Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-15, 13:06   #91
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w których aptekach kupujecie tak tanio Daylette? ja płacę ponad 37 zł... pytałam w kilku aptekach i wszedzie cena ok 40 zł ;/
Stylowa 28 zł

Cytat:
Napisane przez martinqs Pokaż wiadomość
hej hej
zapomniałam wziąć 23 tabletke daylette, zdecydowałam się ze chce od razu przejsc do tabletek placebo, czyli ten dzien w ktorym zapomnialam tabletki potraktowac jako pierwszy dzien "placebo" i zjesc juz tylko potem 3 tabletki ?
tak

Kurczę, a ja już się cieszyłam, że nie ma plamień, a tu kit. Na 18 pojawiło się lekkie plamienie. Pocieszam się,że to 2. opakowanie i to jeszcze możliwe. No i zmiana klimatu, czy osłabienie organizmu może też ma znaczenie?
W każdym razie czekam jeszcze 1-2 opakowania jak będzie dalej. Nie chcę zmieniać D. Poza tym plamieniem są idealne, nie czuję, że łykam hormony
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:36   #92
bakerst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 21
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

A ja się chciałam dowiedzieć, jeśli chciałabym przerwać stosowanie, to pomijając kwestię ciąży, bo to jest dość oczywiste - czy ogólnie niezalecane jest przerywanie stosowania po pierwszym blistrze? Bo ogólnie tabletki są fantastyczne, ale zastanawiam się teraz, czy mi przez nie szybciej serce nie bije (jest w działaniach niepożądanych) jak wchodzę po schodach etc., czy to z nerwów i czy ewentualnie mogę przerwać jakbym się bardzo źle zaczęła czuć. Wzięłam bodajże 3 tabletki z drugiego opakowania.
bakerst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:39   #93
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

trochę tym odstawieniem namieszasz, ale nie ma co ryzykowac, zdrowie jest jedno i jest najwazniejsze najlepiej wziac min. 14 tabletek.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:48   #94
bakerst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 21
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Znaczy na razie nie zamierzam odstawiać, wakacje z TŻtem - fajnie poszaleć Po prostu się za łatwo denerwuję. Ale dzięki, zapamietam, że jak coś, byle do nr 14
bakerst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:49   #95
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

A ja znowu z pytaniem. Prawdopodobnie nie odpowiedni wątek, ale wciąż kończę Yaz, więc jeszcze mi wolno, a tu przynajmniej jest Frutti, która co nieco wie

Otóż kupiłam sobie opakowania Syndi-35 no i jako, że mam zacząć po skończeniu Yaz - przeczytałam ulotkę jak zacząć i z tego co ja zrozumiałam i co w sumie jasno jest napisane, mam zacząć je brać, gdy wezmę ostatnią aktywną z obecnych tabletek, które zażywam. No i wszystko było by ok, gdyby nie fakt, że nasunęła mi się myśl "co z krawieniem?". No bo jeżeli zaraz po tych aktywnych wezmę Syndi, omijając placebo - wstrzymam krwawienie przez następny miesiąc? A może dokończyć placebo i dopiero w dniu gdy powinnam zacząć nowy blister - wziąć pierwszą tabletkę Syndi?
A może po prostu zadzwonić do lekarza i się upewnić?
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:51   #96
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
A ja znowu z pytaniem. Prawdopodobnie nie odpowiedni wątek, ale wciąż kończę Yaz, więc jeszcze mi wolno, a tu przynajmniej jest Frutti, która co nieco wie

Otóż kupiłam sobie opakowania Syndi-35 no i jako, że mam zacząć po skończeniu Yaz - przeczytałam ulotkę jak zacząć i z tego co ja zrozumiałam i co w sumie jasno jest napisane, mam zacząć je brać, gdy wezmę ostatnią aktywną z obecnych tabletek, które zażywam. No i wszystko było by ok, gdyby nie fakt, że nasunęła mi się myśl "co z krawieniem?". No bo jeżeli zaraz po tych aktywnych wezmę Syndi, omijając placebo - wstrzymam krwawienie przez następny miesiąc? A może dokończyć placebo i dopiero w dniu gdy powinnam zacząć nowy blister - wziąć pierwszą tabletkę Syndi?
A może po prostu zadzwonić do lekarza i się upewnić?
przechodzisz ze słabszych na mocniejsze, więc w sumie możesz skonczyc normalnie yaz i zaczac po placebo syndi.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 13:54   #97
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
przechodzisz ze słabszych na mocniejsze, więc w sumie możesz skonczyc normalnie yaz i zaczac po placebo syndi.
A, to tak myślałam, wziąć placebo i dopiero. Dzięki
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 07:36   #98
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny, przeholowałam...

byłam na wyjeździe, tabletki biorę zawsze o 18.00, ale gdy miałam wziąć 19tabletkę to zapomniałam- nie miałam przy sobie telefonu na którym mam przypomnienie i tak jakoś wyszło mi z głowy ;/ rano obudziłam się i było cos ok 8.00 godz i nagle sobie przypomniałam i odrazu jąwziełąm- ale minęło ponad 12 godzin, a ulotki przy sobie nie miałam. Dzisiaj dopiero zaczęłam czytać, bo biorę antybiotyki (dzisiaj będzie 4 tabletka z nowego opakowania)- i pisze, że w moim przypadku powinnam wziąć wszystkie białe z tamtego opakowania, wyrzucić zielone i brać odrazu kolejne opakowanie, a ja wzięłam wszystkie placebo... "Okres" przyszedł normalnie... Myślicie,że mogą być jakieś skutki?
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:20   #99
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeholowałam...

byłam na wyjeździe, tabletki biorę zawsze o 18.00, ale gdy miałam wziąć 19tabletkę to zapomniałam- nie miałam przy sobie telefonu na którym mam przypomnienie i tak jakoś wyszło mi z głowy ;/ rano obudziłam się i było cos ok 8.00 godz i nagle sobie przypomniałam i odrazu jąwziełąm- ale minęło ponad 12 godzin, a ulotki przy sobie nie miałam. Dzisiaj dopiero zaczęłam czytać, bo biorę antybiotyki (dzisiaj będzie 4 tabletka z nowego opakowania)- i pisze, że w moim przypadku powinnam wziąć wszystkie białe z tamtego opakowania, wyrzucić zielone i brać odrazu kolejne opakowanie, a ja wzięłam wszystkie placebo... "Okres" przyszedł normalnie... Myślicie,że mogą być jakieś skutki?
nic nie będzie, ale zabezpieczaj się dodatkowo i tyle tym bardziej, że bierzesz antybiotyki.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 11:43   #100
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Słuchajcie, jestem dopiero na początku 3 opakowania, ale zauważam u siebie pękające naczynka na nogach, bardziej widoczne żyły. Czytałam, że tabletki takie jak Daylette i Yaz bardziej niż inne predysponują do zakrzepicy, to prawda?
No i we wrześniu mam wizytę u gin po następną receptę, myślicie, że te naczynka to coś niepokojącego i konieczna będzie zmiana tabsów?
Dodam, że na innych tabsach nie miałam naczynek i trochę mnie to martwi.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 12:42   #101
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
nic nie będzie, ale zabezpieczaj się dodatkowo i tyle tym bardziej, że bierzesz antybiotyki.


Dzięki uspokoiłas mnie
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 12:28   #102
trs23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 59
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

hej, mam następujący problem. mój organizm potrzebuje trochę silniejszych tabletek i lekarz przepisał mi Cilest. Kazał wziąć pierwszą tabletkę, kiedy zacznie mi się krwawienie z odstawienia, ale boję się, że dostanę go jeszcze na aktywnych tabletkach (właśnie dlatego doradzono mi zmianę)... w ulotce jest napisane jeszcze co innego, że najlepiej przyjąć dzień po zakończeniu brania poprzednich tabletek... co robić??
trs23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:34   #103
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez trs23 Pokaż wiadomość
hej, mam następujący problem. mój organizm potrzebuje trochę silniejszych tabletek i lekarz przepisał mi Cilest. Kazał wziąć pierwszą tabletkę, kiedy zacznie mi się krwawienie z odstawienia, ale boję się, że dostanę go jeszcze na aktywnych tabletkach (właśnie dlatego doradzono mi zmianę)... w ulotce jest napisane jeszcze co innego, że najlepiej przyjąć dzień po zakończeniu brania poprzednich tabletek... co robić??
Jeśli krwawienie pojawi się w 3 tygodniu brania, to kolejna tabletka programowo, którą weźmiesz to już Cilestu np. jeśli na 18 tabletce Yazu dostaniesz krawawienia, to "19" tabletką będzie już cilest, a nie yaz. Lekarz dobrze Ci akurat powiedział, a nie ulotka
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:58   #104
DiamondKitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
dwa łączone opakowania antybiotyki i krwawienie - prosze szybko o rade

Witam
jestem w trakcie łączenia dwóch opakowań Yaz. Przez ostatni tydzień brałam antybiotyk - amoksiklav - dzisiaj, przy 10 tabletce drugiego opakowania dostałam krwawienie.
Co zrobić - przerwać drugie opakowanie i zrobić 4 dniową przerwę, czy brać obakowanie do końca? nie chciałabym mieć okrecu przez kolejne 3 tygodnie, przy którym wyjściu będzie bardzie prawdopodobne , że będzie to trwało normalnie kilka dni, i co jest wskazane?

Pozdrawiam

P.S prosze o radę jak najszybcie bo dzisiaj musiałabym wziąć albo nie wziąc kolejnej tabletki
__________________
"W mi łości ogniem bądź a nie bezradną ćmą!"
DiamondKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:55   #105
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: dwa łączone opakowania antybiotyki i krwawienie - prosze szybko o rade

nie możesz przerwać bierz normalnie i już to się zdarza, to normalne.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 22:51   #106
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

ech jestem na 3 tabletce i niestety źle się czuje. wczesniej myslalam ze mam nerwicę ale nigdy nie pozwiązałam mojego wieczornego kołatania serca z tabletkami....i nie wiem bo przy novynette tez tak mialam.mialam 3 miesieczna przerwe w tabletkach i o dziwo bylo lepiej. przestac brac czy moze zmienic godzinę np z 20 na 16? wczoraj nie mogłam spac. dzis tez sie dziwnie czuje. nie wiem czy sobie wkrecam bo takie rzeczy latwo jednak sobie wkrecic czy rzeczywiscie tak jest. zrobic jakies badania, przeczekac 3 miesiace czy odstawić? nie jest to fajne uczucie takie kołatanie, drętwienie i jakbym coś miała w klatce i od razu pojawia sie panika, sama się moze nakręcam
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 22:56   #107
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
ech jestem na 3 tabletce i niestety źle się czuje. wczesniej myslalam ze mam nerwicę ale nigdy nie pozwiązałam mojego wieczornego kołatania serca z tabletkami....i nie wiem bo przy novynette tez tak mialam.mialam 3 miesieczna przerwe w tabletkach i o dziwo bylo lepiej. przestac brac czy moze zmienic godzinę np z 20 na 16? wczoraj nie mogłam spac. dzis tez sie dziwnie czuje. nie wiem czy sobie wkrecam bo takie rzeczy latwo jednak sobie wkrecic czy rzeczywiscie tak jest. zrobic jakies badania, przeczekac 3 miesiace czy odstawić? nie jest to fajne uczucie takie kołatanie, drętwienie i jakbym coś miała w klatce i od razu pojawia sie panika, sama się moze nakręcam
skonsultować z lekarzem i chyba lepiej odstawić, mimo że moment nienajlepszy, ale zdrowie jest najważniejsze
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 22:58   #108
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

ech tak myslalam...a moze sobie wkrecam....kurde ale kapa. ten lekarz pewnie stwierdzi ze wydziwiam głupio mi iść....
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 09:46   #109
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Byłam u lekarza i Yaz mam zamieniony na yasminelle. 3 miesiące pigułek, 3 plastrów na spróbowanie. Mam nadzieję że po tych będę czuła się tak dobrze jak po Yazie
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 11:31   #110
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza i Yaz mam zamieniony na yasminelle. 3 miesiące pigułek, 3 plastrów na spróbowanie. Mam nadzieję że po tych będę czuła się tak dobrze jak po Yazie
na pewno będziesz się czuła dobrze, bo Yasminelle ma identyczny skład co Yaz, tylko bierze się je w innym systemie
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:19   #111
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, jestem dopiero na początku 3 opakowania, ale zauważam u siebie pękające naczynka na nogach, bardziej widoczne żyły. Czytałam, że tabletki takie jak Daylette i Yaz bardziej niż inne predysponują do zakrzepicy, to prawda?
No i we wrześniu mam wizytę u gin po następną receptę, myślicie, że te naczynka to coś niepokojącego i konieczna będzie zmiana tabsów?
Dodam, że na innych tabsach nie miałam naczynek i trochę mnie to martwi.
Hm, brzmi martwiąco. Ja przed antykoncepcją byłam u kardiologa ze względu na chore serce i poza badaniami ekg i echo kazał mi pokazać nogi, czy nie mam naczynek właśnie, albo tendencji do nich...
Wiesz, ja nie zamierzałam zmieniać tabletek, bo czułam się ok, a nawet nie zauważyłam, że Yaz źle wpłynął na moją cerę. Gdyby nie gin, to bym chodziła tak ciągle. Kończę 3 opakowanie i zaraz zaczynam Syndi, a cera coraz gorsza, już się doczekać nie mogę.
Także przez miesiąc jeszcze zobaczysz co i jak, a potem zdecydujecie z lekarzem co i jak...
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 12:26   #112
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Hm, brzmi martwiąco. Ja przed antykoncepcją byłam u kardiologa ze względu na chore serce i poza badaniami ekg i echo kazał mi pokazać nogi, czy nie mam naczynek właśnie, albo tendencji do nich...
Wiesz, ja nie zamierzałam zmieniać tabletek, bo czułam się ok, a nawet nie zauważyłam, że Yaz źle wpłynął na moją cerę. Gdyby nie gin, to bym chodziła tak ciągle. Kończę 3 opakowanie i zaraz zaczynam Syndi, a cera coraz gorsza, już się doczekać nie mogę.
Także przez miesiąc jeszcze zobaczysz co i jak, a potem zdecydujecie z lekarzem co i jak...
No ja już jestem nastawiona bardziej ku zmianie. Zwłaszcza, że na innych tego nie miałam, więc wierzę, że znajdziemy coś co będzie mi odpowiadało w 100% . U mnie w rodzinie nie ma tendencji do żylaków czy takich naczynek, dlatego myślę, że to kwestia tabsów. Czytałam, że te z IV generacji jak Yaz właśnie bardziej niż inne tabsy wpływają negatywnie na naczynka. Także wybiorę to co mam wykupione i chyba się pożegnam z D.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 09:42   #113
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
na pewno będziesz się czuła dobrze, bo Yasminelle ma identyczny skład co Yaz, tylko bierze się je w innym systemie
Właśnie próbowałam ten nowy system rozgryźć i już nie wiem czy dobrze myślę. Jak zacznę opakowanie od np od środy, to mam opakowanie zacząć od środy i do końca i z drugiego opakowania to co brakuje do 21 tabletek? i potem 7 dni przerwy i znowu z tego opakowania drugiego dalej brać? Pogubiłam się , ale lekarka mi mówiła
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 10:36   #114
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Właśnie próbowałam ten nowy system rozgryźć i już nie wiem czy dobrze myślę. Jak zacznę opakowanie od np od środy, to mam opakowanie zacząć od środy i do końca i z drugiego opakowania to co brakuje do 21 tabletek? i potem 7 dni przerwy i znowu z tego opakowania drugiego dalej brać? Pogubiłam się , ale lekarka mi mówiła
Nie, po dokończeniu opakowania zostają Ci np. te trzy pierwsze tabletki przed środą, które rozpoczynają opakowanie - po wszystkich bierzesz je i one kończą opakowanie. Też się nad tym głowiłam, ale siadłam nad nimi i liczyłam tabletki
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 10:54   #115
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Właśnie próbowałam ten nowy system rozgryźć i już nie wiem czy dobrze myślę. Jak zacznę opakowanie od np od środy, to mam opakowanie zacząć od środy i do końca i z drugiego opakowania to co brakuje do 21 tabletek? i potem 7 dni przerwy i znowu z tego opakowania drugiego dalej brać? Pogubiłam się , ale lekarka mi mówiła
Ten "nowy" system to system stary, pierwszy, znany od xx lat na blistrze yasminelle są strzałki jak byk, więc nie wiem co chodzi, domniemam że nie jesteś ślepa, skoro piszesz na forum po prostu jesli wezmiesz w srode, to jedziesz dalej według strzałek, jak weźmiesz niedzielną tabletkę z ostatniego rządka, to później wracasz na gorę, bierzesz za poniedziałek i wtorek i dopiero przerwa. I tak w kółko. Nic trudnego
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 14:47   #116
bozenak9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Witam wszystkich, mam pytanie a szczególnie pozwole je sobie skierować do Frutti. Może opiszę krótko moją historię. Kilka lat temu brałam Yaz. Bardzo go sobie chwaliłam, prawie żadnych skutków ubocznych, poprawił mi cerę chodź nigdy dużych problemów nie miałam. Prawie bo przytyłam po nim 8 kg. Wiem, że to częściowo moje obżarstwo ale po samym odstawieniu schudłam 4 kg więc to pewnie też woda. Potem zaczęłam brać Narayę i tu super bo jeszcze po niej schudłam, mniejszy apetyt itd ale od odstawieniu Yazu popsuła mi sie cera a Naraya tego nie poprawiła a jest coraz gorzej. Więc jak tylko się dowiedziałam, że istnieje cos takiego jak Daylette o tym samym składzie co Yaz to postanowiłam zapytać. Czy istnieje szansa, że Daylette podziałają na mnie tak samo jak Yaz w kwestii cery a jest nadzieja, że po nich woda sie nie będzie aż tak zatrzymywać? Czy hurtem, jak i jedno tak i drugie? Przepraszam, że to takie długie i proszę o odpowiedź
bozenak9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 01:09   #117
venai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny, mam pytanie a propo przesunięcia okresu.Biorę Daylette od kilku miesięcy, a chciałabym "przyspieszyć" krwawienie (wakacyjny wyjazd się szykuje akurat w czasie, kiedy normalnie dostałabym krwawienia). Teoretycznie wg ulotki mogłabym albo połączyć opakowania, albo (jak w przypadku pominięcie tabletki z 3 lub 4 rzędu) po np 16pigułce przejść od razu do tabletek placebo. I z tym się wiąże moje pytanie-czy takie zmniejszanie ilości tabletek może mieć wpływ na antykoncepcję? Czy lepiej jednak połączyć opakowania i zaryzykować plamieniami (miałam je w 1 miesiącu stosowania D.)?
venai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 01:16   #118
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez bozenak9 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, mam pytanie a szczególnie pozwole je sobie skierować do Frutti. Może opiszę krótko moją historię. Kilka lat temu brałam Yaz. Bardzo go sobie chwaliłam, prawie żadnych skutków ubocznych, poprawił mi cerę chodź nigdy dużych problemów nie miałam. Prawie bo przytyłam po nim 8 kg. Wiem, że to częściowo moje obżarstwo ale po samym odstawieniu schudłam 4 kg więc to pewnie też woda. Potem zaczęłam brać Narayę i tu super bo jeszcze po niej schudłam, mniejszy apetyt itd ale od odstawieniu Yazu popsuła mi sie cera a Naraya tego nie poprawiła a jest coraz gorzej. Więc jak tylko się dowiedziałam, że istnieje cos takiego jak Daylette o tym samym składzie co Yaz to postanowiłam zapytać. Czy istnieje szansa, że Daylette podziałają na mnie tak samo jak Yaz w kwestii cery a jest nadzieja, że po nich woda sie nie będzie aż tak zatrzymywać? Czy hurtem, jak i jedno tak i drugie? Przepraszam, że to takie długie i proszę o odpowiedź
Skład mają ten sam, ale jednak dziewczyny jak zmieniają z jednego na drugie to czują różnicę i wracają np. do Yazu. Poza tym Naraya ma identyczny skład jak Yaz/Daylette, tylko dawkowanie inne najepiej jak wybierzesz się do swojego lekarza i mu to powiesz, na pewno przepisze Ci coś odpowiedniejszego, np. Yasmin i jego tansze zamienniki, są mocniejsze o 0,01 w składzie jednego hormonu, czesto zapisywane na cere.

Cytat:
Napisane przez venai Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie a propo przesunięcia okresu.Biorę Daylette od kilku miesięcy, a chciałabym "przyspieszyć" krwawienie (wakacyjny wyjazd się szykuje akurat w czasie, kiedy normalnie dostałabym krwawienia). Teoretycznie wg ulotki mogłabym albo połączyć opakowania, albo (jak w przypadku pominięcie tabletki z 3 lub 4 rzędu) po np 16pigułce przejść od razu do tabletek placebo. I z tym się wiąże moje pytanie-czy takie zmniejszanie ilości tabletek może mieć wpływ na antykoncepcję? Czy lepiej jednak połączyć opakowania i zaryzykować plamieniami (miałam je w 1 miesiącu stosowania D.)?
Jak najbardziej mozesz wciac 18 tabletek i przejsc do placebo. Antykoncepcja bedzie czały czas zachowana. Tych białych tabletek, ktore ci w blistrze zostana nie wyrzucaj, tylko np. przy kolejnym blistrze dołącz je sobie, czyli wezmiesz 18 bialych, 4 placebo, 30 bialych, 4 placebo (tak wychodzi, chyba sie w obliczeniach nie machnelam ). w kazdym badz razie anty bedzie zachowana, a pigulki sie nie zmarnują
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 09:52   #119
jagoda1881
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 154
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Cześć dziewczyny!
Mam nadzieje , że mi pomożecie
Mam 20 lat i Daylette to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, jestem już po 10 tabletkach. Tej nocy strasznie bolał mnie brzuch, było mi niedobrze. Ogólnie od kilku dni jet mi niedobrze gdy coś zjem, odrzuca mnie od niektórych potraw. Czy to skutek uboczny tych tablete? któraś z was miała podobnie?
Pozdrawiam
jagoda1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 10:22   #120
venai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Yaz/Daylette - wątek zbiorczy! cz. 3

Dzięki frutti, nie byłam pewna, więc wolałam spytać. Niby ulotka mówi jedno, ale naczytałam się różnych rzeczy na forach i już mi się wszystko pomieszało
venai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-02 21:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.