Pm 2020. - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-11, 09:41   #2491
agatax93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 67
Dot.: Pm2020

Dziewczyny, dawno mnie nie było, ale piszę, żeby pochwalić się, że mamy fotografa Na początku planowałam to załatwić w drugiej połowie roku, bo u nas nie ma aż tak napiętych terminów. Jednak gdy znalazłam ofertę idealną dla nas cenowo i jakość zdjęć rewelacja to stwierdziłam, że nie będę już czekać Płacimy 1700 zł za jednego fotografa, od min 500 do max 700 zdjęć robione od ceremonii zaślubin do 1 w nocy. Żadnej dodatkowej sesji w inny dzień nie chcemy, ale jak mi się odmieni to dopłata 400 zł.



Także na dzień dzisiejszy do ślubu został rok i niespełna 3 miesiące, mamy umowę z restauracją, fotografem, florystką i na dniach załatwiamy dj Mamy też całą papeterię ślubną (na laptopie jeszcze niewydrukowaną) i moje ślubne buty kupione kilka miesięcy temu na wyprzedażach
agatax93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-11, 18:15   #2492
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Pm2020

Ojej dziewczyny jak Was czytam to zastanawiam sie czy wyrobie w koncu mi został rok i jakis tydzien do slubu, a jak narazie mamy tylko zaklepana sale i zespol chociaz aktualnie przeglądamy fotografow i kamerzystow, ale narazie to co nam sie podobalo bylo bardzo drogie i musimy ustalic czy stawiamy na jakosc czy troche obnizamy oczekiwania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-11, 18:34   #2493
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pm2020

Ja z kolei nie myślę i nie planuje żadnej dekoratorki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-11, 19:17   #2494
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Ja z kolei nie myślę i nie planuje żadnej dekoratorki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tylko florystkę.

Nie mam też jakiegoś zapału do organizacji, wydaje mi się, że jeszcze sporo czasu .
Jedyne co to mam fazę na przeglądanie zaproszeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-11, 21:20   #2495
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Hej! Udało nam się zarezerwować zespół na wymarzoną wrześniową datę! Nadal w to nie wierzę- nasz zespół powiedział, że mają nasz termin wstępnie zajety przez jedną parę, która ma się określić do środy. Okazało się, że się nie odzywali, mimo wielu prób kontaktu i zespół stwierdził, że skoro my jesteśmy zdecydowani a tamci się nie odzywają to biorą nas. Podpisaliśmy już umowę
Będziecie mialy kamerzystę? Ile płacicie ? My chcemy tylko krótki film i ceny również mnie szokują Najtańsza oferta jaką mam to 3200 zł (bez ujęć z drona)

Ja mam kamerzystę, 2750 zł.


Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Na ile osoób planujecie wesele? Sami finansujecie? Jak dzielicie koszty? My będziemy w całosci opłacać wesele sami. Ja planuję około 50-60 osób z mojej strony, mój Narzeczony ma dużo większą rodzinę, z jego strony około 100-120 osób. Więc wesele na ok. 150-160 osób.

Za salę płacimy 270 zł/os (za wesele i poprawiny). W cenie jest 5 posiłków, pierwszy 3-daniowy, cztery 1-daniowe, ciasto, napoje, owoce, dekoracja sali żywymi kwiatami, pokój dla PM. Tort i alkohol we własnym zakresie.

Zespół 6500 zł. 6-osobowy, nie mieliśmy wielkiego wyboru. Takie są u nas ceny.

Foto + video- chcielibyśmy się zamknąć w 6000 zł, ale może być ciężko.

Z dodatkowych atrakcji: na pewno chcemy barmana, bo na sali jest bar i dziwnie by wyglądał pusty . Mamy ofertę za 3200 zł, 2 barmanów (alkohol w całości jest już w cenie). Jesteśmy skłonni ich wziąć.

Mam nadzieję, że zamkniemy się w 70 tys. zł, ale i tak uważam, że koszty wesela są zatrważające.

Około 140 osób, sami płacimy.

Za foto i video wyszło nam 5500 zł,

Też na sali mam bar, ale raczej nie zdecydujemy się na barmana, więc niestety będzie stał pusty.
Cytat:
Napisane przez Mademoiselle Bernadette Pokaż wiadomość
W jakim wieku dziecko?

Moja przyszła szwagierka po pierwszej ciąży, po 3/4 miesiącach po porodzie ostro się wzięła za siebie. Non stop szybkie spacery, biegi, potem rower, narty etc i to wszystko z maluszkiem w wózku, na rękach, sankach. Strasznie szybko wróciła do formy i figury z przed ciąży. Ale miała spore ułatwienie, bo synek był w miarę spokojnym dzieckiem + dużym plusem było to, że ciągle przebywał na świeżym powietrzu i prawie wcale nie choruje.
W wakacje urodziła drugie dziecko i tu już jest znacznie trudniej. Ale zaczęła codziennie rano ćwiczyć jakieś "dywanówki" i wciągła w to starszego 3-letniego synka. To była rewelacja! Bo chłopakowi tak poranne ćwiczenia weszły w nawyk, że teraz sam ciągnie mamę, kiedy będą ćwiczyć Super motywator!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też bym tak chciała kiedyś swoje dziecko nauczyć (jeśli będę mieć), żeby nie złapało lenia po mamusi.


Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
Ja na targi też się nie wybieram. Nie ma po co... Zaproszenia właściwie wybiorę sobie przez internet. Obraczki też bezpośrednio u jubilera... Szkoda czasu i kasy - mimo że niewielkiej, ale jednak (:

U mnie targi na szczęście darmowe. Teraz w lutym nie dałam rady być, ale we wrześniu może się udać, chyba że to będzie niedziela po weselu siostry TŻ to wtedy nas ominą.


Cytat:
Napisane przez anitka020 Pokaż wiadomość
My już u księdza byliśmy zarezerwować datę i godzinę (jestesmy z małej miejscowości). Ale florystka, suknia, obraczki to dla mnie jeszcze abstrakcja...

Od zawsze chciałam żeby motywem przewodnim był u mnie bez, ale teraz to już nie wiem nic. Kompletnie straciłam energię do działania. Potrzebuje jakiegoś kopa żeby się otrząsnąć bo jak tak dalej pójdzie to wszystko będę załatwiać na ostatnią chwilę... mialyscie już pierwsze ślubne kryzysy?

Ja dalej u księdza nie byłam, a tak chciałabym mieć to z głowy.



Też już nie mam zapału, żałuję, że jakimś cudem nie zebraliśmy się i nie załatwialiśmy wszystkiego tak, żeby pobrać się jeszcze w 2018 roku. Nerwówka by przeszła, byłoby po wszystkim, więc przestałabym się denerwować, a tu jeszcze rok zamieszania.


Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Mamy też datę, a raczej daty ślubu 22.02.2020, 25.04 lub 30.05., więc dołączę do którejś z was: Pinkieee, Nikki albo anitka
Ciekawe, która będzie tą ostateczną.


Cytat:
Napisane przez pinkelephants Pokaż wiadomość
My chyba wcześniej, bo możliwe, że weźmiemy jeszcze w tym roku cywilny (:
PS. Dziewczyny ja w końcu na uteskniony wypoczynek i wybieram się właśnie do Lwowa (:

A co tak przyśpieszony? Kościelny też bierzecie, czy tylko cywilny?


Cytat:
Napisane przez agatax93 Pokaż wiadomość
Także na dzień dzisiejszy do ślubu został rok i niespełna 3 miesiące, mamy umowę z restauracją, fotografem, florystką i na dniach załatwiamy dj Mamy też całą papeterię ślubną (na laptopie jeszcze niewydrukowaną) i moje ślubne buty kupione kilka miesięcy temu na wyprzedażach

Sami robiliście, w jakimś programie?
Ja tak myślę, że zaproszenia zamówię, a winietki, listy gości, menu i co tam jeszcze trzeba będzie to zrobię sama, nie muszę mieć ozdobników, a jak za winietkę prawie 1 zł chcą (jak są komplety zaproszenia, mneu itp.) to tak średnio to widzę. Tylko żadnych specjalistycznych programów nie mam, talentu też, więc zostaje paint i word, albo pomoc koleżanki.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 09:19   #2496
agatax93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 67
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Ja z kolei nie myślę i nie planuje żadnej dekoratorki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Też tego nie planowałam, ale jak zobaczyłam realizacje florystyki z mojej miejscowości to nie mogłam się powstrzymać Cenowo też nie jest jakoś strasznie, np. sala oferowała ściankę za stołem Młodych za min. 500 zł, a florystka wyceniła nam na 370 zł. Oprócz kwiatów wypożycza też nowoczesne kwietniki, świeczniki itd. wszystko dopasowane do kolorystyki i tematyki wesela.



Cytat:
Napisane przez angeegna Pokaż wiadomość
Ja tylko florystkę.

Nie mam też jakiegoś zapału do organizacji, wydaje mi się, że jeszcze sporo czasu .
Jedyne co to mam fazę na przeglądanie zaproszeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A ja obecnie piszę pracę magisterską, także tego Planowanie wesela i zajmowanie się innymi niepriorytetowymi sprawami przychodzi z większą łatwością.



Cytat:
Napisane przez Nikki_944 Pokaż wiadomość

Sami robiliście, w jakimś programie?
Ja tak myślę, że zaproszenia zamówię, a winietki, listy gości, menu i co tam jeszcze trzeba będzie to zrobię sama, nie muszę mieć ozdobników, a jak za winietkę prawie 1 zł chcą (jak są komplety zaproszenia, mneu itp.) to tak średnio to widzę. Tylko żadnych specjalistycznych programów nie mam, talentu też, więc zostaje paint i word, albo pomoc koleżanki.

Wykupiłam dwie grafiki na etsy- jedną do zaproszeń, menu na stołach i numerków; drugą specjalną na winietki. Od razu otworzył mi się program, w którym sama edytowałam napisy. Super łatwa sprawa Jeśli uda mi się wstawić zdjęcie to pokażę na jakie się zdecydowałam.



Edytowane przez agatax93
Czas edycji: 2019-02-12 o 09:30
agatax93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 09:21   #2497
kalinson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 18
Dot.: Pm2020

Cześć Dziewczyny,

jestem w tym wątku nowa bo wesele mam dopiero w 2021 r Ale piszę tutaj bo mam pytanie odnośnie kosztów ZAIKS - kto powinien to opłacać ? Czy płaci za to dom weselny czy jest to w Waszej kwestii ?

Nam Pani przy podpisaniu umowy w lokalu powiedziała, że ona się tym nie zajmuję ale, że jest koszt rzędu 100/200 zł, która trzeba zapłacić. Teraz jak sprawdzam okazuje się, że jest to aż 10% wynagrodzenia dla zespołu czyli już kilka stówek...

Jak u Was to wygląda, czy w ogóle płacicie za to ?
kalinson jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-12, 09:37   #2498
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez kalinson Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

jestem w tym wątku nowa bo wesele mam dopiero w 2021 r Ale piszę tutaj bo mam pytanie odnośnie kosztów ZAIKS - kto powinien to opłacać ? Czy płaci za to dom weselny czy jest to w Waszej kwestii ?

Nam Pani przy podpisaniu umowy w lokalu powiedziała, że ona się tym nie zajmuję ale, że jest koszt rzędu 100/200 zł, która trzeba zapłacić. Teraz jak sprawdzam okazuje się, że jest to aż 10% wynagrodzenia dla zespołu czyli już kilka stówek...

Jak u Was to wygląda, czy w ogóle płacicie za to ?
Nie pamiętam dokładnie ale dj chyba mówił że to sala powinna płacić ale oni się jakoś dogadują (w sensie nasza sala z dj bo już nie raz tam grał) i to chodzi o kwotę z tego co pamiętam 100 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 09:41   #2499
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
Nie pamiętam dokładnie ale dj chyba mówił że to sala powinna płacić ale oni się jakoś dogadują (w sensie nasza sala z dj bo już nie raz tam grał) i to chodzi o kwotę z tego co pamiętam 100 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie z tego co wiem to spoczywa na organizatorach czyli nowożeńcach. Jest nawet na stronie Zaiks wniosek i kalkulator ceny za licencję i można tam zapłacić i z tego co widzę to wylicza ja 10% od ceny zespołu albo DJ. Mi wyliczył 350zl i się zastanawiam czy to wgk płacić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 09:44   #2500
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
No właśnie z tego co wiem to spoczywa na organizatorach czyli nowożeńcach. Jest nawet na stronie Zaiks wniosek i kalkulator ceny za licencję i można tam zapłacić i z tego co widzę to wylicza ja 10% od ceny zespołu albo DJ. Mi wyliczył 350zl i się zastanawiam czy to wgk płacić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No możliwe, ale można to chyba jakoś obejść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 09:52   #2501
kalinson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 18
Dot.: Pm2020

No tak, na stronie ZAIKSU pisze, że płaci za to organizator imprezy (tylko czy jest nim sala czy nowożeńcy ).
I pytanie czy faktycznie trzeba za to zapłacić.
Mamy zespół, za który płacimy 7 tys więc ZAIKS wynosi aż 700 zł
kalinson jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-12, 10:40   #2502
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez kalinson Pokaż wiadomość
No tak, na stronie ZAIKSU pisze, że płaci za to organizator imprezy (tylko czy jest nim sala czy nowożeńcy ).
I pytanie czy faktycznie trzeba za to zapłacić.
Mamy zespół, za który płacimy 7 tys więc ZAIKS wynosi aż 700 zł
Według przepisów wychodziłoby że my jesteśmy organizatorami a sala jest usługodawca :d bo umowa z salą na nas z DJ i zespołem na nas jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 10:44   #2503
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez kalinson Pokaż wiadomość
No tak, na stronie ZAIKSU pisze, że płaci za to organizator imprezy (tylko czy jest nim sala czy nowożeńcy ).
I pytanie czy faktycznie trzeba za to zapłacić.
Mamy zespół, za który płacimy 7 tys więc ZAIKS wynosi aż 700 zł
Kwota liczy się od kwoty z umowy, niektórzy dogadują się że wpisują na umowie kwotę zaliczki i od tego to płacą. 700 zł to bardzo dużo za takie coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 10:47   #2504
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Myszkaa20 Pokaż wiadomość
Kwota liczy się od kwoty z umowy, niektórzy dogadują się że wpisują na umowie kwotę zaliczki i od tego to płacą. 700 zł to bardzo dużo za takie coś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko chyba mało który DJ czy zespół zgodzi się na umowie wpisać tylko kwotę zaliczki i z tego rozliczyć. Bo to jednak jego wynagrodzenie i zabezpieczenie że na tyle jest wycenione i tyle się należy, 1 raz gdy mu ktoś więcej nie zapłaci, sąd nic nie wskora bo na umowie tylko tyle i już nigdy czegoś takiego nie zrobi a o ile ktoś ogarnięty o swoje interesy to się w życiu na to nie zgodzi tak jak masz na umowie o pracę 600zl reszta pod stołem to jak nie da to nawet nie ma się o co sądzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 10:53   #2505
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Tylko chyba mało który DJ czy zespół zgodzi się na umowie wpisać tylko kwotę zaliczki i z tego rozliczyć. Bo to jednak jego wynagrodzenie i zabezpieczenie że na tyle jest wycenione i tyle się należy, 1 raz gdy mu ktoś więcej nie zapłaci, sąd nic nie wskora bo na umowie tylko tyle i już nigdy czegoś takiego nie zrobi a o ile ktoś ogarnięty o swoje interesy to się w życiu na to nie zgodzi tak jak masz na umowie o pracę 600zl reszta pod stołem to jak nie da to nawet nie ma się o co sądzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę sprawdzić co mam wpisane przy kwocie zaliczki, zresztą jak ludzie są normalni to z każdym da się załatwić albo podpisać 2 umowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 11:10   #2506
kalinson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 18
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Tylko chyba mało który DJ czy zespół zgodzi się na umowie wpisać tylko kwotę zaliczki i z tego rozliczyć. Bo to jednak jego wynagrodzenie i zabezpieczenie że na tyle jest wycenione i tyle się należy, 1 raz gdy mu ktoś więcej nie zapłaci, sąd nic nie wskora bo na umowie tylko tyle i już nigdy czegoś takiego nie zrobi a o ile ktoś ogarnięty o swoje interesy to się w życiu na to nie zgodzi tak jak masz na umowie o pracę 600zl reszta pod stołem to jak nie da to nawet nie ma się o co sądzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie tak samo myślę - nikt się nie zgodzi podpisać umowy na kwotę zaliczki czyli dużo mniejszej. Tak na prawdę nie mogą mieć pewności, że resztę kwoty zapłacę i mają duży problem wtedy..

Nie podpisałam jeszcze umowy z zespołem więc nie wiem dokładnie jak wygląda przy wpłacie zaliczki, może faktycznie da się podpisać dwie umowy i od tej 1 zapłacić ZAIKS.

Ale muszę poszperać po internetach czy w ogóle ta opłata jest konieczna
kalinson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 11:14   #2507
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Pm2020

U mnie chyba stanie na 30.05. Sala, którą chciałam ma akurat wolny ten termin oraz 22.02.
Są 3 pakiety: 170 zł, 195 zł oraz 225 zł. Można miksować. Myślę, że realnie będzie to 180 - 185 zł.
Poprawiny są za 60 zł, więc myślę, że to skutecznie zniechęci narzeczonego.

Fotografowie, których chcę, cała trójka ma wolny ten termin Tylko wybrac!

Zostanie nam tylko DJ, ale to wrzucę zapytanie na miejscowy spotted.




Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 12:38   #2508
agatax93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 67
Dot.: Pm2020

Właśnie przeczytałam na umowie od DJ:


Odpowiedzialność przed organizacjami ZAIKS, STOART, SAWP, ZPAV oraz ewentualne koszty związane z opłatą tantiemów dla tych organizacji ponosi zgodnie z ustawą organizator imprezy czyli zleceniodawca.



agatax93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 12:48   #2509
kalinson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 18
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez agatax93 Pokaż wiadomość
Właśnie przeczytałam na umowie od DJ:


Odpowiedzialność przed organizacjami ZAIKS, STOART, SAWP, ZPAV oraz ewentualne koszty związane z opłatą tantiemów dla tych organizacji ponosi zgodnie z ustawą organizator imprezy czyli zleceniodawca.



Czyli MY

trudno mi nadal uwierzyć, że to są takie wysokie kwoty
kalinson jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-12, 13:08   #2510
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez kalinson Pokaż wiadomość
Czyli MY

trudno mi nadal uwierzyć, że to są takie wysokie kwoty
No jak ktoś ma zespół i płaci za niego kilka tys. To są strasznie duże kwoty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 14:04   #2511
kalinson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 18
Dot.: Pm2020

Jeszcze mam trochę czasu więc będę szukać informacji i sprawdzać różne opcje, w ostateczności próbować dogadać się z zespołem na niższą kwotę na umowie itp.

Dzięki za odpowiedzi !
kalinson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 19:11   #2512
wrzosova
Rozeznanie
 
Avatar wrzosova
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 905
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
My dzisiaj podliczylismy gości - wyjdzie ok. 90 osób, TŻ kazał zaokrąglić do 100 z mojej strony razem ze znajomymi wyjdzie ok 32 osób.

Mamy też datę, a raczej daty ślubu 22.02.2020, 25.04 lub 30.05., więc dołączę do którejś z was: Pinkieee, Nikki albo anitka

Jesteśmy zgodni co do braku kamery.

Kościół wybrany.

Foto również mamy kilku na oku, więc wyślę zapytania oraz DJ-ów do sprawdzenia.

W tym tygodniu mam zamiar wysłać zapytania do pierwszych usługodawców, zwłaszcza do sal, dzięki czemu ustalimy ostateczną datę ślubu.

Wzięłam na siebie mailowanie z usługodawcami, bo TŻ musi w lutym ogarnąć sprawy na działce. Tak więc ja się zajmę organizowaniem ślubu, a on budowaniem domu.

Jedyną rzeczą w której mamy odmienne zdanie są poprawiny. Ja ich nie chcę, a TŻ wręcz przeciwnie - uważa, że to super zabawa. najwyżej nie będzie na nich panny młodej

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Oooo. A my 21.02. chcieliśmy bardzo piątek żeby w sobotę ogarnąć jeszcze poprawiny
Cytat:
Napisane przez agatax93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dawno mnie nie było, ale piszę, żeby pochwalić się, że mamy fotografa Na początku planowałam to załatwić w drugiej połowie roku, bo u nas nie ma aż tak napiętych terminów. Jednak gdy znalazłam ofertę idealną dla nas cenowo i jakość zdjęć rewelacja to stwierdziłam, że nie będę już czekać Płacimy 1700 zł za jednego fotografa, od min 500 do max 700 zdjęć robione od ceremonii zaślubin do 1 w nocy. Żadnej dodatkowej sesji w inny dzień nie chcemy, ale jak mi się odmieni to dopłata 400 zł.



Także na dzień dzisiejszy do ślubu został rok i niespełna 3 miesiące, mamy umowę z restauracją, fotografem, florystką i na dniach załatwiamy dj Mamy też całą papeterię ślubną (na laptopie jeszcze niewydrukowaną) i moje ślubne buty kupione kilka miesięcy temu na wyprzedażach
My mamy już foto+ video i wyszło nas to 5200.
W czwartek jedziemy do DJ. Jak już to załatwimy to w zasadzie aż do przymiarki sukni ślubnej spokój, tylko jeszcze w tzw między czasie bierzmowanie ogarnąć i nauki!
Cytat:
Napisane przez kalinson Pokaż wiadomość
No tak, na stronie ZAIKSU pisze, że płaci za to organizator imprezy (tylko czy jest nim sala czy nowożeńcy ).
I pytanie czy faktycznie trzeba za to zapłacić.
Mamy zespół, za który płacimy 7 tys więc ZAIKS wynosi aż 700 zł
Organizatorem imprezy z tego co mi mówili na sali są nowożeńcy i to my pokrywamy ZAIKS

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Rzadko myślimy o tym, co mamy, lecz zawsze o tym, czego nam brak.'
A.Schopenhauer
wrzosova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-12, 20:51   #2513
Nikki_944
Raczkowanie
 
Avatar Nikki_944
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 236
Dot.: Pm2020

Ja w umowie z zespołem nie mam nic o ZAIKS.
__________________
Nikki_944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-13, 11:38   #2514
Tusset
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pm2020

Hej dziewczyny, można dołączyć ?
Dopiero zabieram się za planowanie, w zasadzie to jedyne co wiemy na pewno, to kiedy chcemy się pobrać celujemy w 20.06.2020 r. więc wydaje mi się, że jeszcze sporo czasu mamy
Tusset jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-13, 11:39   #2515
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Tusset Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, można dołączyć ?
Dopiero zabieram się za planowanie, w zasadzie to jedyne co wiemy na pewno, to kiedy chcemy się pobrać celujemy w 20.06.2020 r. więc wydaje mi się, że jeszcze sporo czasu mamy
Hej U mnie już by nie było szans na salę w tym terminie zresztą u mnie to już w tych terminach nie ma na 2021

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-13, 15:38   #2516
Myszkaa20
Raczkowanie
 
Avatar Myszkaa20
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 414
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Tusset Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, można dołączyć ?
Dopiero zabieram się za planowanie, w zasadzie to jedyne co wiemy na pewno, to kiedy chcemy się pobrać celujemy w 20.06.2020 r. więc wydaje mi się, że jeszcze sporo czasu mamy
Hej hej
U mnie też by to nie przeszło, bez szans najwcześniej 2022.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myszkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-13, 17:08   #2517
angeegna
Zakorzenienie
 
Avatar angeegna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3 845
Dot.: Pm2020

Moja sala twierdzi, że ZAiKS to wyłudzanie pieniędzy od nowożeńców i wcale nie trzeba tego płacić...
Cytat:
Napisane przez Tusset Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, można dołączyć ?
Dopiero zabieram się za planowanie, w zasadzie to jedyne co wiemy na pewno, to kiedy chcemy się pobrać celujemy w 20.06.2020 r. więc wydaje mi się, że jeszcze sporo czasu mamy
A w jakim regionie mieszkasz?
U nas bez szans.
We wrześniu wybieraliśmy jeden z ostatnich wolnych terminów. A 20.06.20 to taka wizualnie ładna data, że pewnie była zajęta jako jedna z pierwszych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angeegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 09:12   #2518
Tusset
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pm2020

Jesteśmy z Trójmiasta macie racje, sporo sal miało już pozajmowane praktycznie wszystkie letnie terminy, ale u nas zarówno w samym mieście i dookoła (w promieniu 30-40km) jest ich mnóstwo, wiec jest jeszcze z czego wybierać

A moja rodzina to całkiem oderwana od tych realiów ślubnych, zaręczyliśmy się na koniec października, od razu mówiliśmy, że celujemy w lato 2020, to większość w szoku, że "czemu tak późno"
Tusset jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 09:17   #2519
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pm2020

Cytat:
Napisane przez Tusset Pokaż wiadomość
Jesteśmy z Trójmiasta macie racje, sporo sal miało już pozajmowane praktycznie wszystkie letnie terminy, ale u nas zarówno w samym mieście i dookoła (w promieniu 30-40km) jest ich mnóstwo, wiec jest jeszcze z czego wybierać

A moja rodzina to całkiem oderwana od tych realiów ślubnych, zaręczyliśmy się na koniec października, od razu mówiliśmy, że celujemy w lato 2020, to większość w szoku, że "czemu tak późno"
U nas taka sama reakcja i jakie niedowierzanie że tak porezerwowane wszystko, za ich czasów to w miesiąc się ślub ogarniało a nie 2 lata w przód ale my też się z realiami musimy pogodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-14, 09:30   #2520
Tusset
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 11
Dot.: Pm2020

Co do ZAIKSu dziewczyny, to jeśli organizujecie wesele w domu weselnym czy w restauracji, hotelu itd to oni MUSZĄ mieć podpisaną umowę licencyjną, bo jest im to niezbędne do prowadzenia legalnej działalności gospodarczej, wy nie musicie się przejmować Co nie znaczy, że nie przerzucą kosztów na was w jakimś końcowym rozliczeniu, więc najlepiej przeczytać co tam macie wpisane w umowie z salą.
A jeśli organizujecie same (np, w plenerze, w namiocie gdzieś w lesie czy na plaży) to wtedy licencja jest waszą odpowiedzialnością. profesjonalne zespoły raczej mają licencje, ale trzeba się upewnić
Teraz branża ślubna jest taki rozwinięta, że na pewno sale i zespoły ten koszt już mają wliczony w swoje usługi i ewentualnie dla własnego spokoju się dopytajcie

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
U nas taka sama reakcja i jakie niedowierzanie że tak porezerwowane wszystko, za ich czasów to w miesiąc się ślub ogarniało a nie 2 lata w przód ale my też się z realiami musimy pogodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie! Chociaż my aktualnie mieszkamy poza Polską, więc przyznam się, że nawet jakby były wolne terminy na miesiąc w przód to bym się nie porwała z organizacją na odległość w tak krótkim czasie zresztą, ja uwielbiam planować i organizować różne rzeczy, więc dla mnie ten czas to też frajda
Tusset jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 11:37:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.