Mamusie sierpniowe 2020 [emoji7] - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-19, 18:05   #2161
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Heh no ja bede sie musiala sie na wlasnien skorze nauczyc jakie body lubie jakie nie Do teraz to ja nawet nigdy w zyciu pieluchy nie zmienilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 18:08   #2162
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja też nic nie kupuję jeszcze, wydaje mi się meeega wcześnie nawet nie czuję jakoś ochoty na takie zakupy jeszcze. W poprzedniej ciąży już miałam pół wyprawki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 18:24   #2163
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

a tak a propos łóżeczek itd. jaki materac do łóżeczka będziecie kupowałam/macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 18:53   #2164
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Mamy kolejnych pociech. Jakie wozki mialyscie/macie? I czy jestescie zadowolone.
Zaczelam czytac opinie i zglupialam... roan bass, adamex, camarelo, bebetto, baby desing husky... x lander? A jeszcze zapisalam sie do grupy o ktorej pisalyscie i calkiem mam zamet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 19:00   #2165
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Mamy kolejnych pociech. Jakie wozki mialyscie/macie? I czy jestescie zadowolone.
Zaczelam czytac opinie i zglupialam... roan bass, adamex, camarelo, bebetto, baby desing husky... x lander? A jeszcze zapisalam sie do grupy o ktorej pisalyscie i calkiem mam zamet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cybex Balios S. Gdybym miała kupować jeszcze raz to kupiłabym albo ten sam, albo Joie Litetrax Ale ja lubię nieduże lekkie wózki, które łatwo się składają i zajmują mało miejsca w aucie.
Z takich ciężkich to podoba mi się Bebetto, ale u innych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 19:04   #2166
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Ja na początek planuje kupić mała dostawke do łóżka taka do 6miesiecy, też widziałam że są używane jak nowe praktycznie. Mam dość mało miejsca w sypialni, więc taka dostawka by się sprawdziła. Później oczywiście normalne łóżeczko drewniane wstawimy - kuzynka ma nam pożyczyć tylko materac nowy kupimy właśnie. Także chociaż wyprawki nie mam to jakieś tam plany powstają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, że dostawki są jak nowe, używane krótko, taki niemowlak jeszcze nie niszczy ;-) mieliśmy pożyczone przy pierwszym dziecku i fakt malutko miejsca zajmuje. Teraz mamy miejsce w sypialni wiec nie będziemy na siłę szukać

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Mamy kolejnych pociech. Jakie wozki mialyscie/macie? I czy jestescie zadowolone.
Zaczelam czytac opinie i zglupialam... roan bass, adamex, camarelo, bebetto, baby desing husky... x lander? A jeszcze zapisalam sie do grupy o ktorej pisalyscie i calkiem mam zamet

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałam maxi cosi, straszny czołg, ale wjechał wszędzie, spacerówka była okropna, ale z czasem i ją doceniłam jak durna kupiłam joie signature ..... z tego co wymieniłaś to podoba mi się, ale najnowszy husky albo dotty, może już ktoś w lipcu będzie sprzedawał używany, mój drugi typ to salsa air. I tak potem będzie trzeba kupić spacerówkę bo te z zestawu nie dadzą rady do końca wózkowania

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
a tak a propos łóżeczek itd. jaki materac do łóżeczka będziecie kupowałam/macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieliśmy gryczano kokosowy

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-02-19 o 19:03
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 19:39   #2167
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja z własnego doświadczenia teraz kupiłabym samą używaną gondolę, a potem spacerówkę jak już będę widziała czego oczekuję od tego typu sprzętu, jak duże mam dziecko, jaki tryb życia prowadzę itp.
Teraz mam wózek anex Sport, nie byłam z niego zadowolona przy synu, a przy córce już mi jakoś nie przeszkadzało nic co wcześniej drażniło ( może przez brak czasu na myślenie o tym), ale jeśli nic nie poprawiono w nowych modelach to go bym nie polecała. Ze spacerówki z zestawu szybko zrezygnowaliśmy. Może do lasu na spacer byłaby ok, ale na inne tereny czy do sklepu wolałam coś mniejszego. Padło akurat na joie mytrax i jestem z niego zadowolona.


Co do samopoczucia to już jest o niebo lepiej, mam nadzieję, że to nie stan przejściowy, ale męczą mnie trochę mdłości wieczorem od dwóch dni. No i niestety brzuch zaczyna przeszkadzać, nie jest już tak łatwo się zginać. I ciągle muszę pilnować żeby dzieciaki nie kopnęły mnie w brzuch.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-19, 19:44   #2168
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

My mieliśmy wózek Anex Sport. W sumie z gondoli byłam zadowolona. Ze spacerówki mniej bo to czołg. Wkurzało nas to wyjmowanie, wkładanie do auta oraz to, że zajmował praktycznie cały bagażnik. Szybko kupiliśmy nową spacerówkę baby jogger.
Wózek trzymaliśmy dla drugiego dziecka ale ciąży długo nie było więc sprzedaliśmy. Teraz mam zamiar kupić coś lżejszego i mniej masywnego.
Myślę nawet o dokupieniu samej gondoli do spacerówki.

Co do materaca to mieliśmy lateksowo-piankowy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 19:51   #2169
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
a tak a propos łóżeczek itd. jaki materac do łóżeczka będziecie kupowałam/macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy piankowy, teraz kupiłabym lateksowo-piankowy. Wiem, że są zwolennicy gryki, kokosa i innych naturalnych ale sama widziałam robaki w takich materacach jak dostały wilgoci więc dla mnie odpadają...
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Mamy kolejnych pociech. Jakie wozki mialyscie/macie? I czy jestescie zadowolone.
Zaczelam czytac opinie i zglupialam... roan bass, adamex, camarelo, bebetto, baby desing husky... x lander? A jeszcze zapisalam sie do grupy o ktorej pisalyscie i calkiem mam zamet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mamy XLandera XMove. Gdyby nie waga to nie miałabym żadnych zastrzeżeń, super amortyzacja, duża gondola, duża budka i w gondoli i w spacerówce, ogólnie super ale no jest ciężki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 19:57   #2170
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
a tak a propos łóżeczek itd. jaki materac do łóżeczka będziecie kupowałam/macie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy Hevea lateksowo-kokosowy. Po 9 miesiącu wymieniliśmy go stroną na lateksowy. Jak dla nas rewelacja i będzie służył dopóki synek z łóżeczka nie wyrośnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Mamy kolejnych pociech. Jakie wozki mialyscie/macie? I czy jestescie zadowolone.
Zaczelam czytac opinie i zglupialam... roan bass, adamex, camarelo, bebetto, baby desing husky... x lander? A jeszcze zapisalam sie do grupy o ktorej pisalyscie i calkiem mam zamet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mamy do tej pory Espiro Next Flow, szczerze polecam. Duża gondola i zabudowana spacerówka. Do tego konkretny śpiwór dwuczęściowy z zestawu, który może służyć za śpiworek w gondoli lub spacerówce. Chętnie bym wrzuciła zdjęcie, ale nie chce się tu dodać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-19, 20:31   #2171
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
My mieliśmy wózek Anex Sport. W sumie z gondoli byłam zadowolona. Ze spacerówki mniej bo to czołg. Wkurzało nas to wyjmowanie, wkładanie do auta oraz to, że zajmował praktycznie cały bagażnik. Szybko kupiliśmy nową spacerówkę baby jogger.
Wózek trzymaliśmy dla drugiego dziecka ale ciąży długo nie było więc sprzedaliśmy. Teraz mam zamiar kupić coś lżejszego i mniej masywnego.
Myślę nawet o dokupieniu samej gondoli do spacerówki.

Co do materaca to mieliśmy lateksowo-piankowy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już nie używacie spacerówki ? Moja na szczęście jak jedziemy do przedszkola to się nie buntuje bo nie dałabym radę iść z nią, zajęłoby mi to 2 x czasu ;-) i w ten sposób planuje płynnie przejść ze spacerówki z powrotem do gondoli ;-) baby jogger słyszałam, że fajny Nie da się do tego kupić gondoli? Do mojego też niby mogłabym, ale nie wyobrażam sobie przesadzić dziecka z gondoli od razu tyłem do siebie no i dla niemowlaka wolałabym lepszą amortyzację

A już zrozumiałam haha sprzedaliście gondole, na początku myślałam, że spacerówkę

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-02-19 o 20:33
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-19, 20:52   #2172
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Już nie używacie spacerówki ? Moja na szczęście jak jedziemy do przedszkola to się nie buntuje bo nie dałabym radę iść z nią, zajęłoby mi to 2 x czasu ;-) i w ten sposób planuje płynnie przejść ze spacerówki z powrotem do gondoli ;-) baby jogger słyszałam, że fajny Nie da się do tego kupić gondoli? Do mojego też niby mogłabym, ale nie wyobrażam sobie przesadzić dziecka z gondoli od razu tyłem do siebie no i dla niemowlaka wolałabym lepszą amortyzację

A już zrozumiałam haha sprzedaliście gondole, na początku myślałam, że spacerówkę
Tak, sprzedaliśmy anexa
Baby jogger nadal w użyciu choć już tylko sporadycznie.
Do naszej spacerówkę da się kupić gondolę. Gdybyśmy mieli baby jogger city mini GT to bym się nie wahała. Ale mamy ten zwykły trójkołowiec bez pompowanych kółek i chyba jednak trochę słabo by było z tą amortyzacją itp.

Przeglądając wózki wpadł mi w oko joie versatrax (ma składaną gondolę).
Pewnie na wiosnę zrobimy rajd po sklepach i będę miała milion typów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 07:06   #2173
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dobrze poczytać świeżych wiadomości na temat wózków ja 8 lat temu miałam od znajomych wózek, nawet nie pamiętam jakiej firmy... Gondola była nieduża, wózek sam w sobie lekki i kompaktowy. Próbowałam odnaleźć na zdjęciach jego nazwę, ale niestety nie widać... Szwagierka ma adamexa barlette i jak dla mnie jest straszny - za wielki i za ciężki.

Materac mieliśmy pianka-kokos i byliśmy zadowoleni z niego. Nie odksztalcil się po 2.5roku używania, bo potem łóżko zmieniliśmy dla młodej. Teraz pewnie też tego typu materacyk kupimy. Ale najpierw jak mówiłam dostawka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 07:50   #2174
Zonkil89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 91
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Długo tu nie zaglądałam, nawet nie próbuje nadrabiać, mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku Mnie sytuacja zmusiła do wcześniejszego L4, jestem w pracy tylko do końca tego tygodnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zonkil89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 07:58   #2175
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

dzień dobry


dzięki za odpowiedź w sprawie materaca


co do wózka- póki co to nasz typ do baby design husky
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 08:22   #2176
_kasicka
Raczkowanie
 
Avatar _kasicka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Dzień dobry mam dziś wizytę niestety dopiero o 20.45 oszaleje do tego czasu, jakieś mam złe myśli do tego spadło mi tsh nie wiem czy to normalne, na pierwszej wizycie miałam 2,2 na kolejnej 2,4 a dziś 1,07 a leki biorę cały czas te same..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kamila 12.05.2015
Franek 06.06.2017

_kasicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 08:24   #2177
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez _kasicka Pokaż wiadomość
Dzień dobry mam dziś wizytę niestety dopiero o 20.45 oszaleje do tego czasu, jakieś mam złe myśli do tego spadło mi tsh nie wiem czy to normalne, na pierwszej wizycie miałam 2,2 na kolejnej 2,4 a dziś 1,07 a leki biorę cały czas te same..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tsh się może zmieniac, mi endokrynolog mówiła że koło 1 to super wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 09:43   #2178
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez _kasicka Pokaż wiadomość
Dzień dobry mam dziś wizytę niestety dopiero o 20.45 oszaleje do tego czasu, jakieś mam złe myśli do tego spadło mi tsh nie wiem czy to normalne, na pierwszej wizycie miałam 2,2 na kolejnej 2,4 a dziś 1,07 a leki biorę cały czas te same..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koło 1 to dobry wynik. Mi też przy pierwszej ciąży TSH tak się zmieniało na początku. Mi endokrynolog uspokoił, że tak się zdarza przez jakiś czas. Jutro idę na badanie krwi i zobaczymy jakie będzie moje TSH.

Co do wózka to ja chcę albo zostać przy tym wózku co mamy albo kupić z tej samej firmy ale inny model, w którym młodsze będzie w gondoli a starsze w spacerówce. Zobaczymy koło maja/czerwca. Bo dużo zależy czy Edi będzie chciał bardziej sam chodzić czy bardziej siedzieć na spacerach.

Kurde ostatnio ostatnio coraz bardziej się stresuje tym, że jestem w ciąży. Jakoś boję się o to jak to będzie z dwójką maluchów. Wiem że się wszystko jakoś ułoży ale jednak jest niepewność jak sobie poradzimy sami, bo rodzina jest daleko. Jednak jakoś damy radę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 10:08   #2179
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja bym sie cieszylo jakby mi spadlo do 1

Napisalam dzis email do mojego zespolu o tym ,ze jestem w ciazy. Jestem pewna ze dwa miesiace l4 juz im podopowiedzialy co jest grane, ale chcialam by uslyszeli to ode mnie. Tesknie za moim zespolem (ale za praca nie :p)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-20, 10:49   #2180
_kasicka
Raczkowanie
 
Avatar _kasicka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 225
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Wiem że tsh 1 jest super wynikiem, ale w poprzednich ciążach raczej cały czas rosło, tak że musiałam brać większą dawkę Euthyroxu, a tu jakieś cyrki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kamila 12.05.2015
Franek 06.06.2017

_kasicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:29   #2181
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Kurde ostatnio ostatnio coraz bardziej się stresuje tym, że jestem w ciąży. Jakoś boję się o to jak to będzie z dwójką maluchów. Wiem że się wszystko jakoś ułoży ale jednak jest niepewność jak sobie poradzimy sami, bo rodzina jest daleko. Jednak jakoś damy radę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też ostatnio dużo o tym myślę, czy poradzę sobie z dwójką z tak małą różnicą wieku, jak to ugryźć logistycznie (chociażby spacery czy pora kąpania) ale staram się myśleć że będzie dobrze



My chyba powoli wychodzimy na prostą jeśli chodzi o nasze ostatnie problemy i w końcu mogę odetchnąć trochę z ulgą, pierwszy raz od chyba roku zasypiam ostatnio bez miliona myśli w głowie



Jak tam tłusty czwartek? Pojedzone ? Ja zjadłam na razie dwa pączki i kilka faworków od mamy ale na pewno do końca dnia jeszcze coś wpadnie



Mąż ma urlop teraz więc ogarniamy takie duże wiosenne porządki, wczoraj on posprzątał łazienkę tak na błysk, dzisiaj ja ruszam z pokojem małej (muszę w końcu zrobić porządek w jej szafie i komodzie ), jutro może pomyję okna i ogarnę duży pokój i zostanie kuchnia tylko A potem nic tylko czekać na wiosnę



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:30   #2182
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja bym sie cieszylo jakby mi spadlo do 1

Napisalam dzis email do mojego zespolu o tym ,ze jestem w ciazy. Jestem pewna ze dwa miesiace l4 juz im podopowiedzialy co jest grane, ale chcialam by uslyszeli to ode mnie. Tesknie za moim zespolem (ale za praca nie :p)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo tęsknię za koleżankami i kolegami z pracy oraz dzieciakami (nie wszystkimi ), ale już za przygotowaniami do lekcji, dokumentami, sprawdzaniem prac i innymi obowiązkami wcale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:33   #2183
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Koło 1 to dobry wynik. Mi też przy pierwszej ciąży TSH tak się zmieniało na początku. Mi endokrynolog uspokoił, że tak się zdarza przez jakiś czas. Jutro idę na badanie krwi i zobaczymy jakie będzie moje TSH.

Co do wózka to ja chcę albo zostać przy tym wózku co mamy albo kupić z tej samej firmy ale inny model, w którym młodsze będzie w gondoli a starsze w spacerówce. Zobaczymy koło maja/czerwca. Bo dużo zależy czy Edi będzie chciał bardziej sam chodzić czy bardziej siedzieć na spacerach.

Kurde ostatnio ostatnio coraz bardziej się stresuje tym, że jestem w ciąży. Jakoś boję się o to jak to będzie z dwójką maluchów. Wiem że się wszystko jakoś ułoży ale jednak jest niepewność jak sobie poradzimy sami, bo rodzina jest daleko. Jednak jakoś damy radę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo. Mnie też nachodzą myśli czy damy radę sami z dwójką, może bardziej czy ja dam radę sama jak mąż będzie w pracy. Mamy nieduże mieszkanie, bo 2 pokoje, na razie bez szans na zmianę i już się zastanawiam jak logistycznie poukładać to wszystko. Myślę czy by starszaka nie przenieść do salonu do łóżeczka turystycznego a młodszego nie ulokować w sypialni w obecnym łóżeczku starszaka. Bo właściwie kupowanie drugiego łóżeczka w tej sytuacji wydaje mi się bezsensowne. Temat do przemyślenia jeszcze. Raczej nie myślę żeby z dwójką jeździć do teściów na noclegi, a nawet jeśli, to starszy chyba da radę już wtedy ze mną spać na normalnym łóżku. Chyba żeby wstawić drugie łóżeczko do sypialni, ale czy starszy da radę z noworodkiem w jednym pokoju? Jeśli z salonu zrobimy sypialnię dla starszego to automatycznie nie ma szans żeby teściowa do nas przyjechała na nocleg do pomocy (zresztą pomoc teściowej jest bardzo ograniczona, bo potrafi nosić niemowlaka i nic więcej). Ach, takie dylematy. Póki co wzieliśmy się z mężem za pozbywanie rzeczy, które nie są nam już potrzebne, na pierwszy ogień poszły rzeczy z zawalonej piwnicy i z mojej szafy. Za dużo chomikuję na później.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 11:38   #2184
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Ja tez mam w planach porzadki żeby się pozbyć rzeczy które zalegają Ale szkoda było wyrzucić, ale czekam na lepszą pogodę bo przy okazji może pokój jeszcze odmalujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:03   #2185
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość

Co do wózka to ja chcę albo zostać przy tym wózku co mamy albo kupić z tej samej firmy ale inny model, w którym młodsze będzie w gondoli a starsze w spacerówce. Zobaczymy koło maja/czerwca. Bo dużo zależy czy Edi będzie chciał bardziej sam chodzić czy bardziej siedzieć na spacerach.

Kurde ostatnio ostatnio coraz bardziej się stresuje tym, że jestem w ciąży. Jakoś boję się o to jak to będzie z dwójką maluchów. Wiem że się wszystko jakoś ułoży ale jednak jest niepewność jak sobie poradzimy sami, bo rodzina jest daleko. Jednak jakoś damy radę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak z ciekawości jaki wózek teraz macie ?

Już nie ma co się stresować, jakoś ogarniemy dwójkę dzieci ;-) mój mąż zaczyna właśnie taki kurs żeby się przekwalifikować, będzie miał jeden wolny weekend w miesiącu do końca listopada... tak więc będzie wesoło ;-)

Jestem właśnie po usg, jestem zła bo prosiłam żeby lekarz nic nie mówił co do płci... to oczywiście zaczął, że niby nie widać, ale męskich atrybutów nie widzi wiec raczej dziewczynka ... kazał zwrócić uwagę na kolejnych prenatalnych na asymetrię spotów naczyniowych i to mnie oczywiście trochę martwi

Smacznych pączków ! na mojej ulicy cukiernia, ruch jak w Paryżu, kolejki za drzwi, chyba dziś sobie podaruje ;-)

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-02-20 o 12:22
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:10   #2186
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Też na razie udało mi się trochę zrobić porządków. Ale to jakieś drobiazgi - półki w szafie albo trochę miejsca w łazience. Logistycznie na razie to jest koszmar. Jasne, na początku łóżeczko będzie w sypialni, ale ile można? Potem nie wiem, pewnie przeniesiemy do salonu póki nie wyrośnie, a potem dopiero będzie kombinowanie. Na razie jedynym planem jest zamiana salonu na naszą sypialnię, co znaczy, że już nikt znajomy nie będzie mieć szans przyjść. Chyba, że będziemy siedzieć w kuchni
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 12:29   #2187
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości jaki wózek teraz macie ?

Już nie ma co się stresować, jakoś ogarniemy dwójkę dzieci ;-) mój mąż zaczyna właśnie taki kurs żeby się przekwalifikować, będzie miał jeden wolny weekend w miesiącu do końca listopada... tak więc będzie wesoło ;-)

Jestem właśnie po usg, jestem zła bo prosiłam żeby lekarz nic nie mówił co do płci... to oczywiście zaczął, że niby nie widać, ale męskich atrybutów nie widzi wiec raczej dziewczynka ... kazał zwrócić uwagę na kolejnych prenatalnych na asymetrię spotów naczyniowych i to mnie oczywiście trochę martwi

Smacznych pączków ! na mojej ulicy cukiernia, ruch jak w Paryżu, kolejki za drzwi, chyba dziś sobie podaruje ;-)
My mamy Bugaboo fox. Mieliśmy szczęście, że dostaliśmy go w prezencie bo jest świetny.

Dziękuję wam. Czuję się lepiej bo widzę, że nie tylko ja czuję się niepewnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 13:15   #2188
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Też na razie udało mi się trochę zrobić porządków. Ale to jakieś drobiazgi - półki w szafie albo trochę miejsca w łazience. Logistycznie na razie to jest koszmar. Jasne, na początku łóżeczko będzie w sypialni, ale ile można? Potem nie wiem, pewnie przeniesiemy do salonu póki nie wyrośnie, a potem dopiero będzie kombinowanie. Na razie jedynym planem jest zamiana salonu na naszą sypialnię, co znaczy, że już nikt znajomy nie będzie mieć szans przyjść. Chyba, że będziemy siedzieć w kuchni
O właśnie, to i mój dylemat. Gości będziemy zapraszać do kuchni lub łazienki jeśli z salonu zrobimy sypialnię. Ma to też swoje plusy, bo nie trzeba będzie tak często sprzątać 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 13:37   #2189
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Ja też nic nie kupuję jeszcze, wydaje mi się meeega wcześnie nawet nie czuję jakoś ochoty na takie zakupy jeszcze. W poprzedniej ciąży już miałam pół wyprawki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest jakoś totalnie w kolejnej ciąży nie?

Ja dziś poczyniłam pierwszy zakup dla syna! Trójpak pieluszek muślinowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-20, 16:13   #2190
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamusie sierpniowe 2020

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Jest jakoś totalnie w kolejnej ciąży nie?

Ja dziś poczyniłam pierwszy zakup dla syna! Trójpak pieluszek muślinowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasem zapominam, że w ogóle w ciąży jestem 🤣
Wiadomo, że przeżywam tak samo, ale jakoś tak, chyba zdaję sobie sprawę, że jeszcze naprawdę dużo czasu. A zakupy mogę ogarnąć jednego dnia przez internet W poprzedniej ciąży po prostu mnie te przygotowania ekscytowały, a teraz właściwie to czuję się przygotowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-30 07:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.