Praca w H&M? - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-28, 14:45   #511
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: Praca w H&M?

Nie każda, moja miała tylko jeden etap grupowy.
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 14:19   #512
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Praca w H&M?

/Czy pracownicy h&m pokrywają koszty kradzieży czy różnic w kasie?
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 08:46   #513
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
/Czy pracownicy h&m pokrywają koszty kradzieży czy różnic w kasie?
Nie ☺
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 22:27   #514
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Praca w H&M?

Po jakim czasie dostałyscie kartę pracownika? Czekam już półtorej miesiąca...
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 22:24   #515
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
Po jakim czasie dostałyscie kartę pracownika? Czekam już półtorej miesiąca...
Ja czekałam niecały miesiąc, ale znam osoby co czekały po 2-3 miesiące, a jedna twierdziła, że kartę otrzymała po prawie pół roku, bo pierwsza karta gdzieś zaginęła zanim do niej dotarła i na wyrób drugiej czekała kolejne miesiące.
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 05:22   #516
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Praca w H&M?

ja dostałam dopiero po 3 miesiącach, a jak wyrabiałam dla partnera to czekałam 2 tygodnie.
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 08:40   #517
pureu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w H&M?

Dostałam prace w H&M'ie i mam podpisać umowę, ale na rozmowie kierownika mi powiedziała, że pierwsza wypłata dopiero po 3 miesiącach i nie powiem, że trochę mi to nie pasuje, czy tak jest wszędzie? Nie ukrywam (choć przed kierowniczką tak ), że chce by to była moja praca wakacyjna przed studiami tj. do września ew. no któregoś tam października, skoro zacznę pracę któregoś lipca, by były te okropne 3 miesiące... Dostałam umowę, ale jest ona na razie nie wypełniona, ale z innych dokumentów wynika, że to ten 3miesięczny okres próbny. Czy jeśli zwolniłabym się przed upłynięciem kalendarzowych 3 miesięcy to nie dostaję nic, czy dostaję tylko za 2 miesiące, które w pełni wyrobiłam? A gdybym wyrobiła wszystkie godziny jakie mam mieć w ciągu 3 miesięcy przed upłynięciem faktycznych 3miesięcy to jest szansa, że pomimo zerwania umowy przed terminem, uzyskam pełną wypłatę?
pureu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-10, 12:54   #518
DwightUk1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Praca w H&M?

H&M to sieciówka i wiadomo jak w sieciówkach. Wiadomo są odgórne wymagania i jak się ich nie wykonuje to będzie problem. Zresztą w każdej pracy trzeba wykonywać polecenia i wytyczne. Jeśli jest kierownik spoko to praca też będzie ok. Jeśli ktoś lubi pracować. Bo jak ktoś ma lewe ręce to w każdej pracy będzie mu źle
DwightUk1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 05:04   #519
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Praca w H&M?

wypłatę dostaniesz normalnie, co miesiąc. Nie ma opcji, żebyś dostała ją dopiero za 3 miesiące. Musiałaś coś źle zrozumieć. Bo możesz mieć ewentualnie 3 miesięczny okres próbny (każdy dostaje taką pierwszą umowę), albo mowa była o 3 miesięcznym okresie rozliczeniowym (który własnie się zaczął i po skończonym okresie rozliczeniowym masz wypłacane za ewentualne nadgodziny). Wypłaty każdy dostaje co miesiąc.
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 10:24   #520
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Praca w H&M?

Zaleta jest taka, że kasa jest zawsze na koncie w wyznaczonym terminie. Wada, że zarobki są żenująco niskie.
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 19:57   #521
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez jagnapik Pokaż wiadomość
Zaleta jest taka, że kasa jest zawsze na koncie w wyznaczonym terminie. Wada, że zarobki są żenująco niskie.
Nie aż takie niskie w porównaniu do innych sieciówek gdzie zastępca kierownika albo dekorator na najniższa krajową.
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 11:29   #522
coffeetime
Przyczajenie
 
Avatar coffeetime
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w H&M?

Hej!
czy da się złożyć CV online na stanowisko sprzedawcy, jeśli nie ma aktualnie takiej oferty w danym mieście? Słyszałam, że przyjmują tam "prawie wszystkich", którzy złożą CV, że ciągle są rotacje itd (logiczne, jasne), ale czaję się od dłuższego czasu na ogłoszenie w moim mieście i nic, żadnych ofert.. Jak to jest? Da się wysłać CV jakoś do nich, czy trzeba wyczaić ofertę na ich stronie i aplikować konkretnie, dopiero wtedy?
coffeetime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 08:43   #523
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Praca w H&M?

Zanieś cv do sklepu, z neta rzadko przyjmują.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 09:10   #524
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Praca w H&M?

Możesz spróbować zanieść CV do sklepu, ale u nas nie zawsze CV jest przyjmowane, bo skupiamy się tylko na rekrutacji online. Tak więc co sklep to inny zwyczaj
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 20:08   #525
Olussiak
Raczkowanie
 
Avatar Olussiak
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 291
Dot.: Praca w H&M?

Jak jest teraz z pracą w h&m w Krakowie? Interesuje mnie g. kazimierz i g. krakowska. Studiuje dziennie, ale mam zazwyczaj tak rozplanowany grafik, że spokojnie mogłabym pracować 3/4 etatu. Może któraś z Was wie kiedy będzie przeprowadzana jakaś rekrutacja? oraz jaka jest tam atmosfera?
Olussiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 18:07   #526
dominika400
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w H&M?

cześć
ile czasu czekałyście na odpowiedź telefoniczną po assesmencie ?
dzwonili do was nawet jeśli okazało się, że nie przeszłyście?
dominika400 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 13:08   #527
missgri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 28
Dot.: Praca w H&M?

Hej, czy jest mozliwe zeby pracowac w hm tylko na 1 zmiane? Dowiedzialam sie ze u mnie w miescie potrzebuja tam sprzedawcy niepelny wymiar godzin ale w ogloszeniu na str wymieniona jest dyspozycyjnosc do pracy zmianowej i w weekendy, a podobno przeciez studentow tez przyjmuja wiec jak to jest. Fakt studentka nie jestem ale popoludniami pracuje. Szukam dodtkowej pracy i pomyslam czy nie sprobowac w hm wlasnie. Tylko nie wiem czy jest sens skoro szukaja osoby dyspozycyjnej a ja mam czas tylko do godz 15 i w weekendy. Co myslicie?
missgri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 14:33   #528
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez missgri Pokaż wiadomość
Hej, czy jest mozliwe zeby pracowac w hm tylko na 1 zmiane? Dowiedzialam sie ze u mnie w miescie potrzebuja tam sprzedawcy niepelny wymiar godzin ale w ogloszeniu na str wymieniona jest dyspozycyjnosc do pracy zmianowej i w weekendy, a podobno przeciez studentow tez przyjmuja wiec jak to jest. Fakt studentka nie jestem ale popoludniami pracuje. Szukam dodtkowej pracy i pomyslam czy nie sprobowac w hm wlasnie. Tylko nie wiem czy jest sens skoro szukaja osoby dyspozycyjnej a ja mam czas tylko do godz 15 i w weekendy. Co myslicie?
Wszystko zależy od kierownika sklepu i czy uda Ci sie z nim dogadac. W moim sklepie ludzie pracują na cały etat w innych instytucjach a na weekendy przychodzą do nas
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 22:11   #529
missgri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 28
Dot.: Praca w H&M?

A jeszcze takie pytanie pewnie głupie i może trochę nie w temacie ale czy jak składałyście cv online to umieszczałyście podpis pod klauzulą czy bez podpisu zostawiałyście? Jeśli podpis to jak, normalnie komputerowo czy drukowałyscie, podpisywałyście i skan? Nigdy nie aplikowałam przez neta więc nie bardzo się orientuję :/
missgri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-19, 06:59   #530
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Praca w H&M?

Bez podpisu
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 11:11   #531
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez missgri Pokaż wiadomość
A jeszcze takie pytanie pewnie głupie i może trochę nie w temacie ale czy jak składałyście cv online to umieszczałyście podpis pod klauzulą czy bez podpisu zostawiałyście? Jeśli podpis to jak, normalnie komputerowo czy drukowałyscie, podpisywałyście i skan? Nigdy nie aplikowałam przez neta więc nie bardzo się orientuję :/
Nie aplikuj przez neta, bo oni rzadko kiedy biorą ludzi z internetu.. Zanieś do sklepu.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:39   #532
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Praca w H&M?

Nie zawsze w sklepie przyjmują, i odsyłają do internetu
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 22:47   #533
Wiktoria__
Przyczajenie
 
Avatar Wiktoria__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 14
Dot.: Praca w H&M?

Hej Idę na rozmowę i wiem, że padnie pytanie o zarobki. Dziewczyny, ile optymalnie zaproponować? Staram się o stanowisko sprzedawcy i kompletnie nie mam punktu odniesienia.
Wiktoria__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 08:36   #534
zakreconysloik
Raczkowanie
 
Avatar zakreconysloik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 62
Dot.: Praca w H&M?

Wszystko zależy od etatu najlepiej powiedz , że pieniądze Cię nie interesują, bo i tak dostaniesz tyle ile Ci dadzą
zakreconysloik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 21:57   #535
Olaaaa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Praca w H&M?

Heja, ja mam pytanie może nie na temat bo dot. reserved w Warszawie. Mianowicie wybieram się tam na rozmowę kwalifikacyjną, i może jest tu jakaś osoba która pracowała w tym że superanckim sklepie, i mogła by się wypowiedzieć na temat pracy tam, jakie zarobki, atmosfera w pracy?
Olaaaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 16:28   #536
days
Raczkowanie
 
Avatar days
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75
Dot.: Praca w H&M?

Hej
jak wygląda praca w Hm? taki zwykły typowy dzień? na jakim programie sie pracuje? słyszałam ze jest dużo do nauczenia się. I jak organizujecie sobie np poranna zmianę gdy jesteście same a np nie ma dostawy do rozniesienia? Tu też słyszałam ze robi się wszystko ale jak Wy to sobie planujecie zeby nie "zginąć"? Czy jak np robicie dostawe (wiadomo że na zapleczu) to tez jesteście na sali i kasie? pytam bo mam szanse na prace w Hm będę wdzięczna za odpowiedzi
__________________
największe kłamstwo świata:
jeszcze jeden rozdział i idę spać...


lubimy czytać
days jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 18:26   #537
szalonagrzanka
Przyczajenie
 
Avatar szalonagrzanka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Wiadomości: 7
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez days Pokaż wiadomość
Hej
jak wygląda praca w Hm? taki zwykły typowy dzień? na jakim programie sie pracuje? słyszałam ze jest dużo do nauczenia się. I jak organizujecie sobie np poranna zmianę gdy jesteście same a np nie ma dostawy do rozniesienia? Tu też słyszałam ze robi się wszystko ale jak Wy to sobie planujecie zeby nie "zginąć"? Czy jak np robicie dostawe (wiadomo że na zapleczu) to tez jesteście na sali i kasie? pytam bo mam szanse na prace w Hm będę wdzięczna za odpowiedzi
Bardzo rzadko zdarza się, że Sales Advisor pomaga na magazynie przy dostawie, w sensie klipsowania, wieszakowania itd. Musi to być jakaś sytuacja awaryjna, magazynier na L4 albo ma wolny dzień (albo go w ogóle nie ma bo się zwolnił) Jeśli chodzi o plan dnia to układa go kierownik i wszystko zależy od tego jakie sklep ma zapotrzebowanie. Ja pracowałam w jednym z większych sklepów H&M na Śląsku. W dni dostawy zazwyczaj z rana na sali sprzedaży jest tam dwójka SA + kierownik zmiany. Jeden sprzedawca pilnuje kasy i roznosi dostawę, drugi zagląda na przymierzalnię i też zajmuje się dostawą. Czasem jest przy tym tak, że trzeba coś zmienić, tu coś przebudować, w jednym miejscu dodać obręcz, w innym ująć, ale nowe osoby nie zajmują się Allo (nowościami) tylko CO (czyli dopełnieniem). Kierownik ma w planie helikopter czyli jest po prostu tam gdzie go potrzeba. Generalnie nie ma czegoś takiego jak "planowanie sobie", kierownictwo i ew. dekoratorzy mówią Ci czym masz się danego dnia w danej chwili zająć Czasem faktycznie jest tak że musisz zrobić 5 rzeczy na raz ale to jest rzadkość, z reguły na sklepie jest na tyle osób że każda ma coś innego do roboty i jest to wszystko w miarę ogarnięte.

Jeśli chodzi o dni bez dostawy to faktycznie, bywały dni kiedy z dziewczynami w czwórkę byłyśmy z rana i nie było nic do roboty bo przebudowy skończone poprzedniego dnia, wszystko ogarnięte, nic do rozniesienia, przyma pusta i ani żywego ducha na sklepie ale to jest naprawdę rzadkość, głównie zimą kiedy za oknem szaleją zamiecie śnieżne. Teraz zaczyna się taki okres, że pracy będzie naprawdę sporo, zwłaszcza że niebawem wyprzedaż Czasem można pyknąć jakiś refresh jak się widzi ze z shopa się wylewa a nie ma się nic innego do roboty, mówię tu głównie o drobnych akcesoriach - tego zawsze jest za dużo i trzeba kombinować

Edytowane przez szalonagrzanka
Czas edycji: 2016-04-20 o 18:32
szalonagrzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 18:38   #538
days
Raczkowanie
 
Avatar days
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75
Dot.: Praca w H&M?

Cytat:
Napisane przez szalonagrzanka Pokaż wiadomość
Bardzo rzadko zdarza się, że Sales Advisor pomaga na magazynie przy dostawie, w sensie klipsowania, wieszakowania itd. Musi to być jakaś sytuacja awaryjna, magazynier na L4 albo ma wolny dzień (albo go w ogóle nie ma bo się zwolnił) Jeśli chodzi o plan dnia to układa go kierownik i wszystko zależy od tego jakie sklep ma zapotrzebowanie. Ja pracowałam w jednym z większych sklepów H&M na Śląsku. W dni dostawy zazwyczaj z rana na sali sprzedaży jest tam dwójka SA + kierownik zmiany. Jeden sprzedawca pilnuje kasy i roznosi dostawę, drugi zagląda na przymierzalnię i też zajmuje się dostawą. Czasem jest przy tym tak, że trzeba coś zmienić, tu coś przebudować, w jednym miejscu dodać obręcz, w innym ująć, ale nowe osoby nie zajmują się Allo (nowościami) tylko CO (czyli dopełnieniem). Kierownik ma w planie helikopter czyli jest po prostu tam gdzie go potrzeba. Generalnie nie ma czegoś takiego jak "planowanie sobie", kierownictwo i ew. dekoratorzy mówią Ci czym masz się danego dnia w danej chwili zająć Czasem faktycznie jest tak że musisz zrobić 5 rzeczy na raz ale to jest rzadkość, z reguły na sklepie jest na tyle osób że każda ma coś innego do roboty i jest to wszystko w miarę ogarnięte.

Jeśli chodzi o dni bez dostawy to faktycznie, bywały dni kiedy z dziewczynami w czwórkę byłyśmy z rana i nie było nic do roboty bo przebudowy skończone poprzedniego dnia, wszystko ogarnięte, nic do rozniesienia, przyma pusta i ani żywego ducha na sklepie ale to jest naprawdę rzadkość, głównie zimą kiedy za oknem szaleją zamiecie śnieżne. Teraz zaczyna się taki okres, że pracy będzie naprawdę sporo, zwłaszcza że niebawem wyprzedaż Czasem można pyknąć jakiś refresh jak się widzi ze z shopa się wylewa a nie ma się nic innego do roboty, mówię tu głównie o drobnych akcesoriach - tego zawsze jest za dużo i trzeba kombinować
Dzięki
dziś byłam na rozmowie i pani mówiła ze często jest się samemu rano (plus kierownik) przynajmniej tak zrozumiałam, ale panie same mówiły że często z zadaniami nie wyrabiają i się je kończy na 2 zmianie bądź następnego dnia. A te przebudowy - wg własnego pomysły czy sa konkretne zdj z maili? jak podzielone są działy i jak sie odnaleźć gdy trzeba rzeczy poroznosić?

i jeszcze jedno pytanie - jakie wyrobiłyście sobie triki, sposoby aby ułatwiać sobie daną prace do wykonania? żeby pracować sprytnie
__________________
największe kłamstwo świata:
jeszcze jeden rozdział i idę spać...


lubimy czytać

Edytowane przez days
Czas edycji: 2016-04-22 o 08:52 Powód: dopisek
days jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 13:43   #539
illia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Praca w H&M?

Zalezy na jakich ludzi trafisz, ja pracowałam 3 lata tem, i było super!
illia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 11:44   #540
illia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Praca w H&M?

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma mam wrażenie
illia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-23 15:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:45.