Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-25, 21:03   #1651
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

rhttps://www.instagram.com/p/BlntoUTDyST/?taken-by=biochemiaurody

BU rozwiewa wątpliwości w sprawie stężenia

nie mam pewności czy link zadziała, w razie czego piszą o tym także na fb
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 22:16   #1652
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziękuję
Na kosmetyki z polecenia (zwłaszcza na tym wątku) jestem w stanie wydać więcej, jednak na te kupowane w ciemno już mi żal, bo zdarzyły mi się drogie niewypały.
O mnie też ...i to ile...i z polecenia też...Zwłaszcza, że mnie przeważnie nie sprawdza się to, co sprawdza się u bardzo wielu ...
No i to wszystko zależy przecież od obecnego stanu naszej cery. Bywa, że coś, co nie sprawdzało mi się , po kilku miesiącach było już dobre...

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
https://www.instagram.com/p/BlntoUTDyST/?taken-by=biochemiaurody

BU rozwiewa wątpliwości w sprawie stężenia

nie mam pewności czy link zadziała, w razie czego piszą o tym także na fb
No i brawo Biochemio . To zdanie : "Zestaw został tak opracowany, aby stężenie peptydów miedziowych wynosiło 1% w zakresie błędu w setnych procenta. " rozwiewa moje wątpliwości . Niemniej pozostaję przy nieco bardziej rozbudowanych recepturach
A o "zawartości retinolu w retinolu" Ordinary było na obcojęzycznych blogach wcześniej niż Biochemia podała ( to tak na marginesie).
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 08:44   #1653
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Dziękuję
Na kosmetyki z polecenia (zwłaszcza na tym wątku) jestem w stanie wydać więcej, jednak na te kupowane w ciemno już mi żal, bo zdarzyły mi się drogie niewypały.

Ja mam ostatnio dystans do wszystkiego. Nawet do poleceń. Moja skóra reaguje histerycznie na wszystkie nowości. W tym miesiącu przerabiałam już atopowe zapalenie, przesusz , wysyp ropnych stanów zapalnych. Wróciłam grzecznie do Weledy i Hauschki i mam spokój.

Przyjechał wczoraj krem Jeffrey James i chyba poczeka do jesieni na testy. Boje się go teraz otwierać.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 08:59   #1654
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Ja z polecenia kupiłam tylko jedna rzecz. Teraz czaje sie na druga - słynny peeling wątkowy.

A resztę dobieram sama.
Bo najwcześniej u mnie tak, ze jesli u wielu osób sie sprawdza to mnie zatka.

Ja niby nie mam cery wrażliwej ale lubia wyskakiwać wypryski nawet te ropne...

Tak mi sie dzieje po p ava - eliksir młodości - komórki macierzyste i szkoda tylko kasy...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 09:14   #1655
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
rhttps://www.instagram.com/p/BlntoUTDyST/?taken-by=biochemiaurody

BU rozwiewa wątpliwości w sprawie stężenia

nie mam pewności czy link zadziała, w razie czego piszą o tym także na fb

Moja ciocia będzie testować, akurat szukała serum .
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 11:47   #1656
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

No i ja się skusiłam na ten booster miedziowy z BU Liczę, że BU w przyszłości bardziej rozbuduje ten booter i doda inne peptydy, byłoby fajnie. Kiedyś może skuszę się na Buffet z miedzią, choć on oparty jest na glicerynie. Kusi, ale boję się, że będzie się lepił na mojej skórze, no i podejrzewam glicerynę o zapychanie.
Z BU zaczęłam używać serum Azelo, które niestety pozostawia na twarzy lepką warstwę, a szkoda, bo myślałam, że będzie się lepiej wchłaniać. Chyba nie będą mi odpowiadać ich sera na bazie mleczka oliwkowego/winogronowego, a może to inny składnik powoduje tą lepkość Póki co użyłam tego serum tylko 3 razy i na razie nie widzę różnicy. Kupiłam go z myślą o zlikwidowaniu zaskórników i ujednoliceniu koloru skóry, zobaczymy, czy coś pomoże.
Mam też z BU booster olejowy z wit.C 20%. Ma on postać suchego olejku, ale chyba będę musiała dokupić do niego żel hialuronowy, żeby się lepiej wchłaniał, bo mimo, iż twarz mi się po nim tak mocno nie świeci, to jednak dotykając odczuwam tłustą powłokę. Co do działania wypowiem się później, bo na razie użyłam tylko 2 razy i też nie widzę różnicy.

Z BU kusi mnie jeszcze żel hialuronowy z peptydami http://www.biochemiaurody.com/sklep/...elpeptide.html Miała któraś z Was? Obawiam się zawartego w nim mleczka jedwabnego.


Miała któraś z Was ich olejki do demakijażu? Te olejki wszędzie są tak wychwalane, ze sama nie wiem, czy są aż tak dobre.
__________________

Edytowane przez _Kornelia_
Czas edycji: 2018-07-26 o 11:48
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 12:02   #1657
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85079711]Ja z polecenia kupiłam tylko jedna rzecz. Teraz czaje sie na druga - słynny peeling wątkowy.

A resztę dobieram sama.
Bo najwcześniej u mnie tak, ze jesli u wielu osób sie sprawdza to mnie zatka.

Ja niby nie mam cery wrażliwej ale lubia wyskakiwać wypryski nawet te ropne...

Tak mi sie dzieje po p ava - eliksir młodości - komórki macierzyste i szkoda tylko kasy...[/QUOTE]
Mam tak samo, niestety, dla kogoś lekkie i cudowne, dla mnie po prostu smar.

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Miała któraś z Was ich olejki do demakijażu? Te olejki wszędzie są tak wychwalane, ze sama nie wiem, czy są aż tak dobre.
Dla mnie jedna z największych porażek kosmetycznych, zatykający koszmar i do tego bardzo podrażnia oczy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-26, 12:26   #1658
Dolceyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 124
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Byłam dzisiaj w TKMaxx i zauważyłam produkty niemieckiej firmy I+m. Nie miałam nigdy wczesniej nic od nich, ale ze względu na miłe ceny wzięłam żel pod przysznic (12,99), odżywkę (19,99), krem pod oczy i krem matujący (22,99). Fajnie, że kosmetyki mają zabezpieczające nalepki od producenta (część kosmetyków w sklepie oczywiście była wcześniej otwarta )
Dolceyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 12:27   #1659
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dla mnie jedna z największych porażek kosmetycznych, zatykający koszmar i do tego bardzo podrażnia oczy.
O, to dobrze wiedzieć, w takim razie odpuszczam.
Korah nadal jesteś zadowolona z mydła chlebowego? Kończy mi się żelo/pianka, której aktualnie używam, a że kupiłam to w TKMaxxie, wiec drugiego takiego już nie dostanę. No i powoli zastanawiam się nad nowym produktem do demakijażu. Biorę pod uwagę zachwalane przez ciebie mleczko Avalon z wit C, no i nie wiem, co jeszcze rozpatrzyć. Teraz tyle jest wszystkiego na rynku, a ja mam kapryśną cerę, która nie lubi się z tradycyjnym mydłami i żelami do mycia twarzy, bo mnie podrażniają, wysuszają i ściągają mi skórę. Chyba ich PH jest dla mnie nieodpowiednie.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 13:12   #1660
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
O, to dobrze wiedzieć, w takim razie odpuszczam.
Korah nadal jesteś zadowolona z mydła chlebowego? Kończy mi się żelo/pianka, której aktualnie używam, a że kupiłam to w TKMaxxie, wiec drugiego takiego już nie dostanę. No i powoli zastanawiam się nad nowym produktem do demakijażu. Biorę pod uwagę zachwalane przez ciebie mleczko Avalon z wit C, no i nie wiem, co jeszcze rozpatrzyć. Teraz tyle jest wszystkiego na rynku, a ja mam kapryśną cerę, która nie lubi się z tradycyjnym mydłami i żelami do mycia twarzy, bo mnie podrażniają, wysuszają i ściągają mi skórę. Chyba ich PH jest dla mnie nieodpowiednie.

Ja jestem zakochana w tym mydle, zabieram je ze sobą na urlop teraz. Używam do wszystkiego, nawet przetrzymuję dłużej na skórze w formie maseczki z dodatkami typu peeling enz., glinka, z mleczkiem. Do włosów jest genialne, aczkolwiek jest dość wodniste i na włosy trzeba umiejętnie rozprowadzić, ale potem bajka. A teraz wypuścili szampon chlebowy, na pewno kupię. Bardzo dawno nie miałam tak dobrego żelu/mydła, genialnie oczyszcza skórę, mnie nie podrażnił jeszcze ani raz, jedyne co, to szczypie w oczy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 13:43   #1661
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Dajcie link do tego mydla chlebowego
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-26, 14:15   #1662
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;85086431]Dajcie link do tego mydla chlebowego [/QUOTE]
kosmetykachlebowa.pl, albo przez ich fb. można zamówić. Warto zapytać najpierw o dostępne produkty, cenę i pojemność, bo są różne pojemności.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 14:27   #1663
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
kosmetykachlebowa.pl, albo przez ich fb. można zamówić. Warto zapytać najpierw o dostępne produkty, cenę i pojemność, bo są różne pojemności.
To mydło chlebowe ma niskie ph? Cos w podobie żelu do higieny intymnej?
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 16:39   #1664
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

W Kontigo jest -40% z kodem INSTA40 (do jutra). Jest trochę wyłączonych marek (np. Resibo i Alkemie; wyłączone są także produkty przecenione), ale promocją objęte jest Couleur Caramel, Mokosh, czy Make Me Bio.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 17:38   #1665
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;85087276]To mydło chlebowe ma niskie ph? Cos w podobie żelu do higieny intymnej?[/QUOTE]
Jakie dokładnie jest pH to nie wiem, ale na wyczucie mojej skóry, to na pewno nie jest wyższe od pH skóry, jest albo neutralne, albo delikatnie kwaśne, miedzy 4,5-5,5, tak na oko strzelam po obserwacji skóry, a ta nie lubi pH zasadowego.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 12:11   #1666
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Dziewczynki, zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Miesiąc temu złożyłam zamówienie na naturalne suplementy w sklepie LuckyVitamin.com. Były do wyboru dwie opcje wysyłki - DHL ubezpieczona i ze śledzeniem za 98 zł oraz druga też DHL za 30 zł, o nazwie standard, niestety bez opcji śledzenia i bez ubezpieczenia. Wybrałam oczywiście tą drugą za 30 zł, bo 100 zł to też koszt towaru, który zakupiłam i jak na wysyłkę to stanowczo za dużo. Niestety towar nie dotarł, a sklep napisał mi wczoraj, ze nie zwróci mi pieniędzy i nie wie gdzie jest moja przesyłka. Wiem, to też moja wina, bo wybrałam taką opcję wysyłki, ale nie spotkałam się z takim podejściem do klienta, niczym z filmu Barei: "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

Jak myślicie, istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie tych pieniędzy? Straciłam w sumie 130 zł (i dużo, i mało), a robiłam zakupy w różnych dziwnych miejscach świata i nigdy, przenigdy nikt mnie tak nie olał.

Czy jest sens pisać do DHL, czy jeszcze raz do sklepu, a może do paypal o zwrot pieniędzy? Tak czy siak nie polecam zakupów w lucky :-( Zdecydowałam się tylko dlatego, że tego suplementu nie wysyłają do Polski z iherb, a iherb, jak wiem zwraca pieniądze w razie zaginięcia, tak?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2018-07-27 o 13:05 Powód: literówka
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 12:48   #1667
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

współczuję, Natka

jedno, co wiem, to że z dhl nie sposób się skontaktować (można sobie ewentualnie "pogadać" z automatyczną sekretarką....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 13:08   #1668
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
współczuję, Natka

jedno, co wiem, to że z dhl nie sposób się skontaktować (można sobie ewentualnie "pogadać" z automatyczną sekretarką....
Dzięki Małgoś... Zaraz sprawdzę czy DHL ma jakiegoś fejsbuka, bo luckyvitamin ma, ale nie można napisać tam stosownej recenzji o ich "prokonsumenckim" podejściu, chyba, że w księdze gości.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 13:16   #1669
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Dziewczynki, zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Miesiąc temu złożyłam zamówienie na naturalne suplementy w sklepie LuckyVitamin.com. Były do wyboru dwie opcje wysyłki - DHL ubezpieczona i ze śledzeniem za 98 zł oraz druga też DHL za 30 zł, o nazwie standard, niestety bez opcji śledzenia i bez ubezpieczenia. Wybrałam oczywiście tą drugą za 30 zł, bo 100 zł to też koszt towaru, który zakupiłam i jak na wysyłkę to stanowczo za dużo. Niestety towar nie dotarł, a sklep napisał mi wczoraj, ze nie zwróci mi pieniędzy i nie wie gdzie jest moja przesyłka. Wiem, to też moja wina, bo wybrałam taką opcję wysyłki, ale nie spotkałam się z takim podejściem do klienta, niczym z filmu Barei: "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

Jak myślicie, istnieje jakakolwiek szansa na odzyskanie tych pieniędzy? Straciłam w sumie 130 zł (i dużo, i mało), a robiłam zakupy w różnych dziwnych miejscach świata i nigdy, przenigdy nikt mnie tak nie olał.

Czy jest sens pisać do DHL, czy jeszcze raz do sklepu, a może do paypal o zwrot pieniędzy? Tak czy siak nie polecam zakupów w lucky :-( Zdecydowałam się tylko dlatego, że tego suplementu nie wysyłają do Polski z iherb, a iherb, jak wiem zwraca pieniądze w razie zaginięcia, tak?
Miałam taką sytuację z paczką z Anglii (też standardowa wysyłka, bez śledzenia) i sklep sam szukał wyjaśnienia u kuriera czy na poczcie, a towar został wysłany do mnie jeszcze raz, oczywiście za darmo.
Nie wiem, czy to zależy od dobrej woli właścicieli, czy od regulaminu.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-27, 14:57   #1670
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Miałam taką sytuację z paczką z Anglii (też standardowa wysyłka, bez śledzenia) i sklep sam szukał wyjaśnienia u kuriera czy na poczcie, a towar został wysłany do mnie jeszcze raz, oczywiście za darmo.
Nie wiem, czy to zależy od dobrej woli właścicieli, czy od regulaminu.
Myślę, że od jednego, i drugiego. Klient z Polski nic dla nich nie znaczy, jak widać i mają go głęboko w poważaniu

Na koniec się pożegnali, bym szerzyła chwałę wellnessu . Będę, z pewnością, ale nie w ich imieniu. Przestrzegam Dziewczynki przed zakupami tam!
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 18:01   #1671
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Dolceyy Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj w TKMaxx i zauważyłam produkty niemieckiej firmy I+m. Nie miałam nigdy wczesniej nic od nich, ale ze względu na miłe ceny wzięłam żel pod przysznic (12,99), odżywkę (19,99), krem pod oczy i krem matujący (22,99). Fajnie, że kosmetyki mają zabezpieczające nalepki od producenta (część kosmetyków w sklepie oczywiście była wcześniej otwarta )
Kupilam krem pod prysznic I+m. Cena rzeczywiscie atrakcyjna w tkmaxx.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 18:12   #1672
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Miała któraś z Was ich olejki do demakijażu? Te olejki wszędzie są tak wychwalane, ze sama nie wiem, czy są aż tak dobre.
Ja miałam dawno temu i byłam zadowolona; teraz też się skusiłam i dzisiaj użyłam pierwszy raz- bardzo fajny, zmył wszystko dokładnie, warstwy nie zostawił (ale na koniec przemyłam jeszcze twarz gąbeczką), oczu nie podrażnił (wcześniej też nic takiego mi się nie zdarzyło); po drodze zaliczyłam jednak jeszcze 2 azjatyckie (Whamisa i DHC)- oba nie domywały tuszu i podrażniały mi oczy.
Miałam wcześniej i mam teraz wersję o zapachu pomarańczowym- pachnie obłędnie

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2018-07-27 o 19:05
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 18:15   #1673
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Myślę, że od jednego, i drugiego. Klient z Polski nic dla nich nie znaczy, jak widać i mają go głęboko w poważaniu

Na koniec się pożegnali, bym szerzyła chwałę wellnessu . Będę, z pewnością, ale nie w ich imieniu. Przestrzegam Dziewczynki przed zakupami tam!

Kochana, polecam nękać ich, aż się ugną, prawo leży po Twojej stronie, brak ubezpieczenia i możliwości śledzenia o niczym nie świadczy, ponieważ każda przesyłka jest rejestrowana, możesz poprosić sklep o nr przesyłki, dowód nadania zlecenia przesyłki oraz dowód wydania paragonu. Przesyłka jest Twoją własnością i to Ty powinnaś zgłosić do DHL reklamację, niekoniecznie telefonicznie, możesz poprzez stronę DHL, ale musisz mieć nr przesyłki, ponadto Ci z DHL też będą próbowali się wymigać, ale nie wolno odpuszczać, w końcu się ugną, jeśli zobaczą, że znasz swoje prawa. Kradzież to kradzież, a ubezpieczenie nie ma nic do rzeczy tutaj.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 18:23   #1674
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kochana, polecam nękać ich, aż się ugną, prawo leży po Twojej stronie, brak ubezpieczenia i możliwości śledzenia o niczym nie świadczy, ponieważ każda przesyłka jest rejestrowana, możesz poprosić sklep o nr przesyłki, dowód nadania zlecenia przesyłki oraz dowód wydania paragonu. Przesyłka jest Twoją własnością i to Ty powinnaś zgłosić do DHL reklamację, niekoniecznie telefonicznie, możesz poprzez stronę DHL, ale musisz mieć nr przesyłki, ponadto Ci z DHL też będą próbowali się wymigać, ale nie wolno odpuszczać, w końcu się ugną, jeśli zobaczą, że znasz swoje prawa. Kradzież to kradzież, a ubezpieczenie nie ma nic do rzeczy tutaj.
Nie każda przesyłka jest rejestrowana. Chociażby na naszej poczcie - kupujesz znaczek i wysyłasz list, nie zawsze przecież polecony. Być może w innych krajach też to tak działa - DHL może się także trudnić przewozem takich przesyłek.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 18:43   #1675
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Nie każda przesyłka jest rejestrowana. Chociażby na naszej poczcie - kupujesz znaczek i wysyłasz list, nie zawsze przecież polecony. Być może w innych krajach też to tak działa - DHL może się także trudnić przewozem takich przesyłek.

To nie jest poczta, tylko kurier, każda przesyłka ma list przewozowy oraz nr. Natka zamówiła przesyłkę standard (jaka dokładna nazwa), tylko nie wiemy, kto nawalił, czy sklep czy firma kurierska, a tego można się łatwo dowiedzieć.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 18:51   #1676
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To nie jest poczta, tylko kurier, każda przesyłka ma list przewozowy oraz nr. Natka zamówiła przesyłkę standard (jaka dokładna nazwa), tylko nie wiemy, kto nawalił, czy sklep czy firma kurierska, a tego można się łatwo dowiedzieć.
Mogę się mylić, ale to chyba właśnie poczta, tylko niemiecka (DHL należy do Deutsche Post). Zamawiałaś kiedyś z Iherb z opcją Global Mail? To właśnie realizuje DHL - tylko tam jest ograniczony tracking (na terenie USA), w Polsce przesyłkę przejmuje Poczta Polska. Niemiecka Wiki twierdzi, że DHL jak najbardziej zajmuje się przesyłaniem listów.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 19:04   #1677
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez zoila Pokaż wiadomość
Mogę się mylić, ale to chyba właśnie poczta, tylko niemiecka (DHL należy do Deutsche Post). Zamawiałaś kiedyś z Iherb z opcją Global Mail? To właśnie realizuje DHL - tylko tam jest ograniczony tracking (na terenie USA), w Polsce przesyłkę przejmuje Poczta Polska. Niemiecka Wiki twierdzi, że DHL jak najbardziej zajmuje się przesyłaniem listów.

Mimo wszystko sklep powinien posiadać i przesłać dowód nadania. DHL jest w każdym kraju i wszędzie działa inaczej. Weszłam na stronę tego sklepu, niestety, sklep jasno i wyraźnie pisze, że nie zwraca pieniędzy za przesyłki zaginione po wyborze tej metody dostawy. Nie zwalnia go to jednak z obowiązku podania wszystkich informacji o liście przewozowym i nadaniu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 19:47   #1678
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Miramej I jak ten peeling? (nie mogę Ci wyslac pm)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-27, 19:50   #1679
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

W Niemczech można przez DHL wysyłać różnego rodzaju przesyłki czy listy.
Są w uproszczeniu dwa rodzaje przesyłek, także zagranicznych, które różnią się właśnie posiadaniem lub nie możliwości śledzenia. Przy opcji bez śledzenia teoretycznie niby piszą, że jest możliwość złożenia wniosku o szukanie takiej paczki, ale jak się przejdzie do formularza, przez który można to zrobić, to jest znaczy grzecznie informują, że bez posiadania numeru przesyłki nie jest możliwe przyjęcie zgłoszenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-28, 11:36   #1680
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
współczuję, Natka

jedno, co wiem, to że z dhl nie sposób się skontaktować (można sobie ewentualnie "pogadać" z automatyczną sekretarką....
Miałam tak z dpd, pisałam o tej sytuacji na watku, że kurier był u mnie bez zadnej informacji i nie było mnie w tym czasie. Był bardzo arogancki i nie mogłam dojść z nim do porozumienia, więc odmówiłam przyjęcia paczki mimo, że była opłacona. Złożyłam reklamację, po długim czasue w końcu ją uwzglednili, ale kontakt tylko przez mail, żadnego osobistego. Podejrzewam, że żadnych konsekwencji wobec tego kuriera też nie wyciągnęli. Paczka wróciła do sklepu i wysłali mi ją raz jeszcze. Z dpd już nie korzystam i wolę poczekać dłużej lub iść na pocztę po paczkę. Mam dość sfochowanych kurier ów, co robią łaskę, że dowożą paczkę. Pani, która rozwozi przesyłki z poczty jest zawsze uśmiechnięta i miła, pan z inpost też bardzo fajny, więc wybieram głównie ich a nie dpd, DHL, ups (z tymi to mieliśmy takie przeboje, że jak widzę Pana to włosy mi się jeżą na głowie, oddał paczkę wartą parę jego pensji obcej osobie! Bez poinformowania).
Teraz wszystkie firmy kurierskie maja politykę, że kontakt tylko elektroniczny. Żadnej infolinii ew podają jeden nr stacjonarny na "recepcje". Chciałam jakiś czas temu nadać paczkę, mąż poprosił, żeby był to DHL, bo ma do nich "zaufanie". Zamówić można tylko przez formularz kontaktowy. Oczywiście przysłali nr przewozowy ale kurier dopiero po paru dniach się że mną skontaktował! Całe szczęście, że nie czekałam, tylko widząc, że nie ma odezwu nadałam przesyłkę Pocztexem i doszła następnego dnia. Z DHL pewnie cała operacja trwalaby tydzień w takim tempie.

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;85115706]Ja miałam dawno temu i byłam zadowolona; teraz też się skusiłam i dzisiaj użyłam pierwszy raz- bardzo fajny, zmył wszystko dokładnie, warstwy nie zostawił (ale na koniec przemyłam jeszcze twarz gąbeczką), oczu nie podrażnił (wcześniej też nic takiego mi się nie zdarzyło); po drodze zaliczyłam jednak jeszcze 2 azjatyckie (Whamisa i DHC)- oba nie domywały tuszu i podrażniały mi oczy.
Miałam wcześniej i mam teraz wersję o zapachu pomarańczowym- pachnie obłędnie [/QUOTE]

Mam też olejek pomarańczowy. Lubię te olejki, ale jak już poużywam jakiś czas to zaczynają mi się nudzić
I wolę je używać porą zimną, teraz częściej korzystam z miceli. Kupiłam ostatnio BeOrganic i bardzo dobrze zmywa makijaż. Bardzo mi się podoba.

Z nowości mam krem z Manufaktury Natury https://manufakturanatura.com/pl/kremy/129-young-malinaaloes-30ml
Bardzo fajny. Kupiłam, bo moja skóra ostatnio polubiła się na nowo z kremami a miałam tylko próbki różne, żadnego dobrego całego opakowania nie
A ma prosty skład i w te upały sprawdza się świetnie, bo jest lekki. Nic nie obciąża i nie powoduje wysypu, szybszego przetluszczu, za to dobrze nawilża i wygładza. Nie jest to krem do zadań specjalnych, ale dobry nawilżacz.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 22:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.