ślub a choroba rodzica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-29, 16:22   #1
BrakNickname
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 2

ślub a choroba rodzica


Witam wszystkich

Od paru dni nie mogę spać i nie wiem co mam robić.

Moja mama od paru miesięcy przyjmuje chemioterapię i niedługo ma mieć operacje usunięcia raka złośliwego. Jak na razie wszystko idzie dobrze i mamie pozostały tylko 2 chemie.
Jestem z partnerem od 7 lat razem i planujemy ślub na lato następnego roku lecz typ mamy raka ma 90% szans na przerzut i zapewne wróci lecz nie wiadomo kiedy i gdzie i jak mama przyjmie nastepne leczenie.
Z tego powodu zastanawiam się czy nie zrobić ślubu szybciej aby mama była razem ze mną (tata umarł pare lat temu) lecz w tym przypadku nie byloby wesela a mała uroczystość na max 20 osob i byłaby w marcu/kwietniu.
Rozmawiałam z mamą i mówi żebym robiła ślub w lato, że życie toczy sie dalej… ale nie wiem czy nie będę miała sobie za złe jeśli odejdzie przed ślubem i czy wtedy ten ślub bede mogla przenieść na inna date na co raczej mnie nie stać.
Co mam robić, pomóżcie
BrakNickname jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-30, 06:57   #2
Interceptor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 100
Dot.: ślub a choroba rodzica

Moim zdaniem lepiej zrobić ślub skromniejszy ale wcześniej, bo po pierwsze na pewno jest to ważne dla Ciebie, żeby mama na nim była - ważniejsze od zaproszenia większej liczby znajomych, po drugie nie będziesz musiała się martwić, czy zaraz nie pojawi się remisja i mamy zabraknie na ślubie, a Ty nie będziesz w stanie się nim tak cieszyć.
Interceptor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-30, 12:26   #3
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: ślub a choroba rodzica

Brałabym ten ślub jak najszybciej.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 09:54   #4
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: ślub a choroba rodzica

Cytat:
Napisane przez BrakNickname Pokaż wiadomość
Witam wszystkich

Od paru dni nie mogę spać i nie wiem co mam robić.

Moja mama od paru miesięcy przyjmuje chemioterapię i niedługo ma mieć operacje usunięcia raka złośliwego. Jak na razie wszystko idzie dobrze i mamie pozostały tylko 2 chemie.
Jestem z partnerem od 7 lat razem i planujemy ślub na lato następnego roku lecz typ mamy raka ma 90% szans na przerzut i zapewne wróci lecz nie wiadomo kiedy i gdzie i jak mama przyjmie nastepne leczenie.
Z tego powodu zastanawiam się czy nie zrobić ślubu szybciej aby mama była razem ze mną (tata umarł pare lat temu) lecz w tym przypadku nie byloby wesela a mała uroczystość na max 20 osob i byłaby w marcu/kwietniu.
Rozmawiałam z mamą i mówi żebym robiła ślub w lato, że życie toczy sie dalej… ale nie wiem czy nie będę miała sobie za złe jeśli odejdzie przed ślubem i czy wtedy ten ślub bede mogla przenieść na inna date na co raczej mnie nie stać.
Co mam robić, pomóżcie
Zrób tak jak uważasz za stosowne, nieważne czy miałoby być małe przyjęcie. To jedyna naprawdę dobra rada. Zastanów się po prostu, co jest ważniejsze i czego żałowałbyś bardziej, tego że ślub jest skromny i bez wesela, czy że w razie czego ryzykujesz, że Twojej mamy nie będzie. A jak też musisz zrozumieć, przecież Ci nie powie inaczej, jak żebyś się nie przejmowała i nie zmieniała planów ze względu na nią, bo wiele osób nie chce być postawionych w takiej sytuacji. To musi być Twoja decyzja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-07, 14:11   #5
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: ślub a choroba rodzica

Bralabym ślub jak najszybciej. Większe przyjęcie też możesz zrobić "na wariata" w kilka miesięcy jeśli Ci na nim zależy. Dzwonić do miejsc i pytać, czy zwalnia im się nagle termin sobotni i żeby o Tobie pamiętali itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 15:11:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.