalnego stanu, jak było przed chorobą. Proponuję dobry probiotyk lub synbiotyk i 1raz dziennie olej kokosowy lub ten balsam o którym wcześnie pisałam. Znam to z własnego doświadczenia . Zdaję sobie sprawę z tego że choć piszemy o tej samej chorobie to każdy przypadek jest inny i to co pomaga mi, nie musi pomoc Tobie, ale warto chociaż spróbować
Anunia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 06:40   #1138
olomen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 28
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Cytat:
Napisane przez Anunia39 Pokaż wiadomość
Jeżeli szczelinę masz zagojoną to faktycznie nie używaj żadnych specyfików typu przec/zapalne i czopki z antybiotykami, bo będzie jeszcze gorzej. Teraz flora bakteryjna musi powrócić do naturalnego stanu, jak było przed chorobą. Proponuję dobry probiotyk lub synbiotyk i 1raz dziennie olej kokosowy lub ten balsam o którym wcześnie pisałam. Znam to z własnego doświadczenia . Zdaję sobie sprawę z tego że choć piszemy o tej samej chorobie to każdy przypadek jest inny i to co pomaga mi, nie musi pomoc Tobie, ale warto chociaż spróbować
Własnie tak jak pisałem wcześniej, tych maści było wiele, ostatnio po każdym wypróżnieniu stosowałem Ruskorex. Ale teraz dałem sobie już spokój ze wszelkimi maściami.
Probiotyk stosowałem niedawno Vivomix przez 3 tyg.
Z tego co piszesz ten balsam aplikować bezpośrednio na szczelinę więc zapamiętam. Chyba, że również ma właściwości regenerujące na wrażliwą śluzówkę. Olej kokosowy również ma jakieś właściwości regenerujące śluzówkę ?
olomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-30, 13:17   #1139
Anunia39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ja też stosowałam czopki ruskorex , jedynie które mi pomagały, ale nie długo. Olej kokosowy regeneruje nawilża i działa p/ grzybicznie.
Anunia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-02, 09:52   #1140
poharatana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 43
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Cytat:
Napisane przez Anunia39 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy te wszystkie maści, czopki nie wysuszają śluzówki pozbawiając jej naturalnej powłoki ochronnej, później dochodzi grzybica itp.. Nie wiem co już stosować, bo nitro przestało chyba działać i poza bólem du.. jeszcze doszedł ból głowy. Kiedyś pomagały mi masaże wodne 2 razy w tygodniu na basen i ból i pieczenie znikało, rana goiła się dzięki lepszemu ukrwieniu, teraz znów to rozważam, "tnący brzytwy się trzyma" - niestety.. Boję się operacji, mój tato miał 2 razy i niestety, ale zdarza mu się brudzic bieliznę, dlatego wiem że to ostatecznosc!! Stosowałam też kiedyś balsam Szostakowskiego pomagał przez pół roku , więc jeśli ktoś chce spróbować to polecam

Powiedz jak ten balsam stosowałaś? na zewnątrz czy do środka też?
poharatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-30 18:20:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.