Mamy Grudniowe 2019 - część II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-02, 10:44   #91
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
O losie, a ja dzisiaj zamiast na gemini to na stronie zary popłynęłam wyrodna matka zamiast dzieciowi to sobie ciuchów nakupowała.
Ale tak poważnie to przerażają mnie te kwoty- dzięki Bogu mam ten komfort i mogę kupić wszystko na raz, ale nie sądzilam, że to będą takie sumy. Ja muszę kupić jeszcze meble do sypialni, a z grubszych rzeczy to łóżeczko, wózek i całą tę drobniznę.

Zaczynam oszczędzać tak na serio


Dokładnie ilość rzeczy i kwoty są przerażajace, a i tak nie planuje kupować jakiś ekstrawaganckich rzeczy niewiadomo za ile. Patrzyłam na kocyki to też min. 100 zł za dziany w 100% bawełniany.
Przed nami też łóżeczko, materac, przewijak na łóżeczko, wózek i fotelik.

Materac prawie tyle co łóżeczko oglądałam łóżeczka na stronie Woodies i chyba stamtąd wezmę, bo mi się spodobało.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Jeszcze komodę musimy wymienić :/ mamy w sypialni podwójną Malm, ale jest za wielka bo łóżeczko byłoby wtedy na styk :/ tę co mamy muszę jakoś sprzedać, mam nadzieję, że się uda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 10:58   #92
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dokładnie ilość rzeczy i kwoty są przerażajace, a i tak nie planuje kupować jakiś ekstrawaganckich rzeczy niewiadomo za ile. Patrzyłam na kocyki to też min. 100 zł za dziany w 100% bawełniany.
Przed nami też łóżeczko, materac, przewijak na łóżeczko, wózek i fotelik.

Materac prawie tyle co łóżeczko oglądałam łóżeczka na stronie Woodies i chyba stamtąd wezmę, bo mi się spodobało.



---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Jeszcze komodę musimy wymienić :/ mamy w sypialni podwójną Malm, ale jest za wielka bo łóżeczko byłoby wtedy na styk :/ tę co mamy muszę jakoś sprzedać, mam nadzieję, że się uda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też mam tę komodę Malm i też muszę wymienić na mniejszą. Masz jakiś pomysł na jaką, żeby to jakoś pasowało?
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 10:59   #93
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Mnie w tym miesiącu czeka wymiana szafy w sypialni. Obecna to wielki, nieporeczny kloc i zagraca nam cała sypialnie, przez nią nie mamy na nic miejsca.
Już pisałam, ale chyba się niedodało więc keszcze raz się pochwale. Dzisiaj pierwszy raz w życiu będę gotowała bigos . Taka mnie wczoraj woeczorem ochota naszla na kwaskowaty bigos, że aż mi się w nocy śnił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oesu, ale bym zjadła bigosu kwaśniego jak cytryna. Coś Ty narobiła dziewczyno, kto mi teraz bigos ugotuje?
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 11:03   #94
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dziewczyny a patrzylyscie na te kocyki z ikea dziane? One sa naprawde cudne, przepuszczaja powietrze. Screenshot_20190702-120316_Chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 11:43   #95
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Też mam tę komodę Malm i też muszę wymienić na mniejszą. Masz jakiś pomysł na jaką, żeby to jakoś pasowało?


Mąż mi zapowiedział, że jak nie sprzedamy to nie wymienimy myślałam o Malm tej z czterema szufladami, byłaby wyższa, a węższa.

Pati nie widziałam tego kocyka na stronie Ikea, on jest w regularnej sprzedaży ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 11:48   #96
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Arya kurcze na kupowalam 3lata temu wiec nie wiem czy jeszcze sa. Musialabys sie rozejrzec w ikea jak będziesz, ale naprawdę polecam , wszystkie polozne byly nim zachwycone w szpitalu, "w końcu nie polarowy"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Lukierku trzymam kciuki za wizytę dzis!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Midusia kurcze , polecalas dwie pozycje i zgubilo mi sie a chcialam dopisać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 11:49   #97
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

No właśnie wydaje mi się, że go nie ma u nas. W sklepie jak byłam reż nie widziałam. Faktycznie fajnie wyglada i tani


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-02, 11:54   #98
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Marcówki kupowały dla swoich dzieci i też nie spotkałam się z negatywną opinią. Chyba prawie wszystkie mialysmy te kocyki a one w Pl kupowaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Co do wyprawki ja tez nie z tych szalejących. Co prawda teraz akurat wózek kupuje taki o ktorym bym nie myslala w 1 ciąży, ale to tylko dlatego ze ja mam prawie wszystko więc mogę sobie pozwolic na takie szaleństwo.
Ale np. Akcesoria LaMillou no kurczę juz tyle prób robilam zeby kupic , to jednak rozum wygrywa tym bardziej ze to nie jakies ekskluzywne materiały a marka i reklama robi cenę.....
Jak na takie "bzdety" mi zal to np fotelik do auta musi byc porzadny, pancerny a co za tym idzie kosztuje tez swoje. No ale, cos za cos! Są rzeczy ważne i ważniejsze. jak na torbie do wozka moge zaoszczedzic czy na kocykach ,tak bezpieczeństwo numer jeden

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 12:41   #99
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Pati mam takie samo podejście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

W końcu przyszło ochłodzenie można z przyjemnością wyjść z domu, wiaterek wieje, lekkie słońce. Jak dla mnie mogłoby już tak zostać do końca wakacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 13:50   #100
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Pati mam takie samo podejście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

W końcu przyszło ochłodzenie można z przyjemnością wyjść z domu, wiaterek wieje, lekkie słońce. Jak dla mnie mogłoby już tak zostać do końca wakacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak! Niech będzie takie 24 stopnie z wiaterkiem do samego grudnia
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 13:56   #101
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Nam też się podoba łóżeczko woodies, ale jeszcze się nad nim zastanawiamy.

W ciąży pokochałam bigos. Tylko musi być taki mega kwaśny. I kapuśniak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-02, 14:02   #102
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Mamuśki, a widziałyscie na pudelku () zdjęcie kasi warnke w ciąży? z jakiegoś pokazu mody czy coś? Nie znałam laski ale mnie tytuł mnie wciągnął i tak czytam, ze piąty miesiąc.
Spory ma ten brzuszek na 5 miesiąc czy mi się wydaje?
https://www.pudelek.pl/artykul/14855...brzuchem_foto/
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 14:07   #103
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Oj jak mi sie podobaja te drewniane masywne łóżeczka swoje kupilam za 50e nowe od Polki z mojego miasta, bo sie rozmyslila i chciala inne z firmy bocian biało siwe.
Oczywiście nie będę kupować nowego skoro to jest jak nowe, Po Leo. Na szczescie nie mial pomysłów obgryzac szczebelek plus takiego łóżeczka jest taki ze mimo,że drewniane to lekkie, jeździło po calej sypialni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 14:14   #104
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Mamuśki, a widziałyscie na pudelku () zdjęcie kasi warnke w ciąży? z jakiegoś pokazu mody czy coś? Nie znałam laski ale mnie tytuł mnie wciągnął i tak czytam, ze piąty miesiąc.
Spory ma ten brzuszek na 5 miesiąc czy mi się wydaje?
https://www.pudelek.pl/artykul/14855...brzuchem_foto/


Też mi się wydaje, że spory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 14:51   #105
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Pati mam takie samo podejście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

W końcu przyszło ochłodzenie można z przyjemnością wyjść z domu, wiaterek wieje, lekkie słońce. Jak dla mnie mogłoby już tak zostać do końca wakacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie tylko 19 stopni, wolałabym kilka więcej.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 15:09   #106
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za wyjaśnienie! Piersi mi zaraz rozsadzi, wybuchną normalnie co się dzieje z moim organizmem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piona! Mogę swoje obciąć. I przysięgam już nigdy nie narzekać na za małe
Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Mamuśki, a widziałyscie na pudelku () zdjęcie kasi warnke w ciąży? z jakiegoś pokazu mody czy coś? Nie znałam laski ale mnie tytuł mnie wciągnął i tak czytam, ze piąty miesiąc.
Spory ma ten brzuszek na 5 miesiąc czy mi się wydaje?
https://www.pudelek.pl/artykul/14855...brzuchem_foto/
Ja ją bardzo lubię Nie jest to raczej potwierdzone info, który miesiąc bo wiem, że dopiero na tym pokazie ogłosiła ciążę. Wcześniej zaprzeczała. Ale brzuch wygląda bardziej na przynajmniej 6 Albo to my tu na wątku jakieś opóźnione


Dziewczyny ja to się tak rozleniwiłam ostatnio, że aż mi słabo. Śpię do 10. Potem jakaś drzemka w ciągu dnia. Nie chce mi się gotować, sprzątać ani nawet wyjść na dwór. Dzisiaj poszłam do sklepu to ledwo doszłam do domu. Albo tak się zasiedziałam albo tak mnie ta ciąża męczy. A niedługo zaczynamy sporą inwestycję. Muszę się trochę ogarnąć. Wcześniej wstawałam o 5:30 praca do 15, codziennie miałam ugotowany obiad i masowo oglądałam chociażby filmy czy chodziłam na siłkę. A miałam na to wszystko tylko popołudnia. No i mam przemyślenie, że nienawidzę miasta Siedząc w domu nienawidzę go jeszcze bardziej🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 15:11   #107
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Hej hej ☺️

Mogę do Was dołączyć?

Aktualnie jestem w 18tc i termin mam na 8 grudnia 🥰
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 15:31   #108
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Piona! Mogę swoje obciąć. I przysięgam już nigdy nie narzekać na za małe Ja ją bardzo lubię Nie jest to raczej potwierdzone info, który miesiąc bo wiem, że dopiero na tym pokazie ogłosiła ciążę. Wcześniej zaprzeczała. Ale brzuch wygląda bardziej na przynajmniej 6 Albo to my tu na wątku jakieś opóźnione


Dziewczyny ja to się tak rozleniwiłam ostatnio, że aż mi słabo. Śpię do 10. Potem jakaś drzemka w ciągu dnia. Nie chce mi się gotować, sprzątać ani nawet wyjść na dwór. Dzisiaj poszłam do sklepu to ledwo doszłam do domu. Albo tak się zasiedziałam albo tak mnie ta ciąża męczy. A niedługo zaczynamy sporą inwestycję. Muszę się trochę ogarnąć. Wcześniej wstawałam o 5:30 praca do 15, codziennie miałam ugotowany obiad i masowo oglądałam chociażby filmy czy chodziłam na siłkę. A miałam na to wszystko tylko popołudnia. No i mam przemyślenie, że nienawidzę miasta Siedząc w domu nienawidzę go jeszcze bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha dlatego mi tak nieśpieszno na zwolnienie, bo tylko bym w domu z kanapy do lodówki się ruszala i spowrotem.
Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Hej hej

Mogę do Was dołączyć?

Aktualnie jestem w 18tc i termin mam na 8 grudnia
Witaj!
Wiesz już, co to będzie? Chlopiec, czy dziewczynka?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 15:43   #109
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
U mnie tylko 19 stopni, wolałabym kilka więcej.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
U mnie 24

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Piona! Mogę swoje obciąć. I przysięgam już nigdy nie narzekać na za małe Ja ją bardzo lubię Nie jest to raczej potwierdzone info, który miesiąc bo wiem, że dopiero na tym pokazie ogłosiła ciążę. Wcześniej zaprzeczała. Ale brzuch wygląda bardziej na przynajmniej 6 Albo to my tu na wątku jakieś opóźnione


Dziewczyny ja to się tak rozleniwiłam ostatnio, że aż mi słabo. Śpię do 10. Potem jakaś drzemka w ciągu dnia. Nie chce mi się gotować, sprzątać ani nawet wyjść na dwór. Dzisiaj poszłam do sklepu to ledwo doszłam do domu. Albo tak się zasiedziałam albo tak mnie ta ciąża męczy. A niedługo zaczynamy sporą inwestycję. Muszę się trochę ogarnąć. Wcześniej wstawałam o 5:30 praca do 15, codziennie miałam ugotowany obiad i masowo oglądałam chociażby filmy czy chodziłam na siłkę. A miałam na to wszystko tylko popołudnia. No i mam przemyślenie, że nienawidzę miasta Siedząc w domu nienawidzę go jeszcze bardziej🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wstaje zazwyczaj między 7-8, raz się zdarzyło o 9 ale poszłam spać po północy
Gotować nie lubię nigdy nie lubiłam, a teraz nie chce mi się jeszcze bardziej mimo że mam tyyyle czasu, dodatkowo nie wiem na co mam ochotę i co bym zjadła. Wymyślę coś, to zaraz stwierdzam, że jednak tego nie zjem



Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Hej hej ☺️

Mogę do Was dołączyć?

Aktualnie jestem w 18tc i termin mam na 8 grudnia 🥰
Witaj

Znasz już płeć?
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-02, 15:49   #110
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Hej hej

Mogę do Was dołączyć?

Aktualnie jestem w 18tc i termin mam na 8 grudnia 🥰
Hej Monika! Skąd jesteś, bo ja też pochodzę z Borów Tucholskich
Miło, że do nas dołączyłaś. Rozgość się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Ja właśnie czytam "Kołysanka z Auschwitz" , kurcze i jakoś przybita jestem. A samych takich książek ostatnio nakupowałam

Dziś się gorzej czuję, więc Mąż szybciej wrócił z pracy,bo o 12.00 , zabrał Leo na zakupy i o. Właśnie poszli na dwór a ja leżę , już mnie głowa od tego leżenia boli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 15:53   #111
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Dzięki Pospisuję sobie to dzisiaj, choćby tylko w formie listy.

Zastanawiam się nad smoczkami. Czy one są konieczne? Nie zamierzałam kupować przed porodem w ogóle, ewentualnie już później gdy się okaże, że faktycznie jest taka potrzeba. Mam jakiegoś bzika na tym punkcie, boję się że mi się dziecko od smoka uzależni. To jest jakieś diabelskie narzędzie w mojej zielonej wyobraźni i mam nadzieję, że jeśli nie pozna co to smoczek, to się nie będzie domagać
Ja w poprzedniej ciąży nie kupowałam wcześniej i jakoś dopiero po pierwszym miesiącu dałam
Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Wczoraj mnie właśnie koleżanki pytały czy na bigos nie mam ochoty ale jakoś kompletnie o tym daniu nie myślę
Najchętniej jadłabym ciągle lody i owoce. Ale to pewnie przez upały.
Ja też jakoś na bigos nie mam ochoty

Za mną ostatni dzień pracy, z jednej strony na zwolnieniu można się rzeczywiście zasiedzieć na kanapie ale z drugiej jak nie teraz to kiedy? ja już byłam zmęczona pracą więc teraz mam zamiar korzystać i się lenić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 15:59   #112
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Voice koleżanka mi przesłała swoją listę wyprawkową i tak z ciekawości dodawałam. Wszystkie te podkłady poporodowe, majtki, maść Maltan na brodawki i inne dla mnie dla dziecia szczotka do włosków , zestaw z nożyczkami, waciki, płatki kosmetyczne, podkłady, maści, krem, katarek, wstępnie okrycie kąpielowe, smoczek, gaziki, woda morska, sól fizjologiczna, termometr do wody( chociaż to podobno zbędne ale koszt znikomy przy tym wszystkim), i octenisept chociaż wszędzie czytam, że odchodzi się od stosowania na kikut. I tak tu 10 zł, tam 8 zł i się zbiera prawie 500 zł. W sumie mogłabym już to kupić skoro dodałam do koszyka, ale przez to że hajs na wyprawkę mam odłożony i nie musze co miesiąc po trochu kupować to mąż ciagle gada, że po co to wszystko teraz kupować żeby leżało i zagracało


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


2 proste rzeczy, które mi przychodzą do głowy: zamiast maści Maltan zwykła lanolina z Ziajki za ułamek ceno. To samo zamiast latarka kupiłam NoseFrida, bo do mnie nie przemawia przykładanie noworodkowi odkurzacza do nosa (u starszego już stosowałam) i katarek jest jeszcze tak stygnie skonstruowany, ze całe smary lecą do środka. Fuuuj!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Dzięki Pospisuję sobie to dzisiaj, choćby tylko w formie listy.



Zastanawiam się nad smoczkami. Czy one są konieczne? Nie zamierzałam kupować przed porodem w ogóle, ewentualnie już później gdy się okaże, że faktycznie jest taka potrzeba. Mam jakiegoś bzika na tym punkcie, boję się że mi się dziecko od smoka uzależni. To jest jakieś diabelskie narzędzie w mojej zielonej wyobraźni i mam nadzieję, że jeśli nie pozna co to smoczek, to się nie będzie domagać


Ja nie planowałam dziecku dać smoczka, śle miałam taki awaryjny z jakichś gratisów i użyłam go dosłownie kilka razy i nigdy już później smoka nie mieliśmy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 16:12   #113
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Oo, super. Jest szansa że się obejdziemy. Mam w rodzinie dwa skrajne przypadki relacji dziecko-smoczek. Pierwsze dziecko zupełnie niesmoczkowe od zawsze i drugie, które w wieku 5 lat ssie smoka i wpada w histerię na myśl o jego odstawieniu.

Co do siedzenia w domu to owszem, trzeba mieć w sobie sporo motywacji i dużo samozaparcia żeby nie zgnuśnieć. O wiele lepiej mi jest kiedy mam coś zaplanowane, cokolwiek, choćby jak dzisiaj badania krwi. Wtedy pobudka o 7, prysznic, makijaż i nawet jeśli reszta dnia niezbyt ambitna lub przeleżana z książką to jednak czuję się w miarę jak człowiek. Czasem jest tak że nie mam do roboty zupełnie nic i łażę rozmemłana cały dzień. A plany miałam wielce ambitne. Dałam sobie ten miesiąc na odpoczęcie od pracy a dalej już zamierzam ogarnąć się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 16:21   #114
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

U mnie Leon niestety smoczkowy, do spania, jak sie uderzy albo ma gorszy dzien. A tak jest smok w łóżeczku i Leon go zostawia na poduszce jak wstaje 🤣 znam dzieci ktore calymi dniami chodzą ze smokiem, no co zrobisz nie ma idealnych rodzicow i perfekcyjnych dzieci. Z 2 postaram sie bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 16:29   #115
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
2 proste rzeczy, które mi przychodzą do głowy: zamiast maści Maltan zwykła lanolina z Ziajki za ułamek ceno. To samo zamiast latarka kupiłam NoseFrida, bo do mnie nie przemawia przykładanie noworodkowi odkurzacza do nosa (u starszego już stosowałam) i katarek jest jeszcze tak stygnie skonstruowany, ze całe smary lecą do środka. Fuuuj!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------





Ja nie planowałam dziecku dać smoczka, śle miałam taki awaryjny z jakichś gratisów i użyłam go dosłownie kilka razy i nigdy już później smoka nie mieliśmy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Akurat na tej maści nie będę oszczędzała bo raz, że kilka osób polecało no i nie trzeba zmywać jej przed karmieniem. Katarek też polecała większa liczba osób wyjdzie w praniu czy mi się sprawdzą.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Odnośnie smoczka też nie jestem za tym, żeby od razu dawać, ale wolę mieć.
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 16:33   #116
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ja akurat katarek do odkurzacza polecam mega mega ale przy naprawde masakrze katarowej frida sie nada dla noworodka ale dla niemowlaczka szybciej duzo jest odkurzaczem gdy dziecko chore krztusi sie wydzielina minus tego jest halas np w nocy :/ mysle ze moze kupiimy tym razem jakiegos pingwinoska ,kolezanka miala i zadowolona całkiem spoko wyglądało, i dobrze sciągalo.

Co do masci to sie zgodze ze lepiej kupic czysta lanolinę w saszetkach w aptece jest tańsza a dzialanie to samo.

A macie jakies doświadczenia w znieczulaniu piersi na te pierwsze dni?

Swoja droga mi juz leci siara budze sie z mokra koszulka wiec czas zacząć ubierać staniki do spania z wkladkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 16:33   #117
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Hej hej

Mogę do Was dołączyć?

Aktualnie jestem w 18tc i termin mam na 8 grudnia 🥰
Witaj Moniko
Mamy ten sam TP

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 17:57   #118
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Akurat na tej maści nie będę oszczędzała bo raz, że kilka osób polecało no i nie trzeba zmywać jej przed karmieniem. Katarek też polecała większa liczba osób wyjdzie w praniu czy mi się sprawdzą.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Odnośnie smoczka też nie jestem za tym, żeby od razu dawać, ale wolę mieć.


A to nie maltan ma w składzie cukier? Ziajki tez nie musisz zmywać, bo to 100% lanoliny. Z tym katarkiem to jest rzeczywiście tak, ze jedni go uwielbiają, a drudzy nienawidzą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 17:59   #119
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Przejrzałam tak pobieżnie ta wyprawkę. Faktycznie sporo tego jest

Ja mam jednak termin połówkowego na 14 sierpnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 18:02   #120
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Mamy Grudniowe 2019 - część II

Witam nowa mamusie

PatiPee te książki, które polecalam:
„Mocno mnie przytul” Caros Gonzales
„Dziecko z bliska” Agnieszka Stein

Śmiało mogę powiedzieć, że były podwalina pod moje rodzicielstwo
A jak któraś jest zainteresowana tematyka porodów, takich bardziej naturalnych i świadomych to polecam „urodzić razem i naturalnie” Ireny Chołuj. Właśnie skończyłam i jest świetna. Dużo bardzo przydatnych informacji i ponad 100 stron opowieści kobiet o swoich porodach. Teraz biorę się za „Mama bamba”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

PatiPee ja niczym nie znieczulałam. Miałam mega nawał, ale wystarczyło ściąganie laktatorem do uczucia ulgi i częste przystawianie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 10:37:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.