Alkohol na weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-29, 16:23   #1
Wisienka1133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 1

Alkohol na weselu


Cześć! Przymierzamy się do zakupu alkoholu na wesele, ale pojawił się pewien problem i potrzebuję pomocy. Mam dylemat dotyczący serwowania alkoholu na naszym weselu. Wiem, że część naszej rodziny nie pije wódki, wolą bimber. Chciałabym, aby nasi goście czuli się komfortowo i mieli wybór między wódką a bimbrem, aby wszyscy byli zadowoleni z tego, co będzie na stole.



Mój narzeczony upiera się, że na stołach powinna być tylko wódka, a bimber powinien być dostępny tylko na wiejskim stole, wbrew preferencjom gości, których znamy. Rozumiem jego punkt widzenia, ale chcę, aby wszyscy nasi goście czuli się mile widziani i docenieni. Chciałabym, aby obok wódki pojawił się bimber w ładnych butelkach, a na wiejskim stole stałyby nalewki i bimber smakowy.



Na sali będzie dodatkowy kelner, który będzie roznosił wódkę, i pomyślałam, że mógłby uzupełniać wódkę i bimber (w zależności od tego, co by się kończyło). Narzeczony uważa, że chce wyróżnić gości ze swojej strony, ale obawiam się, że reszta gości poczuje się gorsza. Nie wyobrażam sobie, żeby tata np. musiał biegać z butelkami z wiejskiego stołu, zwłaszcza, że już płacimy za osobę roznoszącą alkohol.



Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami lub pomysłami na to, jak możemy rozwiązać ten problem?
Wisienka1133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-31, 10:06   #2
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Alkohol na weselu

U nas na stołach stała tylko wódka. Wina były serwowane chętnym w czasie obiadu, potem z resztą alkoholi i dodatków do nich stały w osobnym bufecie. Goście nie mieli problemu, żeby tam trafić i się częstować czym mieli ochotę. Nikt im też nie zabraniał zabrać butelki do stołu. Kelner równie dobrze może uzupełniać alkohol na wiejskim stole. Moim zdaniem im mniej na stołach wyjściowo tym lepiej, bo zazwyczaj jak dodasz dekoracje to i tak się robi ciasno. Poza tym gościom nie zaszkodzi się poruszać w czasie picia. Mniejsza szansa, że kogoś odetnie jak będzie tylko siedział i polewał kielicha za kielichem.

Jak dla mnie to trochę za mocno przeżywasz taki szczegół. Wesele to nie libacja alkoholowa, a przynajmniej nie powinno być.
Przede wszystkim to celebracja waszego dnia i powinna być zgodna z waszymi oczekiwaniami (obojga), a zadowolenie gości jest ważne, ale to wciąż sprawa drugorzędna.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-03, 12:33   #3
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 291
Dot.: Alkohol na weselu

Na weselach, gdzie byłam i pojawiał się bimber, zawsze serwowano go w jakichś fajnych butelkach/beczułkach na wiejskim stole lub przy bufecie alkoholowym. Ale to tak naprawdę zależy od Was, jeśli wśród Waszych gości sporo osób pije bimber możecie go podać obok wódki na stole weselnym. I tak zwykle na stole jest więcej niż 1 butelka wódki naraz, więc można umieścić np. po 1 butelce wódki i bimbru, a potem kelnerzy będą donosić na bieżąco oba rodzaje alkoholi.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-07, 11:28   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Alkohol na weselu

U mnie na stołach była wódka i wino. Bimber był przy wiejskim stole. Część w beczułce, jak ktoś chciał tylko spróbować kieliszka czy dwóch to mógł się napić albo jak ktoś ogólnie wolał pić bimber to najpierw spróbować czy mu odpowiada - bo to wcale nie zawsze jest oczywiste. Cześć rozlana w butelkach tak, że potem każdy kto miał ochotę mógł go wziąć do stolika.

Edytowane przez Cytokina
Czas edycji: 2023-11-07 o 11:30
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-07 12:28:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.