Tomografia komputerowa g³owy. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastêpuje wizyty u lekarza, ma funkcjê informacyjn±!

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-06-28, 20:24   #31
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 524
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Ju¿ jestem po. Spodziewa³am siê czego¶ gorszego Generalnie lekko zrobi³o mi siê ciep³o i wra¿enie posikania A, ¿e wiedzia³am od Was, ¿e to tylko z³udzenie to siê nie przejê³am Najgorsza by³a ig³a
__________________
Wci±¿ nie rozumiem, ju¿ nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnale¼æ siê w ludzi t³umie.
martynusia222 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-22, 15:52   #32
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Ja za równy miesiac bede miala TK g³owy i myslalam, ze to cos a'la RTG. Teraz, po przeczytaniu tego w±tku to siê cholernie wystraszy³am! Tego uczucia gor±ca, kontrastu, poza tym jestem na mase rzeczy uczulona. A czy do TK zawsze podaje sie ten kontrast? Czy moze byæ bez? Bo na skierowaniu mam tylko ''TK g³owy'' nie jest napisane, ¿e z kontrastem.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-07-22 o 15:54
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-22, 18:52   #33
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 3 134
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Ja mia³am z kontrastem i chyba zazwyczaj tak robi± bo po prostu lepiej widaæ. Ale to nic strasznego. Samo badanie nie jest nieprzyjemne, w porównaniu z rezonansem magnetycznym to takie ma³e badanko, po prostu le¿ysz i u mnie po 15 minutach by³o po. Co do kontrastu, mnie to sprawi³o przyjemno¶æ, nie czu³am zsikania, za to by³o mi zimno i gor±co jednocze¶nie. Po badaniu zd±¿y³am siê jeszcze na wycieczkê klasow±, która akurat by³a w tym mie¶cie, wiêc jako¶ specjalnie to na mnie nie wp³ynê³o.
Najgorsze by³o dla mnie to, ¿e nie mog³am siê ruszaæ.

Co do alergii to one naprawdê rzadko siê zdarzaj±, a jeszcze rzadziej zdarzaj± siê ostre reakcje, a jak siê zdarz±, wszyscy od razu reaguj± i pomagaj±.

P.S. Co do rezonansu i tych d¼wiêków, to by³y jeszcze czasy zanim zaczê³am wszystko sprawdzaæ w internecie. Te d¼wiêki bardzo mnie zaskoczy³y (nie uprzedzono mnie o nich) i przestraszy³am siê, ¿e maszyna siê zepsuta i przez ca³y czas (a to by³o chyba ponad pó³ godziny) wkrêca³am sobie, ¿e zaraz wybuchnie a ja zostanê tam spalona albo uwiêziona .

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2013-07-22 o 18:55
Kalini jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-23, 14:41   #34
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ró¿nie to bywa
Wiadomo¶ci: 5 910
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Nie zawsze jest kontrast, mozesz odmowic. Ty decydujesz.
Kontrast jest nefrologiczny, zle dziala bardzo na nerki. Oczywiscie jak masz raz na kilka lat to tam sie nic nie dzieje.
Ale jesli juz masz chore nerki to wtedy lepiej odmowic. Ja mam jedna nerke, wiec lekarz mi doradzil, aby nie brac kontrastu, gdyz musze wyjatkowo dbac o jedna nereczke.

Obecnie ja zawsze chodze na rezonans, gdyz promieniowanie jest o wiele wiele mniej niebezpieczny niz tomografia.
Ostatnio wlasnie mialam rezonans, wlasnie dlatego, ze wtedy podejrzewano u mnie nowotwor. I na szczescie trafilam na cudownego lekarza, ktory powiedzial, ze na rezonansie o wiele lepiej widac niz TK i na dodatek tomografia zwieksza kilkakrotnie ryzyko na zachorowanie nowotwora.
ellish jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-23, 16:17   #35
201705250955
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 8 665
Odp: Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez ellish Poka¿ wiadomo¶æ
Nie zawsze jest kontrast, mozesz odmowic. Ty decydujesz.
Kontrast jest nefrologiczny, zle dziala bardzo na nerki. Oczywiscie jak masz raz na kilka lat to tam sie nic nie dzieje.
Ale jesli juz masz chore nerki to wtedy lepiej odmowic. Ja mam jedna nerke, wiec lekarz mi doradzil, aby nie brac kontrastu, gdyz musze wyjatkowo dbac o jedna nereczke.

Obecnie ja zawsze chodze na rezonans, gdyz promieniowanie jest o wiele wiele mniej niebezpieczny niz tomografia.
Ostatnio wlasnie mialam rezonans, wlasnie dlatego, ze wtedy podejrzewano u mnie nowotwor. I na szczescie trafilam na cudownego lekarza, ktory powiedzial, ze na rezonansie o wiele lepiej widac niz TK i na dodatek tomografia zwieksza kilkakrotnie ryzyko na zachorowanie nowotwora.
Wydaje mi siê, ¿e decyduje lekarz, w sumie to taki kontrast przy diagnostyce ró¿nych chorób lub jego brak mo¿e wiele zmieniæ.
Co do wykonywania tk, oczywi¶cie ¿e nie zwiêksza ona ryzyka. Rezonans to zupe³nie inne badanie.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201705250955 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-23, 16:40   #36
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ró¿nie to bywa
Wiadomo¶ci: 5 910
Dot.: Odp: Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje mi siê, ¿e decyduje lekarz, w sumie to taki kontrast przy diagnostyce ró¿nych chorób lub jego brak mo¿e wiele zmieniæ.
Co do wykonywania tk, oczywi¶cie ¿e nie zwiêksza ona ryzyka. Rezonans to zupe³nie inne badanie.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie, lekarz nie decyduje, Ty decydujesz. Oczywiscie, ze z kontrastem lepiej widac, ale czasami nie mozna. Lekarz Cie nie przypnie do lozka i nie wstrzyknie na sile kontrastu. Nie chcesz i tyle, lekarz jak najbardziej to uszanuje.

Rezonans to rowniez zdjecie, rowniez diagnoztyka obrazowa, tylko, ze o wiele dokladniejsze od TK.
O to tu samo chodzi: obraz.
roznice:
rezonans drozszy, dokladniejszy, _bezpieczniejszy_, dluzsze badanie.

Tomografia - jej promienie sa szkodliwe dla organizmu w wiekszych dawkach, dlatego zawsze jest zalecany odstep czasowy miedzy tymi badaniami.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-23 o 16:44
ellish jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-23, 20:24   #37
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Posz³abym na rezonans, wiem ze jest lepszy i bezpieczniejszy, ale na rezonans sie czeka o wiele d³uzej, niz na tomografiê. Czytalam ze tomografia komputerowa jonizuje 400 razy mocniej, niz zwyk³y RTG. Ale ostatni raz mialam RTG rok temu w wakacje, a TK nie mia³am nigdy, wiec chyba nic sie nie stanie, jesli jednorazowo przyjmê tak± dawkê promieniowania. Czy s± jakies polecane przez lekarzy i naukowców sposoby by zmniejszyæ jonizacjê?
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 21:53   #38
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ró¿nie to bywa
Wiadomo¶ci: 5 910
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Poka¿ wiadomo¶æ
. Czy s± jakies polecane przez lekarzy i naukowców sposoby by zmniejszyæ jonizacjê?
osobiscie nigdy nie slyszalam o czyms takim. Chetnie sie dowiem.

Prywatnie nie czeka sie dlugo, ale to duzy koszt niestety.
Ostatnio na TK czekalam prywatnie 4 dni, a na rezonans 14.
A jak sie pytalam o NFZ to rezonans mialabym na poczatku stycznia :/

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-23 o 21:55
ellish jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-24, 07:15   #39
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 3 134
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Od jednej tomografii raczej nic siê nie stanie, je¶li ryzyko by³o by wiêksze, ni¿ ryzyko tego co spowoduje niewykryta choroba, nikt nie wykonywa³by tego badania.
I raczej gdy nie ma ku temu przeciwwskazañ, lepiej zgodziæ siê na kontrast.

Co do z robieniem tego prywatnie, mo¿e byæ taki problem, ¿e to bardzo drogie. Sposobem na przyspieszenie jest pytanie we wszystkich szpitalach w okolicy. Gdy ja go robi³am (prawie 10 lat temu) w jednym ze szpitali mia³abym czekaæ ponad pó³ roku, w drugim zrobili j± po niespe³na miesi±cu.
Kalini jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-28, 13:25   #40
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Thumbs up Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Ja mia³am dzisiaj tomografiê komputerow± g³owy i opis:
mia³am zak³adany wenflon(nak³uli mi praw± rêkê), potem kazali poczekaæ() no wiêc czeka³am przyjecha³am do Krakowa z tat± do szpitala w Krakowie Prokocim.
Potem nas zawo³ali zobaczy³am maszynê i siê przestraszy³am,mia³am tak± minê:. Potem kazali mi wej¶æ na takie specjalne ³ó¿ko i musia³am oprzeæ g³owê o specjalne oparcie dali mi poduszki pod uszy. Kazali zamkn±æ oczy , nie ruszaæ g³ow±, jak poczu³am ¶wiat³o to wiedzia³am czemu.
Potem otwierasz oczy pani mówi ci ,¿e podaje kontrast(trochê pobolewa, ale da siê znie¶æ). Pó¼niej mówi³a,¿e jeszcze parê minut wiêc sobie przysnê³am. Najdziwniejsze by³o ,¿e maszyna siê przesuwa³a i czu³am takie ciep³o z ty³u g³owy zrobi³o mi siê ciep³o na moment potem poczu³am ciep³o w miejscu intymnym ale to tylko wra¿enie poje¼dzili t± maszyn± jeszcze parê razy i wysunêli mnie a jak wsta³am to mi siê zakrêci³o w g³owie, ale potem przesz³o, zdjêli wenflon i dali taki wacik z plastrem potem se to ¶ci±gnê³am , teraz czuje siê ¶wietnie nie ma skutków ubocznych. Moje ostrze¿enie, ¿eby nie by³o ¿e nie napisa³am:
-poczujesz ciep³o z ty³u g³owy
-bêd± Ciê k³uæ
Ale za to jakie dobre samopoczucie, to tyle z mojej strony.
Ja RTG robione mia³am 2 razy i jako¶ siê nie pochorowa³am.
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-28, 13:29   #41
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Juz jestem po . Mialam na szczescie bez srodka cieniujacego, takze to co opisalas, ale bez wenflona i tych ''cieplych'' odczuc. Po wynik - jutro.
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 13:36   #42
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

W takim razie brawa dla Ciebie:Proszê nas poinformuj jaki wynik!(jak ju¿ bêdziesz mia³a) Ja mam wynik dopiero za tydzieñ:/.

Edytowane przez LoveWilRemember
Czas edycji: 2013-08-28 o 13:41
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-28, 13:40   #43
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Ja sie juz tak nie denerwuje, bo od czasu gdy sie zapisalam, do czasu badania minal z miesiac, suplementowalam w miedzyczasie magnez, pilam melise, staralam sie nie stresowac i wlasciwie wszystkie objawy przeszly. Pozostaly tylko leciutkie bole glowy, ale takie ze nawet nie musze brac zadnego leku przeciwbolowego - wczesniej bez tego bym nie dala rady skupic sie, czy zasnac.
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-28, 13:50   #44
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

No to ¶wietnie!
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-29, 08:31   #45
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Jednak nie tak swietnie, mam wyniki i mam torbiel pajeczynowa tylnego dolu czaszki.
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-29, 09:23   #46
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Co to jest torbiel pajêczynowa??P.S. I co zamierasz zrobiæ?
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-29, 09:35   #47
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

To jest tkanka nape³niona p³ynem. Jest na pajeczynowce, a nie w mozgu, stad tez mozg, poki torbiel nie jest duza, jest bezpieczny. Ale jednak objawy daje, bo nie bez powodu zglosilam sie do neurologa, chyba pisalam tu wczesniej o moich objawach, a jak nie - zawroty glowy, drgawki i tiki nerwowe, oczopl±sy, bóle g³owy, chwiej±cy/zapadaj±cy sie obraz. Ostatnio jak mowilam wszystkie te objawy za wyjatkiem bolu glowy, z ty³u, po prawej stronie, zniknêly.
Zastanawiam sie skad mogla sie wziac. Z poczatku 2012 uderzylo we mnie auto - ja glupia zamiast isc na pogotowie pojechalam do szkoly bo przez adrenaline bolu nie czulam. Wprawdzie na policji jest odnotowane, ze zostalam potr±cona bo potem do mnie wydzwaniali z ubezpieczen, no i to ja dzwonilam na pogotowie bo druga babka byla mocno poturbowana w tym wypadku... chociaz to nic pewnego, ze to stad, ale jesli mozliwe, ze to stad, to zapewne stad, za to z pewnoscia od tego wypadku mam zw³ókniale, bolesne krwiaki w nodze, ktore wlasnie leczê. Idê 5 wrzesnia do neurologa. Bylam zapisana na 24, ale zadzwonilam, powiedzialam o wynikach i babka mnie przepisa³a wcze¶niej (na NFZ), teraz wydzwaniam do neurochirurga by siê zapisaæ, ale oczywi¶cie nikt nie odbiera i dzwonie tak juz od godziny...

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-08-29 o 09:37
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-29, 09:44   #48
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

To niedobrze,¿e nie mo¿esz siê dodzwoniæ, bo poza³atwiaæ sprawy trzeba.Ja mam mieæ EEG jeszcze robione, na 20 wrze¶nia, ale narazie czekam na wyniki i...siê bojê co wyjdzie mam stracha;/.
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-29, 10:35   #49
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez LoveWilRemember Poka¿ wiadomo¶æ
To niedobrze,¿e nie mo¿esz siê dodzwoniæ, bo poza³atwiaæ sprawy trzeba.Ja mam mieæ EEG jeszcze robione, na 20 wrze¶nia, ale narazie czekam na wyniki i...siê bojê co wyjdzie mam stracha;/.
EEG to jest encefalografia? Có¿, moze wstrzymaj sie ze zmartwieniami do czasu wyników. A jakie miala¶ objawy, ktore przekonaly Cie by isc na badania?

Do neurochirurga nadal siê nie dodzwoni³am :/. Jedynie w jedno miejsce, ale terminy najwcze¶niej na nowy rok...
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 11:15   #50
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Question Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Poka¿ wiadomo¶æ
EEG to jest encefalografia? Có¿, moze wstrzymaj sie ze zmartwieniami do czasu wyników. A jakie miala¶ objawy, ktore przekonaly Cie by isc na badania?
Do neurochirurga nadal siê nie dodzwoni³am :/. Jedynie w jedno miejsce, ale terminy najwcze¶niej na nowy rok...
Nom.EEG mózgu bêdê mia³a (kilka razy mia³am ) . Dziêki za radê naprawdê mi pomog³o:p. P.S. Wstyd siê przyznaæ , ale od jakiego¶ czasu mam bóle g³owy, zawroty g³owy, senno¶æ w ci±gu dnia, chwieje siê jak "pijana",mam problemy z równowag± i jeszcze trzeba dodaæ do tego ¿e siê przewracam co chwilê albo siê potykam taka ze mnie gapa, nieraz miewam ostre bóle g³owy tak ,¿e muszê braæ tabletki (ibuprom albo apap). Poza tym:te¿ ciekawo¶æ, co siê tam "czai". (w sensie co mi dolega)I czekam :.p.s. dzwoñ ,a¿ znajdziesz terminxD.
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA

Edytowane przez LoveWilRemember
Czas edycji: 2013-08-29 o 11:20
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-29, 11:51   #51
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Moga byc to zarowno migreny, nadcisnienie jak i cos powazniejszego, takze nie denerwuj sie do czasu diagnozy. Coz, dzwonie i dzwonie i nie odbieraj± :/.
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-29, 12:18   #52
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

A to ³obuzy . Wiesz, nie chcia³am tego tak zostawiæ po prostu.

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Mimo,¿e m³oda jestem u mnie jest ca³a masa zdiagnozowanych chorób:wada s³uchu(wrodzona, zawini³a ró¿yczka mama siê zarazi³a od jakiej¶ kobiety), mêczliwo¶æ, zaburzenia równowagi, tzw.okr±g³e plecy(nie ,¿e ja nie dbam o siebie tylko tak mam), lekkie zwê¿enie naczyñ krwiono¶nych w sercu, trudno¶ci z przewodem pokarmowym, tak wiêc trochê tego jest:/.
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-29, 14:33   #53
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

A,by³abym zapomnia³a epilepsja wrodzona, leczona, ataki siê nie zdarzaj± no mo¿e prawie wcale. Ale nic takiego jak jedzie siê na lekach to siê da ¿yæ:p.
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-07, 19:10   #54
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Mam wyniki proszê rtg klatki:p³uca bez zmian naciekowych, serce:prawa komora i prawy przedsionek poszerzony lekko , wydatne wnêki naczyniowe(???) . Co do TK, to ogólnie w porz±dku, wykaza³o jedynie niewielkie uszkodzenie istoty bia³ej(???).
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA

Edytowane przez LoveWilRemember
Czas edycji: 2013-09-07 o 19:15
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-07, 20:13   #55
201605161006
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 8 575
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Mozg otacza ''istota'' bia³a i szara, chodzi o te bia³±. Co do wnêk, nie mam pojêcia. Musisz lekarza spytaæ.
Moja neurolog nawet na wyniki nie spojrza³a, przypisala mi tylko jakis lek na recepte z milionem skutkow ubocznych i powiedziala, ze to nic takiego :/. Uspokoilabym sie, gdyby spojrza³a na wynik badania, a ona w ogole nie otworzyla go. Ide szukac innego neurologa.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-09-07 o 20:16
201605161006 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-08, 15:07   #56
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Aha,rozumiem.
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-18, 12:16   #57
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomo¶ci: 1 759
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

Przy³±czê siê do dyskusji. Niedawno wróci³am z tomografii g³owy z kontrastem. Badanie znios³am dobrze, a kontrast czu³am tylko przez chwilê. Od 7 dni mam okropne bóle g³owy i ¿adne tabletki nie pomagaj±.
Wczoraj posz³am do lekarza i dzisiaj by³am ju¿ w szpitalu na badaniu plus konsultacja z neurologiem. Badanie wysz³o w porz±dku.
ja oczywi¶cie znerwicowana, ze to guzy, têtniaki pêkaj±ce itd. I teraz jak badanie wys³o dobre to mam now± nakrêtkê zbyt du¿e promieniowanie tomografu mo¿e w przysz³o¶ci spowodowaæ raka mózgu.
Nie wiem, naczyta³am siê w internecie o szkodliwo¶ci tego badania. Dzisiaj neurolog te¿ mi mówi³a, ¿ ogólnie rezonans magnetyczny jest dok³adniejszym i bezpieczniejszym badaniem, ale trzeba d³ugo czekaæ, a ja ju¿ by³am tak obola³a i tak znerwicowana, ¿e dali mnie na TK.

Teraz wmawiam sobie, ¿e jak kiedy¶ gdzie¶ zemdleje, albo bêdê mia³a wypadek, czy co¶ w tym stylu to znowu zrobi± mi TK i wtedy promieniowanie bêdzie ogromne i na pewno mi zaszkodzi. W domu siê ze mnie ¶miej± i mówi±, ¿e przesadzam, ¿e jednorazowe badanie TK jest nieszkodliwe i teraz przynajmniej mogê zaj±æ siê leczeniem migren.

Dwa lata temu tez lekarka mi wypisa³a skierowanie na rezonans dla ¶wiêtego spokoju, bo w badaniu nic nie zobaczy³a, ale ja z badania uciek³am. By³am z tat± i on zacz±³ co¶ gadaæ o jakich¶ wyrokach, wiêc zabra³am siê i posz³am, potem ¿a³owa³am, do dzisiaj ¿a³ujê. Jednak od czwartku tak strasznie mi rozsadza g³owê na wszystkie strony, ¿e musia³am i¶æ do lekarza i na to TK od razu.
Naprawdê mo¿e mi to zaszkodziæ, czy przesadzam?
Aredhel125 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-18, 14:09   #58
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec ¶wiata
Wiadomo¶ci: 28 112
Odp: Tomografia komputerowa g³owy.

Tak, przesadzasz i zachowujesz sie niczym hipochondryczka w zaawansowanym stadium. Przestan czytac takie ☠☠☠☠☠☠☠y w necie.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-18, 21:05   #59
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomo¶ci: 1 759
Dot.: Odp: Tomografia komputerowa g³owy.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, przesadzasz i zachowujesz sie niczym hipochondryczka w zaawansowanym stadium. Przestan czytac takie ☠☠☠☠☠☠☠y w necie.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No w³a¶nie znowu okaza³o siê, ¿e to jednak nerwica i bóle napiêciowo-migrenowe na tle nerwowym. Hipochondryczk± te¿ niestety jestem.
Jednak niestety naczyta³am siê wiele o tym badaniu, ¿e to takie szkodliwe i w ogóle. Mam nadziejê, ¿e jedno badanie a¿ takich szkód mi nie wyrz±dzi³o, a przynajmniej wykluczy³o wszelkie schorzenia.
Wszêdzie teraz tr±bi± o tych odkryciach amerykañskich naukowców, ¿e siê w³os na g³owie je¿y.

Teraz jak bêdzie mnie boleæ g³owa, to znowu bêdê sobie wmawia³a, ¿e to co¶ siê robi w moim mózgu, spowodowane przez tomografiê...
Aredhel125 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-20, 13:54   #60
LoveWilRemember
Przyczajenie
 
Avatar LoveWilRemember
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: S³odka tajemnica:)
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Tomografia komputerowa g³owy.

By³am na EEG. Wyniki mam,wykaza³o dyskretne zmiany napadowe w trakcie HW. Niewielkie,ale znacz±ce zmiany,tak przynajmniej twierdzi neurolog. W najbli¿szym czasie je¶li atak siê powtórzy,pójdê do szpitala, jaka¶ schiza normalnie;/ ¿eby zdiagnozowaæ co mi jest...o matko. jestem zmêczona i mam ochotê waliæ g³ow± o mur, bo to wszystko siê nie ³±czy.:
__________________
It's just love
http://lovethis.blog.interia.pl/
Blog tylko dla tych, którzy maja mocne nerwy i lubi± to co ja. Czytajcie, nie leñcie siê. Trochê smutne,ale i romantyczne.
Przy pisaniu s³ucha³am:
http://www.youtube.com/watch?v=c4kDd-n4MhA
LoveWilRemember jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Zdrowie ogólnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-10-23 23:27:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.