Technolog zywnosci? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-12, 22:08   #1
kleo1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 380

Technolog zywnosci?


Czy są tu osoby które skońćzyły lub kończą ten kierunek?
Jak ze znalezieniem pracy,jakie praktyki odbywaliscie i w ogole jak radzicie pokierowac mi swoja przyszloscia, jestem na 2 roku i chce pracowac w tym zawodzie, bo to kocham, ale slyszalam ze jest ciezko z praca.
Co oprócz języka obcego moze mi sie przydac i w ogole?
__________________
To jest moje prywatne zdanie, zbudowane na moich subiektywnych doświaczeniach. Mogę się mylić.
kleo1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 18:24   #2
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Technolog zywnosci?

To zależy od tego w jakiej części branży praca Cię interesuje
Bo jeżeli w firmie przy produkcji to kurs 'audyt HACCP' u mnie na uczelni można go zrobić za około 300 zł.
Jeżeli coś bardziej biurowego to szkoła policealna bhp, kilku moich znajomych ją kończy.
Możesz też pójść w troszkę inną stronę i zrobić kurs pedagogiczny, aby potem uczyć w techniku gastronomicznym, zawodówce albo na różnych kursach i w szkołach policealnych.
Plus zależy jak radzisz sobie z komputerem, jeśli średnio lub słabo to kurs ms office, lub autocad (jeśli nie miałaś na studiach)
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 10:53   #3
fabiankaaa
Raczkowanie
 
Avatar fabiankaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 101
Dot.: Technolog zywnosci?

nie warto.. skończyłam, mam dyplom technika, nic po tym nie ma chyba że chcesz tyrać gdzieś na produkcji za 5 zł za godzine :P :/ nie znalazłam pracy mimo że miałam pratyki w hurtowniach spożywczych , piekarni , w zakładzie garmażeryjnym , zakładzie produkcyjnym produkującym rożnego rodzaju wyroby (konserwy, soki, itp) także mam spore doświadczenie, ale większe ambicje niż piątak za godzine . Aktualnie u mnie ten technik równa się studentom po ZiPie a praca i płaca taka sama.... :/
fabiankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 20:38   #4
kleo1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 380
Dot.: Technolog zywnosci?

sama jeszcze nie wiem, marzy mi sie praca w laboratorium, ale wiem ze to raczej marzenie.Zastanawiam się nad specjalizacją mięsna albo cukierniczą, chociaz dokładnie to nie wiem i pewnie dopiero się dowiem po wyborze;p. Technik a mgr inz to chyba troche co innego, ale moze sie myle i masz rację(mam nadzieję, ze nie). nauczanie raczej odpada, ale oczywiscie jak nie bede miala wyjscia to i to wchodzi w grę. Własnie o co chodzi z tym autocadem wszedzie pisza ze to sie przydaje? co ma wspolnego autocad z technologia zywnosci ? rodukcja lini technologicznych kiedyś w przyszlosci?(ah te marzenia kontra rzeczywistość)

amarela dziękuję za trafne uwagi

fabiankaaa co to ZiP?

Myślę nad robieniem magisterki zaocznie, jesli uda się znalezc jakas prace chociazby na produkcji z ktorej potem mozna awansowac. Co myślicie o tym? Lepiej jednak dziennie?
__________________
To jest moje prywatne zdanie, zbudowane na moich subiektywnych doświaczeniach. Mogę się mylić.

Edytowane przez kleo1991
Czas edycji: 2012-12-18 o 20:42
kleo1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 12:00   #5
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Technolog zywnosci?

Cytat:
Napisane przez kleo1991 Pokaż wiadomość
sama jeszcze nie wiem, marzy mi sie praca w laboratorium, ale wiem ze to raczej marzenie.Zastanawiam się nad specjalizacją mięsna albo cukierniczą, chociaz dokładnie to nie wiem i pewnie dopiero się dowiem po wyborze;p. Technik a mgr inz to chyba troche co innego, ale moze sie myle i masz rację(mam nadzieję, ze nie). nauczanie raczej odpada, ale oczywiscie jak nie bede miala wyjscia to i to wchodzi w grę. Własnie o co chodzi z tym autocadem wszedzie pisza ze to sie przydaje? co ma wspolnego autocad z technologia zywnosci ? rodukcja lini technologicznych kiedyś w przyszlosci?(ah te marzenia kontra rzeczywistość)

amarela dziękuję za trafne uwagi

fabiankaaa co to ZiP?

Myślę nad robieniem magisterki zaocznie, jesli uda się znalezc jakas prace chociazby na produkcji z ktorej potem mozna awansowac. Co myślicie o tym? Lepiej jednak dziennie?
u mnie na uczelni jeśli się chce pracować w laboratorium to najlepiej iść na specjalizacje 'higiena i toksykologia żywności' ewentualnie na 'analiza i ocena jakości żywności'.
święta racja, jak ktoś pracuje jak główny technolog albo w kontroli jakości to zarabia raczej więcej niż 5 zł na godzinę
przydaje się do projektowania innowacyjnych produktów, opakowań, narzędzi, linij technologicznej, generalnie prawie do wszystkiego
Zarządzanie i inżynieria produkcji, na mojej uczelni na ten kierunek rekrutacja trwa do października i przyjmują każdego kto złoży dokumenty
wg mnie studia zaoczne plus praca mniej więcej w zawodzie - super, studia zaoczne plus siedzenie w domu, albo jakakolwiek praca - średnio, jakąkolwiek pracę można mieć studiując dziennie
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 21:55   #6
kleo1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 380
Dot.: Technolog zywnosci?

amarela bardzo dziękuję za podpowiedzi, pomysle nad kursem cad na 3-cim roku bardzo mi pomogla
__________________
To jest moje prywatne zdanie, zbudowane na moich subiektywnych doświaczeniach. Mogę się mylić.
kleo1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.