Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo / Mywy - wątek zbiorczy! cz. 3 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-27, 20:22   #1501
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Dani_TheGirl Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie. Piszecie, że skutki uboczne mogą pojawiać się do trzeciego opakowania. Ja jednak pierwszy raz w życiu stosuję tabletki antykoncepcyjne (Daylette) i jestem nieco zestresowana ich działaniem. Biorę je dopiero od tygodnia, a czuję się okropnie. Wzdęcia ustąpiły, nie jestem pewna czy ich powodem były tabletki, jednak średnio co drugą noc budzę się koło 4:00 i nie mogę już spać, ponieważ niemiłosiernie mi niedobrze. Śpię z miską koło łóżka dla bezpieczeństwa, jednak póki co na odruchach wymiotnych się skończyło. Następnego dnia boli mnie okropnie żołądek. Na domiar złego, boli mnie też głowa. Myślicie, że to świństwo nie narobi mi większych szkód w organizmie? Nie chcę ich od razu odstawiać lub zmieniać bo wiem, że hormony to nie witaminy i od razu nie będzie idealnie, ale powoli staje się to dla mnie mocno uciążliwe. Po jakim czasie w Waszym przypadku tego typu objawy ustąpiły?
To jak najbardziej może być skutek uboczny tabletek, zarówno mdłości jak i bóle głowy. Ja przy jednych tabletkach miałam ciągłe mdłości, co więcej miałam problemy nawet z podróżowaniem, jak tylko wsiadałam do samochodu, tramwaju, autobusu jak tylko ruszył od razu miałam nudności. Wytrzymałam jedno opakowanie do końca i pobiegłam zmienić do ginekologa, stwierdziłam że nie dam rady się męczyc dłużej, nawet jak by po 3 opakowaniu miało się wszystko unormować. Jeśli nie jesteś w stanie wytrzymać (a wiem jakie to uciążliwe) zmień tabletki.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 21:05   #1502
asiuasiu1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

czesc dziewczyny zarejestrowalam sie bo mam do was pytanie dzis wzielam 9 tabletke jaz i po okolo 3 h zwymiotowalam wyczytalam zeby wziasc 24 tabletke z opakowania wiec wzielam i teraz nie wiem czy dobrze nie mam zapasowego opakowania nie mieszkam w polsce takze mam problem.pozdrawiam
asiuasiu1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 22:03   #1503
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez asiuasiu1 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny zarejestrowalam sie bo mam do was pytanie dzis wzielam 9 tabletke jaz i po okolo 3 h zwymiotowalam wyczytalam zeby wziasc 24 tabletke z opakowania wiec wzielam i teraz nie wiem czy dobrze nie mam zapasowego opakowania nie mieszkam w polsce takze mam problem.pozdrawiam
Tak naprawdę nie miałaś innego wyjścia, musiałaś wziąć dodatkową tabletkę po wymiotowaniu ponieważ tabletka poprzednio wzięta mogła się nie wchłonąć. Nie wiem tylko na czym polega problem. Możesz wziąć spokojnie 23 aktywne tabletki z opakowania i przejść do przerwy, pamiętając o tym by nie wydłużyć jej przez pomyłkę.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 08:11   #1504
asiuasiu1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 12
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

dziekuje bardzo za odpowiedz czyli po tych 23 aktywnych wziasc 4 biale ?
asiuasiu1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 09:27   #1505
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez asiuasiu1 Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo za odpowiedz czyli po tych 23 aktywnych wziasc 4 biale ?
Tak
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 20:40   #1506
Dani_TheGirl
Przyczajenie
 
Avatar Dani_TheGirl
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Dzięki wielkie za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiłyście
Poczekam jeszcze trochę, póki dam radę znieść te skutki uboczne. Jak nie miną, pójdę do ginekologa.
__________________
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Dani_TheGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 18:42   #1507
201803120917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 71
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

ah, Wizażanki!
mam jeszcze jedno pytanie odnośnie "7 Dni dodatkowego zabezpieczenia, jeżeli pierwsza pigułkę wzięło się 2 dnia okresu". Rozumiem, że jeżeli drugi dzien okresu wypadł mi w niedzielę i tego dnia wzięłam pierwszą tabletkę to w następna niedzielę już nie musze się dodatkowo zabezpieczać? wiem ze to jest zwykła matematyka, ale nie wiem czy jako "pierwszy dzien dodatkowego zabezpieczenia" mam liczyc niedziele czy poniedziałek?[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------
a i jednak miałyście racje co do objawów. pojawiły się dopiero teraz, ale to tylko lekka bolesność piersi

Edytowane przez 201803120917
Czas edycji: 2014-03-29 o 18:48
201803120917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 15:06   #1508
Dani_TheGirl
Przyczajenie
 
Avatar Dani_TheGirl
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Wiem, że okropnie marudzę i ciągle wynajduję sobie kolejne problemy, jednak nie chcę biegać do lekarza kiedy możliwe, że wszystko z czasem się unormuje Mam 18 lat i moja pierwsza przygoda z antykoncepcją rozpoczyna się dość ciężko, dlatego mam do Was kolejne pytanie, ponieważ do tej pory już mi bardzo pomogłyście. Wszystkie efekty niepożądane, typu migrena, wzdęcia, mdłości, już minęły. Mam jedynie taki problem, że mam już 11 (!) dzień okresu i plamienie wcale nie robi się bardziej skąpe - nadal krwawię jak na początku. Nigdy w życiu nie zdarzyło mi się krwawić tak długo. Nie odczuwam żadnych problemów z tym związanych, tj. nic mnie nie boli, jednak jest to bardzo uciążliwe. Wyczytałam gdzieś, w niepewnym źródle, że możliwe, że Daylette mają dla mnie za mało substancji czynnej. Dlatego po raz kolejny proszę Was o ratunek. W ulotce również wspomniano o długich i obfitych miesiączkach, jednak nie wiem jak długo to jeszcze potrwa, a nie chcę mieć okresu w nieskończoność. Zdarzyło Wam się coś takiego? Jeśli tak, po jakim czasie minęło?
__________________
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Dani_TheGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 15:35   #1509
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Dani_TheGirl Pokaż wiadomość
Wiem, że okropnie marudzę i ciągle wynajduję sobie kolejne problemy, jednak nie chcę biegać do lekarza kiedy możliwe, że wszystko z czasem się unormuje Mam 18 lat i moja pierwsza przygoda z antykoncepcją rozpoczyna się dość ciężko, dlatego mam do Was kolejne pytanie, ponieważ do tej pory już mi bardzo pomogłyście. Wszystkie efekty niepożądane, typu migrena, wzdęcia, mdłości, już minęły. Mam jedynie taki problem, że mam już 11 (!) dzień okresu i plamienie wcale nie robi się bardziej skąpe - nadal krwawię jak na początku. Nigdy w życiu nie zdarzyło mi się krwawić tak długo. Nie odczuwam żadnych problemów z tym związanych, tj. nic mnie nie boli, jednak jest to bardzo uciążliwe. Wyczytałam gdzieś, w niepewnym źródle, że możliwe, że Daylette mają dla mnie za mało substancji czynnej. Dlatego po raz kolejny proszę Was o ratunek. W ulotce również wspomniano o długich i obfitych miesiączkach, jednak nie wiem jak długo to jeszcze potrwa, a nie chcę mieć okresu w nieskończoność. Zdarzyło Wam się coś takiego? Jeśli tak, po jakim czasie minęło?
Może być tak, że te tabletki są dla Ciebie za słabe i trzeba będzie zmienić. Generalnie organizm ma 3 miesiące na to by się przyzwyczaić do tabletek, jednak jeśli krwawienie jest bardzo obfite idź z tym do lekarza ciągłe krwawienie nie jest niczym przyjemnym ani pożądanym dla organizmu, szczególnie gdy jest obfite.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 15:41   #1510
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Dani_TheGirl Pokaż wiadomość
Wiem, że okropnie marudzę i ciągle wynajduję sobie kolejne problemy, jednak nie chcę biegać do lekarza kiedy możliwe, że wszystko z czasem się unormuje Mam 18 lat i moja pierwsza przygoda z antykoncepcją rozpoczyna się dość ciężko, dlatego mam do Was kolejne pytanie, ponieważ do tej pory już mi bardzo pomogłyście. Wszystkie efekty niepożądane, typu migrena, wzdęcia, mdłości, już minęły. Mam jedynie taki problem, że mam już 11 (!) dzień okresu i plamienie wcale nie robi się bardziej skąpe - nadal krwawię jak na początku. Nigdy w życiu nie zdarzyło mi się krwawić tak długo. Nie odczuwam żadnych problemów z tym związanych, tj. nic mnie nie boli, jednak jest to bardzo uciążliwe. Wyczytałam gdzieś, w niepewnym źródle, że możliwe, że Daylette mają dla mnie za mało substancji czynnej. Dlatego po raz kolejny proszę Was o ratunek. W ulotce również wspomniano o długich i obfitych miesiączkach, jednak nie wiem jak długo to jeszcze potrwa, a nie chcę mieć okresu w nieskończoność. Zdarzyło Wam się coś takiego? Jeśli tak, po jakim czasie minęło?
a to jest jeszcze jedno z pierwszych opakowań?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 19:34   #1511
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cześć Dziewczyny, biorę 2 opakowanie daylette ( 23 tabletka) ogólnie mój organizm reaguje dobrze ( 1 opakowanie trochę plamiłam). Podczas brania 2 opakowania zauważyłam zwiększoną produkcję gazów w jelitach. Czy jest szansa, że to minie?
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 09:29   #1512
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, biorę 2 opakowanie daylette ( 23 tabletka) ogólnie mój organizm reaguje dobrze ( 1 opakowanie trochę plamiłam). Podczas brania 2 opakowania zauważyłam zwiększoną produkcję gazów w jelitach. Czy jest szansa, że to minie?
Chyba przy Daylette to się często zdarza ;/ bo nie jesteś tu pierwszą dziewczyną, która wspomina o wzdęciach/gazach w jelitach ... ja też się z tym męczę, na poczatku było gorzej, teraz już jest znacznie lepiej, nigdy nie wiem, czy mam to wiązać z tabsami czy z odżywianiem lub co gorsza jakąś chorobą układu pokarmowego...
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 12:03   #1513
201803120917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 71
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Znowu witam Was kobitki.
Czy brak jakiegokolwiek plamienia po okresie w trakcie brania pierwszego opakowania Vibin mini jest normalne? Moja Pani ginekolog powiedziała mi, że po okresie wystąpi mi plamienie i żebym się nie bała bo to normalne. Sęk w tym, że nie mam żadnego plamienia a po okresie jestem dobre 4-5 dni. Czy to normalne że nic się nie dzieje? Czy to możliwe, że te pigułki są dla mnie za słabe lub za mocne i tak mój organizm "niereaguje"? Której znajomej się pytałam czy czytałam na forach to każda kobieta od pigułek w pierwszym miesiącu miała krwawienie między okresami..
201803120917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 14:21   #1514
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez mojbyljuzzajety Pokaż wiadomość
Znowu witam Was kobitki.
Czy brak jakiegokolwiek plamienia po okresie w trakcie brania pierwszego opakowania Vibin mini jest normalne? Moja Pani ginekolog powiedziała mi, że po okresie wystąpi mi plamienie i żebym się nie bała bo to normalne. Sęk w tym, że nie mam żadnego plamienia a po okresie jestem dobre 4-5 dni. Czy to normalne że nic się nie dzieje? Czy to możliwe, że te pigułki są dla mnie za słabe lub za mocne i tak mój organizm "niereaguje"? Której znajomej się pytałam czy czytałam na forach to każda kobieta od pigułek w pierwszym miesiącu miała krwawienie między okresami..
Nie każda kobieta ma plamienia śródcykliczne w trakcie brania tabletek, właściwie powinnaś się cieszyć, że ich nie masz. Jeśli nie pojawią się przy kolejnych opakowaniach i nie wystąpią inne dłuższy czas utrzymujące się skutki uboczne, znaczy że tabletki są dobrze dobrana.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 14:41   #1515
Dani_TheGirl
Przyczajenie
 
Avatar Dani_TheGirl
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
a to jest jeszcze jedno z pierwszych opakowań?
Zupełnie pierwsze. Dzisiaj już jakby trochę mniej krwi Ratuję się buraczkami bo czuję się dosyć słabo.
__________________
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Dani_TheGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 21:27   #1516
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Dani_TheGirl Pokaż wiadomość
Zupełnie pierwsze. Dzisiaj już jakby trochę mniej krwi Ratuję się buraczkami bo czuję się dosyć słabo.
to jeszcze spokojnie, poczekaj chociaż całe pierwsze opakowanie , wszystko jeszcze może się zmienić.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 09:32   #1517
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Czy przerywając opakowanie tabletek w połowie mam spodziewać się za kilka dni krwawienia?
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 10:43   #1518
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
Czy przerywając opakowanie tabletek w połowie mam spodziewać się za kilka dni krwawienia?
tak
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 10:56   #1519
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Dzięki za odp.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 17:00   #1520
201803120917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 71
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Nie każda kobieta ma plamienia śródcykliczne w trakcie brania tabletek, właściwie powinnaś się cieszyć, że ich nie masz. Jeśli nie pojawią się przy kolejnych opakowaniach i nie wystąpią inne dłuższy czas utrzymujące się skutki uboczne, znaczy że tabletki są dobrze dobrana.
ej serio? byłam przekonana, że musza występować jakieś plamienia czy inne objawy żeby było widać, że tabletki działają ale to tylko moje przekonanie.
dzięki za odpowiedz, uspokoiłaś mnie, że najwidoczniej wszystko jest okej
201803120917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 17:03   #1521
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez mojbyljuzzajety Pokaż wiadomość
ej serio? byłam przekonana, że musza występować jakieś plamienia czy inne objawy żeby było widać, że tabletki działają ale to tylko moje przekonanie.
dzięki za odpowiedz, uspokoiłaś mnie, że najwidoczniej wszystko jest okej
ulotka się kłania w ulotce jest napisane, że wcale to krwawienie z odstawienia wystąpić nie musi.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 20:06   #1522
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez mojbyljuzzajety Pokaż wiadomość
ej serio? byłam przekonana, że musza występować jakieś plamienia czy inne objawy żeby było widać, że tabletki działają ale to tylko moje przekonanie.
dzięki za odpowiedz, uspokoiłaś mnie, że najwidoczniej wszystko jest okej
Najlepiej gdy żadne skutki uboczne nie występują, sytuacja idealna jest wtedy gdy biorąc tabletki czujesz się tak jakbyś ich nie brała Jeśli taki stan będzie utrzymywał się u Ciebie dalej będzie to oznaczało,że tabletki są dobrze dobrane.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 19:32   #1523
201803120917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 71
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ulotka się kłania w ulotce jest napisane, że wcale to krwawienie z odstawienia wystąpić nie musi.
ale ja nie mówie o odstawianiu... tylko o plamieniu w trakcie cyklu, bo dopiero rozpoczęłam antykoncepcję.
no ale skoro nie mam żadnym objawów poza zwiększeniem się piersi to może rzeczywiście plamienie nie musi wystąpić...
201803120917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 19:52   #1524
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez mojbyljuzzajety Pokaż wiadomość
ale ja nie mówie o odstawianiu... tylko o plamieniu w trakcie cyklu, bo dopiero rozpoczęłam antykoncepcję.
no ale skoro nie mam żadnym objawów poza zwiększeniem się piersi to może rzeczywiście plamienie nie musi wystąpić...
przy tabletkach nie ma okresu, mówi się o krwawieniu z odstawienia (czyli tak jakby okres, ale w sztucznym cyklu go nie ma), które występuje podczas brania tabletke placebo lub w 7-dniowej przerwie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 23:06   #1525
malina330
Raczkowanie
 
Avatar malina330
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 279
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Witam,
Lekarz zalecił mi zmianę tabletek z Kontraceptu (21-7) na Yaz (24-4) Mam problem z interpretacją od kiedy zacząć pierwsze opakowanie Yaz. W ulotce jest podane następująco : "Zmiana ze złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego lub złożonego antykoncepcyjnego systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego. -Można rozpocząć stosowanie leku Yaz następnego dnia po zastosowaniu ostatniej tabletki zawierającej substancję czynną z poprzedniego opakowania, ale nie później niż następnego dnia po zakończeniu przerwy w stosowaniu tabletek poprzedniego środka antykoncepcyjnego (lub po
ostatniej tabletce poprzedniego środka antykoncepcyjnego niezawierającej substancji czynnych)."
Czyli mogę skończyć Kontracept mieć normalnie 7 dni przerwy i następnego dnia wziąć pierwszą tabletkę Yazu, czy mam skończyć Kontracept 21 dnia i 22 zacząć od Yazu? Bardzo proszę o pomoc..
__________________
...że nie zważasz na to, że czasem zachowuję się jak diabeł z piekła rodem...

"Never let the fear of striking out, keep you from playing the game"
malina330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 12:07   #1526
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny, mam problem z Daylette i proszę o radę. Aktualnie kończę 3 opakowanie, dzisiaj wezmę 22 tabletkę. Skutki uboczne odczuwalam tylko przy 1 opakowaniu, przy 2 już wcale, i przy 3 do połowy też nie.
Tydzień temu w czwartek (03.04) miałam wziąć 14 tabletkę, ale zapomniałam tego zrobić o stałej porze (o 20) i niestety przypomniałam sobie o tym dopiero na drugi dzień rano, i wzięłam ją o 10 (czyli z 14-h opóźnieniem). Jako, że była to jeszcze tabletka z drugiego rzędu, postąpiłam zgodnie z zaleceniem w ulotce, czyli wzięłam ją od razu, a kolejną o stałej porze. Seksu nie uprawiam (jeszcze, ale planuję w najbliższym czasie zacząć), więc ryzykiem ciąży się nie stresuję.
Problem leży gdzieś indziej: po jakichś 2 dniach zaczęło się delikatne plamienie. Nie wiem, czy może być spowodowane tą sytuacją? Tak podejrzewałam, bo było bardzo skąpe no i wystąpiło krótko po tym dniu, w którym musiałam wziąć dwie tabletki, ale wkrótce się stopniowo nasiliło i od jakichś 2 dni jest mocniejsze, jeszcze wczoraj ta wydzielina była gęsta, kleista i o ciemnym kolorze, a dzisiaj na przykład przypomina już w sumie okres, krwawienie nie jest obfite, ale wyraźne. Sądzicie, że to może być wywołane przez te obsunięcie w przyjęciu tabletki (8 dni temu)?
Dzwoniłam do swojego ginekologa i doradził, żeby póki co się nie martwić, kontynuować przyjmowanie tabletek i gdy to opakowanie się skończy, zacząć normalnie kolejne. Niemniej jednak chcialabym usłyszeć jakieś rady od bardziej doświadczonych ode mnie w tym temacie osób
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 12:26   #1527
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez malina330 Pokaż wiadomość
Witam,
Lekarz zalecił mi zmianę tabletek z Kontraceptu (21-7) na Yaz (24-4) Mam problem z interpretacją od kiedy zacząć pierwsze opakowanie Yaz. W ulotce jest podane następująco : "Zmiana ze złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego lub złożonego antykoncepcyjnego systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego. -Można rozpocząć stosowanie leku Yaz następnego dnia po zastosowaniu ostatniej tabletki zawierającej substancję czynną z poprzedniego opakowania, ale nie później niż następnego dnia po zakończeniu przerwy w stosowaniu tabletek poprzedniego środka antykoncepcyjnego (lub po
ostatniej tabletce poprzedniego środka antykoncepcyjnego niezawierającej substancji czynnych)."
Czyli mogę skończyć Kontracept mieć normalnie 7 dni przerwy i następnego dnia wziąć pierwszą tabletkę Yazu, czy mam skończyć Kontracept 21 dnia i 22 zacząć od Yazu? Bardzo proszę o pomoc..
Mają taka samą ilość EE, więc możesz, po 21 tabletkach, w pierwszy dzień krwawienia i po przerwie. Jak się nie wie co wybrać to najlepiej wziąć 2 opcję
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 10:13   #1528
any_03
Raczkowanie
 
Avatar any_03
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 141
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Mam pytanie, od pół roku używałam plastrów, jednak ze względu na podrażnienia skóry musiałam z nich zrezygnować i ginekolog przepisał mi Daylette. Z tego co zrozumiałam mam je zacząć przyjmować w pierwszym dniu krawienia z odstawienia(w tym przypadku odklejenia plastra), jednak zapomniałam zapytać, czy będę zabezpieczona od 1 tabletki?
Czy któraś z Was miała taką sytuację i mogłaby mi pomóc?
__________________
Cele:
matura 2013
nauka angielskiego
grecja 2012


'Jak na deszczu łza,

cały ten świat nie znaczy nic, o nic
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil'

any_03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 12:18   #1529
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Cytat:
Napisane przez any_03 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, od pół roku używałam plastrów, jednak ze względu na podrażnienia skóry musiałam z nich zrezygnować i ginekolog przepisał mi Daylette. Z tego co zrozumiałam mam je zacząć przyjmować w pierwszym dniu krawienia z odstawienia(w tym przypadku odklejenia plastra), jednak zapomniałam zapytać, czy będę zabezpieczona od 1 tabletki?
Czy któraś z Was miała taką sytuację i mogłaby mi pomóc?
ja jak zmieniałam tabletki na inne to miałam wziąć pierwszą nowych tabletek w dniu kiedy powinnam wziąć pierwszą z tych poprzednich, czyli po przerwie 7-dniowej.
I z plastrów jak przechodziłam na tabletki (ale to były jednoskładnikowe a nie dwu) to tak samo, miałam wziąć pierwszą tabletkę w dniu kiedy powinnam przykleić pierwszy plaster z kolejnego opakowania i miałam się 7 dni zabezpieczać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 23:37   #1530
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Yaz / Daylette / Naraya Plus / Lesiplus / Vixpo - wątek zbiorczy! cz. 3

Dziewczyny, czy któraś z was miała alergię/wysypkę po Daylette?
Jestem na trzecim opakowaniu , w połowie listka i tydzień temu dostałam pokrzywki na lewej dłoni. Na początku myślałam że to alergia na detergenty czy mydło, zmieniłam wszystko (szampon,mydło,płyn do naczyń itd...) - i nic! Smaruję fenistilem i trochę schodzi...
W dodatku zauważyłam, że wysypka nasila się po wzięciu tabletki, a rano następnego dnia jest słabsza .
Niedługo mam wizytę u gin, jak myślicie- to wina tabletek? Zmienić je?
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-02 21:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.