Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-20, 16:19   #2851
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny! U mnie zmiana o jakieś 180 stopni.
Nie jadę do Warszawy do dr Marty Kurzei, ponieważ wskoczył mi termin do gin-endo w tym samym dniu na godz. 13. Gdyby ktoś chciał skorzystać z terminu na 28 lipca na godz. 15, to proszę bardzo - nie będę odwoływać wizyty

Doszłam do wniosku, że wolę najpierw rozpocząć walkę z uregulowaniem poziomu hormonów.
Dostałam okres, więc powtórzę jeszcze raz wszystkie hormony - powinno się je badać w 3 dniu cyklu.

Leczenie łysienia natomiast będę kontynuować już tu w Poznaniu.

Edytowane przez AndroBabka
Czas edycji: 2020-07-20 o 16:21
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-20, 19:41   #2852
edipapek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Żelazo miałam ok a ferrytyna na dolnej wartości z zakresu referencyjnego. Po miesiącu wykonałam badania krwi, teraz to mam już anemie, erytrocyty i hematokryt poniżej normy. Gdyby miesiąc temu któryś z lekarzy na to zwrócił uwagę, nie było by takiego problemu. Dopiero po wizycie u MKurzeja dostałam receptę na tardeeyferon 80 mg żelaza.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Dziewczyny, stosuje od tygodnia dermovate wcierke. Czy któraś z Was zaobserwowała po niej wzmożone wypadanie włosów? Przeżywałam to z minovivaxem wcześniej. Któraś z Was pytała o bimatoprost. Otóż mieszam go z wcierka dermovate, bimatoprost jest lekiem na porost włosów. Stosowany np w odżywkach do rzęs.
edipapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 20:22   #2853
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

edipapek, a Ty zaobserwowałaś?


dowiedziałam się, że zaawansowanie mojego łysienia w skali 1-10 to 5-6. załamałam się, nie wierzę, że mi te leki pomogą, pierwszy raz w tej chorobie straciłam tak całkowicie wiarę, że może się cokolwiek poprawić
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 07:48   #2854
edipapek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

_Nya_nie daj się! Lekarze gadają różne rzeczy. Jeden powie, że tragedia a drugi, że jest ok. Jedno jest pewne i każda babka z androgenowym to wie, dres i nerwy powodują większe wypadanie. Nie pozwól włosom rządzić! ☺️
edipapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 10:04   #2855
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez edipapek Pokaż wiadomość
a tardeeyferon 80 mg żelaza.

Dziewczyny, stosuje od tygodnia dermovate wcierke. Czy któraś z Was zaobserwowała po niej wzmożone wypadanie włosów? Przeżywałam to z minovivaxem wcześniej. Któraś z Was pytała o bimatoprost. Otóż mieszam go z wcierka dermovate, bimatoprost jest lekiem na porost włosów. Stosowany np w odżywkach do rzęs.
Pamiętaj aby żelaza nie łączyć z posiłkami z dużą ilością błonnika (przeczytaj ulotkę).

Ja nie zauważyłam wypadania przy stosowaniu dermovate. Stosuję 2 razy w tygodniu.
Mieszasz z dervmovate? A to tak można? I jak Ci sie sprawdza ta mieszanka? Mi lekarz w dni kiedy stosuje dermovate kazał nie stosować nic więcej na skórę głowy.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez AndroBabka Pokaż wiadomość

Leczenie łysienia natomiast będę kontynuować już tu w Poznaniu.
Do kogo zamierzasz chodzić?

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
edipapek, a Ty zaobserwowałaś?


dowiedziałam się, że zaawansowanie mojego łysienia w skali 1-10 to 5-6. załamałam się, nie wierzę, że mi te leki pomogą, pierwszy raz w tej chorobie straciłam tak całkowicie wiarę, że może się cokolwiek poprawić
Nie przejmuj się, mi kilku lekarzy powiedziało że mam stan zaawansowany. Nawet jeden powiedział, że nie widział jeszcze u kogoś w moim wieku takiego zaawansowania.
Grunt to wybrać sobie lekarza i stosować się do kuracji.
Ja o tym nie myślę, nie oglądam włosów, nie mam manii liczenia ile zostaje na szczotce itd.
Stosuję leki, wcierki które przepisał lekarza i chodzę na regularne wizyty. Jestem dobrej myśli.
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 12:36   #2856
Soyunica
Raczkowanie
 
Avatar Soyunica
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 83
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja też borykałam się z łysieniem, ale plackowatym i myślałam, że świat mi się zawalił. Jednak trafiłam w dobre ręce i szybko zapomniałam o tym, że w ogóle coś mi było. Z racji, że nie chcę, żeby uznano to za reklamę, to gdyby ktoś chciał coś więcej wiedzieć, to chętnie na priv podam gdzie się leczyłam.
Soyunica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 13:57   #2857
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

edipapek nie załamuj się! Jesteśmy z Tobą kochana 😙

Agunia001 idę we wtorek do gin-endo, a później do dermatologa do dr Dominika Mikiela. Do prof. Danczak-Pazdrowskiej terminy sa na wrzesien. Zobaczymy, co będzie...😵

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Jejku pomylilam sie - miałam napisać do _Nya_, żeby się nie łamała, ale i tak wszystkim życzę udanych kuracji i powodzenia! Dobrze, że jest to forum i można się trochę wyzalic 😗
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-23, 07:26   #2858
edipapek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Codziennie dermovate (na pół butelki mieszam z całymi kroplamlami do oczu bimatoprost). A mi lekarz kazał codziennie i zaraz po tym minovivax i powiedziala, że nie ma to znaczenia.... Mam wrażenie, że po apricort E miałam lepszy efekt. Może to skutek odstawienia apricoru E. Widzę, że włosy nie lubią takich zmian. No ale cóż. Przyjęłam leczenie zalecone przez lekarza. Tak, pamiętam o tym żelazie, 2h po posiłku przyjmuje, na czczo niestety nie daje rady bo podrażnia żołądek.

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:25 ----------

Dobra decyzja.
edipapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-23, 20:46   #2859
HaniaLo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 21
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja to szczerze wyłysiałam już plackowato na głowie, tak że dałam sobie spokój w sumie ze wszystkimi opcjami ratowania tego, szczególnie że to u mnie postąpiło bardzo szybko, w przeciągu 6 miesięcy, można by zrobić zdjęcie przed i po, zamienić je kolejnością i sprzedawać jako super efekt jakiegoś drogiego leku trochę stresu w życiu i mi zdrowo włosy przerzedziło. W efekcie końcowym kupiłam sobie topper / tupet czy jak to zwą - włosy prawdziwe na kawałku materiału. Jakby któraś z Was był zainteresowana to polecam sobie tutaj o tym poczytac https://hairly.pl/poradnik/lysienie-...wate-a-peruki/. A w leczenie łysienia przestałam wierzyć, moja mama leczyła się farmakologicznie ale efekt był zerowy a w sumie wydała na to kilka tysięcy. Na początku teoretycznie super, ale potem i tak zaczęły wypadać po kilku miesiącach - robiły się placki a potem szło dalej i dalej do stanu poprzedniego.

Edytowane przez HaniaLo
Czas edycji: 2020-07-23 o 21:44
HaniaLo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-24, 17:16   #2860
AgaG1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej! Mam pytanie do dziewczyn ktore stosuja loxon. Jak przebiegalo u Was wzmozone wypadnie wlosow po nim i kiedy sie pojawilo? Ja stosuje loxon od 3 tygodni i dzisiaj sie zaczelo. Myslalam ze dostane zawalu, tylu wlosow w zyciu nie widzialam. Zaczynam panikowac i szczerze mam ochote przestac go stosowac...
AgaG1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-24, 18:23   #2861
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

AgaG1990 ja praktycznie nie miałam wzmożonego wypadania. Po ok. 3 tygodniach wyleciało mi jednorazowo ok. 60 wlosow. Nie zauważyłam później, by wypadało ich więcej. Wypada mi może tak 20-25 sztuk na mycie, czasem mniej, a myje codziennie. Dlatego to chyba bardzo indywidualna sprawa, każdy zareaguje inaczej. Stosuje minoxidil 5% raz dziennie wieczorem od 50 dni. Zauważyłam jednak, że włosy są coraz cieńsze, ale czuje pod palcami, jakby rosły tez nowe. Zobaczymy, co z tego będzie. Ostatnio jestem w kiepskim nastroju i ciągle rycze 😢

Pozdrawiam 😘

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

AgaG1990 chyba zwykle po ok. 3 tygodniach następuje faza tzw. "linienia". Chyba nie jest to reguła, ale z tego co dziewczyny pisaly to najważniejsze, żeby przetrwać ten czas i nie przerywac kuracji. Ameryki nie odkrywam, ale moze musi być na początku gorzej, by pozniej moglo byc lepiej. Jestem z Tobą! Dasz radę!
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-25, 06:15   #2862
edipapek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

AGA1990 mi po loxonie w fazie linienia przez tydzień a nawet więcej wypadało po 300 sztuk włosów dziennie. To była jakaś tragedia! Jeszcze nie wiedziałam, że to efekt loxonu. Podczas mycia mogłam kulkę włosów z umywalki wyjąć. Najgorszy czas....
edipapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-25, 07:10   #2863
CandyF
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 076
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Od grudnia zaczęłam działać ze swoimi włosami. Stosowałam alpicort e, później zuzylam minovivax 2% i 5%. Przez pandemic uciekły mi dwie wizyty u lekarza, więc kupiłam na własną rękę dx2 2%. Efekt półrocznego leczenia - nie było efektu linienia, ktorego tak bardzo się bałam, nie mam żadnych efektów ubocznych, plus jest taki, że włosy w ogóle mi nie wypadają, może z 5-10 dziennie. Nie zauważyłam jednak, żeby rosło coś nowego... Teraz stosuje multiwitaminę plus sprawdzam Biotynox forte 10mg drugie opakowanie, czekam w końcu na jakieś efekty, ale i tak jestem mega zadowolona, że przynajmniej włosów już nie ubywa 😉 powodzenia i trzymajcie się dziewczyny!
__________________

CandyF jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-26, 22:06   #2864
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Do AndroBabka : Czy byłaś już na wizycie u dr. Mikiela? jak wrażenia? Ja wybieram się w nadchodzącym tygodniu. Zdecydowałm ze już nie będę sie leczyć w Warszawnie , ze względu na koszty, dojazd itp.
Obecnie zaobserwowałam większe wpadanie włosów, robię podstawowe badania i do lekarza. Nie wiem czy jest sens badać hormony skoro biorę spironol i finasterd do wcierania? co sądzicie?
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 12:12   #2865
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez alutkamm Pokaż wiadomość
Do AndroBabka : Czy byłaś już na wizycie u dr. Mikiela? jak wrażenia? Ja wybieram się w nadchodzącym tygodniu. Zdecydowałm ze już nie będę sie leczyć w Warszawnie , ze względu na koszty, dojazd itp.
Obecnie zaobserwowałam większe wpadanie włosów, robię podstawowe badania i do lekarza. Nie wiem czy jest sens badać hormony skoro biorę spironol i finasterd do wcierania? co sądzicie?
Pytanie nie do mnie ale pozwole sobie odpowiedzieć
Ja jestem z dr Mikiela bardzo zadowolona. Rozwiązaliśmy problem mojego uczulenia na loxon (i pochodne). Kontynuuję leczenie, fryzjerka mi powiedziała że na całej głowie mam odrastające włoski.

Najlepiej zadzwonić lub napisac maila do Pań z recepcji, ja od nich dostałam listę badań do wykonania przed wizytą.
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 15:15   #2866
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Kochane moje, ja na wizytę do gin-endo i do dr Mikiela ide jutro. Wieczorem dam Wam znać jaki plan leczenia dostałam. Jeśli chodzi o dr Mikiela, to bardzo dobre wrażenie na mnie sprawił i nie zamierzam jeździć do Warszawy, tylko leczyć się właśnie u niego 😊
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 17:11   #2867
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dzięki dziewczyny za odpowiedz. Ja wizytę mam w piątek. Jutro robię badania, ale z hormonów tylko tsh, bo resztę robiłam wcześniej, przy fina dr. Mikiel mówił ze trzeba co poł roku robić próby wątrobowe. Ja byłam u niego rok temu, poznej raz u Rakowskiej , ale już nie zamierzam jezdzic do Warszawy.
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 14:23   #2868
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny, ja już jestem po wizycie u gin-endo. Na wstępie nie spodobały się jej wyniki hormonów nadnerczowych - podejrzenie WPN - wrodzonego przerostu nadnerczy. Jutro dzwonie do poradni gin-endo, jeśli nie będzie odległego terminu to się zdecyduje. Natomiast rozważam tez opcje, by iść prywatnie i znów utopić kilkaset złotych, jeśli termin będzie odległy😧

Na chwilę obecną stosuje tylko minoxidil 5% raz na wieczór. Odmówiłam dziś wizytę u dr Mikiela, bo i tak nie będę mogła brać żadnych leków na razie.

Gin-endo powiedziała, że jak wyniki będą w normie to będę brać Qlaira + Spironol o ile się nie mylę 😆
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 14:47   #2869
kockon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hejka wszystkim ja mam pytanie. Korzystałyście może z czegoś takiego: https://apteka.bonifratrzy.pl/wyciag...lyn-100ml.html pytam bo jestem strasznie ciekawa czy to faktycznie działa czy to pic na wodę. Bo jednak też nie chcę kupować kota w worku a włosy wypadają mi dosyć mocno.
kockon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-28, 16:21   #2870
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 426
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny, używające loxonu z alopexy , używacie stężenia 0,1 czy 0,3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wewnętrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnętrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzień
wieczorem), wcierka wzmacniająca Kolorówka, maski różne, cassia
Anna07_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 07:50   #2871
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziewczyny, jutro idę do poradni gin-endo na Polnej na 7.30 Prawdopodobnie położą mnie do szpitala na dalszą diagnostykę, o włosach chyba na razie mogę zapomnieć, a szpitali boję się jak ognia Wytrwałości w walce o piękne włosy
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 21:42   #2872
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Idę do szpitala za miesiąc, jak będę miała miesiaczke. Bardzo się denerwuje 😢 Poloza mnie na oddziale Endokrynologii w Klinice endokrynologii ginekologocznej na Polnej. We wtorek idę do dr Mikiela po Minovivax i może sprawdzić włoski? 😉 Co zabawne? Gin-endo spojrzała na moje włosy i powiedziala, że jej to nie wygląda na łysienie androgenowe 😂 Coraz więcej pytań niż odpowiedzi...😧
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 07:55   #2873
nattc_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 14
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej, dziewczyny. Nie udzielałam się w wątku prawie od roku (ani tu nie wchodziłam), ale dzisiaj, jak praktycznie codziennie, dostałam powiadomienie na mejla o nowych postach i postanowiłam się z wami podzielić moją historią. Nie, jeśli chodzi o włosy nie jest lepiej - jest właściwie tak samo, mimo drogich kuracji i dermatologów, albo nawet nieco gorzej

Poza łysieniem zmagam się również z łzs, na które nawet izotek nie pomógł na chwilę (!), od 3 miesięcy nie robię już nic. Jedyne, czego jeszcze chyba nie wypróbowałam to blokery. Mieszkam na codzień w Szwajcarii i tu wszyscy dermatolodzy mi to odradzali, twierdząc, że gra nie warta świeczki. I szczerze mówiąc im ufam trochę bardziej niż naszym polskim specjalistom - oni przynajmniej, do kogo bym nie poszła, mają te same diagnozy i zalecenia, a w Polsce idziesz do jednego mówi tak, a drugi nawet nie tyle, że twierdzi nieco inaczej, tylko mówi coś zupełnie przeciwnego ;/

I wiecie co, po raz pierwszy od lat czuję się wolna jeszcze rok temu miałam ataki paniki na samą myśl o swoich włosach. Zainwestowałam w dobrej jakości toper oraz perukę - noszę naprzemiennie, jak na razie nikt (kto mnie nie zna oczywiście) nie był w stanie stwierdzić, że to nie moje włosy, a dostawałam masę komplementów, a jestem już na tyle z tym pogodzona, że nieraz odpowiadam po prostu "dzięki", a niekiedy "to peruka, ale dzięki" podejście ludzi i rodziny do mojego problemu zmieniło się dramatycznie po zmianie MOJEGO własnego podejścia do tematu.

Jeden taki produkt to koszt około tysiąca dolarów (toper około 700-800, plus cło). Nie jest to mała inwestycja, ja się dużo ociągałam, ale na samo leczenie wydałam 20x tyle, tak więc...

Nie twierdzę, że jest to jakiś super sposób na rozwiązanie problemów, myślę, że to taki mały krok do odzyskania pewności siebie i przestania tak bardzo się przejmować problemem - u mnie problemy z łysieniem doprowadziły do stanów depresyjnych oraz nerwicy. Jak sobie teraz o tym myślę, to mi niedobrze - przecież to naprawdę tylko włosy...

Nawet jeśli nie chcecie inwestować w toper bądź perukę, to polecam po prostu przeglądanie instagrama takich firm - większość wstawia zdjęcia swoich klientek na swoich instagramach właśnie. Mnie to np. bardzo pomogło, dotarło do mnie, ile kobiet na świecie ma takie problemy i nie rozpaczają jakoś z tego powodu, nie latają do lekarza co 2 tygodnie tylko korzystają i cieszą się z życia - to naprawdę inspirujące
nattc_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 10:34   #2874
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 81
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Witam. Ja już po wizycie, u mnie po stosowaniu ponad 9 miesięcy loxonu 2% i 5% nic na razie nie ruszyło, natomiast włosów mam mniej i są bardziej suche. Córka stosuje od pół roku i jeszcze finaster i spironol, jeden doustnie , drugi jako wcierkę, i u niej podobno pod kamerką jest sporo podwójnych i potrójnych w mieszkach. Natomiast martwi mnie to o czym piszecie ze po stosowaniu tych leków trzeba robić badania, Nikt nic nie zlecił, a nawet nie obejrzał morfologii którą zrobiła przed wizytą. Powiedzcie proszę na co zwrócić uwagę przy braniu spironolu i finasteru razem z loxonem.
Ewikk96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 15:19   #2875
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Mnie lekarz zalecił przy stosowaniu finsterydu , co pół roku robić próby wątrobowe, morfologię.
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 16:18   #2876
AgaG1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 16
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

nattc,
moglabys napisac skad zamawialas topper i peruke? Ja powoli dochodze do wniosku ze nie chce sie juz dluzej leczyc, i takze rozwazam kupno toppera
AgaG1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-02, 09:18   #2877
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 81
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez alutkamm Pokaż wiadomość
Mnie lekarz zalecił przy stosowaniu finsterydu , co pół roku robić próby wątrobowe, morfologię.

Dzięki, myślę że też to zrobimy, włosy są ważne ale jednak trzeba zadbać też o to czego nie widać.
Ewikk96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-04, 18:32   #2878
AndroBabka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 32
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cześć, dziś byłam u dermatologa, wcześniej u gin-endo. Zalecenie Pani ginekolog jest takie, abym na miesiac przed badaniami w szpitalu na oddziale endokrynologii ginekologocznej odstawiła całkowicie Minovivax 5% 😕 Właściwie już nie stosuje go 5-ty dzień. Dziś natomiast od dermatologa usłyszalam, że mam chociaż stosować go co drugi dzień. Pan doktor zbadał włosy i stwierdził, że mam początki łysienia androgenowego, więc lepiej, by bylo nie przerywac leczenia, bo coś tam odrasta 😞 Jestem teraz w kropce i nie wiem, jaka podjąć decyzję...Wrocilabym w sumie do tego minoksydylu. Doradźcie mi coś kochane, proszę 😆
AndroBabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 09:36   #2879
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Mam pytanie do dziewczyn, które stosują spironol - on ma powstrzymać wypadania czy pobudzić wzrost? W ulotce w ogóle nic nie ma włosach :/
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-05, 12:09   #2880
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które stosują spironol - on ma powstrzymać wypadania czy pobudzić wzrost? W ulotce w ogóle nic nie ma włosach :/
Na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że jedno i drugie, choć przy androgenowym one nie wypadają ponad normę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-29 15:26:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.