Fit ball - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-06, 15:56   #1
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI

ćwiczenia na piłce


widzialam dzis w hipermarkecie piłki takie duze dmuchane do cwiczen, mysle, ze mogo by byc cos dla mnie, proszę jednak o informacje, jaka grupa cwiczeń to ćwiczenia na piłce, chodzi mi okategorię ćwiczeń, czy sa rozciagające czy inne i na co dobrze robią, czy mozna na niej ćwiczyć obołałe plecy i kregosłup, a moze znacie jakies konkretne przykłady ćwiczeń na takiej piłcelub linki do takowych? Inetersuje mnie po prostu co sie z taką piła robi i jakie daje możliwości? czy do dmuchania jej trzeba miec jaką pompkę? proszę o informacje na ten temat pozdrawiam
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-06, 18:42   #2
Peggy_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Re: ćwiczenia na piłce

Czy chodzi Ci o fitball? Jeśli tak, to tu masz stronki
http://www.fitness.76.pl/martymaw.html
http://www.fitball.com.au/
http://www.elmetacin.pl/fitball.php
Peggy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-05, 14:27   #3
fidelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 13
GG do fidelis
Re: ćwiczenia na piłce

Witam! Z tego co napisałaś widać, ze piłka jest dla ciebie rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. Można na niej wykonywać zarówno ćwiczenia wzmacniające (np. brzuszki, ćwiczenia na mięśnie nóg itp.) jak i ćwiczenia rozciągające. Podczas ćwiczeń "siedzących" ćwiczą się mięśnie posturalne (m.in. pleców). Na piłce można bardzo fajnie rozciągać plecy i brzuch. Ćwiczenia na piłce pozwalają także lepiej odizolować wybrane grupy mięśni podczas ćwiczeń, co z kolei pomaga odciążyć obolały kręgosłup. Pamiętaj, aby wybrać piłkę odpowiednią do wzrostu! Ja o tym nie wiedziałam i kupiłam za małą. Osobiśćie preferuję piłki o średnicy 65cm (mam 165 wzrostu). http://fitness.76.pl/martymaw.html tutaj znajdziesz troszke ćwiczeń na piłce z Martyną :P
Pozdrawiam i życzyę miłej zabawy z piłką.
Aha! Jeżeli chodzi o dmuchanie, to ja poradziłam sobie bez pompki. Moja piłka ma specjalny korek z zaworkiem do pompowania, można do niego podłączyc jakąkolwiek pompkę (nawet samochodową).
fidelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 13:55   #4
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Ćwiczenia z piłką (body ball)

Hej wszystkim)) Od niedawna jestem na tym forum i jakoś tego tematu nie mogłam znaleźć, więc piszę. Chciałabym się zapytać was czy znacie jakieś fajne ćwiczenia na piłce?? Może jakies linki??
Ostatnio kupiłam sobie taka dużą piłkę, bo w jednej z gazet (Shape) jest pokazanych 6 ćwiczonek na brzuchol i nie tylko Podobno te ćwiczenia bardziej ujedrniaja ciało i poruszają się mięśnie które są odpowiedzialne za utrzymanie smukłej sylwetki Jakoś na razie trudno mi je opanować, ale zaciekawiły mnie i poszukuje wiecej a także waszych opini na teamt ćwiczeń z piłką. Jak wam to wychodzi?? Pozdrawiam wszystkich
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:12   #5
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Ja raz ćwiczyłam z piłką w fitness klubie i wiem,że są to fajne ćwiczonka.Sama chciałam kupić piłkę,ale do tego nie doszło.Mam wiele treningów z piłką,ale nie mam możliwości ich zeskanowania,więc ci nie prześlę.Bardzo cię przepraszam.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 17:43   #6
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Sandra a mogłabyś mi jakoś mniej wiecej opisac ze dwa ćwiczonka??Będę wdzięcznaPOzdrawiam
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 11:36   #7
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Wink Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

dziewczyny!! poleacm wam ćwiczenia na piłce!! co prawda niedawno zaczęłam ćwiczyć i dalej troszkę trudno mi opanować tą technikę, ale to chyba jedyna metoda, żeby sobie rozciągnąć brzuszek Wczoraj ćwiczyłam a potem przez parę minutek lezałam na piłce rozciagnieta i czuje teraz brzusio a nie wiem czy wiecie, że rozciąganie jest bardzo istotne bo wysmukla Jeśli ktoś ćwiczy to niech mi napisze o swoich doświadczeniach Dzieki
Aha taka piłka nie jest droga Ja ja kupiłam w Decathlonie łacznie z pompkąza 39,99zł) a jest suuuuper pozdrawiam
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 12:24   #8
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Opiszę ci te ćwiczenia,ale napisz na jakie mięsnie,albo daj maila to ci prześlę cały trening,tylko uprzedzam,że zrobię to dopiero jutro lub pojutrze.Spisze ci fajny trening gwiazd Hollywoodu,a potem moze jeszcze z jeden.Tylko pamiętaj o mailu.No chyba,że mam je opisać tutaj.Pzdr
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 12:48   #9
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

czesc dziewczyny ja cwicze juz jakies pol roku pilka jest rewelacyjna a jak wyrabia kondycje i miesnie fajnie bo mozna cwiczyc na niej w kazdym wieku no i nawet w ciazy omijajac cwiczenia na miesnie brzucha.zaraz poszukam i powklejam mam ich sporopozdrowionka
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 18:17   #10
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Wink Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Super!!! Sandra podaję maila k_karotka@interia.pl Będę bardzo wdzięczna jak mi opiszesz i prześlesz na maila)) Interesuja mnie ćwiczenia na nogi, chodzi o uda z tyłu, przodu i boku no i głównie jakieś rozciagające buźka
Fox też bardzo dziekuję za opinie o ćwiczeniach na piłce i czekam na wklejone załączniki
P.S. Ja naprawde jestem zadowolona z tej piłki, a najbardziej to uwielbiam na niej lezeć:P
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:58   #11
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

sandra moze faktycznie umiesc jak mozesz tu te cwiczenia beda dla zainteresowanych ja tez chetnie skorzystam powiem szczerze ze sie niezle naszukalam w necie jakichklwiek cwiczen na pilce.Moze ktoras z dziewczyn ma tez program cwiczen na pilce dla kobiet w ciazy te tez by mnie interesowaly ja swoje umieszcze jutro
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 21:11   #12
monika_net
Raczkowanie
 
Avatar monika_net
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 147
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

witam Ja mam taką piłkę w domu i ćwicze z nią od niedawna. do tego mam dołączone 6 ćwiczeń na mięśnie brzucha, bardzo chciałabym poznać ich więcej . SandraBullock czy mogłabyś mi też przesłać na maila pare tych ćwiczonek, bede bardzo wdzięczna. Podaje maila monika_net@o2.pl
monika_net jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 08:10   #13
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

podaje cwiczenia


http://www.vulcan.com.pl/przegladosw...cwiczenia.html

http://www.sdw.pl/arch.php?archid=k001

http://www.sfd.pl/temat181321/
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 08:11   #14
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

ten ostatni link cos sie nie odpala jak beda problemy to sprobuje inaczej umiescic cwiczenia
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 08:13   #15
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

aha i jak bys mogla Sandara ja tez poprosze cwiczenia izla@post.pl z gory dziekuje
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 08:22   #16
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

monika i karotka wyslalam wam cwiczenia sa tam tez cwiczenia na pilce z ciezarkami jak dodacie jeszcze cwiczenia z linkow zacwiczycie sie
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 08:42   #17
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

http://www.mega-fitness.pl/warsztat.htm
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 09:43   #18
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Tylko dziewczyny od razu zaznaczam,że TE ĆWICZENIA SĄ NIEZESKANOWANE.Moge jedynie opisać je.Prześlę wam na maila.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 09:55   #19
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

sandra a moze masz aparat cyfrowy? mozna by pojedyncze kartki sfotografowac zamiast skanowac i miec kazda kartke w jpg
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-14, 11:53   #20
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Smile Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Akurat tak sie składa,że kochany tatuncio kupił taką zabaweczkę(tzn.to jest prawdziwy aparat),tyle,że ja nie umiem się nim obsługiwać.Poprosze mamę,żeby mi pomogłaAle jeśli ona się zgodzi to bym mogła wkleić te ćwiczonka(a wtedy wkleję kilka treningów,bodajże z 7 czy 8)tak gdzieś w niedzielę.Tylko nie wiem jak bym musiała zrobić,żeby ładnie się odczytywało,ale tym się zajmie mama-w końcu jest informatykiem.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 12:11   #21
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

o super no wlasnie lepiej na forum wkleic
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:20   #22
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Wink Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Dzięki wam dziewczyny za linki i maile Są super ćwiczonka niektóre A jeszcze mam małe pytanko, czy nie wiecie może gdzie można kupić płytkę z ćwiczeniami z piłką?Wiem, że juz za dużo bym chciała, ale jak wiecie gdzie mozna kupić takie płytki dvd to bede wdzieczna

Pozdrawiam
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:31   #23
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

1. Scyzoryk
Połóż się na plecach, kolana ugięte do kąta prostego, podeszwy butów na dużej piłce. Ręce ułóż wzdłuż tułowia. Z wydechem oderwij głowę i łopatki od podłoża. Sięgaj rękami przed siebie, dłonie po zewnętrznej stronie ud (a). Z wdechem wyprostuj kolana, tocząc piłkę po podłodze.
W tym samym czasie przenieś wyprostowane w łokciach ręce za głowę. Nie odrywaj dolnej
części pleców od podłoża (b). Z wydechem wróć do pozycji (a), a następnie opuść ręce, łopatki i głowę na podłoże. Wykonaj zalecana liczbę powtórzeń.
Zwiększenie intensywności: wytrzymaj w pozycji (b), licząc do 3.
Ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha.

http://www.shape.pl/images/pazdziernik_2005/fit1b.jpg
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:40   #24
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Wink Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Przesyłam jeszcze ten link, na dole strony są ćwiczenia z Fitball ale bez opisów we wrzesniowym numerze Shape mam 6 ćwiczeń z piłką, jak chcesz to moge wam przepisac je na maila??

P.S. napiszcie mi jeszcze czy idaje wam sie utrzymac równowagę podczas ćwiczeń na tej piłce?? Bo mi w sumie tak, ale przez to mam wszystkie napiete mięśnie i nie wiem czy tam ma być??

Pozdrowionka
Karola
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 13:58   #25
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Wink Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Zapomniałam wkleić link
Oto on http://www.fitness.76.pl/martymaw.html na dole strony sa ćwiczenia z fitt ball
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 18:15   #26
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

niestety w Posce nic nie dostaniesz ani plyty ani kasety ani ksiazki nie wiem czemu pilka jeszcze nie jest tak rozpowszechniona natomiast w USA jest wszystkiego na peczki moze za rok do nas dojdzie wiecej cwiczen mozesz uzyskac wybierajac sie na zajecia z pilka i to niestety tyle. Ja kupilam pilke w specjalistycznym sklepie z akcesoriami ortopedycznym dalam za nia 70zl i dostalam folder kolorowy z cwiczeniami jak znajde czas to je umieszcze.Co do rownowagi to na poczatku mialam male problemy teraz juz ja dobrze lapie ale w tych cwizeniach wlasnie chodzi o naprezanie miesni i pobudzeniu ich do pracy jezeli miesnie cie ciagna i sa naprezane znaczy ze dobrze cwiczyszza jakis czas przy systematycznym cwiczeniu 3x w tygodniu po 40-50minut zauwazysz poprawe kondycji , ujedrnienie i wysmuklenie ciala. Co jest fajne w pilce to ze cwiczenia na niej nie sa kontuzyjne i cwiczyc na niej moga ludzie w kazdym wieku i kobiety w ciazy ,takze uzywalnosc pilki dozgonna
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 19:31   #27
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Wink Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Fajnie Fox Będę wdzięczna jak umieścisz te ćwiczonka lub prześlesz mi na maila
Ale chyba masz z tym rację, że w Polsce nie są popularne ćwiczenia z piłką:/ a skoro się tak dobrze znasz na tych ćwiczeniach to mam jeszcze pytanko: Czy trzeba robić jakąś rozgrzewkę przed ćwiczeniami z piłką??Aha i czytałam, że w tych ćwiczeniach tak jak i w pilatesie liczy się jakość a nie ilość, czy to prawda?? Te 6 ćwiczeń co robię to zajmuje mi 20 minutek tylko, ale myślę że jak dołączę te z linków to może wyjdzie mi 40 minutek
Pzodrawiam
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 18:54   #28
k_karotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Fox czekam na odpowiedx dotyczacą rozgrzewki, pliss napisz mi dziekuję
k_karotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 12:19   #29
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

Bardzo was przepraszam dziewczyny,że jeszcze tych ćwiczeń nie wkleiłam,ale mamy nie było w domu,a w ogóle zapomniałam....Posta ram się zrobić te zdjątka dziś lub jutro i wkleić w tym tygodniu.Jeszcze raz sorki.Obiecuje poprawę.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 12:59   #30
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: Ćwiczenia z piłką (body ball)

to cierpliwie czekamy

do karotki co do rozgrzewki nie musisz jej zrobic poprostu na poczatku wykonuj latwe cwiczenia moze sa one dla ciebie proste i nudne ale stanowia dobra rozgrzewke przed ciezszymi cwiczeniami, rob po kolei te cwiczenia ktore wyslalam ci mailem strona 1,2,3 potem dolacz swoj zestaw ,20 minut to troche malo chyba ze cwiczyc bedziesz codziennie jak bys polaczyla cwiczenia latwe z ciezszymi napewno wyszloby z 40 minut. Cwiczenia wykonuj powoli dokladnie najpierw 12 razy kazde potem jak ustabilizuje ci sie wydolnosc zwiekszaj powoli .Ja np zestaw latwych robie :kazde cwiczenie po 12 razy natomiast cwiczenia trudniejsze na uda biodra brzuch po 50 razy mozesz tez robic seriami przeplatajac cwiczenia
fotki cwiczen nie sa najlepszej jakosci bo nie mam skanera musialam ten folder sfotorgrafowac kilka cwiczen sie powtarza ale cos sobie wybierzesz

Zauwaz ze jakby zebrac cwiczenia to sie niektore powtarzaja najlepiej wydrukuj sobie te ktore cie interesuja - uloz sobie swoj program nie zapominajac o cwiczeniach latwych ktore sa rozgrzewka i przed cwiczeniem porozkladaj kartki na podlodze bedzie ci latwiej zapamietac ja tak robie pomimo ze cwicze pol roku a to dlatego ze za jakis czas zestaw mi sie nudzi znajduje nowe cwiczenia dokladam je i mam odswiezony ciekawszy zestaw cwiczen
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 14:14:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.