Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci! - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-17, 20:50   #331
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A gdzie mogę poczytać jak taka edukacja miałaby wyglądać i jakie treści oraz przez kogo miałyby być przekazywane? Czy taka edukacja miałaby być obowiązkowa czy dobrowolna jak obecnie religia/etyka/nie wiem czy jeszcze jest wdżr?
Cały temat wyszedł od WHO od ich standardów
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 07:02   #332
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A gdzie mogę poczytać jak taka edukacja miałaby wyglądać i jakie treści oraz przez kogo miałyby być przekazywane? Czy taka edukacja miałaby być obowiązkowa czy dobrowolna jak obecnie religia/etyka/nie wiem czy jeszcze jest wdżr?
U mnie niby wdz nie był obowiązkowy, ale jak np. Było jakieś zastępstwo, bo nie było nauczyciela to właśnie przychodził facet od wdz i robił jakieś czcze pogadanki. Więc nawet jak nie chciałaś to i tak trzeba było siedzieć.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 07:26   #333
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
U mnie niby wdz nie był obowiązkowy, ale jak np. Było jakieś zastępstwo, bo nie było nauczyciela to właśnie przychodził facet od wdz i robił jakieś czcze pogadanki. Więc nawet jak nie chciałaś to i tak trzeba było siedzieć.
U mnie żeby nie chodzić na wdż trzeba było mieć zgodę rodziców. Natomiast o antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową nie było słowo, a byłam co najmniej w gimnazjum (nie pamiętam dokładnie w którym momencie miałam te lekcje), więc miałam +13 lat. Za to pani prowadząca uwielbiała się rozwodzić nad problemami moralnymi np. tym, że eutanazji w Holandii poddawane są staruszki, którymi nie chce zajmować się rodzina. Oczywiście nie było mowy o dyskusji. Można było jedynie przytakiwać jej mądrością, a jakiekolwiek głosy sprzeciwy spotykały się z ostracyzmem grupy pod jej przewodnictwem i natychmiastową zmianą tematu

O tym jak działa antykoncepcja awaryjna dowiedziałam się zaraz przed maturą. Z inicjatywy pani od biologii, bo nie miała obowiązku tego tłumaczyć.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 07:37   #334
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

A co z obowiązkowością takiej edukacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 07:42   #335
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86914819]U mnie żeby nie chodzić na wdż trzeba było mieć zgodę rodziców. Natomiast o antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową nie było słowo, a byłam co najmniej w gimnazjum (nie pamiętam dokładnie w którym momencie miałam te lekcje), więc miałam +13 lat. Za to pani prowadząca uwielbiała się rozwodzić nad problemami moralnymi np. tym, że eutanazji w Holandii poddawane są staruszki, którymi nie chce zajmować się rodzina. Oczywiście nie było mowy o dyskusji. Można było jedynie przytakiwać jej mądrością, a jakiekolwiek głosy sprzeciwy spotykały się z ostracyzmem grupy pod jej przewodnictwem i natychmiastową zmianą tematu

O tym jak działa antykoncepcja awaryjna dowiedziałam się zaraz przed maturą. Z inicjatywy pani od biologii, bo nie miała obowiązku tego tłumaczyć.[/QUOTE]Brawo pani od biologii. U mnie wdż to były początki i to bardzo ograniczone, za pisemną zgodą rodziców. Mama mnie zapisała, zajęcia miał facet, który pracował wcześniej jako katecheta (mimo że nigdy na religię nie chodziłam). Nic się nowego nie dowiedziałam, poza tym że in vitro i aborcja to morderstwo, a najlepszym sposobem na uniknięcie ciąży i chorób jest abstynencja wspierana modlitwą. A ja mniej więcej w tym czasie zaczęłam uprawiać seks. W temacie zresztą byłam obeznana wcześniej dzięki rodzicom i książkom, więc po dwóch spotkaniach dałam sobie spokój
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 07:43   #336
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86914819]U mnie żeby nie chodzić na wdż trzeba było mieć zgodę rodziców. Natomiast o antykoncepcji, chorobach przenoszonych drogą płciową nie było słowo, a byłam co najmniej w gimnazjum (nie pamiętam dokładnie w którym momencie miałam te lekcje), więc miałam +13 lat. Za to pani prowadząca uwielbiała się rozwodzić nad problemami moralnymi np. tym, że eutanazji w Holandii poddawane są staruszki, którymi nie chce zajmować się rodzina. Oczywiście nie było mowy o dyskusji. Można było jedynie przytakiwać jej mądrością, a jakiekolwiek głosy sprzeciwy spotykały się z ostracyzmem grupy pod jej przewodnictwem i natychmiastową zmianą tematu

O tym jak działa antykoncepcja awaryjna dowiedziałam się zaraz przed maturą. Z inicjatywy pani od biologii, bo nie miała obowiązku tego tłumaczyć.[/QUOTE]
Dlatego wdżty zawsze mijały się z celem. Trudno mieć tu nawet żal do prowadzącego- musiał realizować obowiązującą podstawę programową zawierającą takie, nie inne treści. Przypuszczam więc, że zajęcia z zakresu seksualności człowieka byłyby w podobnej odsłonie. Przecież w kontekście treści narodowo-religijnych, na których bazuje większość podstawy programowej z różnych przedmiotów inaczej nie mogoby być.

Żeby podać przykład:
https://oko.press/ideologia-biologii...go-ocieplenia/

Ciekawy jest też zestaw lektur z języka polskiego.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 07:53   #337
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Mija, zaraz na gegrze będzie, że Ziemia jest płaska

Pamiętam jak ktoś przetłumaczył na polski niemieckie czy skandynawskie podręczniki wychowania seksualnego, wrzucił fragmenty na prawicowe portale i było wielkie halo jak to się tam dzieci seksualizuje. A treść była rzecz jasna zgodna z normami WHO
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 08:10   #338
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
A gdzie mogę poczytać jak taka edukacja miałaby wyglądać i jakie treści oraz przez kogo miałyby być przekazywane? Czy taka edukacja miałaby być obowiązkowa czy dobrowolna jak obecnie religia/etyka/nie wiem czy jeszcze jest wdżr?
Nie możesz, bo na razie nie ma o tym mowy. Temat póki co rozbija się o różne mniej i bardziej przerażające interpretacje zaleceń WHO.



Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Pamiętam jak ktoś przetłumaczył na polski niemieckie czy skandynawskie podręczniki wychowania seksualnego, wrzucił fragmenty na prawicowe portale i było wielkie halo jak to się tam dzieci seksualizuje. A treść była rzecz jasna zgodna z normami WHO
WHO to zuy, niedobry, zdemoralizowany Zachód, a my teraz wstajemy z kolan, więc wiadomix.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:13   #339
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Jakaś koleżanka skomentowała na FB coś związanego z paradą równości (nawet nie wiem, w którym mieście, ale nieważne).
Jakie tam komenty lecą..
"Nie chcę żeby oni (lgbt) uczyli moje dzieci, to są zboczeńcy, ich trzeba leczyć".. (oczywiście zawód: mamusia24).
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:13   #340
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
WHO to zuy, niedobry, zdemoralizowany Zachód, a my teraz wstajemy z kolan, więc wiadomix.
Chciałam coś bardzo brzydkiego napisać dlaczego tak unikamy zaleceń WHO, ale się powstrzymam.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:20   #341
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Chciałam coś bardzo brzydkiego napisać dlaczego tak unikamy zaleceń WHO, ale się powstrzymam.
No to napisz oględnie dobierając słowa bo mnie też to interesuje

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86914926]Jakaś koleżanka skomentowała na FB coś związanego z paradą równości (nawet nie wiem, w którym mieście, ale nieważne).
Jakie tam komenty lecą..
"Nie chcę żeby oni (lgbt) uczyli moje dzieci, to są zboczeńcy, ich trzeba leczyć".. (oczywiście zawód: mamusia24).[/QUOTE]

Mnie już ten podpis nawet nie dziwi. Jesteśmy jedynym krajem, w którym płacą za bycie matką a nawet emerytury przyznają.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 08:25   #342
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No to napisz oględnie dobierając słowa bo mnie też to interesuje
Ale to nie o słowa chodzi tylko o treść. Bo po słowach Elve o wstawaniu z kolan mam jakieś przeczucie, że unikanie zaleceń WHO to dodatkowe przyzwalanie na "alternatywną edukację seksualną" jaką prowadzą księża i której efekty wszyscy mogli zobaczyć na filmie Sekielskich. Jak to napisał pewien ksiądz z Bydgoszczy (niby o komunii): tylko po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:31   #343
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Ale to nie o słowa chodzi tylko o treść. Bo po słowach Elve o wstawaniu z kolan mam jakieś przeczucie, że unikanie zaleceń WHO to dodatkowe przyzwalanie na "alternatywną edukację seksualną" jaką prowadzą księża i której efekty wszyscy mogli zobaczyć na filmie Sekielskich. Jak to napisał pewien ksiądz z Bydgoszczy (niby o komunii): tylko po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną.
Z reguły unikam uogólnień ale nie sposób ne przyznać Ci słuszności. Generalnie uważam, że kościół katolicki w Polsce to w ogóle jakiś osobny twór. Papież Franciszek swoje o pokorze i pokucie a u nas księża robią, co chcą i jak chcą (często za milczącym przyzwoleniem społecznym). W dodatku z państwowej kasy. Nic, tylko być u nas księdzem.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:40   #344
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86914926]Jakaś koleżanka skomentowała na FB coś związanego z paradą równości (nawet nie wiem, w którym mieście, ale nieważne).
Jakie tam komenty lecą..
"Nie chcę żeby oni (lgbt) uczyli moje dzieci, to są zboczeńcy, ich trzeba leczyć".. (oczywiście zawód: mamusia24).[/QUOTE]

Obecna władza - na wzór innych dyktatur - właśnie wdraża akcję pt. znaleźć wroga, a potem na niego napuścić pozostałych. To już było w historii grane tyle razy.
Wczoraj w Wyborczej czytałam reportaż o klinice aborcyjnej w Austrii - bohaterką była Polka, która pracuje tam jako tłumacz dla pacjentek - swoich rodaczek.
Cóż. Sebiksy wyklęte też się pojawiają. Oni są przeciwko aborcji, femnistki to qrfy, wiadomo. Że oni swoje kobiety przywożą na aborcję ? Aaaa to inna sytuacja. Wyjątkowa.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:43   #345
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86914926]Jakaś koleżanka skomentowała na FB coś związanego z paradą równości (nawet nie wiem, w którym mieście, ale nieważne).
Jakie tam komenty lecą..
"Nie chcę żeby oni (lgbt) uczyli moje dzieci, to są zboczeńcy, ich trzeba leczyć".. (oczywiście zawód: mamusia24).[/QUOTE]
Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się znajoma rodzina, o właśnie takich poglądach. Wiele lat rodzice dumni z tego, że najstarszy syn został duchownym...a on będąc koło 40tki rzucił duchowieństwo i zamieszkał ze swoim partnerem.
Nigdy się z tego nie otrząsnęli.


Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Z reguły unikam uogólnień ale nie sposób ne przyznać Ci słuszności. Generalnie uważam, że kościół katolicki w Polsce to w ogóle jakiś osobny twór. Papież Franciszek swoje o pokorze i pokucie a u nas księża robią, co chcą i jak chcą (często za milczącym przyzwoleniem społecznym). W dodatku z państwowej kasy. Nic, tylko być u nas księdzem.
Póki co nic nie wskazuje na osobny twór - Watykan mówi dużo, ale chyba czeka na większą zadymę żeby się w nasz Episkopat wtrącić.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86915001]Obecna władza - na wzór innych dyktatur - właśnie wdraża akcję pt. znaleźć wroga, a potem na niego napuścić pozostałych. To już było w historii grane tyle razy.
Wczoraj w Wyborczej czytałam reportaż o klinice aborcyjnej w Austrii - bohaterką była Polka, która pracuje tam jako tłumacz dla pacjentek - swoich rodaczek.
Cóż. Sebiksy wyklęte też się pojawiają. Oni są przeciwko aborcji, femnistki to qrfy, wiadomo. Że oni swoje kobiety przywożą na aborcję ? Aaaa to inna sytuacja. Wyjątkowa.[/QUOTE]
A na to też niejeden lekarz terminujący ciążę zwraca uwagę - nierzadko ci najgłośniej krzyczący "za życiem" i plujący na lekarzy pod szpitalami, biegną w podskokach załatwiać terminację jak się wskazanie pojawi.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:44   #346
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A na to też niejeden lekarz terminujący ciążę zwraca uwagę - nierzadko ci najgłośniej krzyczący "za życiem" i plujący na lekarzy pod szpitalami, biegną w podskokach załatwiać terminację jak się wskazanie pojawi.
No bo to wyjątkowa sytuacja.
O swoich sprawach chcą decydować sami. O cudzych też.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 08:48   #347
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86914926]Jakaś koleżanka skomentowała na FB coś związanego z paradą równości (nawet nie wiem, w którym mieście, ale nieważne).

Jakie tam komenty lecą..

"Nie chcę żeby oni (lgbt) uczyli moje dzieci, to są zboczeńcy, ich trzeba leczyć".. (oczywiście zawód: mamusia24).[/QUOTE]Ja widziałam filmik z parady równości w Częstochowie. Prawicowcy poprzewieszani przez barierki, ale serio ich ruchy, krzyki, rzucanie się na tej barierce, wyciąganie rąk skojarzyło mi się tylko z jednym - małpy w zoo.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 13:48   #348
MATRIX266
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 035
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No to napisz oględnie dobierając słowa bo mnie też to interesuje

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------



Mnie już ten podpis nawet nie dziwi. Jesteśmy jedynym krajem, w którym płacą za bycie matką a nawet emerytury przyznają.
A co w tym negatywnego????

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja widziałam filmik z parady równości w Częstochowie. Prawicowcy poprzewieszani przez barierki, ale serio ich ruchy, krzyki, rzucanie się na tej barierce, wyciąganie rąk skojarzyło mi się tylko z jednym - małpy w zoo.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Wiesz tylko że sytuacja wygląda w drugą stronę identycznie.Wieczna walka światopoglądowa, która nigdy się nie skończy i nic i nikt jednych ani drugich do swoich racji nie przekona taka cała specyfika człowieka.Chyba jedni i drudzy musieli by żyć w odrębnym świecie aby było inaczej a jeśli będą sobie wchodzić w drogę a to nieuniknione lepiej nie będzie.Tutaj też się nasuwa myśl że jak ktoś tutaj już pisał wykluczono chorobę, którą by rzekomo byli obarczeni geje i lesbijki a to nic nie zmieniło ale jeśli zagłebić się szerzej w kulturę człowiek i wiele rzeczy co z nim związane wcale to takie dziwne nie jest.

Edytowane przez MATRIX266
Czas edycji: 2019-06-18 o 13:51
MATRIX266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 13:51   #349
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No widzisz. Swoją drogą fajne jest to, że ludzie pytają o prezerwatywy smakowe, wibratory czy żele do seksu analnego w drogerii bez cienia skrępowania, a sprzedawcy i ludzie w kolejce mają na to totalnie wylane i nie patrzą na kupujących te akcesoria jak na nie wiem kogo.
Najlepszy był mój tż, który w markecie przyszedl do kasy z jakims drogim winem, zelem durexa i paczka gumek. Mina ludzi za nim bezcenna
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 13:57   #350
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez MATRIX266 Pokaż wiadomość

Wiesz tylko że sytuacja wygląda w drugą stronę identycznie.Wieczna walka światopoglądowa, która nigdy się nie skończy i nic i nikt jednych ani drugich do swoich racji nie przekona taka cała specyfika człowieka.Chyba jedni i drudzy musieli by żyć w odrębnym świecie aby było inaczej a jeśli będą sobie wchodzić w drogę a to nieuniknione lepiej nie będzie.Tutaj też się nasuwa myśl że jak ktoś tutaj już pisał wykluczono chorobę, którą by rzekomo byli obarczeni geje i lesbijki a to nic nie zmieniło ale jeśli zagłebić się szerzej w kulturę człowiek i wiele rzeczy co z nim związane wcale to takie dziwne nie jest.
To znaczy co, idący ludzie przypominaja ci małpy z zoo?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 15:19   #351
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez MATRIX266 Pokaż wiadomość
A co w tym negatywnego????
To, że płaci się patologii siedzącej w domu, zamiast ludziom pracującym.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 15:51   #352
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Matrix mozesz odpowiedziec na zadadane kilkukrotnie pytania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 16:00   #353
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To, że płaci się patologii siedzącej w domu, zamiast ludziom pracującym.
A ja jestem trochę rozdarta. Mam klientkę, która z 500+ robi świetny użytek - połowę odkłada dzieciom na konto (pani nie pracuje, bo jest matką 2 dzieci, w tym jednego ledwo 1,5 roku, przemocowy ex partner), a za połowę zabiera dzieci w różne fajne miejsca na które nie byłoby jej stać bez tego hajsu. Np. Starszy synek chodzi na piłkę nożną i uczy się pływać. Oprócz tego chodzą do zoo, na warsztaty różnego rodzaju, jeżdżą na wycieczki. Naprawdę inwestuje w rozwój tych dzieci, kupuje książki, sama inwestuje w książki dot. Wychowania i psychologii dziecka. No serio. Mówi, że jak dostanie 500 na drugie dziecko, to wtedy będzie odkładać 500, a na rozwój dzieci przeznaczać drugie 500, chce również pójść do pracy, jak dziecko pójdzie do żłobka. Zero wsparcia od rodziny i ex męża.
A mam też rodziny, które z 500+ spłacają SWOJE długi liczone w dziesiątkach tysięcy np. Za mieszkanie.
Więc nie wiem, czy to taka głupie rozwiązanie. Bo serio, są osoby, które robią z tego hajsu porządny użytek i serio POMAGA to w wychowaniu dziecka. A nie zastępuje pracę rodzicom.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 16:19   #354
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

To nie wątek o 500+, zlitujcie się. Ja widzę dużo korzyści tego programu, ale tylko dlatego że pomysłu na politykę socjalną za poprzednich rządów zwyczajnie nie było żadnego.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 16:39   #355
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A ja jestem trochę rozdarta. Mam klientkę, która z 500+ robi świetny użytek - połowę odkłada dzieciom na konto (pani nie pracuje, bo jest matką 2 dzieci, w tym jednego ledwo 1,5 roku, przemocowy ex partner), a za połowę zabiera dzieci w różne fajne miejsca na które nie byłoby jej stać bez tego hajsu. Np. Starszy synek chodzi na piłkę nożną i uczy się pływać. Oprócz tego chodzą do zoo, na warsztaty różnego rodzaju, jeżdżą na wycieczki. Naprawdę inwestuje w rozwój tych dzieci, kupuje książki, sama inwestuje w książki dot. Wychowania i psychologii dziecka. No serio. Mówi, że jak dostanie 500 na drugie dziecko, to wtedy będzie odkładać 500, a na rozwój dzieci przeznaczać drugie 500, chce również pójść do pracy, jak dziecko pójdzie do żłobka. Zero wsparcia od rodziny i ex męża.
A mam też rodziny, które z 500+ spłacają SWOJE długi liczone w dziesiątkach tysięcy np. Za mieszkanie.
Więc nie wiem, czy to taka głupie rozwiązanie. Bo serio, są osoby, które robią z tego hajsu porządny użytek i serio POMAGA to w wychowaniu dziecka. A nie zastępuje pracę rodzicom.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
I to wszystko było by niewykonalne, gdyby jej na przykład zwiększyć ulgi podatkowe?

Ja nie jestem przeciw dawaniu.

Ja jestem przeciw dawaniu głupio.

Jeden dobry przykład, to wiesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 16:45   #356
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
pomysłu na politykę socjalną za poprzednich rządów zwyczajnie nie było żadnego.[/COLOR]
Bez przesady. Były spore ulgi podatkowe przy rocznym rozliczeniu - im więcej dzieci, tym większe. Poza tym te wszystkie dofinansowania do obiadów w szkole, na zakup podręczników, kolonie z MOPSu i wiele innych zasiłków celowych. Pomoc była stosowna do możliwości finansowych tego kulawego, postkomunistycznego państwa. Nie było takiego bezmyślnego rozdawnictwa jak teraz i lawinowego zadłużania wszystkich na przyszłość.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 16:53   #357
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I to wszystko było by niewykonalne, gdyby jej na przykład zwiększyć ulgi podatkowe?

Ja nie jestem przeciw dawaniu.

Ja jestem przeciw dawaniu głupio.

Jeden dobry przykład, to wiesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja nie mówię, że to jest super dobry pomysł, i robmy tak. Tylko pokazuje, że 500 plus czasem serio się przydaje, jako kontrargument na to, że płaci się patologii.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że to raczej rzadka praktyka, zwłaszcza wśród środowisk w których pracuję. Uważam, że nie powinno być gotówki do ręki, a inaczej jakoś to rozwiązać, typu właśnie ulgi, więcej przedszkoli i miejsc w przedszkolach, więcej tańszych i bardziej dostępnych atrakcji, które nie są rejonizowane (np. U mnie jak dziecko jest z dzielnicy X a chce przyjść na darmowe zajęcia w dzielnicy Y to nie ma szans) i tak mogę wymieniać bez końca.
Natomiast zgadzam się, że dawanie gotówki do ręki to słaby pomysł w większości przypadków.
Tak jak mówię - nie chodzi mi o bronienie instytucji 500+, a chciałam po prostu pokazać, że jest jeszcze światełko w tunelu

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 16:55   #358
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówię, że to jest super dobry pomysł, i robmy tak. Tylko pokazuje, że 500 plus czasem serio się przydaje, jako kontrargument na to, że płaci się patologii.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę z tego, że to raczej rzadka praktyka, zwłaszcza wśród środowisk w których pracuję. Uważam, że nie powinno być gotówki do ręki, a inaczej jakoś to rozwiązać, typu właśnie ulgi, więcej przedszkoli i miejsc w przedszkolach, więcej tańszych i bardziej dostępnych atrakcji, które nie są rejonizowane (np. U mnie jak dziecko jest z dzielnicy X a chce przyjść na darmowe zajęcia w dzielnicy Y to nie ma szans) i tak mogę wymieniać bez końca.
Natomiast zgadzam się, że dawanie gotówki do ręki to słaby pomysł w większości przypadków.
Tak jak mówię - nie chodzi mi o bronienie instytucji 500+, a chciałam po prostu pokazać, że jest jeszcze światełko w tunelu

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Chyba nie uważasz, że wcześniej sądziłam, że nikt nie robi nic pożytecznego z tymi pieniędzmi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:03   #359
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Jestem pzeciwniczką 500+ ale racja, na Plotkowym jest cały wątek poświęcony temu zagadnieniu. W sumie pasuje ono juź chyba do wszystkiego i do każdego wątku
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:11   #360
Dwight_Schrute
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2 226
Dot.: Seksualizacja, czyli- ręce precz od naszych dzieci!

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No to napisz oględnie dobierając słowa bo mnie też to interesuje

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------



Mnie już ten podpis nawet nie dziwi. Jesteśmy jedynym krajem, w którym płacą za bycie matką a nawet emerytury przyznają.
Nie wiem skąd masz takie błędne przeświadczenie.
Dwight_Schrute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-12 14:53:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.