Bruksizm - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-19, 18:27   #61
Baja35
Raczkowanie
 
Avatar Baja35
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 82
Dot.: Bruksizm

WiernaRzeka jeśli szukasz dobrego specjalisty to dam ci namiary , ja sama nie korzystałam ale moja kuzynka tak i była super zadowolona. Zadzwonie do niej dzisiaj i napisze ci .
__________________
76 kg - będzie 65kg !
Baja35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 17:38   #62
WiernaRzeka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Oczywiscie ,ze tak jesli mozesz to daj mi te namiary . Czekam
WiernaRzeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:50   #63
Baja35
Raczkowanie
 
Avatar Baja35
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 82
Dot.: Bruksizm

Wierna Rzeka moja kuzynka poleca dr. Dethloffa z Dental Excellence , bardzo miły i fajny gość. http://www.dentalexcellence.pl/ to jego strona. Leczyła się u niego i jest bardzo zadowolona . Wiem ,że bruksizm to prawie jego hobby, wiec mam nadzieje ,że ci pomoże. Pisz jak umówisz sie z nim na wizytę.
__________________
76 kg - będzie 65kg !
Baja35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 16:20   #64
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Bruksizm

i ja się dołączam, wielkie bóle głowe i uszu i latanie po tysiącach specjalistach doprowadziły mnie do stomatologa (podejrzenie ropnia jakiegoś, kanałowe leczenie). a tu się okazało, że przyczyną może być bruksizm... i wszystko się potwierdza, strzelanie w szczęce, bóle głowy, bardzo starte zęby, kwadratowa twarz.

po 18 dzwonie żeby się zarejestrować i czuję że bez szyny się nie obejdzie
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 17:28   #65
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Bruksizm

Mam szynę, dziś odebrałam Dziwne uczucie :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 02:51   #66
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

dolacze do wątku ze wzgledu na mojego Tz. Po pierwsze ma bruksizm po drugie bardziej tu pasuje okreslenie szura zębami o siebie ,a nie zgrzyta- jak wiele z Was pisalo Zgrzytam zębami to ja na zimnie jak sie telepie.On szura , okropny dzwiek noi zęby ma poscierane( jakby skrócoe na szczescie równomiernie kazdy) wiec poprostu wydaja sie krótsze
Gdyby jego mama czy rodzenstwo to uslyszalo/ zauwazylo wczesniej to by pewnie nie zdarl az tak.Dobrze ze ja to odkrylam. Ma szyne ale i tak szura, chociaz juz chyba zębów nie sciera dzieki niej.
Sa jakeis sposoby stałe/ dobre, skuteczne na pozbycie sie bruksizmu?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 06:19   #67
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Bruksizm

Chyba nie ma, ja też bardziej szuram niż szczękam, przy tym mlaskam jakbym jadła czasami Tylko że mnie strasznie zęby bolą po szynie, mam ją drugą noc
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-04, 12:49   #68
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

masz taka plastikowa jakby?Mojego Tz nic nie boli- moze sie szczeka przywyczaic Ci musi- albo moze zle dopasowana?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 13:10   #69
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Bruksizm

Tak, plastikowa, specjalnie na moje zęby robiłam wyciski. Dentysta mówił, że zęby muszą się przyzwyczaić, jeśli dobrze zrozumiałam. Dopasowana jest, ale pewnie to kwestia czasu zanim przywyknę.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:08   #70
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Bruksizm

Odświeżam wątek, bo dzisiaj zostałam zdiagnozowana z bruksizmem i poinformowana, że potrzebuję "night guard" czyli chyba właśnie szyny relaksacyjnej. Problem jest taki że w UK kosztuje ona 219 funtów, więc muszę czekać aż będę w pl (za 3 tyg.). Dla tych co szynę już mają - jaka jest jej cena (ja znalazłam że maks. 300 zł) i czy wiecie ile mniej więcej się na nią czeka? Będę w PL tylko tydzień, jutro się postaram podzwonić po dentystach itd. i dowiedzieć się więcej szczegółów.

Mój problem jest nieco inny niż większości, bo ja nie zgrzytam ani absolutnie nie szuram zębami. Ja je zaciskam i to nie tak do końca nieświadomie podczas snu. Cierpię na migreny i w czasie bólu głowy zaciskam mocno zęby, gdyż mi to pomoga (robię to automatycznie i po zaciskaniu zebow rozpoznaje czy boli mnie głowa ), no a teraz się dowiedziałam, że to moze pogarszać bóle głowy więc staram sie pilnować. Zaciskam je też tak o, naturalnie, gdy nic nie robię. Wszędzie piszą żeby się relaksować itd. no ale ja nie jestem jakoś mega zestresowanym człowiekiem i nie mam problemu, że nie mogę spać bo sie stresuje. No, po tej diagnozie i usłyszaniu sumy to może i jestem zestresowana

A i mój głowny problem, dlaczego poszłam do dentysty to spory ból w stawie żuchowym, klikanie jak otwieram usta szeroko i ból podczas jedzenia twardszych przedmiotów.
Czy szyna wam pomogła? Co jeszcze polecacie na radzenie sobie z bruksizmem?
Nosiłam kiedyś normalny aparat, a wcześniej ruchomy aparat ortodontyczny, więc w miare przyzwyczajona jestem do róznych rzeczy na zebach ale jak bardzo nieprzyjemna jest ta nakładka? Czy da się w niej mówić? Podobno potrzebuje tylko jednej, na dolne zęby.

Przeczytałam też na paru stronach, że takie kupowane online nakładki (np. że wyciska się zeby i wysyła firmie a oni wysyłaja dopasowane nakładki albo takie co się wkłada do wrzątku i sie dopasowuje itd.) też mogą być ok i się sprawdzać, co o tym myślicie? Ktoraś probowała?
Ja chyba wolę zaufać dentyście...
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#

Edytowane przez Sunnivaa
Czas edycji: 2015-02-11 o 19:11
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 19:13   #71
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

Sunnivaa na bruksizm szyna wyglada inaczej , niz przy tym by rozluznić szczeke
( pyka, boli staw zuchwowy przyjedzeniu itd) ja mialam relaksacyja bo zaciskalam zeby ze stresu i mialam kiedys tak ze nie mioglam otworzyc buzi na cm, musialam jesc pare dni plynne rzeczy az trafilam do lekarza. za szyne nie placilam nic... jest w Ramach funduszu, nalezy tez przestac rzuc gume w trakcie rehabilitacji,ja mialam nawet na zabiegi chiodzic na zuchwe, ale olalam bo mi szyna pomogla
natmomast moj Tz za swoja tu w Niemczech gdzie mieszkamy na bruksizm równiez nic nie placil.
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 19:29   #72
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Bruksizm

Nie jestem ubezpieczona w Polsce, więc nie ma opcji żebym dostała ją za darmo. Tutaj taka na ubezpieczenie (z nhs, czyli tutejszego nfz) kosztuje właśnie 219 (dla obeznanych - band 3). Nie chce wiedzieć ile prywatnie

Nie żuje gum wcale, no, moze raz w miesiącu, nie lubię, wiec to na pewno nie jest problem Nie jestem pewna jak to dokładnie się nazywa po polsku, po angielsku powiedziała night-guard oraz nakładka na dolne zeby. Domyslam sie ze chodzi o nakładkę relaksacyjną (zebym po prostu nie mogła ich zaciskać) chociaz oczywiscie zobacze co zaoferują mi w Polsce i o co dokładnie chodzi.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:57   #73
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Bruksizm

ja też z tych zaciskaczy i nie szuraczy.
szłam na nfz do protetyka, ale za szynę chyba koło 200 zł płaciłam, mi pomogła przy regularnym stosowaniu po pół roku było ok i na kontroli nawet pozwolili przestać mi nosić, ale po jakimś czasie znowu zaczęłam stukać zębami i je zaciskać jak mówi tż, więc od czasu do czasu zakładam
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 22:26   #74
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

ta na bruksizm wyglada jak taka na wybielanie zebow u dentystow co robia, ta co ja mialam od zaciskania żuchwy byla gumowa jakby( z miękkiego tworzywa bardziej) i duuuzo grubsza- musiala byc zrobiona pod odpowiednim kątem by żuchwa odpowiednio była ulozona i odpoczywała, jak ja mialam ten atak ze otworzyc buzi nie moglam to naprawde nie mozna na sile jej otwierac, tylko wlasnie oszczedzac, nie mówic nic- to było jakies zapalenie wtedy (musialam baaardzo mocno ja zaciskac) az nie moglam wkoncu jej otworzyc-beznadziejne uczucie

szkoda ze w Uk nie robia tego chociaz na czesciowe dofinansowanie, bo prywatnie robic to drogo wychodzi
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2015-02-11 o 22:32
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 22:52   #75
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Bruksizm

No przeciez mowie ze dofinansowuja, taka na ubezpieczenie kosztuje 219. Nie wiem ile bez ubezpieczenia.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 01:39   #76
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

to w takim razie jak na ubezpieczenie 219- to musisz ta kwote zapłacic tak zrozumialam(?) bo bez ubezpieczenia jeszcze wiecej by było...,
w Pl na ubezpieczenie placilam sama chyba tylko za wizyte u tego chirurga szczekowego- dokladnie to wygladało jak gabinet dentystyczny cos w ten desen i placilam za wizyte u nich - nie pamietam ile to wyszlo cos kolo 50 zl -60 zł za mierzenie jej ale to bylo pare lat temu wiec ceny ulegaja zmianie.
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 21:57   #77
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Bruksizm

Najskuteczniejszy jest botox plus szyny na noc. U mnie się sprawdziło i minęły bóle głowy no i zęby już nie pękają, a twarz wysmuklała. Robiłam szyny i zabieg w Łodzi szyny 200 zł w gabinecie Abrazja Stom a botox za 1000 zł w Gabinecie Argo.
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 00:33   #78
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

a botox to gdzie wciskaja,w ktore miejsce? noi to 3ba chyba powtarzac bo botox sie wchlania ...?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 14:47   #79
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Bruksizm

Botox podają w formie zastrzyku w mięśnie żwacze, co zmniejsza ich napięcie i redukuje zgrzytanie i zaciskanie. Jego działanie utrzymuje sie ok 6 m-cy i trzeba powtórzyć zabieg czterokrotnie, aż efekt się utrwala. Generalnie na zachodzie, a szczególnie w USA jest to bardzo popularna procedura i dziwi mnie to dlaczego w PL lekarze nie chcą tego wykonywać, no ale wydaje mi się też, że nie jest to takie proste jak botox na zmarszczki stąd może niewielu się chce tego podejmować.
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-14, 15:07   #80
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

Dzięki za informacje a cena 1 tys zł za jeden zabieg czy za serie 4krotną? my mieszkamy w Niemczech ale dentystka ktora robila szyne nic nie wspominała o botoxie...
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 16:19   #81
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Bruksizm

Ja płaciłam 1000 zł za każdy zabieg, bo przy bruksizmie dużo jednostek botoksu musi zostać podanych, nie tak jak przy zmarszczkach. Chyba cała fiolka poszła jednorazowo. Ale ceny pewnie się różnią w zależności od gabinetu, bo moja znajoma robiła za 750 zł. Stomatolodzy o dziwo są mało zorientowani w tym temacie,moja koleżanka dentystka pracująca w Szwecji zna tą metodę, ale jej nie wykonuje tylko odsyła do lekarzy medycyny estetycznej.
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 21:04   #82
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

droga akcja więc suma sumarów wychodzi .
ciekawe wiec gdzie powinnismy sie udac z tym tutaj w De. Musze poczytac w necie i poszukac jakis namiarów
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 13:59   #83
Paulinka181994
Raczkowanie
 
Avatar Paulinka181994
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Hemel Hempstead
Wiadomości: 160
Dot.: Bruksizm

Odkąd pamiętam również zgrzytam na zębach. Jak byłam mała to nie przejmowałam się tym. W miarę dorastania zaczęłam się zastanawiać czemu wstaję zmęczona, czemu mnie głowa i cała szczęka boli, czemu mi w uszach pyka. Wpisałam w internet i się dowiedziałam, że to bruskizm. Mojego Tż często tym zgrzytaniem budziłam. Stwierdził, że te dźwięki są przerażające. Zawsze mi rozluźniał szczękę, ale za to mnie to budziło.
I dwa miesiące temu byliśmy w Polsce i Tż stwierdził, że mam to załatwić bo ma dość mego zgrzytania.
Poszłam do pani stomatolog zrobiła mi odcisk góry i dołu. I wkładkę miałam po tyg. Koszt tylko 150 zł. Małe miasto to i koszt niewielki.
Tyle się naczytałam, że po 300-400zł to nie chciałam rodziców naciągać na takie koszty.
Do wkładki przyzwyczaiłam się po tygodniu. Teraz nie czuję, że coś mam w buzi. W końcu przestałam sobie ząbki niszczyć i szkliwo mi nie schodzi. Cud, że żadnego ząbka sobie nie złamałam.
Także nie ociągać się i po wkładkę iść.
Paulinka181994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 20:28   #84
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Bruksizm

Mi lekarz mówił, że to trzeba powtarzać i nie ma opcji żeby to już zostało na stałe, bo botox trzeba powtarzać
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 21:43   #85
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Bruksizm

A u mnie sie sprawdzilo. I moja lekarka, ktora zajmuje sie tym od lat zapewniala, ze efekt jest trwaly, bo miesnie sie odzwyczajaja na stale od zaciskania i zgrzytania, a botox oslabia ich sile i w efekcie po 2 latach i 4 zabiegach jest juz ok tak ze bez kolejnego botoxu nie zgrzytam. Jak pisalam u mnie sie to sprawdzilo w 100% i od ponad 1,5 roku juz nie mialam botoxu a bruksizm nie nawrocil, co nie znaczy ze sprawdza sie to u kazdego, bo kazdy jest inny sa rozne powody choroby.
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 20:56   #86
KlaudiaN90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Bruksizm

Witam,jestem studentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i piszę pracę magisterską na temat bruksizmu, proszę wypełnijcie moją ankietę, bardzo mi to pomoże i pozwoli przeprowadzić rzetelne badania na temat zgrzytania i zaciskania zębów,z góry dziękuje za pomocPod spodem link do ankiety
https://docs.google.com/forms/d/1aANfSgwzKAPr T3vhfaKyER8bo2QIbrbdDTteu wUxuX0/viewform?usp=send_form
KlaudiaN90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 21:28   #87
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Bruksizm

Chetnie ale plik nie istnieje podobno
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 20:44   #88
KlaudiaN90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez KlaudiaN90 Pokaż wiadomość
Witam,jestem studentką Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i piszę pracę magisterską na temat bruksizmu, proszę wypełnijcie moją ankietę, bardzo mi to pomoże i pozwoli przeprowadzić rzetelne badania na temat zgrzytania i zaciskania zębów,z góry dziękuje za pomocPod spodem link do ankiety
https://docs.google.com/forms/d/1aANfSgwzKAPr T3vhfaKyER8bo2QIbrbdDTteu wUxuX0/viewform?usp=send_form
Przepraszam,za błąd w linku i dziękuje za spostrzegawczość,na dole prawidłowy link:
https://docs.google.com/forms/d/1aAN...?usp=send_form
KlaudiaN90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:10   #89
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Bruksizm

Gotowe. Czy mozesz napisac co to bada? Moze sie dowiem czegoś nowego o mojej przypadłości?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 15:56   #90
Agnes65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
Witam. Borykam się z pewnym problemem i podejrzewam że dokucza mi bruksizm. Nieraz jest z tym spokój ale zdarza się że nie wiem co robic.
Nie określę dokładnie od kiedy to trwa, ale nie od wczoraj ani nie od dziś. To dolegliwość chroniczna - nieraz mam z tym spokój ale czasem dobija
Bruksizm to mimowolne, silne zaciskanie szczęki nocą. Wywołuje ono skutki uboczne. Najdolegliwszym z nich póki co jest okropny ból głowy w ciągu dnia (nieraz już budze się z bólem głowy). Uciążliwy jest też nikiedy ból szczęki. Czuję, że mam 'wyrobione mięśnie' rzuchwy. Następstawami bruksizmu są starte i bolsene zeby, nie chcę do tego dopuścić Nie mam zdiagnozowanego bruksizmu ale podejrzewam że to właśnie to mi dolega - sądząc po objawach. Dodam, że podchodzę do wszystkiego dosyć emocjonalnie. Wygląda na to że w nocy pzeżywam to co wydarza się w ciągu minionych dni. Może i powinnam stosować jakieś kojące - uspakajające ziółka ale aczej nie mogę gdyż stosuję też antykoncepcję i niektóre zioła (głównie dziurawiec) obniżają skuteczność pigułek. Poza tym wolałabym znaleźć naturlany sposób na ukojenie nerwów.
Jakby się w to wszystko miała zagłębiać to bym nie skończyła pisać dlatego na tym zakończe. Chciałam się dowiedzieć czy może któraś z Was ma lub miała podobne problemy lub może kogoś takiego znacie? co w takiej sytuacji robic? iść do dentysty? Bruksizm podobno w dzisiejszych czasach jest powszechny.. Prowadzi do niego stres, ogólny pęd w życiu, brak czasu na relaks/......./. Doprowadza on do dokuczliwych migren Dajcie znac jeśli cokolwiek wiecie na ten temat. Czytałam o tym trochę w necie. Ale moze coś tak z życia? czekam na Wasze rady, odpowiedzi. Pozdrawiam!
Na tą dolegliwość dobre efekty przynosi botox, osłabia on mięśnie żuchwy...
Agnes65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:21:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.