pory rozszerzające się w nocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-07, 23:48   #1
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019

pory rozszerzające się w nocy!


Witam serdecznie, mam nadzieję, że tytuł zaintrygował
W walce o idealną cerę jednym z moich wrogów są oczywiście rozszerzone pory (na nosie). To, co mnie dziwi, to fakt, że po południu moje pory są zwężone, malutkie, w kolorze skóry, a więc prawie niewidoczne (gdyby były takie cały czas, nie uważałabym tego w ogóle za problem, skoro muszę się przyglądać sobie uważnie w lustrze, by je w ogóle zobaczyć).
Z kolei rano, po przebudzeniu, mój nos wygląda, jakby roił się od zaskórników. Pory są rozszerzone i czarne (?!), więc rzucają mi się w oczy, zwłaszcza, że po południu/wieczorem ich tam jeszcze nie było... po czym po kilku h cera wraca do "normalnego" stanu i tak w kółko.

Czy wy też tak macie? Z czego to może wynikać? ("Czy jest na sali kosmetolog? ")
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 00:18   #2
Father of Dragons
Raczkowanie
 
Avatar Father of Dragons
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 426
Dot.: pory rozszerzające się w nocy!

Kiedyś na bezużytecznej było, że w nocy z porów na naszej twarzy wychodzą takie mikro-pajączki i kopulują na twarzy :3
Może dlatego się rozszerzają?
A tak na serio, może za gorące kąpiele? Zbyt wysoka temperatura?
Pory lubią się z zimnem.
Ale na to chyba nie ma rady niestety
Zresztą- skoro dzieje się to tylko wieczorami czy też w nocy- jest to wielki dyskomfort?
__________________
Jesus is a biscuit.
Father of Dragons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 12:34   #3
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: pory rozszerzające się w nocy!

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:02
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:53   #4
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: pory rozszerzające się w nocy!

Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
Kiedyś na bezużytecznej było, że w nocy z porów na naszej twarzy wychodzą takie mikro-pajączki i kopulują na twarzy :3
Może dlatego się rozszerzają?
Zresztą- skoro dzieje się to tylko wieczorami czy też w nocy- jest to wielki dyskomfort?
Pajączki, huahua
Trochę jest, bo wieczorem cera jest fajna, a rano... "boże, czemu ja mam takie rozszerzone pory, jak jeszcze wczoraj wieczorem były ok? " Jak idę wieczorem na koncert - super, ale jak rano do szkoły... "bosh, gdzie mój podkład, gdzie mój podkład?"
Cytat:
Napisane przez Father of Dragons Pokaż wiadomość
A tak na serio, może za gorące kąpiele? Zbyt wysoka temperatura?
Pory lubią się z zimnem.
Ale na to chyba nie ma rady niestety
Lubię gorące kąpiele, ale nawet bezpośrednio po takiej kąpieli nie obserwuję rozszerzenia porów, takiego jak po śnie. Nie moczę buzi w gorącej wodzie, a po myciu twarzy używam toniku prosto z lodówki, który powinien zwęzić pory. Ponadto niezależnie od tego, na ile godzin przed kąpielą położyłam się spać, to nadal po nocy pory były rozszerzone.

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
Albo masz za ciepło w nocy w pokoju.
Śpię zawsze przy otwartym oknie, jak mam za ciepło, nie mogę zasnąć
Cytat:
Napisane przez agatams Pokaż wiadomość
Może używasz jakiegoś sprzyjającego porom kremu na noc?
Przez jakieś 2 noce z rzędu całkowicie odstawiłam wszelakie specyfiki na noc (tj. krem, olejek i tonik) i było to samo Stąd ten wątek - wykluczyłam wszelkie oczywiste czynniki, a nadal jest "problem" więc - wtf? Co do kremu/olejku na noc, bardzo uważnie analizowałam skład i nie powinno w nim być nic komodogennego. Tonik mam DIY, więc na pewno skład ma ok.

Zastanawiam się, czy to nie kwestia tego, że po długim śnie w nocy moje ciało jest po prostu cieplejsze, rozgrzane (mam grubą kołderkę, którą się szczelnie opatulam) i dlatego pory się rozszerzają (a rozszerzone wyglądają na ciemniejsze nie dlatego, że są "brudne" tylko dlatego, że właśnie są rozszerzone). Jeśli tak, byłoby fajnie, a jeśli to błąd w mojej pielęgnacji, to słabo, dlatego chciałabym to ustalić.

Opcja nr 2 - mydło, a konkretnie żel. Używam tego samego do twarzy i do ciała. Dziś wieczorem umyłam twarz tylko micelem -> wodą -> tonikiem, na to krem+olejek i wydaje mi się, że się poprawiło.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 11:53:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.