Mamusie listopad 2019- cz. 2 - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-18, 07:49   #4231
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
U mnie wszystkiego. Łącznie z podkładami i termometrem, kubkiem, sztućcami... Dlatego też cena wyprawki każdej z nas będzie inna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no dla siebie też wezmę sztućce kubek podkłady ręczniki koszule itp ale dla dziecka tylko pampersy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 07:50   #4232
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
U nas każdy dawał swoje chusteczki i tym myli dzieci. Jeszcze jak ktoś leży 3 dni,a jak my 8 to już marzyłam o tej kąpieli :/
A z tym kapaniem pod kranem to się często zdarza w domu po kupie, chociaż nam się nigdy nie zdarzyło ale znajome często myją pod kranem na szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój mąż się śmieje, że mogliśmy wanienki nie kupować (btw, wczoraj sprzedalismy ) bo mamy umywalke w kształcie wanienki Screenshot_20190618-084916_Chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 07:52   #4233
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Mi się zdarzyło myć pod kranem, ale to było poza domem i bobas zrobił kupę aż do szyi więc nie ma wyjścia, albo umyjesz pod kranem albo zabierzesz skupcianego bobasa samochodem kolejną godzinę do domu. Pierwsza opcja wydawała się lepsza
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 07:53   #4234
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

U nas wszystko oprócz ubrań trzeba mieć swojego. No i do owijania dają. Ale ja się tego brzydzilam. Stare szorstkie tetry, koce 30letnie. Jak się koleżance z sali syn zasikal i poszła po nowy otulacz to przyszła pielęgniarka wyjęła to na czym dziecko leżało w tym wózku i kazała w to owinąć. Fuj fuj fuj. Mąż przyniósł nasze tetry, flanelę i ich używaliśmy. W dupie miałam czy do mnie wrócą czy nie, to nie duże pieniądze a komfort inny.

Jakieś środki do higieny trzeba mieć swoje. Podkłady, ręczniki papierowe, pampersy, chusteczki,krem czy zasypkę.

Teraz będę rodziła w innym szpitalu,ale nie sądzę żeby było inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 07:57   #4235
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;86914836]U mnie też nie było tragedii, bo za laser na obu oczach policzyła mi jak za jedno. Ale są też różne rodzaje zwyrodnień - ja mam kraciaste i szroniaste. Pewnie też jest większy strach jak zmiany są na obu gałkach ocznych.
Też noszę soczewki, ale z powodu ostatnich przebojów z lewym okiem mam przez miesiąc nosić okulary. Dzisiaj albo jutro powinnam mieć nowe do odbioru, bo stare są -3, a ja jestem bliżej -5. Teraz żeby widzieć mam na OP soczewkę -2 (mąż akurat takich używa) i właśnie te stare okulary. Więc prawe widzi, a lewe średnio, ale lepsze to niż nic

A nie myślałaś o laserowej korekcji wzroku?

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------



Hahah, co za biedna buba![/QUOTE]No pewnie,ale i tak podziwiam cię że z jednym okiem dajesz radę Chciałam zrobić, ale mam coś wrodzonego i nie dawali mi gwarancji że zniwelują mi tą wadę a wydanie prawie 7tysięcy bez gwarancji nie bardzo mi się uśmiechało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 08:13   #4236
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mój mąż się śmieje, że mogliśmy wanienki nie kupować (btw, wczoraj sprzedalismy ) bo mamy umywalke w kształcie wanienki Załącznik 7679836

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mamy taką jedną umywalkę

Nam bardzo polecano bidet przy maluchu, więc w domu zrobiliśmy, zobaczymy, jak się będzie sprawdzał.

Dzień dobry! Mam dzisiaj z rana położną. Byłam przekonana, że na 11:30, jak dobrze że sprawdziłam, bo jestem umówiona godzinę wcześniej.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 08:21   #4237
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Wróciłam do domu, biorę się za śniadanie i myślę co dzisiaj ogarnąć . Może szafę w garderobie , ale to wyzwanie kurde. Zobaczę , włączę muzyczkę to może jakoś pójdzie.


Na 15:30 jedziemy z mężem do żłobka. Będzie pasowanie , jakieś występy, pierwszy raz tak z rodzicami, nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 08:28   #4238
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Wróciłam do domu, biorę się za śniadanie i myślę co dzisiaj ogarnąć . Może szafę w garderobie , ale to wyzwanie kurde. Zobaczę , włączę muzyczkę to może jakoś pójdzie.


Na 15:30 jedziemy z mężem do żłobka. Będzie pasowanie , jakieś występy, pierwszy raz tak z rodzicami, nie mogę się doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja za każdym razem się wzruszam na przedstawieniach w przedszkolu ale to pierwsze to było piękne łzy w oczach miałam. Az mi głupio było przy innych rodzicach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 08:35   #4239
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja za każdym razem się wzruszam na przedstawieniach w przedszkolu ale to pierwsze to było piękne łzy w oczach miałam. Az mi głupio było przy innych rodzicach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętam jak byłam w przedszkolu i mama zawsze wyła na moich występach a ja sie z niej śmiałam, obawiam się że teraz może być ze mną to samo...

W ogóle to strasznie się boję, że dostanę OZM i będę matką kwoką. Mam takie przykłady w pracy, które śpią z dziećmi do 16 r.ż (serio!!!) i w ogóle nie myślą o sobie. Nie jestem takim typem człowieka, ale kto wie co ze mną zrobią hormony. Mam nadzieję, że w razie czego mąż sprowadzi mnie na ziemię.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 08:49   #4240
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Mojemu mężowi odbiło gorzej niż mi jak się córka urodziła. On sam przyznaje,że zdrowo będzie mieć dwójkę. Ale on ma bardzo zdrowe podejście do wychowania, blisko mu do rb, wiem że czytuje różne grupy ojców Wydaje mi się, że nawiązali bardzo dużą więź jak ja wróciłam do pracy. Pracowałam na zmiany, często o 21 dopiero byłam w domu. Gdy on miał wolne to zajmował się cały dzień córka. Nie godzinę, trzy czy piec tylko dziesięć. Moim zdaniem dużo to dało dobrego w ich relacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 08:50   #4241
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Dzień dobry My zaczynamy przeprowadzkę powoli, będzie intensywny dzień

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Wspaniała wiadomość! A na podstawie jakich pomiarów podejrzenie tych ew anomalii?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Zrobili Dopplera tętnic macicznych. Poczytałam sobie trochę o tym, choć za dużo informacji nie znalazłam, ale gdzieś pisało, że ten problem często mija do 22 tygodnia (gdzieś nawet pisało, że do 26 tygodnia). Zobaczymy na kolejnym USG.
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 08:51   #4242
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Nam bardzo polecano bidet przy maluchu, więc w domu zrobiliśmy, zobaczymy, jak się będzie sprawdzał.

A tego to jeszcze nie słyszałam, żeby myć dziecko w bidecie daj znać jak się sprawdza ✌🏻️
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 08:59   #4243
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ja nie wiem po co bidet przy maluchu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:00   #4244
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Udanego, ciepłego dnia
Jeszcze co sesji zdjęciowych - przy brzuszkowych można zrobić fotki subtelne, ja nie miałam zdjęć odkrytego bębna, wszystko zależy od wizji.
A niemowlęce sesje są świetne i niepowtarzalne - dziecko w tamtym okresie tak szybko się zmienia.. I wbrew pozorom, uwierzcie że głównie śpi, więc o niepokojących u niego odczuciach nie ma raczej mowy. Haha Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać Wspaniała wiadomość! A na podstawie jakich pomiarów podejrzenie tych ew anomalii?U mnie też nie kąpali, choć z tego co pamiętam to można było poprosić. Ale podobno dobrze jak niemowlak te kilka dni jest jeszcze pod ochroną mazi płodowych - nie wiem ile w tym prawdy Ja znam kilku Michałów i spoko chłopaki
W ogóle te imiona męskie popularne w czasach mojej mdłości - Paweł, Łukasz, Andrzej, Michał właśnie, teraz mam wrażenie że w ogóle się nie pojawiają..

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Z tym spaniem to różnie. Nasza sesja noworodkowa trwała prawie 5 godzin bo Mała nie chciała spać 🤦 mnie obsikala, a Tz obsrała ale ostatecznie zdjęcia wyszły piękny, na tych z nami nie spi, ale są cudne i fajne pozy na nich przybrała. Jeszcze tak fajnie wtedy czoło marszczyla. Wyglada jak elf i zawsze te zdjęcia wywołują uśmiech u nas.
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
U nas każdy dawał swoje chusteczki i tym myli dzieci. Jeszcze jak ktoś leży 3 dni,a jak my 8 to już marzyłam o tej kąpieli :/
A z tym kapaniem pod kranem to się często zdarza w domu po kupie, chociaż nam się nigdy nie zdarzyło ale znajome często myją pod kranem na szybko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam też się nie zdarzyło, ale z drugą nic straconego
Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Dzień dobry My zaczynamy przeprowadzkę powoli, będzie intensywny dzień




Zrobili Dopplera tętnic macicznych. Poczytałam sobie trochę o tym, choć za dużo informacji nie znalazłam, ale gdzieś pisało, że ten problem często mija do 22 tygodnia (gdzieś nawet pisało, że do 26 tygodnia). Zobaczymy na kolejnym USG.
Powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:10   #4245
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Mojemu mężowi odbiło gorzej niż mi jak się córka urodziła. On sam przyznaje,że zdrowo będzie mieć dwójkę. Ale on ma bardzo zdrowe podejście do wychowania, blisko mu do rb, wiem że czytuje różne grupy ojców Wydaje mi się, że nawiązali bardzo dużą więź jak ja wróciłam do pracy. Pracowałam na zmiany, często o 21 dopiero byłam w domu. Gdy on miał wolne to zajmował się cały dzień córka. Nie godzinę, trzy czy piec tylko dziesięć. Moim zdaniem dużo to dało dobrego w ich relacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To bardzo cenne jak facet chce i potrafi się zająć dzieckiem.
U nas o szale na punkcie potomstwa raczej nie ma mowy - ani ja nie mam bzika ani TŻ.
Ale odkąd wróciłam do pracy to tata jest głównym biorcą l4 na dziecko - potrafił dwa tygodnie z Synkiem siedzieć na chorobowym I żeby nie było - robi to z własnego wyboru
Świetnie jest mieć wsparcie w facecie, ja sobie nie wyobrażam inaczej..
Jak Wasze dyskusje o imieniu?
Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Dzień dobry My zaczynamy przeprowadzkę powoli, będzie intensywny dzień




Zrobili Dopplera tętnic macicznych. Poczytałam sobie trochę o tym, choć za dużo informacji nie znalazłam, ale gdzieś pisało, że ten problem często mija do 22 tygodnia (gdzieś nawet pisało, że do 26 tygodnia). Zobaczymy na kolejnym USG.
Powodzenia z przeprowadzką! Tylko nie przesadzaj z dźwiganiem
Dopytuję o te anomalie bo u nas od samego początku wysokie tętno płodu, na granicy normy i też pojawiło się hasło stan przedrzucawkowy, problem z przepływami krwi łożyska.. boję się USG połówkowego. Jednak mam nadzieję że 27.06 okaże się dla nas szczęśliwy i wszystko będzie ok. Jak do tej pory zawsze było "coś" i wierzę że to koniec złej passy..

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Z tym spaniem to różnie. Nasza sesja noworodkowa trwała prawie 5 godzin bo Mała nie chciała spać mnie obsikala, a Tz obsrała ale ostatecznie zdjęcia wyszły piękny, na tych z nami nie spi, ale są cudne i fajne pozy na nich przybrała. Jeszcze tak fajnie wtedy czoło marszczyla. Wyglada jak elf i zawsze te zdjęcia wywołują uśmiech u nas.Nam też się nie zdarzyło, ale z drugą nic straconego Powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A w jakim wieku była Córka podczas sesji? My się trochę zagapiliśmy - Synek miał półtora miesiąca i też było sporo płaczu.. Ale podobno takie dwutygodniowe głównie śpią i tak się powinno chodzić do fotografa

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:13   #4246
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ska
Wolę nie pisać, imię drażliwy temat,a ja codziennie wyje w poduszkę z nadzieją że może jednak będzie córka. Chyba musi jeszcze trochę czasu upłynąć zanim się z tym pogodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:18   #4247
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Dzień dobry My zaczynamy przeprowadzkę powoli, będzie intensywny dzień




Zrobili Dopplera tętnic macicznych. Poczytałam sobie trochę o tym, choć za dużo informacji nie znalazłam, ale gdzieś pisało, że ten problem często mija do 22 tygodnia (gdzieś nawet pisało, że do 26 tygodnia). Zobaczymy na kolejnym USG.
Powodzenia!
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem po co bidet przy maluchu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znajomym sprawdził się najlepiej do szybkiego mycia dziecka.
Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
To bardzo cenne jak facet chce i potrafi się zająć dzieckiem.
U nas o szale na punkcie potomstwa raczej nie ma mowy - ani ja nie mam bzika ani TŻ.
Ale odkąd wróciłam do pracy to tata jest głównym biorcą l4 na dziecko - potrafił dwa tygodnie z Synkiem siedzieć na chorobowym I żeby nie było - robi to z własnego wyboru
Świetnie jest mieć wsparcie w facecie, ja sobie nie wyobrażam inaczej..
Jak Wasze dyskusje o imieniu? Powodzenia z przeprowadzką! Tylko nie przesadzaj z dźwiganiem
Dopytuję o te anomalie bo u nas od samego początku wysokie tętno płodu, na granicy normy i też pojawiło się hasło stan przedrzucawkowy, problem z przepływami krwi łożyska.. boję się USG połówkowego. Jednak mam nadzieję że 27.06 okaże się dla nas szczęśliwy i wszystko będzie ok. Jak do tej pory zawsze było "coś" i wierzę że to koniec złej passy..

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

A w jakim wieku była Córka podczas sesji? My się trochę zagapiliśmy - Synek miał półtora miesiąca i też było sporo płaczu.. Ale podobno takie dwutygodniowe głównie śpią i tak się powinno chodzić do fotografa

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
U mnie to hasło padło przy Pappa, bo samo białko nie było bardzo wysokie i niby ryzyko jest wtedy podwyższone, ale lekarz na każdej wizycie bada tętnice i mówił, że wszystko okej, łożysko też piękne. W ramach prewencji mam kwas acetylosalicylowy. Będzie dobrze!
__________________
11.04.2015

Edytowane przez misiaa91
Czas edycji: 2019-06-18 o 09:20
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:36   #4248
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ska
Wolę nie pisać, imię drażliwy temat,a ja codziennie wyje w poduszkę z nadzieją że może jednak będzie córka. Chyba musi jeszcze trochę czasu upłynąć zanim się z tym pogodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej aż tak? Zobaczysz jakie chłopaki są suuper Imię Wam wpadnie może później, u nas pomysł pojawił się długo po połówkowych a nim go przeforsowałam też swoje się zeszło.. Głowa do góry!
Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Powodzenia! Znajomym sprawdził się najlepiej do szybkiego mycia dziecka. U mnie to hasło padło przy Pappa, bo samo białko nie było bardzo wysokie i niby ryzyko jest wtedy podwyższone, ale lekarz na każdej wizycie bada tętnice i mówił, że wszystko okej, łożysko też piękne. W ramach prewencji mam kwas acetylosalicylowy. Będzie dobrze!
Właśnie też od tygodnia biorę Acard 75 i nowa lekarz zdziwiona że od razu mi po wynikach PAPPY go nie zalecono.
A wczoraj na noc zapomniałam wziąć tabletkę - co się wtedy robi? Ominęłam tę dawkę, stwierdziłam że kolejną wezmę zgodnie z planem dziś na wieczór.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 09:39   #4249
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ska
Wolę nie pisać, imię drażliwy temat,a ja codziennie wyje w poduszkę z nadzieją że może jednak będzie córka. Chyba musi jeszcze trochę czasu upłynąć zanim się z tym pogodzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żebym ja miała takie ciążowe problemy.


Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
A wczoraj na noc zapomniałam wziąć tabletkę - co się wtedy robi? Ominęłam tę dawkę, stwierdziłam że kolejną wezmę zgodnie z planem dziś na wieczór.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Dobrze myślisz.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-18, 10:24   #4250
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Ojej aż tak? Zobaczysz jakie chłopaki są suuper Imię Wam wpadnie może później, u nas pomysł pojawił się długo po połówkowych a nim go przeforsowałam też swoje się zeszło.. Głowa do góry! Właśnie też od tygodnia biorę Acard 75 i nowa lekarz zdziwiona że od razu mi po wynikach PAPPY go nie zalecono.
A wczoraj na noc zapomniałam wziąć tabletkę - co się wtedy robi? Ominęłam tę dawkę, stwierdziłam że kolejną wezmę zgodnie z planem dziś na wieczór.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Następnego dnia standardowa dawka
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 11:01   #4251
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Dziewczyny wyskoczyła mi paskudna opryszcza/afta? na ustach Nie wiecie czy można stosować zovirax na to ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 11:10   #4252
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny wyskoczyła mi paskudna opryszcza/afta? na ustach Nie wiecie czy można stosować zovirax na to ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Acyklovir możesz stosować w ciąży. W LLL jest oznaczony jako B.
Dodatkowo - wspomnij o tym lekarzowi i po porodzie. W przypadku opryszczki w ciąży przysługuje potem dziecku trzykrotne badanie słuchu. Nie raz jak jest w standardzie tylko trzy. Wszystkie moje znajome ściemniały po porodzie,że miały opryszczkę i dostawały skierowania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 11:19   #4253
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Acyklovir możesz stosować w ciąży. W LLL jest oznaczony jako B.
Dodatkowo - wspomnij o tym lekarzowi i po porodzie. W przypadku opryszczki w ciąży przysługuje potem dziecku trzykrotne badanie słuchu. Nie raz jak jest w standardzie tylko trzy. Wszystkie moje znajome ściemniały po porodzie,że miały opryszczkę i dostawały skierowania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To opryszczka może mieć wpływ na rozwój słuchu u dziecka??? W szpitalu w którym chcę rodzić robią takie badanie kazdemu dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Przeczytałam internety i na szczęście u mnie to nie pierwotne zakażenie Dzięki Likka za podpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 11:22   #4254
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

W każdym szpitalu po porodzie badają słuch. Dzięki Owsiakowi
Ale jak dostaniesz zaświadczenie to w pierwszym roku życia będziesz mogła zbadać ten słuch jeszcze dwa razy w poradni. Wbrew pozorom przydaje się bo np problemy z słuchem mogą opóźniać mowę. Moim zdaniem jak da się coś zbadać nieinwazyjnie (a to bezbolesne badanie) to dlaczego nie skorzystać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 12:37   #4255
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
To bardzo cenne jak facet chce i potrafi się zająć dzieckiem.
U nas o szale na punkcie potomstwa raczej nie ma mowy - ani ja nie mam bzika ani TŻ.
Ale odkąd wróciłam do pracy to tata jest głównym biorcą l4 na dziecko - potrafił dwa tygodnie z Synkiem siedzieć na chorobowym I żeby nie było - robi to z własnego wyboru
Świetnie jest mieć wsparcie w facecie, ja sobie nie wyobrażam inaczej..
Jak Wasze dyskusje o imieniu? Powodzenia z przeprowadzką! Tylko nie przesadzaj z dźwiganiem
Dopytuję o te anomalie bo u nas od samego początku wysokie tętno płodu, na granicy normy i też pojawiło się hasło stan przedrzucawkowy, problem z przepływami krwi łożyska.. boję się USG połówkowego. Jednak mam nadzieję że 27.06 okaże się dla nas szczęśliwy i wszystko będzie ok. Jak do tej pory zawsze było "coś" i wierzę że to koniec złej passy..

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

A w jakim wieku była Córka podczas sesji? My się trochę zagapiliśmy - Synek miał półtora miesiąca i też było sporo płaczu.. Ale podobno takie dwutygodniowe głównie śpią i tak się powinno chodzić do fotografa

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Córka miała wtedy 13 dni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:24   #4256
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
W każdym szpitalu po porodzie badają słuch. Dzięki Owsiakowi
Ale jak dostaniesz zaświadczenie to w pierwszym roku życia będziesz mogła zbadać ten słuch jeszcze dwa razy w poradni. Wbrew pozorom przydaje się bo np problemy z słuchem mogą opóźniać mowę. Moim zdaniem jak da się coś zbadać nieinwazyjnie (a to bezbolesne badanie) to dlaczego nie skorzystać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli co, powiedzieć lekarzowi prowadzącemu: panie doktorze, dwa tygodnie temu złapałam opryszczkę?
I wtedy w ciągu roku Bobo ma 3 badania laryngologiczne?

A u Was pediatrzy na wizycie nie badają słuchu? U mnie jakieś 90% pediatrów (tych z podwójna specką) bada również słuch.



Leżę sobie z komputerem i przeglądam głupoty w internecie. I nagle czuję takie puk. Myślę- aaa, flaczki. Ale za chwilę pukpukpuk. Myślę. I znowu puk. "ej, to nie to". No to dostała matka jeszcze mocniejszy "puk"
18+2 om, 17+4usg :d

Edytowane przez owocowykoktajl
Czas edycji: 2019-06-18 o 14:33
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:45   #4257
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Czyli co, powiedzieć lekarzowi prowadzącemu: panie doktorze, dwa tygodnie temu złapałam opryszczkę?

I wtedy w ciągu roku Bobo ma 3 badania laryngologiczne?



A u Was pediatrzy na wizycie nie badają słuchu? U mnie jakieś 90% pediatrów (tych z podwójna specką) bada również słuch.







Leżę sobie z komputerem i przeglądam głupoty w internecie. I nagle czuję takie puk. Myślę- aaa, flaczki. Ale za chwilę pukpukpuk. Myślę. I znowu puk. "ej, to nie to". No to dostała matka jeszcze mocniejszy "puk"

18+2 om, 17+4usg :d

I kolejna której zazdroszczę ! Czemu ja nie czuje ruchów ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:48   #4258
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
I kolejna której zazdroszczę ! Czemu ja nie czuje ruchów ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I łożysko z przodu, ha!
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:55   #4259
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Czyli co, powiedzieć lekarzowi prowadzącemu: panie doktorze, dwa tygodnie temu złapałam opryszczkę?
I wtedy w ciągu roku Bobo ma 3 badania laryngologiczne?

A u Was pediatrzy na wizycie nie badają słuchu? U mnie jakieś 90% pediatrów (tych z podwójna specką) bada również słuch.



Leżę sobie z komputerem i przeglądam głupoty w internecie. I nagle czuję takie puk. Myślę- aaa, flaczki. Ale za chwilę pukpukpuk. Myślę. I znowu puk. "ej, to nie to". No to dostała matka jeszcze mocniejszy "puk"
18+2 om, 17+4usg :d
Pięknie, teraz się zacznie A tak się obawiałyśmy tego łożyska i nie było czego

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
I kolejna której zazdroszczę ! Czemu ja nie czuje ruchów ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Każda ciąża jest inna, bo i my mamy zupełnie inne buowy. Niedługo i Twój synek zapuka.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-18, 14:56   #4260
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ja też już czuję, mniej więcej od końca 18 tygodnia. Najłatwiej jak położę rękę na brzuchu, czasem bardziej czuję pod ręką niż tam w środku.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-25 09:30:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.