praca licencjacka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-02, 10:27   #1
Gu17sia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4

praca licencjacka


Witam!
Mam ogromny problem z moją pracą licencjacką. Otóż miałam wybrany temat, który bardzo mnie interesował ale promotor mi go odrzucił bo zbyt prosty i oklepany. Powiedział też że mam się skupić na miejscu, w którym pracuję (a jestem menadżerem w restauracji McDonald's, czyli franczyza). Niby nic trudnego, ale moi pracodawcy nie zgadzają się na udzielaniu jakichkolwiek informacji. Szukałam też informacji w innej firmie czyli u mojego męża i tam też nie wyraził nikt zgody. A dodam, że studiuję rachunkowość. Nie wiem co zrobić!
Proszę o pomoc!

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Czy ktoś zna takie miejsca oprócz stron internetowych, gdzie umieszczane są sprawozdania finansowe firm, gdzie otrzymałabym różne informacje np. dokumentacja i rozliczanie podatku od towarów i usług.
Gu17sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 18:43   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: praca licencjacka

Cytat:
Napisane przez Gu17sia Pokaż wiadomość
Witam!
Mam ogromny problem z moją pracą licencjacką. Otóż miałam wybrany temat, który bardzo mnie interesował ale promotor mi go odrzucił bo zbyt prosty i oklepany. Powiedział też że mam się skupić na miejscu, w którym pracuję (a jestem menadżerem w restauracji McDonald's, czyli franczyza). Niby nic trudnego, ale moi pracodawcy nie zgadzają się na udzielaniu jakichkolwiek informacji. Szukałam też informacji w innej firmie czyli u mojego męża i tam też nie wyraził nikt zgody. A dodam, że studiuję rachunkowość. Nie wiem co zrobić!
Proszę o pomoc!

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Czy ktoś zna takie miejsca oprócz stron internetowych, gdzie umieszczane są sprawozdania finansowe firm, gdzie otrzymałabym różne informacje np. dokumentacja i rozliczanie podatku od towarów i usług.
Porozmawiaj z promotorem i po prostu powiedz mu, że nie masz materiałów, bo nikt nie chce Ci ich udostępnić, a bez materiałów, to pracę lic/mgr ciężko pisać. Niech coś zaproponuje, w końcu to twój promotor.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2012-10-02 o 18:44
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 13:52   #3
Gu17sia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: praca licencjacka

ogólnie to chciałam pisać na temat "koszty pracy w przedsiębiorstwie X w swojej miejscowości". Niby to nie jest jakieś wielkie ujawnianie danych. W końcu to same koszty ponoszone a nie przychody.

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------

A czy mógłby mi ktoś jeszcze podpowiedzieć o jakie dane prosić w związku z moim tematem?
Na pewno będą mi potrzebne inf o: liczba pracowników, rodzaje umów na jakich są zatrudnieni, ich wynagrodzenie, ilość osób niepełnosprawnych i ewentualne zwroty za ich zatrudnienie, rodzaje odprowadzanych składek przez pracodawcę oraz wszystkie pozostałe koszty np szkolenia bhp i inne, utrzymanie stanowiska pracy, badania lekarskie itp. Na pewno potrzebny będzie przykład księgowań na kontach i rozrachunków z tych tytułów oraz kształtowanie się zatrudnienia w ostatnich trzech latach.
Gu17sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 14:02   #4
LaBamBam
Raczkowanie
 
Avatar LaBamBam
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 311
Dot.: praca licencjacka

Może być naprawdę ciężko z uzyskaniem takich danych. Moi znajomi pisali podobne prace na podstawie danych z firm, gdzie właścicielem był ktoś z rodziny. "Obce" firmy bronią się, jak mogą przed podawaniem tego typu informacji, gdyż może się okazać, że zarobki osób na takim samym stanowisku drastycznie się różnią. Wyjaśnij promotorowi, że nie wyrażono zgody na udostępnienie Ci takich danych (najlepiej weź zaświadczenie z pracy) i zaproponuj inny temat. Nie daj sobie wmusić pisania o czymś, do czego nie zdobędziesz materiałów!
__________________
Wymienię książki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=589142
LaBamBam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 14:10   #5
Gu17sia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: praca licencjacka

Zawsze mogę zakupić sprawozdanie finansowe ze strony Monitora Polskiego. Ale tam są suche liczby tylko i na dodatek w mało szczegółowy sposób opisane. To mnie nie satysfakcjonuje, bo zależy mi na rozmowie z osobą zajmującą się tym i podpowiedzią jak to wygląda od trony praktycznej.
Gu17sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 16:34   #6
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: praca licencjacka

Zmień temat pracy i już. Porozmawiaj z promotorem.
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 19:21   #7
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: praca licencjacka

No, że McDonald's nie udostępnia takich informacji to wręcz oczywiste, miałam znajomą z analogiczną sytuacją. Dziwi mnie trochę temat franczyzy na przykładzie w aspekcie rachunkowym - przecież to wiadome, że takie sieci jak Troll, Chata Polska czy właśnie McD nie udostępnią takich danych...
Jaki Ty masz temat pracy? Może lepiej skupić się na rozwoju franchisingu w Polsce? Jakaś agencja (wygoogluj) publikuje corocznie dokumenty n/t stanu przedsiębiorstw franchisingowych w Polsce, podając jakąś statystykę.. tylko jak to będzie wyglądać w pracy licencjackiej na kierunku FiR?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 14:02   #8
Gu17sia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: praca licencjacka

pytałam się dziś w kilku miejscach o udostępnienie informacji potrzebnych do pracy licencjackiej. jedyne miejsca, w których się zgodzili to urząd miasta i miejski ośrodek pomocy społecznej w moim mieście. Tak sobie myślę, że mogłabym pisać o kosztach pracy w jednostkach budżetowych właśnie na przykładzie mops-u w moim mieście.
Co o tym myślicie?

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

a w mopsie powiedzieli, że udostępnią właśnie te dane związane z kosztami zatrudnienia. Dodam tylko że lepszym pomysłem było by opisanie tych kosztów na przykładzie przedsiębiorstwa produkcyjnego, bo koszty są bardziej zróżnicowane i więcej ich jest. Ale nikt z prywatnych firm mi takich inf nie udostępni.
Gu17sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 07:37   #9
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: praca licencjacka

W zyciu chodzi o to, by ułatwiać sobie, nie pogarszać sytuację, prawda? Jednostki budżetowe mają informacje, bo jest to ich obowiązkiem (statystyki, tabele,opracowania). Weź z mopsu i nie przejmuj się. To bardzo wdzięczny temat i dużo informacji, wiem bo komuś pisałam - nie było problemów z materiałami Powodzenia!
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 21:25   #10
buziaczek15_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: praca licencjacka

Ja tez piszę o kosztach pracy, mozemy sobie pomoc
buziaczek15_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.