Blizny, zaskórniki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-01, 23:45   #1
Ducz
Przyczajenie
 
Avatar Ducz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Niewygodny fotel
Wiadomości: 4
Unhappy

Blizny, zaskórniki.


Witam
Więc moim problemem są głównie uporczywe zaskórniki - mam z nich cały nos, brodę, czoło i pojawiają się nawet nad górną wargą. Oprócz tego dziadostwa na nosie mam również dwie dziurki właśnie po wyciśnięciu tych czarnych punkcików. Nie było to celowe - w tym samym miejscu wyskoczył mi zwykły syfek i wycisnęło się na raz....
Teraz zostały mi w tym miejscu wgłębienia do tego są zaróżowione.. tj odróżniają się od kolorytu skóry. Myślałam, że te różowe dziurki same prędzej czy później się zagoją ale niestety... cały czas wygląda jakbym miała lekko czerwoną kropkę z dziurką w środku

Moje drugie pytanie jest natomiast czymś, czym próbuję się ratować. Mianowicie krem no scar z masy perłowej. Stoi u mnie w domu już nieokreśloną ilość czasu i właśnie na te dziurki chcialam go użyć. niestety jest dobre 3 miesiące po terminie ;\ Czy używanie go może jeszcze poprawić całą tę sytuację? Nie zaszkodzi mi? Bardzo proszę o odpowiedź, nie wiem już co robić...
Ducz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 17:04   #2
Ducz
Przyczajenie
 
Avatar Ducz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Niewygodny fotel
Wiadomości: 4
Dot.: Blizny, zaskórniki.

Peelingi odpadają, chyba, że enzymatyczne. ;/ Niestety mam cerę naczynkowa i nie mogę sobie na to za bardzo pozwalać. A co do kwasów, myślałam o żelu głęboko oczyszczającym Wichy >> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html << i chyba się na niego skuszę. Zawiera kwas salicylowy więc powinien jakoś poprawić sytuację. Słyszałam jeszcze o czymś takim jak płyn micelarny Bioderma Sebium, też drogi niestety ale może coś da. Naprawdę mam już dosyć tych czarnych potworów na twarzy
Ducz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 18:43   #3
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Blizny, zaskórniki.

kwasy, kwasy i jeszcze raz kwasy. Z tym, że miesiąc po zabiegu nie można się opalać.
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:51   #4
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Blizny, zaskórniki.

Do skóry naczynkowej to tylko kwas migdałowy?
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 21:09   #5
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Blizny, zaskórniki.

Cytat:
Napisane przez Ducz Pokaż wiadomość
Peelingi odpadają, chyba, że enzymatyczne. ;/ Niestety mam cerę naczynkowa i nie mogę sobie na to za bardzo pozwalać. A co do kwasów, myślałam o żelu głęboko oczyszczającym Wichy >> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html << i chyba się na niego skuszę. Zawiera kwas salicylowy więc powinien jakoś poprawić sytuację. Słyszałam jeszcze o czymś takim jak płyn micelarny Bioderma Sebium, też drogi niestety ale może coś da. Naprawdę mam już dosyć tych czarnych potworów na twarzy
Do cery naczynkowej NIE WOLNO używać kwasu salicylowego!!!
A noscar odpuść, bo on jest na parafinie, możesz sobie pogorszyć stan cery, skoro jest skłonna do zapychania i zanieczyszczeń.

Micelem też skóry nie oczyścisz. To dopiero pierwszy etap oczyszczania skóry i nie musi to być od razu bioderma, możesz wziąć dermedic, o wiele tańszy. Potem mycie skóry z użyciem delikatnej myjki/gąbeczki (ja używam calypso - rossmann - dwie sztuki 5 zł, każdej używam aż będzie szorstka, co trwa około 2 tygodnie, tylko należy przed pierwszym użyciem dokładnie je wypłukać, a najlepiej zostawić po tym pierwszym płukaniu do wysuszenia) i dobrego środka oczyszczającego, ale najlepiej niech to będzie coś w stylu mydła aleppo 2 czy 5%, bo środki z sls i sles (praktycznie wszystkie żele) wysuszają skórę, która broni się wywalając syfki. I potem nawilżanie - kremem bez parafiny, z dermokosmetyków polecam Uriage - ma naprawdę dobre składy. Do tego delikatne peelingi albo na przykład krem Pharmaceris z kwasem migdałowym 5/10%, tylko nie codziennie, bo musisz pilnować nawilżania, więc na przykład kwas co 3 dzień, w między tymi nawilżanie. Przy stosowaniu kremu z kwasami - niestety, filtry, a potem należy je dobrze zmyć, dwuetapowo, jak opisałam powyżej. Możesz też iść do kosmetyczki pogadać o kawitacji ewentualnie mikrodermabrazji (nie wiem jak dokładnie ma się stan Twojej cery, od tego zależy kwalifikacja zabiegu), tylko tego trzeba koniecznie wykonać serię 6-10 zabiegów, żeby miało sens. Ale dla mnie mikrodermabrazja i zmiana pielęgnacji na pozbawioną sls/sles, parafiny i możliwie silikonów były wstępem do wyleczenia naprawdę brzydkiej cery.

Edytowane przez Lirriel
Czas edycji: 2014-05-06 o 21:17
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 03:54   #6
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Blizny, zaskórniki.

Na blizny na granica widze ,ze polecaja z kremow nowy krem od Merz Special Beauty Talent -wygogluj inf na jego temat,poczytaj

A na zaskorniaki to krem la roche posay effaclar duo i maseczki z kurkumy,maki ryzowej,olej ryzowy ,mydlo "Savon Noir"-czarne mydlo arabskie ! badz mydlo afrykanskie "Dusu Osum"-zaskorniaki po nim znikaja w mig

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-05-07 o 03:56
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 06:14   #7
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Blizny, zaskórniki.

Maseczke z kurkumy można na naczynkowej?

Sent from my LT18i using Wizaz Forum mobile app
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 06:49   #8
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Blizny, zaskórniki.

tak,blizny rozjasnia tez olej ryzowy i olejek z opuncji figowej tez pomaga.
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 08:26   #9
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Blizny, zaskórniki.

Do cery naczyniowej dobry będzie kwas glikolowy, migdałowy, azelainowy, winowy. Nie wiem w której szkole uczą, ze mikrodermabrazje można wyk. na cerze naczyniowej, bo taka cera jest przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu.
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:47   #10
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Blizny, zaskórniki.

Cytat:
Napisane przez Flooower Pokaż wiadomość
Do cery naczyniowej dobry będzie kwas glikolowy, migdałowy, azelainowy, winowy. Nie wiem w której szkole uczą, ze mikrodermabrazje można wyk. na cerze naczyniowej, bo taka cera jest przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu.
Dlatego napisałam, że nie wiem w jakim stanie ma twarz i to musi zobaczyć kosmetyczka Ja mam taką cerę, a mikro robiłam kilkadziesiąt razy z bardzo dobrym skutkiem ogólnym. Ale też miałam baaardzo ogarniętą, ostrożną kosmetyczkę.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 00:47:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.