Umowa o pracę - pytania - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 13:01   #91
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Umowa o pracę z agencją pracy tymczasowej

Ale przecież w Twoim przypadku nie koniecznie tak musi być Napisałam, że jest taka możliwość i agencje z tego korzystają, tak jak w moim przypadku i kilkunastu innych osób z którymi pracowałam.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 20:57   #92
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Umowa o pracę z agencją pracy tymczasowej

to zależy również od tego jaką masz umowę..czy nie jest to umowa o pracę tymczasową, bo do takiej stosuje się inne przepisy..dużo firm zatrudnia pracowników przez agencje pracy, ale wtedy zazwyczaj te osoby podpisują umowę o pracę tymczasową..jeżeli natomiast masz umowę o pracę to jak najbardziej trzecia umowa będzie już na czas nieokreślony..ale niestety może się zdarzyć tak jak pisała nynka..
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 06:49   #93
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Umowa o pracę z agencją pracy tymczasowej

Mi powiedziano, że dopiero po 1,5 roku dostanę umowę na stałe a tak to co miesiąc muszę podpisywać... Kurza twarz... Zdołowało mnie to strasznie. No ale lepsze to niż żadna praca, szczególnie że podoba mi się tutaj
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 11:48   #94
Kalabus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zagranica
Wiadomości: 533
Dot.: Umowa o pracę z agencją pracy tymczasowej

O ile wiem, to jeśli jest umowa zlecenie, to nie ma obowiązku podpisywać umowy o pracę. Tym bardziej umowy na czas nieokreślony.
__________________
Kalabus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 14:05   #95
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Umowa o pracę z agencją pracy tymczasowej

Jest to umowa o pracę na czas określony. Ale już się dowiedziałam od kolegów z pracy że ta agencja pracy jakoś to obchodzi, że 3 umowa dalej jest na czas określony...
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 09:51   #96
henleys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 27
Niania -a umowa o pracę???

witam!

mam pytanie,jak to jest z umową o pracę dla opiekunki? obiło mi się o uszy,że teraz rodzice którzy zatrudniają nianię muszą robić to na podstawie umowy o pracę...? nie wiem jak "rozegrać" tą kwestię podczas rozmowy o pracę w takim charakterze?
a jeśli nie dostanę takowej umowy,to co mam tam pracować bez niej i zarejestrować się w UP jako bezrobotna??? proszę o konkretne odpowiedzi.

dziękuję z góry i pozdrawiam!
henleys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 18:53   #97
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Niania -a umowa o pracę???

Teoretycznie tak jest, praktycznie rzadko się zdarza, bo zazwyczaj rodziców po prostu nie stać by zapłacić nianii najniższą krajową i jeszcze odprowadzać składki.Więc raczej to praca i tak na czarno.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 11:43   #98
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Niania -a umowa o pracę???

Z tego co się orientuję,to rodzina musi spełniać odpowiednie warunki. Oboje rodziców musi pracować, dziecko może mieć max 3 lata, a składki opłaca Państwo. Rodzina musi tylko zgłosić nianię do ZUSu i jakieś odpowiednie druki wypełnić. Wygoogluj to sobie najlepiej.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 20:10   #99
Lilianna222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 10
Niania - umowa o prace

Hej dziewczyny,

Od ponad pół roku pracuje jako niania bez umowy, teraz mam dostać pod opiekę nowe dziecko, i moi nowi pracodawcy są skłonni dać mi umowę o pracę.
Potrzebuję kilka porad , dziewczyn które tak pracują, w tym specyficznym zawodzie. Jak zabrać się za załatwianie formalności do takiej umowy, co z ZUS-em , jakie badania lekarskie trzeba zrobić, czy jakiś urząd dorzuca się do takich umów (np. urząd pracy, jeśli jestem zarejestrowana jako bezrobotna) , czy niania może iść na L4. Dodam ,że jeszcze studiuje i mam 23 lata.
Bardzo was proszę o wsparcie, bo bardzo mam dosyć pracy na czarno
Lilianna222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 16:09   #100
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Niania - umowa o prace

Cytat:
Napisane przez Lilianna222 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Od ponad pół roku pracuje jako niania bez umowy, teraz mam dostać pod opiekę nowe dziecko, i moi nowi pracodawcy są skłonni dać mi umowę o pracę.
Potrzebuję kilka porad , dziewczyn które tak pracują, w tym specyficznym zawodzie. Jak zabrać się za załatwianie formalności do takiej umowy, co z ZUS-em , jakie badania lekarskie trzeba zrobić, czy jakiś urząd dorzuca się do takich umów (np. urząd pracy, jeśli jestem zarejestrowana jako bezrobotna) , czy niania może iść na L4. Dodam ,że jeszcze studiuje i mam 23 lata.
Bardzo was proszę o wsparcie, bo bardzo mam dosyć pracy na czarno
A jesteś pewna że chodzi stricte o "umowę o pracę"? A nie przypadkiem zlecenie lub dzieło? Od tego zależą odpowiedzi na powyższe pytania.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 21:55   #101
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: Niania - umowa o prace

a moze chodzi o tzw umowe uaktywniajaca dla nian?
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 10:50   #102
AnkaPy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 171
Umowa o pracę a zwolnienie..

Witajcie. Od 1 października zaczynam pracę na umowę o pracę na czas określony (1 rok). Niestety niedawno okazało się, że na początku października czeka mnie mały zabieg, w związku z tym spędzę kilka dni w szpitalu. Termin zabiegu nie jest jeszcze ustalony, chciałabym się wyrobić jeszcze we wrześniu, ale boję się, że pójdę na początku października, akurat wtedy kiedy zacznę pracę. Czy mogę mieć jakieś nieprzyjemności w pracy z tego powodu?? Wystarczy zwolnienie od lekarza?
__________________
Zapraszam na mojego bloga :
http://anusiakowyswiat.blogspot.com/
AnkaPy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 11:06   #103
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Umowa o pracę a zwolnienie..

Oczywiście, że wystarczy zwolnienie (prawdopodobnie wystawią Ci je zaraz w szpitalu). Teoretycznie nie powinno się to wiązać z żadnymi nieprzyjemnościami w pracy, ale w praktyce niestety bywa bardzo różnie. Mogą mieć do Ciebie żal (taki zwyczajny, prywatny, nie poparty żadnymi przepisami, bo zdrowie to Twoja sprawa prywatna), że wiedziałaś o możliwej nieobecności, a nie uprzedziłaś. Jeśli uważasz, że to mogłoby pomóc (a w mojej ocenie zrobiłoby to dobre wrażenie na pracodawcy), uprzedź, że taka sytuacja jest możliwa. Powiedz kiedy może się zdarzyć Twoja nieobecność, ile orientacyjnie może potrwać itd.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 18:43   #104
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Umowa o pracę a zwolnienie..

Cytat:
Napisane przez AnkaPy Pokaż wiadomość
Witajcie. Od 1 października zaczynam pracę na umowę o pracę na czas określony (1 rok). Niestety niedawno okazało się, że na początku października czeka mnie mały zabieg, w związku z tym spędzę kilka dni w szpitalu. Termin zabiegu nie jest jeszcze ustalony, chciałabym się wyrobić jeszcze we wrześniu, ale boję się, że pójdę na początku października, akurat wtedy kiedy zacznę pracę. Czy mogę mieć jakieś nieprzyjemności w pracy z tego powodu?? Wystarczy zwolnienie od lekarza?
to zależy od szefa, specyfiki firmy , współpracowników...
dostaniesz L4 na czas nieobecności i formalnie będzie ok.
tak jak w poście powyżej - lepiej uprzedź pracodawcę.

a tak z ciekawości jaka to praca?
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:46   #105
Nastazja_A
Raczkowanie
 
Avatar Nastazja_A
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 30
Kiedy podpisywana jest umowa ?

Witajcie mam pytanie
Od 2 pazdzienika pracuję, na początku miałam dostać umowę zlecenie, ale pracodawca powiedział mi, że dostane umowę pod koniec miesiąca - jak zostaną podliczone moje godziny pracy.
Mam sama sobie odnotowywać ile godzin pracuję.
I teraz mam pytanie - czy to faktycznie tak wygląda czy umowę powinnam dostać szybciej czyli już na początku, bo nie chcę zostać bez wynagrodzenia za cały miesiąc pracy - dodam że nie łatwej.
Czy są może jakiś paragrafy na to kiedy powinnam być zgłoszona do ZUS' u przy umowie na zlecenie?
Nastazja_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:54   #106
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

umowę powinnaś dostać od razu
sz góry polecam zacząć sobie kolekcjonowac dowody na to, że stawiałaś się w pracy (grafik firmowy etc.)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:58   #107
Nastazja_A
Raczkowanie
 
Avatar Nastazja_A
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 30
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Eyo czyli ze powinnam wpisać te swoje godziny do grafika firmowego?
Nie ma mnie tam na liście
Nastazja_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:06   #108
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Umowę zlecenie powinnaś mieć podpisaną od razu. Nie znam się na umowach zlecenie,ale chyba na koniec miesiąca szef podpisuje tylko Twój rachunek?
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:10   #109
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Cytat:
Napisane przez Nastazja_A Pokaż wiadomość
Eyo czyli ze powinnam wpisać te swoje godziny do grafika firmowego?
Nie ma mnie tam na liście
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 17:18   #110
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

wg kodeksu pracy i wszelkich norm w 1 dniu pracy powinnaś dostać umowę o pracę na okres próbny/umowę zlecenie/ umowę o dzieło...realia są takie, że dostaniesz to jak szef łaskawie Ci ją da, albo zobaczy, że nadajesz się i będziesz pracować. Prywaciarze liczą każdy grosz...ja w obecnej pracy jestem od kwietnia. Umowę dostałam w sierpniu jak zagroziłam zgłoszeniem tego w skarbowym.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:21   #111
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Cytat:
Napisane przez Nastazja_A Pokaż wiadomość
Eyo czyli ze powinnam wpisać te swoje godziny do grafika firmowego?
Nie ma mnie tam na liście
Nie ma Cię na liście, Twoje godziny pracy nie są tam wpisywane, a Ty chodzisz do pracy?

Pracowałam tylko na umowę zlecenie, zawsze otrzymywałam ją maksymalnie 1-go dnia pracy (przed jej rozpoczęciem), musiałam podpisywać się na grafiku każdego dnia (przyjście i wyjście z pracy), obok tego zawsze podpisywał się manager. To jest potem podkładka pod ilość przepracowanych przez Ciebie godzin. Jak mogłaś dać się nabrać na tekst: "Sama sobie spisuj godziny"? Jak najszybciej pogadaj z szefem!
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:33   #112
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Cytat:
Napisane przez Nastazja_A Pokaż wiadomość
Eyo czyli ze powinnam wpisać te swoje godziny do grafika firmowego?
Nie ma mnie tam na liście

oj losie najdroższy - a na tej swojej kartce gdzie spisujesz godziny chociaż masz podpis szefa ?
mi to nie wygląda za dobrze - umowy brak, na grafiku godzin cię nie ma - w sumie jego słowo przeciwko twojemu w razie czego...

idź pogadaj z szefem - na spokojnie - i powiedz że chcesz umowę i żeby spisał ci godziny
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:37   #113
Nastazja_A
Raczkowanie
 
Avatar Nastazja_A
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 30
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Czyli że dobrze mogę zrobić tak dopisać się do tej listy i powiedzieć że chce jak najszybciej umowę, bo dowiedziałam się ze umowę dostaje się pierwszego dnia ?
Nastazja_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:40   #114
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Cytat:
Napisane przez Nastazja_A Pokaż wiadomość
Czyli że dobrze mogę zrobić tak dopisać się do tej listy i powiedzieć że chce jak najszybciej umowę, bo dowiedziałam się ze umowę dostaje się pierwszego dnia ?
Ale jakie: "dowiedziałam się"? Po prostu idź i spytaj o Twoją umowę, bo wg prawa powinnaś ją dostać maksymalnie 1. dnia pracy. Jeśli pracodawca będzie kręcił i powie, że dostaniesz ją na koniec miesiąca - najprawdopodobniej nie dostaniesz jej nigdy. Nie wiem, jakim cudem miałby Ci bez umowy wyliczyć stawkę godzinową i wypłatę, skoro to w umowie określasz, czy jesteś studentką i czy chcesz być objęta ubezpieczeniem, a jeśli nie, to podajesz dane swojego NFZ, legitymację...
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:51   #115
Nastazja_A
Raczkowanie
 
Avatar Nastazja_A
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 30
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Rozumiem że umowę mogę dostać już tego samego dnia ?

Głupie jest to ze zgodziłam się na ten koniec miesiąca bo nie zadawałam sobie tak naprawdę sprawy jak to wygląda

Dobra trzymajcie za mnie kciuki normalnie mnie krew zalewa niby wszystko dobrze, ja się poświęcam a tu taki bigos.
Nastazja_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:53   #116
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Umowy powinni mieć przygotowane w wielu egzemplarzach - masz wzór, odpowiednie dane wpisujesz w wykropkowane miejsca, więc to nie powinien być żaden problem.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:42   #117
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

umowe faktycznie powinnas miec tego samego dnia, czasem daja kilka dni pozniej jak np maja na zewnatrz ksiegowosc, a Ciebie potrzebuja natychmiast. W przeciwnym razie pracujesz na czarno z obietnica, ze w przyszlym miesiacu juz Cie zatrudnia. Ale w takim razie negocjuj by Ci placili wczesniej niz za miesiac przynajmniej raz na tydzien.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:45   #118
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

umowa powinna być od razu, na zus ma 7 dni
być może chce Cię oszukać i nie zapłacić wcale po miesiącu (było kilka takich wątków tutaj) lub oszczędza na podatku
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 21:14   #119
No more tears
Raczkowanie
 
Avatar No more tears
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 173
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Dokładnie na zgłoszenie a do ZUS-u pracodawca ma 7 dni.Mi też od razu nie chciał dać umowy,także musiałam chodzić za Nim tydzień zanim podpisał,więc podpisaliśmy z inną datą ale przy wypłaceniu wynagrodzenia wszystko było ok
No more tears jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 21:54   #120
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Kiedy podpisywana jest umowa ?

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
wg kodeksu pracy i wszelkich norm w 1 dniu pracy powinnaś dostać umowę o pracę na okres próbny/umowę zlecenie/ umowę o dzieło...realia są takie, że dostaniesz to jak szef łaskawie Ci ją da, albo zobaczy, że nadajesz się i będziesz pracować. Prywaciarze liczą każdy grosz...ja w obecnej pracy jestem od kwietnia. Umowę dostałam w sierpniu jak zagroziłam zgłoszeniem tego w skarbowym.
Ale mieszacie, rany boskie

Umowa zlecenie nie jest umową o pracę.

Umowa zlecenia nie jest regulowana Kodeksem pracy.

Nie ma prawnego obowiązku podpisania umowy w pierwszym dniu ani w żadnym innym - umowa zlecenie może być również w formie ustnej.

A jak jest studentką do 26. roku życia to do ZUSu się nie zgłasza (co do zasady).

***
Natomiast zgadzam się, że dla celów dowodowych warto podpisać umowę, ale raczej nie możesz zagrozić szefowi paragrafami, że "w pierwszym dniu trzeba podpisać" - niestety osoba powyżej piszę bzdury w tym zakresie.

Edytowane przez 201803120851
Czas edycji: 2013-10-11 o 21:56
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-27 13:22:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.