Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-10, 10:17   #1381
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ale rozwiązania
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 11:31   #1382
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87835829]A popatrz, nie skojarzyłam po nazwie

Ale nadal nie podoba mi się, że ciężko znaleźć podstawowe dane (licencje) i brak certyfikatów bezpieczeństwa na stronie - uważałabym na komputerach z windowsem czy telefonach, zwłaszcza jak się podaje jakieś dane karty, loguje do banku, etc.[/QUOTE]
Ja też najpierw myślałam, ze to hiszpańska
Tu >>klik<<, tu >>klik<<, tu >>klik<< , tu >>klik<< pisali ludzie, którzy zamawiali.

Jednak ja polecam wykorzystanie rodziny /znajomych w Niemczech.
Uważam, że kupowanie tret w inernetach to takie kupowanie kota w worku...pomimo wszystko.
Polecam też poczytanie, jak chętnie preparaty z tret są podrabiane.
Może to powstrzyma przed kupowaniem na ali czy w innych dziwnych miejscach...
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2020-05-10 o 11:34
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 17:00   #1383
umbajumba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Orientujecie się, czy w Polsce dermatolog może sprowadzić z innego państwa w EU tretynoinę do gabinetu? Żeby nie kombinować z wykorzystywaniem znajomych/rodziny.
umbajumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-10, 23:46   #1384
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

w każdym Państwie unii europejskiej obowiązują polskie recepty. Kupowałam w szwecji, niemczech, czechach. Nie miałam problemów, ale trzeba zwrócić uwagę, żeby była data urodzenia pacjenta (a nie tylko pesel), czytelne dane lekarza. ja oczywiście nigdy na to nie zwracałam uwagi (i kłopotów nie miałam), ale wyczytałam te informacje w necie, bo u nas po kodzie aptekarz ma dane lekarza i po peselu dane pacjenta, a w innych państwach nie maja naszego systemu. jeszcze przeczytałam,że powinna być napisana dawka, ale to już chyba przesada.

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

rozmawiałam z dermatologiem. powiedziała mi, żeby szukać w Polsce, bo są firmy które zajmują się tzw. "importem równoległym leków". jak wypiszesz to w wyszukiwarkę, to znajdziesz kilka firm. ja kiedyś dzwoniłam i się pytałam, ale powiedzieli mi, że locacidu (airolu) nie sprowadzają, choć jest na ich liście leków. może teraz już tak, bo ja rozmawiałam z nimi rok temu.
właściwie, to może sama jutro podzwonię. ale nie wiem, czy przez pandemię ktoś w ogóle odbierze telefon.
między nami mówiąc ja też nie chcę zawracać głowy znajomym, prosząc ich o kupno, nadanie paczki itp. szkoda mi ich czasu (tym bardziej, że to tylko krem na twarz) i wolę sama sobie poradzić.
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-11, 07:58   #1385
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

no właśnie! i sama nie wiem dlaczego apteka w szwajcarii odpisała mi, że sprzeda mi lek na polską receptę, a przecież szwajcaria nie jest w unii. więc zgłupiałam......
musze się dopytać.
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-14, 06:03   #1386
umbajumba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
no właśnie! i sama nie wiem dlaczego apteka w szwajcarii odpisała mi, że sprzeda mi lek na polską receptę, a przecież szwajcaria nie jest w unii. więc zgłupiałam......
musze się dopytać.
Czy piszesz o leku Locacid?
umbajumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 09:00   #1387
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

w zasadzie tak, chodzi o AIROL. to jest Locacid, tylko w innym kraju on ma inną nazwę. jest na stronie tej apteki w szwajcarii.
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 09:14   #1388
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziewczyny help! Mam świra na punkcie pielęgnacji od zawsze, do tej pory stosowałam kwas glikolowy, ale tyle się nasłuchałam na yt o Retin-A (od Hotandflashy itd.), że po prostu muszę zacząć tego używać! Jak go zdobyć? Znalazłam aptekę alldaychemist, ale oni nie wysyłają do Polski, myślałam by wysłać do znajomej w USA, a ona do mnie, ale przyznam, że to trochę kłopotliwe. Może lepiej zamówić Retirides z olx? tylko na OLX widzę jedynie 0,05 i nie wiem czy mogę zacząć od tego stężenia. Jakby ktoś miał jakieś źródło do sprzedaży Retin-A to dajcie znać, jestem zdesperowana i zapłacę każdą cenę
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 10:44   #1389
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja bym nie zamawiała z żadnych olx i tak dalej. Już pomijając ryzyko oszustw, podróbek to też trzeba się nastawić na to, że janusze biznesu nie muszą trzymać takich standardów przechowywania leków jak apteka i mogą mieć cieplej w domu niż 25 stopni, zwłaszcza jak np. mieli tę tretinoinę już latem. Apteka ręczy za jakość, to jej prawny obowiązek, ma certyfikaty sanitarne. Janusz nie ma żadnego obowiązku i nie ma też obowiązku mówić prawdy, może opowiadać bajeczki o przechowywaniu w chłodnym miejscu

Źle przechowywane leki mogą się zepsuć szybciej niż data ważności wskazuje - słone przepłacanie, zaniżanie standardów przechowywania, ryzyko oszustwa... no tyle zalet wynika z karmienia januszy biznesu



Ja polecam znaleźć 0,025% na początek, z 0,05% może być ciężko. Z 0,025% też może być ciężko. Mnie przez ponad rok nie udało się podnieść stężenia...
Są tacy co zaczynają od 0,05% i jakoś im idzie. Ale nigdy z góry nie wiesz jak będzie akurat u ciebie.

Z US wyjdzie ci drogo. Tym bardziej, że tam też jest potrzebna recepta. Nie wiem jak z kontrolami celnymi?
Ciekawe czy Retin A rzeczywiście jest aż tak lepszy czy jego popularność wynika z dostępności w Stanach, trochę ludu tam mieszka, też łatwiej znaleźć informacje po angielsku...


Póki nie znajdziesz to może zacznij sobie w retinaldehyd od Avene?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 12:14   #1390
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87864615]
Z US wyjdzie ci drogo. Tym bardziej, że tam też jest potrzebna recepta. Nie wiem jak z kontrolami celnymi?
Ciekawe czy Retin A rzeczywiście jest aż tak lepszy czy jego popularność wynika z dostępności w Stanach, trochę ludu tam mieszka, też łatwiej znaleźć informacje po angielsku...


Póki nie znajdziesz to może zacznij sobie w retinaldehyd od Avene? [/QUOTE]

Ja w ogóle nie rozumiem czemu Retin-A jest u nas niedostępny, ech! Ale odrobiłam zadanie domowe i kilka stron wcześniej jeden Pan polecał kilka stron internetowych, które Retin-A sprzedają, podobno allday też wysyła, dziewczyny nawet kilka stron wcześniej pisały, że zamawiały i produkt dobry. Dzięki za radę, zaraz zamawiam 0,025
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 13:09   #1391
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie rozumiem czemu Retin-A jest u nas niedostępny, ech!
Kiedyś był...
Moim zdaniem tretinoina jak tretinoina, pewnie internet jest po prostu zalany taką☠ilością wypowiedzi o Retin A bo Stany są dość liczne.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 14:51   #1392
umbajumba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Dzięki za radę, zaraz zamawiam 0,025
Skąd zamówiłaś?

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
w zasadzie tak, chodzi o AIROL. to jest Locacid, tylko w innym kraju on ma inną nazwę. jest na stronie tej apteki w szwajcarii.
zamówiłaś z tej apteki? Swoją drogą, mogłabym prosić o link? Z góry dziękuję
umbajumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 17:00   #1393
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez umbajumba Pokaż wiadomość
Skąd zamówiłaś?[COLOR="Silver"]
Z tej strony, Pan kilka stron wcześniej mówił, że jest bardzo polecana: online-retin-a.org. Odrazu wzięłam 4 tubki, mam nadzieję, że będzie ok. Wydaje mi się coś takiego bardziej pewne niż nasze OLX.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 03:03   #1394
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A ja złożyłam zamowienie tu https://pl.aliexpress.com/item/32213...35375c0fuEq6Tr bo jest sporo kupujących i opinie. Niestety pare tyg wczesniej cena byla 170zł, A teraz spadła az sporo Tak czesto jest na alieexpres..Trafiłam w zły moment. Ale mniejsza o to, mam nadzieje ze dojdzie. Teraz kiepsko z przesyłkami przez epidemię choć inne zamówienie z Chin opusciło już kraj
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 07:32   #1395
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Wygląda legitymacyjnie, podziwiam za odwagę
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 18:43   #1396
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Victoria Apotheke Zürich
info@pharmaworld.com
to jest apteka, która sprzedaje leki wysyłkowo za granicę również. napisałam po niemiecku, ale odpowiedzieli po angielsku, więc pisz po angielsku.

Edytowane przez malgorzatafurmanczyk
Czas edycji: 2020-05-21 o 20:05
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 20:11   #1397
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie rozumiem czemu Retin-A jest u nas niedostępny, ech! Ale odrobiłam zadanie domowe i kilka stron wcześniej jeden Pan polecał kilka stron internetowych, które Retin-A sprzedają, podobno allday też wysyła, dziewczyny nawet kilka stron wcześniej pisały, że zamawiały i produkt dobry. Dzięki za radę, zaraz zamawiam 0,025
retin a już chyba nie jest produkowany. kiedyś dzwoniłam do Janssen-cilag i wycofano ten preparat z europy, rozprowadzając go tylko w ameryce łacińskiej. ale to było dawno. i być może już nigdzie nie jest dostępny, ale nie wiem na pewno. dziwi mnie, że jeszcze pojawia się gdzieś to opakowanie.

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez red-witch Pokaż wiadomość
Dziewczyny help! Mam świra na punkcie pielęgnacji od zawsze, do tej pory stosowałam kwas glikolowy, ale tyle się nasłuchałam na yt o Retin-A (od Hotandflashy itd.), że po prostu muszę zacząć tego używać! Jak go zdobyć? Znalazłam aptekę alldaychemist, ale oni nie wysyłają do Polski, myślałam by wysłać do znajomej w USA, a ona do mnie, ale przyznam, że to trochę kłopotliwe. Może lepiej zamówić Retirides z olx? tylko na OLX widzę jedynie 0,05 i nie wiem czy mogę zacząć od tego stężenia. Jakby ktoś miał jakieś źródło do sprzedaży Retin-A to dajcie znać, jestem zdesperowana i zapłacę każdą cenę
red-witch, jak się stosuje tretinoinę to pierwsze tygodnie wygląda się mało interesująco. wygląd "różowej świnki" i łuszczącej skóry mija po miesiącu i od tego momentu jest już tylko lepiej. A ty chcesz teraz zacząć używać tretinoinę i po miesiącu (kiedy będziesz wyglądać estetyczniej) przerwać i odstawić krem na półeczkę na dwa, trzy miechy, gdzie się utleni i zmniejszy siłę działania?
a później na jesieni znów przechodzić "boleśnie" pierwszą fazę od nowa?
no bo jeżeli zależy Ci na urodzie, to unikaj stosowania retinoidów latem. złuszcza naskórek, czasowo pocienia warstwę skóry, narażając ją na przyjęcie promieni UV. nie wiem, czy chciałabyś co 2 godziny nakładać filtry 50. można przemknąć w drodze do szkoły czy do pracy, ale wakacje to przecież stała ekspozycja na promienie uv, które też przcież są potrzebne. proponuję po lecie zacząć łuszczącą historię.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez umbajumba Pokaż wiadomość
Skąd zamówiłaś?

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------


zamówiłaś z tej apteki? Swoją drogą, mogłabym prosić o link? Z góry dziękuję
zamówiłam dopiero receptę ze dwa tygodnie temu. ale okazało się, że wizyta, jaką miałam u dermatologa (wizyta telefoniczna) odbywała się z lekarzem z północnej części Warszawa, a ja siedzę po przekątnej, więc jeszcze nie odebrałam. myślałam, że wybieram również placówkę z której do mnie zadzwonią, a na końcu okazało się, że po tę receptę muszę zrobić wyprawę....

Victoria Apotheke Zürich
info@pharmaworld.com

Edytowane przez malgorzatafurmanczyk
Czas edycji: 2020-05-21 o 22:47
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 21:22   #1398
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziewczyny , a może znacie jakiś portal niemiecki,z niemieckim lekarzem, który wystawia online receptę od razu honorowaną w niemieckiej aptece? Bo z tego co czytam, to moze być tak, ze beda wymagac polskiej papierkowej recepty a erecepty nie .
@dzikiewino, co masz na nysli okreslając wygląda legitymacyjnie?

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2020-05-21 o 21:24
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-21, 22:59   #1399
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Dziewczyny , a może znacie jakiś portal niemiecki,z niemieckim lekarzem, który wystawia online receptę od razu honorowaną w niemieckiej aptece? Bo z tego co czytam, to moze być tak, ze beda wymagac polskiej papierkowej recepty a erecepty nie .
@dzikiewino, co masz na nysli okreslając wygląda legitymacyjnie?
hula, kupowałam za granicą leki na polskie recepty. jak nie mieli tego preparatu, co na recepcie to szukali innego z tą samą substancją czynną. ale jak poczytałam o receptach w unii to tam jest napisane, że musi być wiek pacjenta, dane lekarza i chyba rekomendują sposób dawkowania (choć nie jest konieczny). natomiast problem jest inny! polski dermatolog nie chciał mi przepisać recepty na Airol, bo nie ma go na liście leków (choć to inna nazwa Locacidu- ale nie tłumaczyłam lekarzowi). więc ja poprosiłam o to, żeby napisał na recepcie substancję czynną, czyli TRETINOINUM i stężenie procentowe. I na to się zgodził. sposobu stosowania nie pisał. i moim zdaniem to wystarczy. chyba że aptekarz to jakiś polonofob, ale na to nie masz wpływu....
ps. poproś o kilka sztuk. ja poprosiłam o 4 tubki. bałam się, że jak powiem więcej to się wkurzy i np. stwierdzi, że może tylko 2szt.
przepraszam, że nie zrozumiałam pytania. myślę, że tylko papierkowa, a to Ci pewnie nie pasuje...

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
A ja złożyłam zamowienie tu https://pl.aliexpress.com/item/32213...35375c0fuEq6Tr bo jest sporo kupujących i opinie. Niestety pare tyg wczesniej cena byla 170zł, A teraz spadła az sporo Tak czesto jest na alieexpres..Trafiłam w zły moment. Ale mniejsza o to, mam nadzieje ze dojdzie. Teraz kiepsko z przesyłkami przez epidemię choć inne zamówienie z Chin opusciło już kraj
hula, to Ty juz zamówiłaś z alli?
jak otwieram link, to nie widzę żadnego opakowania, żadnego zdjęcia preparatu (tylko ryjki zakroszczone), czy ja gupia jakaś?

Edytowane przez malgorzatafurmanczyk
Czas edycji: 2020-05-22 o 00:31
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-22, 07:25   #1400
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
red-witch, jak się stosuje tretinoinę to pierwsze tygodnie wygląda się mało interesująco. wygląd "różowej świnki" i łuszczącej skóry mija po miesiącu i od tego momentu jest już tylko lepiej.
Lepiej nie dopuścić do takiego stanu wcale. Raz w życiu miałam zaczerwienienie przy płatkach nosa (ale to był mój błąd), stosuję tret od ponad roku. Były podrażnienia, ale to absolutnie nie przypominało żadnej "świnki". Przy "śwince" chyba twarz by mi wypaliło...
Nie zaczynałabym tretinoiny z takim podejściem, krzywdę można sobie zrobić okrutną i się okaleczyć

Skóra retinizuje się kilka miesięcy, raczej bliżej pół roku czy nawet roku niż jednego miesiąca...

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
A ty chcesz teraz zacząć używać tretinoinę i po miesiącu (kiedy będziesz wyglądać estetyczniej) przerwać i odstawić krem na półeczkę na dwa, trzy miechy, gdzie się utleni i zmniejszy siłę działania?
Jak zamawiasz Airol to przypominam, że jego PAO to 2 miesiące. Po tym czasie tubkę należy wyrzucić czy się skończyła czy nie. Nie chodzi o samą tretinoinę ale też o zwykłą czystość mikrobiologiczną - mogą się zacząć rozwijać bakterie, grzybki.

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
no bo jeżeli zależy Ci na urodzie, to unikaj stosowania retinoidów latem.
Wystarczy umieć dobrze w fotoprotekcję. Dlatego warto najpierw sprawdzić czy się umie i bez tego nie zaczynać kuracji tretinoiną.

A mi wybitnie musi nie zależeć na urodzie, dzięki za uświadomienie

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
nie wiem, czy chciałabyś co 2 godziny nakładać filtry 50.
Raczej przesada z taką częśtością. Z drugiej strony jeśli ktoś ma zamiar cały czas spędzać na otwartym słońcu, to nawet dokładanie filtru co 2 h może nie wystarczyć - przy moim fototypie wręcz na pewno to by było wykluczone.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 09:29   #1401
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
red-witch, jak się stosuje tretinoinę to pierwsze tygodnie wygląda się mało interesująco. wygląd "różowej świnki" i łuszczącej skóry mija po miesiącu i od tego momentu jest już tylko lepiej. A ty chcesz teraz zacząć używać tretinoinę i po miesiącu (kiedy będziesz wyglądać estetyczniej) przerwać i odstawić krem na półeczkę na dwa, trzy miechy, gdzie się utleni i zmniejszy siłę działania?
a później na jesieni znów przechodzić "boleśnie" pierwszą fazę od nowa?
no bo jeżeli zależy Ci na urodzie, to unikaj stosowania retinoidów latem. złuszcza naskórek, czasowo pocienia warstwę skóry, narażając ją na przyjęcie promieni UV. nie wiem, czy chciałabyś co 2 godziny nakładać filtry 50. można przemknąć w drodze do szkoły czy do pracy, ale wakacje to przecież stała ekspozycja na promienie uv, które też przcież są potrzebne. proponuję po lecie zacząć łuszczącą historię.
Spokojnie, wiem jak do tego podejść. Ja mam dość cienką skórę niestety, mnie Sesderma Retises złuszczała okrutnie, a co dopiero Retin-A. Do tej pory latami używałam Alpha-H Liquid Gold i serum z witaminą C 20% Obagi, ale mam wrażenie, że w wieku 35 lat to już za słabe działa. Plan jest taki, że odstawiam zaraz kwas glikolowy i serum z witaminą C i za miesiąc zaczynam Retin-A. Ja te wakacje spędzam w domu, reaplikuję w domu filtry 2x dziennie, do tego rolety, więc spokojnie dam radę, ja się nie opalam i nie wystawiam na promienie słoneczne od 14 roku życia. Przez to, że moja skóra jest tak delikatna zamierzam wprowadzać Retin-A BARDZO powoli. Zaczynam od stężenia 0,025 RAZ w tygodniu, absolutnie nie więcej i tak zamierzam minimum przez miesiąc, potem 2x w tygodniu i znowu... jak na jakimś etapie będzie kiepsko, to będę go oczywiście wydłużać. Zdaję sobie sprawę z siły tretinoiny i z tego, że u mnie to będzie bardzo dług proces. Natomiast uważam, że warto, stać mnie na medycynę estetyczną, nawet planuję w tym roku już prewencyjnie zrobić botoks na czoło, ale widzę, co sobie zrobiły z twarzy koleżanki, które rozpoczęły niebezpieczną przygodę z wypełniaczami. Na początku jest fajnie, ale potem po czasie, im więcej tego pompujesz w twarz, tym bardziej sztuczny efekt. Kiedyś najbardziej martwiłam się zmarszczkami, teraz martwię się bardziej utratą jędrności i sprężystości skóry. Liczę na to, że Retin-a + prewencyjny botoks + osocze bogatopłytkowe + mezoterapie zapewnią mi ładną twarz naprawdę na długo.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 10:47   #1402
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Rozsądnie z częstotliwością

Warto pamiętać, że częściej czy więcej nie znaczy wcale lepiej. I się nie zapominać. Sama też zeszłam ostatnio z częstotliowścią, bo trochę z alergiami się bujam a tretinoina nigdy nie jest w 100% przewidywalna. To samo powtarzają osoby które są od lat kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu na tretinoinie, jakieś doświadczeine mają, a u mnie dopiero roczek
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 18:07   #1403
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
hula, to Ty juz zamówiłaś z alli?
jak otwieram link, to nie widzę żadnego opakowania, żadnego zdjęcia preparatu (tylko ryjki zakroszczone), czy ja gupia jakaś?
W opiniach jest zdjęcie i to jest opakowanie retin A. Wprawdzie w tej opinii był negatw ,ze za krotki termin waznosci, ale teraz mają niby nową partię. Z tretinoiną są też oferty z Turcji, ale nie bylo zbyt opinii dlatego wziełam z aukcji z opiniami. Choć z drugiej strony może bez sensu się bałam, bo z Turcji może szybciej by doszło a u nich w ogóle Medycyna estetyczna jest bardzo rozwinieta i chyba jest mniej obostrzeń i jakiś wałów robić nie będą mimo tego,ze wsrod Turków to mentalność cwaniaczków i oszustów
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 19:08   #1404
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

A ja nie polecam strony online retin a. Dostałam niby potwierdzenie zamówienia, w ciągu 24h miał spłynąć link do paypala, nic takiego się nie stało, dodatkowo zero kontaktu ze sprzedającym. Teraz nie wiem, czy jak koleżanka zamawiać z Ali czy pisać do alldaychemist
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 22:57   #1405
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Stosuję tretinoinę 8 lat. Polecam . Mam 58 lat nikt mi tyle nie daje. Na początku był to Locacid potem Mediqskin teraz Effederm. Kupiłam go w Marsylii na receptę transgraniczną. Kosztował grosze, coś ok. 4 euro. Taką receptę można zrealizować w każdym krajuUE.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 14:17   #1406
red-witch
Raczkowanie
 
Avatar red-witch
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
GG do red-witch
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez malgorzatafurmanczyk Pokaż wiadomość
Victoria Apotheke Zürich
info@pharmaworld.com
to jest apteka, która sprzedaje leki wysyłkowo za granicę również. napisałam po niemiecku, ale odpowiedzieli po angielsku, więc pisz po angielsku.
Na jaki środek miałaś receptę, że Ci zrealizowali? Retin a czy coś innego? Boję się trochę zamawiać z Ali, online można umówić konsultację dermatologiczną u lekarza, poprosić o receptę i wtedy do nich napisać.
red-witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 18:21   #1407
luori
Przyczajenie
 
Avatar luori
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

W ogóle cześć wszystkim bo ja Was czytam od kilku dni i też szukam pomocy przy zamówieniu tretinoiny 😅

Ogólnie napisałam do all day chemist parę, może 5 dni temu ale nie odpisali do tej pory. Zastanawialam się nad online retin a ale teraz nie wiem po tym co napisała red witch. 😭

Jeszcze jest pharmacia Andorra, ale gdzieś mi się rzuciło że ktoś miał z nimi problem.



No jak żyć???? 😭😂
luori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 19:04   #1408
Jinks7
Przyczajenie
 
Avatar Jinks7
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cześć dziewczyny, czy ktoś słyszał o reliablexprmacy.com? Ostatnio dostałam cynk od osoby stosującej tretinoinę od kilku lat, że zamawia właśnie stamtąd i nie ma problemu z tym sklepem ale przed zamówieniem wolę się jeszcze rozeznać
I jeszcze takie pytanie do osób, które mają recepty na ten krem - jak ją zdobyć? Tak po prostu iść do pierwszego lepszego dermatologa prywatnie i powiedzieć na co chcę receptę czy trzeba się jakoś nagimnastykować też z tym - jestem zielona w tym ale zdeterminowana, żeby zacząć od tej jesieni przygodę z tretinoiną. Czy może ktoś mógłby polecić dermatologa z okolic Łodzi, u którego nie byłoby problemu z taką receptą?
Jinks7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 20:18   #1409
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

tez dołącze- mozecie podac konkretnych der,atologow ktorzy wypisza jak im sie powie co sie chce? Wrocław, Poznań, Warszawa Bo ja juz kiedys mialam do czynienia (wprawdzie z innej specjalizacji) ze hchcialm konkretny lek, a lekarz mi wcisnal inny sklad z tego co akurat im podpłacali przedstawiciele farmaceutyczni. I mozna powiedziec ze wywaliłam kase za wizyte na darmo
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-23, 20:43   #1410
ann58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 28
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Nigdy nie miałam problemu z uzyskaniem recepty od dermatologa. Mowiłam,że mam problemy z cerą i tylko to mi pomaga. Teraz gdy nie ma kremu z tretinoiną w Polsce, lekarz bez problemu dał mi receptę transgraniczna. Była na niej napisana substancja aktywna tretinoina 0,05. Mam nadzieję, że covid się skończy niedługo i będzie można wyjeżdżac. Przez internet nie kupuję, nie mam zaufania.
ann58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.