przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-16, 10:58   #1
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Question

przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie


Niedługo odbędą się pierwsze urodziny naszego synka przyjedzie rodzina jak policzyliśmy z mężem będzie to 18 osób ja zazwyczaj gotuje dla 3 wiec jest to dla mnie duże wyzwanie. Będzie to obiad tylko co tu podać 18 osobom które nie lubią nowości, uwielbiają mięso i ziemniaki?

Jestem trochę zielona w kuchni potrawy powinno się szybko robić a najlepiej żeby się same robiły wiec będzie kurczak pieczony (udka, skrzydełka) i gotowane ziemniaki ale co jeszcze? Wiadomo że tym ludzie się nie najedzą a kanapek też nie podam , chociaż mój mąż uważa, że najlepiej dać chipsy i paluszki

Ciasta będą kupione bo u mnie każde ciasto to zakalec teraz nie tłumaczę się, że nie umiem piec tylko mówię, że piekarnik przypala
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 11:54   #2
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Jakies salatki? Koreczki? Ciasto francuskie z pieczarkami? Nie dawno robilam a nie jestem alfa i omega w kuchni
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 12:26   #3
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
Niedługo odbędą się pierwsze urodziny naszego synka przyjedzie rodzina jak policzyliśmy z mężem będzie to 18 osób ja zazwyczaj gotuje dla 3 wiec jest to dla mnie duże wyzwanie. Będzie to obiad tylko co tu podać 18 osobom które nie lubią nowości, uwielbiają mięso i ziemniaki?

Jestem trochę zielona w kuchni potrawy powinno się szybko robić a najlepiej żeby się same robiły wiec będzie kurczak pieczony (udka, skrzydełka) i gotowane ziemniaki ale co jeszcze? Wiadomo że tym ludzie się nie najedzą a kanapek też nie podam , chociaż mój mąż uważa, że najlepiej dać chipsy i paluszki

Ciasta będą kupione bo u mnie każde ciasto to zakalec teraz nie tłumaczę się, że nie umiem piec tylko mówię, że piekarnik przypala

Ja bym postawiła na wielki gar gulaszu, albo jeszcze lepiej bigosu z dużą ilością mięsa

Wbrew pozorom nie jest to pracochłonne bo największą rolę odgrywa długi czas gotowania...
A to dania w sam raz do zrobienia kiedy robi się chłodniej...

Poza tym możliwe że będą siedzieć dłużej więc miałabym też awaryjną sałatkę albo dwie i właśnie chleb żeby przygotować ewentualne kanapki na kolację

Co do ciasta to i tak bym zrobiła sama... przecież nie wszystkie ciasta muszą się piec...
Możesz zrobić sernik na zimno i 3bita (wszystkim bardzo smakuje) a do tego wystarczy Ci jedynie lodówka.
Są również inne ciasta bez pieczenia...
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 13:12   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Nie najedza sie kurczakiem to co oni jedzą na co dzień ?
Mozesz upiec kurczaka plus inne mieso, schab? do tego ziemniaki czy kasza+ mizeria,kapusta na ciepło, surówka z pomidorów z cebulą-skoro ma byc klasycznie.
Bigos tez dobre rozwiązanie
do tego jakieś 2-3 ciasta, deska wędlin, serów, owoce.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:16   #5
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie najedza sie kurczakiem to co oni jedzą na co dzień ?
Mozesz upiec kurczaka plus inne mieso, schab? do tego ziemniaki czy kasza+ mizeria,kapusta na ciepło, surówka z pomidorów z cebulą-skoro ma byc klasycznie.
Bigos tez dobre rozwiązanie
do tego jakieś 2-3 ciasta, deska wędlin, serów, owoce.

Właśnie myślę też o innym mięsie bo jak podam same udka i skrzydełka to wydaje mi się, że może być za mało. Połowa to chłopy jak dęby . Chyba też bigos zrobię, może kotlety schabowe. Kiedyś właśnie kurczaka zrobiłam i roladki drobiowe z mięsem mielonym to było za mało
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 19:32   #6
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Może pieczeń np. z łopatki/szynki/wołowiny? Samo się robi, tzn. trzeba przyprawić a potem do piekarnika, na raz można więcej upiec i nei trzeba stać przy garach i patelni
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 16:27   #7
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Jeśli kupisz 5 -6 kurczaków i upieczesz z nich udka , skrzydła i pokawałkowane piersi to powinno wystarczyć na tyle osób do ziemniaków i surówki.
Surówka wychodzi tanio ale smaczna i psuje do kurczaka z kapusty bialej, marchwi , cebuli, jabłka z majonezem lub musztardą ze śmietaną.
Duża główka kapusty, kilka marchewek, jabłek.

A z reszty mięsa z tych kurczaków ugotować rosół i część z makaronem podać na pierwsze danie / makaron Dobrusia jest tani w Biedronce a dobry jak domowy/.
A z reszty rosołu ugotować forszmak z tym mięsem odebranym od kości .
Albo żurek z jajkiem i podać z chlebem jeśli trzeba później.
Albo barszczyk czerwony z pasztecikami jak masz czas zrobić.
I jakaś sałatka albo dwie, pracowita ale tania można się nią najeść jest zwyczajna majonezowa/ ziemniaki, marchew, ogórek kiszony, jajka, cebula, jabłko, gotowany seler w kostkę, groszek z puszki/.
A druga może być nowocześniejsza np. gotowany ryż sałatkowy, groszek, kukurydza, ogórek kiszony, pokrojona w kostkę szynka lub pieczony kurczak, majonez. Można paprykę w kostkę surową lub konserwową dodać.
Dużo jej wychodzi , szybko się robi. Trochę wędliny, kilka gatunków pokroić, chleb, napoje.
Jak urodziny to tort ze świeczką by się przydał.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-18, 16:43   #8
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

A właśnie że podaj kanapki Ale w ten sposób - pokrój tylko bagietki na ukos a na stół wyłóż ładnie podane plasterki szynki, sera czy czego tam chcesz i warzywek oraz masło. Ludzie sami będą komponować swoje kanapki dokładnie takie jakie lubią

Zupa nie wiem czy jest szczęśliwym pomysłem bo nie masz pewnie takiego garnka żeby zrobić dla 18 osób ale sałateczka ? I 2-3 ciasta
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 20:16   #9
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Poradzisz sobie,daj znac jak poszlo
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 23:53   #10
exnext
Raczkowanie
 
Avatar exnext
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Może nie będę ani wytworna ani oryginalna (ale chyba o to tu chodzi) i powiem, że strzałem w dziesiątkę może być... sałatka ziemniaczana. Jeżeli będziesz miała problem, z chęcią podzielę się przepisem i moimi uwagami. Jakie plusy? Ziemniaki gotujesz wieczorem, rano dodajesz pozostałe składniki i jesteś cały czas dla gości a nie w kuchni. Normalną sałatę musiałabyś przygotowywać tuż przed podaniem, polewać sosem maksymalnie kilka minut przed wejściem na stół i robisz z siebie kucharkę a nie gospodynię. A sałatka ziemniaczana jest sycąca, taka sałatka i ziemniaczki w jednym. I nie znam osoby, która by nie jadła nie licząc niektórych dzieciaków, ale to inna bajka.
__________________
A jeżeli właśnie zgłodniałyście...
http://szczyptaslodyczy.bloog.pl
Wybieram grupę Black!
exnext jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 09:00   #11
WloskaPizza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

Przekąski, sałatki, coś na ciepło, zimna płyta to takie podstawowe elementy które na pewno się przydadzą.
__________________
Najlepszy blog o Włoskiej Kuchnii
WloskaPizza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-21, 17:35   #12
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: przyjęcie urodzinowe - duże wyzwanie

U mnie w domu przy wiekszej ilości osb stawiamy na wygodę
obiad:
Ziemniaki pokrojone w ósemki, doprawiamy solą, polewamy odrobiną oleju
Mięso najlepiej w kawałku: schab i karkówka wystarczy spokojnie łącznie jakieś 6-7 kg max jak to tacy głodomorzy Albo jak wolisz to kup różne rodzaje mięsa, pokrój w kawałeczki i zrób szaszłyki (my dajemy np. boczek, karkówkę, piers z indyka, paprykę, cebulę)
I wkładasz wszystko do piekarnika i pieczesz- możesz to zrobić nawet rano, a jak goście przyjdą to tylko odgrzejesz
Surówkę proponuje z czerwonej kapusty- można kupić w słoiku np. w Biedronce, dodać starte jabłko i posiekaną cebulkę, doprawić i gotowe.

A na kolację:
-jeśli nie chcesz kanapek to zrób może zapiekanki na bagietce- goście zawsze sobie chwalą, a coś ciepłego się przyda
-pokrój wędliny na półmisek,
-półmisek z serami (żółty-różne, plesniowy, mozarella)
-może jakiś śledź? w śmietanie czy pod pierzynką
-jajka faszerowane- łatwe i szybkie a mozesz zrobić sporo
- pokrojone warzywa: pomidor, ogórek, papryka
-skoro są tradycjonalistami jeśli chodzi o kuchnię to może standardowo- kiełbasa na ciepło- u teściów zawsze musi być

Najlepiej przeanalizuj co zazwyczaj było do jedzenia jak chodziłaś do nich na imprezy to bedziesz wiedziała co lubią
__________________
20.09.2014r.
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-21 18:35:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.